PDA

View Full Version : Praf in ochi..



viorel 31
3rd February 2005, 11:46
Ce parere aveti despre aceasta formatie?
Mie unul mi se pare f interesanta, cu o muzica buna -altceva as putea spune- cu videoclipuri bune (cam pe un tipar dar cred ca e bun tiparul :D )
Concluzia mea: imi plac si astept si alte materiale de la ei :ok:
Astept pareri pro si contra...

remus
12th February 2005, 15:11
Parerea mea , care cred ca e impartasita de multi , e ca solistul trupei seamana mult la voce si prezenta in videoclipuri cu Chester Bedington ( Linkin Park ). Chiar daca cele 2 trupe nu canta aceeasi muzica , prima piesa PIO a semanat ffff mult cu Somewhere I belong (lp) . Pio a fost "injurata" in reviste :copiaza la greu alte trupe si nu aduce nimic nou pe piata mioritica.
Multe trupe de la noi scot un pseudo-album ( 5 piese si 7 remixuri) si apoi dispar.
Sper sa nu fie si cazul lor...
Asta e doar o parere , nu trebuie sa ma injurati.

grig_jr
12th February 2005, 15:32
Praf in ochi = clona linknin park si sunt praf in ochi :p

nu ca nu ar suna cat de cat bine, pt romania. e fain soundu, dar sti ca nu e al lor. daca aud pe undeva pio imi fac numa pofta sa ascult LP. iar albumu LP & Jay-z !!! jos palaria !

viorel 31
14th February 2005, 09:31
Am astepat la greu ceva pareri si ma bucur ca au venit ca....mai aveam putin si-mi bagam unghia in gat ca pitigoiul :D .
Bateam ore un record :primul theard fara nici un raspuns -multumesc prieteni- :cool:
Cat despre Praf in ochi parerile voastre sunt intradevar reale si le impartasesc dar totusi suna bine muzica lor inspirata de undeva. Hai sa fim realisti muzica din Romania este o copie continua a ceea ce se intampla afara :no:

grig_jr
14th February 2005, 13:23
si acuma noi trebuie sa venim cu contra exemple??!?!

Blazzaj e bun?

remus
14th February 2005, 16:28
Trupa = Guano Apes ?
Maybe.
Oricum,e mai bine sa copiezi pe cineva si sa reuseasca , decat sa dai din popou minute in sir , gen Bordo ,Spicy , Blondy,Elegance,... si sa-ti reuseasca :) sa inciti lumea proasta.

Utilizator
14th February 2005, 17:05
Sunt sau au fost si trupe originale, dar in general astea nu prea ajung publice. La noi casele de discuri si promotorii cauta retete care sa le aduca succes sigur, nu sunt interesati sa lanseze stiluri noi care pot aduce profit sau nu.
Ca vorbiti de muzica mai spre rock as putea spune la trupe originale, Phoenix, Celelalte Cuvinte, Cargo, mai nou Zdob si Zdup...

daughter ss
28th July 2006, 15:51
au fost... s-au desfiintat... acum unul din membrii fostei trupe praf in ochi canta cu animal x...