PDA

View Full Version : Pe cine veti sustine in proba de dans la CM Tokyo 2011



whisper
5th February 2011, 00:11
Daca lipseste cineva din poll sa spuneti :)

mikeyy
5th February 2011, 17:56
Oare mai trebuie sa spun pe cine am votat :D Cred ca imi stiti favoritii. :)
Tessa/Scott.....sper sa participe si sa castige! :ok:

ricochet4
6th February 2011, 03:50
Pe fratii Reed. Si in general cuplurile clasate jos in clasament. Sincer, ii urmaresc cu placere, unii sint atat de draguti, iar cei tineri au atat de mult potential !

Tracoromana
6th February 2011, 11:14
Fratii Reed tocmai au luat argint la Asian Games, asa ca sunt in progres :):
http://www.youtube.com/watch?v=Y6dQx9nPjaA

ricochet4
6th February 2011, 20:48
Bravo ! Dar ce fel de patinoar e asta ? Nu am mai vazut asa ceva.

whisper
15th February 2011, 21:01
Bobrova/Soloviev si altii: The Reed's si mai ales..daca vor participa italienii Federica/Massimo..dar slabe sanse-asa am auzit!

Tracoromana
15th February 2011, 21:30
Bravo ! Dar ce fel de patinoar e asta ? Nu am mai vazut asa ceva.

poate au piste de patinaj viteza, poate sunt de fapt 2 patinoare....cine stie.
Poate asa sunt patinoarele la Alma Ata, in Kazakstan.

ricochet4
16th February 2011, 03:15
Parea inclinat la margine. De parca ar fi fost un velodrom.

Cromatic
2nd March 2011, 15:13
Favoritii mei Tessa Virtue/Scott Moir - da, alti canadieni, ce sa fac. LOL

Cromatic
2nd March 2011, 15:31
Mai voriam sa scriu ceva in poastarea precedenta, dar mi-a fugit pagina de sub degete.

Majoritatea dansurilor Tessa/Scott sunt de un rafinament cum rar am vazut.

Davis/White sunt si ei foarte buni tehnicieni, dar Meryl are o line a picoarelor inestetica - imi aminteste de Slutskaya - si pozitii dizgratioase in timpul dansului, iar Charlie este un blond dragut si simpatic, insa ii lipseste intensitatea si pasiunea in interpretare.

Mi-ar placea the Shibutanis, dar eu privesc dansul pe gheata ca pe o poveste de dragoste si hmmm, nu pot sa ma implic cand protagonistii sunt frate si sora.

Nathalie/Fabian - okay dar nu de nivelul cuplului Delobel/Shoenfelder.

Putin probabil ca vreun cuplu din Rusia sa intre in lupta pentru medalii anul asta, dintre rusi im place Elena Ilynish, buna tehniciana, draguta si expresiva.

Tracoromana
5th March 2011, 00:07
Faiella/Scali nu apar pe lista de competitori la mondiale, ci Capellini /Lanotte.

@Cromatic. De acord cu tot ce-ai scris mai sus. Doar fratii Shibutani ma cam plictisesc.

whisper
5th March 2011, 00:39
Asta inseamna ca ..s-au retras?..sper ca nu :(

Cromatic
5th March 2011, 19:24
@Cromatic. De acord cu tot ce-ai scris mai sus. Doar fratii Shibutani ma cam plictisesc.

Sincer, a trebuit sa cam trag de mine ca se le urmaresc programul liber pana la capat la Nationalele SUA.

Dar toata admiratia fata de Zueva/Shpilband, au nu mai putin de patru cupluri la mondiale, V/M, D/W, fratii Shibutani si Madison Chock/Greg Zuerlein care au fost campioni modiali la juniori. Madison e o dulceata, dar Greg mi se pare insipid si daca nu-mi plac ambii parteneri, nu pot sa adopt cuplul. Asta a fost problema mea cu Domnina/Shabalin, mi-a placut doar Shabalin.:cool:

ice_girl
5th March 2011, 22:30
Faiella/Scali nu apar pe lista de competitori la mondiale, ci Capellini /Lanotte.


Eu cred ca sunt singura careia nu-i pare ca Faella si Scali nu participa la Mondiale:D:P


Asta a fost problema mea cu Domnina/Shabalin, mi-a placut doar Shabalin.:cool:
La mine a fost invers mi-a placut mai mult de Oksana decat de Maxim:P.