PDA

View Full Version : Ce patinatoare veti sustine la CM de la Tokyo 2011?



whisper
4th February 2011, 23:59
As vrea sa stiu daca Yu-Na va fi prezenta la mondiale? Daca da..pt cei care vor sa voteze cu ea sa astepte modificarea poll-ului!

ice_girl
5th February 2011, 00:20
In primul rand Mao:great::cheer:, Carolina si Laura Lepisto daca participa:ok:

whisper
5th February 2011, 00:44
Miki, Mao, cealalta patinatoare din Japonia si Carolina :)

andreeas
5th February 2011, 01:02
Mirai Nagasu nu participa, deoarece a iesit pe locul 3 la Nationale, iar SUA nu au decat doua locuri.
Eu le voi sustine pe Yu-Na Kim, Mao Asada, Carolina Kostner, Alissa Czisny.

mikeyy
5th February 2011, 11:01
Daca va participa Yu-na Kim, atunci nici nu stau pe ganduri! :ok:

andreeas
5th February 2011, 13:39
Ce loc ar trebui sa ocupe Kiira Korpi la CM pentru a califica pentru anul viitor doua patinatoare?

mikeyy
5th February 2011, 13:54
Kiira ar trebui sa termine concursul in primele 10 pentru ca Finlanda sa aiba 2 locuri in 2012.

andreeas
5th February 2011, 15:28
Multumesc. Sper sa nu fie prea greu pentru Kiira, pentru ca altfel nu cred ca o vom vedea in 2012 la Mondiale.

mikeyy
5th February 2011, 17:58
Totul depinde de Kiira. Daca isi face programele fara greseala, atunci cu siguranta va fi in top10.

SimonaB
6th February 2011, 16:22
Pe Mao, fara indoiala!!!!:yes:

ricochet4
6th February 2011, 20:53
Daca participa Laura, pe ea, daca nu, nu stiu, probabil pe nimeni.

Miruna1990
6th February 2011, 21:06
Tot pe Mao!! Sa castige la ea acasa ar fi super, mai ales ca a fost asa aproape in 2007 :yes: Si pe Carolina, Kiira si rusoaicele. Si pe Yuna, daca participa

IleK
9th February 2011, 09:43
Alissa si Kiira. Pt Alissa as vrea un loc pe podium, indiferent care, iar pt Kiira un top 10 sau poate chiar un top 5 daca merge ca pana acum in sezon si nu ca la europene.
Daca Kiira nu obtine 2 locuri pt mondialele din 2012, isi risca intradevar participarea dar nu numai pe a ei ci si pe a Laurei pt ca oricare din ele ar putea castiga nationalele finlandei. Deci nu m-as grabi sa spun ca nu o vom vedea. Eu sper sa pastreze cele 2 locuri, in cazul in care Laura nu vine nici la mondiale desi eu sper sa vina. Sa aiba si Europa mai multa forta in fata Japoniei.
De abia astept sa o vad si pe Yuna. Dupa declaratiile ei de pana acum, ar trebui sa o vedem. Ar fi o bila neagra pt ea si pt imaginea ei sa anunte cu o saptamana inainte ca nu mai participa.

Tracoromana
9th February 2011, 09:55
Eu sper sa pastreze cele 2 locuri, in cazul in care Laura nu vine nici la mondiale desi eu sper sa vina. Sa aiba si Europa mai multa forta in fata Japoniei.
Apropos de forta Europei, am citit pe un forum urmatoarea afirmatie: "Campionatul celor 4 continente este de fapt un Campionat Mondial fara Patrick Chan." M-am simtit personal jignita ca au ignorat total patinatorii europeni.:( Asa incat voi sustine pe Kiira, Carolina, Alena, etc. Si o pretuiesc mai mult pe Caro ca si-a mai facut loc periodic pe podiumul mondial.

SimonaB
9th February 2011, 11:08
Apropos de forta Europei, am citit pe un forum urmatoarea afirmatie: "Campionatul celor 4 continente este de fapt un Campionat Mondial fara Patrick Chan." M-am simtit personal jignita ca au ignorat total patinatorii europeni.:( Asa incat voi sustine pe Kiira, Carolina, Alena, etc. Si o pretuiesc mai mult pe Caro ca si-a mai facut loc periodic pe podiumul mondial.

Nu ai de ce sa iti bati capul cu asemenea lucruri, pe unele forumuri patinatorii europeni erau ignorati si cand Europenele erau un fel de Mondiale. Politica si nationalismul au inceput sa devina suparatoare si in patinaj.:mad:

andreeas
9th February 2011, 20:20
Pe alte forumuri patinatorii europeni sunt sustinuti, mai putin in proba fetelor. Pe acolo nu exista decat Yuna si Mao. Eventual americanii o mentioneaza si pe Rachael Flatt. O parte din cei de pe forumul yuna au fost foarte suparati ca Alissa Czisny a castigat campionatul national si nu Mirai Nagasu, desi recunosteau ca Alissa merita sa castige, dar pe Mirai nu ar trebui sa o invinga nimeni in campionatul national.

Cromatic
27th February 2011, 12:50
Apropos de forta Europei, am citit pe un forum urmatoarea afirmatie: "Campionatul celor 4 continente este de fapt un Campionat Mondial fara Patrick Chan." M-am simtit personal jignita ca au ignorat total patinatorii europeni.

Poate ca s-au referit doar la proba masculina unde as zice si eu ca 4CC a fost de fapt CM-ul fara Chan, pentru ca nu ma prea astept ca vreun patinator european sa urce pe pe podiumul de la Tokyo. Sigur, nu este exclus, dar dupa punctajele obtinute pe parcursul sezonului, favoritii la medalii par sa fie Patrick, Daisuke, Kozuka si Oda.

La feminin o voi sustine pe Mao Asada. Mi-as mai dori o medalie pentru Kiira si una pentru Alissa, dar Miki pare forate puternica in acest sezon, iar Yu-Na ar putea sa strice multe socoteli daca revine asa cum a declarat.