PDA

View Full Version : 20. Elis Bakaj



Mario Di Lazi
2nd February 2011, 20:34
Nume complet - Elis Bakaj
Data nașterii - 25 iunie 1987 (1987-06-25) (23 de ani)
Locul nașterii - Tirana, Albania
Înălțime - 1,75 m
Post - Mijlocaș

2004–2009 Partizani Tirana
2009–2011 Dinamo Tirana
2011– Dinamo București

wikipedia

Leo
5th February 2011, 10:51
http://i52.tinypic.com/b635v5.jpg

Interviu EXCLUSIV / Bakaj: Caine pina la moarte!


Cu putine ore inaintea plecarii la Bucuresti, Elis Bakaj (se pronunta Bacai) ii saluta pe noii sai suporteri. Atacantul albanez se simte emotionat si nerabdator sa-si arate valoarea in noua aventura sub culorile echipei Dinamo Bucuresti. In fotografia facuta cu putine minute inaintea plecarii catre Romania, Bakaj transmite un mesaj de fidelitate fata de noua echipa si noii suporteri, iar cine il cunoaste stie ca promisiunile lui au fost tinute intotdeauna si ca Bakaj este pregatit sa se sacrifice pe teren pentru tricoul alb-rosu.

Elis, esti in pragul unei noi aventuri, de data asta la Dinamo Bucuresti?...
Cu siguranta, sint foarte fericit. Dinamo este o mare echipa din Romania, cunoscuta in toata lumea. Cred ca in acest moment cariera mea se afla intr-un moment decisiv.

Fanii lui Dinamo, “cîinii rosii”, sint foarte interesati de evolutia ta viitoare...
II asigur ca o sa fac tot ce imi sta in putinta pentru Dinamo, o sa iubesc atit echipa cit si suporterii ei. Mi-am dat inima pentru toate echipele pentru care am jucat, pentru ca fotbalul inseamna pentru mine sacrificii pentru culorile tricoului. Cu atit mai mult de data asta, pentru ca un nume ca Dinamo Bucuresti ma motiveaza la maximum.

Demollari este o legenda la Bucuresti...
Sper sa calc pe urmele lui. Fara indoiala, este un exemplu pentru toti fotbalistii albanezi. Renumele lui la Dinamo ma indeamna sa arat si eu valoarea mea. Desi este inca devreme, ma sint deja atasat de Dinamo ca si cum as fi deja parte din club. Sint suporterul numarul unu al acestei echipe.

Ce mesaj ai pentru fanii lui Dinamo?
Mesajul il aveti inscris in fotografie! Sint foarte mindru sa imbrac tricoul echipei lor de suflet. Sa fie siguri ca voi apara cu fanatism acest tricou din prima secunda. Sa mai stie, de asemenea, ca salariul pe care o sa-l am in Romania l-as fi putut avea si in Albania, iar motivul principal al venirii mele la Dinamo este legat de dorinta de a-mi dovedi si in afara Albaniei valoarea, Dinamo fiind echipa la care am considerat ca am cele mai mari sanse s-o fac.

(Dinamomania)

TIRANE
22nd February 2011, 19:54
Sunt Albanez , stau in buc de 3 ani urmaresc campionatul albaniei ! foarte bine a facut borcea ca la luat pe bakaj ! VAs mai prorpune un super jucator dela dinamo tirana !

Leo
26th August 2011, 15:43
Ne-ai distrus, Elis.