PDA

View Full Version : 29. George Tucudean



Mario Di Lazi
2nd February 2011, 20:33
In criză de atacanți după plecările lui Cristea și Niculae, Dinamo apelează la jucătorii împrumutați. Ioan Andone l-a cerut de urgență pe tânărul George Țucudean, care în turul campionatului a evoluat sub formă de împrumut la UTA.

Fotbalistul în vârstă de 19 ani a semnat în vară un contract cu formația din Ștefan cel Mare, însă nemulțumit de modul în care s-au comportat oficialii cu el a fugit înapoi la Arad, unde a și fost împrumutat până la urmă.

Cum în această iarnă Dinamo vrea să schimbe liniile, Țucudean, cu opt goluri pentru UTA în tur, a fost rechemat de urgență de Andone în cantonamentul din Antalya. Acesta va face joncțiunea cu lotul roș-alb în aceată seară și e posibil să fie folosit în următoarea partidă, contra Daciei Chișinău.

asport.ro

cristy1110
2nd February 2011, 21:27
eu mai citeam ce se scria pe divizia B , iar Tucudean era mai mereu laudat...este si international de juniori , deci nu este un cvasinecunoscut , decat pentru o parte din ziariasti , dac de abia au ajuns sa scrie despre el...
la U.T.A mai este un junior , coleg de linie cu George , pe nume Voiculet , care este si el laudat de cei care urmaresc liga a doua...
referitor la Tucudean , am citit ca are 1,90m

Leo
1st December 2012, 23:10
George Tucudean

Full name George Marius Țucudean
Date of birth 30 April 1991 (age 21)
Place of birth Arad, Romania
Height 1.87 m (6 ft 1 1⁄2 in)
Playing position Striker

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR60zyuweK2nafTpVEEiO6RijwYUBzx_ QkxihHHHM5rQhPY_ao5

Leo
5th February 2013, 23:22
S-a transferat la Standard Liege.

A jucat 51 de meciuri si a inscris 10 goluri pentru Dinamo in Liga I, cu care a castigat Cupa Romaniei si Supercupa Romaniei, ambele in 2012.

Leo
5th February 2013, 23:30
“Am trecut testele medicale la Standard Liege si sunt foarte bucuros ca si cluburile au ajuns la un acord. Mi-am dorit foarte mult sa se realizeze transferul la Standard, un club puternic in Europa! Pentru mine incepe o noua etapa in cariera si astept cu incredere sa debutez pentru noua mea echipa. Vreau sa le multumesc tuturor dinamovistilor pentru ce am realizat in tricoul alb-rosu. Fara Dinamo nu as fi ajuns niciodata la acest nivel! Multumesc, Dinamo!”, a declarat Tucudean pentru site-ul oficial al clubului din “Stefan cel Mare”.

Leo
19th April 2013, 18:05
Tucudean a semnat un contract pe patru ani si jumatate, iar momentan nu are loc in prima echipa a "Puriului", bifand doar 78 de minute in cinci partide, fara vreo reusita, dar cu un cartonas rosu incasat!

Exista posibilitatea ca din vara Tucudean sa revina la Dinamo sub forma de imprumut.

Leo
19th April 2013, 18:27
"Țucudean are concurență foarte mare, pe postul lui am jucători foarte buni. Îmi pare rău că nu s-au adaptat nici Cristea, nici Țucudean" (Mircea Rednic, antrenor Standard)


http://www.gsp.ro/usr/imagini/2013/04/18//568288-tucudean-caseta.jpg

Leo
29th May 2013, 13:35
244 de minute a strans Tucudean în tricoul lui Standar si niciun gol.

In schimb a mai bagat 200.000 de euro in conturile lui Dinamo datorita calificarii in Europa.

Leo
8th June 2013, 22:51
"Nu cred că Mircea Rednic a avut o presiune din partea noastră. Cred că Adrian Cristea nu putea să demonstreze tot ceea ce știe în doar șase luni, a avut ghinion. Nu știu de ce nu am jucat mai mult, doar Mircea Rednic poate să răspundă la întrebarea asta.

Nu cred că aș putea ajunge la Steaua, s-a încheiat posibilitatea de a merge acolo atunci când am ajuns la Dinamo.

Nu aș vrea să joc cu o echipă românească în preliminariile Europa League. Nu vreau să mă mai întorc în țară. Poate m-aș întoarce la Dinamo când voi avea peste 30 de ani, dar nu știu dacă voi avea loc deoarece văd că proiectul este pentru jucători tineri." a spus Țucudean la Sport.ro

torinezu
12th June 2013, 10:06
...

Nu vreau să mă mai întorc în țară. Poate m-aș întoarce la Dinamo când voi avea peste 30 de ani, dar nu știu dacă voi avea loc deoarece văd că proiectul este pentru jucători tineri." a spus Țucudean la Sport.ro
dar e posibil sa se fi razgandit. se pare ca rednic l-a convins sa mearga la cfr, ca sa ia titlul... :rolleyes:

Aurel.D
5th August 2013, 10:18
Țucudean nu a fost inclus în lotul lui Standard Liege pt acest sezon, desi mai are contract 4 ani. Ar putea veni la Dinamo ca împrumut?
http://www.stiridesport.ro/sporturi/fotbal/tucudean-ar-putea-reveni-la-dinamo.html

Leo
5th August 2013, 10:31
Eroare.

Leo
6th August 2013, 23:46
Nu este eroare.
George Tucudean si-a incheiat aventura la Standard Liege. Standard Liege a renuntat la cei 1 milion de euro platiti pentru el in iarna si i-a reziliat contractul.

Utilizator
28th August 2013, 18:09
pune-l la Dinamo iarasi, vine imprumut un sezon.

Mario Di Lazi
29th August 2013, 07:53
Este la Dinamo pana la anu in vara sub forma de imprumut. La tv-eu au spus ca Dinamo are si prima optiune in caz ca vor sa-l cumpere.
HAI CU TZUCU INAPOI LA JUCATORI. :D

torinezu
29th August 2013, 12:37
Este la Dinamo pana la anu in vara sub forma de imprumut. La tv-eu au spus ca Dinamo are si prima optiune in caz ca vor sa-l cumpere.

si cam care sa fie pretul de cumparare? ca si asa are salariul cam mare... :sneaky:

Utilizator
29th August 2013, 13:11
daca da goluri atunci merita salariul de 8000 euroi cat e partea platita de Dinamo. Daca e sa-l cumpere nu cred ca va primi mai mult de 10.000 pe luna in caz ca joaca foarte bine. Pretul de cumparare trebuie sa fie mai mic decat cel de vanzare. :)

dar abia a venit, stai sa vedem cam ce mai poate. nici inainte nu a apucat sa dea prea multe goluri, era doar o promisiune in criza atunci cand l-au dat.

Leo
30th August 2013, 11:19
“Sunt foarte fericit că am revenit la Dinamo. Este o echipă la care se dorește performanță și cred că este un mediu bun pentru mine. Sunt un fotbalist tânăr și am nevoie de meciuri în picioare. Este cea mai bună alegere pentru cariera mea și le promit tuturor celor care au încredere în mine că voi da tot ce am mai bun pentru echipă. Dinamo înseamnă pentru mine clubul la care m-am lansat, la care am devenit cunoscut ca fotbalist și cred că o să fac performanță. Nu e un pas înapoi pentru mine. Am venit la Dinamo datorită faptului că aici este o familie, deși au plecat mulți jucători. Este o echipă nouă și eu cred că ea trebuie să crească și să se dezvolte în timp. Obiectivul din acest an este realizabil și cred că avem șanse mari să îl atingem. Le transmit fanilor dinamoviști să aibă răbdare cu echipa, cu toți jucătorii. Cu puțină răbdare, Dinamo va fi sus, unde îi este locul. Am revenit și cu gandul la suporterii dinamoviști deoarece fac o atmosferă senzațională în tribune și este o onoare să joc în fața lor. Pentru echipă, fanii dinamoviști reprezintă al 12-lea jucător. Sper să înscriu cât mai multe goluri și să îmi ajut echipa de suflet să își atingă obiectivele”, a declarat Țucudean pentru www.fcdinamo.ro.

Capitanu.Burcea
30th August 2013, 18:47
Un fotbalist slab, dar cu nume :D Cum se intampla la noi, numele a luat-o inainte, iar fotbalistul, tarta-parta, isi taraste basinile, agale, in ritm de malaguena :D

Pe mine ma irita *****ii astia care dau ultimatumuri ca sa plece (moti, alexe etc), se baricadeaza in vestiar, intra in sevraj, ameninta cu lama de ras, pt ca sa revina 'la prima dragoste', cu coada intre picioare, peste cateva luni, dupa ce s-au facut de ***** la echipe minuscule.

PS. Cine sa centreze la noi ca sa marcheze Tucudean? Singurul jucator care a dat mai mult de 3 centrari bune per meci a fost Alvarez (in singurul lui meci, de fapt) :sneaky:

tifosi
30th August 2013, 19:26
un jucator care este maxim mediocru! De la meciul cu CSMS Iasi cand a dat 4 goluri n-a mai jucat asta fotbal pe bune.

Capitanu.Burcea
30th August 2013, 19:32
Ai dreptate. Dar nici ala n-a jucat tot meciul, ca l-a scos Bonetti in min 65 :))

torinezu
11th November 2013, 12:26
o alta deziluzie. e pur si simplu slab. nici un pic de tehnica. haotic. greoi. teapa majora pentru standard. si pentru noi ca l-am adus imprumut.

Leo
11th December 2013, 00:42
"Frate, și dacă îți pun mingea pe linia porții, tot sînt șanse să nu dai gol!", s-a amuzat Steliano Filip pe seama colegului său.

"George este conștient că poate mai mult, își analizează erorile, chiar și-a numărat ocaziile irosite, spunînd că ar fi trebuit să aibă cel puțin 10 goluri dacă ar fi fost eficient", au comentat oficialii roș-albilor.

3 goluri a marcat Țucudean pentru Dinamo în acest sezon al Ligii 1

(GSP)

Leo
25th April 2014, 16:19
"Sunt inca la Dinamo pana la finalul acestui sezon. Ce va fi mai departe depinde doar de Dinamo, care poate sa imi clarifice viitorul. Contractul meu are o clauza, daca va fi activata atunci raman la Dinamo. Imi doresc sa raman aici, dar nu depinde numai de mine. Ma bucur ca Reghecampf ma vrea la Steaua, insa pe moment sunt la Dinamo si nu pot spune mai multe", a spus Tucudean la Digi.

Geog
2nd February 2015, 21:49
O mica satisfactie... :D
Tamas si Tucudean nu o sa joace niciodata la sTeaua :D:D:D ... O sa joace la FC sIbIU :))))))