PDA

View Full Version : Campionatele Mondiale de Natatie (Barcelona 2003)



Gabriel
20th July 2003, 23:09
Sunt in plina desfasurare de 1 saptamana si voi nimic. Probabil nu va plac sariturile si inotul sincron....dar azi au inceput probele de inot...in bazin olimpic..de 50 m.

Si ne-am si ales cu o medalie surprinzatoare....bronz la 400 m free....prin Dragos Coman. O cursa exceptionala realizata de sportivul nostru care a fost intrecut doar de australienii Thorpe si Hackett.

Extraordinara si stafeta de 4 X 100 liber a Rusiei...cu veteranul Popov pe ultimul schimb. I-au batut pe americani....iar Franta a suflat bronzul Australiei pentru doar o sutime de secunda.

In schimb USA au castigat finala feminina de 4 X 100....si cand sa le cante si lor imnul....nu l-au mai gasit....asa ca fetele si-au cantat singure.

Pe duminica viitoare avem inot de cea mai mare clasa...zi de zi ! Sa va uitati !

Ayrton
21st July 2003, 11:04
L-am vazut si eu pe Coman cat de bucuros era pe podium, nici lui nu-i venea sa creada ca e primul roman din istorie medaliat la Campionatele Mondiale... Bravo lui!
Beatrice Caslaru s-a calificat in finala la 200 m mixt... Eu zic ca poate lua un bronz daca inoata la nivelul ei maxim...

Dorin
21st July 2003, 16:06
www.bcn03.org la aceasta adresa gasiti lucruri fantastice despre competitiile de innot cu amanunte si descrieri nemaipomenite ale curselor .Toti timpii , grafice , timpi intermediari .Un paradis de statistica !!!Si BRAVO lui Coman! :yeah: Dorin

Gabriel
21st July 2003, 18:14
mi se pare penibil siteul mondialelor de natatie. tre' sa downlodezi pe hard fisiere pdf ca sa afli rezultatele unei curse..sau oricare alt resultat.
nu stiu ce iti place la acest site , Dorine.
e foarte prost conceput.

Dorin
21st July 2003, 18:18
Partea de informatie !!!!Cind sa faca cu grafica moderna daca trebuie sa update imediat .Eu sint multumit !Si sint informatii care nu le-am mai vazut inainte. :yeah: Dorin

Gabriel
21st July 2003, 18:23
pai nu imi trebuie grafica moderna....ma multumesc cu mod text fara alte "briz-brizuri"....dar mi se pare inacceptabil sa iti downledezi pe hard fisiere...ca sa afli informatii. eu nici nu am Acrobad Reader care deschide pdf-uri.....si nici n-am de gand sa-l instalez.

siteul NBA sau oricare alt site care transmite in direct....cum poa' sa faca ?

Dorin
21st July 2003, 18:31
Or fi americani ...Iar eu am programele asa ca nu am ce sa download.Si se deschide rapid de tot .Aici avem si broadband... :yeah: Dorin

Gabriel
21st July 2003, 18:38
si la mine se deschid rapid..dar ma oftica ideea. :x
eh..dar sa trecem peste aceste inconveniente. in circa 20 de minute ma voi transpune prin intermediul Eurosportului la bazinul din capitala Cataluniei pentru a doua zi de inot. ;) poate mai luam si noi o medalie , ceva....prin fata de la mixt.

Hai Romania !

Dorin
21st July 2003, 18:45
Totul e bine cind se termina cu bine ! Ce confict am mai avut!Succes la natatie !! In curind incep si suedezele sa ia medalii... :yeah: Dorin

Ayrton
25th July 2003, 16:59
Deocamdata nici o fata n-a luat vreo medalie... :(
Sperantele romanilor stau tot in baieti, Dragos Coman si Razva Florea fiind calificati in finale! :yeah: Hai baieti, macar inca un bronz! :yeah:

Mihaela
27th July 2003, 22:05
In ultima zi am luat o medalie de bronz si la feminin prin Beatrice Casalaru la 400 metri mixt :happy

afe15
20th February 2004, 17:58
To All ,
Resultate la natatie puteti monitoriza la www.omegatiming.com si www.swiminfo.com si la www.fina.org
;)