PDA

View Full Version : Etapa 17: Steaua - Jiul Petrosani



delaparis
19th November 2006, 23:51
Duminica 26 noiembrie
Steaua - Jiul Petrosani (20,30, TVR 1)
Discutii inainte si dupa meci aici.

Liviu
19th November 2006, 23:52
Prea slab e acum Jiul ca sa puna probleme Stelei...Chiar daca Steaua va juca iar slab , petrosanenii sunt si mai slabi .
Victorie la doua goluri diferenta a Stelei , indiferent de ce face marti .

milanezu
19th November 2006, 23:53
un nou 6-0?
se poate.

pinki
20th November 2006, 01:29
daca si cu astia ne chinuim... clar, ceva trebuie schimbat!

http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-191.gifhttp://yelims2.free.fr/Fete/Danseuse01.gif

Cipus
20th November 2006, 02:45
Dupa cum ne-a obisnuit Steaua castiga clar acasa si face 0-0 in deplasare. Problema e ca in ritmul asta Rapid va trece pe locul 2 si tare mie teama pentru Steaua ca nu vor mai putea recupera pozitia care ii da dreptul la preliminariile CL. Noroc ca se termina turul si daca bate pe Jiul (si cred ca bate) ramane pe locul 2 deocamdata, asta daca nu mai face Rapid 7-0 si ii ia fata la golaveraj.

raja_bell
20th November 2006, 03:22
blat clar! altfel nu vad cum ar putea castiga steaua!

noir_desir
20th November 2006, 07:22
Bate Steaua cu 3-0.

chinezu
20th November 2006, 09:41
de la acest meci va incepe urcusul jiului..0-2

JJ
20th November 2006, 10:58
Steaua va stabili o premiera a sezonului: va castiga dupa un meci de CL. La cat de jalnic joaca Jiul si ce disensiuni sunt la echipa, nu vad cum ar putea avea sanse la vreun punct.

YoYoyOi
20th November 2006, 11:04
Nu va mai obositi cu pronosticurile. Steaua bate clar:ok:

Cristian
20th November 2006, 11:22
Nu cred ca vor fi probleme ptr Steaua sa castige acest meci, Jiul deja isi programeaza ceasul sa sune de la ora 9 dimineata, ca sa ajunga la meci la ora 11.

Sunchase
20th November 2006, 11:36
Surpriza etapei :D

apercele
20th November 2006, 18:09
macar pe astia sa ii bata steaua, ca i-am vazut cu superputerile romaniei, ceahlaul si pandurii....in acest meci, nea oprita va dovedi tuturor ca este jucator de nationala si va marca 3 goluri

Ulysses
20th November 2006, 18:38
5-0

six
20th November 2006, 19:40
Surpriza etapei :DFORZA JIUL PETROSANI :drak: :drak: :drak:

georg40
20th November 2006, 22:19
Sa asteptam intai sa treaca ziua de...marti.
Apoi despre meciul cu Jiul. Desi o partida cu ultima clasata n-ar trebui sa puna probleme, e bine sa nu ne grabim.
Lupta Steaua !!

OVIDIU 62
21st November 2006, 09:59
Bate Syeaua si cu rezervele.

Celso
21st November 2006, 15:00
nu stiu de oare se mai disputa meciul acesta:ras-plans:

dede
21st November 2006, 15:26
castiga Steaua, chiar daca jucatorii au cam obosit...insa jiul e prea slaba si meciul se joaca pe Ghencea :D

CrAzY92
21st November 2006, 19:07
raja_bell imi place avatarul tau ... apropo Steaua bate cu 3-0 thereau!:ok:

AxinTe
21st November 2006, 20:36
bate Steaua fara probleme.. joaca acasa, au tot lotul valid si o sa vina cu un moral bun de la meciul cu dinamo kiev.

Sergio_D
21st November 2006, 20:40
Daca imi permiteti sa-mi exprim si eu parerea... 1-0 pentru Steaua, un nou meci fara orizont. Jiul are biletele de liga a II-a in buzunar deja...

Cipus
22nd November 2006, 14:18
Din cate stiu eu MM e prieten bun cu Simota, Jiul e deja retrogradata nu cred ca mai spera cineva in salvare, sunt resemnati. Asa ca nu vad Jiul capabila sa puna piedica Stelei mai ales dupa egalul de aseara, si nici daca ar putea nu ar face asta. Asadar va fi surpriza etapei, bate Steaua in premiera dupa un meci in UEFA CL.

dannymoga
23rd November 2006, 01:54
tre sa bata steaua....daca m-ai vrea sa casige campionatul...:D

Cra10veanu
23rd November 2006, 02:21
nu-l mai vrea a zis jiji :D
meci greu pt steaua :evil:

dannymoga
23rd November 2006, 02:28
nu-l mai vrea a zis jiji :D
meci greu pt steaua :evil:

pai cand esti la 10+n puncte fata de cea de pe primul loc....cred si eu ca a zis...dar sa vezi ce o sa rectifice cand o sa fie steaua la 4-5 puncte de dinamo...stai linistit ca totusi nu s-a jucat tot campionatul:D

Cra10veanu
23rd November 2006, 02:31
asta numai jiji si meme stiu :D

Aurel.D
23rd November 2006, 11:57
Tot se plangea Olaroiu ca nu a castigat nici un meci in campionat dupa unul din Liga. Acum are ocazia!:ok::D

Sevilla86
23rd November 2006, 17:29
Daca joaca Thereau castigam cu 5-0
Daca joaca Badea castigam cu 5-0
Daca jucam fara portar castigam cu 5-1

crissis
24th November 2006, 00:16
Bate Steaua fara probleme

raja_bell
24th November 2006, 06:04
nu exista meci pe care sa-l castigi fara probleme! :ok:

Rossi
24th November 2006, 07:05
lol ...cu Jiul ....cu echipa satelit ...

se stie ... BLAT :rosu:

Elphax
24th November 2006, 09:10
tocmai ca nu e satelit, e sclavie pe fata...

raul97
24th November 2006, 11:24
castiga steaua cu 4-0

AxinTe
24th November 2006, 11:27
hai s-o terminam cu blaturile.. jiul pierde acasa cu vaslui cu 3-1 si vreti sa bata steaua ? (nu ca n-as vrea dar totusi e cam imposibil chiar daca ar juca steaua cu echipa a doua.. :D )

Cipus
24th November 2006, 14:18
hai s-o terminam cu blaturile.. jiul pierde acasa cu vaslui cu 3-1 si vreti sa bata steaua ? (nu ca n-as vrea dar totusi e cam imposibil chiar daca ar juca steaua cu echipa a doua.. :D )

Ai dreptate, la fel si Dinamo in meciul cu Ceahlaul, bate fara probleme nu poate exista vreo suspiciune. Oricum am vazut o schimbare in bine, nu prea am mai vazut aranjamente la nicio echipa sezonul asta :ok: :ok: :ok: . Steaua a mai fost avantajata e ici pe colo dar cam atat.

mark111
24th November 2006, 14:42
0-0 scor tipic olaroiu...

m4st3r
24th November 2006, 17:21
Unsprezece jucători ai Jiului s-au "rupt" înaintea partidei cu Steaua!!

Marin Tudorache, tehnicianul echipei Jiul Petrosani, se confruntă cu probleme de efectiv înaintea partidei pe care echipa sa o va susține duminică împotriva Stelei.

Dacă, miercuri, numărul jucătorilor indisponibili era șapte, Jiul are, în acest moment, nu mai puțin de 11 jucători accidentați. Fotbaliștii petroșăneni suferă de entorse, contracturi și dureri lombare, iar antrenorul Jiului a evitat să spună daca aceștia vor putea fi recuperați până la ora partidei cu Steaua.
gsp.ro


foarte tare...

theF1rst
24th November 2006, 19:55
Steaua trebuie sa castige si sa rupa lantul de insuccese dupa meciurile din Liga.
Jiul nu e echipa care poate sa puna probleme Stelei.Dar asa am crezut si cu Apulum.

bluesky
24th November 2006, 19:58
bate steaua fara probleme ca sa fie multumit oli ,sa obtina o victorie dupa un meci de chl....

Ammadeus
25th November 2006, 05:24
meci cu satelitul de petroshani, 3-0 sau mai mult ca rapidu' sa apropie la golaveraj; astea-s meciurile care-i ridica cota lui olaroiu, altfel un antrenor sub-mediocru dar cu o imagine publica remarcabila pt. nivelul sau ca antrenor...

Ulysses
25th November 2006, 06:37
meci cu satelitul de petroshani, 3-0 sau mai mult ca rapidu' sa apropie la golaveraj; astea-s meciurile care-i ridica cota lui olaroiu, altfel un antrenor sub-mediocru dar cu o imagine publica remarcabila pt. nivelul sau ca antrenor...

vezi ca de "oboseala "ai inceput sa-ti dai cu stangu"-ndreptul si faultezi limba romana folosind repetitii neavenite si suparatoare. pana la urma e bine si 3-0

six
25th November 2006, 10:02
FORZA JIUL PETROSANI surpriza etapei......:cheer: :cheer: :cheer:

Pepsi-Cola
25th November 2006, 10:14
x1 STeua o victorie cu 3-0

gheorghe
25th November 2006, 11:25
vezi ca de "oboseala "ai inceput sa-ti dai cu stangu"-ndreptul si faultezi limba romana folosind repetitii neavenite si suparatoare. pana la urma e bine si 3-0

Incearca sa scrii fara sa ti dictionarul de sinonime pe genunchi. Este un forum despre fotbal nu o dezbatere la sediul revistei literare Orizont:rosu:

gheorghe
25th November 2006, 11:28
PS: Bate Jiul cu 4-2, va fi surpriza campionatului, sa moara de necaz stana becaliota!:ok:

Ulysses
25th November 2006, 13:15
Incearca sa scrii fara sa ti dictionarul de sinonime pe genunchi. Este un forum despre fotbal nu o dezbatere la sediul revistei literare Orizont:rosu:

tu chiar daca tii dictionarul pe genunchi tot ca un analfabet scrii...nu am nimic impotriva sa discutam despre fotbal dar sa o facem in romaneste...ai mancat un i de la tii si nu vad la ce ti-ar folosi "dictionar de sinonime". consulta dex-ul.te-ar ajuta (cred)

Ulysses
25th November 2006, 15:35
stii ce-i ala? vezi ca are vasluiul 1-0! :P

SORENSEN
25th November 2006, 15:50
Castigam...mai ales ca se dau astia loviti...:D

THE HUN
25th November 2006, 16:46
Forzza Jiul.:happy :happy :happy :happy :happy

Rossi
25th November 2006, 16:54
Steaua - Jiul 4-0

daca nici cu satelitul nu va faceti golaveraj ... nu va mai faceti cu nimeni ...

un blat puturos ... neintersant meci ...

YoYoyOi
25th November 2006, 16:59
Asa e mai BR, blat este. Si golaveraj facem stai linistit:ok:

Liviu
25th November 2006, 18:00
PS: Bate Jiul cu 4-2, va fi surpriza campionatului, sa moara de necaz stana becaliota!:ok:

Steaua - Jiul 4-0
Da' hotarati-va odata ca nu mai pot ! :cry:
Ma tineti pe jar , batem sau nu batem ?

Eu zic un sec 2-0 . Pentru Steaua , sa nu se creeze confuzii .

coluso
26th November 2006, 02:14
meci decisiv pentru Olaroiu :)) dar poa' sa stea linistit ca si daca se intampla minunea minunilor si pierde puncte cu "primavera" din Petrosani, ii mai da jos o scama de pe sacou lui Gigi si e din nou iertat parinteste ... oricum ce bine trebuie sa ii pice, acum poate sa arate ce tactician desavarsit este, ce viziune de antrenor tanar si nelinistit are ! :)) ... si cata importantza si ce "poze" fatza-profil vor urma in momentul in care va avea vreo 3-4 goluri avantaj in fatza amaratzilor de la Jiul ! Atitudine studiata = adevarat profesionist in conceptia celui care, dorind sa il "perfectioneze" dupa o retzeta mostenire de la bunica probabil, a distrus conceptul de "catenaccio" ( isi mai aminteste oare de Middlesbrough ?? ... )
In fine, pronostic in 2 variante:
1 - vine Jiul in excursie cu parintii, ia vreo 5, Oli are grija sa nu-i scape vreun zambet la final prefacandu-se ca se gandeste la planuri maretze pe termen lung, in realitate incercand sa extraga radical din ultima factura de telefon
2 - da si Jiul ce poate, castiga Steaua la limita, dupa un joc haotic si urat, ( ne gandim cate lucruri utile am fi putut face in astea 90 de minute ), Oli da vina pe oboseala ( Bostina trebuie sa fie destul de proaspat "maestre" !!!! ) si uita ca de pregatirea fizica e tot domnia sa responsabil ...
In final ... oricum, castiga Steaua ... desi e pacat de traditzia acestui club, sa spun mai bine : castiga stelutza lu' Oli ... si la mai mare :)

YoYoyOi
26th November 2006, 02:23
Normal ca va cistiga Steaua. :ok:

pinki
26th November 2006, 02:26
imi place cum gandesti, coluso :)

Ammadeus
26th November 2006, 08:24
hai cu blatu!

Sevilla86
26th November 2006, 09:01
hai cu blatu!

Am mai auzit de-astea... riscati sa deveniti penibili, incercati si voi sa fiti cat de cat originali... :no:

Se intampla rar ca Steaua sa aiba atat de putini accidentati. In afara de Nesu si Iacob, Oli dispune de tot lotul. In momentul asta avem cea mai buna aparare din tara si dupa meciul asta poate o sa avem si cel mai bun atac. Ar trebui sa marcam vreo 6, 7 goluri, dar avand in vedere ca jucam cu Jiul, este posibil!

Rossi
26th November 2006, 12:36
un blat de toata jena ...

rusine steaua

YoYoyOi
26th November 2006, 12:48
Nici n-a inceput meciul si BR vine cu acuzatii:lol: Oare ce-o sa mai spuna dupa meci? Sau e pe repeat?:lol:

Sevilla86
26th November 2006, 14:18
Asta a fost doar incalzirea... abia dupa meci o sa inceapa sa debiteze calumea.
Vreau sa primim un penalty meciul asta! Poate chiar doua! Nu de alta, dar sa nu mai poata sa doarma la noapte doris si BR.

CrisS
26th November 2006, 14:28
Ma baieti Steaua-Jiu e un fel de Steaua-National..asa ca Steaua va bate lejer un 3,4-0 ;) nu mai dati pronosticuri aiurea...Steaua bate azi! 1 solist/over 2.5.../hello

danpuric78
26th November 2006, 15:56
Am mai auzit de-astea... riscati sa deveniti penibili, incercati si voi sa fiti cat de cat originali... :no:

Se intampla rar ca Steaua sa aiba atat de putini accidentati. In afara de Nesu si Iacob, Oli dispune de tot lotul. In momentul asta avem cea mai buna aparare din tara si dupa meciul asta poate o sa avem si cel mai bun atac. Ar trebui sa marcam vreo 6, 7 goluri, dar avand in vedere ca jucam cu Jiul, este posibil!

Lasa Sevilla, ca la fel sunt si stelistii pe threadurile lui dinamo. Sa vezi ce trag pe acolo cu blaturile....
PAi acuma e sansa voastra sa dati 6 goluri. Cu altii inafara de National si Jiul, nu vad cu cine. Daca tot vrei cel mai bun atac din tara vb cu MM sa aduca un varf.

Sevilla86
26th November 2006, 17:57
Lasa Sevilla, ca la fel sunt si stelistii pe threadurile lui dinamo. Sa vezi ce trag pe acolo cu blaturile....
PAi acuma e sansa voastra sa dati 6 goluri. Cu altii inafara de National si Jiul, nu vad cu cine. Daca tot vrei cel mai bun atac din tara vb cu MM sa aduca un varf.

Mai da-le dreq de varfuri! O sa facem o echipa numai de varfuri! O sa revina Iacob. Oricum concurenta o sa fie uriasa, nu cred ca mai avem nevoie de inca un varf.
Cat despre blaturi, asa e, dar noi avem dreptate cand acuzam Dinamo de blaturi!
Astept meciul cu Jiul sa me distrez putin...

georg40
26th November 2006, 18:07
De ce joaca Jiul cu echipa a doua ?
Si in defintiv ce importanta are acest fapt ? Jiul e Jiul si basta !
Lupta Steaua !!

Gontel
26th November 2006, 18:11
Daca joaca Steaua cu echipa a doua, e clar, la mai mult de un 1-0 nu putem spera.

dan
26th November 2006, 18:14
victorie la cel putin 3-4 goluri diferenta.
jiul e o echipa prea slaba pt a pune probleme, chiar daca steaua nu e in cea mai buna forma.

Tony_Viola
26th November 2006, 18:54
asta e cel mai plictisitor meci din campionat....sau steaua-farul?:rolleyes:

mblue
26th November 2006, 20:39
mama ce debiteaza unii, ce sa ii faci , daca ai nostrii conducatori sunt in starea care sunt ce te poti astepta de la asa zisii fani care repeta ca papagalii ceia ce zic multe prea iubitii lor patroni. pacat ca au cap doar sa nu le ploua in gat.

Gianina
26th November 2006, 20:46
Hai Steaua!!! Toata lumea e plina de rautati . Pt mine Steaua nu inseamna Gigi. Steaua a fost inaintea lui Gigi. Un suporter adevarat tine cu clubul nu cu patronul.

STEAUA-MANIA
26th November 2006, 20:47
Gianina sunt multe persoane "duse cu caruta" din acelea cu dunga rosie pe buletin, pe forum ols.. mai logheaza-te,si ai sa te lamuresti..ti-as spune cateve usere,insa nu vreau sa-ti stric distractia:D

YoYoyOi
26th November 2006, 20:53
Dupa o bara surprinzatoare a lui Banel marcheaza Badea.
1-0 pt STEAUA :cheer:

Leviss
26th November 2006, 20:55
Dupa o bara surprinzatoare a lui Banel marcheaza Badea.
1-0 pt STEAUA :cheer:
Mai degraba trebuia sa spui , dupa un penalty neacordat Jiului..

YoYoyOi
26th November 2006, 20:58
Ce penalti mai omule? Nu stiam ca si sariturile in bazin se pedepsesc:rolleyes:

Leviss
26th November 2006, 21:02
Lasama frate ca daca era in careul nostru sareati cu totii si ziceati ca si arbitrul asta e dinamovist.

schwurtz
26th November 2006, 21:48
Stelistii sunt exasperanti la finalizare. Vad ca de la Dica s-a molipsit si Thereau. Trebuia sa fie un scor fluviu, dar se rateaza cu seninatate. Surprinzator, astazi Gigel Coman face un meci bun.
Si in sfarsit GOOL Thereau!

schwurtz
26th November 2006, 21:51
Al 6-lea gol pt Thereau, care, daca incepea campionatul in Romania cred ca ar fi fost golgeter la ora actuala. Oricum tot are sanse sa devina pana la sfarsitul campionatului.

coluso
26th November 2006, 21:55
dar ce "rau" joca Bostina , ( :P Oli ... ma mir ca l-ai bagat ! ) ... ce pase de gol "fara valoare" da ... oricum la valoarea lotului ce nevoie aveai de el sau de Cernea ? :P :P :P ...

coluso
26th November 2006, 22:01
si cata indrazneala "nebuneasca" .. :) sa joace si Thereau si Badea titulari !!! Ia uite ce minune ... au dat si gol ... ca sa vezi ... poate o veni si revelatzia lui Oli :) :) :)

danpuric78
26th November 2006, 22:06
Al 6-lea gol pt Thereau, care, daca incepea campionatul in Romania cred ca ar fi fost golgeter la ora actuala. Oricum tot are sanse sa devina pana la sfarsitul campionatului.

vezi poate o sa ajunga si gheata, pardon balonul de aur Therreau asta. Nu zic ca nu-i bun, dar totusi, 4 din golurile sale au fost cu echipe fara fundasi, national si Jiul.

danpuric78
26th November 2006, 22:09
si cata indrazneala "nebuneasca" .. :) sa joace si Thereau si Badea titulari !!! Ia uite ce minune ... au dat si gol ... ca sa vezi ... poate o veni si revelatzia lui Oli :) :) :)
Foarte "curajos" Oli. A jucat si el cu dopua varfuri in meciul cu JIul. Care oricum era castigat.
Poate asta va fi un punct de cotitura, si Oli va juca mai ofensiv.

YoYoyOi
26th November 2006, 22:14
gol Thereau:cheer:

schwurtz
26th November 2006, 22:18
Iarasi Thereau isi arata clasa. Buna investitie pt Steaua. Din pacate e singurul care-si merita banii dintre cei adusi sezonul asta.

schwurtz
26th November 2006, 22:23
vezi poate o sa ajunga si gheata, pardon balonul de aur Therreau asta. Nu zic ca nu-i bun, dar totusi, 4 din golurile sale au fost cu echipe fara fundasi, national si Jiul.

Nu conteaza cu cine a marcat. Thereau a fost folosit prima oara in etapa a 6-a. Uita-te cum joaca Thereau, participa la toate fazele jocului, inclusiv in aparare, la constructie, nu ca Niculescu sau Viorel Moldovan, care stau numai la pomana. Are o tehnica foarte buna si o atitudine profesionista in joc.
Si nu numai Steaua a jucat cu Jiul si cu FC National, ci toate celelalte echipe, pt ca, iata, ne aflam la sfarsitul turului.

remy
26th November 2006, 22:25
Mai degraba trebuia sa spui , dupa un penalty neacordat Jiului..
Pana si acum, cu Jiul, Steaua a fost ajutata, mai discret, e adevarat, de arbitri, iar fundasii Jiului se fac ca joaca, dandu-se la o parte sa dea gol Stelistii !
Cat au costat Paclesan si Kalai, Jiji, putin si Multescu ? Cate sacose de bani ? :mda:
Oricine poate vedea reluarile de la cele 3 goluri, in care cel putin un fundas din preajma celui care a dat gol de la Steaua, a mimat ca se afla in teren, el era cu gandul la banii lui Jiji. Exact ca la meciul cu Farul, nu stiu sigur cu altele ! :rosu:
Regie ieftina ! Nu zic ca nu castigau stelistii, dar pana nu sunt ajutati, nu se poate !
Saracii, dupa ce ca nu joaca nimic, mai sunt si ajutati de arbitru sau de cate un adversat platit bine. Steau sa zica mersi fundasilor Jiului, ca fara mimarea lor, nu stiu daca dadeau gol.
Cu asta va laudati ? Cu alt meci terminat cu 3-0 pt. Steaua, cat de cat dubios, Jiul jucand cu rezervele, si alea facand figuratie, mai ales apararea de carpa !!!
Ce echipa europeana, sa se chinuie cu o echipa deja retrogradata !!!
APROPO, CA SA NU VA MAI CHINUITI SA JIGNITI, PUTETI SPUNE CE DIFERENTA E INTRE STEAUA SI DINAMO ?
CHIAR N-AVETI PIC DE RESPECT FATA DE CLUBUL ALA ? |-)
Vedeti, ca Rapidul ia fata Stelei, anul viitor !
Chiar si CFR Cluj, dupa cum joaca, ar merita !
Dar au arbitrii de partea lor, si e cam greu, la sacosele cu bani ai lui Jiji !
Steaua a apus deja !
Deja sunt in pom, si pomul in aer, cu stilul de joc fara orizont, cu greseli de incepatori !
SINGURUL VALOROS CU ADEVARAT ESTE THEREAU, SI, UNEORI, DICA SI V. BADEA !

Sevilla86
26th November 2006, 22:26
Am avut emotii mari meciul asta!!! La faultul asupra lui Mirel...
In rest toate bune si frumoase. Daca se termina 8-0 nu se supara nimeni, dar am ratat cat pt 5 meciuri. Poate ar trebui sa mai incepem si noi vreun meci cu Nicolita si Dica pe banca de rezerve, sa-i mai "odihnim" si pe ei...

Concluzia: mi-a placut Coman!

apparte
26th November 2006, 22:29
Schwurz, eu zic ca si Badea:D !
OT: victorie clara in fata unei echipe careia i-au lipsit 11 titulari:happy (ce gluma buna,in afara de Hotoboc suspendat,A.Ilie,Paleacu si Dulcea nu prea vad altii care sa fi lipsit).

YoYoyOi
26th November 2006, 22:30
Deja sunt in pom, si pomul in aer,


Asta stiam deja:drak: Sa te ajutam sa te dai jos? Sau mai stai putin la "inaltime"? Ai grija la stewardese pe acolo prin aer:ok:

Redboy
26th November 2006, 22:30
Cyril Thereau = mare jucator
...chiar daca a fost un meci impotriva echipei de pe ultimul loc...

Toshiro
26th November 2006, 22:33
...PUTETI SPUNE CE DIFERENTA E INTRE STEAUA SI DINAMO ? Nu, abia asteptam sa ne spui tu...:rolleyes:

apparte
26th November 2006, 22:35
Asta stiam deja:drak: Ai grija la stewardese pe acolo prin aer:ok:

Lasa-l pe fura-vesta asta :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

YoYoyOi
26th November 2006, 22:37
Lasa-l pe fura-vesta asta :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

te rog sa nu mai folosesti expresia. Raja are copyright :ras-plans:

Sergio_D
26th November 2006, 22:55
Phoai sa-mi trag palme... omul asta, doris, e nebun :happy :happy :happy
Nu pot sa citesc si eu un topic, ca vad "interventiile lui extraordinare" ! :happy :happy :happy

E fenomenal... e sarea si piperul acestui forum :happy

Steaua chiar nu cred ca avea cum sa piarda meciul acesta... Jiul este, pur si simplu, o echipa prea slaba :)

Liviu
26th November 2006, 23:48
A fost primul meci al Stelei , dupa mult timp la care am zambit . :)
S-a jucat altceva fata de meciurile precedente , mai vioi , cu pofta de joc si in afara de hiba din cuplul de fundasi Ghionea-Baciu , jocul Stelei a fost OK .
Cauza o poate reprezenta si refacerea cuplului de mijlocasi centrali , Radoi-Paraschiv .
Nu va entuziasmati cu Thereau , ca desi a inscris 7 goluri in campionat mai are mult de munca pentru a se integra . El da cel mai bun randament ca varf impins , pivot dar intr-un sistem cu doi atacanti clasici , in care trebui sa vina si in spate sa ia mingi si sa intre in combinatii , pare ineficient . Nu e peste Iacob dar il suplineste extraordinar . Doi jucatori de acelasi profil .
Vad ca s-a scris mai sus (de ce nu ma mir ?) de arbitraj ... la acea faza cu penaltyul...care nu se da niciodata pentru asa ceva...orice discutie in plus e absurda . Arbitrul insa a facut doua greseli , dupa mine : pro-Steaua , cand nu i-a dat galben lui Coman desi merita cu prisosinta dupa un cot "a la Moldovan" si pro-Jiul , cand Vrajitoarea a scapat spre poarta dupa ce in prealabil facuse un hent evident .
http://smileys.sur-la-toile.com/signer/links/049818001164577142-final.gif (http://smileys.sur-la-toile.com)

duru2000
26th November 2006, 23:53
Thereau, jos palaria - atacant de clasa, cine il acuza pe Meme ca face transferuri greshite poate ar trebui sa se gandeasca de 2 ori, o mai da el in bara uneori,...
Francezul are viteza, simtul portii, stiinta jocului, nu mi se pare ca Iacob este peste el, mai ales dupa atatea accidentari. Prevad un viitor mare lui Cyril si un transfer la o echipa cotata in Europa

caine19
26th November 2006, 23:58
Cyril Thereau = mare jucator
...chiar daca a fost un meci impotriva echipei de pe ultimul loc...

Din fericire baiatu asta face meciuri bune numai cu echipele proaste ale ligii 1:happy .
Cand joaca cu o echipa buna clacheaza;)
ex: Dinamo(cand a luat rosu pt cotul in gura) , Dinamo kiev ( n-a miscat deloc) si exemplele pot continua;)

YoYoyOi
26th November 2006, 23:59
Sper ca acel transfer al lui Thereau sa vina cit mai tirziu, duru.
Oricum, este imbucurator faptul ca Steaua si-a revenit ca joc. Dar mai e mult pina departe. Sint anumite lucruri care nu se imbina acolo. Spre surprinderea mea Coman nu a facut un joc bun, dar macar nu a stricat jocul. Dica ar fi trebuit sa fie odihnit meciul acesta. Si-a facut norma cu Kiev si acum iar este inexistent.
De remarcat jocul curajos si direct al Jiului. Nu se vde ca sint in coada clasamentului dupa jocul de azi. Poate pozitia lor se explica prin faptul ca in unele meciuri, chiar daca au jucat bine au pierdut. Imi pare rau pt ei, dar pina la urma cineva tot trebuie sa retrogradeze.

caine19
26th November 2006, 23:59
Nu, abia asteptam sa ne spui tu...:rolleyes:

In campionat e diferenta de 11 puncte ;)
In general... e diferenta si mai mare :ok:

STEAUA-MANIA
27th November 2006, 00:00
Caine,du-te si te culca...mai bine nu aminti de meciul cu dinamo,nu de alta,dar borcodean si-a facut partea..asa ca,du-te in cusca...

superchumbo
27th November 2006, 00:01
In campionat e diferenta de 11 puncte ;)
In general... e diferenta si mai mare :ok:

un corpodean, nagy, 2 oameni in plus, etc .... stim deja :sleep:

Sevilla86
27th November 2006, 00:07
In campionat e diferenta de 11 puncte ;)
In general... e diferenta si mai mare :ok:

In campionat e diferenta de 11 puncte :mda:
In general e diferenta mare! Unii joaca in Champions League cu fortele Europei, in timp ce altii cutreiera satele Europei (Xanthi) sau joaca partide oficiale cu echipe de amatori (Malta)...

caine19
27th November 2006, 00:10
Sunteti de-a dreptul comici:happy :happy
Postarile voastre mi se apr foarte amuzante si felul in care va atacati la orice mica ironie ... pfff:happy :happy

STEAUA-MANIA
27th November 2006, 00:12
Si mie mi se pare amuzant "apr"-ul tau...oricum,tot hoti ramaneti:D

Telespan
27th November 2006, 04:03
Si mie mi se pare amuzant "apr"-ul tau...oricum,tot hoti ramaneti:D

...si cu traista dupa autocare si prin vestiarele jucatorilor................?pe la camera cehului cum este?
Anul trecut cite meciuri a furat Steaua pe fata?Jiji declara k M.Sandu i-a dar campionatul ,voi vorbiti de furaciuni?
Sinteti ciuca bateiilor in Europa ,traiasca cehi...........:jerk:
Aveti echipa de kkt cu mirel ,ciordel ,tardel si jambon .............:jerk:
Daca comunismul nu cadea stateati campioni o vesnicie linga tov vostru drag Ceausescu Romania................:jerk:

remy
27th November 2006, 05:08
Te rog, lasa-i pe frustrati, ca traiesc intr-o lume a lor, cand vad ca aproape toti rad de golaniile pe fata facute de oamenii de acolo.
Doar asa castiga titluri, prin furturi.
Dar ulciorul nu merge de multe ori la apa.
Chiar asa, unde-i echipa aia unica in Europa (sau "doar Steaua = Romania"), slogan cu care se bateau cu caramida-n piept ca ei sunt stapanii lumii ?
E grav daca si cu retrogradata Jiul e nevoie sa aranjeze cu aia sa vina 1/2 dintre titulari, cu fundasii Jiului ca niste jaloane care se uita cum imping stelistii mingea-n poarta fara efort, chiar si cu arbitrul, care a avut cateva decizii pro-Steaua, nu mai vorbesc de 11 metri clar pt. Jiul, in urma unei impingeri clare in careu (se vede cum pune mana pe el in careu, si-l tranteste, nemaiputand continua faza pt. gol - si era si ultimul aparator, deci, ROSU !).
Mai clar de-atat, ce vreti ? Vedeti cum il trage cu mana stanga, pana cade: http://www.gsptv.ro/index/id/1121

P.S.
~~~ Minerii, de anul trecut, sunt pro-Jiji, se stie de la alegerile FRF ! ~~~

Rossi
27th November 2006, 05:29
Pana si acum, cu Jiul, Steaua a fost ajutata, mai discret, e adevarat, de arbitri, iar fundasii Jiului se fac ca joaca, dandu-se la o parte sa dea gol Stelistii !
Cat au costat Paclesan si Kalai, Jiji, putin si Multescu ? Cate sacose de bani ? :mda:
Oricine poate vedea reluarile de la cele 3 goluri, in care cel putin un fundas din preajma celui care a dat gol de la Steaua, a mimat ca se afla in teren, el era cu gandul la banii lui Jiji. Exact ca la meciul cu Farul, nu stiu sigur cu altele ! :rosu:
Regie ieftina ! Nu zic ca nu castigau stelistii, dar pana nu sunt ajutati, nu se poate !
Saracii, dupa ce ca nu joaca nimic, mai sunt si ajutati de arbitru sau de cate un adversat platit bine. Steau sa zica mersi fundasilor Jiului, ca fara mimarea lor, nu stiu daca dadeau gol.
Cu asta va laudati ? Cu alt meci terminat cu 3-0 pt. Steaua, cat de cat dubios, Jiul jucand cu rezervele, si alea facand figuratie, mai ales apararea de carpa !!!
Ce echipa europeana, sa se chinuie cu o echipa deja retrogradata !!!
APROPO, CA SA NU VA MAI CHINUITI SA JIGNITI, PUTETI SPUNE CE DIFERENTA E INTRE STEAUA SI DINAMO ?
CHIAR N-AVETI PIC DE RESPECT FATA DE CLUBUL ALA ? |-)
Vedeti, ca Rapidul ia fata Stelei, anul viitor !
Chiar si CFR Cluj, dupa cum joaca, ar merita !
Dar au arbitrii de partea lor, si e cam greu, la sacosele cu bani ai lui Jiji !
Steaua a apus deja !
Deja sunt in pom, si pomul in aer, cu stilul de joc fara orizont, cu greseli de incepatori !
SINGURUL VALOROS CU ADEVARAT ESTE THEREAU, SI, UNEORI, DICA SI V. BADEA !

Dar de ce esti asa surprins ?

Se stia ca o sa fie blat !

UTA , Vaslui , Farul , Unirea si Jiul .... astea sunt echipele care au ajutat-o pe steaua sa fure locul 2 ...

steaua = mizeria fotbalului romanesc

Telespan
27th November 2006, 05:36
Dar de ce esti asa surprins ?

Se stia ca o sa fie blat !

UTA , Vaslui , Farul , Unirea si Jiul .... astea sunt echipele care au ajutat-o pe steaua sa fure locul 2 ...

steaua = mizeria fotbalului romanesc

......cred k Rapidul v-a termina pe 2 ,Steaua nu au echipa nici de locul 4 ......Steaua=coruptia fotbalului romanesc.......................:rosu:
Jiji a spus k Mircea Sandu i-a dat campionatul anul trecut............:jerk:
PS-HAI SAMM STERGE POSTARILE ACUMA....................:evil:

Rossi
27th November 2006, 05:45
......cred k Rapidul v-a termina pe 2 ,Steaua nu au echipa nici de locul 4 ......Steaua=coruptia fotbalului romanesc.......................:rosu:
Jiji a spus k Mircea Sandu i-a dat campionatul anul trecut............:jerk:


steaua - jiul = blat infect

noroc cu satelitii ...ca altfel steaua s-ar clasa pe locul 5-6 la finalul campionatului ....
asa ..spera la un loc 3 :evil:

remy
27th November 2006, 06:16
Ca sa clarific ceea ce spun eu, sa vada toti forumistii care intra pe threadul asta, reluarile puse de mine, si sa recunoasca aceasta ciudatenie de meci, care numai normal n-a fost, cu Kallai si Paclesan spectatori, si nu numai. V-am spus ca eu nu vorbesc decat cu dovezi, si acum, revazandu-le, au fost clare cele pe care le-am considerat eu prima data suspecte !
Vedeti greseala grava de arbitru (IAR ???) dinaintea primului gol ciudat al Stelei => vedeti cum il trage Ghionea cu mana stanga pe Vrajitoarea, pana cade in careu, faultat, plus ca era si ultimul aparator, deci, ROSU: http://www.gsptv.ro/index/id/1121
Si acum, in reluarile de mai jos, la toate cele 3 goluri ale Stelei, urmariti-i doar pe fundasii Jiului, care numai fotbalisti nu se numesc (se fac ca sunt fundasi, doar cu numele - rar am vazut sa se dea asa usor la o parte niste jucatori adversi !), oricat de putin valorosi ar parea, dar nici sa te feresti in halul asta, sa dea gol stelistii, ca-n curtea scolii !
1) Steaua - Jiul 1-0, gol Badea min. 23 (KALLAI ISI INTRA IN ROLUL DAT DE BANII LUI JIJI !): http://www.gsptv.ro/index/id/1120
2) Steaua - Jiul 2-0, gol Thereau min. 62 (IAR PACLESAN, MIMEAZA CA E FUNDAS !!!): http://www.gsptv.ro/index/id/1124
3) Steaua - Jiul 3-0, gol Thereau min. 88 (IAR KALLAI II AJUTA PE STELISTI SA DEA GOL USOR !): http://www.gsptv.ro/index/id/1131
ATENTIE: NU ZIC CA STEAUA NU AR FI CASTIGAT, POATE, PRINTR-UN GOL CHINUIT, SAU UN 11 METRI, NICI NU CONTEST VALOAREA LUI THEREAU, DAR FAZELE IN CARE FUNDASII KALLAI SI PACLESAN (si Multescu si ceilalti fundasi, dar in mica masura), PUR SI SIMPLU FAC CADOU CELE 3 GOLURI STELEI, SI VICTORIA.
Chiar asa, pe fata, deja e prea mult !
Cel putin 5 meciuri ale Stelei au fost dubioase rau, ba stricate de arbitrii pro-Steaua cu penalty-uri gratuite, ba de unii jucatori "manjiti" cu banii murdari ai lui Jiji, din sacosele lui celebre !
ASTA ESTE STEAUA, SI VREAU SA VAD PANA UNDE MERG PORCARIILE ASTEA, SI CAT SE MAI POT ADMITE DE CATRE CEI DE LA FRF SI LPF, CU TOATE CA SE STIE CA AU FOST REPUSI DE GIGI BECALI, SEFI !

YodaRo
27th November 2006, 06:41
e clara ca a fost blat. O echipa de UCL nu poate bate pe jiul (dupa parerea dinamovistilor!!!!)

Telespan
27th November 2006, 07:27
Esti retardat, esti handicapat, esti terminat pe viataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa


ba, baiatule, vino cu dovezi

nu cu vorbe aruncate in vant..
@vadim, de ce nu-l banezi pe asta????? nu vezi ca provoaca non-stop???? dupa fiecare meci castigat de Steaua face scandal

...CEEA MAI MARE DOVADA ESTE SACOSA LUI JIJI SI DACIADA DUPA AUTOCARELE ECHIPELOR SAU AI UITAT..?:jerk:

VirgilP
27th November 2006, 08:49
Un meci slab...dar 3 puncte
Poate reusim si castigam inca un atacant pentru bataliile din primavara...Thereau Forzza Steaua!!!


off topic : dinamovistii sunt penibili..in speciala fetita doris

gheorghe
27th November 2006, 09:08
Daca se dadea penalty la faza Jiului altfel ar fi stat lucrurile...Se pare ca toata strategia de joc a stelei se bazeaza pe influenta decisiva a arbitrajului.:drak: Asta da tactica...mereu este castigatoare:jerk:

Rossi
27th November 2006, 09:11
Daca se dadea penalty la faza Jiului altfel ar fi stat lucrurile...Se pare ca toata strategia de joc a stelei se bazeaza pe influenta decisiva a arbitrajului.:drak: Asta da tactica...mereu este castigatoare:jerk:


ori cumpara arbitrii ...ori cumpara 3-4 jucatori adversi ... ori aranjeaza cu antrenorul advers cand e loc ( Lacatus , D.Petrescu ...) ... ori aranjeaza direct cu conducerea echipei adverse ...

asta este steaua ...rusinea fotbalului romanesc

Toshiro
27th November 2006, 09:45
doris, BIANCO-ROSSI, am doua vesti pentru voi, una buna si-una rea.
Incep cu aia buna: Dinamo e campioana. A turului...

Si-acu' aia rea: GGB i-a cumparat si pe Borcea, Badea, Cohn, Turcu (:happy ) & co... Rusinoasa tranzactie a fost intermediata de sclavii ciobanului - Danciu, Dennis si Cap-de-zmeu... Rednic va duce echipa spre dezastru, urmand sa faca rocada cu Oli la sfarsitul campionatului. Carlos se va stabili in Romania, langa Groapa, ca sa ajunga mai repede la antrenamente... Moti si Radu Stefan se transfera la Beitar, pentru a prinde si ei sansa de a juca in Ch.L., iar Niculescu se va intoarce la Craiova, unde e asteptat cu bratele deschise de Mititelu si... Postasu. Si, in sfarsit, actionarii isi vor ceda partile viitorului boss unic: Gigi Cainetoiu, iar presedinte va fi Giovanni, el trabajador...

nemilosul
27th November 2006, 10:05
te doare capu` cand vezi ce debiteaza unii

mi-e mila de ei

Rossi
27th November 2006, 11:54
pai cand faceti blaturi mereu marcati cate 3 goluri ...scorul era previzibil ....:rosu:

tot 3 goluri ati marcat si cand ati jucat cu UTA , Farul , Vaslui si Unirea ...:rosu:

5 blaturi in 17 etape ..asta este steaua ...rusinea fotbalului romanesc :rosu:

Toshiro
27th November 2006, 12:00
Sa inteleg ca urmeaza 3-0 cu FCU Politehnica BkP... N-ar fi rau, multumim ca te gandesti la noi, BIANCO-ROSSI...:yeah:

YoYoyOi
27th November 2006, 12:02
Facem si noi ce putem, nu putem bate cu 5-0 pe Poli Iasi, nici cu 3-0 pe Otelul :drak:

dede
27th November 2006, 13:29
pai cand faceti blaturi mereu marcati cate 3 goluri ...scorul era previzibil ....:rosu:

tot 3 goluri ati marcat si cand ati jucat cu UTA , Farul , Vaslui si Unirea ...:rosu:

5 blaturi in 17 etape ..asta este steaua ...rusinea fotbalului romanesc :rosu:
sa inteleg ca la meciul cu national am facut un blat cat pt 2 etape :evil:

bineinteles, inca un blat pt Steaua, despre care se stie ca fara blat sau arbitrii nu poate castiga, asa cum face marea si superba echipa dinamo :ras-plans: ce penibili sunt dinamovistii :happy

danciuad
27th November 2006, 13:56
sa inteleg ca la meciul cu national am facut un blat cat pt 2 etape :evil:

bineinteles, inca un blat pt Steaua, despre care se stie ca fara blat sau arbitrii nu poate castiga, asa cum face marea si superba echipa dinamo :ras-plans: ce penibili sunt dinamovistii :happy

Nu, dragalashule, acolo atz avut 2 goluri cadou de la arbitru ... nu s-a putut abtine si basta ... e deja reflex la domnu' Martis, bunul prieten al Memelucului ... ;-)
Sa traiesti bine.

CrAzY92
27th November 2006, 14:21
Thereau e cel ai bun :)

danciuad
27th November 2006, 14:44
Thereau e cel ai bun :)

E meserias, intr-adevar; se vede ce tot reclama Angelo Niculescu atunci cand il mai chema Ovidiu Gheonoaia la recurs: fotbalistii romani au mult talent dar nu au cultura fotbalistica si bagajul tehnic pe care ar trebui sa-l acumuleze in juniorat. Dupa cum se plangea si Zenga la National, cand trebuia sa exerseze cu jucatori de 20 de ani executii care in italia se deprind la 10 - 14 ani.
Thereau nu face decat sa evidentieze carentele romanashilor nostri ... (:-(

Telespan
27th November 2006, 16:55
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :D OLEEEEEEEEEEEE

......este number 1 la blaturi in campionat si ciuca bataiilor in Europa ..........:jerk:

Sevilla86
27th November 2006, 17:19
......este number 1 la blaturi in campionat si ciuca bataiilor in Europa ..........:jerk:

Deocamdata suntem singura echipa romaneasca din Primavara Europeana!!! Pt a treia oara consecutiv! Nu multi din Europa se pot lauda cu aceasta performanta, si nimeni din campionatul nostru.
Steaua o sa joace din ce in ce mai bine, o sa avem din nou cel mai lung parcurs in Europa si o sa ne batem si la campionat si la Cupa! Jiul a fost un pas mic, dar vor urma altii mai mari cu cat jucatorii accidentati vor reveni, iar cei nerefacuti vor ajunge la 100%!

remy
27th November 2006, 19:30
doris, BIANCO-ROSSI, am doua vesti pentru voi, una buna si-una rea.
Incep cu aia buna: Dinamo e campioana. A turului...

Si-acu' aia rea: GGB i-a cumparat si pe Borcea, Badea, Cohn, Turcu (:happy ) & co... Rusinoasa tranzactie a fost intermediata de sclavii ciobanului - Danciu, Dennis si Cap-de-zmeu... Rednic va duce echipa spre dezastru, urmand sa faca rocada cu Oli la sfarsitul campionatului. Carlos se va stabili in Romania, langa Groapa, ca sa ajunga mai repede la antrenamente... Moti si Radu Stefan se transfera la Beitar, pentru a prinde si ei sansa de a juca in Ch.L., iar Niculescu se va intoarce la Craiova, unde e asteptat cu bratele deschise de Mititelu si... Postasu. Si, in sfarsit, actionarii isi vor ceda partile viitorului boss unic: Gigi Cainetoiu, iar presedinte va fi Giovanni, el trabajador...
... si, ce-am auzit, ca tu te dezici de Steaua, ca-i urasti pe Jiji si Meme !Chiar am auzit un zvon ca treci pe Dinamo, sa nu se mai rada de stelisti ca tine.
Vezi ca iar se spun lucruri rele despre Steaua in ziare:

"Minerii" au plecat batuti de la Bucuresti
27 Noiembrie 2006
Octavian Cojocaru

Steaua n-a stralucit nici aseara, desi a jucat cu o echipa ca si retrogradata: Jiul Petrosani, "lanterna rosie" din Liga I.

Elevii lui Cosmin Olaroiu s-au impus mai greu decat arata scorul de 3-0. Asta in conditiile in care „minerii” au venit in Capitala fara 11 jucatori. :mda:

Mirel Radoi, capitanul Stelei, a evoluat pentru prima oara ca titular, dupa o accidentare care l-a tinut pe tusa mai bine de patru luni. Nepregatit inca din punct de vedere fizic, Radoi a fost inlocuit aseara, in minutul 66, cu Ovidiu Petre.

Cei cativa suporteri ai Jiului care au facut deplasarea la Bucuresti au renuntat sa mai vina la meci, dupa ce au fost batuti ieri-dimineata de fanii stelisti in Gara de Nord! :rosu: :rosu: :rosu:

Inainte de startul partidei, in momentele de incalzire, portarul Carlos a fost ironizat de galeria Stelei, fanii primind cu urale fiecare gol incasat de portughez. In ciuda evolutiei bune, nici Gigel Coman n-a scapat de rautatile suporterilor, el fiind fluierat copios pe toata durata meciului pentru prestatiile modeste de pana acum.

In prima repriza, in minutul 11, Jiul a solicitat 11 metri dupa duelul dintre Ghionea si Vrajitoarea.

Nemultumit
Gigi Becali stramba din nas

La finalul partidei de aseara, Gigi Becali, finantatorul Stelei, s-a declarat nesatisfacut de performantele formatiei sale. „Nu sunt multumit de cum s-a prezentat echipa in acest tur de campionat. Trebuie insa sa tinem cont de parcursul european si de absenta lui Mirel Radoi, sufletul echipei”, a afirmat latifundiarul.
Cum e, mai ales ca spuneati ca in galeria Stelei sunt numai ... mielusei ?
"Razboinicii mei" ... :ciocan:

YoYoyOi
27th November 2006, 19:50
Macar astia se bat la sol nu ca aviatorii tai.

STEAUA-MANIA
27th November 2006, 20:32
tele,dupa cum zice si userul tau...uita-te la tele...n-ai treaba cu fotbalul.Hai,ciao.

Telespan
27th November 2006, 20:50
Deocamdata suntem singura echipa romaneasca din Primavara Europeana!!! Pt a treia oara consecutiv! Nu multi din Europa se pot lauda cu aceasta performanta, si nimeni din campionatul nostru.
Steaua o sa joace din ce in ce mai bine, o sa avem din nou cel mai lung parcurs in Europa si o sa ne batem si la campionat si la Cupa! Jiul a fost un pas mic, dar vor urma altii mai mari cu cat jucatorii accidentati vor reveni, iar cei nerefacuti vor ajunge la 100%!
...ati facut fotbalul romanesc de ris in lumea,nu ati facut nimik,nu ati aratat nimik .Ati luat goluri cu sacul si sa-i multumiti lui JIJI k a avut grija sa-l minjeasca pe ceh k asfel erati la Tv.................:ok:

STEAUA-MANIA
27th November 2006, 20:54
telespan,esti cam greu de tartacutza...suporter din fata televizorului,nu scrie consecutive...asta ar trebui sa ti-o spuna moderatorii,insa,ei sunt sublimi dar lipsesc cu desavarsire..incat tre sa iti spun eu.
In ceea ce priveste STEAUA a facut de rusine fotbalul romanesc..lol,ar trebui sa fii inchis la ceva sanatoriu,tu alegi...termina cu prostiile,altfel rade tot forumul de tine...

Sevilla86
27th November 2006, 22:57
...ati facut fotbalul romanesc de ris in lumea,nu ati facut nimik,nu ati aratat nimik .Ati luat goluri cu sacul si sa-i multumiti lui JIJI k a avut grija sa-l minjeasca pe ceh k asfel erati la Tv.................:ok:

Du-te si culcate... Steaua este singura echipa cunoscuta in Europa datorita performantelor sale. De fapt singura echipa din Romania care are performante notabile in Europa! Am terminat pe 3 o grupa imposibila in care nimeni nu ne dadea sanse nici la locul 3...
Cred ca-l supraapreciezi pe Gigi... limitati-va la a inventa blaturi si arbitrii corupti doar in Liga 1.
Poate data viitoare o sa scrii si tu mai corect si cel mai important: mai coerent...

Telespan
28th November 2006, 00:02
Du-te si culcate... Steaua este singura echipa cunoscuta in Europa datorita performantelor sale. De fapt singura echipa din Romania care are performante notabile in Europa! Am terminat pe 3 o grupa imposibila in care nimeni nu ne dadea sanse nici la locul 3...
Cred ca-l supraapreciezi pe Gigi... limitati-va la a inventa blaturi si arbitrii corupti doar in Liga 1.
Poate data viitoare o sa scrii si tu mai corect si cel mai important: mai coerent...

...aici nu este vorba de scris si diplome pe spaga in Ro ci este vorba de prostile care le aveti in cap de timpul Ceauseiilor,terminati cu basinile astea din cap cu campioni facuti la comanda......spunele la aia prin Ro asa ceva mai nene....
cine este jiji ,un cioban care a furat in 16 ani de democratie Romaneasca,cine era inainte?
Dute la culcare mai nene nu mai veni cu basini din astea pe aici sa adormi prostimea..........

Telespan
28th November 2006, 00:05
telespan,esti cam greu de tartacutza...suporter din fata televizorului,nu scrie consecutive...asta ar trebui sa ti-o spuna moderatorii,insa,ei sunt sublimi dar lipsesc cu desavarsire..incat tre sa iti spun eu.
In ceea ce priveste STEAUA a facut de rusine fotbalul romanesc..lol,ar trebui sa fii inchis la ceva sanatoriu,tu alegi...termina cu prostiile,altfel rade tot forumul de tine...

...o echipa ceausista care a distrus fotbalul romanesc,nu iti place scrie acasa .....:D :D
sint cam greu de tartacuta ,k tine le dau $5 in Ro sa-mi faca pantofi...si daca nu termini cu insultele te injur........................

delaparis
28th November 2006, 00:15
Stop aici ... cred ca e destul

Sevilla86
28th November 2006, 00:22
...aici nu este vorba de scris si diplome pe spaga in Ro ci este vorba de prostile care le aveti in cap de timpul Ceauseiilor,terminati cu basinile astea din cap cu campioni facuti la comanda......spunele la aia prin Ro asa ceva mai nene....
cine este jiji ,un cioban care a furat in 16 ani de democratie Romaneasca,cine era inainte?
Dute la culcare mai nene nu mai veni cu basini din astea pe aici sa adormi prostimea..........

Normal ca nu poate fi vorba de diplome atata vreme cat scrii: "dute", "prostile", "spunele", "Ceauseiilor"...
Ai grija la limbaj... s-a umflat tarata in tine? :happy sau te deranjeaza adevarul?
Am obtinut o victorie clara in fata Jiului, asa ca nu prea inteleg toate atacurile astea...

Telespan
28th November 2006, 00:30
Normal ca nu poate fi vorba de diplome atata vreme cat scrii: "dute", "prostile", "spunele", "Ceauseiilor"...
Ai grija la limbaj... s-a umflat tarata in tine? :happy sau te deranjeaza adevarul?
Am obtinut o victorie clara in fata Jiului, asa ca nu prea inteleg toate atacurile astea...

....eu zik sa te potololesti .k daca nu te potoloesc eu...si ai grija cum vorbesti....

Sevilla86
28th November 2006, 00:41
....eu zik sa te potololesti .k daca nu te potoloesc eu...si ai grija cum vorbesti....

Am grija cum vorbesc. Scriu corect si nu te-am jignit sa-ti spun ca ai basini in cap, asa cum ai facut tu... chestia cu diplomele a fost o simpla constatare...
Sunt destule topicuri in care se abereaza si este acuzata Steaua de blaturi, asa ca daca vrei sa postezi acolo. Nu te-am vazut sa spui ceva de meciul cu Jiul... topicul asta pt asta exista.

danciuad
28th November 2006, 01:17
telespan,esti cam greu de tartacutza...suporter din fata televizorului,nu scrie consecutive...asta ar trebui sa ti-o spuna moderatorii,insa,ei sunt sublimi dar lipsesc cu desavarsire..incat tre sa iti spun eu.
In ceea ce priveste STEAUA a facut de rusine fotbalul romanesc..lol,ar trebui sa fii inchis la ceva sanatoriu,tu alegi...termina cu prostiile,altfel rade tot forumul de tine...

Creca Telespan, cand zicea ca ati facut tara de rusine, se referea la faptul ca presa engleza a spus ca Steaua nu a demonstrat decat ca nu mai rasar stele in est, presa ucraineana v-a facut mortaciuni iar site-ul UEFA v-a cadorisit cu titlurile de cea mai slaba echipa din CL la posesie, de campioana CL la faulturi iar la goluri primite nu sunteti chiar ultimii ... doar pe pozitia a treia din coada. La asta cred ca se referea, dar io' n-as fi chiar asa de drastic ...

@Telespan
Daca tu zici ca sunt multi ca ei in Rom., la care le-ai da 5$ sa-ti faca pantofii, afla ca de-astia ca tine, complexati cu comportament grobian, de manelist, dar cu pretentii de jmecher la care restu' tre' sa se-nchine, umplu tzara asta. Dac-ai plecat nu-i nici o paguba, decat ca e unu-n plus care sa arate occidentului cat de lipsiti de civilizatie sunt romanii.

danciuad
28th November 2006, 01:19
Sevilla, ai dreptate ... ce ii spui lui Telespan se potriveste si la mine.
Deci scuze de off-topic.

danciuad
28th November 2006, 03:49
He! He! :-))
Domnu' manajer, ai nemerit pe langa. Nu-s din USA si nici nu-mi doresc ...
Cat despe munca, dau io' la altii, da pe bune, nu din gura, ca matalutza.
Hai, ca te-asteapta baietii cu maneaua calda. Du-te sa nu se raceasca. Fara numar de la mine pentru tine.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

danciuad
28th November 2006, 04:04
nu sint manelist ,k sint plecat de mult de acolo ,dar am multi invatati k tine care lucreaza pentru mine..tot asa baiti destepti cu carte multa si care nu stiu cum ii cheama cu ID in mina.............

Da' cine a zis bade ca-s invatat ... asa ai dedus tu ...? Nu pot decat sa-tz multumesc. :-)))))
Hai ca scapasem de ala ce se dadea rotund ca lucreaza-n multinationala si a mai aparut unu' sa ne iesplice cat de patron e el. Ba' tata, pozitia ta sociala nu tine loc de civilizatie, de bun simt, de educatie ... si nici de argumente intr-o discutie. Ete na!! Io sunt Telespan Ciumegu' si am dreptate orice-as zice. Daca nu sunteti de acord sunteti prosti si va iau sa va dau de munca pe plantatia mea. Hai, plimba ursu' ala complexat ca-i podu plin de tarani pe care nu-i mai incape camasa de plini de ei ...

danciuad
28th November 2006, 04:11
Hopaaa! Ai inceput sa-tz stergi posturile ...
Mai sa fie! Ti s-o fi trezit constiinta ...? Hi! Hi! Hi!
Sau intrase altcineva pe nick-ul tau si abera in anonimat ...?

Telespan
28th November 2006, 04:16
Da' cine a zis bade ca-s invatat ... asa ai dedus tu ...? Nu pot decat sa-tz multumesc. :-)))))
Hai ca scapasem de ala ce se dadea rotund ca lucreaza-n multinationala si a mai aparut unu' sa ne iesplice cat de patron e el. Ba' tata, pozitia ta sociala nu tine loc de civilizatie, de bun simt, de educatie ... si nici de argumente intr-o discutie. Ete na!! Io sunt Telespan Ciumegu' si am dreptate orice-as zice. Daca nu sunteti de acord sunteti prosti si va iau sa va dau de munca pe plantatia mea. Hai, plimba ursu' ala complexat ca-i podu plin de tarani pe care nu-i mai incape camasa de plini de ei ...

..se spune lasa jos k se invata in brate coane danciudatul.Scrie si tu ceva de Steaua lasa-ma cu aburelile tale .
Aici este vorba de Steaua nu de plantatile tale de nuci.............
Ce tot scri tu pe-aici, te crezi in Cismigiu sau nu sti unde este?......nu se spune ciumegu si se spune Ciumec,invata bade k doar esti trait pe Giulesti..........
PS-MODERATORI ASTAI NU VA DA AVERTISMENT PENTRU JIGNIRI PE-AICI?

danciuad
28th November 2006, 04:22
..se spune lasa jos k se invata in brate coane danciudatul.Scrie si tu ceva de Steaua lasa-ma cu aburelile tale .
Aici este vorba de Steaua nu de plantatile tale de nuci.............
Ce tot scri tu pe-aici te crezi in Cismigiu sau nu sti unde este......nu se spune ciumegu si se spune Ciumec,invata bade k doar esti trait pe Giulesti..........

Ahaaa, acum te-ai prins si matale ca nu era vorba pe thread de cine-ti face domniei tale pantofii si la ce bani, nici de cui dai de lucru si cat de jmecher esti ...?
Daca am reusit sa e trezesc ma duc si io' la somn.
P.S. Sunt trait pe Giulesti tot atata cati angajati ai tu ... :-)))

danciuad
28th November 2006, 04:26
[QUOTE=Telespan;938068PS-MODERATORI ASTAI NU VA DA AVERTISMENT PENTRU JIGNIRI PE-AICI?[/QUOTE]

1. Cam multi I ...
2. Uita-te in urma sa vezi de ce te-am luat in balon ... exact pentru ca jigneai aiurea pe cei cu care te contraziceai. Adecatelea hotu' striga hotii. Altfel, stai linistit ca atata timp cat ziceai de dulce de Steaua, puteam fi prieteni ... ;-)
3. Avertisment se da pentru pocirea numelui forumistilor, adica ce ai facut tu in postul 147 ... :-D

YoYoyOi
28th November 2006, 10:13
3. Avertisment se da pentru pocirea numelui forumistilor, adica ce ai facut tu in postul 147 ... :-D

Nu se da doar evertisment, se da si sanctiune.
Asta s-ar intelege ca e o sesizare, sau ar trebui sa ma autosesizez:hmm:?

Aurel.D
28th November 2006, 12:24
Telespan, Danciuad, va rog sa incetati!!

danciuad
28th November 2006, 14:02
Nu se da doar evertisment, se da si sanctiune.
Asta s-ar intelege ca e o sesizare, sau ar trebui sa ma autosesizez:hmm:?

Take it as you wish ... ;-)

STEAUA-MANIA
28th November 2006, 14:41
Creca Telespan, cand zicea ca ati facut tara de rusine, se referea la faptul ca presa engleza a spus ca Steaua nu a demonstrat decat ca nu mai rasar stele in est, presa ucraineana v-a facut mortaciuni iar site-ul UEFA v-a cadorisit cu titlurile de cea mai slaba echipa din CL la posesie, de campioana CL la faulturi iar la goluri primite nu sunteti chiar ultimii ... doar pe pozitia a treia din coada. La asta cred ca se referea, dar io' n-as fi chiar asa de drastic ...


Un caine cam...turbat:happy
danciule,nu vb de Champions League,dinamo nu a jucat in grupele CL nici pe Play Station,asa ca,botu mic si baga-te in cusca si roade osul in continuare.
Sa nu uiti sa editezi cu 2 puncte:happy :happy

danciuad
28th November 2006, 15:01
Un caine cam...turbat:happy
danciule,nu vb de Champions League,dinamo nu a jucat in grupele CL nici pe Play Station,asa ca,botu mic si baga-te in cusca si roade osul in continuare.


Si faptu' ca Steaua a jucat in CL te face pe tine mai destept si pe alti suporteri mai putin cunoscatori. Logica de plastilina, da' nu ma mira ...

Sau ai impresia ca daca tu tii cu Steaua care a jucat in CL nu poate veni unu' care tine cu Nitramonia Fagaras, care joaca in Liga 3 sa-ti dea lectii de fotbal. Tot dupa logica ta, ar trebui sa pleci la joaca, ca echipa mea favorita over all e Milan (anu' asta, din pacate, slabut) deci nu ai caderea sa vorbesti in fata mea ... :-)))
Logica de innodat mintile, parol.
Apropos: eu nu vorbeam de CL in cazul de fata. Umil, citam din altii care au cate 2-4 reprezentante in CL an de an. Le permiti sa deswchida gura in fata domniei tale atotstiutoare ...?
Edit ..

superchumbo
28th November 2006, 16:20
.]cine este jiji ,un cioban care a furat in 16 ani de democratie Romaneasca,cine era inainte?



ce bine va convine voua sa cadeti de victime ..... saracii de voi ... copos ingerul neprihanit (vezi loteria. etc ,....)


...o echipa ceausista care a distrus fotbalul romanesc,

si cine era fotbalul romanesc ????
voi si inca cine ???
si sub dictatura si inafara ei ati fost si veti fi sub noi . punct.

si oare cine a dat jumatate din jucatorii nationalei din anii '90 ???

poate-mi spui ce mari jucatori a avut rapidul la nationala ???
sau cat a contribuit la coeficient intre 1990 si 2006 ???

danciuad
28th November 2006, 17:02
[QUOTE=superchumbo;938995]si oare cine a dat jumatate din jucatorii nationalei din anii '90 ???
QUOTE]

Vezi lotul de la Coppa del Mondo '90 ... s-ar putea sa ai surprize ... :drak:

YoYoyOi
28th November 2006, 17:23
hellooooooo
A cam trecut meciul asta. discutiile interesante dar totusi off-topic. Mutati-va pe un alt thread referitor la Steaua, Gigi, Radoi, Nesu, you know;)

danciuad
28th November 2006, 22:56
Sa traiti, to'ar'sha!
;-)

YoYoyOi
28th November 2006, 23:00
:lol: traiesc :lol:

danciuad
29th November 2006, 00:17
Asta nu poate decat sa ne bucure ...
;-)

remy
29th November 2006, 04:37
Ati dat-o in diverse, dar tot nu ati comentat fazele alea ciudate, cu aceiasi doi fundasi de "carpa" ai Jiului (Paclesan si Kallai), care mimau ca joaca, exact cand se apropiau stelistii de careu !

1) Steaua - Jiul 1-0, gol Badea min. 23 (KALLAI ISI INTRA IN ROLUL DAT DE BANII LUI JIJI !): http://www.gsptv.ro/index/id/1120
2) Steaua - Jiul 2-0, gol Thereau min. 62 (IAR PACLESAN, MIMEAZA CA E FUNDAS !!!): http://www.gsptv.ro/index/id/1124
3) Steaua - Jiul 3-0, gol Thereau min. 88 (IAR KALLAI II AJUTA PE STELISTI SA DEA GOL USOR !): http://www.gsptv.ro/index/id/1131

Daca au ajuns stelistii sa castige iar cu ajutor "extern" (pun aici si arbitrul, mai ales cu acel 11 m neacordat petrosenenilor, dar si alte faze ciudate), chiar meciul cu cea mai slaba echipa din A, sigur retrogradata, deja nu mai avem nimic de spus !