PDA

View Full Version : Etapa 17: Farul Constanta - CFR Cluj



delaparis
19th November 2006, 23:42
Sâmbata 25 noiembrie
Farul Constanta - CFR Cluj (17,00, TVR 2)
Discutii inainte si dupa meci aici.

rechinul farist
20th November 2006, 00:12
cel mai greu meci al Farului din acest tur. sper sa-i batem si noi odata pe CFR, ca nu stiu daca i-am batut vreo-data :), Cred ca sunt nasii nostri, asa ca HAI FARUL!!

Cipus
20th November 2006, 03:17
greu pentru Farul, greu si pentru Cluj, un egal mi se pare echitabil. Avand in vedere si rezultatele sezonului trecut intre cele 2 echipe, Farul ar trebui sa-si ia revansa, un egal i-ar inrautati situatia care si asa nu chiar roza.

forza_CFR
20th November 2006, 06:56
cred ca vom castiga

noir_desir
20th November 2006, 07:26
x2, CFR-ul e pe cai mari, dar nici Farul nu renunta asa usor. Un 2-2, sa zicem.

chinezu
20th November 2006, 09:36
victorie fara probleme a cfr. de ce? pt ca farul si-a adus cel mai slab antrenor de pe planeta.

rechinul farist
20th November 2006, 12:40
asa zici tu? poate o fi adevarat acum, dar in primavara situatia se va schimba.

grande
20th November 2006, 13:09
Merg pe mana marinarilor si prevad un scor final de 2-1 .

Ess
20th November 2006, 17:32
victorie fara probleme a cfr. de ce? pt ca farul si-a adus cel mai slab antrenor de pe planeta.

Da cine-i acum la Farul???

tchibos
20th November 2006, 19:08
Panduru.. dar cred ca nu stie chinezu cine a fost inaintea lui de spune ca e cel mai slab. Sper sa bata farul ca avem nevoie de puncte ca de aer

m8k
20th November 2006, 19:47
Si CFR are nevoie de aer ca de puncte!:o: :D
Sper intr-un meci frumos si mai mult sper sa ghicesc macar pe final rezultatul final! 0-1 gol Cadu in min 90+6, sut de la 45 de m!:D

tchibos
20th November 2006, 19:49
meciul o sa aiba maxim 90+5 asa ca in 90+6 poate sa dea CFR cate goluri vrea :D

Ammadeus
21st November 2006, 09:08
2-3

OVIDIU 62
21st November 2006, 09:51
Meci greu pt marinarii de apa sarata dar merg pe mana lor deci 2-0.

CrAzY92
21st November 2006, 19:10
II batem cu 2-0 !:yeah:

Kooler
21st November 2006, 20:03
Abia astept sa vad daca suntem capabili de razbunare 3-0

YoYoyOi
21st November 2006, 20:15
Bate Clujul 100%:D

tchibos
21st November 2006, 20:19
si Farul bate 110 % :D

YoYoyOi
21st November 2006, 20:25
Hai lasa-ma:lol:
Bate covoarele, eventual...

ULTRAS_TAVY
21st November 2006, 20:46
9 puncte din 3 meciuri...obiectiv FARUL....asha ca sa inceapa showul

cuzmy
22nd November 2006, 12:36
Sper sa bata Farul! 2-0, ar fi ideal!

Cipus
22nd November 2006, 13:45
Si CFR are nevoie de aer ca de puncte!:o: :D
Sper intr-un meci frumos si mai mult sper sa ghicesc macar pe final rezultatul final! 0-1 gol Cadu in min 90+6, sut de la 45 de m!:D

Cand a dat Cadu singurul lui gol in etapa a 8-a cu Craiova pe cine ai prezis atunci ca va inscrie? cred ca pe colegul lui din aparare, Jula ca era in forma atunci :) . Mai incearca si tu pe altcineva ca nu mai da Cadu doar e fundas si mai rar s-a vazut un fundas sa dea 2 goluri intr-un campionat. Uite Surdu de exemplu ca e brasovean de-al meu, ce zici? poate il ajunge pe Ganea din urma :ok: .

BELLINI
22nd November 2006, 15:46
Sâmbata 25 noiembrie
Farul Constanta - CFR Cluj (17,00, TVR 2)
Discutii inainte si dupa meci aici.FARUL-CFR CLUJ 4-2

CrAzY92
22nd November 2006, 15:53
Bate Clujul 100%:D

poate 1,00%:happy

the lion king
22nd November 2006, 17:29
bate sigur cfr .nu conteaza cu cat dar bate.1-0 e bine?forza cfr.

andrei1921tm
22nd November 2006, 18:00
bate sigur cfr .nu conteaza cu cat dar bate.1-0 e bine?forza cfr.

Lasa-ma sa te contrazic.Cfr scoate cel mult un egal.

the lion king
22nd November 2006, 18:10
poate ca-i pune panduru pe picioare.

m8k
22nd November 2006, 18:15
Cand a dat Cadu singurul lui gol in etapa a 8-a cu Craiova pe cine ai prezis atunci ca va inscrie? cred ca pe colegul lui din aparare, Jula ca era in forma atunci :) . Mai incearca si tu pe altcineva ca nu mai da Cadu doar e fundas si mai rar s-a vazut un fundas sa dea 2 goluri intr-un campionat. Uite Surdu de exemplu ca e brasovean de-al meu, ce zici? poate il ajunge pe Ganea din urma :ok: .

Surdu este un atacant pur sange, el nu trebuie sa ma convinga! Daca nu va iesi anul acesta golgheterul campionatului, anul viitor 100%! Dar eu vreau sa inscrie Cadu!!! Dat fiind faptul ca vom avea meci greu vom castiga pe final asta ar insemna min 90+6! Daca nu nimeresc, iar :headbang: ...doar am avut timp sa ma obisnuiesc pe parcursul turului!:happy
Fortza CFR!!!

Cipus
23rd November 2006, 01:22
Surdu este un atacant pur sange, el nu trebuie sa ma convinga! Daca nu va iesi anul acesta golgheterul campionatului, anul viitor 100%! Dar eu vreau sa inscrie Cadu!!! Dat fiind faptul ca vom avea meci greu vom castiga pe final asta ar insemna min 90+6! Daca nu nimeresc, iar :headbang: ...doar am avut timp sa ma obisnuiesc pe parcursul turului!:happy
Fortza CFR!!!

O sa imi fac o echipa fantastica (din prosport) in care Cadu o sa fie capitan :) , daca da gol imi puncteaza dublu si poate castig premiul cel mare ca etapa trecuta am luat doar locul 5 cu o echipa in care era si Coroian :ok: . Asa ca ma bazez pe tine in fiecare etapa, cine crezi tu ca da gol, eu intr-o echipa il pun capitan iti promit, ca am destule echipe nu irosesc punctele aiurea. Forza CFR

dannymoga
23rd November 2006, 02:02
cfr cluj joaca bine si acasa si in deplasare...si atata timp cat se respecta schema de joc si indicatiile lui Dorinel... e de bine...
scor 0-2:D

Cra10veanu
23rd November 2006, 02:26
farul vine dupa o infrangere usturatoare in Banie :D cfr-ul va fi picatura care umple paharul, si panduru-si cauta alta echipa :evil:

BAK
23rd November 2006, 03:09
cfr cluj joaca bine si acasa si in deplasare...si atata timp cat se respecta schema de joc si indicatiile lui Dorinel... e de bine...
scor 0-2:D

DORINEL? asta ii o gluma sau o ironie prea fina ? sau pur si simplu nu stii despre ce vorbesti?

tchibos
23rd November 2006, 08:20
farul vine dupa o infrangere usturatoare in Banie :D cfr-ul va fi picatura care umple paharul, si panduru-si cauta alta echipa :evil:

Farul vine dupa o infrangere chinuita in fata unei echipe slabe. Panduru ramane la echipa indiferent de rezultat. Nu mai fa zgomot daca nu esti informat

Cra10veanu
23rd November 2006, 09:14
dupa etapa asta cred ca farul va prinde returul pe rosu, daca nu acum, poate la sfarsitul returului :D

chinezu
23rd November 2006, 11:26
farul vine dupa o infrangere usturatoare in Banie :D cfr-ul va fi picatura care umple paharul, si panduru-si cauta alta echipa :evil:

auzi la el ... inrangere ,,usturatoare,, craiovene tata meciul s-a terminat 1-0 daca pt tine 1-0 e ,,usturator,, nu mai am cuvinte. s-au poate ia-ti batut cu urzici!

tchibos
23rd November 2006, 11:32
Turul se poate prelungi cu doua etape asa ca nu se stie cum prinde Farul returul. Pana la sfarsitul returului mai e mult si sunt altii care vor fi acolo. Poate vor fi altii care au mai fost recent prin B. Oricum Farul are meci greu. Statistic vorbind Clujul vine cu un plus la moral.

Aurel.D
23rd November 2006, 11:38
CFR Cluj a fost bagata in sedinta acum 2 saptamani de conducere si are de luat puncte pt. a incheia anul linistita! Va fi greu pt Farul sa bata o echipa foarte ambitioasa, vad mai degraba un egal.

Cipus
23rd November 2006, 19:59
DORINEL? asta ii o gluma sau o ironie prea fina ? sau pur si simplu nu stii despre ce vorbesti?

Probabil ca in viziunea lui, Dorinel le da indicatii clujenilor de la Pitesti, sau s-a trezit si el acum si nu stie ca Dorinel nu mai e antrenor la Cluj. Meci egal 1-1

b3bito
23rd November 2006, 21:59
II batem cu 2-0 !:yeah:
imi place de tine...cu ii batem..bravo ;)
asa sa fie...ai 14 ani,esti din oradea si ti cu farul...?:ok: :ok: :ok: bravo bravo ..pacat ca ti si cu steaua...

crissis
24th November 2006, 00:19
Meci greu pentru cele doua echipe dar totusi cred ca CFR-ul va cistiga

Rossi
24th November 2006, 07:08
X ...nici una dintre echipe nu e capabila sa ia cele 3 puncte

mark111
24th November 2006, 14:55
cfr joaca din amintirile cu dorinel,inca...oricum succes farul!!! sper3-o.

trotica
24th November 2006, 15:54
farul vine dupa o infrangere usturatoare in Banie :D cfr-ul va fi picatura care umple paharul, si panduru-si cauta alta echipa :evil:"înfrîngere usturătoare" my ass :drak: mai că n-ai spus "Craiova a zdrobit Farul" :happy :drak:

Nu-ți fă tu probleme, la Farul Pandi e de nici o lună, dar are un lot mai bun decât a avut la noi și se pare (cel puțin "din afară") că se-nțelege bine atât cu jucătorii, cât și cu conducerea și suporterii, ceea ce, în principiu, sunt premise favorabile rezultatelor bune. Atât cât m-am uitat și mă pricep eu, echipa joacă binișor și pare destul de sudată și motivată, dacă ar fi jucătorii mai concentrați, să nu mai facă atâtea "greșeli neforțate", ar fi chiar fain. Baftă, Pandi!

Cipus
24th November 2006, 19:11
E adevarat ca CFR il vrea pe Balba? Parerea mea ca in lotul CFR-ului sunt cel putin 4 atacanti mai buni ca Balba, Surdu, Anca, Semedo si Tilinca daca nu chiar si Chihaia e peste el ca valoare. L-am vazut jucand si parerea mea e ca nu are tehnica doar faptul ca e inalt il avantajeaza insa nu e bun in jocul aerian. Deci daca CFR vrea un varf de careu gen Iacob sau Koller ar face bine sa se reorienteze.

trotica
24th November 2006, 21:20
măi, dar văd că fani CFR Cluj și Farul câtă Frunză și iarbă pe forum :drak: ca stâlpii de telegraf, uneori chiar mai rar :drak: :) :o:

Carlos Gambino
24th November 2006, 21:23
"înfrîngere usturătoare" my ass :drak: mai că n-ai spus "Craiova a zdrobit Farul" :happy :drak:

Nu-ți fă tu probleme, la Farul Pandi e de nici o lună, dar are un lot mai bun decât a avut la noi și se pare (cel puțin "din afară") că se-nțelege bine atât cu jucătorii, cât și cu conducerea și suporterii, ceea ce, în principiu, sunt premise favorabile rezultatelor bune. Atât cât m-am uitat și mă pricep eu, echipa joacă binișor și pare destul de sudată și motivată, dacă ar fi jucătorii mai concentrați, să nu mai facă atâtea "greșeli neforțate", ar fi chiar fain. Baftă, Pandi!

:happy Troti, se putea să nu te bagi tu puțin pe aici !...:D

trotica
24th November 2006, 21:32
:happy Troti, se putea să nu te bagi tu puțin pe aici !...:DLiniște totală aici, nici o satisfacție :( :( :( :) :ok:

TZEFERU
25th November 2006, 01:22
In mod natural ar trebui sa "ne vina" sa batem, dar depinde si de ultimele 5 minute ale partidei. Farul nu e o echipa slaba, cred ca doar trece printr-un moment mai nefavorabil.....oricum sper sa isi revina pe fagasul cel bun.....etapa viitoare...:drak:

HAI CFR! :yeah:

Ulysses
25th November 2006, 06:40
nu va faceti iluzii cu aceasta echipa de carton . bate farul cu 2-0

cosmin_farul
25th November 2006, 09:06
Forza Farul!
Echipa Are Nevoie De Sprijin Acum La Greu! Nu Joaca 6 Titulari Si Au Nevoie De Noi, Indiferent De Conflictele Dintre Suporteri Si Jucatori, Tre Sa O Scoatem La Capoat Iarna Asta! Apoi In Pauza Bosanceanu Sa Bage Manuta In Buzunar Si Sa Aduca 3-4 Jucatori De Valoare!
Afara Cu Mercenarii!
Cu Farul Pana La Moarte!
Grigoras Cel Mai Adevarat Farist!
Nu Te Vom Uita Niciodata,grig!!!

the lion king
25th November 2006, 12:47
tot respectul pt Panduru dar imi doresc sa piarda faru.sper intr-o victorie a clujului...asa pt constanteni.

trotica
25th November 2006, 16:14
Baftă, Pandi! Sper într-un joc frumos și o victorie ale Farului!

YoYoyOi
25th November 2006, 17:09
Doamne dar ce ceata e acolo:o: Nu se vede aproape nimic:mda:

grande
25th November 2006, 17:21
Doamne dar ce ceata e acolo:o: Nu se vede aproape nimic:mda:

Mai regleaza si tu televizorul ,ca la mine se vede perfect !:ok:
Sper sa bata Farul ;)

Klingon
25th November 2006, 17:27
Daca Panduru a trimis formula aia in teren inseamna ca are probleme grave de efectiv. Va fi foarte greu sa dam gol cu atatia jucatori defensivi.

apparte
25th November 2006, 17:44
Gol anulat(in mod corect) Farului si Panduru a facut o criza de nervi fiind eliminat de catre arbitru!

Ess
25th November 2006, 17:51
@apparte>desi ma bucur ca l-a anulat, a fost un gol perfect valabil. Constantzeanul era in poarta dupa linia portii, deci in afara terenului. Oricum vedem miine seara ce zic ,,geniile" lui Ioanitzioaia.
ForzaCFR!

PerVersion
25th November 2006, 17:52
Jucam foarte slab... daca la pauza nu schimba Bergodi ceva, pierdem sigur. Prima repriza a apartinut in totalitate Farului.

YoYoyOi
25th November 2006, 17:52
Nu stiu cit de perfect se vede la grande, dar la mine se vede naspa rau de tot. Si incep cu faza golului anulat.

trotica
25th November 2006, 17:54
Mie-mi place cum joacă elevii lui Pandi, chiar joacă frumos după părerea mea... Baftă, Pandi!

Ess
25th November 2006, 17:57
Nu stiu cit de perfect se vede la grande, dar la mine se vede naspa rau de tot. Si incep cu faza golului anulat.

N-ai functie NoFogg la teveu? :D

apparte
25th November 2006, 18:01
@apparte>desi ma bucur ca l-a anulat, a fost un gol perfect valabil. Constantzeanul era in poarta dupa linia portii, deci in afara terenului. Oricum vedem miine seara ce zic ,,geniile" lui Ioanitzioaia.
ForzaCFR!

Nu el ci autorul golului!!! Disney vine din afara terenului si suteaza...in aceasta situatie e ofsaid!

Ess
25th November 2006, 18:12
mda...am revazut reluarea. A venit de-afara. Ai avut dreptate.

*Coco*
25th November 2006, 18:22
SERIE B FARUL SERIE B FARUL SERIE B:happy :happy :happy
Hai in B:happy
1-0 CFR

Ess
25th November 2006, 18:22
Goooooool!!!0-1

YoYoyOi
25th November 2006, 18:27
Dupa ce au fost dominati clar de Farul clujenii au dat un gol norocos. nu inteleg ce a facut defensiva constanteana la acea lovitura libera. L-au lasat pe ala singur acolo, de a aparut ca magarul din ceata :P
Oricum bravo CFR pt gol. Vreau Victorieeeee!!!!

*Coco*
25th November 2006, 18:36
2-0:happy :happy :happy
SERIE B FARUUUUUUU
Acolo va e locul

PerVersion
25th November 2006, 18:58
Meci slab facut de noi, printre cele mai slabe din acest sezon, dar pana la urma, cele 3 puncte obtinute conteaza.

Bafta baietilor de la Farul in continuare, au facut un meci bun azi.

m8k
25th November 2006, 19:01
Avem cel mai bun atac din liga la aceasta ora!!!!:yeah:
Am castigat cu noroc, dar zic eu meritat!
Nu a mai fost un meci atat de spectaculos, dar a fost eficient!!!:yeah:
:yeah: :yeah: :yeah:

Ulysses
25th November 2006, 19:05
ce porcarie de meci! farul lipsit de sansa iar clujul noroc chior. ce bafta au cate unii...

rechinul farist
25th November 2006, 19:26
Cfr-ul a avut 2 ocazii si 2 goluri, iar Farul s-a invartit pe langa mingia aia si se invitiau jucatorii intrei ei, care sa traga, care sa suteze, care sa centreze.....meci urat.....asta e...nu cadem noi in B......ne revenim.....:D

m8k
25th November 2006, 19:44
Nu este Farul nici acum in situatie periculoasa, dar sunt sigur si le doresc sa revina in partea superioara a clasamentului unde ii sta bine!:D

Cra10veanu
25th November 2006, 19:45
felicitari CFR !!!
farul: serie B incepand cu anul viitor :ok:

trotica
25th November 2006, 19:49
farul: serie B incepand cu anul viitor :ok:vrabia mihai viteazu! :drak: :rosu: așteaptă tu să-și mai regleze Pandi echipa și Farul va termina deasupra voastră în clasament - asta apropos de "serie B" al tău :drak: voi nu-l știți pe Pandi! :drak:

Cra10veanu
25th November 2006, 19:57
incepem sa-l stim de 3 etape incoa nu arata nimic :D
trotica: tine-le grija alor tai mai degraba, care iau bataie pe la vaslui, marea echipa facuta din milioanele de parai ale ghiulesteanului.

m8k
25th November 2006, 20:19
Panduru: ''CFR a dat doua goluri de *****''
Chiar nu ma intereseaza! Poate fi si moale sau fluida, numa gol sa fie!:happy :happy :happy

the lion king
25th November 2006, 20:19
anul 1979 farul venea la Craiova sa joace,sa scoata un egal si sa se salveze de la retrogradare ,in aceasta lupta mai fiind si poli iasi...5-0 pt craiova,se salveaza iasiu si RETROGRADEAZA farul.Doamne,ce vremuri...

StiL
25th November 2006, 20:38
Meritata.. nemeritate.. este ingrangere. Cu toate ca azi am facut unu din cele mai bune jocuri din actualul tur. Iar pentru craiovenii care se bucura si ne vad deja in serie B, stati calmi fratilor.. mai e mult pana acolo, mai e jumatate de sezon si orice se poate intampla.

tchibos
25th November 2006, 20:41
Aia care tot pun placa cu Farul in B sa se duca pe treadul echipelor pe care le sustin. Au trecut anii peste voi si nu ati invatat nimic. Sunteti la pamant cu tot ce inseamna fenomenul. Cred ca nici nu ati vazut meciul. Pur si simplu ati pus placa si cu asta ati incheiat activitatea. Imi este sila de astfel de robotei.

Farul trebuia sa ia lejer un punct.

Sebastian Colțescu (Craiova) - execrabil. Nu a stiut sa vada nimic pe teren ( o fi fost ceata de vina) S-a bazat pe un tusier care ne-a mancat meciul. Gol anulat fara motiv si la negru clujenilor chiar nu a fost fault. A dat lovitura libera cand nu trebuia si apoi incerca sa mai indulceasca amarul inchizand ochii cand chiar era fault pentr CFR.

Arbitri au fost de ***** vorba lu' Panduru.

Cristian Nica (Ploiești); Florin Ungureanu (București) - nu stiu care a arbitrat pe tusa de langa tribuna oficiala dar as fi vrut sa o cunosc pe ma'sa in tinereatea ei.

Cei care spera sa ajunga Farul in B sa aiba grija sa nu se intoarca asta impotriva lor si sa mai treaca odata pe acolo (cei care au fost si au ramas frustrati)

Zauri
25th November 2006, 20:47
Panduru: ''CFR a dat doua goluri de *****''
Chiar nu ma intereseaza! Poate fi si moale sau fluida, numa gol sa fie!:happy :happy :happy

Altceva de antrenorul Panduru se mai stie in afara faptului ca vorbeste parca e pe mare.Imi pare rau de Faru mai ales ca acolo activeaza jucatori deloc de neglijat

trotica
25th November 2006, 20:55
Altceva de antrenorul Panduru se mai stie in afara faptului ca vorbeste parca e pe mare.:drak: Nu sunt suporterul Farului, nu știu ce părere au suporterii acestei echipe despre el. Dar pot să-ți pun că la noi spunea despre un meci cam aceleași lucruri pe care le gândeam majoritatea suporterilor. Deosebirea / dezavantajul său față de noi, suporterii, era că le spunea în fața microfoanelor :D

tchibos
25th November 2006, 20:58
le zice bine si pe bune.. cui nu ii place inseamna ca are ceva la compartimentul superior

apparte
25th November 2006, 21:04
Tchibos, golul a fost anulat corect, Disney venind din afara terenului...un gol asemanator a inscris Fane Iovan in 1982 in Cupa Ziua Republicii(sau cam asa ceva) in meciul cu dinamo (un 4-1)...dar atunci golul a fost validat incorect...

tchibos
25th November 2006, 21:07
Stiu ca nu a fost corect anulat, ca am fost la stadion si destul de aproape.. am inteles ca la TV au zis ceva de off side reactivat.. nici o treaba de asa ceva. Nu ai cum sa fii in off side daca nu esti in teren

apparte
25th November 2006, 21:14
Tchibos,in momentul in care a revenit in teren,Disney se afla in ofsaid!E logic,pt ca e pe linia portii in momentul in care paseste pe teren si-si activeaza pozitia de ofsaid...singura situatie in care putea sa revina din afara terenului de joc si sa nu fie in ofsaid era sa-si fi facut singur mingea...dar,cum mingea a venit de la un coechipier e ofsaid. E o regula a jocului.

the lion king
25th November 2006, 21:17
Eu zic ca una peste alta CFR a castigat meritat iar faru va tremura...se apropie o furtuna pe litoral,luati-va umbrele stau bagati-va-n barlog.

m8k
25th November 2006, 21:18
Eu la faza aceea nu vreau sa imi dau foarte mult cu parerea pentru ca habar nu am cum e corect, doar atat vreau sa spun -si acesta e o presupunere- ca ultimul aparator al CFR-lui a fost in afara terenului ceea ce nu se considera ca ultim aparator, presupun ca atacantul farului venind din afara se considera offside!! Parerea mea neoficiala!:D
Daca cineva cunoaste regulamentul sa vina cu explicatii!!!

tchibos
25th November 2006, 21:18
esti in off side daca in momentul pasei te afli in teren

YoYoyOi
25th November 2006, 21:31
Nu inteleg cum puteti zice ca CFR a cistigat meritat acest meci. Scorul final a fost mincinos. Nu meritau victoria deloc. Farul merita cel putin un punct.

*Coco*
25th November 2006, 21:36
Meritat, Nemeritat asta e,cele 3 pct sunt in contul celor de la CFR, fotbalul se joaca pe goluri nu pe ocazii
Poti sa ai si 2 ocazii si da dai 2 goluri asta e norocul face parte din joc daca Farul nu avu noroc asta e:D

Lauryca
25th November 2006, 22:19
Sebastian Colțescu (Craiova) - execrabil. Nu a stiut sa vada nimic pe teren ( o fi fost ceata de vina) S-a bazat pe un tusier care ne-a mancat meciul. Gol anulat fara motiv si la negru clujenilor chiar nu a fost fault. A dat lovitura libera cand nu trebuia si apoi incerca sa mai indulceasca amarul inchizand ochii cand chiar era fault pentr CFR.
Arbitri au fost de ***** vorba lu' Panduru.


Pai pe Coltescu îl poti numi arbitru???...asta e cel mai mare hot din arbitraj...asta nici nu vrea sa mearga prea sus cu arbitrajul...îsi face plinul si pleaca.. Nu stiu suma, dar stiu ca bani de la Jiji sigur a luat... Eu când aud numele Coltescu îmi vine sa fug pe unde apuc.

the lion king
25th November 2006, 22:22
sa fugiti ca-i craiovean.

Lauryca
25th November 2006, 22:23
...de asta..:hmm: :hmm: se leaga...

Parazitu'1919
25th November 2006, 22:23
farul a controlat tot meciul pana la golul cfrului si dupa aia s-au demoralizat :((
oricum felicitari rechinilor au fost peste cfristi

mblue
25th November 2006, 22:34
asi si ..cele 3 puncte merg la Cluj , fotbalul se joaca pe goluri validate de arbitru nu pe ocazii

TZEFERU
25th November 2006, 22:38
In regulamentul de fotbal asa scrie daca un jucator este dupa linia de fund si intervine in faza de gol si marcheaza poate intra in offside. Daca nu ar fi asa echipele si-ar tine cite un jucator acolo dupa linia de fund sa speculeze ocaziile si ar sta dupa linia de fund sa "ascunda" offside-ul.
Disney a intrat dupa linia de fund a luat mingea si a bagat-o in plasa.(daca era in teren era offside...chiar daca era mingea sutata a fost respinsa de portar in prima faza) In momentul cind jucatorul constantean a sutat la poarta era un jucator de la CFR in fata lui si portarul de la CFR + 2 jucatori in afara unul de la CFR si unul de la FARUL. Disney a intrat si si-a validat pozitia de offside. Daca era inca un jucator de la CFR pe linia portii dar in teren atunci posibil sa fi fost gol valabil.

Quartz@nu
25th November 2006, 22:55
un prieten(care este fun "u" craiova") m-a sunat sa imi transmita sec dar cu zambetul pe buze :'"serie b"....vad ca si pe forum ols sunt "olteni" , frustrati dealtel, care isi doresc asta , ceea ce ma face sa cred ca am devenit "nasul" lor cum de altfel in ultimii ani am fost ....!
despre meci nu pot sa spun decat despre ce am vazut (pana in min 45) : am fost peste ei cu mult ...clujenii nu au arata nimic !
nu stiu "litera" regulamentului, dar acel gol anulat m-a facut sa inchid televizorul si sa imi fie scarba de tot ce ne inconjoara in fotbal...iar daca regulamentul le da dreptate "celor in negru" ce facem cu clujeanul care era in afara terenului in spatele lui Disney si a reintrat si el in joc ? era tot in ofsaid ?
oricum este un campionat ratat pentru farul ..... sper ca in retur sa facem zile amare tuturor celor ce ne vor vizita "terenul propriu" :steaua,dinamo,rapid,timisoara......si frustratilor de "u"craiova ! daca nu mai bine locul 1 in serie b decat "relicva" in A:P

*Coco*
25th November 2006, 23:05
Golul constănțenilor, anulat corect
In minutul 41 a avut loc o faza controversata. Un jucator al Farului a sutat spre poarta, balonul se îndrepta a spre afara terenului, dar din spatele portii a intrat pe gazon Disney care a introdus mingea în plasa. Golul a fost anulat de asistentul Cristian Nica pe motiv de ofsaid. Jucatorul gazdelor era alaturi de un clujean în afara terenului. "Amândoi au fost considerati pe linia portii, deoarece au iesit din inertie. Cum portarul Stancioiu era la un metru-doi în fata portii si nici un alt fotbalist clujean nu se mai afla pe linia de fund a rezultat ca Disney a avut un singur adversar între el si linia portii si în consecinta a fost în ofsaid. Decizia lui Nica a fost corecta", ne-a explicat fostul asistent FIFA Tudor Constantinescu. Pentru faptul ca a protestat la aceasta faza, antrenorul Basarab Panduru a fost trimis în tribuna.

Cra10veanu
26th November 2006, 00:18
Panduru: ''CFR a dat doua goluri de *****''
Chiar nu ma intereseaza! Poate fi si moale sau fluida, numa gol sa fie!:happy :happy :happy

de ce n-a fost si farul in stare sa dea doua goluri,citez, "de *****" ?:rolleyes:

rechinul farist
26th November 2006, 00:30
mingia i-a venit lu` Disney dintr=un jucator advers, poate de-aia nu o fi fost offside :D!!

trotica
26th November 2006, 07:51
farul: serie B incepand cu anul viitor :ok:vrabia mihai viteazu! :drak: :rosu: așteaptă tu să-și mai regleze Pandi echipa și Farul va termina deasupra voastră în clasament - asta apropos de "serie B" al tău :drak: voi nu-l știți pe Pandi! :drak:incepem sa-l stim de 3 etape incoa nu arata nimic :D Lasă că arată alte echipe fotbal mai de calitate decât a arătat Farul ieri :drak:

Eu ți-am spus că nu-l știi pe Pandi: pe de o parte, Pandi e în stare să scoată untul din jucători la antrenamente și, pe de altă parte, "să moară de gât" cu cei din conducere pentru ei. Iar mulți jucători apreciază asta la el, se motivează și devin o echipă, nu doar 11 jucători.

Să nu vă mirați dac-o să auziți cumva că-n pauza de iarnă jucătorii Farului "fac pante" prin valurile mării sub conducerea lui Panduru pentru a-și îmbunătăți condiția fizică. Să nu vă mirați dacă o să-l auziți când luându-le apărarea jucătorilor, când făcându-i, pe aceiași jucători, somnoroși sau căcăcioși. Știe el ce spune, știe să-i motiveze. La noi, jucătorii aveau încredere în el, chiar dacă mârâiau că-i tăvălea de nu se vedeau - pentru că-l simțeau a fi "dintr-o bucată".

Zici că n-a arătat nimic - se prea poate, dar depinde din ce punct privești. Mie meciul cu CFR-ul mi s-a părut unul bun, iar CFR-ul nu e chiar ciumigumi, măcar judecând după locul în clasament. Plus că, mi s-a părut mie, sau chiar au fost mai mulți suporteri pe stadion, comparativ cu meciurile trecute? Numărul suporterilor pe stadion e un indiciu bun pentru prestația echipei - nu neapărat pentru rezultat - uită-te la noi și la voi :drak:

ULTRAS_TAVY
26th November 2006, 11:35
Astia dela craiova deja nu va mai suportati...vedetiva de echipa voastra bah...asta e am pierdut gata...dupa meci a fost foarte frumos CAMORRA&LEGIO SUR...voi revni cu poze...Respect CFR ...Forza FARUL....iar ptr olteni ducetiva in p......

the lion king
26th November 2006, 12:10
Tu esti o exceptie de la regula.Esti...neregulat....

Luis Garcia10
26th November 2006, 12:23
Farului i-a fost furata sansa unei victorii , pentru ca la 1-0 la pauza multe se puteau intampla! Coltescu , ca toti arbitrii romani a dat dovada ca nu stie meserie! Un arbitru de calitate ar fi lamurit aceasta faza simpla intr-un mod foarte simplu : COMUNICAREA!

YoYoyOi
26th November 2006, 12:24
Comunicarea este solutia:lol:

Rossi
26th November 2006, 12:32
Farului i-a fost furata sansa unei victorii , pentru ca la 1-0 la pauza multe se puteau intampla! Coltescu , ca toti arbitrii romani a dat dovada ca nu stie meserie! Un arbitru de calitate ar fi lamurit aceasta faza simpla intr-un mod foarte simplu : COMUNICAREA!

de ce esti asa suparat ?

golul a fost corect anulat ... dupa regulament ...

e adevarat ca Farul a dominat 60 de min .... dar fotbalul se joaca pe goluri

CrAzY92
26th November 2006, 18:47
nu suport sa ma gandesc ce bataie am luat :(

YoYoyOi
26th November 2006, 18:57
nu suport sa ma gandesc ce bataie am luat :(

:confused:
ce bataie am luat cine? FC Bihor?

the lion king
26th November 2006, 19:20
nu,mah,Craiova...probabil tine si cu Craiova,e normal,nu?

bob
27th November 2006, 10:21
n-am treaba cu echipele astea 2, dar golul farului a fost corect. faristul a venit din spatele liniei de fund. cum adica offside? s-au schimbat regulile ?

ULTRAS_TAVY
27th November 2006, 11:29
n-am treaba cu echipele astea 2, dar golul farului a fost corect. faristul a venit din spatele liniei de fund. cum adica offside? s-au schimbat regulile ?

In sfarsit cineva care spune ceva civilizat nu alde olteni shi bianco rossi ala:rosu:

Aurel.D
27th November 2006, 14:47
Golul a fost anulat corect, deoarece Disney a venit de dupa linia de fund..eu in prima faza am avut impresia ca mingea iesise afara inainte de a o centra, dar cand l-am vazut pe Disney revenind in teren pt. a trage la poarta eram sigur ca o sa ii fie anulat golul.
Nici CFR nu a jucat cine stie ce, dar macar a marcat 2 goluri, cum , necum...
Am zis ca CFR Cluj nu va pierde acest meci...Farul merge destul de prost.