PDA

View Full Version : Etapa 17: Politehnica Iasi - Otelul Galati



delaparis
19th November 2006, 23:24
Vineri 24 noiembrie
Politehnica Iasi - Otelul Galati (18,00, Telesport)
Discutii inainte si dupa meci aici.

WOLF_ULTRAS
20th November 2006, 00:23
Cred ca vom face un egal ...1-1.....FORZA OTELUL

Hard
20th November 2006, 00:35
bate otelul cu 5-0

Marcus99Narci
20th November 2006, 00:47
Bate Politehnica 2-0

lucian_iasi
20th November 2006, 00:52
1 solist...daca nici pe astia nu-i batem,atunci pe cine?

STEEL
20th November 2006, 01:02
1 solist...daca nici pe astia nu-i batem,atunci pe cine?

Bai asta,poate va bateti singuri.:evil:
Daca luam un punct,e veselie mare pe capul meu....:happy

WOLF_ULTRAS
20th November 2006, 02:12
Bai asta,poate va bateti singuri.:evil:
Daca luam un punct,e veselie mare pe capul meu....:happy

Numai pe al tau :D

Cipus
20th November 2006, 02:39
2-1 pentru Poli, Otelul traverseaza o perioada nefasta, Poli are nevoie de victorie pentru ca se indreapta spre zona fierbinte, va face tot posibilul sa invinga. Nu stiu situatia jucatorilor insa imi mentin parerea, castiga Poli.

hamsterutz
20th November 2006, 02:40
daca nici acum atunci cand? (nu ma refer ca otelu e echipa slaba ci doar ca acum avem nevoie de pct....)
P.S. GRUPA C....prepare yourself.....you know why

Cipus
20th November 2006, 02:47
daca nici acum atunci cand? (nu ma refer ca otelu e echipa slaba ci doar ca acum avem nevoie de pct....)
P.S. GRUPA C....prepare yourself.....you know why

Joaca Czernoch? cu el n-o sa castige Poli :headbang:

Hard
20th November 2006, 02:53
daca nici acum atunci cand? (nu ma refer ca otelu e echipa slaba ci doar ca acum avem nevoie de pct....)
P.S. GRUPA C....prepare yourself.....you know why

vi-o da Grupa C de nu suflati:happy observ ca la galati nu va saturarati:D
sa nu imi zici hamsterutz ca faci parte si tu dintr-o grupare ultras ceva:happy

bate otelul 5-0

STEEL
20th November 2006, 03:21
P.S. GRUPA C....prepare yourself.....you know why

Uite-l si pe asta...:happy ....Ma stai cuminte,periculosule.....:ras-plans:
S-a umflat arpacasul in tine?:happy
Ontopic:Meci greu,e de 1x2.Evident imi doresc victoria dar tinand cont ca Iasiul e o echipa buna,m-as multumi si cu un punct.

arfel
20th November 2006, 07:16
o venit timpu sa mai castigam ceva

noir_desir
20th November 2006, 07:29
Bate Otelul cu 1-0. Galatenii merg prost, Poli si mai prost, deci asta cred ca va fi rezultatul, mai ales ca noi nu avem atac. :(
Sper sa ma contrazica baietii si sa castige, dar nu cred, ar fi o minune prea mare.

SORINULTRA
20th November 2006, 07:53
hamser n ai luat niciodata nana acasa la tine? ps bate otelul 3-1

chinezu
20th November 2006, 09:33
1-1.

vandal
20th November 2006, 09:49
Bate Poli...Haide Husu, haide Iasu...nana Galatiu :)

GeKuRA
20th November 2006, 11:02
meci foarte greu...
daca ii batem ... nicidecum cu un joc foarte bun... eventual o balbaiala...


HAIDE IASU !!!

JJ
20th November 2006, 11:17
Iasi-ul se apropie de coada clasamentului daca nu bate. Otelului nu-i mai iese nimic in ultima vreme. O victorie a gazdelor e probabila.

YoYoyOi
20th November 2006, 11:20
Cred ca Otelul se va trezi pina la urma. Altfel nu o vad bine. Si cred ca Grigoras va aseza echipa in asa fel incit sa cistige.

Cristian
20th November 2006, 11:20
Sper sa ne recapatam fortele si sa reusim un meci bun cu Iasi, desigur sper la o victorie Otelara. FORZA OTELUL

bada_otelul
20th November 2006, 11:31
o sa fie foarte interesant,noi de 4 etape fara victorie,iesenii 4 infrangeri la rand,daca va castiga una din echipe se poate spune ca a iesit din criza,daca se va termina egal,iesenii pun capat sirului de infrangeri dar nu ies din criza,noua ne convine si un egal,am termina turul cu plus 2 la adevar,oricum va fi meci echilibrat.noi am demonstrat etapa trecuta ca putem juca fotbal de calitate,am pierdut 2 puncte pe ratarile noastre mai ales.nu stiu cum a jucat poli la cluj dar din moment ce clujenii au deschis scorul spre finalul meciului,pp ca macar s-au aparat bine

Cristian
20th November 2006, 11:40
Iar tu hamsterut nu vezi ca esti singurul care tuni si fulgeri in stanga si-n dreapta ??? Mai termina cu copilariile tale ca nu te baga nimeni in seama.

SORINULTRA
20th November 2006, 13:45
ce absente avem in lot?

Dregan
20th November 2006, 13:48
Cred ca dupa mult timp vom juca cu titularii:) Mai putin Alex Baltoi care s-a reaccidentat grav...

SORINULTRA
20th November 2006, 14:11
baltoi stiam ca a jucat si n a prea jucat , e bine ca acum poate grigoras sa si aseze echipa cum vrea el , sa vedem nu are scuze in caz de esec

bazz
20th November 2006, 17:49
Daca nu batem acu'o sa fie jale mare!Galatiul joaca ceva fotbal spre deosebire de noi si cred ca au prima sansa(de fapt toate echipele din liga 1 joaca cate ceva, in afara de poli)O sa fiu oricum pe stadion sa-i incurajez pe baietzi ca poate cu "hai-rupul"publicului o sa luam cele 3 puncte.Daca o fi sa batem ,batem la un sg gol diferenta cel mai probabil 1-0

WOLF_ULTRAS
20th November 2006, 22:30
daca nici acum atunci cand? (nu ma refer ca otelu e echipa slaba ci doar ca acum avem nevoie de pct....)
P.S. GRUPA C....prepare yourself.....you know why

Nici macar nai fost la GL atuncea cu bataia viteazule:evil:

WOLF_ULTRAS
20th November 2006, 22:33
Bate Poli...Haide Husu, haide Iasu...nana Galatiu :)

nana tie :drak:
Si cum dracu de vrei tu binele :thinkso:
IS - VS = Razboi :P

B0gdaaaN
20th November 2006, 23:07
Partida nostalgiilor


AMINTIRE Marius Stan si Neculai Ciulu revin vineri ?n Copou pentru a da piept cu fosta lor echipa, Poli Iasi.

Pentru conducatorii echipei galatene, partida de vineri din Copou va fi una a nostalgiilor, asa cum a declarat presedintele Marius Stan.

Acesta, ?mpreuna cu actualul “vice” galatean, Neculai Ciulu, a contribuit la promovarea lui Poli ?n “A”, ?n 2004, dupa zece ani ?n esaloanele inferioare. “Revin cu placere ?n Iasi. Am petrecut acolo aproape trei ani ?n care am avut parte de multe realizari, inclusiv o promovare ?n Divizia A dupa multi ani de “B”. Va fi un meci al nostalgiilor pentru mine, pentru ca am tinut si ?nca tin la aceasta echipa ieseana”, a declarat actualul presedinte al Otelului, Marius Stan.

Si “vicele” Neculai Ciulu revine ?n Copou ca adversar al echipei sale de suflet, dupa mai bine de zece ani petrecuti ?n scaunul de director economic si vicepresedinte. “E o postura care ma pune ?n dificultate. Iasiul este orasul meu natal, iar Politehnica este echipa la care m-am format ca om de fotbal. Indiferent de rezultatul meciului de vineri, cred ca voi fi singurul care va avea de suferit. Sunt profesionist si vreau doar ca echipa mai buna sa ?nvinga”, a precizat Ciulu.

Marius Stan a parasit Poli Iasi pentru Otelul ?n august 2005, ?n timp ce Neculai Ciulu a demisionat din functia de vicepresedinte al Politehnicii ?n luna mai a acestui an, dupa care a semnat cu Otelul pe 1 august.

De cealalta parte, antrenorul iesean Ionut Popa spune ca vrea sa-si bata fostii “sefi”, chiar daca sunt ?n continuare ?n relatii bune. “Intotdeauna m-am ?nteles bine cu Marius Stan si cu Neculai Ciulu, am lucrat foarte bine la Poli, dar acum Iasiul are nevoie de cele trei puncte. Trebuie sa c?stigam acest meci, altfel ne va fi foarte greu. Indiferent de rezultatul meciului, ne vom str?nge m?inile ?nainte si la final”, a subliniat “Profesorul” de pe banca Politehnicii.



pronosticul meu 1x...sper ca odata cu revenirea lui Gavatorta sa incepem sa jucam din nou fotbal

hamsterutz
21st November 2006, 00:07
Nici macar nai fost la GL atuncea cu bataia viteazule:evil:

:)) ok :)) .... nana n-am luat nici acasa si nici in deplasare si soto nu iau de la voi :happy ....eu cred ca sunt singuru din peluza de pe forumu asta cred si de aia nu zice nimeni nimik.oricum iar fac valuri aiurea asa ca nu mai zic nik legat de sub asta :). sorry ca l-am deschis :D

hamsterutz
21st November 2006, 00:10
vi-o da Grupa C de nu suflati:happy observ ca la galati nu va saturarati:D
sa nu imi zici hamsterutz ca faci parte si tu dintr-o grupare ultras ceva:happy

bate otelul 5-0

nu fac ... cand o sa fie una calumea la noi in peluza...o sa ma convertesc si eu la curentu asta :))

WOLF_ULTRAS
21st November 2006, 00:49
:)) ok :)) .... nana n-am luat nici acasa si nici in deplasare si soto nu iau de la voi :happy ....eu cred ca sunt singuru din peluza de pe forumu asta cred si de aia nu zice nimeni nimik.oricum iar fac valuri aiurea asa ca nu mai zic nik legat de sub asta :). sorry ca l-am deschis :D

Ne asteptati cu tancurile la intrare in iasi :drak:

OVIDIU 62
21st November 2006, 09:54
Va fi sigur victorie galateana nu de alta dar baietii se gandesc la prime de sarbatori si ar fi momentul deci 0-1.

B0gdaaaN
21st November 2006, 11:16
Ne asteptati cu tancurile la intrare in iasi :drak:


nu cred ca o sa va astepte nimeni...multa vrajeala...cat la suta din suporterii ieseni crezi ca au ceva cu suporterii galateni...din partea mea tot respectul pt voi si sper sa fie un meci peste nivelul Ligii I...atat pe teren cat si in tribuna

be@
21st November 2006, 11:42
Victorie, alta solutie nu exista.

Liga Suporterilor Iasi 2005 , ofera 1.500 de bilete , suporterilor ieseni care vor sa sustina echipa Politehnica Iasi in confruntarea cu Otelul Galati.
Pt a intra in posesia biletelor , trebuie sa fiti prezenti in ziua meciului in fata Casei de Cultura a Studentilor , la orele 16:00 , imbracati cu un articol alb sau albastru.
Bilete vor primi si acei suporteri care vor avea asupra lor, steag ,fular ,tricou sau, ori ce al material promotional al echipei de fotbal Politehnica Iasi.

Trebuie sa fim cat mai multi si sa-i ducem pe baieti spre victorie.

OVIDIU 62
21st November 2006, 13:26
Primele propuse trebuiesc luate asa ca Otelulva invinge la Iasi o echipa saraca.

STEELMAN
21st November 2006, 15:35
deja nu mai merg la iasi ....am facut pe mine:happy
meci greu 2 echipe suferinde .e un meci deschis oricarui rezultat

pif
21st November 2006, 15:48
Mai baieti nu mai sunt in poarta marc sau plesca desi si ei sunt portari buni doar ca nu sunt in forma asa ca se va termina 0-0 in cel mai rau caz dar sigur va fi o victorie a lui poli la 1 sau 2 goluri diferenta de fapt ce mai conteaza la ce diferenta victorie sa fie si cred ca va fi si prima in nocturna.

SORINULTRA
21st November 2006, 18:04
bate otelul la un gol diferenta

crissis
22nd November 2006, 00:34
Bate Poli greu dar totusi bate

SORINULTRA
22nd November 2006, 12:26
speri mata da' speri degeaba

Cipus
22nd November 2006, 13:54
Si-a revenit Balba? Nu ca ar fi vreo spaima ca a dat doar 3 goluri pana acum toate din penalty, el s-a remarcat mai mult prin pase de gol, insa cine stie la vreo "balba-iala" poate da gol. Ar fi un ascendent mai mult moral pentru Poli cum e Radoi la Steaua. Daca Otelul are toti jucatorii valizi mai putin Baltoi poate face un meci bun, insa cum si Poli are o aparare foarte buna nu m-ar mira un 0-0. Totusi cred ca va bate Poli cu 1-0, gol Sfarlea

starsteel
22nd November 2006, 17:20
Meci deschis oricarui rezultat echipele se tarasc spre linia de finis sezonul asta asa ca nici un meci nu reprezinta o certitudine in ceea ce priveste rezultatul. Oricum dupa perlele din ultimele meciuri nu cred sa fie chiar atat de slabi galatenii si sa reuseasca macar un punct.....pt. moral, nu ca am avea neaparata nevoie de el.

SORINULTRA
22nd November 2006, 18:01
sterge stelistule sterge, cat mai ai timp . dispari maaaaaaa

WOLF_ULTRAS
22nd November 2006, 19:00
Meci deschis oricarui rezultat echipele se tarasc spre linia de finis sezonul asta asa ca nici un meci nu reprezinta o certitudine in ceea ce priveste rezultatul. Oricum dupa perlele din ultimele meciuri nu cred sa fie chiar atat de slabi galatenii si sa reuseasca macar un punct.....pt. moral, nu ca am avea neaparata nevoie de el.

Se taraste mata ma...ce vb asa de sus.....incepi sa ma disperi tare tu :mda: :mda: :mda:
Stiu cami iau ban dar asta e viata .....sclavu dracu

SORINULTRA
22nd November 2006, 19:30
ss esti cea mai antipatica persoana , frustrat ce esti . refulezi pe forum ca nu te m ai suporta nimeni din familia ta

vandal
22nd November 2006, 23:42
Galatiu isi ia nana...galatenii isi iau nana...:yeah:...insa as vrea un egal sa treaca vasluiul mai sus in clasament...sa ajungem in uefa :ok:

be@
22nd November 2006, 23:46
Aoleu, ce-i cu atata editari pe aici? A sosit timpul sa mai castigam. Si daca nu acum, atunci cand?

WOLF_ULTRAS
22nd November 2006, 23:52
Galatiu isi ia nana...galatenii isi iau nana...:yeah:...insa as vrea un egal sa treaca vasluiul mai sus in clasament...sa ajungem in uefa :ok:

UEFA :happy :happy :happy
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Ai stat mult so zici pe asta ?
Mai ai frati surori pe acasa :D
IZVORANULE :P

crissis
23rd November 2006, 00:03
In deplasare anul asta Otelul nu a aratat mare lucru ,iar Poli Iasi a aratat ca pe teren propriu nu are probleme (exceptind meciul cu Bistrita care sper ca a fost un accident) cu nici un adversar .
Forta POLI IASI

STEEL
23rd November 2006, 02:09
In deplasare anul asta Otelul nu a aratat mare lucru

Esti total pe langa,daca includem si returul trecut + turul asta,ne aflam pe un loc fruntas in ierarhia eficacitatii a victoriilor din deplasare.In locul tau m-as fi gandit mai bine inainte sa fac o astfel de afirmatie.E adevarat ca suntem intr-o evidenta scadere de forma,ultimele 4-5 meciuri demonstreaza asta dar sper sa ne revenim cat mai repede posibil si de ce nu poate la meciul cu iasiul.

dannymoga
23rd November 2006, 02:12
mama derby-ul moldovenilor...evident va fi egal scorul 1-1 :D:P

Cra10veanu
23rd November 2006, 02:23
mama derby-ul moldovenilor...evident va fi egal scorul 1-1 :D:P
zici tu ?
eu zic ca bat moldovenii de mai la deal :D

dannymoga
23rd November 2006, 02:26
zici tu ?
eu zic ca bat moldovenii de mai la deal :D

pai noah...mie mi-e indiferent...ca nu ma prea intereseaza moldovenii...dar are mai multa experienta otelul in liga 1:D

Cra10veanu
23rd November 2006, 02:27
pai noah...mie mi-e indiferent...ca nu ma prea intereseaza moldovenii...dar are mai multa experienta otelul in liga 1:D

iti dai seama, 0-7 cu rapid, mare experienta :D

dannymoga
23rd November 2006, 02:31
iti dai seama, 0-7 cu rapid, mare experienta :D

pai lasa...atunci...tu zici ca daca otelul ia bataie...si craiova castiga cu aradu:D o sa arate mai frumos clasamentul, nu;))

Cra10veanu
23rd November 2006, 02:32
pai lasa...atunci...tu zici ca daca otelul ia bataie...si craiova castiga cu aradu:D o sa arate mai frumos clasamentul, nu;))
n-ar fi rau nici cum zici :D

STEEL
23rd November 2006, 02:47
n-ar fi rau nici cum zici :D

Poate te vei trezi intr-un final,chiar crezi ca faceti fata in liga I cu echipa aia de copii cruzi (fara experienta)?
Ontopic:Am auzit ca poli se confrunta cu serioase probleme de lot,poate asa ne vom face viata mai usoara si plecam de la iasi macar cu un punct.

Marius.B
23rd November 2006, 09:09
Faza cu problemele de lot e vrajeala.Doar Balba nu joaca sigur,restul sunt convins ca vor fi recuperati miraculos pana la ora meciului.La noi nu va juca Nogo accidentat si Gado suspendat.Sper sa ne revenim.FORZA OTELUL!!!

bada_otelul
23rd November 2006, 10:41
nu stiu cat e de vrajeala dar meciurile trecute au avut multi absenti,ca noi

Cristian
23rd November 2006, 11:46
iti dai seama, 0-7 cu rapid, mare experienta :D

Trebuia sa te bagi si tu in seama, si cum altfel decat cu o ironie ?
Esti vai de capul tau... nu stiu cum poate sa te mai tina pamantul.

Speram la o victorie galateana, sa incheiem turul cu fruntea sus :D FORZA OTELUL

Aurel.D
23rd November 2006, 11:48
Poli joaca de vreo 4 etape fara multi jucatori, care sunt accidentati dar nici Otelul nu este in forma.
As merge pe 1X, Poli nu pierde acest meci.

starsteel
23rd November 2006, 13:49
Se taraste....
Analiza mea a fost pertinenta tinand cont de lipsa de suflu din meciul cu Bistrita, se taraste adica sunt cazuti fizic la finalul campionatului atacul tau e murdar si ai spus ceva de maica-mea pe care o comemorez zilele astea asa ca banul pe care ti-l acord il dau convins ca am dreptate. De fapt ai anticipat corect meriti suspendarea pt. postare.

poliis
23rd November 2006, 18:45
cred ca se termina pasa proasta prin care am trecut....urmatoarele 2 (poate chiar 3) meciuri vor fi victorii

bada_otelul
23rd November 2006, 19:37
cu urziceniul castigati,cu otelul in schimb sper sa nu castigati,dupa urziceni nu mai stiu cu cine aveti...

poliis
23rd November 2006, 20:58
cu ceahlaul

crissis
23rd November 2006, 22:51
Cred ca in cel mai rau caz in acest meci Poli sa faca un egal .In ultima vreme ambele echipe au aratat ca nu prea se mai regasesc si de aceea cred ca echipa care fizic si psihic va sta mai bine la ora meciului va cistiga .
Forta Poli Iasi
Poli Iasi- Otelul 1

SORINULTRA
24th November 2006, 06:37
bate otelul , mai vb. dupa meci

Lauryca
24th November 2006, 07:43
Cred ca Iasi-ul nu poate castiga, asa ca un egal e mai echitabil, chiar daca pe Poli n-o va multumi..

lolo_grupa_c
24th November 2006, 09:06
...tinand cont de vreme,de majoritatea locuitorilor care tin cu diverse echipe,de unii angajati ai regiei de salubrizare din oras......iasiul nu poate pune probleme unei echipe ca OTELUL.....(o analiza a meciului facuta acasa la steelman...)

The_Blonde
24th November 2006, 09:27
nu ma pronunt asupra rezultatului,sper doar ca spectacolul sa ramana doar pe teren.FORZA OTELUL!

bada_otelul
24th November 2006, 10:50
si in tribune...nu in afara lor :D

naka
24th November 2006, 11:55
forza otelul si sper sa fie un joc care sa multumesca o mare parte din galatenii care iubesc cele 3 culori ros-alb-albastru

be@
24th November 2006, 12:59
...tinand cont de vreme,de majoritatea locuitorilor care tin cu diverse echipe,de unii angajati ai regiei de salubrizare din oras......iasiul nu poate pune probleme unei echipe ca OTELUL.....(o analiza a meciului facuta acasa la steelman...)

.................................................. ..... In rest,cam bate vantul pe la voi, pe acolo. La Iasi vine lumea la stadion, avem una din cele mai mari medii de spectatori, asa ca vezi-ti de treaba ta. Si nu compara Iasul, oras ce are 60.000 de studenti, cu Galatiul.

Hard
24th November 2006, 13:01
cica se anunta bataie.:D...parca vad cum si-au luat moldovenii bataie la ei acasa:happy

Cristian
24th November 2006, 13:07
Da' ne lasi? Vezi-ti de sclavii vostri, ca atunci cand a venit steluta la voi in oras, rupeati portile. In rest,cam bate vantul pe la voi, pe acolo. La Iasi vine lumea la stadion, avem una din cele mai mari medii de spectatori, asa ca vezi-ti de treaba ta. Si nu compara Iasul, oras ce are 60.000 de studenti, cu Galatiul.


Stai linistita si nu mai vorbi in necunostinta de cauza... La noi la stadion n-ai auzit strigandu-se steaua steaua ca la voi, probabil ca si tu strigai, ca doar n-ai sa recunosti.
Apropo mergi azi pe stadion ???

On-topic VICTORIE GALATEANA in copou.

starsteel
24th November 2006, 14:11
Be ca de obicei te dovedesti Remy2 trebuie sa fie ceva hai recunoaste, ti-a facut ceva vreun stelist? Adevarul ca esti neagra de suparare cand e vorba de Steaua. Astazi vei avea parte de alta suparare Poli sigur nu castiga despre National ce sa-ti mai spun rezultatele vorbesc de la sine....ultimele doua sunt 0-6 cu Steaua :happy si 0-2 cu Arges.

mark111
24th November 2006, 14:44
2-1 hai poli...

pif
24th November 2006, 16:18
Castiga poli 99.99% ce a ramas las pt un posibil egal sau infrangere:)

pif
24th November 2006, 16:21
Mai da nu voi stiati ca sunteti echipa care resusciteaza echipele aflate in cadere gen fc arges si mai sunt si altele doar ca nu imi amintesc acum.Bate poli la 1 sau maxim 2 goluri diferenta.

The_Blonde
24th November 2006, 16:43
sa mori tu daca bate poli :lol: deci mai bine ti-ai dori sa ia bataie

pif
24th November 2006, 16:56
Daca va dat rapid 7 pe teren propiu iar noi cu ei facuram egal in copou cred ca poli va da cel putin un gol si va obtine cele 3 puncte.Nici un meci nu seamana cu altul dar va castiga poli sau cel putin asa sper.

pif
24th November 2006, 17:00
Gata am plecat la meci sper ca poli castige ca sa am un weekend mai placut ,ziua de ieri nu a fost prea buna nici oechipa nu a castigat in uefa nici macar rapid dar sper totusi sa se califice chiar daca va fi greu.

The_Blonde
24th November 2006, 17:22
la aceasta ora galeria otelului tocmai a ajuns in copou! cand veti citi voi meciul deja va fi istorie ....sa speram ca nu una sangeroasa v=am pupat weekend placut!

starsteel
24th November 2006, 17:28
Otelul va dovedi azi ca are valoare....asteptam 3 puncte ca sa urcam in clasament. FORTZA OTELUL!
Off-topic: maine la volei urmeaza Dinamo acolo nu vor fi 3 puncte ci 3 seturi la 0 si cainutele out din Cupa Romaniei. FORTZA METAL!

Statistici marca Telesport inainte de meci si echipa de start a Otelului.

Cristian
24th November 2006, 17:34
Vin la meciul ala sa fiu contra lu dinamo

starsteel
24th November 2006, 18:03
min.5 ratare mare Stan.......asta e prima. :evil:
min.8 Semeghin un sut excelent....scoate portarul in corner.
min.12 ratare Otelul in urma unui luft al iesenilor in careu.....nu scapa iesenii astazi.
Hotii.....s-au fluierat 2 off-sideuri complet aiurea la atacurile Otelului.... mizerii suteaza iesenii intr-un otelar cer hent, lovitura libera la misto.....cred ca ni se pregateste ceva meciul asta.
min.39 faza de penalty pt. Otelul....nu se dau reluari la Telesport
min.41 ocazie mare pt. ieseni
la pauza 0-0

Andutzu
24th November 2006, 19:21
goooooooool!!!
Jula!!!

starsteel
24th November 2006, 19:22
GOOOLLLL OTELUL! inscrie Jula in min.66....logic Poli Iasi - Otelul 0-1

Hard
24th November 2006, 19:39
hai inca unul:D

TaciAcolo
24th November 2006, 19:44
acum 1-1:D asa se termina

*Coco*
24th November 2006, 19:51
SERIE B IASI`U SERIE B IASI`U:D SERIE B/hello
Haida pe zonele retrogradabile Iasi`u cum pronosticam de acum 4 etape ca Iasi in cateva etape pe locurile retrogradabile :happy
In astea 2 din retur terminati pe 15:happy
SERIE B SEIRE B/hello

chinezu
24th November 2006, 19:54
1-1.

/hello nu vreau sama laud ...dar totusi!

bluesky
24th November 2006, 19:56
1-1 scor final iasul a fost salvata de cehul adus de la slavia praga bv lui un egal echitabil dupa meciul de astazi.

Andutzu
24th November 2006, 19:59
e bun si 1-1 ptr. noi tzinand cont ca a fost in deplasare...

chinezu
24th November 2006, 20:00
SERIE B IASI`U SERIE B IASI`U:D SERIE B/hello
Haida pe zonele retrogradabile Iasi`u cum pronosticam de acum 4 etape ca Iasi in cateva etape pe locurile retrogradabile :happy
In astea 2 din retur terminati pe 15:happy
SERIE B SEIRE B/hello

ai grija de protejatele tale sa nu termine toamna pe locuri retrogradabile. cred ca vi s-au terminat cartusele. si totusi cu cine simpatizezi? cu prazu sau cu lampasu?

*Coco*
24th November 2006, 20:21
ai grija de protejatele tale sa nu termine toamna pe locuri retrogradabile. cred ca vi s-au terminat cartusele. si totusi cu cine simpatizezi? cu prazu sau cu lampasu?

Lasai bai prienete deocamdata ambele sunt peste Iasi`u si au 1 meci mai putin disputat...:D

chinezu
24th November 2006, 20:35
Lasai bai prienete deocamdata ambele sunt peste Iasi`u si au 1 meci mai putin disputat...:D

Si totusi cu cine tii?

*Coco*
24th November 2006, 20:37
Si totusi cu cine tii?

Da esti chior nu vezi ce scrie la Echipa Favorita:D

noir_desir
24th November 2006, 20:41
Felicitari Poli pt. punctul obtinut (mare minune!) si rusine pt. jocul practicat :rosu: Cu un astfel de joc picam sigur in liga a2a...:headbang: Felicitari si Otelului si bafta in continuare!
off-topic: Vad ca se bucura lumea de pasa noastra proasta... daca au ceva cu noi, inseamna ca suntem foarte importanti pentru ei. :D O fi vreo rivalitate si nu stim noi :D

starsteel
24th November 2006, 20:47
Jocul Otelului a fost bunicel astazi totusi de neinteles de ce s-au retras atat de mult in ultimele 10 minute. Etapa trecuta am pierdut complet aiurea 2 puncte in min.86 acum 2 puncte in min.90 se pare ca in finalul acestui sezon ne paraseste si norocul.

chinezu
24th November 2006, 21:16
Da esti chior nu vezi ce scrie la Echipa Favorita:D

Sa stii ca avand in vedere ca astazi este vineri s-ar putea sa ai dreptate(dar nu sunt chior, sunt b...)

Cristian
24th November 2006, 21:33
Cei de la Iasi au cam avut noroc, si au scapat usor. FORZA OTELUL pe mai departe

Kainsashiki
24th November 2006, 23:13
Otelul merita victoria, dar nu stiu ce se intampla cu ei ca mereu primesc gol in ultimele minute..

crissis
24th November 2006, 23:45
SERIE B IASI`U SERIE B IASI`U:D SERIE B/hello
Haida pe zonele retrogradabile Iasi`u cum pronosticam de acum 4 etape ca Iasi in cateva etape pe locurile retrogradabile :happy
In astea 2 din retur terminati pe 15:happy
SERIE B SEIRE B/hello

Stai linistit bai oltene mincator de praz :jerk: ca nu picam noi in B

Cipus
25th November 2006, 00:46
Felicitari Poli pt. punctul obtinut (mare minune!) si rusine pt. jocul practicat :rosu: Cu un astfel de joc picam sigur in liga a2a...:headbang: Felicitari si Otelului si bafta in continuare!
off-topic: Vad ca se bucura lumea de pasa noastra proasta... daca au ceva cu noi, inseamna ca suntem foarte importanti pentru ei. :D O fi vreo rivalitate si nu stim noi :D

Am urmarit postarile tale si imi place sa vad ca mai sunt si suporteri corecti, decenti care nu se avanta in pronosticuri super optimiste si fara argumente, si care felicita adversarii Iasiului cand acestia practica un joc bun :ok:
Parerea mea ca Poli nu retrogradeaza insa are mult de munca in retur. Otelul e la al 2-lea meci consecutiv cand pierde 2 puncte pe final, dar asa e fotbalul si odata o sa se intoarca roata.

bada_otelul
25th November 2006, 01:07
pacat,iar am comis-o in ultimele minute,ar fi trebuit sa avem 6 puncte in ultimele 2 etape si avem numai 2,asta e mergem mai departe,jocul echipei s-a imbunatatit vizibil,nu mai avem nici absentele din celelalte meciuri...
apropo,cum s-a auzit galeria?,si ce parere aveti de mesajele afisate :D

YoYoyOi
25th November 2006, 01:15
Pt mesajele afisate s-a deschis thread special :ok:

cryrad1975
25th November 2006, 01:58
felicitari otelului,pentru rezultat, trebuia sa castigam, Iasul e subtire rau de tot, spectatorii penibili, fluiera jumatate de meci, restul sparg seminte. la 1-0 ati plecat ultrasilor, nici un steag, doar o portavoce sacaitoare.suporterilor, va incurajati echipa doar cand conduce? noi am cantat la 0-7 cu Rapid.care e faza cu "libertate pt suporteri"? ati luat bastoane pe cocoasa? lasati-i pe SDR sa tipe.

the lion king
25th November 2006, 08:16
pacat,iar am comis-o in ultimele minute,ar fi trebuit sa avem 6 puncte in ultimele 2 etape si avem numai 2,asta e mergem mai departe,jocul echipei s-a imbunatatit vizibil,nu mai avem nici absentele din celelalte meciuri...
apropo,cum s-a auzit galeria?,si ce parere aveti de mesajele afisate :D
daca nu deranjez,care au fost mesajele?parca era ce va de ultrasi pe net...

*Coco*
25th November 2006, 09:09
Stai linistit bai oltene mincator de praz :jerk: ca nu picam noi in B

LAsa bai prietene ca ,cand erati pe locul 4 erati cei mai viteji de pe forum visati la un loc de Cupa UEFA da acuma mai degraba visati sa vedeti cum iesiti din locurile alea miscatoare:happy
In orice caz anul acesta o echipa din Moldova pica sigur si cum statu lucrurile pana acuma creca voi veti fi aceia si tare mult mi`asi dorii sa fiti voi aceia:ok:

the lion king
25th November 2006, 09:23
Stai linistit bai oltene mincator de praz :jerk: ca nu picam noi in B

bine ma sarma,mai beti prin moldova tuica de pufoaica?:D Prind targ la "Iesi" se mai comercializeaza posharca?:D

six
25th November 2006, 09:50
Cred ca Popica avea dreptate la faza aia cu locu 14......si cred ca BE@ isi vede echipele de suflet una langa alta...:happy :happy :happy

bada_otelul
25th November 2006, 11:57
"life is life,amical vorbind",asta a fost prea tare dar foarte putini il pot intelege si aia sunt numai ieseni si galateni iar pt celalalt s-a deschis thread :D,sunt curios cine a scris ca eram numai 50 de persoane cand noi eram clar 100

noir_desir
25th November 2006, 11:59
Rog pe suporterii ieseni/olteni sa nu mai foloseasca apelative, sa zicem jignitoare, fata de locuitorii altor zone, pentru ca asta duce la certuri regionale inutile...



1.LAsa bai prietene ca ,cand erati pe locul 4 erati cei mai viteji de pe forum visati la un loc de Cupa UEFA da acuma mai degraba visati sa vedeti cum iesiti din locurile alea miscatoare:happy
2.In orice caz anul acesta o echipa din Moldova pica sigur si cum statu lucrurile pana acuma creca voi veti fi aceia si tare mult mi`asi dorii sa fiti voi aceia:ok:
1. Zi-mi, te rog, macar un suporter iesean de pe forum care se lauda cand eram pe 4 cu un eventual loc de cupa UEFA... ca eu nu stiu nici unul. Spre deosebire de altii, noi ne stim limitele, stiam ca suntem o echipa mica si am ramas cu picioarele pe pamant.
2. Ai mai spus de "n" ori asta. Am inteles ideea...

the lion king
25th November 2006, 12:09
daca va stiti limitele NU VA PUNETI CU NOI!!!!!!!!ciocu mic,aprobati-ne si joc de glezne.si se incheie scandalul.

noir_desir
25th November 2006, 12:11
daca va stiti limitele NU VA PUNETI CU NOI!!!!!!!!ciocu mic,aprobati-ne si joc de glezne.si se incheie scandalul.

cine s-a pus cu voi? pe bune intreb, ca nu stiu la ce te referi...

the lion king
25th November 2006, 12:17
toata moldova:galateni,vasluieni,ieseni....ca una ,ca alta...stati in banca voastra nu ne mai contrati cu penibi;itati.citeste si tu postarile moldovenilor,ca se lauda ei cu nu stiu ce performante,ca-s ultrasi....bla,bla,bla...ar trebui sa va ignoram sa va inchida threadurile ca nu aveti activitate.

bada_otelul
25th November 2006, 12:26
mai degraba [edit]decat leu feroce...

noir_desir
25th November 2006, 12:29
toata moldova:galateni,vasluieni,ieseni....ca una ,ca alta...stati in banca voastra nu ne mai contrati cu penibi;itati.citeste si tu postarile moldovenilor,ca se lauda ei cu nu stiu ce performante,ca-s ultrasi....bla,bla,bla...ar trebui sa va ignoram sa va inchida threadurile ca nu aveti activitate.

1.Eu unul nu m-am legat aiurea de nicio echipa si nu m-am laudat cu nu stiu ce performante (nici nu am cu ce sa ma laud, cea mai buna performanta a noastra e clasarea pe locul 6). Apoi, nu sunt ultras si nu ma intereseaza foarte mult subiectul asta; in orice caz, trebuie sa recunosc ca adevarata miscare ultras e prezenta doar la Bucuresti, Timisoara si eventual Craiova, in rest sunt doar tentative mai mult sau mai putin reusite... Despre vasluieni si galateni nu stiu ce sa zic, ca n-am urmarit toate posturile lor, dar despre ieseni, nu cred ca s-au legat de alte echipe, ce putin nu fara sa fie provocati.
2.In plus, cred ca ar trebui sa fie un anumit respect intre suporterii de pe forum, chiar si intre cei ce tin cu echipe rivale... Insa, din pacate, aici aproape nimeni nu respecta pe aproape nimeni si se arunca cu jigniri si cu ironii ieftine aiurea. Cu atat mai mult nu stiu de ce se jignesc suporterii olteni si moldoveni, mai ales ca n-au nimic de impartit intre ei... Ma depaseste problema.
3.Faza cu inchisul threadurilor n-am inteles-o... probabil ai vrut sa fii ironic.

Elphax
25th November 2006, 12:57
mai usor cu jignirile!

crissis
25th November 2006, 13:00
Multumesc delaparis
Ce se mai bucura unii de capra moarta sau pe moarte a vecinului .

bada_otelul
25th November 2006, 13:07
idem in cazul nostru,adevarul e ca multi nu ne vor pt ca le incurcam planurile meschine

megastar
25th November 2006, 18:02
toata moldova:galateni,vasluieni,ieseni....ca una ,ca alta...stati in banca voastra nu ne mai contrati cu penibi;itati.citeste si tu postarile moldovenilor,ca se lauda ei cu nu stiu ce performante,ca-s ultrasi....bla,bla,bla...ar trebui sa va ignoram sa va inchida threadurile ca nu aveti activitate.

Ce tare.... sper sa am voie sa pastrez unele postari de pe aici si sa le mai bag si pe alte forumuri.Doamne ce ii duce mintea pe unii.Nu stiu ce varsta are pisicuta asta, dar daca e mai mare de 15 ani atunci s-a umplut de penibil.Nu ma apuc acum sa atac echipa lui sau suporterii echipei care din intamplare tin cu aceeasi echipa.Sper din tot sufletul sa nu fie la fel ca acest specimen ciudat .L-as compara cu vreo specie de primata ,insa se pare ca nu a ajuns nici macar la gradul ala.

fc_vaslui
25th November 2006, 18:03
chiar daca cei de la iasi au echipa mai buna decat vasluiul au ajuns sa fie sub noi:ok:

Lauryca
25th November 2006, 18:09
toata moldova:galateni,vasluieni,ieseni....ca una ,ca alta...stati in banca voastra nu ne mai contrati cu penibi;itati.citeste si tu postarile moldovenilor,ca se lauda ei cu nu stiu ce performante,ca-s ultrasi....bla,bla,bla...ar trebui sa va ignoram sa va inchida threadurile ca nu aveti activitate.
Unii e nesimtiti rai...mai, eu ma mir ca nu ai luat ban..ca de avertismente esti satul..tu vrei sa vezi cat iti mai merge???

delaparis
25th November 2006, 18:14
Lauryca ramai la meci te rog frumos. Aici "e" moderatori ...

bada_otelul
25th November 2006, 19:00
delaparis,nici nu mai e nevoie sa deschizi thread pt golul etapei,jula detasat,ai vazut ce fel a ridicat mingea peste aia 2 si ce cursa...galateni votati golul lui jula

*Coco*
25th November 2006, 19:03
delaparis,nici nu mai e nevoie sa deschizi thread pt golul etapei,jula detasat,ai vazut ce fel a ridicat mingea peste aia 2 si ce cursa...galateni votati golul lui jula

Pai de unde sti ca nu se da alt gol mai frumos
Si acolo e vorba de cel mai frumos gol...Nu de ce faza a creat ala...

Lauryca
25th November 2006, 19:04
Lauryca ramai la meci te rog frumos. Aici "e" moderatori ...
OK. Dar daca "era' moderatori nu derapam...:D

delaparis
25th November 2006, 19:16
delaparis,nici nu mai e nevoie sa deschizi thread pt golul etapei,jula detasat,ai vazut ce fel a ridicat mingea peste aia 2 si ce cursa...galateni votati golul lui jula
:D

Fara sa te dezamagesc dar eu am deja o alta preferinta :rolleyes:

Dar o sa vedem cine va castiga pana la sfarsit:)

bada_otelul
25th November 2006, 19:50
lasa ca imi mobilizez galatenii si votam cum au votat oltenii etapa trecuta,adica nu o sa conteze ca ala de la vs a dat mai frumos,pp ca si etapa asta tot de la vs ti-ai ales golul :D
ontopic:"otelul dupa meci sa vedem pe unde pleci":ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: ,prin orash desigur:D

bada_otelul
25th November 2006, 19:54
Pai de unde sti ca nu se da alt gol mai frumos
Si acolo e vorba de cel mai frumos gol...Nu de ce faza a creat ala...

hai ca ai fost penal la faza asta,ca cel mai frumos gol,nu faza care a creat-o,pai dupa tine gol e numai fractiunea de secunda cand trece mingea linia portii?atunci dc ai votat saceanu etapa trecuta,daca ala a fost cel mai frumos gol al etapei trecute eu sunt olteano-banateano-stelisto-dinamovisto-rapidist:happy :happy :happy

Lauryca
25th November 2006, 19:54
Macar noi la despartire v-am spus ceva de "dulce"..:happy :happy :happy

SORINULTRA
26th November 2006, 11:56
la fel ca si cu bistrita , gol pe final , mare pacat

STEELMAN
26th November 2006, 18:51
daca nici acum atunci cand? (nu ma refer ca otelu e echipa slaba ci doar ca acum avem nevoie de pct....)
P.S. GRUPA C....prepare yourself.....you know why

:happy Am cateva coaste rupte ,numai vanatai pe tot corpul .....:happy
ce sa mai zic ca am traversat tot orasul pe jos....

bada_otelul
26th November 2006, 19:20
"prietenii" stiu dc,reclama master card:expresia tampa de pe fetele jandarmilor cand vad cum scapa de sub escorta anumiti componenti ai galeriei galatene in mijlocul iasiului=de nepretuit,pt restul exista master card:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

chinezu
26th November 2006, 19:53
1-1.

/hello /hello /hello

STEELMAN
26th November 2006, 21:33
stai jos ca ai stiut!:D

Redboy
26th November 2006, 22:31
ufff... oare cand o sa ne revenim cu adevarat ?

tu26dor
26th November 2006, 22:37
felicitari otelului,pentru rezultat, trebuia sa castigam, Iasul e subtire rau de tot, spectatorii penibili, fluiera jumatate de meci, restul sparg seminte. la 1-0 ati plecat ultrasilor, nici un steag, doar o portavoce sacaitoare.suporterilor, va incurajati echipa doar cand conduce? noi am cantat la 0-7 cu Rapid.care e faza cu "libertate pt suporteri"? ati luat bastoane pe cocoasa? lasati-i pe SDR sa tipe.

la cate meciuri ai fost fratioare pe stadion in copou? ce pretentii aveai sa fii aplaudat?
de obicei tot stadionul canta. e o atmosfera super. a... si de obicei iasul castiga acasa. :P

kkrrss2003
26th November 2006, 22:49
"prietenii" stiu dc,reclama master card:expresia tampa de pe fetele jandarmilor cand vad cum scapa de sub escorta anumiti componenti ai galeriei galatene in mijlocul iasiului=de nepretuit,pt restul exista master card:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

expresia voastra de a aplauda cind va " iubeau " cei de la peluza A si voi va intorceati cu fundul.... pentru k nu va place sus ci jos nu ?!?!?! :)

kkrrss2003
26th November 2006, 22:52
vrei sa spui la faza cind va rugati de jandarmi sa va duceti la baie?!?!?!??!? atunci ati scapat de sub escorta!??!?! wowwww sunteti steel.. lol.. adica cool k asa se spune sub papadia voastra nu ?

bada_otelul
26th November 2006, 23:36
cu prostul nu e bine sa te pui.cei carora le era adresat mesajul stiu despre ce vb pt ca au participat,prosti care se baga in seama fara sa inteleaga despre ce era vb se gasesc in toti boschetii.apropo,te lauzi ca ai 30 de ani dar minte nici macar de 16 n-ai,nu era adresat suporterilor ieseni mesajul,dar situatia te depaseste deja

bada_otelul
26th November 2006, 23:38
voati golul lui jula la golul etapei

kkrrss2003
26th November 2006, 23:40
stai sub papadia ta trompeto.. auzi suporterul istet care a cazut din microbuz cind acesta a facut curba la stadion in fata masinii de jandarmi erai tu?... la naiba ai cazut pe o strada nu printre scoici..... " ultrasule" .... lol

bada_otelul
26th November 2006, 23:43
vai civilizatule,nu esti tu ala cu bratara de la steaua?da,tu esti,felicitari,voteaza golul lui jula la golul etapei

delaparis
26th November 2006, 23:45
Gata ...

bada_otelul
26th November 2006, 23:51
KKrrss,primele 2 litere spun totul despre tine...
gata delaparis,am terminat-o.sterge-ne toate msg incepand cu nr 143

Hard
27th November 2006, 00:33
de ce sa le stearga?:happy lasa sa rada lumea de voi.

Felicitari pt coregrafie:ok:meciul a fost slabutz

Cipus
27th November 2006, 03:49
chiar daca cei de la iasi au echipa mai buna decat vasluiul au ajuns sa fie sub noi:ok:

Te contrazic, doar apararea poate e mai buna ca a Vasluiului, si nici aici diferenta nu e prea mare, Vasluiul are mai multe goluri primite insa nu a luat-o cu 5-0 pana acum. Poli din pacate n-are un mijlocas ofensiv cum e Croitoru si Gheorgiu, iar in atac Frunza nu se comapara cu Czernoch sau Balba, ii depaseste net. E adevarat ca Poli are accidentati insa si Vasluiul are, per ansamblu Vasluiul cred ca are o echipa mai buna decat Poli.

bada_otelul
27th November 2006, 11:17
da de otelul nu zici nimic?:cry: :cry: :cry:

SORINULTRA
28th November 2006, 13:21
ce ar mai fi de zis?