PDA

View Full Version : Jiul Petrosani



Pages : [1] 2

WishMaster
30th January 2005, 12:11
Va propun sa discutam despre JIUL,pareri ,noutati,stiri. :ok:

WishMaster
30th January 2005, 12:15
5-1 cu Minerul Uricani
Liderul din B3 a cistigat ieri partida amicala cu Minerul Uricani, cu scorul de 5-1 (2-0), golurile petrosenenilor fiind marcate de Drida (2), Militaru, Luca si Iorga. “Desi a fost frig, am tinut sa fiu prezent la meci, ca sa imi vad jucatorii. S-au jucat 120 de minute, iar testul l-a multumit pe Gigi Multescu”, a spus finantatorul Alin Simota, adaugind ca isi mentine oferta pentru Szekely, atacantul lui “U” Cluj.
Se asteapta doi nigerieni in probe.
Se pare ca cei doi sarbi adusi in probe nu au dat satisfactie in meciurile amicale si au fost trimisi acasa.
JIUL pleaca intr-un turneu in Croatia. :yeah:

marcel
30th January 2005, 12:20
si nu ne spui si in ce localitate?
:)

WishMaster
31st January 2005, 14:52
http://soos2675.tripod.com

panDUR
2nd April 2005, 02:17
Fratilor ce faceti. Aveti echipa tare si portalul de aici lasa de dorit.
Hai Jiul
FORZZA panDURII

WishMaster
2nd April 2005, 08:50
Se pare ca sunt cam singurel pe aici ,oricum salutari si sa ne vedem cu bine in A.
Forzza JIUL, Forzza Pandurii..

totmarius
6th April 2005, 21:24
Salut,
Ce s-a intamplat de ce a fost demis Multescu

totmarius
6th April 2005, 21:29
Ai inceput o munca de ce nu te ti de ea de la meciul tur cu Gazul am tot intrat pe site-ul tau dar nu am vazut nici o noutate la stiri hai ca nu te cert glumeam doar ca site-ul pe care-l facusem eu acum mai multi ani a disparut de tot.
Dai bataie cu noutatile !
:headbang:

Angelina Jolie
20th April 2005, 21:32
Tzeapa minerilor. Ati scapat de 2 puncte din "zestre". Asa le trebuie blatistilor. HUOOOOO!!!

andrei_cj
23rd April 2005, 00:26
In sfarsti s-a facut dreptatea care trebuia de mult sa fie facuta! Renuntati la blaturi si faceti si voi un lot competent de divizia A! In rest ce sa zic FORZA GAZ METAN LA PROMOVARE....ar fi chiar foarte frumos ca cei care anul trecut v-au impiedicat sa promovati anul acesta sa vo ia iarasi inainte......ca daca maine bat sunt cu un punct in fata si daca ramane asa....bine ar fi Jesus ca sa se retraga oameni ca Simota din fotbal....pt ca din cauza lor si a altora a juns fotbalul din romania asa cum e acum!

P.S. No offence dar nu suport BLATISTII!

totmarius
29th April 2005, 21:25
:evil: cine rade la urma rade mai bine
dreptate s-a facut numai acum
Pana la moarte cu JIUL

Angelina Jolie
29th April 2005, 22:25
jiule, jiule
Stai in *** *** in Beeee!

King of Hell
30th April 2005, 11:00
CFR CFR du-te'n p**** m***-n' ceeeeeeeeeeeeee!!!

Angelina Jolie
30th April 2005, 23:16
Poate voi la anu' de manuta cu "pretenii" de la petrosani. C-ul C-ul!!

metallic_rain
5th May 2005, 10:52
Daca tu franar nebun in fanteziile tale iti doresti sa ne prinda la anul divizia C, eu ti-as sugera sa iti vezi de echipa ta care in acest retur joaca doar la nunti si cumetrii. Si daca sunteti antiblatisti intreaba-l pe patronul vostru maghiar cu nume imposibil de pronuntat cum ati promovat? El te va lua in poale si iti va povesti o poveste halucinanta cu vreo cateva mii de scaune plasticate pt arena din Petrosani, despre o licitatie facilitata pentru cineva din Petrosani ca sa va schimbe contoarele electrice din orasul Cluj si o suma babana in $ cu vreo cinci de zero in capat :)) Nu de alta dar inca de anul trecut nu mai mergeau vanzarile de loc dupa promovare si o eventuala fuziune nu dadea bine pt ca voi nu aveti istoria noastra dragilor. Cand veti avea macar 1000 de meciuri in prima divizie sa ma cautati.. dar risc sa imbatranesc definitiv si irevocabil. :degete: :ciocan:
Daca voi chiar credeti ca Mediasul a reusit sa ne incurce la Petrosani va inselati amarnic copii. Si dupa cum jucati acum ma tem ca va paste si pe voi B-ul pt ca traiti din punctele acumulate in tur. Asa e romanul care nu are loc de barna din ochiul lui si il deranjeaza paiul din ochii vecinului. Vai voua franari obositi! :ciocan:

Angelina Jolie
6th May 2005, 10:51
Asa poveste minereasca mai rar. Atatea fabulatii ma fac sa ma intreb daca autorul postului e normal la cap. Licitatii, scaune, contoare, dolari, si toate astea pt o amarata de promovare. Eu oricum sper sa v-o ia Gazul in fata sa mai jucati cel putin un an pe sate.

metallic_rain
8th May 2005, 13:16
Dar decat sa te doara de soarta noastra d-le Vali2345 eu zic sa te preocupe soarta voastra a franarilor pt ca in retur ati adunat doar 5 puncte incluzand si meciul de ieri cu Poli Iasi. Sfatul meu este sa va concentrati in ograda voastra ca anul asta nu vor mai merge nici macar fuziuni pe scaune dolari si afaceri electrice!!
Si daca tot ii pupati in fund pe cei din Medias in ritmul asta garantat la anul veti da derby-uri tari cu ei... in divizia B evident! :headbang:

Angelina Jolie
8th May 2005, 13:22
Incluzand meciul de ieri am adunat 6 puncte.

metallic_rain
8th May 2005, 14:55
Pentru toti franarii care nu au loc de noi am sa le sugerez sa se uite mai bine la echipa lor pt ca tare ma tem ca la anul vor da derby-uri tari cu mediasul in divizia B dupa doar 5 punte stranse cu chiu si vai in retur

metallic_rain
8th May 2005, 14:56
pardon... 6 puncte din 30 posibile

Angelina Jolie
8th May 2005, 15:07
Nu te teme tu asa tare. Derbyuri tari veti avea voi, dar nu cu Gazul, pentru ca astia promoveaza.

totmarius
8th May 2005, 21:20
Mai baitu am vazut multi care mai ziceau cate ceva de Jiul dar pe tine te roade rau cred ca vreao fata din Petrosani ti-a tras teapa, sau ceva de genul ca prea te f..e grijea de noi mai lasane in pace si vezi de vagoanele tale ca returul asata umbla cam fara calatori...

totmarius
8th May 2005, 21:22
a cred ca tu din nou nu o sa ai altceva de facut decat sa imi citesti greselile continua asa

WishMaster
9th May 2005, 01:03
Din nou preasfintia sa iehovistă, Ioan Ovidiu Sabău, din generatia de aur a blaturilor dinamoviste, se ia de Jiul.
Domnia sa (??) vrea, nici mai mult, nici mai putin decât să intervină PNA-ul că, vezi Doamne, Jiul ar fi motivat pe ACU Arad să-i bată pe găzari.
Si care-i problema? Încă nu a legiferat nimeni nimic în acest sens, că nu ai voie să premiezi la “indirecte”. Cum e cu zecile de mii de euro luate de Gaz Metan Medias anul trecut de la CFR Cluj? Sau atunci, Sabău nu mâncă usturoi, nici gura nu-i miroase?....

Angelina Jolie
9th May 2005, 09:52
Mai baitu am vazut multi care mai ziceau cate ceva de Jiul dar pe tine te roade rau cred ca vreao fata din Petrosani ti-a tras teapa, sau ceva de genul ca prea te f..e grijea de noi mai lasane in pace si vezi de vagoanele tale ca returul asata umbla cam fara calatori...
Nu mi-a tras teapa nici o minerita de pe la voi. DAR nu pot sa va sufar. Am vazut cat a trebuit sa luptam cu voi anul trecut si ce greu este sa fiti invinsi. Pt simplul motiv ca, in vreme ce noi jucam pe teren, voi cumparati la greu, inclusiv de la caprele din campia turzii in penultima etapa. Pai ma, la meciul ala cand s-a zis la statie ca CFR conduce la Satu-Mare, aparatorii lui isct de dadeau la o parte din fata voastra sa dati gol. Si mai aveti tupeu sa vorbiti? Daca ar fi sa luam toate articolele din ziare care vorbesc de blaturi si aranjamente voi ati fi cel mai pomenit nume dupa bistrita.
Voi, ca suporteri va simtiti bine sa sustineti cea mai blatista echipa a seriei?

King of Hell
11th May 2005, 18:02
Jiul Petrosani-FC Bihor 1-2...tare urata treaba...

Darkslowstar
12th May 2005, 12:56
Din nou preasfintia sa iehovistă, Ioan Ovidiu Sabău, din generatia de aur a blaturilor dinamoviste, se ia de Jiul.
Domnia sa (??) vrea, nici mai mult, nici mai putin decât să intervină PNA-ul că, vezi Doamne, Jiul ar fi motivat pe ACU Arad să-i bată pe găzari.
Si care-i problema? Încă nu a legiferat nimeni nimic în acest sens, că nu ai voie să premiezi la “indirecte”. Cum e cu zecile de mii de euro luate de Gaz Metan Medias anul trecut de la CFR Cluj? Sau atunci, Sabău nu mâncă usturoi, nici gura nu-i miroase?....


Amigo, lasa-l tu in pace pe Sabau, unul dintre cei mai integrii oameni din fotbalul nostru. Nu exista comparatie intre el si oamenii vostrii. Daca Jiul promoveaza va fi una dintre cele mai murdare promovari din ultimi ani.

Angelina Jolie
12th May 2005, 14:50
Nu promoveaza Dark, nu-ti fa griji. Pur si simplu se dovedeste ca din seria B3 se promoveaza jucand pe teren si nu in culise=> jiul petrosani nu are sanse.

metallic_rain
15th May 2005, 13:12
Slugile si sclavii Stelei sunt franarii din Cluj. Forza Jiul Forza U Cluj!!!

metallic_rain
15th May 2005, 13:55
Copiii de la CFR Cluj mai nou slugile Stelei si pe care ii doare in fund si in gura de organul nostru genital am sa le dau o lectura sa vada cum au promovat ei anul trecut fara ajutorul lui Iehova Sabau . www.matinal.comtrust.ro. Aceasta pagina reprezinta cotidianul local din Petrosani. Cautati in arhiva ziarul de miercuri 11 mai si pe prima pagina un titlu cat casa de mare.. " Vinde Jiul promovarea?" Acolo scrie marunte date si despre "promovarea curata" a cfr-ului. :drak: Sincer nu imi place sa fim catalogati vanzatori, dar poate cu ocazia asta cei din Gruia se vor linistii... Macar ei!
Dupa lectura soc, mai ai curaj sa spui ca e poveste minereasca Vali2345? Intreaba-l pe Arpi si cum dracu il mai cheama si iti va povesti el ca stie mai bine ca noi :)) :yeah:

Angelina Jolie
15th May 2005, 15:54
Daca o fitzuica de petrosani pretinde asta nu e musai sa o creada toata lumea. 1 milion de dolari? Pai da-o ma dracului cu banii aia faceam niste transferuri bomba in iarna si promovam la 10 puncte distanta de voi. Si tot din cauza ca treaba era aranjata ai vostri s-au pregatit cu zeci de mii de baloane si alte cele pe cand ai nostri saracii erau atat de surprinsi incat nici macar nu stiau ce sa zica la finalul meciului. Asa vraja mai rar. Pai mah, s-a aflat ca jucatorii Gazului au luat o tona de bani ca sa joace pe bune meciul cu voi. Daca promovarea era vanduta ce rost avea sa mai dea Arpi si o tona de bani la Gaz Metan? ABERATII mai mari decat astea rar am gasit scrise pe acest forum.
HAI CFR!!! MANDRU CA SUNT CFR-ist!!!

andrei_cj
30th May 2005, 10:37
Nu se mai tine cont de nimic, ultimul meci al minerilor din Petrosani, 5-0 la Ineu, ridicand numeroase semne de intrebare, fiind destule voci care acuza blatul.

Se vorbeste de 20.000 de euro dati celor de la Tricotaje, dar evident ca nu sunt probe, desi s-a vazut clar ce s-a intamplat pe teren.

Tabloul unui meci cu final asteptat a fost intregit de gestul arbitrului Anton Helesteanu, care a prelungit nejustificat intalnirea cu 15 minute (probabil, in semn de protest fata de mascarada din teren), dar si de spectacolul, gratuit, oferit de bodyguarzii lui Alin Simota, patronul Jiului.

Nemultumiti ca un localnic il injura pe Simota, cei doi bodyguarzi ai acestuia l-au luat la bataie pe spectator, fiind nevoie de interventia politiei pentru a-i opri pe batausi din actiune.

"Eu nu am nevoie de bodyguarzi si nu-i cunosc pe aceia care l-au batut pe suporter", s-a justificat Simota, la final. Daca in Seria I FC Vaslui este virtual promovata, in B2, Pandurii Tg. Jiu (locul 1), CS Otopeni (2) si FC Sibiu (3) se lupta pana la capat, un singur punct despartindu-i pe sibieni de primele doua clasate.



P.S. Sunteti JENANTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daca, carele cumva intrati in A (Doamne Fereste) JUR ca o sa va INJUR LA MECIURILE DIRECTE 90 de minute!!!!

andrei_cj
30th May 2005, 10:38
Nu se mai tine cont de nimic, ultimul meci al minerilor din Petrosani, 5-0 la Ineu, ridicand numeroase semne de intrebare, fiind destule voci care acuza blatul.

Se vorbeste de 20.000 de euro dati celor de la Tricotaje, dar evident ca nu sunt probe, desi s-a vazut clar ce s-a intamplat pe teren.

Tabloul unui meci cu final asteptat a fost intregit de gestul arbitrului Anton Helesteanu, care a prelungit nejustificat intalnirea cu 15 minute (probabil, in semn de protest fata de mascarada din teren), dar si de spectacolul, gratuit, oferit de bodyguarzii lui Alin Simota, patronul Jiului.

Nemultumiti ca un localnic il injura pe Simota, cei doi bodyguarzi ai acestuia l-au luat la bataie pe spectator, fiind nevoie de interventia politiei pentru a-i opri pe batausi din actiune.

"Eu nu am nevoie de bodyguarzi si nu-i cunosc pe aceia care l-au batut pe suporter", s-a justificat Simota, la final. Daca in Seria I FC Vaslui este virtual promovata, in B2, Pandurii Tg. Jiu (locul 1), CS Otopeni (2) si FC Sibiu (3) se lupta pana la capat, un singur punct despartindu-i pe sibieni de primele doua clasate.

HIV
30th May 2005, 10:49
P.S. Sunteti JENANTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daca, carele cumva intrati in A (Doamne Fereste) JUR ca o sa va INJUR LA MECIURILE DIRECTE 90 de minute!!!!

Jenant esti tu mai!

King of Hell
30th May 2005, 17:39
Ma daca intra Jiul in A o sa va desfiintam galeria la meciul direct. Prietenii stiu de ce :D

metallic_rain
31st May 2005, 12:25
Noi Jiulistii om fi blatisti dar nu slugarim umili echipele din Bucuresti asa cum ati facut-o voi precum niste sclavi in meciul direct cu Steaua. Pentru a face niste acuze ar trebui sa fiti verticali si corecti. Dar la voi se aplica legea efectului de turma cu paiul din ochiul vecinului. :no:
P.S. Poate vreodata va veti obisnui si voi cu idea cat de " curata" a fost promovarea de anul trecut. Arpi stie cel mai bine. :yeah:

Angelina Jolie
31st May 2005, 16:57
Jiulist: 1 la mana Axaphat tine cu celalalta echipa a Clujului, si 2 la mana termina cu atacurile astea nefondate la adresa noastra. SUNTETI CAMPIONII BLATURILOR!!!

metallic_rain
1st June 2005, 10:41
Bai fratilor, stateam si ma uitam pe acilea pe forum la indivizii care nu prea au loc de noi si ne lasa tot felul de mesaje ca suntem , si ca facem. Om fi! Dar hai sa ne uitam si noi jiulistii pe forumurile lor sa vedem daca noi ii jignim cu ceva. Raspunsul este ca nu ne bagam in patratica lor. Nu stiu de ce se baga ei in patratica noastra si arunca cu mizerii dupa noi. Se spune ca atunci cand esti barfit pe dusmanii ii roade invidia si ca ai valoare. :headbang: Nu e cazul de dusmanii aici pentru ca si noi ca si altii suntem simplii suporteri. Se spune ca suntem campionii blaturilor si ca in tara asta nimeni nu ne intrece. Nu mai departe hai sa aruncam o privire in susul clasamentului din A. Declaratii a lui Porcea si Berbecali, care nu se mai sfiesc de nimeni si nimic. Arunca cu sute de mii de dolari ( murdari probabil precum fotbalul nostru), si nu le are nimeni treaba. Cei mai blatisti ramanem tot noi Jiulistii... ma rog. Saptamana ce vine se va juca Steaua - Poli Timisoara. Toti vorbesc de meciul asta ca e meciul meciurilor si se invoca corectitudinea..... Fratilor in caz care nu stiati Dinamo joaca la Pitesti cu echipa din localitate. Dar nu se aude nimic despre aces meci. defapt ce sa se auda daca militianul ala de Netoiu este seful pitestenilor din umbra?
Cei mai acuzati suntm tot noi ca am batut la Ineu cu 5-0
Am batut! Dar cu o spatamana inainte de meciul de la Medias nu se pomeneste nimic precum ca jucatorii satmareni (Balau, Csick, si Suciu)au facut excursie acolo sa ia si ei niste gologani si sa ii ierte cei de la RomGaz de o datorie neplatita la Gaz. Lucru sesizat si de comentatorul radio prezent la aceea partida. Noi cei de la Jiul nu am facut galagie pe tema asta, ci ne-am adaptat sistemului. Nu noi facem cartile copii, noi pur si simplu le taiem! ATAT!
O sa mai povestim sambata cu ce rautate va juca Satu Mare la Petrosanai chiar daca Simota are afaceri la Satu Mare la UNIO impreunca cu persoane importante din CA de la Olimpia..
In incheiere vreau sa rog pe cei de la CFR Cluj sa mearga sambata dimineata la meciul Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias, sa vedeti cu cochii vostrii testul de corectitudine a celor din Medias, condus de un clujean care zice el ca e cu frica de Iehova. Si mai discutam atunci. Dar pana atunci, numai de bine! :yeah:

panDUR
1st June 2005, 12:51
Jiule nu te lasa intimidata de toate presiunile pe care incearca sa le creeze unii rau-voitori; lupta si vei promova. Sa dea Dumnezeu ca la anu se ne intalnim pe "podul de flori" de peste defilul Jiului. :bere:
Un gand bun si calde salutari de peste Carpati de la fratii vostri, DURII Targu Jiu. :cya: /OLE/
Hai Pandurii
Hai Jiul
/hello /hello

King of Hell
1st June 2005, 14:44
In incheiere vreau sa rog pe cei de la CFR Cluj sa mearga sambata dimineata la meciul Universitatea Cluj - Gaz Metan Medias

Tu crezi ca aia is masochisti sau ce? :D

Angelina Jolie
1st June 2005, 16:18
Sambata dimineata avem meci amical: CFR-Gloria, ora 10.30. Il prefer la orice ora in dauna unui meci mediocru de Beee!

SORENSEN
1st June 2005, 16:51
Simota asta calca pe urmele lui Fecali von Pipera .
M-ai si inte ca oameni aia nu erau ai lui , penibil
Jiji macar nu a ascuns ca a pus maimutele pe suporteri.

metallic_rain
2nd June 2005, 10:18
Defapt ce spun eu celor de la cfr cluj sa mearga la meciul concitatdinei din cluj sambata cand la ora aia da reluare pe acasa o telenovela interesanta, " numai iubirea". Stati copii acasa :)), sau de ce nu, mergeti sa vedeti adevaratii regi ai blaturilor care au facut cartile ani de-a randul in frunte cu presedintele lor Jean Blater. O tempora!
Pe stadionul Ion Moina nu poate intra oricine pt ca acolo e vb de personalitate si istorie, si fara suparare, dar va curge multa apa in somes pana sa aveti aceleasi performante si date statistice ca ei :jerk:

metallic_rain
2nd June 2005, 10:21
aaa si sa nu uit... voi ar trebui sa ii pupati in fund pe cei de la medias ca (spuneti voi) datorita lor jucati in A si tocmai de aceea ar trebui sa fiti acolo sa ii incurajati de vrajeala. Dar ar mai fi o problema... si anume testul de barbatie, pt ca va rup aia mizda daca va prind pe stadionul lor. baieti buni cei de la "U" :))

metallic_rain
2nd June 2005, 10:38
Sa stii ca nu iti va simtii nimeni lipsa, si nici nu te va plange nimenea. Dar sa nu uiti sa iti iei si baietii care tin cu echipa ta obscura. Forza Jiul Forza U Cluj!

metallic_rain
3rd June 2005, 08:35
Daca e adevarata varianta ca in eventualitatea promovarii ( asa cum e ea...) Jiul va vinde locul celor de la U Craiova, sa ii dea Dumnezeu cui o va vinde un frate care sa ii spuna TATA!

panDUR
3rd June 2005, 11:37
Daca e adevarata varianta ca in eventualitatea promovarii ( asa cum e ea...) Jiul va vinde locul celor de la U Craiova, sa ii dea Dumnezeu cui o va vinde un frate care sa ii spuna TATA!
Nu am prea inteles ce ai vrut sa spui cu "TATA" dar in fine. Oricum Craiova nu va cumpara nici un loc de la nimeni. Poate National pentru ca este nevoie de mari jucatori gata creati sau de recladirea unei echipe care nu se poate face in divizia A.

WishMaster
3rd June 2005, 16:47
Nu va vinde Jiul locul nimanui, astea sunt abureli prosportiste ,astia nu au facut altceva pe tot parcursul campionatului dacat sa ne atace si sa il laude pe pocait.Ei spera ,ca prin asemenea stiri sa destabilizeze echipa cu doua etape inainte de finalul campionatului . Si apropos de cei de la pro(mizeria)sport ati vazut ca si frf le-a luat acreditarile la meciurile nationalei...Cred ca si clubul Jiul ar trebui sa faca la fel , dar se pare ca cei din conducerea echipei nu dau doi bani pe fituica asta si bine fac...Sa vedeti ce vor plange si ce atacuri la adresa Jiului vor aparea in cazul promovarii ...

metallic_rain
4th June 2005, 16:00
Iata ca a trecut inca un val si suntem atat de aproape de divizia A... La fel de aproape am fost si anul trecut :)), dar nu mai conteaza asta. Important e ca anul asta sa nu o mai luam pe toata deasupra de barba. Sa nu imi spuna mie cineva ca azi Mediasul a batut pe bune la Cluj ca il bate Iehova. Cei care au ascultat meciurile la radio pot spune cat de plictistit era crainicul din Cluj si cate aproposuri a batut la meci. Cine spune ca doar noi facem manevre se bazeaza dupa regula <<HOTZUL STRIGA HOTZII!>> si ca atare le sugeram vitamine! :rosu:
Saptamana ce vine noi jucam la Dej si in principiu valoarea ar trebui sa isi spuna cuvantul. Unde a putut mediasul trebuie sa putem si noi. Ei sa ramana sa se roage la Iehova impreuna cu guru lor! :)))
Hai Jiul! /hello

Thanya
4th June 2005, 16:06
Eu cred ca istoria se va repeta...shi anul trecut au avut ocazia sa intre in A shi au vandut locul celor de la CFR Cluj(daca nu ma insel) :) ...asha ca nu va agitati :P

Angelina Jolie
4th June 2005, 20:15
Aham, povesti vanatoresti, sau mai bine zis mineresti.
Daca intrati va asteptam in GRUIA SA VA RIDICULIZAM.
HAI CFR! HAI GAZUL!

WishMaster
4th June 2005, 20:39
Ete ca a aparut si aici marele kheferist valy..
Si in legatura cu ridiculizatul , mai valy asta ramane de vazut.

metallic_rain
4th June 2005, 21:07
Pentru cei care contesta echipa de fotbal din Petrosani am si eu o intrebare:
Ati ascultat azi la radio( cei care aveti posibilitatea) ce fel de meci a fost la Cluj intre U Cluj - Gaz Metan Medias? :rosu:
Nu mai vorbiti 3 la leu ca nu facem cu nici un blat mai mult ca altzii. Acum 2 saptamani Suciu, Csick si Balau erau simple jaloane la Medias (deh.. trebuia achitata factura la gaz), iar astazi la Petrosani jucau de parca ei erau de la Liverpool :)) :D
Cei de la Cluj ii rog insitent sa taca si sa inceteze a ne mai gratula cu termenul de blatisti( si nu numai ei), si sa se uite la ce manevre fac Steaua si Dinamo pentru a castiga un amarat de titlu plin de mizerie si noroi! Fotbalul romanesc este super corupt si super murdar. Daca nu faci blat faci figuratie pe teren (cei de la CFR stiu reteta). Daca e sa critice cineva ca Jiul face blaturi sa nu critice cei ce fac gunoaie in curtea lor, ci aceea care sunt curati! Intrebare retorica. Are cine sa ne intrebe, fiind nepatat de mocirla urat mirositoare? :ciocan:
Pana gasiti pe unul care sa ne judece, hai noroc si sa auzim de bine! Allah!
P.S.
Vali te rog frumos sa incetezi a mai arunca cu noroi intr-o echipa care are istorie si meciuri jucate in divizia A mai multe decat ai invatat tu sa numeri la scoala, si fi un domn si intreaba-ti sursa de incredere de la CFR cum au promovat jigodiile alea penale numite CFR Cluj. Dupa ce il vei intreba ai voie sa mai deschizi ciocul. Pana atunci mucles! Eu aveam impresia ca esti un om la locul tau dar vad ca prin toate colturile acestui forum o dai cu Jiul de parca ai fi ultima femeie barfitoare care sta toata ziua pe banca in fata blocului sau dupa perdea si face exact ceea ce faci si tu. Eu zic sa va ocupati de selectia de pe internet a jucatorilor din Batunga si Fasia Gaza si sa nu va mai doara in anus de penisul altora! :degete:

Angelina Jolie
5th June 2005, 00:53
Disperatilor. VA RIDICULIZAM. Abia astept meciul direct sa va dau :degete: 90 de minute.
HAI CFR!!!

WishMaster
5th June 2005, 01:03
Lasai Jiulistule sa ne atace ca oricum o fac degeaba,important e sa promovam si le inchidem gura la toti si in plus stii vorba aia : "cel mai destept cedeaza",deci lasa-i sa ne atace si demonstreaza-le ca esti mai destept decat ei si nu te cobori la nivelul lor ,nu are rost..

metallic_rain
5th June 2005, 11:37
Ai dreptate Wishmaster. Ar trebui sa stam de vb cu oameni drepti nu cu sclavi care tremura in fatza lui JiJi si le daruiesc punctelein semn de omagiu si pozitie de drepti!
Hai sa destindem un pic atmosfera cu o mica gluma.
Care este diferenta dintre o buburuza si comportarea Cfr-ului din retur?
Buburuza are mai multe puncte ca ei!

metallic_rain
5th June 2005, 11:39
In meciul direct cu CFR toata galeria jiului va sta capra iar cei de la cfr vor fi iezii! :)))

Angelina Jolie
5th June 2005, 14:27
Poate va da Dumnezeu dupa cum meritati si nu bateti la DEJ. Asa ar fi corect si drept.
HAI CFR si GAZU!!!

metallic_rain
5th June 2005, 14:45
Vali eu imi permit sa iti dau un sfat. Dupa cum vezi tu inainte de a intra pe forum ar trebui sa iti sara in ochi o chestie. Aceasta pagina a fost creata pentru o mai buna comunicare intre suporteri. Fa-mi un favor si nu ne mai suge de vlaga atata ca ne doare spatele deja... :degete:
Si daca nu esti in stare sa respecti acest logo fa dracului o donatie si da compul ala de pe care arunci cu mizerii la o casa de copii orfani mai baiatule, ca il tzii degeaba acolo! Tu ala care nu tolerezi blaturile esti de acord ca ieri a facut Gazul un pic de blat la Cluj si ca on om vertical ce te crezi strigi hai Gazul... Frate eu cred ca ieri la meci te-a batut soarele in cap si o dai in delirum tremens! :headbang:
Sau sa fie doar un pic de invidie?
Pacat, imi facusem o alta impresie despre tine dar esti asemeni altor *******i care se cred destepti cand arunca cu noroi in altii din fata compului. Daca esti barbat, hai la petrosani si striga in gura mare ce te doare si vei fi cu adevarat un barbat in fata mea mai baiete!!! :yeah:

Angelina Jolie
5th June 2005, 15:52
Mai baiete tu ai probleme grave. Cum iti permiti tu sa ma ataci pe mine ca persoana cand eu iti atac echipa favorita? Am zis ceva de tine? Sau de alti minerache de pe aici? Eu vorbesc de jiul petrosani. Daca te tii asa destept contreaza-ma cu argumente nu te tot lega de mine ca persoana.
FORZA CFR si GAZU!!!
PS Mai termina cu apropourile astea sexuale ca nu-si au rostul. Sau visezi la mine ca barbat ca nu inteleg?

Thanya
5th June 2005, 16:22
Aham, povesti vanatoresti, sau mai bine zis mineresti.
Daca intrati va asteptam in GRUIA SA VA RIDICULIZAM.
HAI CFR! HAI GAZUL!


Hai no...serios?Poveshtile minereshti sunt alea cu Mos Craciun.

Sincera sa fiu sunt profund uimita ca ati ramas in A...dar sunt sigura ca nu va dura mult vizita voastra!!

Angelina Jolie
5th June 2005, 16:29
Sa vezi tu cat de putin va dura vizita voastra. Din pacate cs deva, isct, tricotaje ineu si unirea dej nu sunt in A asa ca nu va vad bine. Rechinii din A sunt mult mai mari decat Simota cel tare in bodyguarzi. In contractul semnat de Sunda la CFR este prevazut ca obiectiv sa termine in fatza lui u si isct. Daca promovati, in contractul noului antrenor va fi prevazut probabil sa terminam inaintea voastra. URA este prea mare. La toate nivelele.
FORZA CFR si GAZU!!!

King of Hell
5th June 2005, 16:38
Eu nu am ascultat la radio, eu chiar am fost acolo,si nu a fost blat. Doar atat ca unii jucatori nu si-au aparat corect sansele in timp ce altii mureau pe teren. Blat ar fi daca toata echipa ar fi implicata si conducerea. dar nu e asa. In orice caz sabau e doar un blatist ordinar caracter 0. atat tot

Du-te in Gruia, nelutzu du-te in gruia!
2 tipuri de m****i, ooooooooo, cfristi si iehovisti, oooooooooo

Ne vedem la Dej!

Thanya
5th June 2005, 16:48
@Valy

URA....?Pai nu a zis nimeni ca promovam sigur...eu cred ca nu promovam!!

Angelina Jolie
5th June 2005, 17:17
Thanya: URA exista indiferent de divizia in care va aflati. URA pentru echipa jiul petrosani nu pentru suporteri ca Jiulistul sau Wishmaster sau Thanya. eu cel putin nu am nimic cu voi, doar ca sustineti o echipa pe care o urasc. La fel ca si Axaphat, altfel baiat de treaba.
HAI CFR si GAZU!!!

metallic_rain
5th June 2005, 19:43
Am ajuns la concluzia ca a te injura si contra este cat se poate de simplu. Toti is corecti cand vor sa te acuze. Nu mai intru in polemici cu nimenea, si voi ignora toata lumea care vb de plictiseala facand pe justitiarii dreptatii intr-o lume plina de corupti:)) dar cu o singura conditie... sa traga apa dupa ce termina de vorbit, iar eu am sa las rezultatele sa vorbeasca pentru noi.
Echipa noastraaaaaaaaaaaaa/ adunatura de golani/ fumatori si betzivani! Forza Jiul

panDUR
13th June 2005, 21:05
Felicitari pentru promovare. Ne vedem in A :bere: .Bravo Jiul. /hello

metallic_rain
13th June 2005, 22:31
Pentru amatorii de statistici cu riscul de a ma repeta.... ( te respect Vali, dar istoria e cam dureroasa) las un mesaj amatorilor de tricouri visinii :))

5.Universitatea Cluj 50 1406 494 281 631 1845-2190 1269

10.Jiul Petrosani 39 1133 390 236 507 1360-1759 1016
si undeva departeeeeeeeeeee.....

30.CFR Cluj 9 278 88 77 113 309- 412 253

ALLAH!

Angelina Jolie
13th June 2005, 23:35
Undeva departeeeeeee, e iubirea mea. lalalalaal
Ma, tu te lauzi cu palmaresul celeilalte echipe a Clujului sau ce? Nu cred ca un CFR-ist a contestat vreodata istoria lui u desi cei batrani stiu cat ne-au f*** ei de-a lungul istoriei. Dar sa nu dezgropam mortii. Cel mai important e ca pe ei ii pandeste Ce-ul si pe noi UEFA. S-a intors roata si s-a facut dreptate. Eu le doresc 28 de ani de Be si Ce sa ii vad dupa aia cati suporteri vor mai avea. Cat despre voi (minerache) la anul se lasa cu lacrimi mineresti dupa meciurile directe.
HAI CFR!!! Unica echipa care conteaza! Pentru mine.

andrei_cj
15th June 2005, 09:41
Se lasa cu multe lacrimi...mineresti...(jur ca imi place expresia....) o sa putem striga din nou "Sunteti buni sunteti buni la lopata si carbuni" :-)

metallic_rain
15th June 2005, 10:14
Frate eu am mai vazut bolovani dar tu esti imbucurator de prost... De la ce te-ai luat acum? Cred ca esti bolnav electric, si mai ai de-un ceai si gata agonia ta! :))
Daca s-ar pune impozit pe prostie statul ar castiga o gramada de moloz de la oameni ca tine :yeah:

Angelina Jolie
15th June 2005, 17:47
"Sunteti buni sunteti buni la lopata si carbuni" :-)
Sau "Mineru, mineru, ia-ti lopata si te du!" :happy :happy

andrei_cj
15th June 2005, 23:52
Da mai jiuistule...sa nu spun altceva..ce incepe cu mu....nu stiu cum putem vb de prostie...pana la urma si numele oraselor arata asta Cluj Napoca - Oras Universitar si Jiul Petrosani - Zona Miniera......nu stiu ce mai incape de spus.....oricum v-o tragem de 2 ori campionatul viitor...si gata cu fazele slabe!

panDUR
16th June 2005, 00:04
Bai astia cu oras centru universitar, vopsit in tricolor (acum ramane de vazut care: albastru-galben-rosu sau verde-alb-rosu) si fara nimic in tartacutza, daca nu ar fi zona aceea miniera, tu nu ai mai fi scris acele randuri. Poate electricitatea care o consumi tu acum sa produs prin munca acelei zone miniere. Ce daca Clujul e centru univ. in 2 limbi, crezi ca nu sunt si de-i ca tine pe acolo? Asa ca LASA-NE LASA-NE.

metallic_rain
16th June 2005, 00:55
Ei habar nu au ce inseamna sa te trezesti la 3 dimineata si sa cobori 700 de metri in subteran... Stiu doar sa ceara... MAMI nu am bani sa platesc internetul ca sa pot scrie prostii pe forum! :))

Angelina Jolie
16th June 2005, 01:50
Hai ma las-o jos ca macane. Nu i-a obligat nimeni sa devina mineri. Eu nu zic ca e munca usoara dar daca ei au ales-o problema lor. Eu de aceea ma chinui sa invat ca sa nu ajung asa.
HAI FEROVIARII! LA ANUL MANCAM MINERI PE PAINE!

metallic_rain
16th June 2005, 07:57
Vali, daca nu chiuleai la ora de geografie economica vedeai ca ca zona Vai Jiului este zona MONOINDUSTRIALA. Si la cati oameni is acolo nu ii puteam face pe toti studenti si directori frate...
PS Care zona a minerului incepeti sa o mincati prima data la anul, pe paine? :))

Angelina Jolie
16th June 2005, 15:13
Eu nu tin minte sa fi facut geografie economica dar whatever. Ce voiam eu sa zic e ca nu au fost obligati de nimeni sa devina mineri. Puteau refuza, se puteau muta, puteau sa faca altceva. Sunt convins ca e greu sa mergi in fiecare zi la munca si sa nu stii daca mai iesi vreodata.
A sa nu uit: se puteau face impegati(cre ca asa se scrie) de miscare la gara petrosani. FORZA FEROVIARII!! :yeah:

BornWild
16th June 2005, 15:52
Astia de la Jiul s-au facut de rasul lumii.Au stat sa-i fotografieze aia de la Gazeta Sporturilor la cheful organizat tavalindu-se pe jos......morti de beti etc.
Nu puteau sa astepte pana plecau reporterii sau sa nu le dea voie sa fotografieze si puteau sa-si puna si in cap?
Sa vedeti voi cat timp va atarna tinicheaua de cheflii de coada lor de acum incolo

metallic_rain
16th June 2005, 16:07
Ba ticule, io ce sa zic? Un mic chefuletz acolo ca is in divizia A. Dupa cum vezi acolo in poze se aruncau cu hartii de 100, ca la oameni saraci. Nu is sindrofiile de la Dinamo cu Porcea MC! Si tre sa sarbatoreasca si ei promovarea ca doar nu intra cu un pasiv de - 5 in urmatorul sezon ca juvetzii tai! Apropos de juvetzi... cu ce ati sarbatorit frate acolo? cu lumanari si fanfara?

metallic_rain
18th June 2005, 22:11
Mai fratilor, toate ca toate dar pana la urma cine vine la Jiul ca antrenor? Deja pana saptamana ce vine ar trebui sa se stie pt ca vor trebui sa inceapa pregatirile. ;) Frumoasa senzatie, sa astepti cu nerabdare vine vine si ce se intampla la echipa ta proaspat promovata!

WishMaster
19th June 2005, 15:30
Sunt mai multe variante dar cele mai vehiculate sunt Mircea Rednic (daca nu obtine vreun contract in Belgia) si Dorinel Munteanu...

Angelina Jolie
20th June 2005, 23:23
OFFTOPIC: WishMaster imi place semnatura ta, ma.
Dar echipa tot n-o suport.

WishMaster
20th June 2005, 23:26
Semnatura asta e Imnul Minerilor , asa pentru cultura ta generala ...

Angelina Jolie
21st June 2005, 10:27
Habar nu aveam iti dai seama, dar e faina.
HAI CFR!

totmarius
8th July 2005, 21:47
vreun amical ceva s-a stabilit a si cat s-a incheita meciul cu Minerul Lupeni am inteles ca s-au jucat cate trei reprize de cate 45 ati fost careva la meci cum se misca baieti

andrei_cj
9th July 2005, 03:37
Dorinel e la noi cine vine la voi ! Acum nu ca vreau sa va tai elanu' dar la ce lot avem acum va dati seama ca nu aveti nici o sansa sa ne bateti (ma refer tur retur)

WishMaster
9th July 2005, 21:44
Jiul - Minerul Lupeni 5-0

In primul lor amical din actualul stagiu de pregatire divizionara A Jiul Petrosani a invins cu scorul de 5-0 pe divizionara B Minerul Lupeni prin golurile marcate: Movila - 2 goluri, Voicu – 1 goluri, Dulcea – 1 gol, I. Marinica – 1 gol . Ionut Chirila a folosit urmatoarea formula de start: Hotoboc – Irina, Borza, Luca, Panaitescu, C. Petre, Drida, Fritea, Pâclesan,Dulcea, Movila. Au mai jucat: Iliunciuc, Badoi, Cozma, Ilin, Vezan, Marinica, Iliescu, Dedu,Mihart, Dreghici.

totmarius
18th July 2005, 21:14
A plecat si Claudiu Dragan mai ramane cineva ...

Thanya
18th July 2005, 21:29
Jiul - Minerul Lupeni 5-0

In primul lor amical din actualul stagiu de pregatire divizionara A Jiul Petrosani a invins cu scorul de 5-0 pe divizionara B Minerul Lupeni prin golurile marcate: Movila - 2 goluri, Voicu – 1 goluri, Dulcea – 1 gol, I. Marinica – 1 gol . Ionut Chirila a folosit urmatoarea formula de start: Hotoboc – Irina, Borza, Luca, Panaitescu, C. Petre, Drida, Fritea, Pâclesan,Dulcea, Movila. Au mai jucat: Iliunciuc, Badoi, Cozma, Ilin, Vezan, Marinica, Iliescu, Dedu,Mihart, Dreghici.

Mda...interesant!!Mai ramane sa bata Minerul Uricani shi s-au scos :)))

andrei_cj
18th July 2005, 23:38
Baieti acum fara rautate va spun ca nu se compara un meci de divizia B cu unul de A deci poti sa bati pe toata lumea acolo cu 10 - 0 in meciuri amicale si sa retrogradezi...deci o sa va dati seama de valoarea echipei in CAMPIONAT!

raducubengosu
19th July 2005, 14:27
Anul asta daca aveti noroc puteti ramane in A ca numa 2 echipe "cad" in B....iar de la anu' trebe adusi jucatori....Forza Poli Iasi






POLI-POLI 1-1

totmarius
19th July 2005, 21:02
Jiul a pierdut cu 2-1 primul amical din Ungaria, jucat cu Diosgyor Miskolc, golul la dat Marinică.

Leviss
19th July 2005, 21:10
Baieti acum fara rautate va spun ca nu se compara un meci de divizia B cu unul de A deci poti sa bati pe toata lumea acolo cu 10 - 0 in meciuri amicale si sa retrogradezi...deci o sa va dati seama de valoarea echipei in CAMPIONAT!

Ma faci sa rad..Ati jucat si voi un an in divizia A si deja sunteti mari specialisti...Cand juca Jiul in A ,CFR-ul era pe undeva prin anonimat ,asa ca nu ne explica noua de diferenta dintre A si B ,eu am postat rezultatul cu Lupeniul pentru ca dupa cate stiu eu aici este un thread despre Jiul nu? Cosider ca era normal sa postez rezultatul primului meci amical al Jiului...

andrei_cj
19th July 2005, 23:55
Este perfect normal sa-l postezi dar ceea ce nu este normal este ca sa-l consideri unul demn de lauda!

King of Hell
20th July 2005, 00:32
Este perfect normal sa-l postezi dar ceea ce nu este normal este ca sa-l consideri unul demn de lauda!

Da, si noi am batut cu 3-0 pe Debrecen (:|, da nu promovam. Amicalele nu conteaza da noh...tin minte in intersezon cfr pierdea amicale cu deju si metanu. sau asa ceva.

andrei_cj
20th July 2005, 11:05
Da deci tocmai asta zici si tu ca nu conteaza amicalele si sa nu inceapa sa-si faca iluzii ca nu e cazu'!

King of Hell
20th July 2005, 15:13
egzact

Leviss
21st July 2005, 20:53
Prima victorie pentru Jiul
Jiul Petrosani a obtinut, ieri, prima victorie cu antrenorul Ionut Chirila pe banca tehnica. "Minerii" au invins la limita, scor 2-1, echipa de prima liga din Ucraina - Karpaty Liviv. Golurile petrosanenilor au fost inscrise de atacantul Ionica Marinica, in minutele 6 si 39. In ultimul sfert de ora ucrainienii au evoluat in inferioritate numerica, dupa ce un jucator de la Karpaty a fost eliminat direct dupa ce l-a lovit in plina figura, fara minge, pe Alin Ilin.

Leviss
22nd July 2005, 21:40
Pe stadionul din Petrosani au fost montate primele trei mii de scune, din totalul celor sapte mii ce trebuie instalate pina la sfirsitul sezonului. Oficialii Jiului au fost nevoiti sa puna scaunele, altfel nu ar fi primit drept de joc pe propriul teren in prima etapa, din partea Comisiei de Licente. Acestea sint vopsite in culorile rosu si albastru, si au trezit nemultumirea suporterilor, care au declarat ca cele doua culori nu ii reprezinta.

totmarius
25th July 2005, 21:56
incercati noua pagina www.jiul.tk

raducubengosu
3rd August 2005, 16:20
ce capacitate are stadionul vostru?

totmarius
3rd August 2005, 20:56
Avea 25000 cand erau banci nu scaune, acum habar n-am
Bafta vineri vreau sa puna cineva si poze pe aici de la primul meci

andrei_cj
5th August 2005, 19:25
Se pare ca ati inceput cu dreptul in sensul ca nici vorba Haideti baieti ca incepeti sa invatati ce inseamna divizia A! Din primele 2 etape va spun nu luati nici un punct....viitor negru baietii....!!

raducubengosu
5th August 2005, 22:11
cam nasol....asta e :mda:

andrei_cj
5th August 2005, 22:31
La CLUJ pierdeti la scor!

ioana20
6th August 2005, 00:11
asa sa fie Andrei cum zici tu

HIV
6th August 2005, 01:14
La CLUJ pierdeti la scor!

Esti sigur ????

Angelina Jolie
6th August 2005, 04:23
Cica minerii ca in 8 zile ard GRUIA! :happy :happy
Vai ce pacat ca nu-s acolo sa le dau un pic de :degete: !!!
HAI CFR!

andrei_cj
15th August 2005, 22:46
Minerii au ars GRUIA :D :degete: :rosu:

P.S. Or venit 10 copii de la Jiu' care or mimat ca fac galerie! Mai baieti nu aveti nici echipa si nici Galerie eu va spun sigur de acum ca la iarna deja o sa fiti ca si retrogradati!

ARDE GRUIA DE NERABDARE
SA VA CALCE IN PICIOARE
/OLE/ /OLE/

IlMILAN
15th August 2005, 22:54
O ard pe masa!
Ce arzi ma pe MASA? durule... :ciocan:
daca tot vrei sa fii spiritual foloseste si tu cratima, acolo unde e cazul, franarul pacii :degete:

andrei_cj
15th August 2005, 23:28
Bai de cand Timisoara tine cu Jiul ma gandeam ca sunteti si voi mai.....chiar nu vedeti ca e cea mai BLATISTA ECHIPA DIN FOTBALUL ROMANESC si ca JOACA CEL MAI SLAB FOTBAL?

IlMILAN
15th August 2005, 23:33
Daca tin eu cu Jiul , dupa Milan si Poli :D asta nu inseamna ca tine si Timisoara .

E foarte usor sa jignesti...in fine nu conteaza, din partea mea bafta in UEFA.

andrei_cj
17th August 2005, 18:52
Serie B Serie B!

metallic_rain
18th August 2005, 16:15
Andrei... daca ai observat eu am avut mesaje taiate de catre niste moderatori zelosi din cauza ca ar fi fost dure. Tu esti mai bun ca mine si ai pile de continui sa jignesti si nu esti avertizat. Halal dreptate si halal moderatori!
De aceea nu ma ma mai bag in seama cu cei alde tine si lasam faptele sa vorbeasca. Tu prinzi cartoon network? Ai face bine sa vizionezi niste Tom si Jerry sa te mai detensionezi...

andrei_cj
19th August 2005, 15:37
Eu nu jignesc eu spun adevarul aici e diferenta numai ca la voi adevarul e ascuns de omeni ca Miron Cosma si tot PSD-ul care vroia anul trecut sa va promoveze dar dupa cum stim cu totii nu e destul sa fi blatist trebuie sa mai stii si fotbal!

P.S. Deci atat timp cat nu injur si nu folosesc limbaj neadecvat nu are de ce sa mi se taie vreun post!

andrei_cj
19th August 2005, 20:02
Jiul 1 - 3 Sportul....Mai auzim ceva? :D :rosu: SERIE B!

andrei_cj
22nd August 2005, 13:17
Ce frumos arata:

1. Steaua
2. Faru
3. Dinamo
4. FC National
5. CFR CLUJ
6. ............
7. ............
8. ............
15. JIUL
16. Pandurii

andrei_cj
24th August 2005, 13:57
Ce ati patit ma? Sunteti in doliu? :D Lasati ma ca va bate si Faru etapa asta......si lucrurile incep sa devina din ce in ce mai clare!

Angelina Jolie
25th August 2005, 07:16
Ma da vad ca nu ii ierti deloc. Lasa-i in amarul lor ca si asa o duc destul de rau. Noi sa ii batem in retur si dupa aia ne putem da smecheri, pana atunci as zice sa ne abtinem.
HAI CFR!

andrei_cj
25th August 2005, 17:22
Sa piarda maine si inca vreo 2 etape si m-am linistit! Nu o sa mai aiba rost sa imi consum tusul pe forrumul lor!

andrei_cj
6th September 2005, 00:50
Ba voi chiar ca sunteti in DOLIU' E CLAR JIUL & Pandurii in B!

Leviss
10th September 2005, 19:51
Uite ca nu mor caii cand vor cainii (imi cer scuze cainilor ca i-am comparat cu niste kheferisti) Vaslui - JIUL 1-2..

andrei_cj
10th September 2005, 23:29
Da ..... keep on dreaming prima victorie a Jiului in acest tur dar va asigur ca e si ULTIMA!

metallic_rain
28th September 2005, 00:08
Ba andrei tu ignori sfaturile de buna credinta care ti l-am dat in legatura cu compul tau.... Doneaza-l frate la o casa de copii ca aia au nevoie de el si spre deosebire de tine nu consuma energie si timp aiurea scriind prostii pe forum!

The Surveyor
10th October 2005, 21:41
Etapa a 9-a: Otelul-Jiul, duminica 16 octombrie 2005, 15:00, National TV.
Statistici si comentarii, inainte si dupa meci

The Surveyor
10th October 2005, 22:14
STATISTICA MECIURILOR DIN DIVIZIA A

Pana in prezent, pe prima scena, Jiul s-a intalnit cu reprezentantele fotbalului galatean de 16 ori: de 10 ori cu FC/FCM/Dunarea CSU si de 6 ori cu Otelul.


Bilant general Jiul - Galati:
16....7....3....6....19-20
din care la Galati:
8.....2....1....5.....3-14

Bilant Jiul - Otelul
6.....1....2....3.....3-13
din care la Galati:
3.....1....0....2.....2-10
Singura victorie a Jiului impotriva Otelului s-a inregistrat, la Galati, in sezonul 1996-1997:
Otelul - Jiul 0-1 (gol Ion Radu - min.53)

The Surveyor
10th October 2005, 23:31
"Gălăţenii vor fi avantajaţi de experienţa lor în Divizia naţională. Au jucători care joacă de ani de zile în divizia A.

Jiul, după cum vedeţi, încearcă să construiască jocul, este o echipă care pasează. Încearcă să construiască şi a început să şi poată. Ne va dezavantaja extraordinar terenul, care este cel mai prost din România. Vom juca pe nişte hârtoape la Galaţi, pentru că ei construiesc terenul cel bun, care am auzit că va fi senzaţional şi joacă, acum, pe un teren, mi-a spus şi Andone, groaznic…

Va fi un meci de atitudine, de determinare, de luptă şi de concentrare. Va fi un meci de forţă, va fi o bătălie în adevăratul sens al cuvântului.

Va trebui să fim prudenţi la Galaţi şi să atacăm atunci când trebuie, să încercăm să dăm lovitura”

(Emisiunea “Sport Club” – TV Parâng, luni 10 octombrie 2005)

The Surveyor
16th October 2005, 17:37
Etapa a 9-a
Duminică 16 octombrie 2005, stadionul “Dunărea” Galaţi, ora 15:00
OŢELUL – JIUL 0-0

Oţelul (antr. Aurel Şunda): Urai – Zeciu (Crăciun 60’), Şomcherechi, D. Munteanu – A. Dumitru, V. Tănase (cpt), Mărginean, Izvoreanu (D. Oprea 67’), Dragomir– Bădescu (R. Oprea 60’), Aldea
Rezerve: Hotoboc – Dulcea, Drida, Borza, Vezan
Cartonaşe galbene: Pâcleşan, Mulţescu
Jiul (antr. I. Chirilă): Mulţescu – Bădoiu, Mihart (cpt), Kalai, Perenyi – M. Gheorghe, Pâcleşan, Ilin (Drăghici 83), C. Petre – Movilă (M. Ionică 90+3’), Cl. Drăgan
Rezerve: Stanciu – Balauru, Ghidarcea, Şomodean
Cartonaşe galbene: D. Munteanu, Izvoreanu
Arbitru: Alexandru Deaconu (Bucureşti)

Încă un punct în deplasare, bun în clasament, dar în rest nu ar mai fi multe de spus. Declaraţiile ultra-războinice ale gălăţenilor dinaintea jocului au rămas simple vorbe în vânt, dar nici Jiul, în afara unui şut violent al lui Pâcleşan, nu a arătat mare lucru în atac.

franz schneider
16th October 2005, 19:39
Rămânem imbatabili în deplasare ! Cu singura sincopă la Farul !!!

The Surveyor
21st October 2005, 19:45
Etapa a 10-a: Otelul-Jiul, sambata 22 octombrie 2005, 15:00, Telesport.
Statistici si comentarii, inainte si dupa meci

The Surveyor
21st October 2005, 20:52
STATISTICA

Deoarece Pandurii Tg. Jiu se află la prima participare pe prima scenă a fotbalului românesc, cele două echipe s-au întâlnit, până în prezent, doar în divizia B.

Au fost opt confruntări, jucate, în general, “la pace”, cu victorii la un gol ale gorjenilor, la Tg.Jiu şi cu izbânzi mai clare ale minerilor, sub Parâng. Excepţia a constituit-o sezonul 2001-2002, anul cel mai catastrofal din toată istoria Jiului, cel al retrogradării în divizia C, când Pandurii au reuşit şase puncte din şase.

Iată rezultatele:

1987-88
0-1…… D
3-0…… A………..(Timofte pen, Dianu, Baltaru)
1988-89
0-1…… D
2-1…….A……….(Lasconi 2)
2000-01
0-1…… D
3-0…… A……….(Vesa 7-p,69-p, Albeanu 19)
2001-02
1-2…… A………..(Cireş)
0-1…… D

The Surveyor
21st October 2005, 21:21
Partida Jiul Petrosani - Pandurii Târgu Jiu va fi arbitrată de Sorin Corpodean (Alba Iulia), Marcel Savaniu (Sibiu) si Dragos Iliescu (Craiova).
Arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Rm.Vâlcea)
Observatori federali: Corneliu Costinescu (Bacău) - observator de joc si Nicolae Grigorescu (Timisoara) - observatori arbitraj

Omu'cu barosu'
21st October 2005, 21:31
Eu cred ca va fi un meci greu ca mai toate disputate impotriva Pandurilor .Sper la un 1-0 , 2-1 pentru noi .
Hai Jiuletul!!!:great:

The Surveyor
21st October 2005, 21:34
Hunedoreanul, 21 oct. 2005

După duelul declaratiilor in presa izbucnit intre antrenorii principali ai celor doua formatii nou promovate in Divizia A, Ionut Chirila - Jiul Petrosani si Viorel Hizo - Pandurii Targu Jiu, consumat in urma cu doua saptamanii, disputa se va muta, sâmbata, pe terenul de joc.

Cele doua echipe se vor intalni pe terenul petrosanenilor intr-un meci care va conta pentru etapa a 10-a a primului esalon. Va fi o buna oportunitate pentru echipa gazda sa isi gratuleze proprii suporteri cu o victorie, prima pe teren propriu in acest sezon. Antrenorul Jiului, Ionut Chirila a fost mai zgarcit in decalaratii insa concis si la subiect. “Va fi razboi, pe teren. Mai mult de atât nu vreau sa comentez”, afirma “principalul” gruparii din Vale. Altfel, contrar celor declarate imediat dupa ultima partida jucata de "alb-negrii" pe teren propriu (Jiul-Poli Timisoara, scor 1-1), tehnicianul a tinut sa adauge ca intâlnirea dintre cele doua formatii nu este una cruciala pentru evitarea retrogradari. “Va câstiga echipa care va rezista mai mult incarcaturii psihice. Jiul este o echipa care isi trateaza adversarii cu respect si vom cauta sa câstigam”, conchide Chirila.

Matinal, 21 oct. 2005

Chiar inaintea partidei cu Jiul, tehnicianul gorjenilor cere amenzi si pregateste disponibilizari ale jucatorilor. Cele doua sedinte de analiza ale jocului pierdut cu Sportul, una cu antrenorul Hizo si una cu presedintele Condescu, au avut ca efect cresterea tensiunilor in lot. O prima masura luata de Hizo este sanctionarea intregii echipe in cazul in care punctele pierdute cu Sportul nu vor fi recuperate de la Petrosani. “Am propus sanctionarea intregii echipe in frunte cu mine, pentru ca mi se pare normal sa platim atunci când pierdem. Daca pâna acum ne-am mai agatat de faptul ca am jucat cu Steaua sau cu Rapid, de aceasta data nu o mai putem face. Cum ne place sa luam bani la victorii, trebuie sa ne obisnuim sa si dam la infrângeri!”, explica “Dulaul”. Amenzile vor fi egale cu primele, adica 250 de euro pentru fiecare punct pierdut.
De partea cealalta “minerii” sunt si ei cu primele blocate pâna in momentul in care vor ajunge la zero in clasamentul adevarului. Acest lucru nu-i sperie pe jiulisti care promit sa câstige duelul cu Pandurii. ”Tot ceea ce ne intereseaza sunt cele trei puncte puse in joc “, a spus tehnicianul Ionut Chirila care asteapta prima victorie de pe teren propriu a elevilor sai.

Gazeta sporturilor, 21 oct. 2005

Hizo nu merge la ciupeală
Tehnicianul Viorel Hizo a spus că meciul de mîine, cu Jiul Petroşani, se va juca sub deviza "Totul sau nimic!": "Nu pot să joc la ciupeală, pentru că vrem toate punctele. Dacă mergem să jucăm la ce-o fi, totul e pierdut dinainte, pentru că, ducîndu-te să ciupeşti un punct, rişti să nu iei nimic. Din păcate, nu avem un fotbalist care să facă singur diferenţa".

The Surveyor
23rd October 2005, 00:59
Etapa a 10-a, 22.10.2005, Petroşani, stadionul Jiul
JIUL PETROŞANI – PANDURII TG. JIU 1-1(0-0)
Au marcat: MIRCEA GHEORGHE 72’ – ROBERT NIŢĂ 82’
Jiul (antr. Ionuţ Chirilă): Mulţescu - Bădoiu, Mihart, Kalai, Perenyi (I. Voicu 46’) - M. Gheorghe, Pâcleşan (elim. 78’), Ilin (Vezan 46’), C.Petre - Movilă, Cl. Drăgan (Drida 74’)
Rezerve: Hotoboc – C. Dinu, Drăghici, Dulcea
Pandurii (antr. Viorel Hizo): Pustinjakovici - Popete (R.Niţă '81), Perisic (elim. 63’), Scarlatache, Bogoi, C.Trofin - Pătraşcu, Keca, D. Rădoi (Vintilescu 31’, Isam 66’), I.Ştefan - Armel Disney

Cartonaşe galbene: Cl. Drăgan 16’, Pâcleşan 60’, 78’ - I.Ştefan 33’, Perisic 61’, R.Niţă 89’
Cartonaşe roşii: Perisic 63’ Pâcleşan 78’
Arbitru: Sorin Corpodean (Alba Iulia) - asistenti: Marcel Savaniu (Sibiu), Dragoş Iliescu (Craiova)

The Surveyor
23rd October 2005, 01:03
IONUŢ CHIRILĂ: ”A fost viciere de rezultat”

Antrenorul echipei Jiul Petroşani, Ionuţ Chirilă, a criticat prestaţia brigăzii de arbitri de la partida cu Pandurii Târgu Jiu, apreciind că rezultatul a fost viciat prin anularea golului înscris, în minutul 50, de Mircea Gheorghe: "Trebuia să câştigăm acest joc, a fost viciere de rezultat. M-au sunat mai multe persoane care au văzut meciul la televizor şi mi-au spus că a fost gol perfect valabil", a spus Chirilă.

Patronul clubului Jiul, Alin Simota, a afirmat, la finalul partidei cu Pandurii, că se vor lua măsuri împotriva jucătorilor şi nu a exclus posibilitatea înlocuirii antrenorului principal Ionuţ Chirilă. "Nu mă simt ameninţat. Nu sunt eu de vină pentru aceste rezultate, ci jucătorii. Lotul este foarte slab", a replicat tehnicianul.

Viorel Hizo, antrenorul principal al echipei Pandurii Tg. Jiu nu a participat la conferinţa de presă de la finalul meciului de la Petroşani.

Prosport

The Surveyor
23rd October 2005, 23:24
Etapa a 11-a: Dinamo-Jiul, sambata 29 octombrie 2005, 20:00, National TV.
Statistici si comentarii, inainte si dupa meci

The Surveyor
23rd October 2005, 23:29
A 73-a CONFRUNTARE &#206;N CAMPIONAT

Jiul Petroşani si Dinamo s-au &#238;nt&#226;lnit p&#226;nă acum pe prima scenă de 72 de ori, &#238;ncep&#226;nd cu sezonul 1948-49, realiz&#226;nd următorul bilanţ:
Jiul – Dinamo…......72….13.....21…...38…..73-146, din care:
la Petroşani……..... 36….12…..17.......7…..39-35
la Bucureşti……..... 36……1……..4….…31…..34-111

Singura victorie a Jiului la Bucureşti a fost realizată &#238;n data de 7 noiembrie 1957, &#238;n etapa a 10-a a ediţiei 1957-58. Atunci, echipa lui Cr&#226;snic, Romoşan, Vasiu, Panait, Deleanu, Emeric Farkas, Paraschiva, antrenată de Andrei Sepci, a &#238;nvins cu 1-0 pe Dinamo, antrenată de Iuliu Baratky, echipă &#238;n care excelau Uţu, Nelu Nunweiller, Szoko, Călinoiu, Alexandru Ene. Meciul a fost arbitrat de Solomon Segall. După aceea partidă Jiul a urcat pe locul 2 &#238;n clasament, la egalitate cu Petrolul Ploieşti, &#238;n timp ce Dinamo s-a aşezat pe locul 8 din 12.

Ultima oară c&#226;nd Jiul s-a &#238;ntors ne&#238;nvinsă din “Ştefan cel Mare” a fost după etapa 33 a sezonului 1979-80, c&#226;nd a reuşit un 2-2, după ce a condus chiar cu 2-0.
&#206;n partida desfăşurată la 21 mai 1980 s-au confruntat următoarele formaţii:
DINAMO (antr. Angelo Niculescu – Tănase Dima): Eftimescu – Cheran, I. Marin, Stănescu – Augustin, Mulţescu, Dragnea, Custoff – Ţălnar, Dudu Georgescu, Apostol (P. Iordache)
JIUL (antr. Viorel T&#226;lmaciu): Moise – Bedo, Bădin, S. Rusu, Gr. Petre – V&#226;nătoru (Lăsconi 89’), Tr. Stoica, Stoichiţă (M. Popa 88), Varga – Muşat, Sălăgean
Arbitru: Mircea Salomir
Spectatori: 6.000
Jiul a deschis scorul, &#238;n min. 30, prin George Muşat. După pauză, &#238;n min. 53, Nelu Varga l-a Invins din nou pe Eftimescu. Peste c&#226;teva minute, Dudu Georgescu nu a reuşit să-l &#238;nvingă nici din 11 m pe senzaţionalul Aurel Moise şi totul părea pierdut pentru dinamovişti. Dar două goluri rapide marcate de Pompiliu Iordache (min. 62) şi Dudu Georgescu (min. 66) stabilesc scorul final, &#238;n urma căruia cele două echipe termină practic un sezon lipsit de glorie pentru am&#226;ndouă: Dinamo a terminat campionatul pe locul 5, iar Jiul pe 11.

&#206;nainte de anul 1948, Jiul s-a confruntat şi cu precursoarele lui Dinamo: Unirea Tricolor şi Ciocanul. Cu Unirea Tricolor s-a &#238;nt&#226;lnit de 4 ori, &#238;n sezoanele 1937-38 şi 1947-48:
Jiul – Unirea Tricolor…..4…..2…..1……1…..12-9, din care:
la Petroşani………………….2 …..2….0…..0……7-2
la Bucureşti………………….2…...0.…1…..1…..5-7

Cele patru meciuri cu Ciocanul s-au desfăşurat &#238;n ediţiile 1946-47 şi 1947-48:
Jiul – Ciocanul……………..4…..1…..1…..2…..10-11, din care:
la Petroşani………………….2 …..0….1…..1……4-5
la Bucureşti………………….2…...1.…0…..1…..6-6

Jiul şi Dinamo s-au &#238;nt&#226;lnit de trei ori &#238;n fazele superioare ale Cupei Rom&#226;niei. La 13 iunie 1970, Dinamo a &#238;nvins, la Sibiu, cu 2-1, &#238;n sferturi de finală.
Peste doi ani, la 28 iunie 1972, &#238;n semifinala de la Piteşti,a avut loc una din confruntările cele mai dramatice dintre cele două echipe, tranşată după 18 lovituri de departajare.
Conform previziunilor, Dinamo s-a distanţat la două goluri, prin Lucescu (11m min.28) şi Dinu (min.49). Totul părea să curgă spre o victorie lejeră a dinamoviştilor, pentru care Cupa, după terminarea campionatului pe locul şapte, reprezenta ultima şansă de a-şi mai salva c&#226;t de c&#226;t sezonul. Dar &#238;n minutul 73, c&#226;nd Dinu şi Lucescu se g&#226;ndeau deja la finala de peste patru zile unde urma să &#238;nt&#226;lnească pe Rapid, Jiul &#238;ncercă marea cu degetul ş&#238; &#238;nscrie prin Făgaş. Nici n-a apucat Dumitrache să pună bine mingea la mijlocul terenului, că Alexandru Georgescu &#238;l bate din nou pe Mircea Constantinescu: 2-2, &#238;n minutul 74. Ultimul sfert de oră a fost dramatic, dar tabele de marcaj a rămas neschimbată. &#206;n prelungiri, ambele echipe au trecut pe l&#226;ngă golul victoriei, dar cei doi portari nu au putut fi bătuţi. Nici eliminarea lui Stocker nu a putut rupe echilibrul partidei. Au urmat loviturile de departajare. După prima serie, de cinci, egalitatea persistă: a ratat Georgescu– pentru Jiul, dar şi Dumitrache – pentru Dinamo. Loviturile decisive: cine ratează, este eliminat. Nici o echipa nu se poate desprinde: ratează Mulţescu, ratează şi Lucescu. La a patra serie Georgescu marchează, Florian Dumitrescu greşeşte şi Jiul se califică, pentru prima oară, &#238;n finala Cupei, pe care avea să o piardă &#238;n faţa Rapidului.
FORMAŢIILE DIN SEMIFINALĂ:
JIUL (antr. Eugen Iordache): Vasile Suciu – Alexandru Georgescu, Georgevici,Stocker (elim. 117), Tonca – Kotormani, Dodu – Urmeş, Mulţescu, Libardi, Făgaş
DINAMO (antr. Dumitru Nicolae-Nicuşor): Mircea Constantinescu – Cheran, Dobrău,Gabriel Sandu, Deleanu – Cornel Dinu, Radu Nunweiller (Doru Popescu 103’) – Sălceanu, Emil Dumitriu II (Florian Dumitrescu 64’), Dumitrache, Lucescu
Au marcat: Lucescu 28-11m, Dinu 49, Făgaş 73, Georgescu 74
Din 11 m: Mulţescu, Urmeş 2, Dodu 2, Libardi, Georgescu (Jiul) – Lucescu, Deleanu 2, Fl. Dumitrescu, Dinu, Dumitrache (Dinamo)
Arbitru: Otto Anderco (Satu Mare)

The Surveyor
24th October 2005, 01:30
Golul lui MIRCEA GHEORGHE din meciul cu Pandurii a fost votat "Golul etapei" la Recursul etapei din 23 octombrie 2005

The Surveyor
1st November 2005, 23:43
DINAMO – JIUL 1-1(0-0)

Au marcat: DRIDA 11 m (61’), GRIGORIE (77’)

Dinamo: Gaev - Galamaz, Tamaş, Moţi, Pulhac - I. Bălan, Mărgăritescu, Pleşan (Bălţoi '67), Grigorie (cpt) (Adr. Cristea '84) - Fl. Bratu (Vl. Munteanu '76), Zicu. Antrenor: Ioan Andone.

Jiul: Mulţescu (Hotoboc '23) - Bădoiu, C. Dinu, Kalai, Mihart (cpt), Boiciuc - M. Gheorghe, Pâcleşan, Ilin (Vezan '46), C. Petre - Drida (Movilă '65). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

Cartonaşe galbene: Grigorie '15, Pulhac '84, Bălţoi '90+4 / M. Gheorghe '13, Drida '56, Boiciuc '69, Vezan '87, Hotoboc '90+1

Cartonaş roşu: Moţi (61’)

Arbitru: Marius Martiş (Focşani)

The Surveyor
2nd November 2005, 02:00
Min. 19 – Mulţescu se accidentează, reuşeşte să reia jocul, dar trebuie să fie înlocuit în min. 23

Min. 24 – Apărarea Jiului respinge şutul lui Grigorie până la Zicu, care şutează în blocaj

Min. 28 – Primul şut pe poartă al lui Dinamo: lovitură liberă Tamaş în stâlpul drept al porţii lui Hotoboc, mingea revine în careu, dar este respinsă în corner

Min. 31 – Drida este oprit, eronat, pe motiv de ofsaid, la o fază în care scăpase singur, perpendicular spre poarta lui Gaev

Min. 35 – Bratu calcă intenţionat, glezna lui Boiciuc, dar nu este sancţionat cu meritatul cartonaş roşu

Min 42 – Tamaş îl loveşte pe acelaşi Boiciuc, cu genunchiul, în cap, dar arbitrul Martiş nu vede, din nou, nimic

Min. 45 – MARE OCAZIE DE GOL PENTRU JIUL: Ciprian Petre recuperează o minge din picioarele lui Tamaş, rămâne singur cu portarul Gaev, dar cu Mircea Gheorghe în apropiere. După ce îl culcă, din dribling, mai încearcă o fentă, dar portarul dinamovist revine şi respinge.

Min. 54 – A DOUA MARE OCAZIE A JIULUI: Drida îl depăşeşte pe Moţi, scapă singur cu Gaev, dar şutează în afara porţii!

Min. 56 – A TREIA: Drida, scăpat din nou liber este semnalizat în mod eronat în ofsaid.

Min. 60 – Mircea Gheorghe pătrunde în careu, îl driblează pe Pulhac, îl fentează pe Moţi, repliat între timp şi şutează spre poartă, pe lângă Gaev ieşit în întâmpinare, dar mingea este respinsă, cu mână de Moţi. Martiş dictează 11 m şi eliminarea lui Moţi.

Min. 61 – DRIDA îl trimite pe Gaev în dreapta şi şutează în stânga porţii: Dinamo – Jiul 0-1!

Min. 63 – O NOUĂ OCAZIE DE GOL PENTRU JIUL: Vezan şutează de la 20 m, Gaev este depăşit, dar mingea loveşte stâlpul drept al porţii şi iese în aut de poartă

Min 67 – Zicu primeşte o pasă peste apărarea Jiului, la 6 m de poartă, luftează şi Hotoboc prinde

Min. 72 – Bădoiu umileşte apărarea dinamovistă: intră în dribling între Mărgăritescu şi Pulhac, este atacat de primul, îşi trage mingea înapoi şi lovind-o cu călcâiul o trimite printre cei doi apărători, sare peste piciorul întins al lui Pulhac, îl driblează apoi pe Tamaş, care încercând să-l deposedeze, cade pe spate, cu picioarele în aer, intră în careul de 16 m, de unde şutează excelent, dar Gaev reuşeşte să respingă cu vârful degetelor, în corner

Min. 77 – Centrare Pulhac de pe stânga, Hotoboc iese pe centrare, ezită şî revine spre poartă, Grigorie îi ia faţa lui Boiciuc şi trimite, cu capul spre poartă. Hotoboc întinde mâna stângă, după care pare că şi-o fereşte de mingea care loveşte pământul în spatele liniei porţii, înainte de a sări în plasă: Dinamo – Jiul 1-1

Min. 90 – Jiul continuă spectacolul: Bădoiu iese în dribling din propriul careu, depăşeşte doi atacanţi dinamovişti, dar este faultat de Mărgăritescu.

Imediat după meci, antrenorul principal al lui Dinamo recunoaşte: “Noi azi am câştigat un punct, cu şansă. Puteam pierde cu 2 sau 3-0, fără nici o problemă. Am făcut cel mai slab joc, de când sunt eu la conducerea acestei echipe”.

Swisstec
5th November 2005, 23:06
Etapa a 12-a: JIUL-Poli Iasi, duminica 6 noiembrie 2005, 14:00, netelevizat.
Comentarii, inainte si dupa meci

The Surveyor
6th November 2005, 00:31
FORMAŢIILE PROBABILE

JIUL (antr. Ionuţ Chirilă):
1. Dumitru Hotoboc

2. Alexandru Bădoiu
21. Cornel Mihart (cpt)
22. Iosif Kalai
31. Florin Boiciuc

16. Mircea Gheorghe
5. Marian P&#226;cleşan
20. Alin Ilin
25. Ciprian Petre

19. Adrian Drida
7. Claudiu Drăgan

Rezerve: 12. Ovidiu Cohan – 3. Ciprian Dinu, 4. Virgil Drăghici, 9. Daniel Movilă, 14. Szabolcs Perenyi, 30. Ovidiu Vezan, 33. Ionuţ Voicu

POLI IAŞI (antr. Ionuţ Popa):
1. Cristian Brăneţ

2. Adrian Toma
3. Bogdan Onuţ (cpt)
15. Dorel Bernard
4. Valeriu Bordeanu

24. Paul Cătălin Tincu
5. Dănuţ Mitruc
16. Adrian Ilie
20. Daniel Rednic

11. Marius Onofraş
9. Ionuţ B&#226;lbă

Rezerve: 22. Răzvan Pleşca – 6. Juan Manuel Pablo Raponi, 7. Marius Păcurar, 8. Alejandro Roberto Gavatorta. 19. Marius Ciubăncan, 23. Iulian Arhire, 27. Bogdan Vrăjitoarea
Absenţi: Romulus Miclea, Radu Ciobanu (accidentaţi), Alexandru Marc, Tiberiu Beceru, Tudorel Stanciu, Milos Bogdanovic (Poli II Iaşi)

Arbitru: Robert Dumitru (Braşov)
Asistenţi: N. Marodin, D. B&#226;rgăouanu (ambii Bucureşti)
Arbitru de rezervă: Iosif Erdei (Slatina)

Observatori: Ion Turculeanu (Craiova), Aron Huzu (Sibiu)

treze28
6th November 2005, 18:07
HOTOBOC-OMUL MECIULUI.Avem si noi doi jucatori buni:HOTOBOC SI MULTESCU,fara ei chiar ca am fi in divizia C.

The Surveyor
6th November 2005, 18:56
Petroşani, st. Jiul, 5.000 spectatori
JIUL – POLITEHNICA IAŞI 0-2(0-1)
Au marcat: BÂLBĂ 16’ (11m ), ONOFRAŞ (88)

JIUL (antr. Ionuţ Chirilă): Hotoboc - Bădoiu, Mihart (cpt), Kalai, Boiciuc - I. Voicu (Vezan 46’), M. Gheorghe, Pâcleşan, C. Petre - Cl. Drăgan (Istinie 65’), Drida (Dulcea 65’)
Rezerve neutilizate: Cohan – Drăghici, Perenyi

POLI IAŞI (antr. Ionuţ Popa): Brăneţ - Ad. Toma, Onuţ (cpt), Bernard, Bordeanu (eliminat 75’) - Onofraş (Tincu 90’), Mitruc (Arhire 65’), Ad. Ilie, Gavatorta, D. Rednic - Bâlbă (Vrăjitoarea 73’)
Rezerve neutilizate: Pleşca – M. Păcurar, Ciubăncan

Arbitru: Robert Dumitru (Braşov)
Cartonaşe galbene: Boiciuc 14, M. Gheorghe 42 - Bordeanu 16, 75, Ad. Ilie 22, Bâlbă 45

The Surveyor
6th November 2005, 18:57
Min. 12: Mare ratare a Jiului: în condiţii de doi atacanţi împotriva portarului Brăneţ, Drida trage în bară de la 6 m, din întoarcere

Min. 15: Boiciuc îl faultează în careu pe Mitruc: cartonaş galben şi 11m. Bâlbă trage în dreapta lui Hotoboc şi înscrie: Jiul – Poli 0-1 (min. 16)

Min. 38: Drida execută o lovitură liberă de la 30 şi Brăneţ scoate din vinclu în corner

Min. 41: Bâlbă îl driblează pe Boiciuc în careu, însă şutul vârfului ieşean este respins de Hotoboc

Min. 46: Schimbarea, la pauză, a lui Ionuţ Voicu – mână moartă în prima parte, cu Vezan, a mai adus ceva consistenţă jocului Jiului.

Min. 50: Şut al lui Vezan din careu, mingea este deviată de Ad. Ilie şi loveşte plasa laterală. Lovitura de colţ rămâne fără rezultat

Min. 61: Drăgan a scăpat singur pe partea dreaptă, dar şutul lui a fost respins de Brăneţ

Min. 64: Bădoiu pătrunde în dribling în careu, însă trimite în portar

Min. 67: Contraatac rapid al ieşenilor, prin D. Rednic şi Bâlbă, ultimul fiind blocat în ultimul moment de Hotoboc

Min 75: Bordeanu (Poli Iaşi) este eliminat pentru al doilea cartonaş galben

Min. 88. Kalai joacă pentru Poli, profită Vrăjitoarea care îi pasează lui Onofraş care şutează pe lângă Hotoboc: Jiul – Poli 0-2

Min. 90+1: Robert Dumitru fluieră finalul meciului. Tribuna cere demisia lui Chirilă – care dispare rapid la vestiare. Jucătorii Jiului părăsesc terenul cu capetele plecate, sub apostrofările spectatorilor. Aceeaşi spectatori, care la începutul meciului l-au înjurat copios pe Ionuţ Popa, i-au aplaudat călduros pe ieşeni, la finele partidei.

The Surveyor
6th November 2005, 19:00
IONUT POPA

"Am vrut să-l pup pe arbitru, dar şi aşa mă huiduia lumea. A fost primul 11 metri pentru noi în această ediţie de campionat. Nici măcar nu m-am uitat când a executat Bâlbă. Parcă el a înscris, nu?"

"Jucătorii mei au reuşit să mă păcălească din nou. Le-am spus că, dacă vor pierde acest meci, miercuri îi voi chema la antrenament, dacă fac egal, îi chem joi, iar dacă înving, îi chem vineri. Ei mi-au spus să mă gândesc doar la variantele cu joi şi vineri. După cum vedeţi, m-au păcălit: a rămas doar varianta vineri"

"Jiul este o echipă la care eu am antrenat şi m-a deranjat faptul că suporterii au uitat atât de repede că au promovat şi datorită mie. Partida de astăzi a fost dominată de noi şi cred că puteam câştiga la o diferenţă mult mai mare. În prima repriză puteam decide soarta meciului, dacă reuşeam să concretizăm cele trei patru mari ocazii de gol. După eliminarea lui Bordeanu gazdele s-au avântat în atac, dar noi am reuşit să câştigăm din nou cu un om în minus după victoria din Cupa României, în faţa Vasluiului"

IONUT CHIRILA

"Până acum mi-am asumat toate înfrângerile, dar de această dată nu mai este vina mea. Că doar nu eu n-am băgat mingea în poartă din cinci metri cu Dinamo, Constanţa, Galaţi şi Iaşi. Domnul Kalai îmi face a şasea greşeală personală. Aceasta este valoarea individuală a jucătorilor. Cu ei mergem mai departe şi încercăm să luăm puncte. Poli a meritat victoria, practicând un joc agresiv şi cu o apărare foarte bună"

ALIN SIMOTA

"Mă gândesc foarte serios să-l demit pe Chirilă"

rhadoo
6th November 2005, 23:42
HOTOBOC-OMUL MECIULUI.Avem si noi doi jucatori buni:HOTOBOC SI MULTESCU,fara ei chiar ca am fi in divizia C.



Cu hotoboc sigur o sa ajungem in C:headbang: :rosu:
cred ca e timpul sa isi ia talpasita si sa incerce pe la vulcan,azi a fost omul meciului,penibil:no: :headbang: :jerk:
HAI JIUL!

The Surveyor
20th November 2005, 11:12
Un derby al emisferei sudice a clasamentului, sambata 19 noiembrie 2005, la Bacau

The Surveyor
20th November 2005, 11:14
Au marcat: DOBOŞ 54’ - DRIDA – 11m 22’, CL. DRĂGAN 71’

FCM Bacău (antr. Cristi Popovici): Ciprian Manea - Cornel Codreanu, Daniel David (cpt), Gabriel Bojescu, Florin Ganea - Daniel Spiridon (Ionuţ. Matei '76). Marius Croitoru (Florin Petcu 76’), Marius Doboş, Adrian Gheorghiu - Gabriel Doltea (Răzvan Neagu '36), Marian Tănasă
Rezerve neutilizate: Daniel Bogdan – Stelian Isac, Sergiu Mavriche, Valentin Geamăn

Jiul (antr. Ionuţ Chirilă): Dumitru Hotoboc - Alexandru Bădoiu, Cornel Mihart (cpt), Ciprian Dinu, Szabolcs Perenyi - Mircea Gheorghe, Marian Pâcleşan, Virgil Drăghici, Ciprian Petre (Marinică Ionică 79’) - Adrian Drida (Ovidiu Istinie 52’), Claudiu Drăgan (Iosif Kalai 74’)
Rezerve neutilizate: Ovidiu Cohan – Robert Iliescu, Ovidiu Vezan, Florin Boiciuc
Arbitru: Sorin Corpodean (Alba Iulia)
Spectatori: 200

Cartonaşe galbene: M. Croitoru 3’, David 19’ - Drăghici 25’ Drida 37’, Hotoboc 82’.

The Surveyor
20th November 2005, 11:16
Antrenorul echipei Jiul Petroşani, Ionuţ Chirilă, a declarat azi că s-a temut de posibilitatea unui eşec în partida din deplasare cu FCM Bacău, câştigată, în cele din urmă, cu scorul de 2-1, în etapa a XIII-a a Diviziei A.

"Mi-a fost puţin teamă când Bacăul a egalat, dar când am făcut 2-1 m-am liniştit şi s-a dovedit că nu am avut motive să mă tem. Îmi pare rău de Popovici (n.r. - antrenorul formaţiei băcăuane, Cristi Popovici), pentru că şi eu sunt un antrenor tânăr şi ştiu ce înseamnă să fii ameninţat cu demiterea. Drumul spre salvarea de la retrogradare este lung, deci Bacăul trebuie să spere", a spus Chirilă.

La finalul partidei, tehnicianul formaţiei din Petroşani a refuzat să comenteze prestaţia arbitrului Sorin Corpodean, după ce înainte de meci afirmase că se teme de maniera în care acesta ar putea conduce întâlnirea de la Bacău.

Antrenorul echipei FCM Bacău, Cristi Popovici, a declarat azi că încă mai speră într-o revenire a formaţiei sale, care a pierdut, cu scorul de 1-2, meciul de pe teren propriu cu Jiul Petroşani, din etapa a XIII-a a Diviziei A.

"Încă o dată s-a dovedit că, deşi vrem să facem ceva, suntem o echipă naivă, care primeşte extrem de uşor goluri şi care ratează exasperant. Sunt pus aici să sper, altfel nu m-aş mai prezenta la echipă", a afirmat Popovici la finalul partidei cu Jiul.

Sursa: Prosport

The Surveyor
20th November 2005, 11:17
Jiul a deschis scorul în minutul 22, prin Adrian Drida, care a transformat un penalti dictat de arbitrul Sorin Corpodean în urma unui fault în careu comis de Gabriel Doltea asupra lui Ciprian Petre.

FCM Bacău a restabilit egalitatea în minutul 54, când Marius Doboş a înscris cu un şut la vinclu, de la aproximativ 35 metri, în dreapta portarului Dumitru Hotoboc.

Oaspeţii au trecut din nou în avantaj în minutul 67, când Claudiu Drăgan, aflat la şapte metri, între doi fundaşi băcăuani, David şi Bojescu, a reluat cu capul în plasă, în stânga portarului Ciprian Manea, un balon centrat de pe partea stângă de Ciprian Petre.

Sursa: Prosport

The Surveyor
20th November 2005, 11:19
Ramasi fara victorie pe teren propriu, minerii au reusit al treilea succes in deplasare. Meciul a fost unul spectaculos si fazele de poarta au abundat pe durata celor 90 de minute. Terenul greu, imbibat de apa, le-a creat, in startul partidei, dificultati fotbalistilor care si-au mentinut cu dificultate echilibrul. In prima repriza, bacauanii au tras numeroase suturi de la distanta, dar precizia a lasat de dorit.

Primul gol a venit pe neasteptate. Ciprian Petre(' 15) a patruns in careu si a fost faultat de un fundas advers. Corpodean a dictat penalty si Drida l-a executat prntr-un sut plasat pe Manea. Antrenorul gazdelor, Cristi Popovici, a fortat egalarea si l-a introdus in teren pe varful Neagu. Gazdele s-au aruncat in atac, dar lipsa de concentrare in fata portii i-a privat de un gol. In mitanul secund, moldovenii au crescut presiunea la poarta lui Hotoboc si efectul a fost unul scontat: Dobos a reusit egalarea printr-un sut de generic, de la 25 metri, in vinclul portii. Asediul a continuat, dar bacauanii s-au intrecut in ratari. Spatiile, lasate in aparare de fundasii gazda, au fost speculate de "mineri" si Claudiu Dragan(' 69) a marcat golul victoriei. Fostul dinamovist si-a dovedit calitatile de golgeter si a reluat imparabil, cu capul, din 7 metri. Desi moldovenii au atacat cu fundasii la centrul terenului, scorul a ramas neschimbat pana la finalul partidei. Bacaul se afunda astfel in subsolul clasamentului, in timp ce Jiul mai spera la salvarea de la retrogradare.

The Surveyor
20th November 2005, 11:20
Au ratat cât în două sezoane

Profitând de greşelile copilăreşti ale băcăuanilor, oaspeţii au câştigat cu noroc trei puncte nesperate

Dacă aveau nevoie de victorie ca de aer şi dacă au făcut tot ce au putut pentru a o obţine aruncându-se în atac cu ambiţia disperării, băcăuanii au fost îngenuncheaţi de o echipă mult mai pragmatică şi căreia nu i-a lipsit un dram de noroc.
Elevii lui Cristi Popovici şi-au arătat intenţiile ofensive încă din primele minute ale meciului, bifând câteva ocazii mari în doar cinci minute. Din păcate însă pentru ei, Jiul a ajuns o singură dată în faţa porţii, şi atunci a reuşit să scoată un penalty prin Ciprian Petre, Doltea faultându-l cât se poate de clar în suprafaţa de pedeapsă. Drida a transformat sigur, şi deja pentru Bacău situaţia devenea disperată. Astfel, Cristi Popovici a decis să mai trimită pe teren un vârf, Răzvan Neagu, care a irosit cu nonşalanţă prima ocazie uriaşă de gol din meci, pe finalul primei reprize.
Forţa atacului băcăuan avea să se vadă mai bine în cea de-a doua jumătate, în care echipa-gazdă a atacat continuu şi şi-a creat atâtea ocazii, câte n-a avut în ultimele două ediţii de campionat. Gheorghiu, Neagu şi Marian Tănasă au plecat de nenumărate ori capul în faţa porţii lui Hotoboc, pe care nu a reuşit să-l învingă decât Marius Doboş, cu un euro-gol de la 25 de metri. Ghinionul galben-albaştrilor a fost însă că Jiul a vrut mai mult. Şi a şi reuşit, Ciprian Petre aflându-se din nou în prim-plan şi servindu-l excelent pe Claudiu Drăgan, care a lăsat Bacăul în urmă cu un cap din careul de şase metri.

The Surveyor
20th November 2005, 11:22
Jiul trăieşte!

"Dacă voi observa nereguli grave şi decizii de arbitraj tendenţioase îndreptate împotriva noastră, voi retrage echipa de pe teren", declara înaintea partidei patronul Jiului, Alin Simota. Afirmaţiile acestuia nu au rămas fără ecou şi, în minutul 21, "centralul" Sorin Corpodean a acordat destul de uşor un penalty pentru "mineri", transformat cu siguranţă de Drida (22). Singura zvîcnire a băcăuanilor, în prima repriză, a fost şutul lui Fl. Ganea (41), scos de sub bară de Hotoboc.

La ieşirea de la cabine, elevii lui Popovici s-au mobilizat şi au asediat careul adversarului trecînd pe lîngă egalare prin R. Neagu (46), acesta şutînd în Hotoboc din numai şapte metri. După numai opt minute, M. Doboş a echilibrat partida printr-un şut de senzaţie în vinclul porţii apărate cu succes pînă atunci de înlocuitorul lui Mulţescu. Atacurile gazdelor au continuat în valuri, însă Codreanu (61) şi Gheorghiu (63) nu au reuşit să scuture plasa porţii lui Hotoboc. Contrar cursului jocului, elevii lui Ionuţ Chirilă au reuşit să se desprindă prin lovitura de cap a lui Cl. Drăgan (71). "Am fost o echipă naivă. Vreau să îi spun aşa ca să nu îi spun lipsă de valoare", a declarat, dezamăgit, la finalul partidei, antrenorul Bacăului, Cristi Popovici.

The Surveyor
20th November 2005, 17:37
Sambata 26 noiembrie 2005,
Divizia A, etapa a 14-a
Petrosani:
JIUL - STEAUA

The Surveyor
20th November 2005, 17:39
Meciul va incepe la ora 14:00 si va fi transmis, in direct, pe Telesport

The Surveyor
20th November 2005, 22:22
P&#226;nă &#238;n prezent, cele două formaţii s-au &#238;nt&#226;lnit de 74 de ori &#238;n campionat şi o dată &#238;n Cupa Rom&#226;niei.
Bilanţul general Jiul – Steaua, &#238;n campionat, este următorul:
Meciuri: 74
Victorii: 13
Egaluri: 21
&#206;nfr&#226;ngeri: 40
Goluri marcate: 68
Goluri primite: 149

Bilanţul meciurilor jucate acasă:
Meciuri: 37
Victorii: 10
Egaluri: 18
&#206;nfr&#226;ngeri: 9
Goluri marcate: 44
Goluri primite: 42

Bilanţul meciurilor jucate &#238;n deplasare:
Meciuri: 37
Victorii: 3
Egaluri: 3
&#206;nfr&#226;ngeri: 31
Goluri marcate: 24
Goluri primite: 107

Jocul &#238;n Cupă a avut loc &#238;n semifinalele ediţiei 1985-86, &#238;n ziua de 21 iunie 1986, pe stadionul din Lunca Jiului. Steaua, &#238;nsoţită de Cupa campionilor Europeni, recent cucerită, a &#238;nvins cu 2-1, după prelungiri.

Golgeterii celor doua echipe, in meciurile directe, sunt:
Pentru Jul: Sălăgean (4), Libardi, Mulţescu, Giuchici (3)
Pentru Steaua: Marcel Răducanu (10), Gigi Tătaru, Ion Dumitru (6)

Primele confruntări au avut loc &#238;n ediţia 1947-48, c&#226;nd s-au &#238;nregistrat următoarele rezultate:
Jiul – AS Armata Bucureşti 3-3 (&#238;n tur)
AS Armata Bucureşti – Jiul 1-3 (&#238;n retur)

The Surveyor
21st November 2005, 01:00
Steaua Bucureşti, echipă &#238;nfiinţată la 7 iunie 1947, a devenit &#238;n scurt timp una din forţele importante ale fotbalului rom&#226;nesc. &#206;mpreună cu marea sa rivală, Dinamo, sunt singurele echipe care nu au părăsit niciodată prima scenă. Ani de-a r&#226;ndul, cele mai mari valori fotbalistice rom&#226;neşti au fost &#238;nregimentate la una din cele două cluburi care, astfel, au fost, an de an, favorite &#238;n lupta pentru titlul de campioană.

Jiul Petroşani nu a reuşit, &#238;n general, să atingă anvergura marilor cluburi din Bucureşti. Totuşi, nu puţine au fost momentele &#238;n care echipa fanion a Văii Jiului a &#238;ncurcat socotelile celor mai, inclusiv ale clubului armatei.

25 aprilie 1948 (etapa a 28-a a ediţiei 1947-48):
AS Armata Bucureşti – Jiul 1-3(1-0)
Militarii, aflaţi pe locul 13 din 16, aveau nevoie de o victorie, pentru a putea spera &#238;n continuare la o evadare din subsolul clasamentului. Dar, după pauză, atacurile Jiului au fost devastatoare, trimiţ&#226;nd echipa armatei pe locul 14 şi, implicit, la barajul &#238;n urma căruia s-au salvat greu de la retrogradare.

4 noiembrie 1951 (ultima etapă, a 22-a, a ediţiei 1951)
CCA Bucureşti – Jiul 0-0
CCA, aflată pe primul loc, avea un avans de numai un punct &#238;n faţa lui Dinamo, care juca, &#238;n ultima rundă la Cluj, cu Ştiinţa. Deşi numai o victorie le putea garanta titlul, militarii nu au putut trece de apărarea Jiului, Aurel Cr&#226;snic menţin&#226;nd tabela de marcaj imaculată. CCA a c&#226;ştigat totuşi titlul de campioană, la egalitate de puncte şi cu un gol &#238;n plus faţă de Dinamo, care c&#226;ştigase la Cluj cu doar 2-1.

14 noiembrie 1954 (etapa 24, penultima a ediţiei 1954)
Minerul Petroşani – CCA 0-0
&#206;n urma acestui rezultat, CCA a pierdut primul loc, &#238;n favoarea Flamurii Roşii Arad, care reuşise o victorie cu 2-1, acasă, &#238;n faţa Metalului Hunedoara. &#206;n ultima etapă nu s-a mai putut repara nimic, arădenii c&#226;ştig&#226;nd, cu 2-0, şi la Locomotiva Timişoara. Deşi cealaltă echipă a Timişoarei, Ştiinţa, a pierdut la Bucureşti cu 0-1, acest succes nu a mai folosit militarilor la nimic.

7 iunie 1959 (etapa 21, penultima a ediţiei 1958-59)
CCA – Jiul 0-1(0-1)
CCA, campioana en-titre, antrenată de Gheorghe Popescu, era pe locul 2, la un punct &#238;n urma Petrolului şi avea nevoie, neapărat, de o victorie, care să o menţină &#238;n cursa pentru titlu. Dar echipa minerilor antrenati de Andrei Sepci a fost, in acea zi, o nuca prea tare. Golul lui Cricovan a spulberat visul militarilor. Petrolul, victorioasă &#238;n faţa UTA-ei cu 2-0, s-a distanţat la trei puncte, astfel &#238;nc&#226;t deşi au pierdut ultimul meci cu Dinamo, au devenit noii campioni ai Rom&#226;niei.

The Surveyor
21st November 2005, 20:53
De-a lungul timpului, 21 de fotbalisti au aparat culorile ambelor echipe. Acestia sunt:
Portari: S. Gram, V. Suciu, A. Toma, M. Tudor, D. Hotoboc
Fundasi: Tr. Ivanescu, St. Gligore, I. Nitu, I. Sburlea, I. Sedecaru, T. Csik, R. Cozma
Mijlocasi: T. Bone, M. Craciun, Tr. Stoica, D. Militaru
Atacanti: Gh. Nertea, I. Ghibea, C. Pavlovici, Ion Constantin, A. Szabados, T. Enescu, I. Craiu, I. Cojocaru, H. Lasconi

Acestora le-ar putea fi adaugat Gigi Multescu, care, inainte de a veni la Jiul, a jucat la tineretul Stelei, fara a fi insa promovat in prima echipa.

The Surveyor
21st November 2005, 22:31
25 mai 1969, etapa 26(din 30) a ediţiei 1968-69
Jiul – Steaua 3-1(2-0)
Au marcat: Libardi 2, Georgescu 14, Naidin 73 - Creiniceanu 88
Arbitru: M. Rotaru
JIUL: Stan (Zamfir 83) - Georgescu, Georgevici, Stocker, Mihai - Grizea (Naidin 62), Sandu - Peronescu, Cotormani, Libardi, Achim
STEAUA: Suciu - Sătmăreanu, D.Nicolae, Negrea, Vigu - Jenei (D.Popescu 70), D.Dumitriu III - Pantea, Soo (Tătaru 46), Voinea, Creiniceanu

5 martie 1979, etapa a 19-a (din 34) a ediţiei 1978-79
Jiul – Steaua 4-2(2-1)
Au marcat: Bucurescu, Sălăgean, Mulţescu, Ciupitu - M.Răducanu 2
Arbitru: Ioan Igna
JIUL (antr. Tr. Ionescu – Gh. Ene): Cavai - Rusu, Bădin, Ciupitu, Gr. Petre – Tr. Stoica, Mulţescu, Stoichiţă - Bucurescu, Dumitrache, Sălăgean (Topor 86)
STEAUA (antr. Em. Jenei): Iordache - Anghelini, Fl.Marin, Vigu, Niţu - Zahiu, I. Ion, Iordănescu - Troi, M.Răducanu, C.Zamfir


24 iunie 1979, etapa 34, ultima, a ediţiei 1978-79
Jiul – Steaua 1-0(0-0)
A marcat: Stoichiţă 63’
Arbitru: Constantin Ghiţă
JIUL (antr. N. Oaidă): Cavai - Rusu, Bădin, Ciupitu, Gr. Petre – Tr. Stoica, Mulţescu, Stoichiţă - Sălăgean, Iancu, Bucurescu
STEAUA (antr. Gh. Constantin): Necula Răducanu - Niţu, Fl. Marin, Sameş, Anghelini - Dumitru, T. Stoica, Iordănescu - M. Răducanu, Ad.Ionescu, C.Zamfir (Aelenei)
A fost un meci decisiv pentru salvarea de la retrogradare. &#206;n condiţiile &#238;n care Corvinul Hunedoara conducea şi, &#238;n final, a c&#226;ştigat cu 3-1 &#238;n faţa studenţilor timişoreni, un scor egal ar fi trimis Jiul &#238;n B. Golul lui Stoichiţă, venit doar după peste o oră de joc, pericolul potenţial care &#238;l reprezenta atacul stelist, a dat jocului, o notă de puternic dramatism.

9 noiembrie 1980, etapa a 14 (din 34) a ediţiei 1980-81
Jiul – Steaua 2-0(2-0)
A marcat: Giuchici -2
Arbitru: Otto Anderco
Spectatori: 6.000
JIUL (antr. Petre Libardi-Gogu Tonca): Cavai 7 – Bedo 8, Fl. Neagu 7, Vasiliu 7, Miculescu 7 – I. Varga 7 (39’ Sebestyen 6), Tr. Stoica 7, Stoichiţă 8 – Şumulanschi 7, Sălăgean 7, Giuchici 9 (Muşat 80’)
STEAUA (antr. Gh. Constantin-Carol Creiniceanu): V. Iordache 8 – Niţu 6, Fl. Marin 7+, Sameş 7, Rotar 6 – Jurcă 8, D. Minea 7, Zahiu 6, Iordănescu 7 – M. Răducanu 7+, Ad. Ionescu 6 (Isaia 6)
A fost meciul lui Miroslav Giuchici, care a umilit, &#238;n acest meci, apărarea stelistă, demonstr&#226;ndu-şi, &#238;ncă o dată, uriaşul său talent. Marele cronicar sportiv Ioan Chirilă, nota, la acea vreme, &#238;n coloanele ziarului “Sportul”: “Giuchici, cel at&#226;t de discutat şi comentat, este oricum, omul acţiunii pe cont propriu, adică explozia de orgoliu individualist, menit uneori să disloce, să aducă elementul surpriză &#238;n cadrul jocului colectiv al unei echipe”

29 mai 1982, etapa a 30-a (din 34) a ediţie 1981-82
Jiul – Steaua 2-0(0-0)
A marcat: V&#226;nătoru 85’, 89’
Arbitru: Ioan Igna
Spectatori: 6.000
JIUL (antr. Petre Libardi – Gogu Tonca): Cavai – V. Popa, S. Rusu, Fl. Neagu, V&#226;nătoru – Dina, Şumulanschi, I. Varga, Giuchici – Sălăgean, Lăsconi
STEAUA (antr.Constantin Cernăianu): V. Iordache – Balint, Iovan, Sameş, Fodor – T. Stoica, Majearu, Iordănescu (Minea), I. Mureşan – Ralea, M. Barbu

Cea mai fericită zi din cariera de fotbalist a lui Gusti V&#226;nătoru a fost, cu siguranta, acea s&#226;mbătă de mai 1982. Jocul curgea spre un 0-0, care nu putea să mulţumească echipa gazdă, aflată, pe locul 14, &#238;ntr-un grup de cinci echipe cu 26 puncte, din care se părea că se va alege a treia retrogradată. Interesant este că &#238;naintea etapei, &#238;ntre locul 7 din clasament şi locul 17, era o diferenţă de numai trei puncte, aşa că, &#238;n continuare, orice era posibil. Cele două goluri marcate de V&#226;nătoru, marcate &#238;ntr-un interval de 4 minute din ultimele cinci ale meciului, au fost primele şi ultimele marcate de acest jucător &#238;n divizia A şi au dus la un salt &#238;n clasament al echipei de şase locuri.

The Surveyor
27th November 2005, 22:12
Duminica 4 decembrie, ora 16:00
RAPID - JIUL
Transmis in direct de National TV

The Surveyor
27th November 2005, 22:34
P&#226;nă &#238;n prezent, cele două formaţii s-au &#238;nt&#226;lnit de 58 de ori &#238;n campionat şi de şapte ori &#238;n Cupa Rom&#226;niei.

Prima partidă: 28.11.1937 – Rapid – Jiul 2-0

Bilanţul general Jiul – Steaua, &#238;n campionat, este următorul:
Meciuri: 58
Victorii: 11
Egaluri: 12
&#206;nfr&#226;ngeri: 35
Goluri marcate: 54
Goluri primite: 124

Bilanţul meciurilor jucate acasă:
Meciuri: 29
Victorii: 11
Egaluri: 8
&#206;nfr&#226;ngeri: 10
Goluri marcate: 36
Goluri primite: 42

Bilanţul meciurilor jucate &#238;n deplasare:
Meciuri: 29
Victorii: 0
Egaluri: 4
&#206;nfr&#226;ngeri: 25
Goluri marcate: 18
Goluri primite: 82

Golgeterii &#238;n meciurile directe din campionat:
JIUL: Libardi (4), Traian Stoica, Dumitrache (3)
RAPID: Neagu (10), Ţ&#226;rban (4), Lupescu, N. Manea (3)

Bilanţul meciurilor jucate &#238;n Cupa Rom&#226;niei:
Meciuri: 7
Victorii: 0
Egaluri: 2
&#206;nfr&#226;ngeri: 5
Goluri marcate: 1
Goluri primite: 11

Cele şapte meciuri din Cupă, au dat c&#226;ştig da cauză, fără excepţiei rapidiştilor, cele două partide terminate la egalitate, după prelungiri, fiind adjudecate &#238;n final de feroviari la 11m. Cele şapte partide s-au desfăşurat, o dată &#238;n finală (1971-72: Rapid – Jiul 2-0), o dată &#238;n sferturi (1979-80: Rapid – Jiul 0-0, 7-6 la 11m), de trei ori &#238;n optimi şi de două ori &#238;n 16-imi.

The Surveyor
28th November 2005, 00:09
De-a lungul timpului, 17 fotbalişti au apărat culorile ambelor echipe. Aceştia sunt:
Portari: Gabriel Ion, L. Toader
Fundasi: C. Muşat, Baicea, Bealcu, Cr. Răuţă, Ionuţ Voicu
Mijlocasi: Nicşa, Oct. Popescu, Augustin, Tudorache
Atacanti: Emil Dumitriu II, Şumulanschi, Craiu, C&#238;rlan, Ţ&#226;ră, Sergiu Radu

The Surveyor
29th November 2005, 19:25
Marti 29 Noiembrie 2005, Liga Profesionista de Fotbal a hotarat ca meciul Rapid-Jiul, programat initial pe 4 decembrie sa se joace s&#226;mbătă 10 decembrie, de la ora 19:00. Meciul va fi transmis, in direct, pe Naţional TV.

The Surveyor
1st December 2005, 00:49
Miercuri 30 decembrie:
"Jucătorul echipei Jiul Petroşani, Mircea Gheorghe, a fost sancţionat cu o etapă de suspendare pentru eliminarea din meciul cu Steaua, din cadrul etapei a XIV-a Diviziei A, când l-a lovit în figură pe fundaşul formaţiei bucureştene Mihai Neşu"

The Surveyor
8th December 2005, 16:12
Arbitrul Victor Berbecaru va conduce la centru partida dintre Rapid şi Jiul Petroşani, restanţă din etapa a 15-a a Diviziei A, care va avea loc, sambătă, de la ora 19:00. Berbecaru va fi ajutat de asistenţii Marcel Savaniu şi Florin Buzărnescu, in timp ce George Luca va fi arbitru de rezervă. Observatorii intalnirii vor fi Nicolae Dobrin şi Nicolae Grigorescu

Sursa: GSP

The Surveyor
9th December 2005, 21:51
Rapid Bucuresti va intalni , sambata, de la ora 19, pe Jiul Petrosani, intr-un meci restanta din Divizia A. Partida se va disputa cu portile inchise, dupa ce clubul giulestean a fost pedepsit pentru incidentele de la derby-ul cu Steaua. Ilin, Paclesan, Ciprian Petre si Ionut Voicu sunt accidentati si vor lipsi de la Jiul. Antrenorul ospetilor, Ionut Chirila, considera ca meciul cu giulestenii este unul dificil prin prisma diferentei de valoare dintre cele doua combatante si a absentelor din tabara minerilor: " Este un joc greu, cu o echipa pe val, cu un moral fantastic datorita succesului la nivel european. Rapidul este o formatie net superioara din punct de vedere valoric si al fortei de joc".
Chirila considera ca meciul din Giulesti este un bun prilej de afirmare pentru fotbalisti sai si spera ca acestia sa repete prestatiile bune din jocurile cu rivalele feroviarilor.

"Vom incerca sa ne ridicam la nivelul adversarului, unul foarte redutabil. Obiectivul meu este ca tinerii mei elevi sa acumuleze experienta si sa invete ceva de la un joc contra Rapidului". Tehnicianul Jiului a subliniat ca lipsa suporterilor va afecta spectacolul din teren: "Nu cred ca un stadion gol ne avantajeaza. Atmosfera din "Stefan cel Mare", Ghencea sau Giulesti mobilizeaza si fotbalistii mei. Este o sarbatoare sa joci contra echipelor mari din capitala si o arena plina ar impinge la joc ambele echipe. Nici Rapidul nu este avantajata ca joaca fara fani, care inseamna enorm in Giulesti".
Desi Jiul vine fara cativa oameni de baza din linia de mijloc, Rapidul va avea de infruntat un adversar extrem de periculos in meciurile de afara. Trupa antrenata de Ionut Chirila a obtinut, in deplasare, singurele victorii din campionat. Tactica minerilor se pliaza foarte bine pentru un joc de contraatac, formatia fiind alcatuita in mare masura din fotbalisti fara statura, dar cu o buna tehnica in regim de viteza. Partida dintre Rapid si Jiul va fi arbitrata de Victor Berbecaru , ajutat la cele doua linii de Marcel Savaniu si Florin Buzarnescu. Giulestenii au ocazia, sambata, sa se apropie de echipele fruntase, insa un eventual esec i-ar indeparta probabil definitiv de titlul de campioana.

Sursa: TotalSport

The Surveyor
10th December 2005, 13:55
Stadion Giuleşti, ora 19:00

RAPID (antr. R. Lucescu): D. Coman – M. Constantin, Maftei, I. Rada – Bădoi, Măldărăşanu, N. Constantin, Ilyeş, Art. Karamian – Buga, D. Niculae
Rezerve: Mincă – I. Stancu, Vasilache, E. Dică, Perjă, Burdujan, R. Stancu

JIUL (antr. I. Chirilă): Hotoboc – Bădoiu, Mihart, C. Dinu, Perenyi – M. Gheorghe, Drăghici, Vezan, M. Ionică – Drida, Cl. Drăgan
Rezerve: C. Mulţescu – R. Cozma, M. Voicu, M. Dedu, Borza, Istinie, Boiciuc
Accidentaţi: Ilin, Pâcleşan, C. Petre, I. Voicu, Dulcea

Arbitru: Victor Berbecareu (Rm. Vâlcea)
Asistenţi: M. Savaniu (Sibiu), Fl. Buzărnescu (Craiova)
Arbitru de rezervă: G. Luca (Bistriţa)
Observatori: N. Dobrin (Piteşti), N. Grigorescu (Timişoara)

Swisstec
23rd December 2005, 19:50
Craciun fericit VULTURILOR NEGRI si un An Nou Fericit! La multzi ani!!!/hello /hello /hello
Era sa uit ce era mai important: Hai JIUL!!!/hello :D

Swisstec
24th December 2005, 00:14
Si, sper un cadou pentru JIULISTI:
http://s50.yousendit.com/d.aspx?id=1KCSA9K1TKF1L1TNXRCQK65IQA
Si inca ceva:

franz schneider
26th December 2005, 11:54
Pentru că era imperios necesar un topic al echipei unde să posteze cei interesaţi !
Şi pentru că suntem în prag de AN Nou, vă doresc tuturor LA MULŢI ANI !

franz schneider
9th January 2006, 20:34
De cand nu am mai fost pe aici, numai prostii vad scrise peste tot. Hai sa vorbim si serios ca asta se asteapta de la noi, nu mistocareala de 2 bani !

Leviss
29th January 2006, 14:31
De cand nu am mai fost pe aici, numai prostii vad scrise peste tot. Hai sa vorbim si serios ca asta se asteapta de la noi, nu mistocareala de 2 bani !

Asa este numai prostii...

Apropos , despre Jiul :Sunda a declarat ca s-a inteles conducerea Jiului cu cea a lui Poli T. pentru transferul lui Osei..A mai ramas doar ca jucatorul sa isi dea acordul..

totmarius
29th January 2006, 19:12
Sa vedem noutatile care vor aprea in lot si in joc sper in continuare in jocul bun din deplasare ddar sper sa facem puncte si acasa

King of Hell
29th January 2006, 19:46
Andriska si aici te bagi in seama? Pfoai, man, you gotta go...definitiv.

jorgensen
2nd February 2006, 23:26
clujenilor.... ma plictisiti

Swisstec
4th February 2006, 19:19
Ne-ar trebui neaparat un moderator JIULIST, care sa stearga mesajele astea fara nici un sens!!!

miruna`
10th February 2006, 18:16
a2a etapa va fi una "de foc"....:D:D..cei din B|W|M abia asteapta intalnirea cu rivalii de-o viatza..adik CFR-istii ...dak vin ceva suporteri de la Cj numai pleaca intregi din Vale..(cei de la Steaua stiu cum e sa vii in Vale sanatos si sa pleci fara 2 dintzi + mana rupta)...

starsteel
11th February 2006, 15:40
Primul blat cand este programat?

Angelina Jolie
12th February 2006, 07:42
Amu veti vedea voi ce valoare de antrenor e sunda. ZEEROOOOO BARAAAAAAT, ZEROOOO BARAAAAAT.
E numa bun de promovat din B in A, in rest e prea mult pt el.

Leviss
12th February 2006, 15:45
a2a etapa va fi una "de foc"....:D:D..cei din B|W|M abia asteapta intalnirea cu rivalii de-o viatza..adik CFR-istii ...dak vin ceva suporteri de la Cj numai pleaca intregi din Vale..(cei de la Steaua stiu cum e sa vii in Vale sanatos si sa pleci fara 2 dintzi + mana rupta)...

Miruna draga , eu cred ca rivalitatea dintre Jiul si Cfr trebuie sa ramana pe teren . Oricum te inteleg ,la varsta ta nu ai cum sa intelegi fenomenul numit fotbal .Eu sunt de parere ca suporterii din Cluj pot veni linistiti la Petrosani pentru ca in afara de inevitabilele injuraturi la adresa lor( care nu ar trebui sa existe ) nu se va intampla nimic.
Nici eu nu inghit Cfr-ul si aici ma refer la echipa de fotbal , dar daca vom pierde in fata lor (ceea ce nu imi doresc) inseamna ca sunt mai buni.

totmarius
12th February 2006, 21:11
Amu veti vedea voi ce valoare de antrenor e sunda. ZEEROOOOO BARAAAAAAT, ZEROOOO BARAAAAAT.
E numa bun de promovat din B in A, in rest e prea mult pt el.


Cred ca e prima oara, de cand citesc ce scrii, si sunt si de acord cu tine sper sa ma insel, dar cred ca ai dreptate, incepe sa imi para rau de tatal Vamei Vechi

totmarius
12th February 2006, 21:14
Miruna draga , eu cred ca rivalitatea dintre Jiul si Cfr trebuie sa ramana pe teren . Oricum te inteleg ,la varsta ta nu ai cum sa intelegi fenomenul numit fotbal .Eu sunt de parere ca suporterii din Cluj pot veni linistiti la Petrosani pentru ca in afara de inevitabilele injuraturi la adresa lor( care nu ar trebui sa existe ) nu se va intampla nimic.
Nici eu nu inghit Cfr-ul si aici ma refer la echipa de fotbal , dar daca vom pierde in fata lor (ceea ce nu imi doresc) inseamna ca sunt mai buni.



idem

Leviss
13th February 2006, 00:26
idem

Salut!

Ma bucur ca mai exista si oameni care gandesc cu capul si care inteleg ca fotbalul este , sau cel putin ar trebui sa fie doar o intrecere sportiva si un spectacol.

Ps pentru Miruna: Draga care rivalitate de o viata intre Jiul si CFR ?!? Daca stiu bine noi am fost rivali cu CFR doar acum 2 ani ,cand ne-am luptat cu ei pentru promovare..Atat.

Swisstec
13th February 2006, 00:33
Da, da, nu e bun Sunda, a scapat Alba Iulia de retrogradare, a promovat cu ei, a promovat cu Clujul, i-a scapat si pe ei de retrogradare... Nu e bun!!!:mda:

Angelina Jolie
13th February 2006, 02:55
Ma nu vorbi prostii. Fii atent aici: Sunda a promovat cu UMT. Minunat. In A au fost praf, nici nu stiu daca a mai stat la ei. A promovat cu Alba-Iulia, in A au fost praf, a inventat ceva cearta sa-si ia talpasita inainte sa se imputa treaba. A promovat cu noi, la mare lupta dar tine cont de ce echipa aveam deja. Oricum a fost o realizare, de asta si zic ca pt promovari e minunat. De perioada Otelul n-are rost sa vorbim.
Dar e inadmisibil ca in divizia A sa joci acasa cu amaratii de Poli Iasi de exemplu cu 5 fundasi si sa incerci sa dai gol tot pe contra-atac. Echipele lui Sunda nu stiu sa atace, veti vedea. Toata magnifica lui tactica de joc se bazeaza pe contra-atac, de aia in deplasare cateodata ii iese smecheria.
Toata chestia e ca tipul e smecher si stie sa creeze impresia ca e iubit. Nu stiu cum a fost la Alba-Iulia unde cica tare-l apreciaza publicul, dar la noi anul trecut in retur a dat intalnire cu suporterii si le-a dar niste beri ca sa nu-l huiduie lumea la final de campionat.
Probabil s-a inteles si cu Arpi sa nu-l puna pe liber pana are o oferta de la altcineva. Si vezi doamne el a plecat de la CFR pt ca a avut oferta de la Otelul Galati. *****. Las ca vedeti voi cum il injurati dupa 5 etape.
Am zis.

omul
17th February 2006, 13:25
dar totusi, ati avut un parcurs foarte bun in turul sezonului '04-'05, atunci nu era bun? Impresia mea era ca-si stie treaba, intradevar, rezultatele bune fiind obtinute cu precadere in deplasari.

Swisstec
17th February 2006, 23:02
Ca si Chirila!:D

The Surveyor
20th February 2006, 23:06
O trecere în revistă a evenimentelor din activitatea echipei în perioada pregătirilor de iarnă: antrenamente şi meciuri de pregătire, tratative şi transferuri, alte ştiri...

The Surveyor
20th February 2006, 23:15
• Marţi 10 ianuarie – reunirea lotului, după o lună de vacanţă. Antrenamentul a fost condus de Ionuţ Chirilă care, deşi Alin Simota se înţelesese¸ încă din 20 decembrie, cu Aurel Şunda pentru preluarea echipei, nu voia să renunţe la postul de antrenor al Jiului;
• Vineri 13 ianuarie - după trei zile de negocieri, Simota a reuşit să ajungă cu Ionuţ Chirilă la o înţelegere privind rezilierea, de comun acord, a contractului;
• Sâmbătă 14 ianuarie – Aurel Şunda devine, oficial noul antrenor al Jiului. Imediat ce a fost instalat la conducerea echipei, acesta, a solicitat întărirea lotului cu cel puţin cinci jucători: Panaitescu (Minerul Lupeni), Paleacu, Găldean (Poil Timişoara), Bălţoi (Dinamo) şi Goia (CFR Cluj);
• Marţi 17 ianuarie – presa sportivă anunţă posibila plecare a unor jucători ai Jiului: Hotoboc - la Steaua, Mulţescu – Trabzonspor, Bădoiu – CFR Cluj. Noutăţi în lotul Jiului: Adrian Albinaru şi Lucian Mălăele. După câteva zile la Petroşani, Mălăele a "dezertat”, apărând în cantonamentul celor de la Pandurii Tg. Jiu. La Albinaru s-a renunţat. Miroslav Giuchici a avut o primă discuţie cu Şunda, pentru venirea la Jiul;
• Sâmbătă 21 ianuarie – demarează discuţiile pentru transferarea steliştilor Florentin Dumitru şi Laurenţiu Diniţă;
• Duminică 22 ianuarie – Alin Paleacu mijlocaşul de 31 de ani al lui Poli Timişoara, a fost împrumutat la gruparea din Valea Jiului până în vară, cu drept de prelungire pe încă un an. Ovidiu Panaitescu, debarcat în vară de Ionuţ Chirilă şi cedat la Minerul Lupeni a revenit la Jiul. Echipa se pregăteşte la cabana Lunca Florii, pe un ger de -24şC. Damian Miltaru, ajuns la 39 de ani, participă la pregătiri şi anunţă că este gata să revină pe gazon;
http://img141.imageshack.us/img141/1862/jiulistiiarna0bz.jpg
• Miercuri 25 ianuarie - impresarul fostului dinamovist Angelo Alistar, a vizitat clubul Jiul pentru a perfecta transferul jucătorului la Petroşani. Ulterior s-a dovedit că transferul nu poate avea loc;
• Miercuri 25 ianuarie – primul meci de pregătire: Jiul - Inter Petrila (C6) 5-1
Au marcat: I. Marinică (20), Cl. Drăgan (42), Istinie (48, 50, 62) / Bogdan (32)
Jiul: Hotoboc - Bădoiu, Mihart, C. Dinu, Perenyi - Drida, Ilin, Paleacu, I. Marinică - Cl. Drăgan, Dulcea Au mai jucat: C. Mulţescu, Borza, Pîcleşan, C. Petre, M. Voicu, Istinie, D. Movilă
• Vineri 27 ianuarie - Jiul - CS Vulcan (C6) 5-1
Au marcat: Dulcea (55), Drida (58, 83), Cl. Drăgan (62), I. Marinică (82) / Veza (15)
Jiul: Mulţescu - Borza, C. Dinu, Pîcleşan, Panaitescu - M. Voicu, C. Petre, Şoltuz, Vezan (28, Militaru) - D. Movilă, Istinie. După pauză au jucat Hotoboc - Bădoiu, Mihart, Drăghici, Perenyi - Drida, Ilin, Paleacu, I. Marinică - Cl. Drăgan, Dulcea
• Duminică 29 ianuarie – Transferul lui George Şoltuz de la Poli Timişoara este dat ca aproape sigur;
• Marţi 31 ianuarie - Oficialii clubului din Valea Jiului au obţinut acordul grupării Poli Timişoara pentru cedarea mijlocaşului Emmanuel Osei la Petroşani, până la sfârşitul campionatului. Tehnicianul Aurel Şunda trebuie însă să îl convingă şi pe ghanez să vină...
• Miercuri 01 februarie – zi “neagră” pentru Jiul: Comisia federală pentru statutul jucatorului a anunţat că “ incepand cu data de 01.02.2006 clubul are interdictie de a efectua transferari pana la plata integrala a debitului faţă de fostul antrenor al echipei Ionuţ Chirilă, care si-a reziliat contractul cu gruparea mai sus mentionata incepand cu 13.01.2006”
Pe de altă parte Directia Generala a Finantelor Publice Hunedoara a depus la Tribunalul Judeţean Hunedoara un dosar privind privind declansarea procedurii de faliment la Clubul Jiul Petrosani. Reprezentantii DGFP Hunedoara spun ca datoriile clubului au ajuns la aproape 20 de miliarde de lei, suma din care nu s-a platit nici un leu.
• Joi 02 februarie – amical: Pandurii - Jiul Petroşani 2-1(1-0)
Au marcat: Glişcă '38 (penalti) şi Alexandru Cristea '55 - Militaru '80
Jiul: Hotoboc - Bădoiu, Drăghici, Mihart, Pereny - Drida, Ilin, Paleacu, Ionică - Drăgan, Dulcea. După pauză au mai intrat: Mulţescu, Borza, Şoltuz, Dinu, Panaitescu, Voicu, Pâcleşan, C. Petre, Vezan, Movilă, Istinie, Militaru
• Vineri 03 februarie – Transferurile fundaşilor Cosmin Văsâie şi Sabin Goia de la CFR Cluj la Jiul intră în impas, cele două cluburi neajungând la un acord financiar
• Sambătă 04 februarie – Foştii jiulişti Ion Dumitra şi Radu Cozma au semnat pentru UTA. Iosif Kalai, unul din remarcaţii primei perioade de pregătiri, a făcut o întindere de ligamente la piciorul drept, urmând a fi indisponibil trei săptămâni. Se anunţă că Florentin Dumitru se va transfera la Dnepr, echipă antrenată de Oleg Protasov. Echipa Jiul pleacă Intr-un cantonament de 12 zile în Cipru. Miroslav Giuchici a semnat un contract pe un sezon şi jumătate cu petroşănenii. Lotul deplasat a fost format din 25 de jucători: Hotoboc, Mulţescu (portari), Bădoiu, Drăghici, Mihart, Perenyi, C. Dinu, Şoltuz (fundaşi), Drida, Ilin, Paleacu, I. Marinică, M. Gheorghe, Vezan, C. Petre, Militaru, D. Movilă, Pâcleşan, Panaitescu, M Voicu (mijlocaşi), Cl. Drăgan, Dulcea, Borza, Giuchici, Istinie (atacanţi)

The Surveyor
20th February 2006, 23:19
• Luni 06 februarie: Jiul Petrosani - FK SIAD Most (Cehia/1) 2-3 (1-2)
Au marcat: Pilar 13, 70, Siegl 45 – Dulcea 22, Movilă 80
JIUL: Hotoboc - Bădoiu, Şoltuz, Mihart, Perenyi - Drida, Paleacu, Pâcleşan, M. Ionică - Dulcea, Cl. Drăgan. Au mai jucat portarul Cătălin Multescu si jucatorii de camp Drăghici, Borza, C. Dinu, Panaitescu, D. Militaru, Giuchici, M. Voicu, Movilă si Vezan
• Marţi 07 februarie – Laureţiu Diniţă şi-a dat acceptul să evolueze în retur la gruparea petroşăneană
• Miercuri 08 februarie: Jiul Petrosani - FC Cracovia Krakow (Polonia/1) 2-2 (0-2)
Au marcat: Paleacu 58, Şoltuz 61
Jiul: Multescu - Badoiu, Mihart, Soltuz, Perenyi - M. Voicu, Piclesan, Paleacu, C. Petre - Dulcea, Cl. Drăgan.
In minutul 46, Dumitru Hotoboc i-a luat locul in poarta lui Cătălin Mulţescu, iar dupa minutul 62 au mai evoluat Draghici, Borza, C. Dinu, Panaitescu, Ilin, D. Militaru, Giuchici, Drida, Movila, M. Ionica si Vezan, Istinie.
• Joi 09 februarie – Transferul lui Panaitescu cade. Ameninţat cu suspendarea de conducătorii Minerului Lupeni, Panaitescu a fost nevoit să părăsească cantonamentul echipei Jiul.
• Vineri 10 februarie - Jiul Petrosani - Busan l'Park (Coreea de Sud) 3-0(0-0)
Au marcat: Paleacu min 53, din penalty, Dulcea min 60 si Giuchici min 81
Jiul: Hotoboc - Borza, Mihart, Soltuz, Perenyi - Badoiu, Ilin, Paleacu, C. Petre - Dulcea, Cl. Drăgan. Au mai jucat Drida, Giuchici, Draghici si Ionica Marinică
• Sâmbătă 11 februarie – Se confirmă transferul lui Diniţă la Jiul.
• Duminică 12 februarie - Jiul Petrosani - Avangard Krutki (Belarus) 0-2
Jiul: Hotoboc - Borza, Mihart, Soltuz, Perenyi - M. Gheorghe, Paleacu, Ilin, C. Petre - Cl. Dragan, Dulcea.
Au mai jucat Multescu, Giuchici, Ionica Marinica si Draghici
• Marţi 14 februarie – Jiul – U Cluj 3-2(2-1)
Au marcat: Miroslav Giuchici, Ciprian Petre si Mircea Voicu, ultimul din penalty - Găldean şi Szekely
Jiul: Multescu - Perenyi, C. Dinu, Draghici, I. Voicu - M. Gheorghe, Ilin, C. Petre, Vezan - Movila, Giuchici. Au mai evoluat Drida, Istinie si M. Voicu
U Cluj: Szolomajer - Damian, Dobrău, Csik, Suller – Găldean, Cl. Moldovan, M. Popescu, Villand – Codreanu, Szekely apoi au intrat Borza, Unguruşan, Tâlvan, Jula, Munteanu, Mihu, Somcherechi şi Goga
• Joi 16 februarie – Jiul – Jalghiris Vilnius (Rusia) 0-1
Jiul: Hotoboc - Borza, Mihart, Soltuz, Perenyi - Badoiu, Ilin, Paleacu, C. Petre - Dulcea, Cl. Dragan. Au mai jucat Drida, Giuchici, Draghici si Ionica Marinica
Giuchici s-a accidentat (întindere de ligamente) şi va fi indisponibil trei săptămâni.
• Vineri 17 februarie – Jiul – Torpedo Moscova (Rusia) 2-5
Au marcat: Dulcea, Mircea Voicu.
A fost ultimul meci de pregătire în Cipru. În cursul zilei, echipa s-a întors în ţară

The Surveyor
20th February 2006, 23:35
• Sâmbătă 18 februarie – Oficialii clubului Jiul au anunţat că Laurenţiu Diniţă nu s-a mai alăturat echipei în Cipru dar că se va prezenta la pregătiri, fiind aşteptat pe stadionul Jiul, luni, ora 12:00.
• Duminică 19 februarie – Presa de sport anunţă că stelistul Florentin Dumitru va semna cu Jiul o înţelegere, valabilă până la sfârşitul campionatului. Pentru perfectarea transferului fotbalistul se va prezenta luni, la Petroşani. După turneul din Cipru, Aurel Şunda a declarat că nu este mulţumit de uşurinţa cu care s-au luat unele goluri, mai ales la finalul jocurilor, pe fondul de lipsă de concentrare a unor jucători. La 2-3 jucători din cei care au făcut deplasarea se va renunţa, urmând să rămână în lot doar cei cu disciplină tactică. Până la începerea returului (vineri 3 martie, ora 15:30 – Gloria Bistriţa-Jiul) se anuntă o serie de amicale cu Pandurii Tg. Jiu, UTA şi Corvinul Hunedoara.

The Surveyor
22nd February 2006, 20:09
Miercuri 22 februarie, MATINAL:

"Cel mai bun jucator al Jiului in turul de campionat, Catalin Multescu a parasit echipa din Vale, motivând ca fiul sau are probleme de sanatate si ca a trebuit sa plece la Bucuresti. "Eu am incercat sa-l inteleg dar a lipsit prea mult de la pregatire", spune antrenorul Aurel Sunda. Acesta este convins ca Multescu nu va mai reveni la echipa manifestându-si chiar dorinta de a pleca. Surse din interiorul clubului spun ca "Bucatarul" a dat de inteles ca va mai ramâne la echipa doar daca ii va fi marit contractul de joc. Multescu junior a declarat in aceasta iarna ca si-a facut datoria fata de echipa si ca e timpul sa puna pe primul plan interesele sale financiare. "Vreau sa joc si eu la o echipa la care sa fiu mai bine platit. Am si eu o vârsta si a venit vremea sa pun pe primul plan si intersul meu financiar", a declarat la vremea respectiva jucatorul. Tehnicianul Jiului spune ca plecarea lui Multescu vine intr-un moment cât se poate de prost. "Peste o saptamâna incepe campionatul si noi am ramas doar cu doi portari. E complicat sa gasesti un portar de nivelul diviziei A, acum pe ultima suta de metri. Sunt intr-o dilema", a conchis Sunda."

Amical cu UTA ARAD
Jiul va sustine, astazi de la ora 15.00, un amical cu divizionara B, UTA Arad. Marea problema a tehnicianului Aurel Sunda o reprezinta, insa, terenul de joc. "Ieri am umblat toata ziua sa gasim un teren bun pe care sa jucam meciul. Majoritatea echipelor din Vale isi protejeaza terenurile pentru ca mai este un pic si incepe campionatul", a spus antrenorul. Aseara inca nu se hotarâse pe ce teren se va juca acest meci, jiulistii având doua variante: terenul de la Hateg sau cel de la Petrosani. "Avem mari batai de cap din pricina terenurilor si acum ca s-a anuntat ca va ploua va fi si mai greu", au spus oficialii din Petrosani. Meciul amical cu aradenii se va juca tur-retur.

r3my
23rd February 2006, 12:21
cre ca e bun Sunda, mai bun decat Ionut...
Si cateva dintre achizitiile Jiului din iarna asta (ma refer la Paleacu, Dinita, Giuchici, Fl.Dumitru) ne vor "plomba" echipa, astfel incat sunt sigur ca vom scapa de retrogradare, poate chiar o clasare in primele 10-12 echipe.

The Surveyor
23rd February 2006, 19:50
Miercuri 22 februarie, Haţeg JIUL – UTA 2-0(1-0)
Au marcat: Paleacu 45’, Drida 75’

Fotbalistii ambelor formatii nu s-au menajat de fel. Ionut Voicu de la Jiul a parasit terenul accidentat dupa doar 19 minute de joc, fiind inlocuit de Drida, iar Paleacu, exasperat de intrarile dure ale aradeanului Sziller, a avut mai tot timpul ceva de impartit cu fundasul UT-ei. Cei doi au fost in doua randuri la un pas sa se incaiere, insa de fiecare data au fost despartiti de colegi. Astfel, primul mitan a fost unul sters, fara prea multe ocazii de poarta. Cu toate acestea cei care au intrat la cabine in avantaj au fost "alb-negrii", prin golul reusit de Paleacu, care l-a invins pe Marne cu un sut plasat de la 18 metri din pozitie centrala, in chiar primul minut de prelungire

Repriza secunda a ceva mai animata, iar fazele periculoase la poarta aradenilor s-au intetit in pas cu frigul de afara. Paleacu l-a mai incercat o data pe goalkeaper-ul advers cu un sut de la distanta insa fara succes (59'), iar fostul stelist Laurentiu Dinita a rata ocazia meciului (60'). Mingea expediata de varful Jiului de la 10 metri, singur cu portarul, a fost respinsa in corner de Marne. Va fi gol in minutul 75. Sutul puternic de la 20 de metri respins in fata cu dificultate de Marne a fost trimis de Drida in poarta.
In ultimele 20 de minute, in formatia antrenata de Aurel Sunda a evoluat si fotbalistul camerunez Thierry Ekwalla (22 de ani), aflat in probe la gruparea petrosaneana. Evolutia acestuia i-a entuziasmat pe oficialii Jiului, care, la final, s-au declarat satisfacuti de felul cum s-a miscat in teren jucatorul de culoare.

"Baietii au jucat un fotbal bun. Sunt satisfacut de evolutia lor, dar mai ales a noilor achizitii. Chiar si Thierry mi-a lasat o impresie buna, insa asupra potentialului sau ma voi edifica dupa meciul de la Arad. Tot atunci voi stabili si echipa cu care voi incepe returul. In acest moment pot spune ca jiul are 14-15 jucatori cu potential 100 % de Divizia A", a declarat Aurel Sunda

Hunedoreanul

totmarius
24th February 2006, 19:55
Eu doar sper ca e mai bun decat chirila dar sa nu uitam cu ce jucatori a jucat Chirila si pe cine se va baza in plus Sunda

r3my
25th February 2006, 18:02
Ai dreptate, dar din cate stiu eu... Ionut si-a facut singur echipa... Alin i-a dat mana libera...

The Surveyor
25th February 2006, 19:52
Arad, 25 feb /Rompres/ - Sâmbătă, la Arad, într-un meci amical de fotbal, echipa FCM UTA Arad a învins cu scorul de 1-0 (0-0) formaţia Jiul Petroşani. Pentru arădeni a înscris Ciprian Dinu (autogol).

De menţionat că partida programată pentru ora 11,00 a început cu o oră întârziere, datorită faptului că, în drum spre Arad, autocarul echipei din Petroşani a intrat în coliziune cu un autoturism în zona localităţii Sântuhalm (judeţul Hunedoara), petroşenenii neputându-şi continua drumul până după sosirea Poliţiei.

The Surveyor
26th February 2006, 01:31
Formaţia folosită de Aurel Şunda, în amicalul de la Arad, a fost următoarea: Hotoboc - Bădoiu, C. Dinu, Şoltuz, Perenyi- Drida, Paleacu, Pîcleşan, C. Petre- Diniţă, Cl. Drăgan.
Au mai jucat: Ilin, M. Ionică, Borza, Militaru, Dulcea, Ekwalla Thierry

totmarius
26th February 2006, 20:43
Aici ai dreptate hai sa luam puncte la Bistrita

r3my
27th February 2006, 17:15
dap... ar fi super sa-i batem... sa-i dam o m**e la martor....

The Surveyor
27th February 2006, 19:52
Antrenorul "minerilor", Aurel Şunda, a anunţat că portarul Cătălin Mulţescu va fi cedat divizionarei B Petrolul. "A fost alegerea lui de a pleca, deoarece voia să fie aproape de familie. Are probleme cu copilul şi l-am înţeles. Va fi un schimb între Cătălin şi Bogdan Miron", a explicat tehnicianul. "Nu îl ştiu foarte bine pe Miron, dar am auzit lucruri bune despre el", a adăugat Şunda.

GSP

Swisstec
27th February 2006, 20:31
Bogdanel acela este tot portar?:mda:

marcel
28th February 2006, 20:03
dap... ar fi super sa-i batem... sa-i dam o m**e la martor.... si dupa asteptam clujul sa le dam vreo 2:drak:

Angelina Jolie
4th March 2006, 23:58
Clujul va executa. Sunt o sama de indivizi in echipa care il urasc rau de tot pe aurel.

Dark Horror
5th March 2006, 00:02
Sunda e antrenor de promovari si cel mult de un tur.In retur nu prea face fata.

Leviss
5th March 2006, 10:12
Clujul va executa. Sunt o sama de indivizi in echipa care il urasc rau de tot pe aurel.

Da , la fel cum ne-a executat si in tur la Cluj...:evil:

Mario Di Lazi
7th March 2006, 13:57
Ovidiu Panaitescu a fost pastrat in lotul pentru acest retur?

r3my
9th March 2006, 10:23
nope

Swisstec
16th March 2006, 00:14
Am lansat www.haijiul.piczo.com un site pentru JIUL, poze cu jucatorii, meciurile de pana acum ale echipei, stiri cu poze despre ele si in curand voi mai adauga si alte chestii interesante!:D

totmarius
16th March 2006, 16:32
Am lansat www.haijiul.piczo.com un site pentru JIUL, poze cu jucatorii, meciurile de pana acum ale echipei, stiri cu poze despre ele si in curand voi mai adauga si alte chestii interesante!:D


continua bafta
si hai cu prima victorie pč teren propriu va fi greu dar posibil

Swisstec
17th March 2006, 23:40
Nou, forum pentru Jiul Petrosani! Intratzi pe www.haijiul.piczo.com si la Forum este hyperlink-ul!!!

Swisstec
19th March 2006, 00:40
Am lansat o noua sectziune a site-ului www.haijiul.piczo.com : Istorie!!! Deocamdata sunt precizate doar statisticile din Sistemul divizionar, finala Cupei din 1974 si o poza cu stadionul vechi in flacari, voi adauga in urmatoarea ora inca cateva poze cu vechiul stadion!!! Maine, dupa meci, voi lansa o noua sectziune, Galerie Foto, in care, primele poze vor fi cele de la meciul cu CFR!!! Nu uitatzi sa vizitatzi si forumul!
Hai JIUL!!!

OVIDIU 62
23rd March 2006, 20:46
A fost o intamplare sa castigati cu CLUJUL o sa vedeti.

metallic_rain
24th March 2006, 00:18
tot asa inatmplator ati facut egal cu iesenii?

mihaidrago
27th March 2006, 00:06
Nu Stiu Ce Sa Mai Zic,dar Astazii A Meritat Sa Piarda

r3my
1st April 2006, 23:49
Suporterii si prietenii Jiului, precum si membrii frumoasei galerii a celor de la Poli Iasi (in special marius), precum si altii care sunt interesati de Imnul Jiului, pot face download de pe forumul nostru. Link-urile pt DDL le puteti gasi aici (http://www.jiulpetrosani.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=770#770)

OVIDIU 62
6th April 2006, 16:11
A-ti jucat mai bine a fost si un penalty dar rezultatul nu ajuta pe niciuna dintre cele care au jucat.

Sommerset Hateg
14th April 2006, 15:01
Craciun fericit VULTURILOR NEGRI si un An Nou Fericit! La multzi ani!!!/hello /hello /hello
Era sa uit ce era mai important: Hai JIUL!!!/hello :D

Da,si sa ramaneti cati am botezat eu.:rosu:

Leviss
14th April 2006, 17:37
A inceput campania de presa impotriva Jiului.Se pare ca se repeta istoria din anii trecuti cand am luptat pentru promovare.Atunci atata timp cat am fost pe locurile 2-3 toate bune si frumoase , cand am urcat pe primul loc , cum a sarit o parte a presei pe noi.Se pare ca si acum e la fel , atata timp cat am fost serios angrenati in lupta pentru retrogradare ne-au lasat in pace iar acum cand am inceput sa ne distantam de zona fierbinte, hopa ca s-au trezit domnii ziaristi.Ma intreb si eu ca prostul pe cine deranjam asa de tare si de ce?!?

OVIDIU 62
14th April 2006, 22:22
La TIMISOARA a-ti scapat prea usor cu un singur gol luat.In viitoarea etapa acasa vine specialista meciurilor in deplasare.HAI OTELUL!

miruna`
15th April 2006, 12:21
s-a lansat site-ul B|W|M ..www.ultrasbwm.co.nr

miruna`
15th April 2006, 12:23
aa...si apropo de deplasarea la TM...
baietzii din peluza sud au fost in numar de aproximativ 70 la TM si au sustinut echipa din primul pana in ultimul minut al meciului...bv lor !!!

r3my
17th April 2006, 18:36
La TIMISOARA a-ti scapat prea usor cu un singur gol luat.In viitoarea etapa acasa vine specialista meciurilor in deplasare.HAI OTELUL!
chiar daca e "specialista meciurilor in deplasare" cre' ca poa sa ia vreo 3 bucati de la noi, ca nu or fi ei mai bravi ca altii...:ok:

r3my
17th April 2006, 18:37
mey poponarule, mey... marsh mey la tine la tzara...

MINERU
17th April 2006, 21:04
O sa avem meci greu cu otelul... dar sper sa cashtigam cele 3 puncte... si odata cu ele scapam de griji.
FORZA JIUL!!!

OVIDIU 62
21st April 2006, 20:48
Maine o sa aveti viata grea cu OTELUL.Sper ca lumina invierii sa aduca la GALATI adevarata bucurie a ramanerii in prima divizie.

Swisstec
22nd April 2006, 01:54
Aici putetzi posta poze cu stadionul, discuta si lauda/critica stadionul "JIUL" al echipei cu acelasi nume, din Petrosani.

Swisstec
22nd April 2006, 01:57
Incep eu cu o poza, zic eu reusita, doar ca mai trebuie facuta una fara oameni...

OVIDIU 62
22nd April 2006, 23:03
A-ti fost avertizati de felul cum joaca OTELUL in deplasare si nu a-ti crezut.Acum o sa va vina mai greu cu cele 3 puncte pierdute acasa.

OVIDIU 62
24th April 2006, 17:32
Va doresc bafta la TG.JIU asta pentru ca aveti un antrenor bun adica SUNDAcare a fost si la noi dar nu a avut echipa.PACAT.

OVIDIU 62
24th April 2006, 17:34
Aveti un stadion foarte frumos care la ora actuala nu stiu daca mai este de actualitate avand in vedere ca de la PETROSANI a plecat multa lume in ultimul timp.

miruna`
27th April 2006, 19:48
acceptabil stadionu`...
numa` k nu inteleg ce draq cauta acolo culorile alb-rosu-albastru cand culorile clubului sunt alb si negru
cand ma duc pe stadion parca ma duc la dinamo sa steaua !!!! bine k nu sunt scaune rosii si la peluza :D

in fine..

vinsanity
28th April 2006, 03:53
e prea mult alb-rosu' da nu conteaza, stadionul Jiului e printre primele 3 din tara (e singurul acoperit la ambele tribune la o capacitate asa de mare - 30.000 de locuri):ok:

OVIDIU 62
28th April 2006, 22:50
Se pare ca in meci direct pentru mentinerea in divizie a-ti facut un pas mare la tg.jiu.

vinsanity
29th April 2006, 21:51
90% am scapat de retrogradare :yeah:

marcel
3rd May 2006, 21:11
acceptabil stadionu`...
numa` k nu inteleg ce draq cauta acolo culorile alb-rosu-albastru cand culorile clubului sunt alb si negru
cand ma duc pe stadion parca ma duc la dinamo sa steaua !!!! bine k nu sunt scaune rosii si la peluza :D

in fine..la peluze unde stau galeriile nu sunt deloc scaune:) cred ca e singurul din tara care are toate scaunele intregi:) culorile cred ca se potrivesc cu cele de la cfr cluj

r3my
4th May 2006, 11:48
http://www.stadiumguide.com/jiul.htm

Swisstec
6th May 2006, 13:50
Azi jucam cu Dinamo si prin cel de-al 1000-lea mesaj tzin sa urez succes echipei JIUL in meciul cu Dinamo! Pe ei, ma!:D

Darius
12th May 2006, 12:38
Ce s-a intamplat cu Florentin Dumitru? ...mai face parte din lotul Jiului?

OVIDIU 62
12th May 2006, 22:04
As vrea sa invingeti la IASI ca sa trecem si noi de POLI IASI.

totmarius
14th May 2006, 18:15
cu rezultatul de fata suntem condusi cu 2-0 la iasi si pandurii si vasluiul a batut am intrat din nou in hora

OVIDIU 62
22nd May 2006, 16:59
Cu victoria impotriva BACAULUI minerii au amanat cel putin pentru un an retrogadarea.Sa vedem la anul.

r3my
24th May 2006, 11:36
asa e. Sper ca la anul vom scapa de emotiile retrogradarii. /hello

panDUR
24th May 2006, 16:06
Pacat Jiul....de ce a trebuit sa va patati onoarea oferind bani Nationalului ca sa ne bata. Va credeam prietenii nostri dar vad ca Simota-marmota nu este decat o marmota fara pic de onoare. Credeam ca lupta se va duce cinstit pe teren si nu va fi o lupta intre valizele cu bani ale lui Simota si Porumboiu....Nu este nimic "fratilor", roata se poate intoarce si -ar putea sa va arunce de pe ea. Este dureros cand "prietenul" te injunghie pe la spate. Vorba aceea: "apara-ma Doamne de prieteni , ca de dusmani ma feresc eu".Pacat.:rosu: :no:

panDUR
24th May 2006, 16:10
Marin Condescu îl atacă pe Simota de la Jiul

Preşedintele clubului Pandurii Tîrgu Jiu Marin Condescu l-a atacat pe finanţatorul vecinilor de la Jiul Petroşani Alin Simota.

Aflînd că acesta a oferit 30 000 de euro echipei FC Naţional pentru a obţine victoria în meciul cu Pandurii, Condescu s-a declarat dezamăgit de comportamentul prietenului său Alin Simota: „Nu mi se pare moral ceea ce a făcut Simota, dacă a făcut ceea ce spune domnul Iacov. Pentru că era prietenul nostru. Şi nici corect nu cred că este. El are datorii la bugetul de stat şi la echipă şi s-a găsit acum să premieze Naţionalul ca să ne bată? E imoral. Mai mult, o parte din banii pe care îi are, sunt veniţi din minerit, iar el ne-a pus acum piedică. Credeam că vom duce o luptă corectă pe teren.”

Alin Simota a recunoscut după jocul cu FC Naţional că a oferit suma de 30 000 de euro jucătorilor din Cotroceni pentru că doreşte salvarea echipei de la retrogradare: „Da, eu am oferit banii, dar nu văd ceva rău în asta. Eu vreau să îmi salvez echipa şi de aceea am dat banii. E legal şi nu aveţi ce să faceţi, poate doar moral nu e corect.”

Condescu şi Simota s-au afişat deseori împreună la meciurile celor două echipe de pe Jiu în actuala ediţie de campionat, mergînd fiecare, atunci cînd programarea le permitea, la jocurile echipei celuilalt.
Monalisa POPESCU
www.prosport.ro

r3my
24th May 2006, 16:43
1. "Mila mi-e de tine, dar mai mila mi-e de mine". Asta s-a aplicat.
2. Las' ca si Condescu a umblat la cumparat de meciuri pe unde a putut.

rhadoo
27th May 2006, 00:14
Pacat Jiul....de ce a trebuit sa va patati onoarea oferind bani Nationalului ca sa ne bata. Va credeam prietenii nostri dar vad ca Simota-marmota nu este decat o marmota fara pic de onoare. Credeam ca lupta se va duce cinstit pe teren si nu va fi o lupta intre valizele cu bani ale lui Simota si Porumboiu....Nu este nimic "fratilor", roata se poate intoarce si -ar putea sa va arunce de pe ea. Este dureros cand "prietenul" te injunghie pe la spate. Vorba aceea: "apara-ma Doamne de prieteni , ca de dusmani ma feresc eu".Pacat.:rosu: :no:
ce ti se pare anormal?ca le-a cerut celor de la national sa isi apere corect sansele?
voua ar tebui sa va fie rusine ca ati vrut sa castigati pe nedrept:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!