PDA

View Full Version : Felicitari pentru Roxana Luca si Gheorghe Chiper



teodora vigu
29th January 2005, 20:18
Salut prieteni,
Sunt noua pe forum si in prima mea postare as vrea sa-i felicit pe reprezentantii nostri la Campionatul European de la Torino, Roxana Luca si Gheorghe Chiper cat si pe antrenorii lor, pentru performanta de a se numara printre cei mai buni din Europa.

roxana
30th January 2005, 19:14
Felicitari si mult succes la mondialele de la Moscova!

paulinio
31st January 2005, 11:30
Nu am vazut nici unul din programele Roxanei Luca de la aceste campionate...
dar daca a terminat pe locul 15... trebuie sa fi fost bune!
Daca s-au formulat felicitarile sa spunem si de ce:
LA campionatele europene de Patinaj artisitc Italia 2005 s-au obtinut rezultate remarcabile in probele in care Romania este reprezentata:
1. locul 8 la BArtbati, prin Gheorghe Chiper...
2. locul 15 la Femei, prin Roxana Luca.

Amandoi sunt in crestere si speram sa vedem programe bune si la mondiale. Lupta este foarte grea. Ii admir chiar si prin simpla participare la aceste concurusuri... iar aceste rezultate sunt chiar fantastice; obtinute prin straduita, abitia lor si a antrenorilor.
Si sa nu le uitam familiile caci eu sunt convinsa ca fara acestea nu ar fi facut nimic. Ma indoiesc ca Federatia le plateste antrenamentele si pregatirea!
Sunt convinsa ca rezultatele obtinute sunt de genul "singur impotriva tuturor"... tocmai de aceea trebuie sa le apreciem.

Felicitari si multa bafta in continuare!

Anina
2nd February 2005, 12:11
Felicitari si succes in continuare !

pisic
19th February 2005, 19:16
felicitari roxana luca ai superba la europenele de la torino programa ta scurta malaguena a fost stralucitoare da si programa libera enigma na fost mai rau multa bafta incotinoare si poate ca la moscova osa mearga si mai bine mult succes....
felicitari si lui gheorghe chiper cu pozitia 8 succes la amandoi in moscova la mondiale...
bafta....