PDA

View Full Version : sperantze pt campionat :D



ady_azzuro
19th July 2003, 12:41
19/07 - Foot - Amical
Monaco arrache le nul

En match amical, Monaco et la formation de première division roumaine de Craiova ont fait match nul, 2-2, vendredi à Hyères. Les buts monégasques ont été inscrits par Souleymane Camara (17e) et Sébastien Carole (90e, s.p.).

avem shanse la titlu dupa turneu fin frantza :thinkso: :D :happy

inter
19th July 2003, 12:43
au obtinut baietii niste rezultate nesperat de bune in acest turneu :happy
sa le continue si in campionat :yeah: :yeah: :yeah:

ady_azzuro
19th July 2003, 13:06
Avem cel mai tanar lot din divizia A
jumatate de echipe e sub 22 de ani
sper sa nu fim ca sportu studentzesc anu trecut
Toata convingerea mea ca vom face un sezon super :yeah: :yeah: :yeah: :D :D :happy :happy :happy

riva
20th July 2003, 12:06
mah de cind am inceput sa inteleg si eu ceva din folbalu asta, adica de vreo 6-7 ani, an de an inaintea inceperii campionatului, voi, oltenii, ziceati ka faceti furori anu asta in divizia A !!! si din cite stiu eu nu ati facut furori decit in sensu negativ :( Va rog eu nu mai vorbiti asa de mult inaintea campionatului ka nu are rost, sa va vad dupa primele meciuri daca o sa fiti asa de tari

ady_azzuro
20th July 2003, 12:28
Da' crezi cumva ca transilvania are vreo shansa?
Nu e nimik de capu' vostru, fara lacatush brashovul ar fi in B,Gloria fara padureanu in C(shi fara blaturi).Acuma ca a plecat sarmantean nu shtiu cum sor descurca,varianta blaturilor nu mai merge( :? poate la dinamo :? )

Transilvania nu are nici un cuvant in fatza noastra(JUST TAKE A LOOK AT OUR HISTORY)

SUNTEM UNICI!!!!!!!!!!!1111 :D :D :D :happy :happy

riva
20th July 2003, 13:23
mah, poate ai dreptate dar macar noi nu ne batem cu pumnu in piept ka o sa facem nu stiu ce si nu stiu ce! noi sintem linistiti, modesti si ne vedem de treburile noastre! asa ar trebui sa faceti si voi nu sa va faliti cu echipa voastra care sa recunoastem e vai si amar de capul ei

ady_azzuro
20th July 2003, 13:35
Tocmai deaia ne falim pt ca noi suntum olteni suntem cei mai inflacaratzi suporteri din romania.
Representam suporterii adevaratzi ai romaniei
spunemi shi mie catzi supoerteri a avut craiova in medie in campionatul trecut?
itzi spun yo ca au fost cei mai multzi
nu exista egal pt noi /nope/ /nope/
deacea suntem optimishti :happy :happy
Suntem INIMITABILI :drak: :)
In transilvania nu prea exista o atmosfera cum e la craiova /nope/ /nope/
Oricum succes echipelor din transilvania in viitorul campionat :) :)
Mia placut de gloria in meciul cu brescia(deshi italieni au jucat cu echipa a2a.
By the way care e echipa ta preferata?

riva
20th July 2003, 13:49
ca suporteri frate, sinteti cei mai beton, am scris si pe pagina voastra de pe suporter, am scris acolo ca sinteti pericol si ca galerie sunteti mult peste bucuresteni! numa asta nu inseamna ka daca galeria e faina trebuie sa fie si echipa buna! ceea ce va trebuie voua este un presedinte k lumea nu netoiu sau stalin :) asta care ii acuma :)
eu sint din bistrita si normal ka sint glorist :) , numa` bine adisor :)

ady_azzuro
20th July 2003, 14:06
Ai dreptate daca am avea un preshedinte ca gica popesc :) :happy u ar fi super mishto. Gica shtie meserie administrativa.
Ar baga shi bani :thinkso: :thinkso: , nu ca ceaushila asta, :( :( .
Atunci ash fi sigur ca am fi campioni.
Totushio intro zi sper ca va veni la echipa :thinkso: :thinkso:
Avem galerie noi am facut tot cea fost posibil sa fim alaturi de ei.
Acum avem shi noi pretentzii sa se daruiasca exemplar pt echipa.
:bere: :ok:
Sa vedem ce o sa iasa suna a fi un campionat cu surprize :rolleyes: :rolleyes:

ss_L'p
20th July 2003, 14:23
bafta U Craiova!
....mi-e frica insa ca mai mult o sa avem noi nevoie de noroc.... :( :( :( :( :( :( :( :(

Ferko
21st July 2003, 12:41
Speranta mea cea mai mare pentru campionatul care vine este SA VAD FOTBAL, asa cum trebuie el sa fie : FRUMOS ! Si mai am o dorinta : atunci cand una sau mai multe echipe se vor afla - inevitabil - in subsolul clasamentului, sa nu vad tot felul de injurii si injuraturi la adresa lor; frumos ar fi ca fiecare suporter sa-si laude echipa, fara sa-i denigreze pe ceilalti. LAUDATI-VA FIECARE CU REALIZARILE ECHIPEI PE CARE O IUBITI, nu-i nevoie sa-i scuipati pe suporterii echipelor pe care nu le suferiti. Bafta tuturor echipelor in noul sezon ! :happy

EDMOND_
21st July 2003, 20:05
Tocmai l-am ascultat pe Netoiu care spune pe PRO TV ca echipa este din nou a lui! Apoi a aparut si Staicu care zice ca l-a asteptat la Craiova sa-i predea echipa ,dar ca Netoiu nu a venit! Il mai asteapta si maine , daca nu vine nici maine nu i-o mai da!
Se pare ca liga s-a spalat pe maini si ca disputa se va finaliza la tribunal...procesul va fi lung ,probabil abia la anul vom mai discuta..
Netoiu ar dori si el niste fotbalisti adevarati... cica are 4 dezlegari in alb
( care se pare ca nu ar fi valabile fiind fara semnatura lui Staicu si cu stampila veche ) ... ar vrea pe Guso ,Daouda,Plesan,Sava ..se pare ca treb sa vrea si jucatorii... eu zic sa negociem numai pentru doi, Sava si Lutu ,tot ziceau ca ar fi cei mai buni din echipa...ii duce la dinamo ..
Sunt numai cuirios ce urmeaza ,culmea este ca nu sunt deloc nelinistit....
sunt convins ca va fi ceva circ dar echipa este bun ramasa la Craiova...

Sorin
21st July 2003, 20:13
Presimt eu ca netoiu asta nu sfarseste bine.Si-a luat banii dar tot ne ataca

viole(n)t
21st July 2003, 22:39
Fratzilor, trezitzi-va!

Iarashi vetzi spune ca am ceva cu voi, dar nu credetzi ca mergetzi prea departe????

Mai e pana la Champions League!!! Oricum va urez succes!

DE DRAGUL ADEVARULUI:


spunemi shi mie catzi supoerteri a avut craiova in medie in campionatul trecut?
itzi spun yo ca au fost cei mai multzi
nu exista egal pt noi

egal poate ca nu, dar mai mare exista... la Timishoara; am avut totushi medie de spectatori mai mare.


Ai dreptate daca am avea un preshedinte ca gica popesc u ar fi super mishto. Gica shtie meserie administrativa.


poate ca shtie, da inca nu a dovedit-o.

deep purple
21st July 2003, 22:47
Transilvania nu are nici un cuvant in fatza noastra(JUST TAKE A LOOK AT OUR HISTORY)

SUNTEM UNICI!!!!!!!!!!!1111 :D :D :D :happy :happy

Hmm, cand Oradea, Aradul si Clujul aveau echipe de podium voi nu aveati in vocabular expresia "istorie fotbalistica". Fara nici o exagerare.

Blue
22nd July 2003, 01:32
Craiova avea echipa in campionatul natzional din 1912,una dintre cele doar sase.N-au aparut prea multe in cei 12 ani si oricum nu erau echipe din Romania.SIC :evil:

P.S. : DE ACEEASI PARERE CU TINE SORIN, PUTEM FACE SI O CHETA PENTRU UN "ECARISAJ" CEVA :D :D :D

Timisoreanul
22nd July 2003, 10:27
Campionat national in 1912 ??? in ce tara? sincer, nu la bascalie, dar eu nu stiu de campionat national in 1912.

Gerson
22nd July 2003, 11:22
timisorene in Romania ,prima editie s-a disputat in 1910 dar Craiova n-a avut reprezentanta.
In 1912 pana in 1916 au fost 6 echipe ;3 din Bucuresti Olimpia,Colentina si Roma,doua din Ploiesti ,United si Prahova si una din Craiova, AS Doljul se chema. Olimpia si Prahova aveau si romani in lot, AS Doljul numai romani :happy celelate aveau doar straini care lucrau in Vechiul regat.
Bun sau rau, asa cum era el, era campionat oficial si este trecut in palmaresul FRF.
Pe atunci Transilvania nu era in Romania.
Acum ai aflat.

Timisoreanul
22nd July 2003, 12:54
Am gasit pe frf.ro, dar acolo spune cam asa
"Dupa razboi, odata cu formarea Romaniei Mari, incepand cu editia 1921-1922, se disputa campionatul national cu participarea echipelor din toate provinciile tarii. Inca nu avem un campionat dupa un sistem divizionar, el diputandu-se pe regiuni (mai tarziu, ligi) si apoi in sistem eliminatoriu, intre invingatoare.
Echipa nationala a Romaniei isi incepe activitatea prin meciul de la 8 iunie 1922 de la Belgrad, contra Iugoslaviei, scorul fiindu-ne favorabil cu 2-1. Aceste prime doua goluri istorice au fost inscrise in ordine de Ronnay si Guga.
La 16 februarie 1930 se infiinteaza Federatia Romana de Fotbal Asociatie, organism independent cu autoritate juridica, acesta hotarand participarea Romaniei la Campionatul Mondial din Uruguay in luna iulie a aceluiasi an. FRFA este admisa provizoriu in FIFA, iar la Congresul de la Budapesta din 1931 este admisa cu titlu definitiv.
Primul presedinte al FRFA este avocatul Aurel Leucutia.
Incepand cu editia 1932-1933, in Romania functioneaza sistemul divizionar, cu un campionat unitar al primei divizii (initial in doua divizii)."

Nimeni nu spune ca in Oltenia sau la Craiova nu ar fi fost echipe de fotbal dar si in Transilvania si Banat au existat ba chiar au fost printre primele care au adus acest sport la noi in tara, Chinezul Timisoara echipa feroviara infiintata in 1910, mai tirziu in octombrie 1928 aparind si prima echipa profesionista din Romania - Ripensia.

Gerson
22nd July 2003, 21:11
Nimeni nu spune ca in Oltenia sau la Craiova nu ar fi fost echipe de fotbal

Aveti voi prostul vostru de servici,uite-l mai jos:


Hmm, cand Oradea, Aradul si Clujul aveau echipe de podium voi nu aveati in vocabular expresia "istorie fotbalistica". Fara nici o exagerare.

Spre surprinderea unora avem si noi fotbal din 1912 chiar daca asta nu insemna cine stie ce valoare,dar exista si este istorie fotbalistica.Chinezul spui ca s-a infiintat in 1910 deci pe aproape .

In alta ordine de idei, iata adresa si primele campioane ale Romaniei.

http://www.frf.ro/campioane.htm

1909/10 (ed. 1): Olympia Bucuresti
1910/11 (ed. 2): Olympia Bucuresti
1911/12 (ed. 3):United F.C. Ploiesti
1912/13 (ed. 4): Colentina Bucuresti
1913/14 (ed. 5): Colentina Bucuresti
1914/15 (ed. 6): Romano-Americana
1915/16 (ed. 7): Prahova Ploiesti
1916-1919, intrecerea nu s-a desfasurat
din cauza primului razboi mondial.
1919/20 (ed. 8): Venus Bucuresti
1920/21 (ed. 9): Venus Bucuresti

deep purple
22nd July 2003, 22:38
Gerson, daca tu esti prost informat nu inseamna ca altii-s mai prosti. Stii ce trebuie sa faci cand ti se pare ca toata e lumea proasta in jurul tau? :D

Oradea, Clujul, Aradul chiar daca nu au luat campionate cel putin aveau finale de cupa a Romaniei jucate in perioada interbelica, iar ca echipe de fotbal Timisoara si Aradul le aveau in seolul al XIX-lea (19-lea). Mai bine te-ai informa de pe unde poti inainte sa imparti epitete. Risti sa creada lumea ca toti oltenii-s ca tine.

Gerson
22nd July 2003, 22:47
bai, ti-am dat adresa sitului FRF, ce mai vrei? Tu ai spus ca nu aveam nici cuvantul asta in vocabular si dupa ce ca ti-am dat adresa tot mai comentezi.
Poate spui ce echipe de fotbal existau in secolul al-XIX-lea in Transilvania si Banat :D

Gerson
22nd July 2003, 23:02
In Craiova au fost urmatoarele echipe:
AS Doljul 1912 transformat in Gladiator in 1916

Excelsior 1914

Dupa primul razboi cele doua cluburi au fost unificate in
Rovine Griviþa (1919)

din Rovine Grivita s-a desprins o grupare Craiu-Iovan (1920) a muncitorilor,ceilalti fiind ofiteri si copii de boieri ,devenit Craiovan

Generala (1922) a disparut repede

FC Craiova (1939) s-au reunificat cele doua cluburi,Rovine-Grivita si Craiovan, au castigat titlul national

FC Craiova a participat in div A in primul campionat dupa razboi dar a retrogradat desi erau campionii inaintea razboiului
si-au schimbat numele in AS Doljul din nou

1947 C.S. Universitatea Craiova

1948 AS Doljul s-a separat in doua Electroputere si CFR Craiova
au mai aparut si alte echipe

AS Armata (1949)
Jiul (1950) si alte echipe de intreprinderi

Avem totusi o istorie iar daca tu spui ca nu avem inseamna ca spui prostii.
Nu risc nimic cand discut cu unul de teapa ta.Imediat generalizezi ca prostu :D

Sorin
22nd July 2003, 23:36
deep purple, tu cand taci ,pari mult mai inteligent :D

deep purple
23rd July 2003, 00:18
Ba iar incepeti sa fiti mai destepti. Gelsor sau ce firma ai, tu prin istorie in fotbal ce-ntelegi? Sa ai o echipa de maidan la marginea campului sau sa ai ceva in palmares? Ca vad ca la voi o simpla adunatura de panduri fac istorie.

Sorine, dupa cum vezi nu ma chinui sa-ti raspund. Esti ca aia de pe situl vostru care zic de Oblemenco ca-i cel mai mare stadion al provinciei si ca 50 000 se strang la derby-uri iar pe worldstadiums.com arata clar ca Timisoara si Clujul au stadioane cu capacitate mai mare.
Sorine daca esti asa destept explica-mi cum va inghesuiti 50 000 pe 25 252 de scaune? Nu mancati nimic cu o saptaman inainte?
Uite, asa ai si tu de gandit inainte de-a posta aici. Succes!

ViolaBoy
23rd July 2003, 00:38
deep_purple lasai inpace ca iara incepem cu injuraturi, :ciocan: bla bla bla bal


ce dreaq

Blue
23rd July 2003, 00:44
:D :D :D
mah parpal mah , :D :D :D in primul rand ca secolul XIX-lea inseama 1800-1899 ,ce dreac de cluburi aveatzi voi atunci din momnt ce primul meci de fotbal demonstrativ voi si aradenii va laudati ca au fost la o serbare scolara cu citeva luni inainte de 1900. Ce sarcie de cluburi aveatzi voi mah in secolul XIX ? :D :D :D Lasa ca acu' aflashi si tu cand a fosr sec XIX.
Ptiu fira-ar a :drak: de treaba ,la noi jucau pandurii la marginea campului si voi aveatzi cluburi cu palmares in sec XIX :D :D :D Cand la voi romanii au aparut cite unul maxim doi prin anii 30-40 cand FC Craiova lua titlul in 42. Acolo jucau aproape orice numsi romani nu :D Voi
romanii caratzi apa jucatorilor sau eratzi prieteni cu fotbalistii. :D :D :D
Si pana una alta Craiova are are participsari IN CAMPIONATUL NATZIONAL AL ROMANIEI, VOI ATUNCI NU EXISTATZI CA ROMANI

CE MAH, AJUNSE CLUJUL SA AIBE STADION MAI MARE CA AL NOSTRU?
:D :D :D Al nostru e mult mai mare tata, stai tu cuminte nu mai nascoci tu tot felul de tamprenii.Doamneee!!!!!!!!!!!!!
Hai ca asta0i chiar culmea , Clujul are stadion mai mare :D :D :D

Stadionul Ion Oblemenco" are capacitatea de 30 000 de locuri si au intrat de multe ori 40 000 si inca cu biletul in mana. Mai taci :drak: din gura ca numai aberatzii fara margini spui.

Ai spus ca noi n-aveam in vocabular notiunea de istorie a fotbalului cand in realitate cluburile din Craiova au aparut destul de devreme.

CE VREI MAH , DE FAPT, SA RESCRII TU ISTORIA , SA SPUNEM CA BANATENII AU DESCOPERIT AMERICA SI OUL LUI COLUMB , BA MAI MULT , CA ERAU AIA SOI FOTBALISTI LA RIPENSIA? :D :D :D

Napoleoaneeeeee!!!! :D :D :D

P.S: si zici asa, stadionul din cluj e mai mare :D :D :D
si aveatzi si echipe de fotbal in sec XIX :D :D :D
si prin 1912 voi aveatzi palmares da' nu participatzi in nici o competitzie organizata oficial :D :D :D cu atat mai putzin in Romania ca noi eram inamicul atunci :D :D :D Se pare ca pt tine chiar si acum :D :D :D

deep purple
23rd July 2003, 01:04
Blue, vorbeste mai normal si mai trece prin filtru ce spui. Tot ce spun eu va suna acuzator? Uite, vad ca te iei de mine ca nu stiu cand incep secolele dar vad ca tu nici un copy&paste n-ai fost in stare sa dai la www.worldstadiums.com ca sa te lamuresti ca nu e "aberatia" mea. Clujul are 28 000 iar voi aveti 25 252. Pe mine nu ma intereseaza stadioanele, am vrut doar sa va arat pana la ce exagerari va duce subiectivismul cand a scris ala ca sunt uneori chiar si 50 000.
Deci tu la mintea ta ascutita vrei sa-mi spui chiar ca avea Craiova echipa de fotbal inaintea Ardealului si Banatului? Raspunde la intrebarea asta si apoi ma hotaresc sa vad daca mai imi pierd sau nu vremea cu tine.
Eu prin prost nu inteleg ca fiind omul ce face prostii ci omul care nu intelege. Dintre noi doi eu sunt cel care face prostii ca-si pierde vremea cu voi in sperantza ca veti intelege. Cum ziceam ca le spune la cei ce nu inteleg?! :yeah:
Sa fiti iubiti si sper ca Pacala sa invinte luxemburghezii sa-si parcheze avionul pe Jiu. Ca daca tot poate fi mare fluviu de ce n-ar fi si pista de avion. In Oltenia totul e posibil.

deep purple
23rd July 2003, 01:05
Uite, mai exact ca sa nu te scufunzi navigand.

http://www.worldstadiums.com/europe/countries/romania.shtml

Blue
23rd July 2003, 01:38
Clujul are 18 000 de locuri, n-a avut niciodata mai mult ,noi avem 29 500
iar Steaua doar 25 500.Noi avem tribune mobile montate acum in cantonamentul din lunca Jiului care pot fi aduse oricand inapoi.Asta inseamna un plus de 17 000 , decizia de a fi duse acolo a luat-o tot dementul de netoiu.
Voi nu aveti scaune, cand va veti spune scaune veti avea maxim 35 000 de locuri iar noi daca readucem sectoarele mobile SE INTOARCE ROATA.

situl ala al tau este ERONAT DE LA CAP LA COADA, CREDE-MA PE CUVANT
cauta altele mai bine documentate si cu mai putzine erori grosolane.Nu spun asta pentru ca scrie acolo asa, ci PUR SI SIMPLU PENTRU CA SINT ABERATZII ,N-AU NICI O LEGATURA CU REALITATEA

Eu ce am avut de spus in privintza echipelor din Ardeal am spus-o foarte clar.Daca nu pricepi e treaba ta.

Aeroportul din Craiova este aeroport international. Cred ca ai auzit si ca Bivolaru a primit scrisoare de la conducerea aeroportului INTERNATZIONAL DIN CRAIOVA CA DACA NU RETRACTEAZA CE-A SPUS
VA FI ACTZIONAT IN INSTANTZA.PANA UNA ALTA, ARE TOATE ACTELE LEGALE.ACUM CEI DE LA FEDERATZIE AU DAT VINA PE SIMMONSSEN.
Probabil ca este la mijloc invidia si teama ca bucale iese din circuitul natzionalei tot asa, jucand azi un meci ,maine altul in alte partzi.
Am presentimentul ca in ciuda unuor incercari si piedici tot la Craiova se va juca.
Alte comentarii ale tale prefer sa nu le discut pentru ca nu vreau sa ma cobor in cloaca ta, ca limbaj si minciuni.Nici nu vreau sa aflu cauza obsesie tale impotriva noastra,nu ma intereseaza sincer desi am vazut ca nu pierzi nici un prilej de a ne ataca total neprovocat chiar si la sectziunea voastra.
Sa ai noroc in viatza

Blue
23rd July 2003, 01:42
un site aiurea iti dau si eu daca vrei in care voi nici nu existatzi macar :D :D :D

Eu altceva te intreb, Mah, tu ai vazut vreodata stadionul din Cluj de vorbesti asa, ca daca l-ai fi vazut taceai
:D :D :D



http://www.eurostadiums.com/countries.php?co=romania
:D :D :D

deep purple
23rd July 2003, 04:36
Nu te speria n-am nici o obsesie. La sectiunea noastra am facut o mica gluma vizavi de polemicile de mai demult. Poti sa reintri si vei vedea ca tot ce-am spus despre voi intra intr-o propozitie. Nu sunteti chiar asa de interesanti incat sa ne petrecem timpul vorbind de voi.
Am luat in calcul acel site pentru ca este neutru si am crezut cifra voastra pentru ca nu e deloc rotunda (25 252). Un prieten de-al meu ce a fost la voi la meci mi-a spus ca e Dan Paltinisanu e vizibil mai inalt. La Cluj am fost, dar nu la meciuri, si poate ca ei daca isi vor pune scaune vor ajunge sub numarul vostru intr-adevar. Oricum, cu toate astea nu stiu cum a ajuns cel mai mare stadion al provinciei. Recunosti ca-i o mica exagerare?

Fotbalul a aparut cu vreo 10-15 ani in Banat si Ardeal inainte de a se auzi de el in Regatului lui Carol I. Regulamentul de fotbal a fost adus de un student din Viena si a fost publicat prima data, prin 1880 sau 1890 la Arad (nicidecum Craiova). Prima partida de fotbal a avut loc la scurt timp dupa publicarea regulamentului deci secolul e... ma rog, vezi tu cat e 1800 si ceva :P sau 1900 fara ceva ca eu s-ar putea sa le confund, dupa cum iti imaginezi de la o vreme. :D

Daca ne mai contrazicem mult in stilul asta imi veti spune ca Craiova e mai la vest ca Zurich. Ca Jiul e deja navigabil. Faza cu aeroportul a fost o mica gluma pentru Pacala.

Blue
23rd July 2003, 05:13
La sectiunea noastra am facut o mica gluma vizavi de polemicile de mai demult. Poti sa reintri si vei vedea ca tot ce-am spus despre voi intra intr-o propozitie. Nu sunteti chiar asa de interesanti incat sa ne petrecem timpul vorbind de voi..

Cu toate astea, tu ai scris acolo de citeva ori, niciunul dintre noi n-a scris despre voi sau conflixctul cu voi, la sectziunea noastra. E O DIFERENTZA, Noi n-am acordat ABSOLUT NICI O importantza, pe cand tu te-ai cam gandit, te-a cam ros gandul :D :D :D



Am luat in calcul acel site pentru ca este neutru si am crezut cifra voastra pentru ca nu e deloc rotunda (25 252). Un prieten de-al meu ce a fost la voi la meci mi-a spus ca e Dan Paltinisanu e vizibil mai inalt. La Cluj am fost, dar nu la meciuri, si poate ca ei daca isi vor pune scaune vor ajunge sub numarul vostru intr-adevar.
Eu ti-am dat un site la fel de neutru si cu mai putzine erori(apropo,pana si nebunul de sos a recunoscut ce al nostru e mai mare ca al lor si pt el asta e o performanta incredibila.Vezi ca situl tau neutru si bun zice invers :D :D :D.
Situl pe care ti l-am dat eu,nu apar atatea erori. Nu aparetzi acolo pentru ca ei nu considera stadion demn de luat in calcul decat cele cu scaune.Cica alelalte nu se poate estima nr de locuri si asa si pe camp incape multe lume.
ITI REPET, ACUM AVETZI TEORETIC CAPACITATE MAI MARE, DACA VOI VA PUNETZI SCAUNE DECI SCADE CAPACITATEA IAR NOI ADUCEM INAPOI TRIBUNELE MOBILE DIN CANTONAMET VA DEPASIM. NU STIU DE CE LE-A MUTAT nETOIU DAR E SIMPLU DE FACUT MISCAREA.MULT MAI COSTISITOR SI CU BATAIE DE CAP E SA VA PUNETZI VOI SCAUNE.
Despre cel din Cluj n-are rost sa discutam, efectiv nu se pot compara cele doua stadioane.


Fotbalul a aparut cu vreo 10-15 ani in Banat si Ardeal inainte de a se auzi de el in Regatului lui Carol I. Regulamentul de fotbal a fost adus de un student din Viena si a fost publicat prima data, prin 1880 sau 1890 la Arad (nicidecum Craiova). Prima partida de fotbal a avut loc la scurt timp dupa publicarea regulamentului deci secolul e... .
Conform cartii fotbal de la A la Z , primul meci de fotbal s-a jucat la Arad cu 5 luni inainte de 1900 a fost un meci demonstrativ si nu s-a infiintzat atunci nici un club de fotbal. Tot pe la 1900 un student in Elvetia a adus in Bucuresti o minge si regulamentul.Deci aparitzia a fost aproximativ simultana.ALTFEL SPUS ISTORIA FOTBALULUI ROMANESC ESTE O AFACERE A SECOLULUI AL- XX-LEA SI CONTINUA SI IN SECOLUL ASTA(XXI)SI POATE CAT LUMEA.
Ripenisa s-a infiintzat in 1910, iar As Doljul in 1912.AS DOLJUL SE REGASESTE SI AZI IN EXTENSIV SAU ELECTRO, ERA O DISCUTZIE PE TEMA ASTA, ACUM VREO 2 ANI. Totusi ,daca discutam de Craiova si Timisoara ati inceput putzin mai devreme sa jucatzi NUMAI CA JUCATZI IN ALTA TZARA IAR FOTBALISTII TIMISOAREI NU PREA ERU ROMANI,ERAU ALTE NATZIONALITATZI, AI NOSTRI ERAU ROMANI.
Oricum Craiova a avut echipa in campionatul ROMANIEI inaintea voastra, din ratziuni istorice si ... austro-ungare :D :D :D
Deci vezi ca lucrurile sint usor de nuantzat.Mai ales daca introduci in ecuatzie Transilvania care a inceput odata cu noi deci expresia ta cu istoria nu e corecta.


Faza cu aeroportul a fost o mica gluma pentru Pacala. Puteam sa jur ca o rautate gratuita facuta pe marginea unei declaratzii a lui Bivolaru in care este vizibila iritarea unora din bucale.Nu vad de ce ai fi de partea lor cand stii ca adevarul e de partea noastra. Iar apropo de faza cu Zurich, vezi ca pana una alta noi nu ne credem asa de occidentali pe cat te crezi tu.Dupa cum vorbesti tu despre Timisoara si restul tarii ,parca parca incep sa ma gandesc ca tu ai impresia ca nici nu s-ar gasi pe Terra orasul ala.Poate in tzinuturile vesnice ale vanatorii ai urmasilor lui Pochahontas ceva :D :D :D

ATENTZIE: NU pot sa nu remarc o anumita iritare la tine si la inca unul doi timisoreni la unele exprimari poate prea euforice a unora dintre noi.Asta e pacatul suporterilor.Numai ca voi plecati la contaatac fara sa fitzi vizatzi de vorbele cuiva si inventatzi in apararea punctelor voastre de vedere,tot felul de tampenii.Aici e deranjant, mai ales cand vine din partea voastra. Nu ma suparam daca venea de la un dinamovist sau un stelist.Noi le-am zis multe, e normal sa raspunda. Cand vei gasi puterea intelectuala de a intzelege ceea ce vreau eu sa-ti spun acum , discutziile se vor schimba.

deep purple
23rd July 2003, 06:09
Cu toate astea, tu ai scris acolo de citeva ori, niciunul dintre noi n-a scris despre voi sau conflixctul cu voi, la sectziunea noastra. E O DIFERENTZA, Noi n-am acordat ABSOLUT NICI O importantza, pe cand tu te-ai cam gandit, te-a cam ros gandul :D :D :D

Tocmai am spus ca am pomenit o singura data si discutia mergea catre asa ceva. Chiar vrei sa exagerezi aiurea cand acolo apare o singura data? Apropo de obsesii, Pacala a zis un banc cu banateni si nimeni nu i-a spus ca nu-i frumos sa scri eronat despre banateni ca ar vorbi rar in schimb la primul meu banc cu olteni si tu ai sarit sa-mi spui ca am o problema. Eu zic sa te mai gandesti care-i obsedat. Vorbind de istorie fotbalistica numara cate titluri ati strans voi in perioada interbelica si cate au strans Banatul si Ardealul comparativ cu voi. Puteti sa-i puneti si pe bucuresteni cu voi in echipa si vei vedea ca tot nu iesiti primii. Adevaratul campionat national a inceput in 1922 cand era si organizat ca un campionat si era desfasurat si in Romania Mare. Olteanu ala at tau abera ca Ardealul nici n-are istorie in fotbal. Ei bine, cu toate maximele voastre nu ati depasit numarul de titluri care au mers la Arad de exemplu. De Timisoara nu mai vorbesc. Aici e intrebarea mea. Cum poti afirma de o regiune ca n-are istorie cand are mult mai multe titluri ca Oltenia si a mai si inceput sa le ia cu vreo 40 de ani inainte. Pe ce se baza ala sau ma rog pe ce va bazati toti cand spuneti acest lucru?

Mai bine te-ai intreba care a fost intentia lui Pacala cand a incecat sa ne spuna ca Jiul e mai navigabil. Oricum si daca ar fi asa tot in urma ati fi ca n-ati reusit nici pana azi sa puneti un vapor pe el. Eu oricum prefer sa se joace la Craiova decat la mitici aia. S-ar putea sa-i injure pe jucatori ca n-au marcat decat 5 goluri sau alte chestii din astea cu doar cateva zile inaintea meciului decisiv cu Danemarca... si nu e bine.

P.S. Chinezul Timisoara a fost infiintzat in 1910. Ripensia a fost infiintzat in 1928 ca si club profesionist de fotbal. Acum as zice c-a fost primul club profesionist dar sper sa nu supar multimea. :D Sau daca vreti spun asa "Ripensia a fost prima echipa profesionista de fotbal din Romania si a fost infiintzata in Oltenia chiar daca a jucat in Timisoara". E bine? Sau uite, mai bine.
"Ripensia Timisoara a fost primul club profesionist din tzara infiintzat de o mana de olteni ultravigilenti recent stabiliti in Timisoara"
"Strainii" din Ripensia erau nascuti in proportie de 90% la Timisoara si o mare parte dintre ei erau romani cu nume maghiarizate (singurul "stranier" care-mi vine in minte acum era straino-clujeanul Silviu Bindea) . Banatul a fost o regiune bogata si in Imperiul Austro-Ungar, dovada fiind multimea de nemti, austrieci si francezi ce locuiau in Timisoara la cumpana secolelor. Ca la voi nu venea nimeni si erau doar romani in lotul echipei, nu stiu daca trebuie s-o luati ca pe-o mandrie. Poate faptul ca toata lumea pleca de la voi ar fi o mandrie. :D

deep purple
23rd July 2003, 06:16
Uite aici singurul meu mesaj in care apreti si voi. Erau discutiile in toi pe topicul galeriilor si se vorbea de galerie si la sectiunea noastra.


Pai sa fie unu care merge peste tot cu echipa sa fie prezent la antrenamente. La meciuri sa fie mai multi, unu in tribune altii langa banca de rezerve iar dupa meci s-o taie in spate la vestiare si daca se mai poate altii care sa se ocupe de vanzari, poll-uri si CVUCS. Sa se folosesca pagina galeriei ca loc de intalnire si chiar sa se puna bazele unor coregrafii online. Se pot face multe si imi pare rau ca nu-s in Timisoara acum.

P.S. La pagina galeriei nu uitati sa specificati ca cea a Craiovei e cea mai tare ca daca nu ne intra oltenii pe forum sa ne zica ceva de "bine". :D

Dupa cum vezi a fost o paranteza de final si mai era si un gram de adevara acolo. Riscam sa ajungem sa ne injuram chiar intre noi daca specificam asa ceva in vazul vostru. S-a mai intamplat. Iti amintesti?

deep purple
23rd July 2003, 06:20
A, imi cer scuze am crezut ca si Aradul are 4 titluri ca si voi dar se pare ca Batrana Doamna a strans 6. Si totusi Ardealul asta...tz, tz... a trecut istoria pe langa el. :D

Blue
23rd July 2003, 07:26
Tocmai am spus ca am pomenit o singura data si discutia mergea catre asa ceva. Chiar vrei sa exagerezi aiurea cand acolo apare o singura data?
:mda: tzii neaparat sa fii ridicol. Am o memorie foarte buna, mi-am permis sa caut .Te citez:



Mar Iul 22, 2003 4:19 pm
Te cam joci cu focul. Tu chiar n-ai aflat ca sunt altii in Romania de la care noi luam notite?


Mar Iul 15, 2003 12:57 am
La pagina galeriei nu uitati sa specificati ca cea a Craiovei e cea mai tare ca daca nu ne intra oltenii pe forum sa ne zica ceva de "bine".

Au mai fost si altele, am luat-o pe asta, pt ca am vazut-o si ti-am si spus atunci ca ai reactzii de tzatza



Apropo de obsesii, Pacala a zis un banc cu banateni si nimeni nu i-a spus ca nu-i frumos sa scri eronat despre banateni ca ar vorbi rar in schimb la primul meu banc cu olteni si tu ai sarit sa-mi spui ca am o problema.
Iar mintzi, n-am zis nimic de banc.Am reactzionat la explicazia pe care i-ai dat-o lui nemuritor. Nu vreau sa spun ce-ai dovedit atunci, e indecent :D :D :D



Vorbind de istorie fotbalistica numara cate titluri ati strans voi in perioada interbelica si cate au strans Banatul si Ardealul comparativ cu voi. Adevaratul campionat national a inceput in 1922 cand era si organizat ca un campionat si era desfasurat si in Romania Mare.
Nu schimba discutzia,nu era vorba neaparat de titluri ci de istorie ,participari si inceputuri.Pana una alta,Oltenia a avut echipa in div A DIN CAMPIONATUL ROMANIEI DIN 1912 VOI 10 ANI MAI TARZIU.
Asa e ca fara voi nu era campionatul "ADEVARAT" :D :D :D iar nivelul Craiovei Maxima nu l-ati atins voi niciodata si nici nu-l vetzi atinge, EVER
n-am luat o carutza de titluri,erau alte conditzii.


care a fost intentia lui Pacala cand a incecat sa ne spuna ca Jiul e mai navigabil. Oricum si daca ar fi asa tot in urma ati fi ca n-ati reusit nici pana azi sa puneti un vapor pe el.
:D :D :D ei uite ca nici nu ma gandeam sa reiau vreodata discutzia despre "canalizarea" voastra Bega, sau Jiu :D :D :D Si daca itzi spun ca esti obsedat te superi :D :D :D M-ai omorat cu canalul ala infundat :D


Ripensia Timisoara a fost primul club profesionist din tzara infiintzat de o mana de olteni ultravigilenti recent stabiliti in Timisoara"
"Strainii" din Ripensia erau nascuti in proportie de 90% la Timisoara si o mare parte dintre ei erau romani cu nume maghiarizate.
trec peste ironia gratuita cu oltenii, dar te rog eu, nu ma lua pe mine cu romani maghiarizatzi. Erau bozgori toata ziua, n-o mai aburi tu aici.Daca aia erau romani, inseamna ca papa de la Roma e chinez.Intradevar stranierul era Silviu Bindea(probabil juma era roman) :D :D :D la fel si cu provincia aia in care romanii se numarau pe degetele de la...picioare ca erau acolo adusi de prin alte partzi ca slugi(luatzi care de prin Maramu, care din Oas sau din alte partzi ca doar romanii erau...toleratzi nu tolerantzi :D :D :D Ce incerci tu sa idilizezi chestii cu care n-ai nici o treaba tata :D :D :D


Ca la voi nu venea nimeni si erau doar romani in lotul echipei, nu stiu daca trebuie s-o luati ca pe-o mandrie. Poate faptul ca toata lumea pleca de la voi ar fi o mandrie.

[color=blue] Vreo 1600 de ani, oltenii au stat relativ destul de izolatzi de restul lumii.Au fost o bariera bunicica Carpatzii ,Dunarea si Oltul(cei din stanga lui teceau repede pe partea asta cand apareau pericole si erau destul de la adapost, primul pod fix peste Olt a fost construit odata cu fotbalul,pana atunci cu bacul).Oltenul de rand pleca doar daca-l chema voda sa se bata pentru tara(oricum mai izolatzi decat au fost Ardelenii,banatenii, bucurestenii si muntenii din apropierea lor,dobrogenii,basarabenii,bucovinenii si chiar si restul moldovenilor. Noi am ramas romani,am suferit infinit mai putzine influentze straine , nu
ne-am schimbat numele, nici religia, nici fiintza noastra,nici limba si nici accentul.Nu stiu daca e un motiv de mandrie sau nu.Nu e locul si nici cazul s-o discutam asta DAR IN NICI UN CAZ NU FACEM ATATA CAZ CUM FAC UNII DINTRE VOI CU CIVILIZATZIA VOASTRA BLA BLA BLA,doar reclama e de voi, stai cuminte

deep purple
23rd July 2003, 15:44
Pai acum te referi la ce-am vorbit despre voi la sectiunea CVUCS sau la toate sectiunile? Eu zic sa te hotaresti si ai giji ca ma faci mincinos fara sa realizezi ca de fapt tu incerci sa o dai la intors.
Saracii de noi, de abia in '22 am ajuns si noi in campionat. :D Culmea ca de cand am intrat am inceput sa-l luam si 6 ani la rand nu ne-am oprit. Aia da performantza.
Ametitu ala de oltean de-al tau a spus asa:


Da' crezi cumva ca transilvania are vreo shansa?
Nu e nimik de capu' vostru, fara lacatush brashovul ar fi in B,Gloria fara padureanu in C(shi fara blaturi).Acuma ca a plecat sarmantean nu shtiu cum sor descurca,varianta blaturilor nu mai merge( :? poate la dinamo :? )

Transilvania nu are nici un cuvant in fatza noastra(JUST TAKE A LOOK AT OUR HISTORY)

SUNTEM UNICI!!!!!!!!!!!1111 :D :D :D :happy :happy

Chiar nu vezi ca omul nu stie ca in Transilvania s-a jucat prima oara fotbal, in Banat au mers primele titluri ale Romaniei Mari si prima cupa. Acum tu spui despre Arad ca ala a fost doar un meci demonstrativ care nu trebuie luat in seama, dar dupa doua postari revii si spui ca nu conteaza titluri important e ca aveam echipa de fotbal in 1912.
Vezi ca nu tine sa fi oltean pe-aici pe forum. Incearca prin piatza la vandut de varza dar nu aici. Spui una si apoi uiti de unde ai plecat. Si mai ceva, reintra la sectiunea noastra (culmea e ca eu nu am intrat niciodata la voi si tot eu sunt obsedatu' :D) si numara acolo de cate ori am pomenit de voi ca sa vezi mai exact cine-i mincinosu' aici.

P.S. Eu abandonez acum ca nu ma pot pune cu o trupa intreaga de aberanti. Cum ti-am mai spus, veti ajunge sa spuneti ca au venit grecii lui Socrate si au preluat jocurile olimpice de la voi. Asta mai ramane sa spuneti ca sa dovediti cat puteti.

Timisoreanul
23rd July 2003, 15:58
Deep las-o mai moale ca nu se merita. Am mai spus ca am un prieten oltean de la Drobeta care lucreaza la o firma de constructii, dupa el, a pus la o jumatate de Timisoara acoperisuri si cealalta jumatate a vopsit-o. Cum sintem noi "zgirciti" asa is iei laudarosi sau foarte, foarte orgoliosi. Oricum eu ii percep ca pe niste oameni simpatici, atit si nimic mai mult. Nu o sa ajungi la nici un compromis, niciodata, crede-ma stiu ce vorbesc, singele oltenesc cind se incalzeste, pai sa nu-i stai in cale, nu-i asa baieti? :thinkso:
Hai sa fim sanatosi! :yeah:

Sorin
23rd July 2003, 16:53
Pai acum te referi la ce-am vorbit despre voi la sectiunea CVUCS sau la toate sectiunile? Eu zic sa te hotaresti si ai giji ca ma faci mincinos fara sa realizezi ca de fapt tu incerci sa o dai la intors.
Spui una si apoi uiti de unde ai plecat. Si mai ceva, reintra la sectiunea noastra (culmea e ca eu nu am intrat niciodata la voi si tot eu sunt obsedatu' :D) si numara acolo de cate ori am pomenit de voi ca sa vezi mai exact cine-i mincinosu' aici..

adanca e intunecimea mintii tale ratacite :D Ti-am pus in acelasi loc cele doua paragrafe daca tot revii la idee.M-am dus de curiozitate ,ma miram sa se fi inselat Blue. Am inteles si de ce ti-a pus data inaintea fiecarui paragraf :D Cele doua sint la sectiunea CVUCS asa ca esti un mare mincinos sau nu esti constient de faptele tale :D


Saracii de noi, de abia in '22 am ajuns si noi in campionat. Culmea ca de cand am intrat am inceput sa-l luam si 6 ani la rand nu ne-am oprit.
Uite ca aia care dupa tine,n-aveau in vocabular notiunea de istorie a fotbalului au jucat in A cu 10 ani inaintea voastra deci esti un mare mincinos sau nu esti constient de faptele tale :D



Incearca prin piatza la vandut de varza dar nu aici.La noi se fac de toate ca avem pamantul fertil. Varza se planteaza mai putin aici, e specifica zonelor montane. La noi se fac de toate, la tine poate doar varza.Sau e o metafora speciala :D deci iar esti un mare mincinos sau nu esti constient de faptele tale :D


Eu abandonez acum ca nu ma pot pune cu o trupa intreaga de aberanti. Cum ti-am mai spus, veti ajunge sa spuneti ca au venit grecii lui Socrate si au preluat jocurile olimpice de la voi. Asta mai ramane sa spuneti ca sa dovediti cat puteti.
Aberezi, esti nebun.Ai luat-o pe aratura amice, jocuri olimpice,socrate,
repeti obsesiv aceeasi ironie absurda cand voi sinteti cei mai laudarosi si mai infumurati . Dar sinteti simpatici in felul vostru mai ales cand vedeti la altii defectele voastre si le strigati. :D

Dar mai aveai tu o explicatie, ca voi nu vorbiti lent ca ardelenii. :D
Eu n-am observat nici o diferenta mare intre voi si ei la incetineala de a vorbi. Pana terminati de spus o fraza ma apuca plictiseala :boring:

Pacala
23rd July 2003, 20:07
:D dip parpal ,mai nou nici nu stii ce ti se intampla? E grav de tot asta :D
se numeste scleroza :D papa cotoare de varza plimbandu-te pe canal :D
daca ma uit la data la care le-ai scris,inteleg ca te apuca pandaliile la saptamana :ciocan: trateaza-te :shit:
:D

deep purple
23rd July 2003, 21:25
Asa e baieti, cum ziceti voi 8)
Timisorene, am realizat si eu. Am avut o colega din Turnu Severin si am prins-o ca se lauda ca nu stiu ce pila de unghii a gasit doar la ea in oras si nu a gasit in Timisoara. :D Folosea absolut orice sa-si arate o superioritate inexistenta.

viole(n)t
23rd July 2003, 23:22
deep, nu are rost sa mai incerci sa-i readuci cu picioarele pe pamant!!

Gerson
23rd July 2003, 23:27
deep baiatule, tu ai o problema grava de tot. Urmaresti discutiile colegelor despre pile de unghii :D esti dus de tot. Ia-l si pe violentul mare expert in levitatie :D si faceti-va un control la balamuc,vedeti sa nu va loviti prea tare cu fruncea :shit: :shit: :shit: :shit: :shit:

Rio
23rd July 2003, 23:36
Pt ady_azzuro: Spui ca aveti un lot tanar cu media de varsta sub 22 ani dar crezi cumva ca asta e un motiv pt a spera ca U Craiova va avea un sezon super?Dimpotriva acest lucru releva inexperienta jucatorilor si posibilitatea ca in timpul unui joc sa clacheze.
Si spune-mi si mie un jucator oltean care a confirmat

justafan
23rd July 2003, 23:44
Nu intzeleg,chiar nu avetzi nimic mai bun de discutat!Valabil pentru totzi... roll

Blue
24th July 2003, 01:03
Rio , mi-e teama ca ai prea putzine cunostintze fotbalistice daca ai pus intrebarile alea(cu a doua nu prea intzeleg ce vrei sa spui .
Ti-as fi raspuns eu ,dar n-am rabdare sa intru intr-o discutzie incepand cu descrierea alfabetului.

Blue
24th July 2003, 01:10
deep, citatele alea sint de la CVUCS,le-am si datat,nu le recunosti? :D :D :D Nu mai conteaza, ultimele tale mesaje au clarificat totul. Asta e boala,cauti cu lumanarea greseli(o crima sa zica cineva ca n-a gasit o pila ca aia in Tim, ca doar acolo e raiul :D :D)pana si discutzii de femei ,bla bla bla.Ai discurs de tzatza NF :D :D :D .
Maine,poimaine ,ai sa-mi spui ca tu esti Napoleon si ai sa acuzi tot oltenii ca nu-ti recunosc meritele pentru ca vor sa fie ei sau chestii de genul asta.Pur si simplu,de data asta, orice dialog,este stopat :D :D :D
Promit ca am sa caut daca exista optziunea ignore pe aici ,daca nu e,am sa fac un efort de vointza
FIN

deep purple
24th July 2003, 02:11
:rolleyes:

Edgar
24th July 2003, 02:41
Ai discurs de tzatza NF :D :D :D .

NF = NeFericita :? :P :D :D Acu pe bune, pentru a-l cita pe justafan, voi chiar nu aveti altceva de facut? Ati epuizat motivele de cearta cu bucurestenii si cum e vara si cald, ati zis sa va certati si intre voi, nu? La urma urmei ce conteaza e spectacolul fotbalistic, nu anul infiintarii, capacitatea stadionului sau coafura femeii de servici. Parerea mea... :thinkso:
Blue, sa nu-mi spui ca am opinia asta pentru ca Poli Iasi nu are istorie sau pentru ca e in B. :D

viole(n)t
24th July 2003, 04:20
Pt. Rio:


Rio , mi-e teama ca ai prea putzine cunostintze fotbalistice daca ai pus intrebarile alea(cu a doua nu prea intzeleg ce vrei sa spui .
Ti-as fi raspuns eu ,dar n-am rabdare sa intru intr-o discutzie incepand cu descrierea alfabetului.

Rio, cred ca a sosit momentul sa aflii ce inseamna sa polemizezi cu oltenii.

P.S.: Tot nu mi-ai raspuns la intrebarea daca eshti fan al fotbalului englez.

Blue
24th July 2003, 04:30
Rio, cred ca a sosit momentul sa aflii ce inseamna sa polemizezi cu oltenii.

ce faci violentule , ne barfesti acum? :D :D :D Nu e frumos deloc ce faci /nope/ ce, esti femeie? :D :D :D Zoe, fii barbata! :D :D :D

Uite ca pentru el,n-a sosit momentul.
Pana atunci o sa afle ce inseamna sa vorbesti(nu neaparat sa polemizezi)cu voi. Nu de alta dar parca pe moldoveni i-atzi desfiintzat de tot,ei si-au luat portzie dubla de jigniri

viole(n)t
24th July 2003, 04:39
Am urmarit pasiv "disputele" o perioada de timp shi concluzia la care am ajuns e ca tabara voastra incalca cel mai des "normele de fair-play"!!!

Sincer!!!

P.S.: N-am barfit prt ca nu am dat nume. :thinkso:

Oricum noi 2 avem un pact de neagresiune (sau mai bine zis de ignorare), aparut ca urmare a dorintzei tale, pe care n-am vrut sa-l incalc.

Blue
24th July 2003, 04:47
din moment ce ma citezi , inseamna ca nu respectzi regula Voi ati inceput, voi atzi incalcat flagrant omenia,asa ca scuza-ma.

Vad ca-tzi place sa te certzi ,n'ai somn din moment ce nu dormi noaptea ,in Romania parca este 4 dimineatza acum :D :D :D

viole(n)t
24th July 2003, 05:02
Era un citat reprezentativ pentru intreaga suflare olteneasca de pe forumul asta... deshi tre' sa recunosc ca pe tine nu te prea caracterizeaza astfel de kestii (adica in general ai un limbaj civilizat)

Totushi, a face pe cineva analfabet, chiar daca in gluma shi oarecum subtil, nu mi se pare fair-play /nope/

Cu inceputul "disputelor" e discutabil...

Cat despre "regula", nu consider ca am incalcat-o din simplu motiv ca nu vorbeam cu tine, ci cu Rio... Ce-i drept, n-am avut drepurile de autor la citat... :thinkso: Mea culpa.

P.S.: E chiar 5 a.m. in Romania!!

deep purple
24th July 2003, 05:46
Deja am ajuns la probleme personale. Cred ca li se trage unora de la prea multe telenovele ca altfel nu-mi explic. Viloentule, chiar de ce nu dormi. Chiar daca ai servici de noapte sau daca esti in vacanta si vara ai insomnii de ce nu iei niste pastile. Sunt sigur ca multi forumisti ti-ar recomanda diazepam. Eu deja m-am hotarat sa port dopuri de urechi cand trec prin sufragerie unde povestesc colegele cu nevasta-mea, ca daca aud de pile de unghii ma fac de ras. :D
Extraordinar. Vorba americanilor "unfuckin' belivable". :D

Pacala
24th July 2003, 09:18
Deja am ajuns la probleme personale. Cred ca li se trage unora de la prea multe telenovele ca altfel nu-mi explic. Viloentule, chiar de ce nu dormi. Chiar daca ai servici de noapte sau daca esti in vacanta si vara ai insomnii de ce nu iei niste pastile. Sunt sigur ca multi forumisti ti-ar recomanda diazepam. Eu deja m-am hotarat sa port dopuri de urechi cand trec prin sufragerie unde povestesc colegele cu nevasta-mea, ca daca aud de pile de unghii ma fac de ras. :D
Extraordinar. Vorba americanilor "unfuckin' belivable". :D
vai ,da ce de explicatii gasishi adancule :D
deci te uiti la telenovele mult, pe urma lucrezii noaptea sau ai insomnii de la discutiile la care te bagi intre femei si pandesti de unde si-a luat coana pila de unghii. Ai asa niste explicatii .... :D
:ciocan: :ciocan: :ciocan:

EDMOND_
24th July 2003, 11:26
Parerea mea - este o discutie fara nici un rost si Timisoara si Craiova au galerii frumoase si stadioane mari... pe centralul din Banie au fost de foarte multe ori peste 40000 de spectatori , iar la ultimul meci cu Steaua
este posibil sa fi fost un adevarat record ...nimeni nu poate spune ca a numarat ( aduceti-va aminte ciorchinii de oameni care imbracasera stalpii de nocturna de jos pana sus si de cei aproape 10000 de oameni ramasi in afara stadionului , fortand cordoanele de jandarmi...) a fost ceva unic ...
despre Craiova puteti sublinia ca a fost una din foarte putinele echipe care nu au retrogradat niciodata...
Si fiindca vorbeam de sperante ...sperantele mele pentru viitorul campionat sunt mai mari ca oricand ,nu in ideea cuceririi titlului ci in faptul ca echipa va juca frumos...si va fi foarte greu de invins! Am incredere in Sorin care "arde" pentru Universitatea la fel cum o facea cand era jucator...

deep purple
24th July 2003, 15:16
Pacala, mai mergi putin la scoala asa vreo 11-12 ani si apoi o sa imi mai pierd vremea cu tine. Cu ocazia asta vei afla ca mai sunt si alte timpuri in afara perfectului simplu. :D

ady_azzuro
24th July 2003, 15:26
Mai baietzi timishoreni voi chiar avetzi tupeu /nope/ /nope/ .
Voi de abia atzi facut capshorul in divizia A shi avetz gura mare rau.
In loc sa ne multzumitzi in sculare shi in culcare ca vam ajutat sa acapatzi de retrogradare directa voi ne contrazice-tzi ca in codru'.
Mai ciocu' mic nu va mai lauda-tzi asha.
Uitatzi-va la performantzele noastre n-am chef sa vi-le amintesc toata romania le shtie.
Va ofticatzi ca sunt CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI.
Sa shtitzi shi voi ceva IUBIRE CA LA CRAIOVA NU EXISTA.

Niciodata nu ne putetzi pune la indoiala suprematzia noastra :ciocan: :ciocan:

Netscape
24th July 2003, 15:33
bai scaparel-purpurel, intai invata sa scrii romaneste si pe urma ai dreptul sa te dai mare cu scoala ta. Nu se vede ca ai scoala dupa cum scrii si te exprimi sau poate ai repetat de 5 sau 6 ori ,fiecare an :D
Tu vezi-ti de echipa ta ca inca nu se stie daca ramane in Timisoara sau se intoarce in Bucuresti sau cum s-o chema in viitor.Ripensia este sugestia ta? :evil:
Faci prea mult zgomot pentru un agramat si suporterul unei echipe care...

deep purple
24th July 2003, 19:13
Wow netscape, ce m-ai spart :o

:D

Adi_azzuro, nu avem treaba cu titlurile voastre. Sunt doar 4, Timisoara are 10 asa ca nu stiu de ce sa fim complexati. Poate pentru ca nu avem de 3 ori mai multe? Nici n-am pomenit de asa ceva si nu stiu de ce te-ai bagat la capitolul asta.

Sorin
24th July 2003, 19:50
Asa e deep ,numai ca acele titluri au fost luate inainte de al doilea razboi mondial, nici macar nu mai exista supravietuitori din acele echipe dintre jucatori si poate nici din suporterii care mergeu atunci la stadion.
Ultimul titlu l-ati luat in 38 :D nici tata nu se nascuse pe atunci ,nici bunicii mei nu se casatorisera. Suna foarte ridicol ce spui :D :evil: :drak: :P
Am auzit ca pe vremea lui Glad era un mic campionat pe acolo, de oina :D
iar acele echipe se chemau Chinezul si Ripensia nu Poli sau Poli Aek.

ady_azzuro
24th July 2003, 19:53
Asta s-o crezi tu .
Uitzi de performantzele noastre europene.
Oricum voi sunteti mici copii pe langa noi /fu/ /fu/ :D :D .
Sa zicetzi merci ca nu va desfintztzi.
Credeam shi eu ca exista ceva fratzie intre noi craiova shi timishoara, da' vad ca tzie nutzi convine :) :)

Timisoreanul
24th July 2003, 20:55
Am o rugaminte pentru olteni si banateni deopotriva. Mai baieti va rog nu va mai certati, Craiova si Timisoara au cei mai frumosi suporteri, la egalitate. Am ajuns sa ne certam noi intre noi, avem destui dusmani care se si bucura de aceasta certa intre noi.
HAI VA ROG, UITE ASTA SA FIE CADOUL MEU DE NUNTA DE LA VOI, SE POATE? Sambata imi voi lega destinul de sufletul pereche.
:love: :love: :love:
Sa fim sanatosi si sa va gasiti si voi sufletul pereche! :kiss: :kiss: :kiss:

Sorin
24th July 2003, 21:15
:) gata, pace
casa de piatra :yeah: :happy :ok:

Tudose
24th July 2003, 21:16
Casa de piatra, Timisorene!

Baieti, chiar nu mai gasim ce sa comentam despre fotbalul romanesc? Ne batem in orgolii locale si uitam problemele esentiale. Haideti mai bine sa discutam la "Ce se poate face pentru insanatosirea fotbalului romanesc"! Sigur ca nu o sa schimbam nimic, dar daca tot ne pierdem vremea scriind pe acest forum, de ce sa nu facem ceva constructiv?

ady_azzuro
24th July 2003, 22:00
OK o sa fim infratziti noi shi timishoreni(asha am fost din totdeauna)
Casa de piatra timishorene :happy :happy .

Yo imi cer scuze pt ca m-am luat de voi timishorenii

viole(n)t
24th July 2003, 23:23
Casa de piatra, Timishorene!!!

Fericre shi implinire in casnicie shi pe stadion :thinkso: .

Hai Poli! Hai Shtiintza!

justafan
24th July 2003, 23:33
Sa fie intr-un ceas bun,mesajul tau a fost deja de bun augur... :bere: !!!

deep purple
25th July 2003, 00:15
Sincer departe gandul de mine de-a ma certa. Doar eu nu sunt genul care sa stau cu mainile incrucisate la niste neadaveruri si m-a deranjat faptul ca unii nu le pot accepta. Eu am spus-o de zeci de ori ca prefer la egalitate Craiova si Rapidul imediat dupa Poli, oricat de mult incearca sa ma supere o mana de suporteri olteni. Am votat in ambele topice ca as vrea titlul sa mearga la Craiova. Deci, de aceasta data i-am preferat inaintea Rapidului pentru ca reprezinta provincia. Cu alte cuvinte m-as bucura pentru voi sa ajungeti sa aveti 10 titluri ca si noi (si daca se poate si mai multe). Totul e sa nu vi se urce la cap si sa apreciati aplauzele din partea celorlalti in loc sa-i priviti de sus. Voi ce ziceti?

Bafta Stiintza, sa luati titlul.

Sergio
25th July 2003, 00:16
Uite, vezi ca e buna si casatoria la ceva? Ai oprit un conflict care parea sa nu se mai termine.Bravo tie, Timisorene.

Lasand gluma, sanatate, bafta si tot ce va doriti.

Si bineinteles FORZA VIOLA!

Blue
25th July 2003, 01:51
Casnicie fericita si tot ce-ti doresti timisorene :happy
O perioada vei aparea f rar pe aici :D :D :D

acum nici nu se mai pune problema sa ne certam :)
:pace: :yeah:

Albastreata
25th July 2003, 04:53
(si piatra de casa!) :D

inter
25th July 2003, 08:33
Casa de Piatra Timisorene :happy

Timisoreanul
25th July 2003, 12:34
Va multumesc baieti. Vedeti ca se poate.
Va urez sanatate si hai "provincia". Asteptam titlul in Craiova, Timisoara, Pitesti, oriunde, sa aratam ca nu la "Bucuresti se da ora exacta" ci la Greenwich. :D
Forza Banatul, Oltenia, Ardealul si Moldova!!! 8)
Hai Romania !!!

deep purple
25th July 2003, 15:09
Bine mai, dar Cadrilaterul, Basarabia, Bucovina de Nord si Transnistria nu vreti sa "hai"?
Dar Banatul sarbesc?

Albastreata
26th July 2003, 03:42
Bine mai, dar Cadrilaterul, Basarabia, Bucovina de Nord si Transnistria nu vreti sa "hai"?
Dar Banatul sarbesc?
Cata vreme avem campionat continand echipe cu numele Dinamo... mai e de asteptat (oricum ce e aia "transnistria"!? :x )

deep purple
26th July 2003, 10:10
Transnistria... hmm... nu stiu ce-mi veni. Dar ca sa fiu fair-play am le-am urat si lor succes. Decat Dinamo mai bine Transnistria.

Albastreata
27th July 2003, 17:04
Dinamo si Transnistria fac parte din aceeasi categorie de "creeatii moscovite" antiromanesti.... :drak:

Rio
29th July 2003, 00:59
pt Blue : Dupa tine ce inseamna cunostinte fotbalistice?
Si chiar te rog sa-mi descrii alfabetu' ca sa stiu si eu ce caracteristici are. Chiar ma intrebam daca alfabetu' e patrat sau rotund.
Repet ce am vrut sa zic : ady_azzuro zicea ca jumate din echipa e sub 22 de ani si cred ca asta nu e un motiv de a spera la un parcurs bun in campionat. Si chiar ai exemplul Sportului de anu' trecut(chiar el zicea)
De cativa ani toti oltenii zic ca o sa ia campionatu' si cupa dar asta se intampla daca intorceai clasamentu invers.

P.S Nu sunt fan al fotbalului englez. Mie imi place fotbalul modern si in viteza

riva
29th July 2003, 02:02
asa le place lor, oltenilor sa se anunte in cursa pentru cistrigarea campionatului si pe la mislocul turului vor sa schimbe antrenorul, presedintele si echipa!!! asta e oltenia :shock:

Blue
29th July 2003, 02:53
:D :D :D zau n-am rabdare cu tine.Esti prea departe de fenomen.Faceam referire la abc-ul fotbalului pe care nu-l ai din moment ce ai pus niste intrebari aiurea :D :D :D De fapt, nu asta conteaza, in rest stai linistit ca si dupa revolutie cand am avut performantze ceva mai slabe , avem cu ce sa ne laudam macar fatza de orice echipa nedepartamentala,adica din provincie ,crede-ma pe cuvant si am sa-ti fac un scurt rezumat ,nu neaparat pentru tine ,cat pentru altzi iubitori ai fotbalui(asta apropo de intorsul clasamentului) :D :D :D.Multe echipe din divizia A ,n-au drept cea mai buna performantza ce am realizat noi in conditzii grele

90-91 EVENT= CAMPIONI +CUPA+primul strain dupa comunism,Agalliu
cuefa Partizani Tirana ,Borussia Dortmund

91-92 loc 3 +semif cupa +CCE Apollon limassol

92-93 loc3 +CUPA ROMANIEI(Dacia Unirea Braila) +CUEFA Sigma Olomuc

93-94 loc2 +finala cupei(Gl.Bistrita) +Craioveanu golgheter+CC Havnar Boltfeleg , Paris Saint Germain

94-95 loc2 semif cupa +Craioveanu golgheter +CUEFA D.Tbilisi

95-96 loc 4 +C UEFA D.Minsk

96-97 loc11 +noaptea baricadelor +C.Intertoto Cuckaricki Stanko Belgrad,Spartak Trnava,Skonto Riga, FK Karlsruhe

97-98 loc 8 decide destinatzia titlului + finala cupei(Rapid) + primul antrenor strain J.R. Alexanco

98-99 loc 13 (pozitzie inselatoare, craiovenii au oierdut sau vandut ultimele meciuri iar altzii au tot cumparat sa scape de retrogradare dar noi n-am fost in pericol,facuseram punctele necesare mai demult,N-AM FOST IN PERICOL) momentul Balaci

99-2000 loc13 finala cupei(dinamo)+ teribilul meci cu FC Brasov din penultima etapa cand am jucat cu spectrul retrogradarii(pana la urma chiar daca nu invingeam ,poate scoteam puncte in ultima etapa in Giulesti,de ce nu iar de cazut n-a cazut nici macar Brasovul, a fost sa fie Farul care a pierdut la Onesti desi totzi considerau ca acolo vor bate sigur)
ATUNCI AM FOST PE MARGINEA PRAPASTIEI !!!!!!!!!!!! (momentul cel mai delicat,dar sa nu uitam ca in istoria stelei este si un baraj chiar de ramanere in divizia A)

2000-01 loc 8 +UEFA Pobeda Priljep(mare rusine)

01-02 loc 7 + Intertoto FC Bins +Fc Synot(Cehia) + razboiul suporterilor cu netoiu + decide pt a doua oara destinatia titlului impotriva suporterilor

02-03 loc 7 nimeni in istoria fotbalului romanesc n-a mai pierdut deodata chiar un lot intreg de 22 de fotbalisti si reconstructia a fost rapida,dupa cum incepusera ziceam ca iau titlul(ironia si talentele pe care ti le dai tu n-au sens daca tzinem cont de circumstantze ).Am avut un momet mai greu la final tur si start de retur dar ne-am scos destul de repede luand 13 puncte din 15 in retur tocmai in fata bucurestenilor in conditiile in care 3 din 5 meciuri au fost in deplasare Ghencea,Giulesti,Cotroceni)
+revenirea lui Sorin Cartu

ALTFEL SPUS IN CIUDA UNOR PIEDICI DINTRE CELE MAI GRELE IN ACESTI ANI GREI AM REUSIT

- UN TITLU DE CAMPIONA
- DE DOUA ORI VICECAMPIONI
- DE DOUA ORI PE LOC 3
- UN LOC 4
- DOUA CUPE ALE ROMANIEI
- INCA TREI FINALE PIERDUTE
- SI 3 SEMIFINALE
-O PARTICIPARE IN CUPA CAMPIONILOR
- UNA IN CUPA CUPELOR
-DOUA IN CUPA UEFA
-DOUA IN INTERTOTO
-CRAIOVEANU DE DOUA ORI GOLGHETER
-AM DECIS DESTINATZIA A DOUA TITLURI IN ULTIMA ETAPA
-AM REUSIT SA ALUNGAM UN CAINE MUTANT- cainetzoi
-S-A REUSIT O RECONSTRUCTZIE A ECHIPEI PLECAND DE LA ZERO
(-22 DE FOTBALISTI)

Toate astea in conditziile in care clubul a trecut prin mainile :
-consiliului judetzean+ rectorat centru universitar+primarie
-fratzii Paunescu
-Ilinca&co.
-cainetzoiu
-Dinel Staicu

Macar stadionul Ion Oblemenco s-a ales cu toate imbunatatzirile de rigoare:scaune plastic,nocturna,alte chestii marunte de infrastructura si a gazduit un meci oficial al echipei natzionale intr-un moment dificil la care au fost 15 000 de spectatori la un antrenament(un record pentru aceasta zona a Europei).

Pe langa asta, in acesti ani, multzi jucatori care au plecat de aici au ajuns ia imbrace tricoul natzionalei chiar daca s-au risipit in toata lumea.
Poate ca am insemnat totusi cate ceva. De aia si cred ca dintre tinerii jucatori de azi vor confirma multzi.

Repet, mesajul nu-tzi este adresat tzie,Rio (n-asi fi facut efortul asta pentru a-ti da tzie o replica,crede-ma pe cuvant) ci in mare pentru suporterii Universitatzii Craiova si pentru iubitorii de fotbal ceva mai cunoscatori ai fenomenului.Fara suparare, maestre :D :D :D Ti-am zis,unul care stie despre ce e vorba stie sa faca sau nu unele afirmatzii,nu ma refer la ultimul tau mesaj. :D :D :D

Iar noi suporterii am facut mai mult decat oricare altzii de aici, ne-am zbatut mereu dupa puterile noastre sa fie bine la Stiintza.Poate am sufocat-o cateodata cu dragostea noastra dar in nici un caz NU A PARUT NICIODATA O ECHIPA A NIMANUI SI DE NELUAT IN SEAMA :D :D :D

Stiu o gramada de echipe care au cazut cat s-a putut cadea, altele care au stat in A aproape neobservatzi si altzii care au fost datorita circunstantzelor politice doar in fatza si care ori au fost doar uratzi si injuratzi,ori au avut momentein care desi s-au clasat mai sus, au trecut neobervatzi.
CU UNIVERSITATEA CRAIOVA ASTA NU SE VA INTAMPLA NICIODATA :D :D :D

Poate am fost in cateva randuri mai optimisti si mai indraznetzi decat ar fi fost cazul.Ei si... Asta nu e deloc rau, NU DAU DOI BANI PE OAMENII UMILI, CARE-SI STIU SA STEA CHITIC ,ASCUNSI INTR-UN COLT, OAMENII LIPSITZI DE TUPEU, CURAJ SI INCREDERE IN EI, NU SINT BUNI DE NIMIC, PERSOANELE STERSE ,INCOLORE,INODORE, FARA FARMEC ,FARA SCARTZ, FARA NIMIC SA NE LASE IN PACE CA NE PLICTISESC TERIBIL :D :D :D

Albastreata
29th July 2003, 04:16
/hello /hello /hello
Mai stie cineva cum s-au desfasurat meciurile cu Steaua si Dinamo imediat inainte de "revolutie"? Cand nici la radio nu se mai comentau meciurile? Nu stiu zau ce s-ar fi intamplat daca nu cadeau comunistii atunci! Asa au trebuit sa lase Craiova sa mai ia cupa si campionatul si macar sa-si amane razbunarea... Acum cand toti sunt cu ochii dupa bani, numarul mare de suporteri ai Stiintei incurca socotelile (de altfel din aceleasi motive a fost facuta cadou Timisoarei echipa in "A", nicidecum ca recompensa pentru "knock-out-ul" administrat adevaratei Politehnica).

Tudose
29th July 2003, 11:08
Imi aduc aminte de meciurile din toamna lui '89. Universitatea, aflata si atunci in reconstructie, tot cu Sorin Cartu antrenor, invingea si pe Steaua, si pe Dinamo in campionat. Tin totusi minte ca finalul meciului cu Steaua, castigat cu 2-1 in Ghencea, l-am ascultat la radio.

viole(n)t
29th July 2003, 11:55
... Acum cand toti sunt cu ochii dupa bani, numarul mare de suporteri ai Stiintei incurca socotelile (de altfel din aceleasi motive a fost facuta cadou Timisoarei echipa in "A", nicidecum ca recompensa pentru "knock-out-ul" administrat adevaratei Politehnica).


Nu prea intzeleg ce vrei sa spui :?
Fii mai explicit!

Cat despre evolutzia Stziintzei in viitorul sezon, cred ca va entuziasmatzi prea devreme. Sa dea Domnul sa avetzi dreptate, dar cred ca va fi mai greu decat reiese din mesajele voastre.

Statistica lui Blue este mai degraba trista, pentru ca evidentziaza un real regres in ceea ce priveshte pe Shtiintza ultimilor ani.

ady_azzuro
29th July 2003, 16:27
Bravo Blue , oltean adevarat :bere: :ok: /hello
Mi se pare explicabil opimismul nostru fiindca toata lumea stie avem cel mai bun portar din A cea mai buna aparare din A cel mai solid mijloc din A si cea ce este cel mai important avem si unul dintre cei mai puternici atacanti N'Jock :yeah: :yeah: :thinkso: .
Sa ma contraziceti daca gresesc shi aduceti argumente :) :)

Albastreata
30th July 2003, 00:37
Consider ca Politehnica Timisoara a fost pur si simplu facuta knock-out prin masinatii clasic comuniste la vremea respectiva si s-a avut grija sa aiba parte de o cadere cat mai libera..., iar actuala mutare a unei echipe din Bucuresti la Timisoara nu o vad ca pe o compensatie, :bere: ci pur si simplu e vorba de scopurile romanesti clasic postrevolutionare: afaceri, bani, etc! Gresesc!? :bere:

Blue
30th July 2003, 01:05
Mi se pare explicabil opimismul nostru

merci Ady, optimismul este explicabil si omenesc. NE TREBUIE LINISTE ACUM LA CLUB.
Vreau sa te rog ceva , ia-te de ceilaltzi aici ,la sectziunea intern, pe teren neutru.Sa respectam fiecare sectziunile proprii suporterilor fiecarei echipe. Aici ne ciocnim cu adversarii :D :D :D


Statistica lui Blue este mai degraba trista, pentru ca evidentziaza un real regres in ceea ce priveshte pe Shtiintza ultimilor ani.
VREAU SA SPUN CA IN VIATZA ORICARUI CLUB, APAR SI PERIOADE MAI PUTZIN BUNE.IMPORTANT ESTE CA SUPORTERII SA RAMANA LANGA EI TOT TIMPUL. Iar noi am reusit chiar si in aceasta perioada grea niste lucruri pe care altzii nu le-au reusit nici in perioadele lor de varf.Vreau sa stii ca eu v-am considerat pampalai cand am vazut cum n-atzi reactzionat cand un limbric ca zambon(asta e nume de salam :D ) v-a dus echipa in campionatul judetean.Asa ceva este inadmisibil din punctul meu de vedere.Si iti spun ca noi am fi avut o cu totul alta reactzie.
Si te rog sa nu-mi explici de civilizatzia voastra cum ai facut-o pana si pe forumul lui Poli, ca ce-ai facut tu acolo devedeste ca nu esti deloc civilizat, mai degraba josnic.Nu m-am coborat la micimea sufletului tau sa-ti raspund acolo din respect pentru altzi timisoreni care nu-ti impartasesc obsesia si nici n-am spus la nimeni sa vina acolo cum se temea un altul.
Dar eu altceva discutam aici, si regret ca n-ai sesizat (poate din reavointa mascata)sau ai trecut prea usor(din superficialitate) peste ce vroiam sa arat in mesajul meu.
CEEA CE NU INTZELEG UNII dinamovisti sau stelisti este ca ce avem noi este mult mai valoros PENTRU CA CE A REALIZAT CRAIOVA NU S-A FACUT PRIN ORDINE GUVERNAMENTALE, CU INREGIMENTARI FORTATE DE JUCATORI, CU SANTAJE CU DOSARE DE LA POLITIE ETC. CHIAR NU VREAU PALMARESUL LOR DACA STIU CA ESTE FALS SI OBTZINUT ASA CUM L-AU OBTZINUT EI. Asa ceva nu voi accepta NICIODATA. Inseamna sa abdic de la tot sistemul meu de valori. SI ASTA NU SE VA INTAMPLA , OH , NU /nope/

deep purple
30th July 2003, 01:39
Iar sunteti voi mai valabili? Deci prin a-i da in cap unuia care a cumparat o echipa si face ce vrea cu ea inseamna pentru tine civilizatie. Deci daca tu cumperi uzinele Cielo de la voi si le falimentezi toti fanii mashinilor coreene trebuie sa vina sa-ti dea in cap. Pai daca ai dat banu, daca altii au fost mai prosti si au vandut echipa la Zambon...
Esti incurabil! Civilizatie cu parul... cred ca numa' la voi s-a auzit de asa ceva.
Blue, aduna-te si mai priveste si in jur. E bine sa fi optimist din fire dar e foarte gresit sa crezi ca esti perfect in timp ce toti ceilalti trebuie sa ia lectii de la tine.
Atat am avut de spus si inainte sa dai replica in stilul tau carateristic te rog sa reflectezi putin inainte.

Blue
30th July 2003, 02:36
Deep, nu vreau sa polemizez cu tine sau cu el.Am atras atentia si asta numai pentru ca am avut senzatzia ca exista un alt mesaj ascuns in vorbele lui.La voi am vazut mai demult.

Vezi tu ca si la biblie, intr-un loc scrie sa intorci si celalalt obraz dar in alta parte scrie ca xista si un timp pentru a te lupta.Dupa mine sint valabile amandoua.Intorci o data si celalalt obraz dar daca te scuipa inca o data :D :D
:D atunci poti sa scotzi parul de voie.
Nu stiu daca mergi pe strada cu nevasta sau prietena si cineva o ataca ce parere ai sau daca cineva intra la tine in casa si te fura, cat de civilizat(sau poate las,bleg,slab?)trebuie sa fii.

Apropo de chestii din astea economice ca tot imi dai tu exemplu ca daca o cumpararse zambonu, avea dreptul s-o faca praf.VREAU SA TE INTREBI CEVA SI TE ROG SA-MI RASPUNZI SINCER DE TOT.

Cum ti se pare Canada ca civilizatzie,liniste si sigurantza cetatzeanului in comparatzie cu Romania sau SUA?
Daca ti se pare superioara, cum interpretezi tu scandalarile care au loc aici de citeva zile, apropo de intalnirea asta a OMC .
Banuiesc ca s-au dat si la voi imagini nu?

deep purple
30th July 2003, 02:58
Oamenii mai fac scandaluri si de plictiseala. E tot un fel de-a incarca bateriile.
Revenind la fotbal, daca trebuia sa dam cuiva in cap aia erau cei care au vandut clubul lui Zambon. Dar ei l-au vandut ca nu mai aveau posibilitati iar ei la origini erau componentii celebrei Poli care a luat cupa dupa finala cu Steaua si au eliminat Celtic-ul. In primul rand sunt idoli si in al doilea rand nu avea posibilitati.
Voi ce-ati fi facut daca Camataru si Balaci ar fi cumparat Universitatea dupa revolutie si ei ar fi fost cei care ar fi vandut-o lui Netoiu din lipsa de bani? Ati fi sarit in capul lor? Nu.
La voi Netoiu nu numai ca a vrut sa distruga ca un prost clubul dar a mai si sprijinit dusmanii cei mai periculosi. Aici e alta problema. Nu cred ca Zambon ar fi scapat usor daca facea asa ceva. Una e sa nu ai posibilitati sau sa nu stii sa mentii un club si alta e sa arati pe fata ca esti rau intentionat.

P.S. Canada nu e mai civilizata ca SUA, e doar mai curata de microbi. Nu exitat atatia loseri pe metru patrat si nici atata tiganime, dar oamenii nu sunt la fel de amabili ca americanii, in schimb nu sunt asa de falsi. Una alba una neagra. Greu de spus.

Blue
30th July 2003, 03:21
deep, zambon a facut-o praf de tot,trebuia atacat,doar a dus-o in D ce tot o intorci?ce vrei mai rau de asa? divizia E nu exista

eu ii stiam pe astia oameni foarte calmi.Se intampla rar belele pe strazi.Dar uite ce se intampla odata cu reuniunea OMC in Montréal. Asta inseamna ca astia nu mai sint calmi?ca cinstit vorbind, am vazut lucruri penibile(ca in Romania,nici o diferentza) si din partea demonstrantzilor si din partea politziei si din partea posturilor tv, mai sint si tot felul de restrictzii de circulatzie . Dar si unii si altzii sint convinsi ca au dreptate sau platiti bine sa creada asta. Tu ce zici, asta inseamna ca astia nu sint in majoritate, linistiti din fire,calmi?

Ferko
30th July 2003, 07:58
Pentru deep purple, care spune printre altele :
"...Revenind la fotbal, daca trebuia sa dam cuiva in cap aia erau cei care au vandut clubul lui Zambon. Dar ei l-au vandut ca nu mai aveau posibilitati iar ei la origini erau componentii celebrei Poli care a luat cupa dupa finala cu Steaua si au eliminat Celtic-ul. In primul rand sunt idoli si in al doilea rand nu avea posibilitati..."

Daca a venit AEK s-au gasit bani si la primarie pentru sustinerea echipei. Pentru ADEVARATA POLI de ce nu s-au gasit ? Trebuie ales primar Armas pentru ca Timisoara sa aibe in continuare echipa de fotbal in divizia A ? Unde era primarul cand Zambon a cumparat POLI ? Ce-au facut timisorenii cand Zambon si-a batut joc de POLI ? Eu am fost si raman cu POLI. Chiar si divizia D. Chiar daca nu sunt in Timisoara.

ady_azzuro
30th July 2003, 09:48
Ma baieti noi suntem echipe infratite ce naiba va certati asha??
:? :?

Utilizator
30th July 2003, 10:15
Salve tuturor.
Apropo de topicul forumului: ce face Rapid cu Anderlecht? trece sau nu?
Eu zic ca au sanse, desi nu tin cu Rapid...S-ar putea ca ei sa fie primii in CL.

viole(n)t
30th July 2003, 10:54
Si te rog sa nu-mi explici de civilizatzia voastra cum ai facut-o pana si pe forumul lui Poli, ca ce-ai facut tu acolo devedeste ca nu esti deloc civilizat, mai degraba josnic.Nu m-am coborat la micimea sufletului tau sa-ti raspund acolo din respect pentru altzi timisoreni care nu-ti impartasesc obsesia si nici n-am spus la nimeni sa vina acolo cum se temea un altul.


Nu shtiu la ce te referi.


Dar eu altceva discutam aici, si regret ca n-ai sesizat (poate din reavointa mascata)sau ai trecut prea usor(din superficialitate) peste ce vroiam sa arat in mesajul meu.


Am sesizat esentza in ceea ce ai scris. Faptul ca am scris ca Shtiintza este pe o panta descendenta in ultimii ani e o remarca, nicidecum plecata din reavointza, ci mai degraba din parerea de rau ca nici macar voi nu atzi mai facut fatza miticilor in ultimii ani.


Vreau sa stii ca eu v-am considerat pampalai cand am vazut cum n-atzi reactzionat cand un limbric ca zambon(asta e nume de salam ) v-a dus echipa in campionatul judetean.

Hai sa-tzi fac un rezumat al "erei Zambon", poate vei intzelege mai bine.
Italianul a venit la Poli in primavara lui 2000, asociindu-se cu primaria. La acel moment, Poli era implicata in lupta pentru evitarea retrogradarii (din B). Alb-violetzii nu au putut evita retrogradarea shi in acel moment a intervenit Stroe de la Piteshti cu cedarea locului. Poli shi-a faacut echipa dar lucrurile in campionat n-au mers cum trebuie asha ca inca din returul editziei 2000/2001 Zambon se hotarase sa-shi recupereze investitzia. L-a adus preshedinte pe marcel iancu, un oltean specializat in blaturi shi alte kestii din astea. Jucatorii au inceput sa fie batjocoritzi, iar CVUCS a luat imediat atitudine ("Zamboane, du-te la Roma...!!!). Macaronarul a mai stat la Poli pana la inceputul sezonului 2001/2002, apoi clubul a fost finantzat de un dubios Constantin Andrei. Desigur anarhia s-a instalat la club, Zambon a plecat cu unii jucatori shi cu datorii neplatite. LPF ne-a penalizat iar pe teren ne bateau totzi. Asha s-a ajuns la "negativul" din clasament.


Deep, nu vreau sa polemizez cu tine sau cu el.Am atras atentia si asta numai pentru ca am avut senzatzia ca exista un alt mesaj ascuns in vorbele lui.

Acum eshti shi paranoic. Nu exista nici un mesaj ascuns. De altfel simpatizez cu Shtiintza, dar asta nu ma impiedica sa va "taxez" exagerarile.


deep, zambon a facut-o praf de tot,trebuia atacat,doar a dus-o in D ce tot o intorci?ce vrei mai rau de asa? divizia E nu exista


Cred ca la acesat intrebare tzi-am raspuns mai sus. Shi oricum Zambon a fost atacat. Vad ca va tot laudatzi cu opozitzia voastra fatza de Netzoiu, ca shi cum voi l-atzi dat afara... Omu a plecat de bunavoie.
Sper sa nu ajungetzi sa regreatatzi "epoca netzoiu". Nu de alta, dar in ProSportul de azi vad ca se vrea destituirea lui Cartzu. La asha o kestie, ashtept reactzia voastra...

ady_azzuro
30th July 2003, 12:45
Yo zic ca zambon v-a facut voua mai mulr rau decat ne-a facut noua netoiu :thinkso: :thinkso:

viole(n)t
30th July 2003, 14:12
Zambon e un caz interesant.

Eu cred ca cel putzin la inceputul perioadei cand a fost la Poli a fost bine intentzionat.

deep purple
30th July 2003, 15:49
Zambon a si plecat dintr-o pozitie delicata. Nu a luat o echipa de podium si a dus-o la rapa. Poli era trecuta deja prin mainiile altor afaceristi care nu au dovedit ca sunt capabili sau erau singuri in lupta cu datoriile si salariile. Zambon a plecat cu bune intentii dar a ajuns unde-a ajuns.

Tudose
30th July 2003, 15:51
Si cum ramane cu umilirea jucatorilor de catre Zambon? Asta tot din bune intentii a plecat?

deep purple
30th July 2003, 16:10
N-a mai vrut sa dea banu si le-a spus-o pe fatza. Asta a fost "umilirea" dupa care jucatorii si-au facut bagajele si au plecat sa promoveze cu UTA, Apullum si FC Oradea.

Tudose
30th July 2003, 16:14
Ca patron, ai datoria sa onorezi obligatiile fata de angajati, nu sa le spui "daca vreti bani, scoateti-va nevestele la produs". Daca nu mai vrei sa investesti, platesti salariile la zi si apoi inchizi afacerea.

EDMOND_
3rd August 2003, 12:52
Deep , Camataru si Balaci nu ar fi putut sa faca lucrul asta din mai multe motive , pe care nu le amintesc acum! daca ar fi facut-o , bineinteles ca nu ar fi scapat usor , nici ei! Vreau sa fac o precizare , lui Netoiu nu i-a sarit nimeni in cap , a fost un fenomen de respingere din partea intregului oras , ceea ce a fost extrem de civilizat , nu crezi?
La ultimul meci cu Nationalul , 30000 de oameni au scandat impotriva echipei proprii si au aplaudat echipa adversa ... a fost momentul in care Netoiu a realizat ca nu are nici o sansa la Craiova... a fost , daca vrei ceva similar cu fluturatul batistelor albe la spanioli ... a fost din nou civilizat , nu crezi? Atat deocamdata , sa auzim de bine...

Rio
6th August 2003, 01:13
Blue, ar mai trebui adaugat la statistica ta "calificarea" in fata lu Pobeda Prilep sau Popasu Prislob. Sa nu uitam de meciul ala din cupa cu o echipa din Divizia C(nu mai stiu care da imi amintesc ca au jucat fara 6 jucatori de baza) cand oltenasii tai "au castigat" la penalty-uri. Si Craiova in ultimii ani a cam fost in zona retrogradarii.

vialli
6th August 2003, 02:33
dar echipa ta favorita care e rio? :drak: Craiova a avut si momente bune in acesti ultimi ani. Totusi nu ne puteti acuza chiar asa usor si n-am mai facut porcarii ca altii.

EDMOND_
6th August 2003, 03:13
Rio , indiferent prin ce a trecut Craiova in ultimul timp , noteaza-ti in agenda ta ca este al patruzecilea campionat al Universitatii pe prima scena
( fara sa retrogradeze vreodata ) , asa ca lasa-ne sa sarbatorim si vezi de soarta echipei tele....

Blue
6th August 2003, 04:17
rio, ti-am raspuns cu o pagina inainte.De ce ma nominalizezi pe mine ,esti suparat pe mine? :D :D :D

Rio
6th August 2003, 14:36
Echipa mea favorita e Steaua si asta e al 56-lea campionat pe care Steaua il disputa pe prima scena fara sa retrogradeze si sa nu uitam de palmaresul Stelei(care este binecunoscut)
Blue, nu vreau sa ma mai cert cu tine si nici nu sunt suparat pe tine

EDMOND_
6th August 2003, 15:32
Rio , discutam despre lucruri diferite! Pai Steaua nu avea voie sa retrogradeze! Daca s-ar fi intamplat asta s-ar fi desfintat campionatul...
Ar trebui sa discutam despre echipe care nu au stat sub protectia familiei de trista amintire.... Si care nu au luat cu japca (sub pretextul armatei! ) jucatorii altor echipe...

deep purple
6th August 2003, 16:22
Echipa mea favorita e Steaua si asta e al 56-lea campionat pe care Steaua il disputa pe prima scena fara sa retrogradeze si sa nu uitam de palmaresul Stelei(care este binecunoscut)


Steaua nici nu a promovat vreodata!

Albastreata
8th August 2003, 22:22
... de-aia le zicea "un lacatus si zece necalificati"? :D

ady_azzuro
30th September 2003, 21:04
sperantze pt campionat :thinkso: :thinkso: :thinkso: