PDA

View Full Version : Noi ...si echipele bucurestene!!!



EDMOND_
28th January 2005, 15:18
M-am gandit sa deschid un thread despre echipele bucurestene..relatia noastra cu ele..problemele pe care le-am avut cu ele.... de ce exista atata antipatie in Oltenia contra lor... cu care din echipele bucurestene credeti ca s-ar putea colabora reciproc avantajos... :drak: :drak: :drak: ?

Sunt chiar curios!

fia
28th January 2005, 15:20
Nu stiu de ce dar cred ca o sa iasa baie de sange :D

Propun la categoria "colabora reciproc avantajos" relatia cu Dinamo :evil: in materie de transferuri. Pana acum aveti o istorie foarte bogata :D

bogho
28th January 2005, 15:24
Cu orice echipa se poate colabora, reciproc avantajos. Indiferent de orasul in care se afla echipa respectiva. Colaborarea asta depinde insa de conducatorii echiplor. Numai ei pot stabili daca e o avantajoasa pentru echipa sau pentru buzunarul lor.


Cat despre rivalitatea cu celelalte echipe, e si normal sa existe asa ceva , atata timp cat pana prin '92 eram in lupta directa cu aceste echipe. In timp s-a format aceasta mentalitate ca echipele X si Y sa fie dumani_de_dusmani.

virus alb-albas
28th January 2005, 15:27
eu zic ca s-ar putea colabora cu:
Sportul
National
Rapid.... in aceasta ordine.
Nu vad in aceasta ecuatie dinamo si steaua...

EDMOND_
28th January 2005, 15:27
Ia uite cine deschise ostilitatile...Fia , de cand devenisi si tu oltean mah..ca pentru suporterii olteni era intrebarea...ma asteptam sa reactioneze fratele tau, ca el este mai impulsiv :) ..

Baie de sange!!? Pai de ce mah, ca noi , oltenii , suntem civilizati ...si ospitalieri..cu cei care nu se iau de nevasta sau de echipa cu care tinem. :drak:

virus alb-albas
28th January 2005, 15:30
pai cred ca a intrat aici, fiindca aici e lume... :evil:

bogho
28th January 2005, 15:32
as prefera o colaborare cu centrele de copiiDe fapt cu 1 centru de copii. Cel din Pitesti. sa le luam jucatorii de 16-17 ani.

EDMOND_
28th January 2005, 15:34
Virus, Fia este baiat bun..singura problema ca tine cu Rapidul!! Insa asta se poate indrepta in viitor....

Zebrone
28th January 2005, 15:36
Antipatia Maxima e impotriva lui dinamu pentru o istorie de jafuri si pentru comportamentul departamental pe care inca il au :rosu:
Restul echipelor bucurestene se invart tot pe acolo, mai putin Nationalul care profita de resturile altora;Steaua ma distreaza cu al lor becali,dar omul baga mult in echipa si tine de pret ceea ce e ok; Rapidul sunt haiosi cu al lor "farmec al vietii" de acum fost pe vremuri "rapid cfr clasa muncitoare e". :D

EDMOND_
28th January 2005, 15:36
Nu cred ca se poate colabora cu Argesul, este in sfera de influenta a unei echipe bucurestene...si clar sub mana lui Netoiu!

virus alb-albas
28th January 2005, 15:37
Virus, Fia este baiat bun..singura problema ca tine cu Rapidul!! Insa asta se poate indrepta in viitor....

am zis eu ca nu e baiat bun? dar... are defectul asta de care ai zis :D

pompieru
28th January 2005, 15:39
define colaborare pls....

ca sa inteleg si eu ce intelegeti voi prin asta :D

EDMOND_
28th January 2005, 15:40
Alpi, eu cred ca si cu Dinamo incepem sa colaboram bine..daca mai pune un jucator ( sa fie cinci) si ceva verzisori..cred ca o sa fie de acord si Postasu si Blondu... :drak:

virus alb-albas
28th January 2005, 15:41
daca s-ar colabora mai strans cu scoala gica popescu, cred ca n-am mai avea nevoie de jucatori de la alte cluburi....

EDMOND_
28th January 2005, 15:43
define colaborare pls....

ca sa inteleg si eu ce intelegeti voi prin asta :D

pai cam cum facem noi...sa ne intalnim la o bere, schimb de filme, muzica, impresii de calatorie... :drak: , no, bine..la scara mai mare..

bogho
28th January 2005, 15:43
Gica Popescu -> I. Becali -> "probleme"
momentan, oricum ar fi, tot cam naspa e!

pompieru
28th January 2005, 15:46
cred ca suntem departe de o colaborare de orice fel cu echipele bucurestene... de ce? ei au bani si n-au talente, noi n-avem bani da' avem talente si ei ni le fura de sub nas... de aici cred ca apar toate problemele si toate frustrarile suporturilor din alte zone decat Bucuresti.

fia
28th January 2005, 15:53
Virus, Fia este baiat bun..singura problema ca tine cu Rapidul!! Insa asta se poate indrepta in viitor....
Merci merci, dar faza cu indreptatul :evil:, not even in your wildest dreams :evil:

EDMOND_
28th January 2005, 16:05
Pompieru, ma gandesc ca in viitor lucrurile ar putea arata altfel...de exemplu... in locul lui Gigi sa fie Iulian , in locul lui Netoiu si Borcea... Utilizator si Ieppy , in locul lui Copos . ...Rashee sau Fia..., in locul lui Staicu...
Maximus sau Virus alb albastru.... etc, ce ziceti :drak:

bogho
28th January 2005, 16:12
in locul lui Mircea Sandu - eu; in locul lui Dumitru Dragomir - Edmond_

sa vezi atunci cum castiga "U" campionate! :yeah:

Maximus
28th January 2005, 16:57
Bai, v-am lasat un pic si ati inceput sa visati?

EDMOND_
28th January 2005, 17:00
Ce, Maximus, nu-ti place...ca tu ai un post destul de bun... sau crezi ca nu te-ai descurca? Am vazut ca esti in relatii amiabile cu probabilii patroni ai echipelor bucurestene din viitor. :drak: :rosu:

iulian
28th January 2005, 17:08
Totdeauna provincialele au avut un complex de inferioritate fata de cele din Bucuresti ,recunoscut sau nu ,si intotdeauna vor avea ceva impotriva lor indiferent daca acum ,ca o conjunctura de moment,va dati "prieteni" sau aliati cu o echipa sau alta din Bucuresti.

Zapada
28th January 2005, 17:11
in nici un caz cu echipa militienilor corupti care jmenuiesc si fura pina si de la oameni morti!

auzi d-le sa fure banii unui mort a carul familie avea nevoie de bani mai mult ca orcand!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!1

EDMOND_
28th January 2005, 17:32
Totdeauna provincialele au avut un complex de inferioritate fata de cele din Bucuresti ,recunoscut sau nu ,si intotdeauna vor avea ceva impotriva lor indiferent daca acum ,ca o conjunctura de moment,va dati "prieteni" sau aliati cu o echipa sau alta din Bucuresti.


Bey Iulian, te trezisti si tu... vazui ca dormeai pe "maxima" ..ce naiba faci acolo zi si noapte :drak: , studiasi cumva cum e cu "complexul" ..!? Daca ziceai de "superioritate" mai ziceam... ce naiba, incepusi sa prinzi posturi straine!? Noi studiam fenomenul asa , in familie,crezi ca ne intereseza parerile unora din afara? Mai ales cand vin si spun povesti a la MM Stoica!?
Fii mah serios!

@ Zapada, calm , prietene , ca discutam amical, fara patima si rautate .

Maximus
28th January 2005, 18:04
De unde dintotdeuna Iuliane? Vrei sa-mi spui ca marea Craiova-Maxima avea vreau complex fata de Steaua, sa spunem? Cind era campioana de doua ori la rind si avea 11 titulari la nationala?

PS Cred ca ti se trage de la prietenul ala de serviciu a carui zi este...

Mihai
28th January 2005, 19:12
Ia uite cine deschise ostilitatile...Fia , de cand devenisi si tu oltean mah..ca pentru suporterii olteni era intrebarea...ma asteptam sa reactioneze fratele tau, ca el este mai impulsiv :) ..

Baie de sange!!? Pai de ce mah, ca noi , oltenii , suntem civilizati ...si ospitalieri..cu cei care nu se iau de nevasta sau de echipa cu care tinem. :drak:

Da ce thread nou s-a deschis de cand nu am mai fost eu pe aici! :drak:
Tin intai sa felicit toti oltenii care au scris aici, pentru ca au facut-o intr-un mod FOARTE civilizat, ceea ce sa fiu sinceri nu ma asteptam dupa experientele trecute! Oricum sunt foarte placut impresionat ca nu a iesit "baie de sange"!

On topic: Nu inteleg de ce nu ar putea colabora Craiova cu oricare din echipele din bucuresti! La dinamo si rapid a dat multi jucatori! Ce i-a scos din sarite pe olteni a fost transferul de 15 jucatori din banie in groapa! In rest nu cred ca au fost foarteee suparati oltenii pe careva!
Deci pana la urma orice transfer din care banii se intorc la club, si nu in buzunarele lui dinel (sau care va mai fi in actionar) e bine venit pentru olteni!

EDMOND_
28th January 2005, 19:38
"Baie de sange "...pai, Mihai, poate nu ne place sangele vostru :drak: !
Pai am putea ma sa colaboram daca nu ati incerca sa ne trageti pe sfoara de fiecare data... Si cand mai vedem ca arbitri au diverse relatii de afaceri cu unii patroni bucuresteni, sau cand seful arbitrilor isi face vacanta cu finantatorul altei echipe ..sau... zau, ne vine greu sa ne mai gandim la colaborare!

Mihai
28th January 2005, 19:54
Da mai! dar daca conducatorii vostrii sunt tari pe pozitie nu avem cum sa va tragem pe sfoara! Si acum sincer cu Soava mai mult voi ne-ati dat teapa! (si Soava face parte din jucatorii aia pe care nu ii am la inima, cum e Plesan)
Eu zic, ca daca ati avea un conducator gen Becali (sa nu ma intelegi gresit, nu cioban ca el, ci incapatanat ca el! Ca a tinut de Radoi cu dintii sa nu-l vanda) nu ar mai pleca jucatorii asa cu una cu doua! Cred ca stii si tu cati jucatori valorosi a avut craiova in ultimii ani si i-a dat asa....

EDMOND_
28th January 2005, 20:02
In ultimii ani... pai , aia care au venit la Rapid...Rada si Stancu...de altii nu imi aduc aminte...si aia cu cantec , de altii nu stiu..poate Miclea sau Hoban...

EDMOND_
28th January 2005, 23:26
in locul lui Mircea Sandu - eu; in locul lui Dumitru Dragomir - Edmond_

sa vezi atunci cum castiga "U" campionate! :yeah:


Bogho, tu esti sanatos, mah... alt loc nu imi gasisi, decat acolo unde se planuiesc toate blaturile?

MATRIX98
29th January 2005, 06:56
iuliane, la 36 de ani inca gandesti asa? Complex de inferioritate? Macar ai cautat in dictionar ce inseamna, sau copiasi de pe alt forum? Hai recunoaste, ca te iertam. De personalitate nu te mai intreb, pentru ca esti stelist, iti e total necunoscut termenu` asta. Si ca sa-ti explic mai pe larg despre ce e vb. Relatiile alea de prietenie cu Rapid, au fost accidente. Ei s-au milogit sa facem pace. Si, o relatie intre noi si echipele din Bucuresti, in special Steaua si Dinamo, nu e posibila, deoarece noi suntem mai orgoliosi din fire, nu suntem genu de om care sa se bucure cand echipa castiga 15 campionate prin blaturi. Mai putin, dar cinstit. Ca sa fiu mai clar... avem o mentalitate ca ... cine sa zic... Decebal, Churchill, Che Guevarra, Ulysses Grant, etc... adica persoane care n-au acceptat compromisuri. Eh`, voi va multumiti si cu trofee furate. ASTA ESTE STEAUA!! Hai noapte buna, ca`s mort de somn !