PDA

View Full Version : Polisti la nationala



Sergio
27th January 2005, 23:35
Marius Popa si Gabriel Caramarin sunt "timisorenii" convocati pt amicalul cu Slovacia. La mai mare si sper sa confirme si pe viitor. :)

Marius DG
28th January 2005, 15:30
Marius Popa si Gabriel Caramarin sunt "timisorenii" convocati pt amicalul cu Slovacia. La mai mare si sper sa confirme si pe viitor. :)
Sergio ,Nu stiu dece dar e un fel de mentalitate care cred eu ca este gresita , adica acuma daca am primit jucatori de la Bucale , inseamna ca nu sint timisoreni ....? poate ca nu ar mai trebui sa ne referim la ei ca "timisoreni "ci ca jucatori lui Poli sau Polisti ...astfel nu se va face confuzie intre cei din Timisoara si cei care joaca ptr timisoara ...
Eu sincer sa fiu , nu ma intere de unde vine jucatorul ,atita timp cit e un jucator bun cu caracter , si se bate ptr noi ...da goluri samd....clar ca ar fi mai fain daca am avea jucatori mai multi din pepeniera noastra ...dar unde ar fi Realul sau Juve sau restul de cluburi mari din lume far ajucatori din "afara" ...totul e sa fie dedicatzi clubului si restul nu mai conteaza ....iar atita timp cit sint selectionati la nationala ..si joaca ptr noi ...RESTUL nu CONTEAZA.. /hello

In rest ...sper ca anul acesta sa ne formam o trupa buna ...si la anul sa reusim ceva nou ptr orasul florilor...ne trebuie MULTA RABDARE ...si sper ca lumea nu va sari pe Oli &Co la prima greseala ...


HAI POLI /hello
HAI ROMANIA :yeah:

Sergio
28th January 2005, 16:34
Aici nu sunt de acord cu tine. Polisti sunt toti care joaca la Poli, dar timisoreni nu pot fi decat cei care provin din Timisoara. De asta am pus ghilimele. Chestia asta se practica peste tot asa ca nu cred ca e vreo problema. Uita-te prin ziare si vei vedea expresii gen "catalanul" Roanldinho, "torinezul" Mutu, etc.

De fapt ce te deranjeaza? Ghilimelele?

Marius DG
28th January 2005, 17:49
LOL, Cred ca mai inteels gresit sau poate ca mam exprimat eu gresit ,nu este important ...ce am vrut eu sa spun e ca obisnuintza de a se folosi ghilimele ...care la rindul or au si ele scopul lor...de deranjat ...nu ma deranjeaza prea mult as putea sa spun ca e vorba de niste principii propii si eu sint de acord cu tine ...timisoreni nu pot fi decit cei care sint din timisoara ( nascuti ) eu am fost nascut in Jimbolia , dar am petrecut mult timp in timi+scoala si intodeauna mam considerat 40% timisorean LOL , ca se practica in ziare nu stiu , nu am mai citit un ziar romanesc de mult ,..nu e nici o prob deci nu e ceva care trebuie analizat prea mult ...Ce este cel mai important ,indiferent de cum ne referim la ei ( jucatori ) ca ei sa ne aduca multe bucurii ... :ok:

:yeah: HAI POLI /hello

Sergio
28th January 2005, 22:45
Pana la urma fotbalistii sunt profesionisti si chiar daca nu simt mare lucru pt oras, public, etc. macar pt contractele pe care le iau trebuie sa dea totul pe teren. Pana la urma asta e scopul. Cu sau fara ghilimele. :ok:

Marius DG
31st January 2005, 14:09
Ai dreptate Sergio , atita timp cit sint pros...
in schimb tare mie frica ca ajungem sa ne facem prea multe sperantze ...ce vreau sa spun e ca noi ( POLI) aducem o gramada de jucatori f scumpi ...vom avea bani oare sa i platimpe toti sau la sfirsitul maciului 3-4 isi fac bagajul si pleaca ptr ca nu au fost platiti ...( doame fereste !)

Sergio
20th May 2005, 18:15
Pt meciul cu Moldova sunt convocati Contra, Petre si Coman.