PDA

View Full Version : Catre Vadim : O sugestie privind o nou regula (mobbing,molestare,abuzuri,jigniri)



M.I.B.
20th January 2011, 21:16
Am o rugaminte catre administratorul acestui forum,

anume,exista in unele forum-uri mai multe reguli,printre care si interzicerea mobbing-ului.

Rugamintea mea ar fi ca si aici sa existe o regula privind interzicerea mobbing-ului,anume orice molestare grava,ca este individuala,ca este in grup,sa fie interzisa.

Trebuie sa existe o anumita granita intre ironie si acest fel de batjocura,

Au existat nenumarate cazuri,in care,oameni,fiind agasati,si batjocoriti,si-au luat viata.

Dau si cateva exemple:


http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/us_and_americas/article5203176.ece


http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_of_Megan_Meier


Acest termen se mai numeste si cyber-bullying

http://en.wikipedia.org/wiki/Cyber-bullying


Este o sugestie chiar bineintentionata,dar este totodata si o rugaminte.

El Pistolero
20th January 2011, 21:21
N-ar fi prima data cand ai muri.:D

M.I.B.
20th January 2011, 21:24
Ca o adaugare,as propune un buton - report mobbing abuse- iar moderatorul de la fata locului sa penalizeze acest gen,iar daca un moderator comite acest gen,sa fie de asemenaea penalizat.

De asemeneampropun ca cei ce ce fac vinovati de acest gen de abuzuri sa primeasca mai multe puncte decat o simpla jignire,deoarece este mult mai grav si nu trebuie repetat acest gen de abuz.

Stiu ca pe un anumit forum,la 3 incalcari,membrul forum-ului respectiv primeste o pauza de 7 zile,in cazul in care continua,dupa ce poate posta din nou,cu mobbing-ul,sa se ajunga la 30 de zile.

Daca nu se potoleste,primeste un ban defintiv.

Razvan T.
20th January 2011, 21:25
:cry::cry::cry:

M.I.B.
20th January 2011, 21:25
Dar nu este vorba despre mine,este o regula generala,unde vezi tu ca am scris despre mine? Unde este obiectivitatea ta aici?

Razvan T.
20th January 2011, 21:28
Cu mine vorbesti ? :thinkso:

Avion
20th January 2011, 21:36
Ca o adaugare,as propune un buton - report mobbing abuse- iar moderatorul de la fata locului sa penalizeze acest gen,iar daca un moderator comite acest gen,sa fie de asemenaea penalizat.

De asemeneampropun ca cei ce ce fac vinovati de acest gen de abuzuri sa primeasca mai multe puncte decat o simpla jignire,deoarece este mult mai grav si nu trebuie repetat acest gen de abuz.

Stiu ca pe un anumit forum,la 3 incalcari,membrul forum-ului respectiv primeste o pauza de 7 zile,in cazul in care continua,dupa ce poate posta din nou,cu mobbing-ul,sa se ajunga la 30 de zile.

Daca nu se potoleste,primeste un ban defintiv.

As mai plusa cu o compensatie pecuniara pentru victima in cauza. Nu se poate ca un membru onorant al unui forum sa fie agresat incontinuu intr-un stil barbar. Traim intr-o societate moderna si fiecare dintre noi meritam respect. Forumul este responsabil pentru modul in care ceilalti se comporta cu noi.

Ar trebui ca la inscrierea pe forum, pe langa datele personale sa fie cerut si un cont bancar al userului din care se va retrage o anumita suma in caz ca acesta sare calul. O infractiune pe forum = -o suma de bani. Asa se vor invata minte.

Razvan T.
20th January 2011, 21:38
Vadime iti propun sa infiintezi politia OLS :cry:

rhadoo
20th January 2011, 21:50
si niste medicamente!

TeBat
20th January 2011, 21:51
Eu nu văd bine sau chiar citesc ce citesc? :happy

Eu cred că-ți pregătești teritoriul pentru cea de-a doua venire! :happy:happy

St3phano
20th January 2011, 21:51
MIB: tu n-ai sesiune ?

Kainsashiki
20th January 2011, 21:54
pentru bunicile batute la pariuri n-ai un regulament?

rhadoo
20th January 2011, 22:01
Ca o adaugare,as propune un buton - report mobbing abuse- iar moderatorul de la fata locului sa penalizeze acest gen,iar daca un moderator comite acest gen,sa fie de asemenaea penalizat.

De asemeneampropun ca cei ce ce fac vinovati de acest gen de abuzuri sa primeasca mai multe puncte decat o simpla jignire,deoarece este mult mai grav si nu trebuie repetat acest gen de abuz.

Stiu ca pe un anumit forum,la 3 incalcari,membrul forum-ului respectiv primeste o pauza de 7 zile,in cazul in care continua,dupa ce poate posta din nou,cu mobbing-ul,sa se ajunga la 30 de zile.

Daca nu se potoleste,primeste un ban defintiv.

sti vorba aia,din betie te trezesti...................................

ask
20th January 2011, 22:01
Cei care fumeaza iarba ar trebui sa nu mai aiba voie sa scrie pe forumuri! Sau care iau pastile, prafuri etc.:happy

Razvan T.
20th January 2011, 22:07
sti vorba aia,din betie te trezesti...................................

din prostie niciodata :drak:

sa aduc si io complectari :D

rhadoo
20th January 2011, 22:11
Cei care fumeaza iarba ar trebui sa nu mai aiba voie sa scrie pe forumuri! Sau care iau pastile, prafuri etc.:happy

apropo de prafuri,cred ca e elocventa faza de la min 6,20 http://www.youtube.com/watch?v=6od0pwBrdNE
:D

rhadoo
20th January 2011, 22:13
din prostie niciodata :drak:

sa aduc si io complectari :D

io nu am zis nimic:D

ask
20th January 2011, 22:14
apropo de prafuri,cred ca e elocventa faza de la min 6,20 http://www.youtube.com/watch?v=6od0pwBrdNE
:D

:happy :happy Ai nimerit personajul, peisajul, lichidul si, bineinteles, comportamentul dupa tratament!:happy

rhadoo
20th January 2011, 22:20
oare prin abuz,se intelege si ochi scrantit?:D

rhadoo
20th January 2011, 22:25
:happy :happy Ai nimerit personajul, peisajul, lichidul si, bineinteles, comportamentul dupa tratament!:happy

da,am si o dedicatie muzicala pt el,oricare ar fi el si un nu hotarat abuzurilor si jignirilor,etc
http://www.youtube.com/watch?v=PvjORsyRsM4

Lordul
20th January 2011, 23:11
au ajuns etnobotanicele si in Germania ? :ras-plans: :ras-plans:

Cristina
20th January 2011, 23:31
Cineva sa ma lumineze si pe mine....wtf is mobbing?:D

El Pistolero
20th January 2011, 23:36
Cred ca este un argou folosit de astia dusi cu pluta.:D:ras-plans:

Cristina
20th January 2011, 23:38
Ma duc sa fac un brainstorming in privinta asta!:D

El Pistolero
20th January 2011, 23:38
:happy:happy

Sorin Blaj
20th January 2011, 23:45
Ma duc sa fac un brainstorming in privinta asta!:D

hartuire

Cristina
20th January 2011, 23:46
Am aflat si eu ulterior,Sorin!:)
Uni,multi te hartuiesc datorita comportamentului tau duplicitar din trecut.Singur ai atras asta asupra ta.Depinde de tine sa indrepti lucrurile.