PDA

View Full Version : Cupa Romaniei Brasov 2011



silviu02
17th January 2011, 15:07
La sfarsitul saptamanii trecute s-a desfasurat la Brasov o noua editie a Cupei Romaniei.Castigatorii sunt mai jos:
Copii, fete : 1.Sonia Purcăroiu, CSȘ Triumf București, 2. Anelise Gămulescu, CSȘ Triumf București, 3. Patricia Prodea, CSȘ Triumf București.
Copii, băieți : 1. Balasz Ravasz, CSȘ Miercurea Ciuc, 2. Denis Mătușa, ACS Dunărea Galați, Tudor Iosub, LPS Brașov
Cadeți, fete: 1. Andreea Glăman, CSȘ Triumf București, 2. Ada Podoșu, ACS Corona Brașov, 3. Larisa Pătrașcu, ACS Corona Brașov
Cadeți, băieți : 1. Gabriel Coconu, LPS Brașov, 2. Octavian Boronia, Societatea Patinaj Brașov, 3. Andrei Tănase, CSM Galați
Novice Basic, fete: 1. Zselyke Kenez, CSȘ Miercurea Ciuc, 2. Diana Mânzățeanu, LPS Brașov, 3. Andreea Caranfil, CSM Galați
Novice Basic, băieți: 1. Flavius Luca, LPS Brașov, 2. Valentin Costache, CSM Galați, 3. Daniel Forro, CSȘ Miecurea Ciuc
Novice Advanced, fete: 1. Denisa Sandu, LPS Brașov, 2. Adelina Pintilie, CSM Galați, 3. Anita Bakcsi, CSȘ Miercurea Ciuc
Novice Advanced, băieți: 1. Cătălin Dimitrescu, ACS Corona Brașov, 2. Grațiano Dinu, CSM Galați, 3.Daniel Patriche, CSM Galați
Juniori, fete: Raisa Rjenovschi, București, 2. Iulia Popescu, ACS Corona Brașov, 3. Timeea Beke, CSȘ Miercurea Ciuc
Juniori, băieți: 1. Vlad Ionescu, ACS Corona Brașov, 2. Zsolt Kosz, CSȘ Miercurea Ciuc, 3. Iancu Vergheleț, ACS Corona Brașov
Seniori, fete : 1. Anca Ionescu, ASC Corona Brașov, 2. Tunde Gal, SC Miercurea Ciuc
Seniori băieți: 1. Kelemen Zoltan, SC Miercurea Ciuc.
Cupa a fost castigata de LPS Brasov, antrenor D-na Olga Nagy.
Si un program alaturat al lui Gabriel Coconu
http://www.youtube.com/watch?v=Xq2LRgnoclg

silviu02
17th January 2011, 15:24
si inca 5 poze

silviu02
17th January 2011, 15:44
si alte poze

Tracoromana
17th January 2011, 19:31
Multumim Silviu pentru stire, pentru rezultate si pentru poze. :) Ma bucur sa aud de astfel de competitii. Felicitari laureatilor si parintilor. :ok:
Mersi si pentru filmulet.
Am recunoscut-o si pe Roxana Luca in poze, oare ea ce face? Premiantul Flavius Luca e cumva fratele ei?

Am format si adresa www.frp.ro, sa vad daca apar stiri depre competitia asta: nu, nu apare nici program, nici rezultate, nici site-ul competitie, dar stupoare! frp si-a tras un nou site, in care mai apare cate ceva, dar nu merg toate linkurile si deci nu apar nici stirile in timp real. Eu ma bucur si astept sa fie util.

Ma uitam cu invidie la Kangus Cup in Polonia, o competitie mai ales pentru copii si juniori, pe site-ul careia am putut afla orice informatie, dar a axistat si un stream pe care s-a vazut online tot concursul. Mi-ar placea sa vad asta si la Brasov.:rolleyes::rolleyes:

mikeyy
17th January 2011, 19:35
Pe facebook la Roxana Luca am dat peste programul lung al Denisei Sandu de la Cupa Romaniei: http://www.youtube.com/watch?v=PrW1IZ9xZD0

Executa ft bine dublu axel!

Ale-Sonia
18th January 2011, 14:55
Vin eu cu corectii, stiu ca Silviu nu se supara!
Copii fete: 1. Sonia Purcaroiu
2. Bristena patricia Prodea
3. Andreea Ramona Voicu

Cadeti fete: 1. Andreea Glaman
2. Larisa Patrascu
3. Ada Meni Podosu

Novice fete: 1. Zselyke Kenez
2. Andreea Caranfil
3. Diana Manzateanu

Roxana Luca a venit sa-i urmareasca pe Catalin si pe Denisa cu care a lucrat in Germania.

silviu02
18th January 2011, 15:10
Nu ma supar, rezultatele le-am preluat dintr-un ziar local.
Si o precizare, Roxana Luca nu e ruda cu Flavius Luca, e doar o coincidenta de nume.
Ale, daca mai ai poze, pune si tu.

Ale-Sonia
20th January 2011, 14:35
Programul Soniei: http://picasaweb.google.com/alex.mircea/CupaRomaniei02?authkey=Gv1sRgCNzqxpvO1qOLMg&feat=directlink

Miruna1990
20th January 2011, 16:28
Adorabil programul Soniei! Felicitari!! Secventa de spirale e foarte frumoasa. Mult succes in continuare!:cheer:

andreeas
21st January 2011, 16:11
Felicitari castigatorilor!
Foarte frumos programul Soniei. Foarte talentata, are viteza foarte buna pe gheata, spirale frumoase si sare foarte bine pentru varsta ei.:):no1
Multumim pentru fotografii Silviu!