PDA

View Full Version : Romania - Slovacia



andreiush
26th January 2005, 18:22
Pe 9 februarie, in Cipru, va avea loc meciul amical Romania - Slovacia. Stranierii convocati pentru acest meci sunt: Iencsi, Vali Nastase, Rat, Ghioane, Gilca, Pancu, Adrian Ilie si Mitea.
Ce parere aveti despre convocari si despre meci?

Discutii inainte si dupa partida, aici.

Thanya
26th January 2005, 20:08
Mdap....Piturca a convocat shi 14 jucatori din campionatu intern pt. meciul de la Larnaca.Din lista provizorie cei mai multi jucatori provin de la Steaua,Rapid shi Dinamo.
Lista celor 26 din care cei 14 jucatori convocati vor fi anuntati pe 31:


Portari: Bogdan Stelea (Dinamo Bucuresti), Marius Popa (Politehnica AEK Timisoara), Martin Tudor (Steaua);

Fundasi: George Ogararu (Steaua), Valentin Badoi (Rapid Bucuresti), Mirel Radoi (Steaua), Sorin Ghionea (Steaua), Cosmin Pascovici (Farul Constanta), Petre Marin (Steaua);

Mijlocasi: Florentin Petre (Dinamo), Tiberiu Balan (Sportul Studentesc), Mihaita Plesan (Universitatea Craiova), Marius Maldarasanu (Rapid Bucuresti), Dorinel Munteanu (Steaua), Sorin Paraschiv (Steaua), Nicolae Dica (Steaua), Gabriel Caramarin (Politehnica AEK Timisoara), Vasilica Cristocea (Farul Constanta), Marian Aliuta (Rapid),

Atacanti: Daniel Niculae (Rapid), Gigel Bucur (Sportul Studentesc), Daniel Oprita (Steaua), Ionel Danciulescu (Dinamo), Claudiu Niculescu (Dinamo), Adrian Neaga (Steaua), Sabin Ilie (Rapid).

andreiush
31st January 2005, 21:28
Lista jucătorilor din campionatul intern convocaţi de Victor Piţurcă pentru amicalul cu Slovacia, din 9 februarie:

Stelea (Dinamo), M. Popa (Poli AEK), Bădoi, Fl. Moldovan, Daniel Niculae (Rapid), Opriţa, D. Munteanu, Rădoi (Steaua), Fl Petre (Dinamo), Pleşan (U Craiova), Tibi Bălan, Gigel Bucur (Sportul Studenţesc)

Thanya
1st February 2005, 20:38
Mda....o sa se modifice iar!! :D

Ayrton
7th February 2005, 11:56
Vestitul melc Costel Galca, omul pe care Piti l-a desemnat piesa de baza in reconstructia echipei nationale a incasat in etapa de ieri o bataie cu 6-1 acasa plus un cartonas rosu... E de bine, credeti-ma! :P

vlad1607
7th February 2005, 12:10
ce ai ma cu Galca zis si Formula 1 :happy .....Iordanescu era cu Filipescu....asta e cu Galca..pe LAcatus oare nu-l cheama? :D

Ayrton
7th February 2005, 12:34
Macar de Laca am scapat, ca el si Piturca "se inteleg" precum Dinu si Lucescu. :D

adamache
7th February 2005, 13:17
Lista jucătorilor din campionatul intern convocaţi de Victor Piţurcă pentru amicalul cu Slovacia, din 9 februarie:

Stelea (Dinamo), M. Popa (Poli AEK), Bădoi, Fl. Moldovan, Daniel Niculae (Rapid), Opriţa, D. Munteanu, Rădoi (Steaua), Fl Petre (Dinamo), Pleşan (U Craiova), Tibi Bălan, Gigel Bucur (Sportul Studenţesc)

Badoi , Fl. Moldovan ,Oprita , D. Munteanu , Tibi Balan de la ce echipa sunt ?Sau sunt liberi de contract ?

andrei82
7th February 2005, 16:00
Eu aici din germania ce sanse am sa urmaresc meciul nationalei (tvr nu il vad e codat, si tvr international, dupa cate se pare nu transmite meciul) ??? Macar un stream sau transmisie radio ???

remus
7th February 2005, 16:13
Romania - Slovacia 0 - 0 meci anost,prost,haotic si pe alocuri demn de aruncat televizorul pe fereastra.

eventHorizon
7th February 2005, 17:44
Nu e deloc relevant pt nimeni meciu asta, fiindca oricum pana la meciu cu olanada mai sunt destule zile, si sigur se vor schimba multe!! Probabil ca or sa revina chivu, ganea, vor fi alti jucatori in forma atunci si sigur altele vor fi datele problemei ,asa ca meciu asta conteaza mai mult doar pt Dorinel Munteanu care mai adauga o selectie la echipa nationala... :no:

remus
8th February 2005, 21:09
Badoi , Fl. Moldovan ,Oprita , D. Munteanu , Tibi Balan de la ce echipa sunt ?Sau sunt liberi de contract ? :o:

Mai adamache, astia erau pusi cu virgula inaintea colegilor de club . :cool:

Ex: D.Munteanu , Oprita , Radoi (Steaua) . Deci toti 3 sunt stelisti . Got it? :ok:

andreiush
8th February 2005, 22:59
:lol::lol:No asta n-am crezut ca o s-o vad :lol: Pai mai adamitza da pe ce lume traiesti?:D
Hai ca intre timp s-a anuntat si primul 11:
Stelea - Rădoi, Iencsi, V. Năstase, Raţ - Fl. Petre, Gîlcă, Pancu, D. Munteanu(c) - A. Ilie, D. Niculae

Si nu, nu sunt toti liberi de contract:D

Catalanul
8th February 2005, 23:20
nici un jucator de la Poli (Chelsea-ul Romaniei :P) in primul 11 :mad:
oricum Romania va castiga cu siguranta :cool: pronostic 3-0 :yeah: 2 goluri Ilie si unul D. Munteanu :evil:

ninimihca
9th February 2005, 02:39
2-1 pt. RO

Marquise MGP
9th February 2005, 03:18
pana la urma cine va fi fundas dreapta ? radoi sau iencsi? mie nu mi se pare nici unul potrivit.

alex36
9th February 2005, 07:53
1-0 ptr.Ro.-gol Fl.Petre!

Fiiul lui tata
9th February 2005, 12:02
pai... eu zic ca sunt niste convocari bune pana se obijnuieste cu echipa si ca o sa aduca si jucatori din provincie

Hai provincia!!
9th February 2005, 13:02
o sa castigam !!! :yeah: Piturca o sa gaseasca o solutie salvatoare sigur n-o sa lase balta echipa

baubau
9th February 2005, 14:42
Eu aici din germania ce sanse am sa urmaresc meciul nationalei (tvr nu il vad e codat, si tvr international, dupa cate se pare nu transmite meciul) ??? Macar un stream sau transmisie radio ???

Transmisie radio pe
dinamo-online.net (http://www.dinamo-online.net)

andrei82
9th February 2005, 16:42
Mersi Baubau !!!

Vadim
9th February 2005, 18:02
Daca in atac mai miscam ceva, in aparare sintem zero. Iar in poarta zero barat... :(

Sir
9th February 2005, 18:11
sa nu va fie cu suparare, dar ce cauta Stelea in poarta?

andreiush
9th February 2005, 19:08
Slabut meci. Vai de capu nostru in meciu cu Olanda.
Adrian Ilie mi s-a parut cam cel mai activ dintre toti. Au mai schitat ceva Niculae, Mitea si Petre. Cam putin:(

Ultras
9th February 2005, 19:11
2-2 rezultat echitabil, avand in vedere ca la noi a aparat Stelea.
Dublu debut SS: Tibi si Gigel. Primul a creat faza si a centrat la golul inscris de Oprita (practic i-a pus mingea pe cap), a trecut aproape de gol la centrarea lui Mitea si a mai creat doua-trei faze destul de spectaculoase (pasa de 50m pentru Mitea si pasa din final pentru Badoi care a centrat aiurea). Al doilea a trecut la un varf de bocanc de gol la pasa inteligenta a lui Mitea. Cred ca cei trei (Mitea, Balan si Bucur) au salvat finalul de meci...

vladi
9th February 2005, 19:13
Halal selectioner

uti2102
9th February 2005, 19:19
Las' ca am auzit ca vine Dobrin, el e mai bun. :evil:
Apararea a fost complet aiurea...nu intzeleg ce cauta Iencsi shi Ratz....O fi bun Ratz pe faza de atac, da' in aparare le comite la greu...In rest doar Adi Ilie shi Petre merita mentzionatzi... :mda:

dragos_popa17
9th February 2005, 19:22
Halal portar. Castigam fara probleme daca nu era Stelea. Numa' Costel Campeanu mai lua goluri de-alea cand era inteles sa piarda Gloria.

remus
9th February 2005, 19:31
GROAZNIC MECI . Luam gol meci de meci , de 9 partide . Portarii is varza. De ce nu l-a bagat Piti pe Popa? Pancu a fost f slab , Rat si mai slab. Of , valeu ! vine portocala sa ne stoarca de puncte in Romania. :)

Ultras
9th February 2005, 19:33
Cred ca a venit momentul ca Piturca sa inteleaga ca nu avem cum sa obtinem calificarea si ca trebuie sa construiasca o noua echipa cu jucatori tineri cu care sa atace urmatoarele preliminarii... Media de varsta a titularilor de azi:peste 29 de ani... :no:

baubau
9th February 2005, 19:47
Adrian Ilie,Florentin Petre,Oprita,Mitea si ...cam atat am vazut sa miste pe teren

dragos_popa17
9th February 2005, 19:54
Principala problema in meciul asta a fost Stelea. Nu am mai vazut de mult un portar sa prinda asa meci slab.
Pancu mi s-a parut alaturi de Adi Ilie, Petre si Mitea unul dintre cei mai buni de pe teren. A reusit sa aseze jocul foarte bine si a asezat mingea jos. S-a vazut cand a iesit ca s-a pierdut din claritate si au inceput baloanele aruncate la intamplare.
In schimb, Dorinel mi s-a parut slab astazi. Postul de mijlocas stanga nu i se potriveste la varsta asta. Slab mi s-a parut si Plesan. Nu a reusit sa aranjeze jocul la mijloc dupa ce l-a schimbat pe Pancu.
Pana la meciul cu Olanda mai este si spun eu putem spera. Mai ales ca pana atunci, la echipa nationala ar putea reveni Chivu, Lobont, Ghioane sau Contra, iar jucatorii din campionatul intern vor avea cateva meciuri in picioare.

lucian113@yahoo
9th February 2005, 20:01
Voi cu totii tineti cu nationala Romaniei? Vreti sa ajunga Romania unde ne dorim cu totii ? Greseli precum le fac fundasii centrali ai echipei nationale nu se fac nici macr in jocurile pe calculator. Pentru cei adusi din vechia garda tot respectul.Au avut un joc deosebit .Adrian Ilie ,daca nu lua acel 11 m.oricum dadea un gol.Este un mare jucator care trebuie respectat .

dragos_popa17
9th February 2005, 20:05
De vreo 6 ani tot construim echipa pentru viitor. Am lasat pe dinafara jucatori ca Adrian Ilie pentru ca sunt batrani si terminati. Am vazut azi cat de batran e Adi Ilie. A fost pe departe cel mai bun om de pe teren. O echipa nationala are nevoie de jucatori experimentati ca sa aiba rezultate, nu de o gramada de increzuti de 20 de ani care se cred idolii Romaniei.
Jocul de azi al nationalei chiar mi-a placut. Am atacat aproape non-stop, ordonat si daca nu era prostia lui Stelea castigam fara probleme. Singura problema a fost la finalizare unde era binevenit putin calm. Deageaba se trezesc multi sa comenteze, fata de ce am jucat anul trecut cand ne-au salvat doar loviturile libere ale lui Mutu, acesta este un progres considerabil. Am dominat Slovacia care este pe locul doi si neinvinsa in grupa ei de calificare pentru mondiale, cu oc echipa din care lipseau multi. Astept in continuare revenirea unor jucatori precum Chivu, Lobont, Contra, Ghioane, Alin Stoica sau Cernat care sa arate adevarata fata a Romaniei.
Cat despre selectie, mi se pare ca a fost una potrivita cu o singura obiectie, ar trebui chemat Marius Mitu, care joaca in Belgia, un jucator excelent pe care belgienii vor sa-l cheme la nationala lor.

ultras_sportul
9th February 2005, 20:11
Daca nu vedeti ca Tibi Balan este conducatorul de joc atat de cautat la echipa nationala dupa retragerea lui Hagi! :ciocan:

dragos_popa17
9th February 2005, 20:16
Cu tot respectul pentru Tibi Balan, cred ca Pancu este cel mai bun conducator de joc pe care il are Romania acum.

baubau
9th February 2005, 20:39
Mda..eu am vazut ce poate face Mirel Radoi...a fost JALNIC!

Marquise MGP
9th February 2005, 21:00
spre deosebire de unii dintre voi eu am vazut un joc slab al akipei si un joc penibil al portarului.cu jocul practicat astazi nu avem nici jumatate de sfert de sansa in olanda....cu o aparare visatoare care a respins mingi din careu cu ajutorul lui daniel nicolae.....cu un mijloc fara idei....si un atac subtire la finalizare....care a trait din unele faze izolate la sfarsitul celor 2 reprize cand adversarii erau cu gandul la vestiare.
lui radoi nu i sa potrivit postul de fundas dreapta si a incercat mereu sa vina spre centru...munteanu nu cred sa faca fata unor mari provocari si la fel si galca....iar daniel nicolae e tanar si tre sa mai invete fotbalul la mare nivel.
rezultatul sa zicem ekitabil ca suntem romani....dar e greu sa ajungem la turnee finale cu un joc ca asta...ce sa mai zic daca ne calificam....ne facem de ras pe acolo....suntem departe de acel fotbal pe care il aratam cu germania si anglia la europenele din olanda....dar cu munca multa se poate ajunge departe :ok:

BlueEnergy
9th February 2005, 21:28
Nu am timp sa citesc tot ce ati postat! Scurt si concis va rog! Cum a jucat nationala?

ultras_sportul
9th February 2005, 21:36
A jucat foarte bine in ultimele 5 minute!

adi_cta
9th February 2005, 21:56
Mie nu mia placut cum sau miscat in teren. A fost un joc slab.

Thanya
9th February 2005, 22:59
Mda....ceva nou?
Nationala nu se mai mishca bine in teren de muuult timp!

ronnie
10th February 2005, 00:48
Eu cred ca Mutu, drogat sau nu, ar fi jucat mai bine ca toti.

CoolRain
10th February 2005, 11:23
mda... jocul de ieri m-a facut sa-mi aduc aminte de prima perioada cu Piturca antrenor al Nationalei... Tin minte un meci de 0-0 la Bucuresti, oficial, tot cu Slovacia, dar parca atunci n-am jucat asa de prost !!! :headbang: :headbang:
Viitorul suna bine... :rosu: :rosu:

DIXX
10th February 2005, 12:41
Pt Andrei82
Din Germania n-ai nici o sansa sa vezi vreun meci pe Tvr1 pt sa sint toate criptate doar ce se transmite pe TvrI.Daca mai vrei si alte programe te bagi pe rdi-sat.com,inrti pe romanianTV si vezi ca toate programele FTA in dreptul lor sint la liber in afara de tvsport care are fascicol doar pt tara.Daca vrei sa vezi direct meciurile nationalei (cele oficiale) te abonezi la Premiere sport si fiecare meci are comentariu in rtei limbi.N-am inteles niciodata de ce se cripteaza meciurile nationalei stiind ca sint atiti romani plecati,oameni care baga anual in tara peste doua miliarde de euro,mi-e pur si simplu scirba sa comentez subiectul asta.S-auzim numai de bine.

rt_trujohn
10th February 2005, 15:43
deci hai sa fimi seriosi lasati critca in pace, echipa asta a jucat numa 1 meci impruna, nici nu au fost la antrenament, stelea da merita injurat dar restul echipei nu. Au jucat bine, au egalat si au sanse foarte mari la calificare tot ce au nevoie este suport moral. deci lasati vrajeala ca nici cind juca mutu nu a fost bine, nici cind nu joaca.

suportati echipa si aeti incredere in ea, altfell nu o sa cisitge nimica

andreiush
10th February 2005, 16:08
Sa avem incredere in echipa... nu cred ca aceasta este conditia pentru a ne califica la mondiale. Nu de noi suporterii depinde calificarea ci numai de jucatori si antrenori. Oricum...dupa jocul haotic de ieri...slabe sperante.

dragos_popa17
10th February 2005, 16:45
Trebuie sa ne intrebam un singur lucru. E mai bine decat pe vremea lui Iordanescu? Raspuns clar : DA!!! De la ultimul meci, cel cu Armenia, am vazut doar imbunatatiri. Am vazut un Adrian Ilie care nu trebuia sa plece nicioadata de la nationala, un Mitea care trebuiau de mult chemat si o nationala care a avut mai multe ocazii si a dominat o echipa bine inchegata, cu un fizic superior si neinvinsa inca in campania de calificare pentru WC2006. Daca nu lua Stelea doua goluri tampite castigam cel putin cu 2-0 si toata lumea era in delir.

vladi
10th February 2005, 17:42
nu stiu ce de am impresia ca de citiva ani ne tot amagim cu "meciul viitor o sa jucam bine", sau "in campania viitoare de calificari o sa ii rupem pe toti"....mereu "o sa..."

vlad1607
10th February 2005, 17:47
Stelica fara frica...si fara reflexe si cu vederea mult slabita :(...mai naspa e ca joaca la DINAMO :(
Viitorul nu prea "suna" bine :(

MethoD MaN
10th February 2005, 18:19
Pentru un meci amical cu multe improvizatii, s`au descurcat bine( fara arnold :headbang: ) Adi Ilie a demonstrat ca merita un post de titular, chiar si banderola de capitan. Cred ca de el se leaga sperantele noastre...

ronaldinho
10th February 2005, 19:19
Eu zic ca acest meci a fost foarte util si se pot trage anumite concluzii.Unul dintre Munteanu si Galca nu prea mai au ce cauta pe la nationala. Avem nevoie de cineva pe banda stanga, iar eu cred ca Mitea ar fi cel mai potrivit. Tibi Balan e baiat valabil, dar nu-l poti baga intr-un meci cu Olanda. Eu sincer, i-as folosi pe amandoi pancu si balan la mijloc. Avem nevoie disperata de un portar. Stelica e cam obosit, Lobont e accidentat, Dolha mahmureste, Tudor e rezerva lui Hamu, Popa e necopt. Nu putea fi Hamu roman? Ar mai fi Coman, dar sa vedem daca castiga duelul cu Dolha pentru titularizare. Nastase si Iencsi sunt ambii fundasi buni, dar nu in aceeasi echipa, pentru ca ambii sunt masivi si greoi, iar majoritatea atacantilor sunt iuti. In plus, Iencsi vine si dupa o pauza cam lunga in care nu a jucat. Cred ca cea mai mare problema a lui Piti va fi sa-i gaseasca locul lui Radoi in primul 11. Fundas dreapta, cam da rateuri. Fundas central, alaturi de chivu ar merge, dar nu si intr-un meci contra Cehiei, unde Koller ar fi mai mare cu 25 de cm decat ambii. Astept cu interes sa vad lista convocatilor pentru meciul cu Olanda. Ahhhh, si cred ca Piti a facut un lucru foarte bun incredintandu-i numarul 10 lui Pancu. El este unul din liderii noii generatii, nu este genul de jucator care sa iasa in evidenta prin relatiile, intamplarile sale ( Mutu, Chivu, Mitea ), este un jucator cu personalitate si este idol pentru foarte multi pustani( D. Niculae, fiind unul dintre ei ). Dupa parerea mea, pancu ar fi un lider mult mai responsabil decat Mutu sau Chivu, chiar daca nu are cota lor. In ceea ce priveste atacul, daca Adrian Ilie va continua sa joace cum a facut-o, ganea isi va reveni, Niculae va marca in continuare, Neaga va mai creste putin, iar Keseru va confirma, sincer, cred ca mutu ar trebui sa traga foarte tare pentru a prinde un loc de titular, mai ales dupa incidentul cu drogurile, cand cred ca a cazut mult in ochii lui Piti.

ronaldinho
10th February 2005, 19:34
Sper ca acest meci a lui Stelica sa fie cel mai bun facut de el pe anul 2005 :D . Deasemena ii doresc sa prinda postul de titular la Dinamo toate meciurile din retur :drak: . Deasemena ii doresc cat mai multe convocari la nationala Romaniei over 35 :D :D
Stelica fara frica...si fara reflexe si cu vederea mult slabita :(...mai naspa e ca joaca la DINAMO :(
Viitorul nu prea "suna" bine :(

777
10th February 2005, 19:51
eu unu sunt cam sceptic in privintza calificarii... sa speram ca pitzi va gasi formula perfecta (o surpriza ca a greciei :))???)
sperantza moare ultima... HAI ROMANIA!

suntsimplu
10th February 2005, 22:53
sal yo sunt nou si simplu [QUOTE] e ceva de meciu asta

dragos_popa17
11th February 2005, 10:41
Eu zic ca acest meci a fost foarte util si se pot trage anumite concluzii.Unul dintre Munteanu si Galca nu prea mai au ce cauta pe la nationala. Avem nevoie de cineva pe banda stanga, iar eu cred ca Mitea ar fi cel mai potrivit. Tibi Balan e baiat valabil, dar nu-l poti baga intr-un meci cu Olanda. Eu sincer, i-as folosi pe amandoi pancu si balan la mijloc. Avem nevoie disperata de un portar. Stelica e cam obosit, Lobont e accidentat, Dolha mahmureste, Tudor e rezerva lui Hamu, Popa e necopt. Nu putea fi Hamu roman? Ar mai fi Coman, dar sa vedem daca castiga duelul cu Dolha pentru titularizare. Nastase si Iencsi sunt ambii fundasi buni, dar nu in aceeasi echipa, pentru ca ambii sunt masivi si greoi, iar majoritatea atacantilor sunt iuti. In plus, Iencsi vine si dupa o pauza cam lunga in care nu a jucat. Cred ca cea mai mare problema a lui Piti va fi sa-i gaseasca locul lui Radoi in primul 11. Fundas dreapta, cam da rateuri. Fundas central, alaturi de chivu ar merge, dar nu si intr-un meci contra Cehiei, unde Koller ar fi mai mare cu 25 de cm decat ambii. Astept cu interes sa vad lista convocatilor pentru meciul cu Olanda. Ahhhh, si cred ca Piti a facut un lucru foarte bun incredintandu-i numarul 10 lui Pancu. El este unul din liderii noii generatii, nu este genul de jucator care sa iasa in evidenta prin relatiile, intamplarile sale ( Mutu, Chivu, Mitea ), este un jucator cu personalitate si este idol pentru foarte multi pustani( D. Niculae, fiind unul dintre ei ). Dupa parerea mea, pancu ar fi un lider mult mai responsabil decat Mutu sau Chivu, chiar daca nu are cota lor. In ceea ce priveste atacul, daca Adrian Ilie va continua sa joace cum a facut-o, ganea isi va reveni, Niculae va marca in continuare, Neaga va mai creste putin, iar Keseru va confirma, sincer, cred ca mutu ar trebui sa traga foarte tare pentru a prinde un loc de titular, mai ales dupa incidentul cu drogurile, cand cred ca a cazut mult in ochii lui Piti.

In sfarsit un om care vede mai mult decat "joc slab si haotic"(desi a fost cel mai bun meci al Romaniei de la cel cu Germania). Sunt in mare de acord cu ce ai scris. O obiectie insa in privinta lui Dorinel Munteanu, care eu cred ca ar trebui convocat nu neaparat pentru ce poate face in teren, ci in afara terenului. In ultima vreme, principala problema la nationala a fost atmosfera iar aici Dorinel poate ajute mult aici.

adamache
11th February 2005, 12:10
Era mai bine pe vremea lui Iordanescu! Puteai sa-l injuri cat vrei , cu multa placere si motivat.Cu Piturca nu poti sa faci acelasi lucru pentru ca este la primul meci si pentru ca atunci cand a fost dat afara de la Nationala , echipa juca un fotbal adevarat.Ce m-a nedumirit a fost faptul ca spre deosebire de primul mandat , cand i-a dat afara pe pensionari , acum i-a convocat cu mult entuziasm...
Altfel , mie mi-a placut atmosfera! Parca eram in Cotroceni la un meci al Nationalului , numai ca nu erau trompeti ! /hello :)

ronaldinho
12th February 2005, 07:17
O obiectie insa in privinta lui Dorinel Munteanu, care eu cred ca ar trebui convocat nu neaparat pentru ce poate face in teren, ci in afara terenului. In ultima vreme, principala problema la nationala a fost atmosfera iar aici Dorinel poate ajute mult aici.
Ziceam ca unul dintre cei doi ar trebui sa nu mai fie convocat. Pur si simplu sunt incompatibili. Sau cel putin sa nu joace impreuna. Si eu as opta pentru Dorinel, care a dovedit de-a lungul timpului ca se poate conta pe el in momentele grele. Eu, l-as juca pe Dorinel de prin minutul 60-70, cand adversarii ar fi mai obositi, si ar putea si el sa faca fata. Dar, fara unul dintre astia 2 nu prea avem mijlocas defensiv. Ar mai fi varianta Codrea, care din pacate de vreo 4 ani a ramas la stadiul de speranta la fel ca si Mara sau Neaga. Si ce tripleta avea Argesul atunci :headbang: , iar acum unu e prin liga a doua in Spania, dupa un an in china, codrea vesnica speranta, iar Neaga un bun jucator ......de poker, care pobabil va ajunge in Coreea. In afara de Codrea ar fi Soava, dar e cam incapatanat. Ar mai fi si ghioane, care vad ca mai nou joaca pe banda dreapta. Chiar avem nevoie de un mijlocas defensiv, iar acesta nu vad sa apara de nicaieri. Poate face Oli ceva cu Ov. Petre asta :D, ca Griogore de la Rapid mi se pare cam anemic, cu toate ca prinde nationala de tineret. Sper ca stadionul Giulesti sa le poarte din nou noroc Romaniei si sa invingem Olanda. Iar tripleta pancu-ilie-niculae, mi se pare cea mai buna solutie pentru atac, momentan. Dupa revenirile lui Mutu si Ganea se va pune altfel problema in atac. Sper ca si Keseru sa aiba un cuvant de spus aici. :D

billa
12th February 2005, 21:05
Eu cred ca dorinel nu mai are ce cauta la nationala pt ca este batran iar in locul lui ar fi mai bun aliuta care este mai tanar si mult mai tehnic!

jhon_goodboy
13th February 2005, 22:06
Mi se pare mie sau gresesc cand spun ca Piturca nu stie pe ce posturi joaca componentii nationalei pe care ii are la dispozitie.A avut 3 luni liber sa se documenteze dar probabil avea speranta ca Becali il va chema din nou la Steaua.
Si cum se poate intampla ca nationala Rromaniei sa joace impotriva unei echipe dintr-o grupa valorica mult inferioara cu sistemul 4-4-2.
Asezarea pe teren din meciul cu slovacii reprezinta formula impotriva Italiei,Germaniei sau oricarei alte forte in fotbalul mondial. :mda:
Daniel Niculae si Adrian Ilie penetrau astfel cu greu defensiva slovaca neprimind ajutorul colegilor din linia mediana. :headbang:
Pasele intre jucatori nu mai reusesc ca pe vremea lui Iordanescu ceea ce ma intristeaza foarte mult.
___________________________________
Forever Romania!!!

Dan -- Bloc H
14th February 2005, 01:49
Alte vremuri , Alti jucatori , d-aia nu merg Pasele.

Rechinul Ucigas
14th February 2005, 10:53
Unul din cele mai slabe meciuri ale nationalei !

Thanya
14th February 2005, 22:04
Ar fi bine sa fie asha!.....Da` cred ca o sa fie mult mai rau...