PDA

View Full Version : Peluza "Adi Mutu"??



Vulturul
26th January 2005, 17:01
Se pare ca Primaria Pitesti doreste ca una din peluzele Stadionului Nicolae Dobrin sa poarte numele lui Adi Mutu. Nu mi se pare o idee prea buna avand in vedere ca Adi nu prea si-a aratata atasamentul fata de Pitesti in ultimul timp. Voi ce parere aveti? Merita Mutu acest lucru?

Mihai
26th January 2005, 17:43
In momentul de fata NU! Ce a facut pentru romania? Ne-a facut cunoscuti drept drogati prin Anglia (noroc cu Petrescu, care are o imagine impecabila acolo)! Daca se face baiat cuminte si face ceva pentru nationala atunci da.

Vulturul
26th January 2005, 18:33
Sa puna dinamo la Peluza Sud numele lui ca doar el zicea ca la Dinamo e casa lui..


NU PELUZEI ADI MUTU!

Floryn007
26th January 2005, 18:51
eu il admir pe mutu e un mare talent...chiar daca s'a intamplat ce s'a intamplat.....dar asta cu numirea peluzei nu mi se pare o idee prea buna...pt ca din pacate Adi Mutu a uitat ca este pitestean..a uitat unde a invatat fotbal.....el acum zice ca e caine pana la moarte...noi l'am sustiunut mereu..am fost alaturi de el..dar el ne'a uitat de tot numai dinamo are in cap....din pacate...

ultravioletcanada
26th January 2005, 19:11
NU
ce a facut mutu pentru fc arges si pitesti, mai ales de cind a plecat de aici?
sa numeasca dinamo peluza de la spitalul de urgenta, sau statuia din fata stadionului, sau vreunul din maidanezii din fata stadionului cu numele asta. oricum mutu s-a declarat catzel, si niciodata nu a amintit unde s-a lansat in fotbal.
primaria da inca o data cu batul in balta, dupa ce l-a facut cetatean de onoare (pentru ce merite, ei stiu).
daca tot vor sa dea un nume peluzei, ar putea sa o numeasca Leonte Ianovschi, care a creat si promovat zeci de jucatori la pitesti.
mutu sa isi aduca aminte de unde a plecat, sa isi ceara scuze suporterilor pitesteni, sa faca ceva pentru echipa si oras, si apoi poate vom numi tabela de marcaj cu numele lui :D

Tudose
26th January 2005, 20:50
In acest moment raspunsul e categoric nu!
Sunt fosti jucatori sau antrenori alb-violeti care au facut mult mai mult pentru echipa si oras! Amintitul Leonte Ianovschi e un exemplu foarte potrivit.
Atunci cand va arata ca isi aduce aminte de unde a plecat si unde a invatat fotbal, cand nu va mai fi implicat in scandaluri si va fi un model, mai discutam... Desi eu cred ca e greu de schimbat ceva... Pentru ca altfel riscam sa se intample precum in cazul acordarii titlului de cetatean de onoare al Pitestiului, care a incadrat in timp cazurile "Laura Andresan" si "cocaina".

muc1
27th January 2005, 04:24
Cred ca nu e o idee foarte buna.Primaria ar face mai bine sa se ocupe de nocturna aia pe care o promite de cativa ani de zile.Peluza ar putea sa se numeasca Adrian Mutu doar dupa ce acesta se va intoarce la Pitesti si va face ceva notabil pentru clubul care l-a promovat.Sa nu uitam ca a fost nevoie de vreo 20 de ani ca stadionul sa se numeasca Nicolae Dobrin,iar Dobrin se confunda cu acest club.

deep purple
27th January 2005, 05:35
Ma scuzati ca ma bag in treburile pitestenilor, dar ati putea accepta propunerea cu conditia ca primaria sa ofere fiecarui ultras de la peluza cate o "linie" sanatoasa inainte de meci, ca sa fie in ton cu Adi Mutu. Iar la final de campionat daca Argesul ia titlul sa se ofere cate o Alexandra Mutu la fiecare suporter. Atunci ar merita peluza numele lui. :D

Zebrone
27th January 2005, 09:58
Mai bine sa se numeasca peluza Ilinca :D

vladi
27th January 2005, 13:28
Hai ca o prostie mai mare ca asta nu am mai auzit...de cind a fost facut Mutu cetatean de onoare al Pitestiului.......astept cu nerabdare noi idei de genul asta...bulevardul Adi Mutu....Farmacia Adi Mutu ? ....Piata Adi Mutu..Dacia Logan Adi Mutu.....Bursele Adi Mutu....Restaurantul La Adi Mutu, Pizzeria Ca la Adi Mutu Acasa, sau ca la Mama lui Adi Mutu Acasa.....Discoteca Mutzilor, etc etc....:-)

Mihai
27th January 2005, 13:31
Nu va fii Dacia Logan Adi Mutu ci Dacia Mutu sau Dacia Muta!

Vulturul
27th January 2005, 15:02
La aflarea vesti ca una din peluzele stadionului Nicolae Dobrin,Ultras Viola si-a prezentat punctul de vedere prin comunicatul de ma jos:
"Ultras Viola" a luat cunostinta de intentia Primariei de a atribui uneia din peluzele stadionului pitestean numele lui Adrian Mutu.
Chiar daca Mutu este unul din cei mai vanati jucatori la ora actuala, "Ultras Viola" nu imbratiseaza aceasta idee. Suntem constienti ca Mutu reprezinta la ora actuala cel mai bun fotbalist argesean in activitate, il apreciem si ii dorim sa revina la forma maxima care l-a consacrat. In ultima vreme insa am fost dezamagiti atat de implicarea sa intr-o serie de scandaluri cat si de faptul ca a uitat ca a invatat fotbal la Pitesti:
- imediat dupa ce a fost acuzat ca ar consuma droguri s-a refugiat la Dinamo Bucuresti acolo unde s-a si antrenat o buna perioada de timp
- tot din "Stefan cel Mare" a organizat si o conferinta de presa
- se pare ca a intermediat si un meci amical intre noua sa echipa Juventus si Dinamo
Pentru a atribui numele sau unei peluze consideram ca viata sa extrasportiva trebuie sa fie un exemplu pentru toti tinerii si sa dea dovada legaturii (cel putin afective) cu FC Arges.

Iata asadar argumente clare ce demonstreaza ca Mutu nu merita acest gest al nostru. De ce nu va ganditi si la alti fosti alb-violeti, domnule Pendiuc? O astfel de decizie poate afecta imaginea orasului si a clubului. Consideram ca in locul lui Mutu poate aparea numele unui jucator care a fost mereu cu sufletul alaturi de Pitesti si de F.C. Arges.