PDA

View Full Version : Belu sinucigas?



Mihaela
26th January 2005, 14:34
N-am vrut sa deschid pana acum un thread despre scandalul din ultimele zile din gimnastica, e vorba de legatura amoroasa dintre Belu si Bitang, pentru ca sunt de parere ca viata personala ii priveste. Oricum articolul de astazi din Prosport (http://www.prosport.ro/index.php?c=15&a=48456 ) schimba situatia pentru ca pune sub semn de intrebare capacitatea lui Belu ca antrenor. Dupa cum se discuta si pe gymworld, cel mai mare forum de gimnastica, asta trebuie sa fie cel mai bizar articol aparut in ultimii ani. Personal mi se pare aproape incredibila ipoteza ca Belu ar fi incercat sa se sinucida in timpul unor Campionate Mondiale.

andreiush
26th January 2005, 17:33
Intr-adevar, si mie mi se pare bizara ideea ca Belu a incercat sa se sinucida. Relatia dintre cei 2 poate ca e adevarata, dar sa zici ca Belu a vrut sa se sinucida mi se pare o prostie. Cred ca se insista prea mult asupra vietii personale a celor 2 antrenori. Dar...suntem in Romania...

Mihai
26th January 2005, 17:37
Nu pot sa cred! De unde au mai scos-o si p-asta! Au zis si motivele pentru care a vrut sa se sinucida?

andreiush
26th January 2005, 17:48
"OCTAVIAN BELU era gata să se sinucidă pentru Mariana Bitang"

Credea că ea îl înşală cu un medic
Se pare că la acea ediţie a CM, relaţia dintre cei doi atinsese apogeul. Totuşi, ca în orice relaţie, existau şi suspiciuni. Se pare că aici Belu era mai mereu primul. Ce s-a întîmplat însă acum opt ani? Belu şi Bitang se aflau cu elevele lor la concurs în Ţara Cantoanelor. Brusc, antrenorul coordonator al lotului a lăsat impresia că nu-l mai preocupă în primul rînd performanţa sportivelor sale. Totul a survenit în urma unor semnale ce l-ar fi adus pe Belu în pragul bănuielilor cele mai negre. “După o perioadă mai agitată, cu multe discuţii între ei, Belu ar fi vrut atunci să recurgă la un gest extrem”, povesteşte una dintre persoanele care au fost prezente atunci alături de ei, la Lausanne. Pe scurt, Octavian Belu ar fi fost ros de gelozie, bănuind că Mariana îl înşală cu un medic. “Belu era un bărbat foarte posesiv. La un moment dat, Mariana mi-a spus că este o problemă, că Belu ar vrea să se sinucidă. Am intrat peste el în cameră, spărgînd uşa, şi am reuşit să stopăm un eventual scandal”, povesteşte pentru ProSport sursa citată. În cameră, Belu ar fi fost găsit întins pe o canapea, palid şi transpirat.
Totul s-a încheiat însă aici, fiindcă cei doi au ştiut să depăşească momentul critic. A rămas doar vocea anturajului şi suspiciunea că undeva, cîndva...

Vrajeli...zic eu...

Mihaela
26th January 2005, 17:51
Mihai, am dat un link la articol, e vorba ca ar fi fost gelos pe Bitang care l-ar fi inselat cu un doctor. Practic din articol reiese ca Belu ar fi neglijat echipa in timpul unei competitii foarte importante. Asta nu mai tine de viata personala ci e o contestare a capacitatatii sale profesionale si a sanatatatii mintale.

andreiush
26th January 2005, 17:56
Da Mihaela..asa e.. cum zici tu. Dar trebuie sa si fie adevarate aceste acuzatii. Cine stie...

Mihai
26th January 2005, 17:59
Saracu Belu, l-au facut sa arate ca un pustan teribilist care e gata sa se arunce de pe bloc pentru o fata!
Eu cred ca sunt numai vrajeli!

andreiush
26th January 2005, 18:07
Exact la asta ma gandeam si eu..ca Belu avea peste 40 de ani acum 8 ani si imi este greu sa cred ca s-ar fi putut comporta asa.

Mihaela
26th January 2005, 18:46
Pai dupa cum ziceam si in primul mesaj nici eu nu cred ca ar fi adevarat. Ce-i drept am mai auzit niste lucruri din alte surse despre anumite iesiri a lui Belu, dar asta e prea de tot.