PDA

View Full Version : "WIMBLEDON" - The Movie



DJ Klaus
25th January 2005, 17:46
Ati vazut filmul ? Este ,din cate stiu eu, pe DVD si VHS in centrele de inchiriat (cred ca si in Romania) .
Eu l-am vazut si nu o data ...ci de vreo 3 ori. Mi se pare cel mai reusit film despre un jucator de tenis fie el si fictiv. Este un amestec de comedie si suspans, oarecum sentimental, plin de ambitii si cu personaje placute.
Un film pozitiv ce merita vazut si chiar pastrat in arhiva personala.

Puteti viziona "trailer-ul" sau puteti citi despre film la
http://www.empiremovies.com/movies.php?id=698

ilenuta
25th January 2005, 22:55
Filmul ruleaza la noi de cateva luni, dar nu am apucat sa il vad pt. ca a fost numai pe la Multiplex, unde e si scump si peste mana. Hei, dar ia uite, acum vad ca e si mai aproape de mine si la o ora bunicica :) Sper sa imi fac timp sa il vad... dar chiar de 3 ori ... mai bine ma uit la tenis pe Eurosport :yeah:
Nu mai stiu decat un singur film despre tenis, l-am vazut partial mai demult: When Billie Beat Bobby, despre meciul cunoscut ca "razboiul sexelor" dintre Billie Jean King si Bobby Riggs din 1973. Cine a batut se vede din titlu :D BJ King a fost Holly Hunter.

ps: Klaus, am eu impresia sau avatarul tau e o diploma :ok:

DJ Klaus
26th January 2005, 06:08
ps: Klaus, am eu impresia sau avatarul tau e o diploma :ok:

Nu inca dar va fi in curand :)

Despre film... ma mir ca inca mai ruleaza la cinema si probabil atata timp cat mai e la cinema nu-l vei gasi de inchiriat desi aici il baga la inchiriat dupa 3 luni de la premiera ! Crede-ma iti vei dori sa-l vezi mai mult decat o data!

a_ndrada
5th March 2005, 18:47
eu l-am vazut si mi-a placut f mult mai ales ca actrita mea preferata este kirsten dunst si ca ador tenisul numai ca in timpul unui turneu jucatorii nu procedeaza cum au facut-o ei.

DJ Klaus
7th April 2005, 06:25
Eu iti zic ca se mai procedeaza si asa :D
Iulia ...pana la urma ai vazut filmul ? Cine l-a mai vazut ? Astept alte pareri. Eu zic ca filmul asta merita mai multa atentie.

Ady
7th April 2005, 14:07
Filmul din punct de vedere cinematografic nu mi s-a parul unul foarte bun , ceea ce nu m-a oprit sa il vad de 3 ori pana acum si mai mult ca sigur o sa ma mai uit la el . Mi-a placut foarte mult ca s-au oprit mai mult asupra activitatilor din afara turneului , sa vedem si noi muritorii de rand cam ce se intampla la un turneu in afara terenului de joc , felul in care sunt repartizati la hoteluri , vestiare etc ...
Si din punct de vedere sportiv filmul mi se pare un pic SF , prea e tras de par , prea multe recuperari din plonjon ... Prea multi asi in momente in care nici Federer nu ar da :D ...
Totusi filmul v-am spus are ceva care m-a facut sa il vad de 3 ori pana acum ...

madridista
10th April 2005, 12:25
eu l-am vazut si mi-a placut!!am fost la cinematograf cand a aparut prima data si chiar mi s-a parut interesant pt ca au aratat ce se intampla in afara terenului de joc, in vestiare etc asa cum a zis si Ady Einstein!!chiar as vrea sa-l vad din nou!!