PDA

View Full Version : aveti chef sa jucati basket? intrati aici!



Pages : [1] 2 3 4

nr15
23rd January 2005, 13:22
daca va fi permis as vrea sa ramana si acest thread
din cate vad incepe sa se incalzeasca vremea ..
azi, de exemplu, e o zi super de basket asa ca ar fi frumos sa ne intalnim undeva sa jucam
deci pt fiecare din zilele astea ...puteti scrie aici .. unde si la ce ore va duceti
si in felul asta ne putem intalnii mai multi sa jucam ..si sa ne si cunoastem

eu azi ma duc la basket ...cred in tei ..asta daca nu veniti cu alte propuneri

Vikingu
23rd January 2005, 15:22
Da.....As veni si eu, dar e cam departe.... :)

Raptor
23rd January 2005, 18:34
Eu am fost... in POLI.

nr15
24th January 2005, 17:04
pai de aia am scris aici !! daca raspundeati mai devreme ne puteam intalnii ..
pt mine nu prea conteaza unde merg ..mai important este sa am cu cine juca
asa ca ..daca aveti chef de basket ..anuntati din timp

nr15
28th January 2005, 12:10
sambata 29 01 2005
basket

rasheedkpenny
28th January 2005, 12:51
ora, loc? pai se poate asa fara detalii???

Raptore, ai putea sa unesti thread-ul asta cu cel cu "... echipa Onlinesport"... zic eu! :)

Raptor
28th January 2005, 13:14
Pai n-ar avea sens, ca oricum e scris si acolo si e mai bine spus. Deci la iesirea de la Gorjului (la metrou) la ora 3.

Threadu asta lasa-l asa, ca aici o sa vorbim si cand e sa jucam afara (gen POLI, 23, Tei (Studentesc)) etc.

nr15
28th January 2005, 16:09
am dat detalii peste tot :


cine nu "intelege ceva " sa ma sune:
0721249845
vali

rasheedkpenny
28th January 2005, 17:44
Eu nu cred ca o sa ajung... maine plec la Brasov! Nu stiu pe unde o sa fiu maine la ora 3! :P

nr15
29th January 2005, 22:23
pacat :(
iar voi cei care ati ajuns ..
ce parere v-ati facut ..
primul meci nu mi s-a parut cine stie ce din pct de vedere al calitatiii .. dar sa zicem ca nu ne cunoasteam ..si e greu sa joci cu pers despre carenu stii nimic ( ma refer la stilul de joc si la ce stiu si pot sa fac )...
SA VEDEM CONTINUAREA

Raptor
29th January 2005, 23:34
Corect. Dar totusi... au fost unele faze super aiurea. Adica unu lua mingea si se ducea in fatza peste 5 aparatori si o pierdea... sau dadeam 2 pase si gata se si trezea cineva sa arunce... in loc sa astepte pentru o pozitie mai buna sau o oportunitate... de-asta ma si enervam... dar sa trecem peste asta :D

Una peste alta a fost bine, adica destul fun. Mai putin cand scapai pe contra-atac si erai faultat... Oricum tre' sa mai jucam sa vedem ce si cum.

dizzy
29th January 2005, 23:40
cati ati fost?

Raptor
30th January 2005, 00:07
Vreo 12-13

fia
30th January 2005, 00:14
Si cati forumisti :D?

Raptor
30th January 2005, 00:48
Vreo 14-15 :D

Mihai
30th January 2005, 10:04
Incep prin a-mi cere scuze ca nu am fost :headbang:
Dar aceeasi intrebare ca Fia o am: cati forumisti si care??

nr15
30th January 2005, 11:33
lasa mihai ..data viitoare
ca o sa mai fie
la intrebare sa raspunda cine stie :P::PD:D
pt ca eu nu-i cunosteam .

Mihai
30th January 2005, 11:35
Corect. Dar totusi... au fost unele faze super aiurea. Adica unu lua mingea si se ducea in fatza peste 5 aparatori si o pierdea... sau dadeam 2 pase si gata se si trezea cineva sa arunce... in loc sa astepte pentru o pozitie mai buna sau o oportunitate... de-asta ma si enervam... dar sa trecem peste asta :D

Una peste alta a fost bine, adica destul fun. Mai putin cand scapai pe contra-atac si erai faultat... Oricum tre' sa mai jucam sa vedem ce si cum.

Si tu ce voiai ma sa joci ca in NBA! Normal ca asa se intampla, si dupa parerea mea asta se va mai intampla cateva intalniri :ok:

nr15
30th January 2005, 11:39
iti zic eu faza si mai tare ..:P
dupa ce s-au jucat 15 min 3 la 3 ..de incalzire ..s-au ierdut alte 20 minute pt ca nu reusea nimeni sa stabileasca un lucru relativ banal : echipele de joc

Mihai
30th January 2005, 11:41
Ati jucat pe tot terenul? Pai normal! Ati avut noroc cu cele 15 minute! Pai la mine in liceu stateam si juma de ora ca sa se faca echipe si sa nu se oftice nimeni :D
oricum se oftica cineva pana la urma:D

nr15
30th January 2005, 11:45
logic :P
din pct meu de vedere un singur lucru e un pic aiurea
multi dintre cei pe care i-am vazut jucand ieri in sala ..sunt ffff obisnuiti sa joace streetball , 3 la 3 sau 2 la 2 la un panou ..si o sa fie mai greu pana se obisnuiesc si cu jocul de 5 la 5 ...
eu am jucat mai mult 5 la 5 ...si vad lucrul asta

Mihai
30th January 2005, 11:51
Banuiam ca asa va fi! Nu ai cum sa treci imediat de la streetball al 5-5! Oricum invatam noi!
Iti permiti sa dai si calificative??? Care joaca bine, care joaca prost, care e tehnic care nu! daca nu vrei sa scrii aici da un PM:P

nr15
30th January 2005, 11:58
nu e vb de pm ..ca eu nu ma ascund ..
problema e .. in afara de raptor si vadim ..restul nu stiu care sunt aici ( ca si id)
iar referitir la cei doi ..parere mea e urmatoarea
vadim joaca 5 la 5 ...asta e bila alba iar ca bila neagra : parca i-ar trebuii mai multa initiativa , mai mult tupeu in atac
raptor : la el e faza cu jocul de 3 la 3 ..unde sunt convins ca e mult mai bun decat la 5 la 5 ...aici de demoralizeaza prea usor ( in cateva faze el se ofticase si ramane sub panoul advers pt ca un coechipier facuse o greseala :P ----- asta nu e normal ...nu e un exemplu pozitiv pt echipa )
bilele albe : dribleaza bine ( cand nu face prea multe figuri:D) si tot asa la inceputul meciului cand era calm ..a dat destul de bine de la disanta

pt cei doi : astept si eu parerile voastre despre jocul meu

Raptor
30th January 2005, 17:00
Stii care-i faza... eu obosesc destul de repede, pentru ca nu respir cum trebuie si pun mult suflet in ce fac (chiar daca nu se vede, cred ca am pulsu pe la 200 si adrenalina pe la ... ma rog whatever). Si cand vad ca am alergat pana acolo... ca sa scape cineva (inclusiv eu) mingea in out sau sa dea pase la adversar... parca nu-mi mai vine sa ma intorc inapoi in aparare. Si nu neaparat pentru ca-s obosit, dar si pentru ca e ceva de genu... "da, ma intorc in aparare, iar vin in atac, iar iese in out, iar ma intorc si tot asa".

Faza e ca mingea aia era super buna... de aruncat (la cos :D). Poate ar fi trebuit sa arunc mai mult, in loc sa incerc sa pasez si sa-i fac pe toti sa joace. Ca nici pe altii nu-i intereseaza sa ma faca pe mine sa joc, dar oricum eu n-am gandirea lor. Nu vreau sa fiu selfish cum sunt restu. Din punctu meu de vedere, trebuie ca toata lumea sa atinga mingea intr-un atac, nu sa se dea doua pase si sa se arunce. Trebuie sa astepti momentul oportun de aruncat, mai ales ca nu e nici un 24-seconds timer.

Dar oricum... bla bla bla.

nr. 15 a jucat bine, in sensu ca are agresivitate, grabs the rebounds, si e atent si la pase (si la dat si la primit). Nu pot sa-i gasesc un punct slab... chiar acuma ma gandesc da' nu-mi vine in cap niciunu. O fi, dar daca nu-mi vine in cap inseamna ca e bine.

thekobe
30th January 2005, 17:59
si mai zice lumea de kobe ca e selfish :rolleyes:

nr15
30th January 2005, 18:53
:)))
iti spun eu punct slab ..
m-ai vazut arunand vreodata de 3 ? ei bine ...nici nu am aruncat ..oare de ce ?
pt ca stiu ca intra de 3 odata la 3 ani :P
asa ca prefer sa fac ceea ce stiu :
daca a-ti observat ..mai la toate patrunderile mele cand dadeam ocs eram si faulatat ...asta am invatat sa fac cand jucam la echipa ..sa scot fault si sa dau si cos pe patrundere .in felul asta faceam tot 3 pct si mai avea si aparatorull un fault in plus ..deci trebuia sa fe mult mai atent si mai inofensiv data viitoare cand se apara

tavi
31st January 2005, 01:47
voi nu jucati si la echipe de club, doar ca amatori ?
vad ca sunteti destul de tineri toti
eu am 35 de ani si joc 4-5 ore pe saptamana in sala de placere, dar daca as avea 20-25 de ani mi-ar place sa ma antrenez cu o echipa, e altceva

Raptor
31st January 2005, 01:58
Da, si noua, cine s-ar fi gandit? Haha... pai normal ca ne (mi)-ar place, dar unde? Ca nu te ia nimeni, toti se poarta ciudat si evaziv. Asa ca... ;)

nr15
31st January 2005, 09:38
eu am jucat la cateva echipe ..si as putea sa joc si acum ..
problema mea e ca nu am destul timp ..si nu ma pot duce regulat la antrenamente ..
asa ca trebuie sa le fac cand am eu timp nu cand vrea echipa respectiva :( din pacate

tavi
31st January 2005, 14:13
foarte adevarat, eterna poveste cu timpul care este prea putin orice vrei sa faci
apropo de jocul pe tot terenul si cel la un panou ... mie personal imi place pe tot terenul pentru ca pot sa dau pase lungi si puternice apoi sa ma uit cum se chiunuie cei care primesc pasa sa prinda mingea si sa dea cos , pe contraatac sa ma duc singur ... mie imi iese limba de-un cot dupa 2 actiuni , in ultimii ani prefer sa joc mai incet si cu cap decat in forta, ca nu mai pot :D
raptor ... nu stiu ce mai e prin bucuresti, ma gandeam ca-s multe echipe, dar se pare ca interesul pentru baschet masculin nu mai e asha de ridicat in capitala ( ma refer la cluburi sportive cu nume care nu au printre proritati acest sport ) , iar cluburi mici ...tot problema bugetului ca peste tot :mda:

nr15
31st January 2005, 14:23
eu incerc sa combin in joc ..ceea ce am invatat la cluburi ..adica sa joc cu "cap"
si in acelasi timp ..ma folosesc si de patrunderile in forta care de cele mai multe ori imi ies "cos-fault" ..asa ca ..daca tine ...tine:P
iar referitor la cluburi ..si la bani ...: deocamdata basketul nu e deloc un sport din care sa scoti bani in romania ...iar ca sa pleci afara ...iti trebuie o anumite inaltime ..si o pregatire peste medie

rasheedkpenny
2nd February 2005, 13:04
So, cum sta treaba in sambata asta? Se mai face ceva? :P

nr15
2nd February 2005, 13:27
ANUNT!

sambata de la ora 1 la aceiasi sala in gorjului (cine nu stie unde e sa ma intrebe )

de data asta va trebuii sa platim ceva ..presupun ca ceva de genul 50 de mii de om

rasheedkpenny
2nd February 2005, 13:43
Sper sa ajung si eu de data asta... din pacate mai am si alta treaba tot sambata; sa vad cum le impac! Cine altcineva se mai anunta?

nr15
2nd February 2005, 14:19
oricum ar fi ne vom aduna vreo 10 pers ..eu sper sa fie 15

Vadim
2nd February 2005, 14:59
ANUNT!

sambata de la ora 1 la aceiasi sala in gorjului (cine nu stie unde e sa ma intrebe )

de data asta va trebuii sa platim ceva ..presupun ca ceva de genul 50 de mii de om
Nu pot sa vin :(, din cauza ca lucrez, insa daca se face si saptamina viitoare fie simbata sau duminica, o sa vin si eu.

nr15
3rd February 2005, 10:00
VA ROG SA VA ANUNTATI CARE VREITI SA VENITI SAMBATA LA ORA 1 LA BASKET ...ca sa pot sa fac si eu un calcul ...sa nu fim nici prea multi nici prea putini

Raptor
3rd February 2005, 17:06
Pai eu vin... si cu Robert si cu Caine... si poate mai vin inca 2, nu stiu. Oricum noi trei venim.

rasheedkpenny
3rd February 2005, 17:10
Si eu ajung, dar nu stiu cat de mult o sa pot sta! :(

nr15
3rd February 2005, 21:42
rasheed sti sa ajungi ?
daca nu suni la 0721249845 ..si iti explic eu
tu mai vrei sa vii cu cineva ?

rasheedkpenny
4th February 2005, 10:19
Stau pe blvd. Timisoara... cred ca o sa ma descurc sa ajung la Gorjului pe la ora 13. Nu? :) Din pacate nu o sa stau prea mult, trebuie sa ajung la 2:30 la Arenele BNR!

Raptor
4th February 2005, 13:27
Ete-l pe Rasheed... peste tot pe aici... man. Daca e sa-ti dau niste DVDuri luni... sa le duci cuiva din Brasov, daca poti/vrei. Bine... sa le duci... sa vina ala sa le ia de la tine.

nr15
10th February 2005, 20:30
SAMBATA 12 02 2005 BASKET IN SALA LA GORJULUI DE LA ORA 1
CINE VREA SA VINA SA ANUNTE AICI CA SA POT NUMARA OAMENII SA NU FIM NICI PREA MULTI NICI PREA PUTINI
multumesc !
va reamintesc ca trebuie sa dam 50 de mii fiecare pt sala
in alta oridine de idei va rog care ajungeti primii sa nu intrati direct in sala ..sa mergeti intai la vestiare deoarece din cauza vremii urate de afara pot exista suspiciuni cu privire la mizeria pe care o carati in sala (de pe incaltaminte )
"oferta e valabila in limita stocului disponibil" :)):P:D:)):P:)):)::D

Raptor
10th February 2005, 22:50
Eu vin si cu Robert. A, si avem incaltzaminte de schimb... in limita stocului disponibil

caseta
14th February 2005, 04:37
dudes, m-ar interesa si pe mine sa joc undeva in sala in "sezonul rece" :P
mai jucati si simbata viitoare (19 feb) ?
daca da, la ce ora si unde.
mentionez ca sunt in posesia a 50k lei si una pereche incaltari schimb. am si tanga mov si fustita de balet, dar asta e alta poveste pentru alte ocazii :))))

Raptor
14th February 2005, 04:40
Eu am avut tanga mov. Sa vezi, acum un an, mi-a cumparat cineva tang... da' ma rog sa trecem peste asta.

Anyway, ne anuntza Valentin ce si cum, in threadu asta.

nr15
14th February 2005, 10:20
dudes, m-ar interesa si pe mine sa joc undeva in sala in "sezonul rece" :P
mai jucati si simbata viitoare (19 feb) ?
daca da, la ce ora si unde.
mentionez ca sunt in posesia a 50k lei si una pereche incaltari schimb. am si tanga mov si fustita de balet, dar asta e alta poveste pentru alte ocazii :))))



mai mai mai ...omul asta face misto de noi:))
pai noi suntem oamenii seriosi ...ne adunam sa jucam basket la fel de serios si tu ne spui ca vii cu culori de astea ... mov ,roz alea alea ..
singurele culori permise la tanga ...sunt alb si negru ....CONFORMATI-VA !:p

IN ALTA ORIDINE DE IDEI ..
RAMANE STABILIT PT SAMBATA ...singurul lucru care poate sa difere ar fi ..ora ----13 .00 sau 15.oo ...
va anunt joi sau vineri

in curand vom juca de 2 ori pe sapt ...si joi si sambata dar nu de saptamana asta

caseta
14th February 2005, 14:40
:D :D :D :D :D
me very happy. astept amanunte. si sa nu uiti sa imi spui si mie unde se joaca. tot de gorjului e vorba ?
daca da, poate citeva indicatii despre cum sa ajung acolo .....

nr15
14th February 2005, 15:21
SALA DE CARE VB EU SE AFLA IN ZONA GORJULUI


PPT CEI CARE NU "STIE" IATA CUM SE AJUNGE ACOLO :


VII DISPRE LUJERULUI CATRE MILITARI (IESIREA DIN BUCURESTI) LA INTERSECTIA GORJULUI FACI LA STANGA PE MOINESTI SI PE ACESTA STRADA DUPA APROXIMATIV 100 DE M SE FACE O STRADUTA LA STANGA

PE ACEA STRADUTA , PE PARTEA EI DREPTA SE AFLA INTREREA IN TERENUL DE SPORT AL SCOLII
IAR SALA DIN MOMENTUL IN CARE AI INTRAT PE TEREN ESTE CLADIREA DIN STANGA (O USA CU GEAMURI TERMOPAN)



PT CINE NU SE VA DESCURCA ...VA ROG STATI ACASA ....CA NU SUNT BUNI DE NIMIC ...MAI ALES DE BASKET :p::)::p:p:d:)::):p::d::d::p:):):)))

nr15
18th February 2005, 12:44
MARE ADUNARE MARE !!!!!!!!!!!!!!::):):):p:p:))
HAIDE-TI DIN NOU LA BASKET
E SCRIS MAI SUS CUM SE AJUNGE ...SI MULTI DINTRE VOI STITI DEJA ...
ANUNTA-TI SI VOI CARE VENITI CA SA STIU SI EU SI RESTUL LUMII
MULTUMESC !!!


TOT LA ORA 1 ,,, 1 FARA 10,,, NE INTALNIM LA SALA

Raptor
18th February 2005, 13:31
Bine, "haideti" ca venim. Sper sa pot sa vin cu "tipu cu camera de filmat".

danrogojan
18th February 2005, 14:25
30% shanse sa apar si eu

nr15
18th February 2005, 15:03
esti binevenit

Profetu
18th February 2005, 16:08
as veni si eu, am loc ?

caseta
18th February 2005, 18:16
apar si eu

nr15
19th February 2005, 18:36
pt caseta : sper ca ti-a placut !
pt profetul : nu am mai apucat sa intru sa iti raspund
in alt mesaj eu lasasem nr meu de telefon
o mai fac odata
0721 249 845 -vali
toti cei care stiu basket sunt bineveniti ideea e sa anuntati ca vreti sa veniti ca sa nu fim nici 5 la sala ..nici 25 ... in ambele variante nu ar fi bine

caseta
20th February 2005, 03:01
:D
me liked it
roger that cu "preavizu". o sa te anunt cu o zi inainte.

MadSkillz
20th February 2005, 07:35
nr15, nici o problema, faci trial :)

nr15
20th February 2005, 13:44
ideea de a face o echipa de basket din cei de aici nu a fost a mea ..dar am "imbratisat-o" ca sa zic asa ...mi-a placut ideea si am adoptat-o :D

rasheedkpenny
21st February 2005, 11:08
Vlade, poate incerci si tu sa ajungi saptamana viitoare... ce zici?

nr15
22nd February 2005, 11:43
K!
DECI: BASKET SAMBATA 26 02 2005 LA ORA 1 IN SALA ( la gorjului)


datorita celor intamplate sambata trecuta cand am fost peste 20 tin sa va aduc aminte :

daca nu da-ti un semn ca vreti sa veniti la sala aici sau la telefon 0721 249 845 riscati sa veniti degeaba pana la sala ( daca e prea multa lume nu vor juca cei care nu au anuntat ca vin !!) de asemenea cine vrea sa mai vina cu un /o prietena care sa joace ...sa precizeze si acest lucru ..sa nu zica : "vin si eu cu cineva" si acel cineva sa fie defapt 7 insi :))) ...nu am facut nici un apropo ..pt cine a zambit acum :D
trebuie sa dam 50 de mii de om ( si ca sa nu se intample ca data trecuta cand am fost 20 si au platit doar 12 insi ...o sa strang banii inainte de joc ..pt ca altfel ma simt prost la sfarsit .. sa stau sa intreb pe fiecare daca a dat sau nu ... va aduc aminte ca banii nu ii iau eu ..se dau pt sala .. singurul lucru pe care il am eu de castigat ..e ca am sala in fiecare saptamana unde sa pot juca



daca cine stie cum apara o modificare in program ...va anunt eu aici

nr15
23rd February 2005, 17:28
am postat acest anunt de 3 zile ...si vad ca nu se baga nici unul ..sa inteleg ca a disparut interesul ????
eu unul am vb serios ca daca iar vor fi 20 sau peste ultimii anuntati nu mai joaca ..
nu-mi convine sa stau eu pe bara ..aiurea ..ca se trezeste cineva vineri noapte sau sambata dimineata ca ar vrea sa joace

Raptor
23rd February 2005, 22:34
Eu vin cu inca 3 oameni. Atat. Nu ma intereseaza ce fac restu' care ma cunosc (sa nu zici ca eu i-am adus). A, si aduc si camera. Am tras pe calculator ce am inregistrat data trecuta.

nr15
23rd February 2005, 22:38
super !!! raptor am o rugaminte ...
zi-mi care sunt oamenii care vin cu tine ..dupa nume sau descriere ..ca sa stiu si eu ..cine nu e de fapt cu tine
pctul 2 ..te rog sa-mi aduci si mie pe un cd ..ce ai inregistrat ...si iti platesc cd la sala ..
poti ?

Raptor
23rd February 2005, 22:45
Pai, are 1.3 GB, dar am tras doar partea in care esti tu, si aia are 295 MB, deci ti-o trag doar pe aia pe CD...

A, si vezi ca eu vin cu gemenii aia (Florin si Valentin si cu Andrei (Grasu cu camera)).

MadSkillz
23rd February 2005, 22:45
Rasheed, nr15 ... fac tot posibilul sa vin.

nr15
23rd February 2005, 22:47
k am inteles cu cine vii tu
prietenii ceilalti ai tai robert , caine /(nu stiu cul il cheama ) si ceilalti .. ori sa intre aici ..or sa ma sune ..
daca ai cum ia tu legatura cu ei ..si spune-le sa anunte ..daca vor sa vina sau nu
mersi anticipat
ps: te-am rugat pe tine ..pt ca cel putin primele 2 dati ..eu am inteles ca si aia sunt tot cu tine


vlade: te asteptam si pe tine ( apropo: numele meu este vali:P)

Raptor
23rd February 2005, 22:50
Pai eu am venit cu Robert... adica practic Robert era singuru care venea din partea mea. Restul au venit din partea lui. Chiar i-am si zis la metrou : "pai ba, eu te-am chemat doar pe tine... ce-o sa zica Valentin acuma la sala... ca sunt..." si pe buna dreptate.

Da' ma rog... ce sa-i faci. Fiecare cu caracteru lui :mda:

nr15
23rd February 2005, 22:51
da ..la partea cu "caracterul " stiu la cine te-ai referit :D
nu mi-ai raspuns ..daca poti vb tu cu el ..sa anunte sau nu

Raptor
23rd February 2005, 22:52
Nu prea cred ca pot... ca nu am numaru. Sau nu stiu... Robert oricum cred ca a plecat in armata (ca pe 23 a zis ca-l ia)... iar Caine nu stiu, probabil ca o sa vina oricum... acuma ce sa-i fac eu?

nr15
23rd February 2005, 22:57
buna ! corect
nu mai depinde de tine ..
ma bucur ca mi-ai zis cine vine cu tine .
de restul ma ocup eu ..
am fost destul de clar in vestiar la plecare cu rugaminte de a anunta
am fost desul de clar si aici pe acest forum

caseta
24th February 2005, 00:22
vin si eu cu inca unu
sper ca nu s-au dat toate locurile deja si au mai ramas 2 ....
:P

Raptor
24th February 2005, 01:03
Faza e ca ar fi bine sa fim cam 15 asa... ca pe urma e urat, mai ales in doar 2 ore...

caseta
24th February 2005, 04:22
pai pina acum am numarat fo 8, max 10. so, ne-am incadra.

rasheedkpenny
24th February 2005, 09:19
si eu vin... dar inca nu stiu daca singur sau cu inca o persoana! C y'all saturday!

nr15
24th February 2005, 13:49
o sa fac tot posibilul sa fim 15 doar e nr meu preferat
ideea e ca ..e greu :) pt ca oricand se poate razgandii cineva

MadSkillz
25th February 2005, 22:47
Nu pot ajunge maine :mda:

Raptor
26th February 2005, 01:38
E clar... inca un meci fara sa-l cunosc pe superstarul MadSkillz :mda:

MadSkillz
26th February 2005, 01:59
Lasa ma ca vine vara si jucam in fiecare zi :ok:

MadSkillz
26th February 2005, 07:05
superstarul MadSkillz

Singurul superstar de aici e danrogojan :yeah:

Raptor
26th February 2005, 11:58
Tu ai zis... :D

Anyway, eu azi nu mai vin cu aia, deci vin singur...

nr15
26th February 2005, 17:52
pacat ca nu ai venit nici tu (mad) nici prietenii lui raptor ..asa am fost doar 12 dintre care in final au ramas 10 ..
dar oricum ..s-a jucat destul de frumos ..si am ajuns frant acasa:P( chiar si eu ..omul cu multe baterii suplimantare ):P:):D

Raptor
26th February 2005, 18:36
Eu sunt rupt... for some reason... tre' sa stau in pat ca tremur... de placer... ma rog nu conteaza :D

MadSkillz
26th February 2005, 18:50
Era cat pe ce sa ajung, imi luasem si echipament la mine, dar am ramas sa joc la Onoare ... maybe next time :)

Raptor
26th February 2005, 19:00
Bine ca n-ai venit, nu puteai sa vezi un superstar ca mine cazand in disgratie... :headbang: :ciocan:

nr15
27th February 2005, 16:10
si eu am ajuns acasa rupt de oboseala ...
dar cu toate astea abia astept sa vina sambata viitoare

boby :cum ramane cu ce ai inregistrat sambata trecuta ..
cand pot vedea si eu ???

Raptor
27th February 2005, 16:53
Pai oricand, dar vreau sa treaca ala cu camera sa inregistrez iarasi ca nu erau niste parti cu tine etc si n-am vrut sa-ti dau asa. Deci sambata viitoare.

nr15
27th February 2005, 16:55
da mersi ..
intra pe thread-ul "marca de ghete" si zi-mi ce parere ai

caseta
28th February 2005, 00:42
vreau si eu ce s-a filmat, daca apar si eu pe acolo stind degeaba pe teren ....
:D :D :D

Raptor
28th February 2005, 06:42
Well actually nu stai degeaba, chiar marchezi etc. :P

nr15
28th February 2005, 09:54
din 5 in 5 minute "caseta" ridica piciorul si mai "marca" o bucatica de teren :P:D:)

Raptor
28th February 2005, 22:53
Stiu, am cenzurat fazele respective si am pus (18) in dreapta jos a ecranului.

caseta
1st March 2005, 23:42
@nr15, eu te anunt de acum pt 2 locuri simbata.

@raptor
baga pls pe un cd ce ai filmat cu mine (exceptind fazele susceptibile de cenzura la cna) si iti aduc eu un blank simbata thx :D

Raptor
1st March 2005, 23:45
Pai ... cred ca trag iar filmuletzu si ... nu stiu, eu trag un CD si i-l dau lu Valentin, n-are sens sa trag doua. Le luati si voi unu de la altu daca e.

caseta
2nd March 2005, 02:35
pai ma gindeam ca daca vii simbata si inca e ala la tine (adica nu i-ai dat deja cd-ul lui vali) sa il mai bagi pe un cd si simbata ai un blank de la mine. ca probabil daca i-l dai sapt asta, o sa vrea sa il vada el, si asta inseamna sa mai astept o saptamina. si daca tot mi-ai zis ca nu stau degeaba cind sunt filmat .... sa ma admir si eu :P :P :P

nr15
2nd March 2005, 14:02
cum v-ar convenii mai mult ..( intrebare este adresata celor care vin la sala ) ltot ca pana acum la ora 1 pana la 3 3 si ceva ..sau ...de la 4 in sus ..pana pe la 6 ?

rasheedkpenny
2nd March 2005, 14:10
Mie personal imi convine de la 13... terminam pe la 15 si pot pleca si eu la Brasov. Daca ar fi mai tarziu ori nu as mai pleca la Bv, ori nu as mai veni la baschet! :(

Pe de alta parte, daca e mai tarziu, s-ar consuma si curent pentru iluminare...

Raptor
2nd March 2005, 19:26
Mie mi-ar conveni de la 15. Nu s-ar consuma curent pentru ca nu e. Dar, as putea sa dorm dupa ce ma uit vineri la NBA, si acuma ca se intuneca mai tarziu ar fi mai bine ca am sta mai mult.

nr15
2nd March 2005, 21:33
parerea mea e urmatoarea ...
mai mergem o sapt sau 2 de la 1 ...
si apoi daca se intuneca mai tarziu ..putem merge de la 16 si sa stam pana ne ies ochii din cap

caseta
3rd March 2005, 00:40
ihi
cel mai bine asa

Chelie
3rd March 2005, 04:57
frate cand va mai duceti la basket anuntati-ma si pe mine va rog

nr15
3rd March 2005, 08:06
eu anunt de fiecare data aici ..
nu trebuie decat sa intri sa te uiti ..si sa spui la randul tau ca vrei sa vi

MadSkillz
3rd March 2005, 08:30
Chelie te sun eu daca merg

nr15
3rd March 2005, 12:27
baieti ..am reusit sa intru si eu pe net (am avut o problema in acest sens )

cu parere de rau va anunt ca sambata asta ..nu se poate ..
cel care deschide sala nu poate venii

caseta
3rd March 2005, 20:09
:( :( :( :( :(

nr15
5th March 2005, 14:24
daca vremea este frumoasa (ca azi ) iesiti vreunul la basket maine ( duminica ) ?
daca da ..unde?

Raptor
5th March 2005, 15:40
Asta ma-ntrebam si eu...

Nightfly
5th March 2005, 21:07
S-au uscat 2 terenuri in POLI poate se mai usuca unu pana maine.

Raptor
5th March 2005, 21:21
Hm... sigur sigur? :P

nr15
5th March 2005, 21:50
eu as vrea in tei ..
dar ...vreau sa mergem mai multi ..
asa ca hotarati-va:P

Raptor
5th March 2005, 22:00
Pai, putem sa mergem in POLI... daca s-a uscat. Pe Studentzesc nu stiu daca s-a uscat, ca nu e asa "in aer" ca in POLI.

caseta
6th March 2005, 01:32
hehehe
daca vrei sa mergem mai multi pe studentesc .... atunci mergem degeaba. cum se usuca terenu, e plin. cel putin in vara in weekend se ajunge uneori si la 5-6 echipe de 5 la 5. daca iesi, stai de behai. eventual sa iti iei si un teren de tenis .... ca sa ai ce face :P

nr15
6th March 2005, 09:02
caseta...atunci joci in asa fel incat sa nu mai iesi de la masa....
sa nu te crezi sufiecient de bun ?????:P:):D

daca nu te crezi sufiecient de bun iti reamintesc ca pe studentesc mai exista inca 3 locuri
(pe alee , la cupola , imediat langa-un pic mai sus- terenurile despre care ziceai tu )unde se joaca mai slab ..
asa ca poti juca acolo si nu mai iesi de la mas :D:P:):)

MadSkillz
6th March 2005, 10:45
Hai ma voi credeti ca e full acum in Studentesc?

nr15
6th March 2005, 11:07
eu vreau pe studentesc !!!!!!!!!!!
cine vine acolo dupa ora 1 30 ???

Raptor
6th March 2005, 11:39
Hm pai si eu as merge... dar sa nu fie ud pe jos si sa nu fie vant si alte alea afara. Ca dupa ce m-am sculat, era soare si vant afara...

nr15
6th March 2005, 11:42
vedem noi la fata locului ..
hai in studentesc ..
eu sunt acolo dupa 1.30

caseta
7th March 2005, 16:07
daca vin acum (luni, ora 3:43 PM) va mai gasesc ? daca da, o intrebare: cum dreq vedeti mingea pe ninsoarea asta ?
:D :D :D

@nr15 - eu sunt super bun, un zeu, cel mai bun PG in viata (dupa marbury, evident, si, ca si el, zic asta ca sa imi cresc increderea in mine :P), cel mai bun SG al tuturor timpurilor samd .... numai ca mai am si zile proaste (fo 364 pe an :P) si de aia mi-e frica sa nu fiu intr-o zi proasta si sa ies de la masa ..... :P

la modu serios - daca pierd .... aia e, da asta nu o sa ma faca sa ma duc sa ma joc cu copiii ca sa par cel mai bun :D eventual data viitoare o sa ma zbat mai tare sa cistig.

nr15
7th March 2005, 21:07
imi place cum gadesti ...
in aceiasi ordine de idei ..si eu as fi cel mai bun centru din nba ...peste 1 an sau doi daca nu mai joaca shaq ...si daca mai cresc brus 35 de cent pastrandu-mi agilitatea si detenta :):P:D

Raptor
7th March 2005, 21:33
Am fost eu azi in POLI de am jucat... mai mult 1 la 1...

Am dat vreo 20 si ceva de la trei puncte :D ziceai ca-s in NBA dreq!

bebe76
9th March 2005, 13:44
cred ca ma imbrac si plec in Poli .
cine mai vrea sa vina ma gaseste acolo pe la 15.30

nr15
9th March 2005, 14:33
ce bine de cei care nu lucreaza:P

in timpul saptamani pt noi cei care lucreaza e mai complicat

Bicinigar
9th March 2005, 15:40
acum te plangi ? punetzi la munca un panou shi cand te enervezi arunca monitoru :evil: poate anu asta ne vedem shi noi la un basket , sa vad cat de tare ai evoluat :evil: da oricum nu totzi au avut privilegiu sa fie antrenatzi de Fil Geacson , ca noi :evil: deci prea slab n-ai cum sa joci :headbang:

rasheedkpenny
9th March 2005, 16:18
ce bine de cei care nu lucreaza:P

in timpul saptamani pt noi cei care lucreaza e mai complicat

subscriu... cand vine vara, de la munca probabil ca o sa ma duc direct in Tei... every day! Hurray! :)

Vali, sambata asta se face vreo miscare???

nr15
9th March 2005, 16:33
: da oricum nu totzi au avut privilegiu sa fie antrenatzi de Fil Geacson , ca noi :evil: deci prea slab n-ai cum sa joci :headbang:



i'm sorry fhil jackson
never ment to make your jordan cry
i appologise a trillion times
i am for real mai tii minte vlade ???:D



cezi tu cat de curand ce mai stiu
sper sa vii sambata

nr15
9th March 2005, 16:37
subscriu... cand vine vara, de la munca probabil ca o sa ma duc direct in Tei... every day! Hurray! :)

Vali, sambata asta se face vreo miscare???



i shall see u there :D


si in proportie de 90% sambata asta se joaca

caseta
9th March 2005, 18:16
se stie, nu ?
2 locuri sunt rezervate pt simbata ....
:P

Raptor
9th March 2005, 18:58
Mda... eu vin singur cred... but anyway hai ca ma bag sa "sing Shania" hahahaha

Bicinigar
9th March 2005, 22:19
acu mi-am primit programu :headbang: nu o sa ajung sambata... de fapt nu cred ca o sa ajung in fro sambata cat timp mai ye campionatu municipal (la orice nivel) draq m-a pus sa intru cu hotzii in hora :headbang: da ye bine ca nu am ureche muzicala shi nu joc dupa muzica lor :evil: da dupa ce se face frumos afara va ashtept pe baza la 23 :ok:

nr15
9th March 2005, 22:37
vlade la cat te dai cu capul de pereti nu cred ca o sa mai sti sa ajuni in baza la 23:D

Raptor
10th March 2005, 00:22
Chiar, stie cineva daca s-au repus inelele pe 23? Sau panourile sunt tot rupte (cu totu)?

Anyway, pe mine puteti sa ma gasiti mai in fiecare zi in POLI, destul de mult. In sensu ca stau si cate 8 ore la basket. :ciocan:

Mihai
10th March 2005, 00:25
sunt inca rupte

nr15
10th March 2005, 10:17
dupa cum spuneam ...cine nu lucreaza sta zilnic 8 ore la basket ...as vrea si eu asa

Raptor
10th March 2005, 11:32
Da, si mie mi-ar conveni sa am bani ;)

nr15
10th March 2005, 11:51
si de ce ti-ar foi greu sa te angajezi ..
au am reusit sa fiu si angajat si sa fac si antrenamente la o echipa timp de vreo 2 ani

bebe76
10th March 2005, 12:10
si de ce ti-ar foi greu sa te angajezi ..
au am reusit sa fiu si angajat si sa fac si antrenamente la o echipa timp de vreo 2 ani
mai este si lenea un factor , de exemlu .
Si asta o stiu de la o foarte buna cunostinta de a mea :
The alter-ego !

nr15
10th March 2005, 12:17
k ti-e lene ...tutoror le este lene cand e vb sa faca ceva care nu le place ...
te duci la basket pt ca iti place ..
daca te-ar angaja cineva sa arunci la cos 8 ore pe zi pe un salariu super nu ai mai avea lene ..pt ca iti place ..
dar daca le-ai pune sa faca asta pe unul caruia nu-i place deloc basketul si e pasionat doar de programare si computere ...aluia o sa i se faca o leneeeeeeee de aruncat la cos ...:P:D

mishu
10th March 2005, 12:34
the love for the game... unul din principiile lui mj... si eu lucram... uneori chiar mai mult de opt ore pe zi... si seara de la 7 mergeam la antrenament... e adevarat ca dupa aia nu mai esti in stare de nimic... dar asta e alegerea ta... ori joci... ori te duci in fiecare sambata la meci si te uiti la altii cum joaca...
toti ne-am nascut lenesi... asta e o caracteristica principala a rasei umane... mai departe cei care au vointa sa lupte cu propria lene... reusesc... oare de ce unii copii incep sa mearga mai devreme si altii mai tarziu... e vorba (bine in afara de cazurile de natura medicala) de vointa de a invinge lenea... si asta e numai un exemplu... hai ca am deviat de la topic...
apropo de jucat baschet afara... cand au renovat acu vre-un an parcul de la eroilor... (pentru cei care stiu bucurestiul:):)) au vopsit aleile... au amenajat niste spatii etc... si era un loc super in care am sperat ca vor pune panouri de baschet... ei bine l-au facut pista de rolleri... era super locatie... pt un teren de baschet... exact ca in vest... trageau niste garduri inalte... puneau o nocturna... si cred ca era de vis...

Vikingu
10th March 2005, 12:39
apropo de jucat baschet afara... cand au renovat acu vre-un an parcul de la eroilor... (pentru cei care stiu bucurestiul:):)) au vopsit aleile... au amenajat niste spatii etc... si era un loc super in care am sperat ca vor pune panouri de baschet... ei bine l-au facut pista de rolleri... era super locatie... pt un teren de baschet... exact ca in vest... trageau niste garduri inalte... puneau o nocturna... si cred ca era de vis...

Asa ceva nu cred ca vom apuca sa vedem in Romania prea curand..............Poate numai unii care cumpara terenul, fac niste terenuri si dupa aceea le inchiriaza la preturi "prea inalte"....
imi aduc aminte..cand am fost in franta acum 1 an, stateam la o casa si la 50 metri erau 6 terenuri de basket super faine (dar fara nocturna)...
Asadar...cum am mai zis...nu prea vad in viitorul apropiat asa ceva...si..din pacate sambata ma intorc in romania si voi juca la acelasi teren unde jucam si inainte :mda:

nr15
10th March 2005, 12:42
stiu locul
ai dreptate
ar fi iesit ceva acolo ...nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa se joace la noi 5 la 5 in nocturna ...oamenii nu sunt inca pregatiti pt asa ceva la cap basket
acum vreo 2 ani ..era lumina (nocturna) in liceul pe care l-am terminat eu ( grigore moisil) si am incercat sa merg noopatea sa joc ..
ei bine dupa o jumatate de ora ..au inmceput babele de prin zona sa tipe ca daca nu plecam cheama politia :P::D:)

nr15
10th March 2005, 12:47
VESTI SUUUUUUUUUUUUUUUUUPER PROASTE!!!!:(:(:(:(



nr15_valentin: sal

nr15_valentin: ce faci ?

lazarescu_bogdan : noroc man

nr15_valentin: mersi

lazarescu_bogdan : vroiam sa te sun aseara

nr15_valentin: )

nr15_valentin: si

nr15_valentin: ?

lazarescu_bogdan : ca nici sambata asta nu putem baga baschet

nr15_valentin: aaaaaaaaaaa

nr15_valentin:

lazarescu_bogdan : iara tre sa plec

lazarescu_bogdan : aha

nr15_valentin: si nu poti sa-l convingi pe taica-tu

nr15_valentin: sa mergem noi

nr15_valentin: ?

lazarescu_bogdan : m-au sunat si aia din alexandria

lazarescu_bogdan : de fapt unul singur

nr15_valentin: bogdane

lazarescu_bogdan : Victor ... ca vrea sa vina si el cu john

nr15_valentin: nu poti sa faci in felul urmator

nr15_valentin: :

lazarescu_bogdan : zi

lazarescu_bogdan : zi

nr15_valentin: sa le zici profesorilor de acolo ..ca venim si ca vii si tu

nr15_valentin: si apoi in dim respectiva

nr15_valentin: sa le zici ca a intervenit ceva urgent

nr15_valentin: ?

lazarescu_bogdan : stiu cum e ... o sa incerc sa vad ..... lasa-ma sa vorbesc cu padre sa vad ce zice si el ... ca el stie cam care este treaba pe acolo

nr15_valentin: faza e ca mai toti m-au sunat si m-au intrebat

nr15_valentin: si eu le-am zis ca din cate stiu eu

lazarescu_bogdan : ... cu profii

nr15_valentin: sambata asta nu ar mai fi probleme

nr15_valentin:

nr15_valentin: si din raspunsul meu

nr15_valentin: astia au tras cioncluzia ca vom juca sambata

nr15_valentin: ramasese sa le zic doar ora la care se joaca

nr15_valentin:

lazarescu_bogdan : hy sa-l prind pe tata sa-l intreb

nr15_valentin: k

nr15_valentin: raspunde-mi si tu caty mai curand

nr15_valentin: te rog

nr15_valentin: ca daca pica faza asta

lazarescu_bogdan : k

nr15_valentin: tre sa schimb multe planuri

nr15_valentin:

lazarescu_bogdan : hy sa-l sun

nr15_valentin: k

lazarescu_bogdan : man

nr15_valentin: da

nr15_valentin: sunt aici

nr15_valentin: te ascult

lazarescu_bogdan : nu vrei sa raspunzi la anonimi

nr15_valentin: ba da

lazarescu_bogdan : te-am sunat

nr15_valentin: dar mi s-a blocattelef

nr15_valentin: nu stiu de ce

nr15_valentin:

lazarescu_bogdan : de pe mobilul firmei

nr15_valentin: da mai

nr15_valentin: mi-am dat seama

lazarescu_bogdan : veste proasta

nr15_valentin: s-a blocat mobilul meu

lazarescu_bogdan : nu prea se poate ca mai vin controale

lazarescu_bogdan : si daca sunt eu este o alta chestie

nr15_valentin: si nu se poate nici duminica

nr15_valentin: ?

lazarescu_bogdan : stiam de asta ... dar speram ca nu ar fi o problema macar o data

nr15_valentin: si nu se poate nici duminica

nr15_valentin: ?

lazarescu_bogdan : pai nu ma intorc eu pana in 4

nr15_valentin:

nr15_valentin: asta chiar e naspa

lazarescu_bogdan : daca vrei te ajut eu cu sms-uri sa-i anunti pe baieti

nr15_valentin: )

nr15_valentin:

nr15_valentin: lol

lazarescu_bogdan :

nr15_valentin: nu asta era problema

nr15_valentin: mea

nr15_valentin: i-am sunat pana acum

nr15_valentin: ii pot suna din nou

nr15_valentin: ideea e

lazarescu_bogdan :

nr15_valentin: ca in discutiile cu ei

lazarescu_bogdan : cred ca data viitoare vi si eu cu cativa

nr15_valentin: am fost 99% sigur

nr15_valentin: ca se joaca sambata

nr15_valentin:

nr15_valentin: si acum

nr15_valentin: astia or sa se uite la mine urat

nr15_valentin: ca marea majoritate

lazarescu_bogdan : si eu la fel

nr15_valentin: au senzatia ca se joaca sau nu daca vreu eu !!!!!!!!!!

lazarescu_bogdan : faza este ca sambata trecuta nu am mai plecat ca am avut 39 temperatura

nr15_valentin:

nr15_valentin: imi pare rau sa aud asta

lazarescu_bogdan : si tre sa ma duc sapt asta

nr15_valentin: frati-tu nu poate sa vina

nr15_valentin: el

nr15_valentin: la sala

nr15_valentin: ?

lazarescu_bogdan : este astazi liber ... dar sambata nu

nr15_valentin: el nu vine cu tine nu ?

nr15_valentin: acolo unde ai tu treaba ?

lazarescu_bogdan : nu

lazarescu_bogdan : faza este ca nu e liber sambata

nr15_valentin: am inteles asta

nr15_valentin: dar ma gandeam

nr15_valentin: poate are timp sa vina duminica

nr15_valentin: si atunci am schimba doar ziua

nr15_valentin: ceea ce nu ar fi ff rau

lazarescu_bogdan : te cred ..... faza este ca are liber intr-un mod aleator

nr15_valentin: si nu stie acum

nr15_valentin: daca va aavea sau nu duminica ?

lazarescu_bogdan : are cam o data pe sapt

lazarescu_bogdan : si din cate stiu eu astazi ar fi pt sapt asta

nr15_valentin: offffffffff

lazarescu_bogdan : imi pare rau man

lazarescu_bogdan : ca stiu cum este

nr15_valentin: k

nr15_valentin: nu mai am ce sa fac

nr15_valentin: asta e




EU AM FACUT TOT POSIBILUL DAR SE PARE CA PASIUNEA "ALTORA" LEGATA DE BASKET NU E LA FEL DE MARE
DEJA MI-A TRAS CLAPA 2 SAPTAMANI LA RAND SI DE FIECARE DATA MI-A SPUS JOI SAU VINERI CA S-A RAZGANDIT SI NU MAI VINE SA DESCHIDA SALA :(

rasheedkpenny
10th March 2005, 13:30
Asta este... incepe in curand "sezonul out-door" asa ca nu o sa fie probleme... :)
Vali, poate facem vreo miscare maine pe la 17-17:30 daca tine vremea cu noi! Ce zici?
Mad, daca e vremea ok poate ajungi si tu...

MadSkillz
10th March 2005, 13:30
lazarescu_bogdan : m-au sunat si aia din alexandria

lazarescu_bogdan : de fapt unul singur

nr15_valentin: bogdane

lazarescu_bogdan : Victor ... ca vrea sa vina si el cu john



Victor si John vin si ei de obicei?

MadSkillz
10th March 2005, 13:32
rasheed, nu prea cred, maine nu am antrenament dar am meci cu facultatea la 14:30.Eventual sambata.

nr15
10th March 2005, 13:36
Eu Pot Doar In W-end
In Rest Lucrez Pana La 6
Pt Mad: Da John Obisnuia Sa Vin ..
Nu A Venit In Ultimele 3 Saptamani

ASA CA ..IN ORICE SEARA DUPA 6 30 ...SAU IN W-NED EU SUNT DISPONIBIL

MadSkillz
10th March 2005, 13:38
Asa ceva nu cred ca vom apuca sa vedem in Romania prea curand..............Poate numai unii care cumpara terenul, fac niste terenuri si dupa aceea le inchiriaza la preturi "prea inalte"....

Cred ca nu e mare chestie sa faci niste terenuri si sa pui un gard.Nocturna mi se pare aproape un moft deja...macar de-ar fi 10 playground`uri ca lumea, fara nocturna.Problema, cred eu , e ca cei care se ocupa cu amenajarea parcurilor (primariile probabil) nu se gandesc deloc la asa ceva.Nu sunt interesati de asa ceva.Ei pun alei, pietris, bancutze, cosuri de gunoi, o fantana, spatii verzi ... n-ar trebui sa fie parc fara un teren de baschet , unul de tenis si unul de fotbal (mai micutz).Si nu-mi spuneti ca ar fi cine stie ce investitie sau efort.

MadSkillz
10th March 2005, 13:39
Pt Mad: Da John Obisnuia Sa Vin ..
Nu A Venit In Ultimele 3 Saptamani

John si Victor vin si miercurea la Olimpia.Si joaca la Granitul, la "Onoare".Vara ii mai vad pe Studentesc.

nr15
10th March 2005, 13:50
Miercurea Se Joaca In Olimpia ..? Esala Inchiriata Sau Cum ?
Sau Meciuri Oficiale ?

MadSkillz
10th March 2005, 13:54
Miercurea are "antrenament" echipa de "Onoare" a Granitului.Martea si joia echipa de B.

nr15
10th March 2005, 15:43
am pus intrebarea deoarece imi suradea posibilitatea de a venii de aceea am intrebat daca e ceva oficial sau nu :(

MadSkillz
10th March 2005, 19:15
Poate rezolvam ceva, depinde cu cati giga de baschet esti dispus sa cotizezi :D :cool: :P :rolleyes:

Bicinigar
11th March 2005, 00:15
N.15 ,daca vrei sa vi miercurea in olimpia yeshti invitatu meu , doar ca invitatzie e de o singura persoana , asta pentru ca ne cunoashtem de ceva timp , dar sa nu ai mari sperantze ca nu o sa joci 100% din timp dar 2 de 3 la 3 shi 2 de 5 la 5 tot facem :ok: asha ca te ashtept miercurea pe la 20:45 in Olimpia ...singur ... repet ... SINGUR :headbang: shi poate mai invetzi oarece de la bayatu :drak:
PS : adk mai potzi sa vi cu cineva, da doar daca ye sa itzi tzina statistica shi sa ya interviuri la cald dupa antrenament :happy

Raptor
11th March 2005, 00:21
Sa nu te duci!!! Eu cred ca Biciniggaru asta ti-a pus el vreun gand rau ceva :ciocan: ...

nr15
11th March 2005, 10:34
mersi for both of you ( mad and " bitchinigaru")
vin cu siguranta (singur!) ...abia astept sa vad ce "ponturi " in vinzi ...in materie de tactica de joc :P:D
iar pt mad ...zi-mi ce vrei sa iti aduc ...
am destul de mult basket acasa



iar pt raptor: de la fosta echipa unde jucam cu the "bitchi" el era cam singurul cu care nu am avut nicodata vreo altercatie:D

Raptor
11th March 2005, 16:31
Pai si ce, credeai ca scapi asa? Acuma e momentu sa recuperati timpul pierdut... fara altercatii :D

nr15
11th March 2005, 16:38
nu mai are nici o sansa ......acum m-am apucat de sala :)))

Bicinigar
11th March 2005, 21:38
deci ...
primo ... per N15 ye doar "bici" nu "bichi", "biaach" sau "bitch"
in limba romana se scrie cum se aude :evil:
secondo ... ponturi tactice itzi dau o groaza ca n-am facut fro 4 ani de shcoala in materie :headbang: (sau poate ca da)
tertzo ... nu sunt nici yo ashea de subtzirel :ok:

nr15
11th March 2005, 21:52
am inteles "bici" ca nu mai esti subtirel pt ca ai facut 4 ani de scoala de sado-maso de unde vine si denumirea :D
...




ps: cum spunea prietena mea (aici de fata) ...noroc ca ne cunoastem si ne permitem ...
cine nu stie despre ce e vb ...ar zice ca ne "tachinam ":P:D

Vikingu
11th March 2005, 22:38
cine nu stie despre ce e vb ...ar zice ca ne "tachinam ":P:D

stii cum se zice: "cei care se tachineaza, se iubesc" /hello :yeah:

Raptor
11th March 2005, 23:14
Valentine... pot sa te tachinez?

Daca nu te superi... :D

caseta
12th March 2005, 01:33
bah voi o cam dati in diverse :P
titlu threadului e "aveti chef sa jucati basket" nu "aveti chef sa va jucati intre voi". o sa imi fie frica sa mai merg cu voi la basket, sau vin gata echipat, nu mai intru in vestiar
:D :D :D :D :D :D

Raptor
12th March 2005, 01:37
Asa ma, si ce-a mai zis la meteo? :D

Anyway, cand o sa mai jucam... stie cineva?

nr15
12th March 2005, 22:39
de acum incolo exista lumina in acea sala
deci se va putea juca si seara in timpul saptamanii ..
ramane sa va anunt

Raptor
12th March 2005, 22:43
E mai marfa asa :D

caseta
13th March 2005, 14:47
ar fi super sa jucam si intr-o seara in timpul saptaminii .....

Manimal
13th March 2005, 21:17
chef de baschet am mereu :)

acum ca se imbunatateste vremea poate iesiti pe undeva prin parcuri.... vreau sa vin si eu cu toate ca nu joc prea bine :D

Raptor
13th March 2005, 21:53
Eu am fost... azi... in Voinicelu de am jucat :D

Manimal
13th March 2005, 22:08
unde e voinicelu ca nu imi spune nika numele

Mihai
13th March 2005, 22:13
Eu am fost... azi... in Voinicelu de am jucat :D

Si era lumea? Cine a mai fost?

Raptor
13th March 2005, 22:19
Pai au mai fost... si de pe 23, si Teddy. PM

caseta
14th March 2005, 21:03
nr15, pls vezi daca se poate ceva cu sala aia in timpu saptaminii seara. eu as veni si de la 10, si de la 11 si chiar si mai tirziu ....
si eventual as mai putea gasi niste doritori, chiar la ore din astea, daca crezi ca nu am fi destui .....
marti sau miercuri ar fi perfect, ar fi exact cind mi-e mai tare dor de basketu de simbata :P

nr15
14th March 2005, 21:38
am inteles de la bogdan ca s-ar putea joia asta
il intreb din nou maine la pranz si scriu aici

caseta
15th March 2005, 00:38
ja ja ja
ah ce frumos ar fi
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Manimal
15th March 2005, 12:44
yo poate stiti voi mai multe parcuri unde sunt inele si unde mai joaca lumea ca mie nu imi vine nici o idee (in afara de plumbuita si de poli)

bebe76
15th March 2005, 17:15
In Caragiale , ai incercat ?
Nu e chiar un parc , dar se juca destul de bine acum vreo 2-3 ani .Daca nu ai fost , merita sa incerci . Si din cate stiu eu , cam in fiecare sector sunt 1-2 terenuri pe care se joaca destul de bine .

Raptor
15th March 2005, 18:30
Hah am fost eu in POLI azi am jucat de la 10 la 6... si am dat de sus la ala cel mai apropiat de cismea (de pe acelasi teren cu ala super inalt). A fost marfa, mai ales ca dadeam la toate, in afara de ala super inalt. La ala mai ciudat de langa terenu de fotbal am dat un fel de tomahawk... :D

Bicinigar
16th March 2005, 00:06
bai Nr15 vezi ca maine ye meciu cu "magica Steaua" asha ca nu o sa merg la antrenament ! deci cre' ca ne vedem saptamana viitoare :headbang:

nr15
16th March 2005, 12:51
k am inteles dar sper ca sapt viitoare sa mergem

caseta
16th March 2005, 20:42
nr15, ai rezolvat ceva pt joi ?
pls pls pls zi ca da ;-)

nr15
17th March 2005, 00:21
din pacate joi nu pot ajunge eu ...din cauza serviciului ..
asta e valabil pt saptamana asta ..
si din acest motiv omul respectiv a zis ca daca nu sunt eu ...nu da sala ..pt ca nu ar avea cine sa ii stranga banii :(

caseta
17th March 2005, 01:17
simbata asta se joaca ? sau inca nu stii nici tu ?

MadSkillz
17th March 2005, 09:42
si din acest motiv omul respectiv a zis ca daca nu sunt eu ...nu da sala ..pt ca nu ar avea cine sa ii stranga banii :(
Ii strang eu, nici o problema!

nr15
17th March 2005, 22:47
sper sa pot venii duminica ...
de la 4 in sus ..
acum ca e lumina sa poate sta mai mult de 2 ore


cand stiu ceva sigur scriu aici

Bicinigar
17th March 2005, 23:05
daca ye duminica, dupa 3 poate ajung shi yo p'acolo :headbang:

MadSkillz
18th March 2005, 15:47
Maineeeeeeeee pe Studenteeeeeeeeesc daca nu plouaaaaaaaaaaaaaaaa !

uti2102
18th March 2005, 15:55
La ce ora ?! Dupa 4 asha ?!

MadSkillz
18th March 2005, 19:15
Nush ... daca e frumos cred ca stau de dimineata pana seara ;) si daca am cu cine, normal

nr15
18th March 2005, 21:33
mor de oftica ...:(:(:(
se pare ca w-end-ul asta voi lucra aproape tot ...
din cauza campaniei pt primarie :(:(

Bicinigar
18th March 2005, 21:44
bai bayatule, odata pot shi yo shi te dai lovit? shtiu ca itzi ye frica sa nu te fac de ras (cu toate ca in meciurile oficiale sunt JENIBIL :headbang: )
shi madskillz , d c nu ai venit azi la meci ??? ca v-a nenorocit ANEFS :evil:

nr15
18th March 2005, 21:49
vlade sunt 1 % sanse ca , campania pt pd sa nu o facem noi ( ca si firma de publicitate) si asta ar insemna w-end liber pt mine si mai putin bani bineinteles
DAR !!!! daca acel 1 la % se adevereste te scot si din gaura de sobalan :P:D si te bat mar la 1 la 1 :P:D

Bicinigar
18th March 2005, 21:54
ce inseamna ca ma batzi mar? :headbang: in 3 din 5 seturi pana la 21 , ma batzi in trei seturi , toate sub 10 ? :headbang: shi pe posesie alternativa ? :headbang: daca asha ceva se intampla ma las shi de arbitraj nu numai de basket :P

MadSkillz
19th March 2005, 00:24
Bicinigar, te-ai apucat de baschet ???? Geeeeeeez man, mie cand aveai de gand sa imi spui ?!

nr15
19th March 2005, 09:19
am notat vlade!!! facem tot posibilul :))
si ...nu-ti mai lasa prietenii sa traiasca in necunostinta de cauza ...
ai vazut ce a "suferit" mad cand a aflat ca l-ai lasat "pe afara" fara sa ii impartasesti noile tale reusite

nr15
19th March 2005, 10:40
pana la ora asta nu am primit nici un telefon de la serv ...asa ca se pare ca nu voi lucra in w-end
so !!!!!!!!!
UNDE VA GASESC LA BASKET ????????????????????????????

MadSkillz
19th March 2005, 12:01
la "Leul" , am meci la 14.

Raptor
19th March 2005, 14:28
Mda... pai eu ma duc la meci la Dinamo cu Sibiu... :D la ora 5 in sala la Dinamo.

MadSkillz
19th March 2005, 17:17
shi madskillz , d c nu ai venit azi la meci ??? ca v-a nenorocit ANEFS :evil:

M-am trezit la 2 si la 5 aveam antrenament.Nu s-a putut.Dar am fost magari si eu si Faga, ca n-am sunat-o pe Ama sa ii zicem si ne-a sunat saraca pe amandoi , ca n-avea nici primii 5.Imi acord un :rosu:

nr15
19th March 2005, 17:25
DACA ZICEAI MA DUCEAM EU IN LOCUL TAU :p

nr15
20th March 2005, 11:32
Cine Iese La Un Basket Azi ???? EU AS MERGE PE STUDENTESC

MadSkillz
20th March 2005, 14:20
Stai ca abia am facut ochi ... daca e misto afara vin si eu.

Raptor
20th March 2005, 20:27
Ba deci pana la urma noi mai jucam la Gorjului sau s-a terminat?

nr15
20th March 2005, 22:43
w-endul asta eu trebuia sa lucrez ..asa ca nu am aranjat nimic oricum ...am aflat super tarziu ca nu mai lucrez :(

caseta
26th March 2005, 01:27
dar weekendu asta ???
duminica ar fi bine .....

caseta
1st April 2005, 00:57
nr15 .... se mai aude ceva ?
se mai joaca la sala aia ?

Raptor
1st April 2005, 13:41
Nr.15 nici nu a mai postat vreun mesaj pe aici de mult timp... (pe aici, adica pe forum)

nr15
2nd April 2005, 15:38
oameni buni ...am fost plecaaaaaaaaaat ...far far away ..but i'm back

Raptor
2nd April 2005, 15:42
You're so far away from me... so far, I just can see... tam tam... (Dire Straits)

nr15
2nd April 2005, 15:52
hahaha..
iesi la basket ?

rasheedkpenny
2nd April 2005, 18:40
Vali... unde ai iesit la baschet? Fu ok?
Scrie si tu ceva daca iesi si maine... poate mergem impreuna! k? Daca e vb. la telefon!

caseta
2nd April 2005, 18:42
aranjezi si tu ceva pt miine (duminica) ???
pleaseeeeeee :D :D :D

nr15
2nd April 2005, 20:08
azi am fost in moisil ! destul de slabut ///asa ca maine in alta parte ..
de mers merg sigur ..asa ca astept propuneri

caseta
2nd April 2005, 20:32
eu intreb de sala aia de la gorjului .....
afara poa sa fie naspa .... in sala sigur nu ploua :D

Raptor
2nd April 2005, 21:14
Eu am jucat in Voinicelu. A fost dragutz.

nr15
2nd April 2005, 22:03
unde e asta ?

rasheedkpenny
2nd April 2005, 22:31
15... pot sa dau de sus, dar nu cum vreau eu! BTW, te-am sunat in seara asta dar aveai tel. inchis! Vb. maine, te sun sa mergem pe la un baschet afara! :drak:

post de pe alt thread! deci mergem maine?

Nightfly
2nd April 2005, 22:34
In ce sens a fost slabut in Moisil(acolo invat io:p)?

C-O-S + min
3rd April 2005, 00:40
Am auzit ca duminica dupa-amiaza ar veni in Voinicelu niste negri (francezi) care joaca super-bine, dau toti slam si au tehnica de and1! O sa dau o fuga sa vad care e treaba!

Raptor
3rd April 2005, 00:44
Hah stiu ma ca vin.... nu dau toti slam haha joaca binisor da' oricum... trec si eu maine pe acolo sa fac ktrinca :D

nr15
4th April 2005, 23:06
se joaca slab in moisil in timpul sapt5amani

AmeriKnu'
12th April 2005, 22:04
bah nebunilor vreau si eu, dar nu 5 la 5. my opinion 5 v 5 romanian stily suck's. Vb cui zicea: ia unu mingea si fuge, sau 2-3 pase si unu intra si fortzeaza. cel mai analfabet baschet din lume!!! sa iei mingea si sa fortzezi, sa itzi dai coate etc.
apropo de intalniri. vineri la ora 3 in poli?? am un batic cu steagu americi la picioru drept, va ashtept la spectacol si distractzie.:D


PS Cosmin la ce ora????

Raptor
12th April 2005, 22:09
LOL... as veni eu... oricum sunt in POLI la basket in fiecare zi... cand sunt sanatos... si sunt usor de recunoscut... omu care face cele mai multe skeme din POLI :ciocan: (mai mult sau mai putin folositoare).

AmeriKnu'
12th April 2005, 22:15
bine raptor!!!:D apropo de "terene"(in loc de terenuri) Voinicel e PArcul Voinicel din Titan?? sau unde???

Raptor
12th April 2005, 22:19
Da. Ala dinainte de Baba Novac cum te duci cu 311 sau troleul... langa liceul ala Teclu or whatever

MadSkillz
12th April 2005, 23:30
Cred ca te intrebi si tu "who the fuck is that nigga Teclu?!"

Raptor
12th April 2005, 23:36
Erm... not really...

rageahollic
14th April 2005, 13:38
Sunt nou pe aici (atat forum cat si oras) si as vrea sa vin si eu cand se joaca (daca se poate), ca m-am cam lasat de treaba si am cam luat si niste kilograme in plus, asa ca keep me posted cu locurile si orele !

Raptor
14th April 2005, 14:18
Nush... nr.15 nu mai intra (pe forum sau pe threadu asta :D)... si frankly nu stiu ce se intampla cu sala.

nr15
14th April 2005, 17:34
am intrat rar de tot in ultimul timp deoarece luna aprilie e plina de evenimente si expozitii asa ca am lucrat 24/7 ...so ...nu am avut timp de basket din pacate

rageahollic
14th April 2005, 17:59
Oricumm daca e ceva eu as vrea sa vin !

nr15
15th April 2005, 14:46
daca mai am sala anunt aici

MadSkillz
24th April 2005, 13:52
Hai pe Studentesc baieti.

nr15
25th April 2005, 12:17
mad: anunta si ziua si ora ..cand zici ceva de basket

caseta
25th April 2005, 14:43
el e omul momentului. ia decizia si se duce imediat ca sta la 2 pasi ... nu ca altii care tre sa bata juma de bucuresti ...
:D :D

MadSkillz
25th April 2005, 15:30
Pai da, v-am chemat si am iesit pe usa :)

Flintstone
27th April 2005, 03:16
Scrieti, mai oameni ora si locul, ca sa stie tot romanu' unde sa vina. Zici: "Hai in Studentesc!" si ala ce tre' sa faca? Se duce de prost si te asteapta pe tine sa vii, ca altfel e terenu' gol si nu are cu cine sa schimbe 2 pase...

MadSkillz
27th April 2005, 09:30
Huh? "Ala" face exact ce are el chef.

Raptor
27th April 2005, 12:13
Eu n-am auzit sa fie Studentescu gol...

MadSkillz
27th April 2005, 12:47
Io unu m-as duce si azi ... pana pe la 4:30 ca sa vad meciul din Dinamo.Dar inca sunt in dubii.Daca mai sunt doritori .. shoot.

Flintstone
27th April 2005, 13:32
Si eu as iesi, dar am niste bataturi urate la degetele mari de la picioare. A se citi ca nu mai am piele deloc :)) Ce meci e ala la Dinamo, Madskillz? Si la ce ora? Raptore, eu am fost saptamana trecuta pe la 11 in studentesc si nu era nici dreaq. Si io m-am mirat la fel ca tine...

MadSkillz
27th April 2005, 13:42
Dinamo - Constanta, semifinala playoff.
La 11 dimineata pe Studentesc, in timpul saptamanii ... clar ca nu e nici dreq.Mai ales ca abia au refacut terenurile.Tre` sa afle lumea.Dar du-te la 3-4-5.

MadSkillz
28th April 2005, 17:52
28 aprilie 2005, ora 18:00, Studentesc.

1/2Om1/2Belea
7th May 2005, 10:37
banuiesc ca... plm, in week-end se intelege ca nu mai trebuie postata nici o ora. in cazu in care nu ploua (ca acuma) este vorba de AAAAL DAAAAY LLLOOOOONNG hooping, nu ? va urez la toti VREME BUNA !

Sharkie
7th May 2005, 17:58
Din Craiova e cineva?

nr15
11th May 2005, 13:02
in w-endul asta (14-14 05) unde iesiti ?


eu abia astept ...vin dupa o entorsa ..si am un chef :P

Profetu
11th May 2005, 13:10
in w-endul asta (14-14 05) unde iesiti ?


eu abia astept ...vin dupa o entorsa ..si am un chef :P

Eu cred ca ar trebui sa iesim la Ploiesti, sa vedem finala ... :ok:

MadSkillz
11th May 2005, 14:23
In Tei, #15

nr15
11th May 2005, 20:09
hai ca vin si eu acolo

MadSkillz
11th May 2005, 23:38
Ai uitat sa spui cand, dar eu voi fi acolo si maine , si poimaine, si ...

nr15
14th May 2005, 12:55
azi sambata ..dupa ora 4 ,5
nici nu stiu sigur daca voi putea juca ..
am o saptamana de la entorsa ..dar vreau sa vin sa simt ...senzatiile de pe terenul de basket :P

MadSkillz
17th May 2005, 16:56
Nu va dor degetele de prea mult tastat?Haideti la un baschet in Tei.