PDA

View Full Version : Bulevardul Petre Deselnicu



Netscape
18th July 2003, 02:05
Consiliul Local Craiova a decis ca în proxima sedinta sa fie luata decizia ca Bdul Stirbei Voda, care se întinde de la sediul clubului pâna la cantonamentul de la Lunca Jiului, sa devina Bdul "Petre Deselnicu".

Slujba religioasa fu la Biserica Madona Dudu, tinuta de sapte preoti.
In fata sediului gruparii alb-albastre, au rostit citeva cuvinte in memoria lui Petre Deselnicu patronul clubului Universitatea, Dinel Staicu, si purtatorul de cuvint Nicu Dolea. Cortegiul funerar a trecut apoi pe la stadionul Tineretului; oprit in fata statuii lui Ion Oblemenco de linga Sala Polivalenta si la stadionul Ion Oblemenco

Printre cei peste 1500 de oameni au fost prezenti:

Mihail Marian (FRF) si Gheorghe Nedelescu, Adrian Ionescu (ambii LPF),

Membrii galeriei Stiintei transmit multumiri celor doua cluburi din div.A care si-au trimis reprezentanti :
V. Ilinca,Fl.Halagian (FC Arges)si P.Cazan(Rapid Bucuresti).

George Ilinca (fost presedinte al Universitatii), Jean Nitulescu (fost vicepresedinte al Universitatii), Nicolae Zamfir (manager gen.Scoala GP), Emil Sandoi (antrenor Pandurii Targu Jiu), Nelu Abraham,Fane Zofei

Taralunga,Marcu,C.Deliu, Buldur, Papuc, Iulica Popa, Oprea, Niculescu, Badin, I.Velea, N. Ivan,Balan,I.Constantinescu,Purcaru fostii lui coechipieri

Balaci,C. Stefanescu, Negrila,Tilihoi, Ungureanu, Beldeanu, Geolgau, Donose, Crisan, Camataru, Ad. Popescu, Ciupitu, Fl. Cioroianu din generatia Craiovei Maxima

secundul Gigi Ciurea si Badea, Cristescu, Neagoe, Banica, Lutu,Sava,Oprea etc.

Dintre oficialitati, au fost prezenti, printre altii,senatorul A.Paunescu,primarul Bulucea ,prefectul Cornel Mondea si deputatul Ristea Priboi, Solomon etc.

Universitatea n-a vrut sa; joace cu Nîmes.Profund marcați la aflarea veștii jucatorii și antrenorii Universitații au fost la un pas de a anula partida cu echipa franceza; Nîmes. Mulți dintre fotbaliști s-au rugat de antrenorul Sorin Cîrțu sa anuleze meciul, însa contractul semnat cu firma franceza care organizeaza turneul oltenilor trebuia respectat.Cum însa au trecut mai bine de doua saptamîni de cînd au plecat de acasa, oltenii sînt "fierți" de dorul de casa. "Ne-am saturat de Franța ca de mere acre",e mesajul jucatorilor catre cei de acasa si Dinel Staicu.

Pacala
18th July 2003, 09:41
Dumnezeu sa-l odihneasca !

Mi se pare o idee excelenta sa aibe clubul si stadionul adresa Petre Deselnicu nr... :)

P.S.: Ma asteptam sa trimita pe cineva si Poli, nu numai Argesul si Rapidul.
Poate o fi fost blocat culoarul Cernei tocmai acolo unde treci de la ei la noi sau poate nici ei nu mai stiu care raman si care nu ,la clubul ala :drak:

Tudose
19th July 2003, 12:47
Si noua ne pare foarte rau. Viorel Ilinca si Florin Halagian erau cei mai potriviti sa participe de la F.C. Arges, amandoi au lucrat si la Universitatea Craiova.

Sergio
19th July 2003, 17:11
Cine sa vina de la Poli, ca nici ei nu stiu care ce functie mai ocupa pe acolo.Sunt convins ca sunteti la curent cu ultimele evenimente. :D

Cel putin dintre jucatori putea sa vina cineva, mai ales ca sunt cativa olteni in lot. :(

ViolaBoy
19th July 2003, 19:56
Dumnezeu sa-l odihneasca !

si imi pare rau ca nu a fost nimeni de la POLI :(

nemuritor
19th July 2003, 21:43
Si noua ne pare foarte rau. Viorel Ilinca si Florin Halagian erau cei mai potriviti sa participe de la F.C. Arges, amandoi au lucrat si la Universitatea Craiova.
Frumos si inspirat gestul pitestenilor :happy

Blue
20th July 2003, 00:57
Ce e si viatza asta? :(
Stiti care e ciudatzenia mare? El n-a mai avut niciodata probleme cu inima, de fapt n-a avut probleme cu sanatatea, parerea un tip indistructibil,foarte tare ,foarte sanatos, foarte vesel ,foarte iute.Nimic nu a anticipat nenorocirea. Brusc

Pitestenii si rapidistii au fost draguti intradevar