PDA

View Full Version : cine vrea sa vada mai mult de un meci pe saptamana din nba????



nr15
22nd January 2005, 18:48
" Am trimis un mesaj prietenilor mei carora le place basketul cel puin la fel de mult ca si mie in care i-am rugat sa semneze un fel de “petitie”
Prin care sa cerem difuzarea a cel putin 2 meciuri din nba pe sapt (in afar de perioada play-off-ului)
Dupa ce se vor strange destule semnaturi vi-l vom trimite voua cu speranta ca aceasta incursiune va da si rezultate

Initiator:

Valentin (also known as nr15  )"

mesajul asta a plecat la nba@tvr.ro

completati si voi aici cu semnaturi sau comentarii sau idei sau ce vreti voi ..si apoi il mai trimitem o data la adresa de mai sus

tot ziceau comentatorii ca vor sa se convinga ca exista destui care sunt interesati de basket( hai sa nu-i dezamagim!)

eu am trimis si pe mail prieenilor mei ..
trimiteti-l si voi pe mail pe yahoo pe orice ...cu mentiunea sa vi-l trimita inapoi ..si apoi ..da-ti copy-paste aici ...sa se stranga :P!!!!

Gabriel
22nd January 2005, 18:56
Eu sunt de acord...si cel mai bine ar fi sa fie transmisia ca in USA....adica 2 meciuri unul dupa celalalt. De exemplu..as'noapte puteau continua cu Suns-Spurs....cum au continuat si cei de la ESPN 2.
Daca tot pierdem o noapte...sa o pierdem cu totu...nu sa ne culcam la 6 :D
Parca am asa un sentiment de parere de rau....cand vad ca la americani scrie : "next : Suns vs. Spurs" ....iar la noi nu se mai da nimic :D


TVR2....sa datzi 2 meciuri/saptamana.....ca fotbal dati cate 5-6....si ne-am saturat...........

nr15
22nd January 2005, 18:58
o idee geniala !!! mersi pt ajutor :P
si eu am avu aceiasi senzate cand am vazut scris acolo in colt : "next : Suns vs. Spurs" dar uite ca imi scapase :P

va asteptam si pe voi ceilalti:)

Vikingu
22nd January 2005, 21:26
Eu nu stau in Romania...stau in Suedia...dar azi-noapte cu totii am vazut un singur meci, dar pe alte canale. Am aflat de curand ca in europa se poate transmite un singur meci pe zi ..el fiind ales de canalele TV..etc. Si mie mi-a parut rau sa vad: next spurs-suns. Zgarciti sunt americanii astia......:)

Raptor
22nd January 2005, 21:42
E logic ca ar fi bine. Ar fi bine ceva de genu: vineri ca acum, si meciul accesibil de duminica seara. Accesibil ca ora. Asa ar fi perfect.

Vikingu
22nd January 2005, 22:04
Daca imi aduc bine aminte...acum vreo 3 sau 4 ani cand a mai transmis tvr2 NBA, transmitea doua meciuri pe saptamana. M-as bucura daca ar fi si duminica pentru ca prind tvr2. Numai sa nu fie codat. :)

nr15
22nd January 2005, 22:26
keep up the good work guys:P

Kobe24
22nd January 2005, 22:29
cand transmitea tvr2 acum 4 ani....2 mecuri pe saptamana au dat doar in play-off in sezonul regulat un singur meci...insa anul trecut telesportul dadea 2 meciuri(unul duminica in direct si unul inregistrat miercuri).

thekobe
22nd January 2005, 22:34
poate ne lamureste si pe noi cineva in ce conditii pot sa transmita mai mult de un meci pe saptamana, indiferent ca e de sezonul asta sau sezonul viitor.

Mihai
23rd January 2005, 09:10
de acord cu voi baieti! Dar daca incep astia sa transmit mai multe meciuri, o sa fie vai de capul meu, ca nu o sa mai dorm noptile!

Kobe24
23rd January 2005, 12:07
eu cred ca ei pot transmite 2 meciuri daca vor....asta de vineri si ala de duminica seara...da acum sa vada si ei cum stau cu ratingul...de la anul daca merge bine o sa vedem mai mult

mishu
23rd January 2005, 12:08
eu vad meciurile pe galaxy sport... e un canal din cehia... ei au doua meciuri pe saptamana... cel de vineri care e acelasi care se transmite si pe tvr... si unul duminica seara... tot live... de obicei intre 7 si 9 pentru ca duminica americanii joaca mai devreme din cate vad eu... la asta se adauga actionul... care ca si in rom e vineri in premiera... cred ca asta e pachetul maxim pe care si-l permit televiziunile din europa... sau pachetul maxim pe care americanii il ofera pt europa... nu stiu cum sta treaba cu paytv-ul... gen premiere in germania... sau daca se poti sa vezi in europa espn-ul original... nu ala care intra seara dupa desene animate (parca pe frecventa fox kids...)
acum aproape doi ani... cred ca am si scris undeva pe forum in Turnu Magurele se prindea prin cablu... banuiesc ca fara licenta... un canal plus... si stiu ca si ei tot un meci pe sapt aveau...

nr15
23rd January 2005, 13:02
mishu:
tu cum ai prins programul ala galaxy sport ?
prin cablu ? sau cum ? ca sunt si altii interesati

thekobe
23rd January 2005, 13:07
din cate am inteles mishu nu sta in romania

mishu
23rd January 2005, 18:08
exact... locatia central europe chiar nu e la misto...

Vikingu
23rd January 2005, 18:30
Aici is suedia vad NBA pe canal+ (1 meci pe sapt). Dar mai sunt meciuri si pe DSF (canal nemtesc). Au 2 meciuri pe saptamana, insa nu il am deoarece costa prea mult.
In romania cred ca s-ar putea prinde DSF, deoarece acum cativa ani la munte (Semenic) prindeam canalul pe satelit si ma uitam la finala NBA. Insa ..acum nu stiu daca se mai prinde DSF in romania....Succes voua!

mishu
24th January 2005, 15:33
dsf nu mai transmite nba decat rareori... nu le inteleg politica... eu prind dsf-ul dar dau cate un meci din cand in cand si un Inside NBA... un fel de Action... si in general dau meciuri cu Dallas ca joaca Novitzki acolo...

rasheedkpenny
24th January 2005, 15:37
La fel cum dadeau meciuri cu Seattle cand era Schrempf acolo... atunci, in schimb, erau ceva mai generosi cu privire la meciurile din NBA. :p

Pe de alta parte intrebarea de pe topic e total gresita... corect ar fi: cine NU vrea sa vada mai mult de un meci pe saptamana din nba?

Mihai
24th January 2005, 15:51
Corect! Si ar mai trebui si un poll si gata!

eddy_jozsa
24th January 2005, 20:23
gresit! dsf da exact 2 rezumate pe saptamana: cate unul marti si joi la ora 18:30... inside nba = 1 ora... si dau destul de rar dallas... e diversificat programul... doar acum 2 sapt n-au dat meciuri ca erau turnee de fotbal in sala la ora aia

da in direct nu dau nba...nemtii dau nba in direct pe premiere (codat)... un meci sambata dimineata, unul duminica dimineata... daca are cineva placa dvb... :drak:

Vadim
24th January 2005, 20:29
Aici is suedia vad NBA pe canal+ (1 meci pe sapt). Dar mai sunt meciuri si pe DSF (canal nemtesc). Au 2 meciuri pe saptamana, insa nu il am deoarece costa prea mult.
In romania cred ca s-ar putea prinde DSF, deoarece acum cativa ani la munte (Semenic) prindeam canalul pe satelit si ma uitam la finala NBA. Insa ..acum nu stiu daca se mai prinde DSF in romania....Succes voua!
DSF era la un moment dat si in Romania, dupa 1989, prins de cei care aveau pe vremea aia antena de satelit. Insa de prin 1992-1993 a fost codat si nici acum nu este distribuit la noi pe cablu... Era un canal bun din cite tin minte, avea o gramada de emisiuni interesante, parca si F1, probabil acum e si mai si.

ps: am pus poll, votati ;)

eddy_jozsa
25th January 2005, 19:26
Pe la mijlocul anilor 90 se prindea DSF si in reteaua CRD (Sibiu).

Oricum, acuma DSF e free-to-air pe Astra 19,2°E.... asa ca cine vrea sa se uite, e liber :P

datele:
Freq: 12480 (GHz?) Vertical
SymbolRate: 27500
V-PID: 1023
A-PID: 1024
P-PID: 1023

mishu
25th January 2005, 20:57
eddy sa stii ca astazi dsf-ul chiar dallas a dat... meciul cu denver de duminica... si i-au mai dat si acu doua saptamani...

eddy_jozsa
25th January 2005, 21:15
Pai da... deci in 3 saptamani au dat 2 meciuri cu Dallas => 2 meciuri din 6 = 33%
Oricum am vazut meciu si bine ca o batut Dallas :D Dirk Nowitzki rulez :P

iata programul pe sapt urmatoare:

Donnerstag, 27. Januar, 17.10 Uhr
New York Knicks - Phoenix Suns

Dienstag, 1. Februar, 17.30 Uhr
Miami Heat - Houston Rockets

Donnerstag, 3. Februar, 17.00 Uhr
Dallas Mavericks - Miami Heat

Dienstag, 8. Februar, 17.30 Uhr
Houston Rockets - LA Lakers

Donnerstag, 10. Februar, 17.00 Uhr
Memphis Grizzlies - Minnesota Tim-
berwolves

Dienstag, 15. Februar, 17.30 Uhr
Miami Heat - San Antonio Spurs

Donnerstag, 17. Februar, 17.00 Uhr
Minnesota Timberwolves - New Jer-
sey Nets

Dupa cum vezi, un singur meci cu Dallas (vs. Heat - abia astept)

nr15
25th January 2005, 23:07
sa nu uitam ca din cand in cand sa mai militam si pt basket pe canalele romanesti de televiziune , respectiv tvr2 in cazul de fata
multumesc:)

Gabriel
26th January 2005, 08:01
Si eu prindeam DSF. Chiar am pe caseta All Star Game-ul din 1996, de la San Antonio...comentat de un neamtz gen Bogdan Stanculescu...care exulta la fiecare faza mai spectaculoasa.

In alta ordine de idei...macar in play-off sa avem si meciul de duminica in direct. :D

nr15
26th January 2005, 10:36
in play-off il vom avea...


ce ar fi cu adevarat super ar fi sa avem in fiecare sapt

Gabriel
26th January 2005, 13:27
in play-off il vom avea...

de ce esti asa sigur ? stii ceva ce nu stim noi ?

rasheedkpenny
26th January 2005, 13:46
Si eu prindeam DSF. Chiar am pe caseta All Star Game-ul din 1996, de la San Antonio...comentat de un neamtz gen Bogdan Stanculescu...care exulta la fiecare faza mai spectaculoasa.


All Star-ul din 96... ce vremuri! Shaq dunks over Robinson, the crowd cheers, MJ sits the whole IV-th quarter and still gets the MVP! Shaq merita atunci MVP-ul... era chiar sezonul inainte de a se transfera in LA!

on-topic: bottom-line .... bine ca vedem si atat, sa nu uitam ca pana de curand nu vedeam nimic! :)

Gabriel
26th January 2005, 14:11
off-topic pt. rashhed : si niste pase a lu' Jason Kidd...splendide. Jason Kidd care evolua la Dallas Mavericks si purta numarul 5

nr15
26th January 2005, 14:31
nu stiu nimic special ..dar am un feeeling :P

tavi
31st January 2005, 01:37
tocmai am primit un mail prin care acest forum mi-a urat la multi ani si asa mi-am adus si eu aminte sa revin aici ( :rosu: for me )
eu vad cam 3-4 meciuri pe saptamana din NBA in felul urmator :
cel de pe tvr2 , evident si apoi de pe net
la adresa http://www.basket-torrent.webpark.pl/ , este cineva care pune 4-5 meciuri saptamanal cu intarziere de 1-3 zile fata de data la care s-au jucat, calitatea este destul de buna, majoritatea sunt in format avi
de asemenea acolo sunt puse si toate NBA action si NBA XL , cele 2 emisiuni saptamanale de baschet
plus meciuri de arhiva si filme despre jucatori
eu am adunat peste 50Gb de NBA de cand a inceput sezonul acesta
aceste meciuri se downloadeaza in felul urmator :
se da click pe meci si se salveaza in computer un fisier sub forma de torent
se instaleaza de pe net programul azureus , de ex de aici : http://www.comfm.com/download/?log=117
se face update automat la el, se setaza limba romana daca doriti si directorul in care va salva meciurile
apoi torentele se vor deschide automat cu programul azureus, prin dublu click pe ele si downloadul merge de la sine
pentru cine poate face download fara limita merita
bafta la toti
tavi :ok:

nr15
31st January 2005, 09:57
mersi pt idee ..
o sa incerc si eu

Florian GG
31st January 2005, 12:55
Eu as vrea sa vad NBA in fiecare zi daca se poate :o: :D numai sa pot sa-i vad pe T-Mac, Vince Carter, Franchise si multi altii (lista e cam lunga :P ) pe care nu o sa-i vedem cel putin in sezonu' regulat. As vrea sa-i vad la lucru si pe juc de la Chicago care in ultimu' timp au impresionat. As vrea cam multe dar momentan ma multumesc cu meciu' din vineri noapte :rolleyes:

P.S. tavi tnx for the tip !! E chiar interesant mai ales ca am trafic nelimitat (chit ca viteza e mica dar poate o sa mai reusesc sa vad cel putin un meci pe saptamana :yeah: :ok: )

SilverZeus
31st January 2005, 13:53
...inca de la inceput m-am intrebat : Ce rost are threadul asta ?.....e careva care nu vrea nba mai mult decat un meci pe saptamana? ....hmm

nr15
31st January 2005, 14:05
mai citeste o data ce scrie la inceput si o sa-ti dai seama ..
scrie foarte clar acolo ...toate comentariile care sunt pe subiect or sa ajunga la tvr..
daca se va intampla sau nu vom vedea atunci ..
oricum nu are nimeni nimic de pierdut

tavi
31st January 2005, 14:27
florian , avantajul este ca poti sa iti alegi meciul ca sa vezi si echipe care nu vor fi la tvr2 ( din ce am vazut in programul dumnealor )
un alt ex ar fi meciul dintre miami si lakers, primul din acest sezon in care s-au intalnit fatza in fatza kobe si shaq - ceva deosebit
iar merita sa vedeti meciuri cu cavaliers, pentru ca da niste slam-uri domnul LeBron James asha faine incat e o placere sa te uiti la un meci al lor
nu mai vorbesc de meciuri cu nets, noul cuplu jason kidd - vince carter ....
in play off o sa iau mai multe meciuri si eu, acum nu ma prea agit ca nu am timp sa le vad

SilverZeus
31st January 2005, 14:56
mai citeste o data ce scrie la inceput si o sa-ti dai seama ..
scrie foarte clar acolo ...toate comentariile care sunt pe subiect or sa ajunga la tvr..
daca se va intampla sau nu vom vedea atunci ..
oricum nu are nimeni nimic de pierdut

...stai asa...potol...eu ma intrebam retoric, daca e careva care sa nu doreasca meciuri mai multe....dar, ma rog...
...n-ai auzit ce a zis Enachescu meciul trecut? : ca nu stie daca o sa poata urmari si mailuri si forum si meci (care sa-l mai si comenteze)...plus ca mai era deschis un thread pt intrebari adresate comentatorilor, nu ?
...si oricum, n-ai vazut cat is de "atacati" de mailuri in fiecare noapte?...si 70% din mailuri asta solicita...dar, din partea mea e ok si threadul asta ...doar ca, asta nu ma poate opri sa-mi pun intrebari "retorice",nu...altfel :ok: ....
....si daca te prind prin Cluj, iti dau o :bere: ....te salut !

nr15
31st January 2005, 15:11
:))
omule ..nici eu nu am zis nimic cu rautate ...:P
thread-ul asta a fost inaintelea celuilalt cu intrebarile pt comentatori ..:D
in plus eu vb cu cei de la tvr ..in afara acelor ore ..in care toata lumea scrie mail-uri ..
si vb de mult ...si imi raspund de fiecare data ..
deci cu siguranta vor citi acel mail cand il voi scrie ..acum astept sa se adune mai multe pareri ..atata tot
reciproca e valabila daca ajungi tu in bucuresti :P

Raptor
31st January 2005, 16:08
Guys... exista mult mai multe bit-torrenturi decat asta pe care l-a pus tavi... de ex, eu am vreo 5 de unde iau meciuri, NBA Daily, NBA Action, meciuri de demult, si multe alte filme... ideea e ca dureaza mult, dar oricum, e bine ca se poate :D

nr15
31st January 2005, 16:16
pai mai da-ne si tu cateva adrese

Raptor
31st January 2005, 16:44
Vad eu ca vreti sa-mi furati paine de la gura... hm... da' ma rog hai sa fac o fapta buna (de parca altii ar face pentru mine).

Uitati aici adresele:

http://www.basket-torrent.prv.pl/
http://howlwolves.altervista.org/
http://raptortorrents.no-ip.com/
http://michalch89.altervista.org/

nr15
31st January 2005, 17:26
:P thanks man

Iverson3
13th February 2006, 22:30
/hello desi este pt prima data cand va scriu, vreau sa va spun ca am uramarit toate meciurile din sezonul trecut de pe TVR2, incepand din 21 ianuarie 2005. Dar singurul lucru pe care vi-l pot reprosa este ca nu lasati aceasi comentatori (2 sau 3, nu cate unul). Astept sa vad all starul din 19februarie si sa continuati cu meciuri cat de multe din NBA. FAN PISTONS :ok:

KingMJames
14th February 2006, 21:28
sa fie 2 meciuri pe saptamana...ca public dornic cred ca este...de fapt mai mult ca sigur ;)

NBA_fan
16th February 2006, 10:59
Ar fi fost frumos sa dea si 3 point shootout si slam dunk contestu'.Cu toate ca nu se va intampla. :)

Raptor
16th February 2006, 13:19
Nah... sunt mai bune luate cu comentariul original.

KingMJames
16th February 2006, 13:48
cel de anul trecut a fost mare panarama.ma refer la comentariul original la dunk contest...mai ales la incercarile lui andersen...nici dr j nu s-a putut abtine sa nu faca misto de el...:evil:

AO
19th February 2006, 18:18
Eu nu inteleg de ce baschetul este asa de rau promovat in Romania. M-am saturat sa aud zi de zi de fotbal. Deja ma apuca nervii cand ii vad pe toti ca vorbesc despre fotbal iar eu cand ma duc si le mai zic ceva despre baschet rad de mine de parca as fi unu picat de prin alta galaxie. Sportul nu inseamna numai fotbal (tv sport si telesport)
Meciurile de baschet sunt mult mai frumoase. Macar in reluare sa le dea numai sa fie. Daca s-ar da meciuri de baschet in reluare in timpul zilei cred ca audienta va fi substantial mai mare.

Florian GG
19th February 2006, 23:28
Asta e AO ce vrei suntem in Romanica, Europa. Oricum cea mai tare faza a fost azi pe mess cand spuneam ca nu pot sa vin maine de dimineata la tenis ca o sa stau toata noaptea sa vad un meci de basket la care omu' a pus intrebarea geniala: si tu ce inveti din jocul ala? :happy :happy :happy

Irimus
19th February 2006, 23:42
Nah... sunt mai bune luate cu comentariul original.
da...mai ales asa cum am tras eu meciul debutantilor...cu comentariu compatriotilor lui Yao:headbang: