PDA

View Full Version : Armata !!!



Profetu
21st January 2005, 17:27
Parerile voastre despre stagiul militar in Romania .

Parerea mea: in Romania anului 2005, e pierdere de vreme.

sotostone
21st January 2005, 17:29
n-am facut-o... da vreau s-o fac !
si o s-o fac .. curand!
poate fi o pierdere de vreme placuta....:) fata de alte pierderi de vreme...

Darkslowstar
21st January 2005, 17:32
Nici nu vreau sa aud. Bine ca exista si modalitati "alternative" :)

cocomic
21st January 2005, 17:34
din ultimele 3 raspunsuri puteai face 2 :D... cine voteaza nu nu poate zice daca vrea sau nu s-o faca?

sotostone, ne zici si noua motivele pentru care vrei sa faci armata? cea din varianta de acum, nu cea viitoare, profesionista etc.

andreiush
21st January 2005, 18:35
Nu vreau sa fac armata! Si ma bucur ca se va scoate stagiul militar obligatoriu. Cel mai bine este ca armata sa fie formata din oameni profesionisti.

marcel
21st January 2005, 19:21
eu am armata facuta,un an de zile-pierdere de timp! pentru cei care nu a-ti facut ,un sfat:va inscrie_ti la o faculta aiurea si trage-ti de timp pana o scot astia :ok:

Al Dracu
21st January 2005, 19:35
Yo n-am facut-o, nici nu vreau si chiar nici n-o s-o fac... :D Am legat doua facultati una dupa alta ca sa scap iar cind n-a mai fost chip am zburdat peste hotare. E o mare magarie si pierdere de vreme, nervi, bani, respect de sine, etc si altele. Prin natura studiilor am pierdut ceva vreme cu un stagiu intr-o unitate militara (un spital militar). Daca acolo unde ziceau ei ca e raiul pe pamint mie mi se parea un mare jeg imi inchipui cum o fi pe la vreo unitate uitata pe un deal in mijlocul cimpului.

sotostone
21st January 2005, 21:07
"io" nu m-am gandit exact la motive... da' asa simt...
Cred ca .. o sa iau o pauza de realitatea de zi cu zi... in armata... si daca e chiar atat de naspa.. o sa ma gandesc ca "in afara armatei" e si mai naspa.. da' nu vede toata lumea (ca sunt altfel de motive si alte persoane implicate decat cele care stiu ca-i bine)...iar daca e sa fie bine... nu mai comentez...
Alt motiv ar fi ca ... am auzit o gramada de "povesti" din si despre armata de la oameni care au facut-o... si multe mi s-au parut foarte ne-monotone.....o sa aflu daca asa e !
Si nu cred ca prea curand va fi scoasa si se va forma din profesionisti... (oricum la TR nu poa' sa fie chiar f.naspa)... si vreau s-o privesc .. cu optimism.... !
Si ar mai fi ca ... imi place ideea asa in general... de armata....da' m-am garbit cand am zis curand... mai dureaza cel putin 2 ani.... poate chiar mai mult:D... depinde de ... cat de mult ma realizez dpdv educational:D

adi_cta
21st January 2005, 21:09
Nici eu nu am facut-o si nici nu intentzionez. Probleme nu prea am avut cu CMJ-ul, am scapat de ei pe la 21 de ani cand le-am dus o adeverintza de la facultate. De atunci nu am mai auzit de ei.
Adevarata pierdere de timp. Si sa ma plictisesc de plictiseala si tot nu m-as duce in armata.

fia
21st January 2005, 21:23
Nu am facut armata si nici nu am de gand sa o fac... Mi se pare cea mai mare injosire la care te poti supune... Am sa o evit prin orice mijloace posibile (sunt in ultimul an la Master, deci trebuie sa gasesc o metoda repede :D )

inter
21st January 2005, 21:43
fia, poate te ajuta sos sa scapi de ea :D:D

Mihai
21st January 2005, 22:02
Cum il ajuta?:D Nu cred ca vrea sa afle:P! La armata am fost pana acum de vreo 5 ori, mi-am facut de vreo 2 ori recrutarea si odata si incorporarea pentru ca "desteptii" nu realizau ca sunt inca elev! Asta e... Vad ca de un an nu m-au mai chemat pe la ei... Poate au uitat de mine!
Nu vreau sa fac armata si va dau un singur motiv: Reportajul filmat cu camera ascunsa in armata rusa:ok:

Profetu
21st January 2005, 22:10
Au fost momente cand si ma gandeam ca s-ar putea sa fie interesant: ma gandeam ca ma urc pe tancuri, tunuri, fel de fel de arme ... daca ar fi fost intradevar armata, era o unica sansa de a vedea cum e intr-un razboi. Dar cum la noi nu faci altceva decat sapi gropi, cureti cartofi si maratonezi vreo padure, cred ca am altceva mai bun de facut in timpul asta.

inter
21st January 2005, 22:18
armata .. o experienta placuta :D:D (spre disperarea multora de aici) ... daca esti istet mai faci armata inca o data :evil: ... ce chefuri .. :mda: aviatie a scris pe mine :cool:(treba proasta e ca a durat 20 de luni ... mai bine era marina :headbang: )

andreiush
21st January 2005, 22:47
Au fost momente cand si ma gandeam ca s-ar putea sa fie interesant: ma gandeam ca ma urc pe tancuri, tunuri, fel de fel de arme ... daca ar fi fost intradevar armata, era o unica sansa de a vedea cum e intr-un razboi. Dar cum la noi nu faci altceva decat sapi gropi, cureti cartofi si maratonezi vreo padure, cred ca am altceva mai bun de facut in timpul asta.

Totusi nu cred ca ai vrea sa participi la un razboi... Inteleg..e actiune dar poate fi ultima...