PDA

View Full Version : Am scapat de Pascu! Ole!



Darkslowstar
21st January 2005, 12:26
Din Buna Ziua Brasov de ieri:
"Directorul general al lui FC Braşov a anunţat că la prima şedinţă
a Consiliului de Administraţie „îmi voi prezenta demisia care este deja scrisă şi pusă în biroul meu de la club”

După ce primarul George Scripcaru a spus faptul că „la FC Braşov una dintre principalele probleme a constituit-o managementul prost de care clubul a avut parte”, directorul general al lui FC Braşov, Romeo Paşcu, a anunţat că îşi va da demisia. „Cred că a venit vremea să mă retrag. Cât am fost eu la club m-au ajutat toţi, primarul George Scripcaru, preşedintele CJ Aristotel Căncescu, şi, în special, membrii Consiliului de Administraţie. Cred că am îmbătrânit, de fapt, sunt convins de acest lucru. Tocmai de aceea, la prima şedinţă a CA îmi voi prezenta demisia, care este deja scrisă şi pusă în biroul meu de la club. Hotărârea mea este de neclintit, să nu mai stau pe prima poziţie din club, cea de director general”, a declarat Paşcu.
În ceea ce priveşte salvarea echipei de la retrogradare, oficialul lui FC Braşov este optimist. „Gabi Stan are la dispoziţie un lot de 26 de jucători. Acum merg la Bucureşti să rezolv contractele de muncă ale celor 5 jucători străini pe care îi vrem în lot. Echipa se va salva de la retrogradare cu siguranţă”, crede Paşcu.
Totuşi, Paşcu lasă o portiţă de colaborare cu FC Braşov. „Am ajutat acest club mai mulţi ani. Voi vedea în CA dacă mai este nevoie de sfatul meu, de experienţa mea. Sigur că îi voi ajuta, dragostea nu se uită niciodată, nici în fotbal. Sunt convins că treaba va merge bine la club, pentru că în retur echipa va avea oameni tineri în conducere. Eu sunt obosit, surmenat, nu mai stau bine cu sănătatea şi sigur, trebuie oameni tineri care să conducă această activitate, lucru cu care sunt într-u totul de acord. Aşa că m-am gândit bine la utilitatea de a mă retrage, sunt hotărât!”

Darkslowstar
21st January 2005, 12:35
Asta da veste buna /hello. La urmatorul FM primul rand de bere e al meu. Astept inscrieri aici :).

DIXX
21st January 2005, 16:32
Am zis yo demult ca managementul e principala cauza a parcursului slab al echipei,uite de ex si Paduret a fugit dupa ce l-am avut in mina de ce oare?Toate echipele se intaresc in intersezoane doar noi face cele mai proaste afaceri,ia gindeste citi jucatori de baza au plecat de la meciul cu Astaracii incoace si ce supervedete au venit.Am fost de mult constient ca cu lotul asta un poti face fata,sintem ieftini rau si pe deasupra vin si toate bucurestenele acasa si Nico vrea sa ia si el mina de pe echipa.Cam supernaspa anul asta zau si mare minune daca nu ne varsam.

Darkslowstar
21st January 2005, 16:58
Managementul a fost de rahat pana acuma. Asta e superclar. Stiim cu totii la ce magarii se pricepe Pascu. Poate aduce Nicolae pe cineva tanar si cu idei.
Ai vazut ca am semnat cu niste sarbi, care au jucat prin prima divizie pe la ei. Sper sa fie ceva de capul lor, ca altfel e jale. Am vazut ca a semnat si portarul din Portugalia. Sincer nu vad care e rostul aducerii inca unui portar, odata ce aveam deja 2 buni. Sau poate nu se mai intoarce Dossey din Ghana la noi?

Oricum, bine ca am scapat de romel.

Darkslowstar
25th January 2005, 13:07
Aseară, Consiliul de Administraţie al lui FC Braşov a acceptat demisia directorului general Romeo Paşcu, el fiind înlocuit cu Irinel Manta, fost jucător al "steagarilor" în anii '80. În şedinţă s-a decis achitarea restanţelor financiare de aproximativ 150.000 de dolari către jucători în zilele următoare.

adamache
25th January 2005, 23:02
Din Buna Ziua Brasov de ieri:
"Directorul general al lui FC Braşov a anunţat că la prima şedinţă
a Consiliului de Administraţie „îmi voi prezenta demisia care este deja scrisă şi pusă în biroul meu de la club”

După ce primarul George Scripcaru a spus faptul că „la FC Braşov una dintre principalele probleme a constituit-o managementul prost de care clubul a avut parte”, directorul general al lui FC Braşov, Romeo Paşcu, a anunţat că îşi va da demisia. „Cred că a venit vremea să mă retrag. Cât am fost eu la club m-au ajutat toţi, primarul George Scripcaru, preşedintele CJ Aristotel Căncescu, şi, în special, membrii Consiliului de Administraţie. Cred că am îmbătrânit, de fapt, sunt convins de acest lucru. Tocmai de aceea, la prima şedinţă a CA îmi voi prezenta demisia, care este deja scrisă şi pusă în biroul meu de la club. Hotărârea mea este de neclintit, să nu mai stau pe prima poziţie din club, cea de director general”, a declarat Paşcu.
În ceea ce priveşte salvarea echipei de la retrogradare, oficialul lui FC Braşov este optimist. „Gabi Stan are la dispoziţie un lot de 26 de jucători. Acum merg la Bucureşti să rezolv contractele de muncă ale celor 5 jucători străini pe care îi vrem în lot. Echipa se va salva de la retrogradare cu siguranţă”, crede Paşcu.
Totuşi, Paşcu lasă o portiţă de colaborare cu FC Braşov. „Am ajutat acest club mai mulţi ani. Voi vedea în CA dacă mai este nevoie de sfatul meu, de experienţa mea. Sigur că îi voi ajuta, dragostea nu se uită niciodată, nici în fotbal. Sunt convins că treaba va merge bine la club, pentru că în retur echipa va avea oameni tineri în conducere. Eu sunt obosit, surmenat, nu mai stau bine cu sănătatea şi sigur, trebuie oameni tineri care să conducă această activitate, lucru cu care sunt într-u totul de acord. Aşa că m-am gândit bine la utilitatea de a mă retrage, sunt hotărât!”


Eu am vrut sa-ti spun sa nu te grabesti! A plecat la Ploiesti , s-a intors! A ramas ca director administrativ , teama mi-e sa nu redevina executiv ...

Darkslowstar
26th January 2005, 11:44
Mda, se pare ca a fost mai mult o rotire de cadre. Sa speram ca noul director general nu se va lasa manevrat de Pascu, prea mult. Interesant e ca se pare ca Primaria se va implica mai mult la echipa si vor sa faca in sfarsit si nocturna ceea de care se vorbeste de ceva timp. Ar cam fi timpul sa avem si noi nocturna. Si la Pro TV spuneau ca la vara ar vrea sa bage (actionarii) 1,5 mil USD in echipa, cu conditia sa nu retrogradam. Hm, sa vedem ce se va materializa.

adamache
26th January 2005, 20:43
Nocturna pe Tineretului? Asta ar fi intr-adevar o veste buna ! De acum putem castiga linistiti campionatul.

Darkslowstar
26th January 2005, 20:45
Si Inter nu va mai fi nevoita sa joace dupa masa :D. In nocturna n-avem ce alege din ei :evil:

GruppoApparte
11th January 2006, 00:11
si nocturna se facu toata treaba :no:
a plecat Pascu apoi Manta .... da tot dezastru cu Vasile Kraila ca parca asta e acuma bosuu :jerk:

Darkslowstar
11th January 2006, 00:13
Nocturna vine daca promovam, in B n-avem nevoie dde ea. Asa a zis primarul si pana acuma s-a tinut de cuvant. Sa promovam noi mai intai.

lucirvr
14th January 2006, 12:47
abia astept sa vedem meciuri seara, m-am saturat sa ma tot duc la Steaua si sa ma oftic ca s-ar putea si la noi.Lung e drumul asta pana in martie.Hai si-om mai vedea.

Darkslowstar
14th January 2006, 13:33
Eu zic ca am fi de-a dreptul ridicoli cu nocturna in B, cum era odinioara Astra. Eu cred ca vine si nocturna la vara, daca promovam.

PS nici nu-mi vine sa cred ca am scapat de Romica. Sper ca de data asta e definitiv!

de_kid
15th January 2006, 10:37
hahaha , l-am vazut aseara... era la cumparaturi in carefour si vroiam sa ii dau 2 suturi in cur

Darkslowstar
15th January 2006, 13:39
Pai si ce te-a impiedicat? Nu i-a zic macar sa se duca dracului sau ce bine ca am scaoat de tine jigodie? :D

de_kid
15th January 2006, 17:37
:)) si ce castigam daca ii spuneam ceva??? oricum cred ca e impacat cu ideea ca este un parazit

Darkslowstar
15th January 2006, 18:00
Poate il bate vreun gand se se intoarca la noi. Sa fim siguri ca nu mai se intoarce. Probabil el se crede gurul fotbalului brasovean.

GruppoApparte
16th January 2006, 07:26
pai daca il mai vedeti piedica , impins pe scari sau orice ca sa fim siguri ca e rezolvat odata pentru totdeauna :)

de_kid
18th January 2006, 14:56
hehe nu ati vazut ca acum toti il roaga pe kraila sa se itoarca...ce prosti

Darkslowstar
18th January 2006, 16:08
Am vazut ceva zid de Georgescu, dar sigur e duma, pt ca de abia au reusit sa scape de el. Probabil sunt niste hapuri ca sa inghita Kriala mai usor pilula. Nu cred ca-l regreta nimeni la Steagu. Daca citesti ce spune Georgescu la inceput, la ce a gasit cand avenit nu cred ca-l mai accepta la echipa.

de_kid
19th January 2006, 15:36
mare paguba...:))

GruppoApparte
19th January 2006, 18:53
sa vedem ce face si Georgescu asta :) ... o fi cu figuri ?:)

Darkslowstar
19th January 2006, 19:02
Din cate stiu eu nu, e fost militar, foarte ordonat si serios. Dar are nevoie de timp sa faca treaba asa ca merita sa-i dam macar o perioada sa vedem ce va face.

GruppoApparte
19th January 2006, 19:44
da trebuie sa fie si sustinuat de restu ca asa el de unu singur nu prea vad ce ar putea realiza , da ai dreptate intai sa lasam omu sa arate ca i pasa si sa faca ceva si apoi putem sa il si injuram :P sau laudam :P

Darkslowstar
19th January 2006, 19:45
Sper sa fie sustinut, pt ca altfel va fi doar decorativ acolo. Nu cred ca se pune problema, e omul lui Nicolae si are probabil mana liber si increderea actionarilor.

de_kid
20th January 2006, 14:43
Un nou drum

După mai multe decenii de activitate în fotbal, Romică Paşcu s-a retras. Dar nu pentru mult timp, deoarece microbul fotbalului nu mai trece cu nimic. După ce îşi va încheia în totalitate conturile cu FC Braşov, nu va sta departe de gazon. Cu siguranţă va găsi o grupare dornică de serviciile sale sau se va apuca de impresariat sportiv. Că doar nu duce lipsă de relaţii şi conexiuni în lumea fotbalului...

Darkslowstar
20th January 2006, 15:44
Presa locala de azi de azi specula ca ar merge sa ii se alature lui Paul Enache la Tractorul. Stirea a fost infirmata de Pascu, dar omul asta e cunoscut drept mincinos notoriu, asa ca nu cred ca-l crede nimeni. Vom vedea

de_kid
21st January 2006, 23:14
da ce ar fi sa il chemam si pe pascu aici pe forum sa mai schimbam 2 vorbe:) ??

Darkslowstar
22nd January 2006, 00:16
Ar fi tare de tot, as avea muuulte sa-i spun. Dar probabil ca ar trebui sa renunt la moderatorie si sa incasez un ban, ca sa-i spun tot ce am pe suflet.

de_kid
22nd January 2006, 09:07
da stii ca merita....

miril
22nd January 2006, 09:13
M-as bucura nespus sa scapati de el. Afara cu jigodia!

de_kid
22nd January 2006, 09:30
da am scapat deja de el ... :)

miril
22nd January 2006, 10:50
Atunci sa veniti cat mai repede acolo unde va este locul!

Darkslowstar
22nd January 2006, 11:55
pai se pae ca ne intoarcem acolo, pt ca se fac transferuri bune si avem si un antrenor capabil. Nu stiu daca promovam direct, dar avem o sansa buna sa promovam la baraj.

de_kid
22nd January 2006, 21:56
vorba lui mitica dragomir : sa ai gura aurita...

GruppoApparte
23rd January 2006, 04:01
stie dark ce vorbeste nu degeaba vrea el acuma actiuni cand is ieftine , cand intra in div a sa le vanda sa scoata si el ceva profit :)

DIXX
23rd January 2006, 10:08
Nu cred ca poti sa faci prea mare profit din actiuni la fotbal(la noi) doar cum zicea Dark asa doar pe plan sentimental.Daca as putea sa cumpar as lua si yo la Steagu si Rulmentul citeva.Are cineva vreo idee cam cit costa una?

Darkslowstar
23rd January 2006, 12:04
Nu costa pt ca nu exista inca.
Am dat eu un raspuns azi dimineata la problema asta:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=36&page=31

de_kid
23rd January 2006, 12:29
nu exista pt ca s-au vandut toate :D ... scria acolo ca sutn in limita stocului disponibil , dar sunt persoane care vor sa scape de ele...

Darkslowstar
23rd January 2006, 12:51
In mod sigur ceilalti actionari (sau detinatori de parti sociale, nu stiu sigur ce forma de organizare juridica are Steagu') au un drept de preemtiune, asa incat in mod sigur trebuie sa fi agreat de ei. Si nu poti cumpara simbolic, tre sa participi la constituirea bugetului, etc

de_kid
23rd January 2006, 12:54
asteptam actiunile atunci...

GruppoApparte
23rd January 2006, 20:42
daca ar fi pe actiuni fac pariu ca foarta multa lume ar cumpara , chiar si oameni de rand asa ca noi .... ei eu as cumpara nitramonia fagaras da nam cu ce :) mai scot un ganea si'l vand si i promovez in B :P