PDA

View Full Version : Noua "arena" din Baia Mare



MariusTR
17th November 2006, 11:31
Autoritatile din Baia Mare doresc sa construiasca o noua arena pentru ca vechiul stadion nu mai e destul de satisfacator pentru gusturile baimarenilor.
Noua arenă în sistem modular pe care autorităţile locale doresc să o construiască la Baia Mare va costa 2,5 milioane de euro

Aici este si o explicatie a acestei hotarari
"Sîntem pe primul loc pentru că facem antrenamente zilnic, nu două pe săptămînă ca şi ceilalţi. Îi alergăm pînă nu mai pot şi le dăm lovitura de graţie"
Adalbert Rosznay, antrenor FC Baia Mare.

Credeti ca merita?

YoYoyOi
5th December 2006, 14:15
Orice initiativa de acest gen merita.
Si orice oras care are echipa de fotbal merita sa aiba un stadion de calitate.:ok:

STEAUA-MANIA
5th December 2006, 14:45
Autoritatile din Baia Mare doresc sa construiasca o noua arena pentru ca vechiul stadion nu mai e destul de satisfacator pentru gusturile baimarenilor.
Noua arenă în sistem modular pe care autoritățile locale doresc să o construiască la Baia Mare va costa 2,5 milioane de euro

Aici este si o explicatie a acestei hotarari
"Sîntem pe primul loc pentru că facem antrenamente zilnic, nu două pe săptămînă ca și ceilalți. Îi alergăm pînă nu mai pot și le dăm lovitura de grație"
Adalbert Rosznay, antrenor FC Baia Mare.

Credeti ca merita?
Marius,astea-s povesti..pana nu vad cum pun dinamita la stadionul dealul florilor:yeah:,pana atunci nu cred:D..oricum,faptul ca stadionul se afla la 5 m de un..cimitir,il face neatractiv pt o alta constructie (mall,supermarket).
Oricum,pretul de 2,5 mil imi spune ca va fi o sala de sport si nu un stadion...asta daca nu ai pus o virgula in plus..:D
Eu as amplasa stadionul la iesirea din Baia Mare catre Cluj Napoca,mai exact pe tarlaua dintre Baia Mare si Recea.:yeah: si asa doar vacile pasc pe portiunea respectiva:)
ps am vb cu un consilier local si cica se va face un mall in Baia Mare in zona Casa Tineretului,urmand ca apoi sa se refaca sau se construiasca o noua sala de sport polivalenta...+ bazin de inot..:D

S2K
7th January 2007, 18:31
Nu cred ca in Baia Mare se justifica nici macar constructia unui stadion cu 10.000 locuri ca sa nu spun mai mult. Baia Mare este unul dintre cele mai sarace orase cu peste 100.000 locuitori din Romania. Chiar si daca ar face sub tribune spatii comerciale, cine le-ar lua la Baia Mare?

2,5 milioane? Pai banii aia ajung sa iti faci o reprezentanta auto.

Steaua-Mania: Daca-l fac pe tarlaua aia nu merge nimeni la meciuri, e prea departe de oras.