PDA

View Full Version : care e jucatorul preferat in mom de fata ( de basket evident:P)



nr15
20th January 2005, 16:27
incercati sa si motivati alegerea
multi dintre voi si-au exprimat deja opiniile , favoritii
dar hai sa vedem ce au unii si nu au altii

eu sunt fan vince carter ...dar totusi ..mai sunt o gramada de alti jucatori ff buni ..in clipa de fata ( garnet ,kobe, shaq , iverson , duncan0 cei deja consacrati ---evident ca nu am enumerat multi care trebuiau..dar asta e si treaba voastra =sa-i pomeniti aici/...si pe langa ei ..sunt cei care vin acum din spate ...tineri noi ..si care deja au ajuns vedete la anumite echipe ..



ca sa imi si suntin alegerea ...(carter)...:
ei bine . eu ma omor dupa spectacol ..dupa faze senzationale ...si omul asta a aratat o gramada
in plus la el am vazut eu pt prima data multe faze ( nu spun ca el le-a facut primul -la el le-am vazut eu prima data ) cum a fost slamul de la olimpiana ..cel mai beton , mai clar , mai greu slam dat vreodata peste un alt om (si ce om doar 2 metri si ceva )..
acele slamuri cand a castigat concursul de slam 2003 mi se pare in care a dat printre picioare , ellbow, aproape de la libere de pe 2 picioare , chiar si slamul windmill dat de sub panou la el mi s-a parut mult mai clar decat la altii
..
k eu am dat si cateva explicatii
vor mai venii si altele dupa ce scrieti si voi

danrogojan
20th January 2005, 17:00
al meu este mad skills.
pt ca are abilitati nebunesti.

Mihai
20th January 2005, 18:22
Vince Carter! Dar din amintiri, pentru ca in afara de all star nu am mai vazut un meci cu el intreg de vreo 4 ani:D

Adrian
20th January 2005, 18:48
Mai e cazul sa spun?
Bine, spun:) Jermaaaaaaaaine O'Neal.
Jucator cu tehnica foarte buna, excelent caracter ( are o multime de actiuni caritabile, si nu pot sa uit cum a iesit de pe teren la 55 de puncte, pentru a-i lasa recordul lui Reggie Miller), putin spectaculos, poate (nu se sparge in figuri cu dunkuri si smecherii) dar excelent jucator de echipa, perfect adaptat la baschetul modern.

Later edit:
Numai aseara ne-a batut ratand 3 aruncari libere consecutiv si bagand un "autocos" de mare efect.

MadSkillz
20th January 2005, 20:52
Al meu este danrogojan pt ca stie sa se apere si daca nu te aperi si tu , te bate rau de tot.

Raptor
20th January 2005, 20:54
Te bate? Dane ai facut Karate sau Judo ca Fane...? :P

PS. Si eu am facut Judo... cand eram mic.

MadSkillz
20th January 2005, 20:57
One time he kicked my ass so bad i started crying like a pussy.

Roz aka m!tz@
20th January 2005, 21:08
mie imi place super mult iverson. adica dreq cred ca e idolu meu. omu asta e super adevarat. numai uitandu-va ce-a facut in sezonu 2000-2001 va puteti da seama.

Mihai
20th January 2005, 21:36
Si cand te gandesti ca Iverson juca bine si fotbal american!

ThePacer
20th January 2005, 22:07
Jucatorul meu preferat este Ron Artest ca se bate la fiecare meci. :) Nu , acuma serios , mie cel mai mult imi place de Iverson, poate si pentru ca ma aseaman ca stil de joc cu el :P ,dar un alt jucator care mi-a lasat o impresie deosebita este Wayne Clark.Deci la acel jucator puteai sa te uiti ore intregi si nu te plictiseai.Imi aduc aminte de o faza din finala cu Dinamo parca cand Bernard Haslett ia puso alley-up si Wayne a finalizat spectaculos.Foarte frumos juca West Petrom mai de mult.Apropo nu mai stiti nimic despre Wayne?

nr15
20th January 2005, 22:14
intr-adevar jarmaine o'neal e tare ..si din ce am vazut si din ce am auzit
am o intrebare pt voi ...unde joaca richardson ..? ca stil sare la fel ca vince ..si cred ca e super spectaculos ..dar nu am vazut pana acum un meci cu el

nu zice nimeni de garnet ...de kobe ?
de restul ?
in sfarsit cineva la mentionat pe dirk

eddy_jozsa
20th January 2005, 22:21
Idolu meu (incepand cu sezonul asta) este Darnell Clavon. Va copiez descrierea de pe eurobasket.com:

"Darnell is a very athletic guard who can play both back court positions. Excellent athlete! Is a very good one-on-one player. Quick on his feet in defense. Creative in offense. Average outside shooter, who hits clutch shots. Go-to-guy in crunch time. Takes his responsibility on the floor. Understands the game real well. Is able to play defense on both guard positions. Nice person off the floor with an excellent attitude."

Printre alti jucatori preferati se numara:
Romania: Alexander Zyskunov, Catalin Burlacu
SUA: Dirk Nowitzki, Shaquille O'Neal, LeBron James

Raptor
20th January 2005, 23:14
Ba stiu eu de Wayne. Dupa ce a fost in turneu cu AND1 (Vol 6), a plecat in Slovacia, apoi a ajuns prin Rusia (parca) si acuma e acasa in New Jersey.

Zicea ca vrea sa se intoarca in Romania, dar nu se stie cand.

thekobe
20th January 2005, 23:40
................... http://img150.exs.cx/img150/5500/k8og.jpg

Adrian
20th January 2005, 23:51
Sa inteleg ca jucatorul tau preferat e Raptor? :o: :o: :o:
Ca de Kobe ce sa zic, si-a luat liber cateva saptamani. Sper sa-l tina pana la meciul cu noi :yeah:

Raptor
20th January 2005, 23:52
Eu sper sa revina pana la All Star (!!!)

SilverZeus
20th January 2005, 23:57
......Tim Duncan, binenteles...cel mai complet jucator de 6-11...(MadSchillz, stiu ca ai o alta parere...apropo, ai citit mesajul de la mine de pe messenger?
)

Raptor
21st January 2005, 00:01
TD are 7'0.

PS. Daca nu ziceai de messenger nici acuma nu-mi dadeam seama cine e "raducu91".

thekobe
21st January 2005, 00:04
am vorbit cu kob si a zis ca il bucura grija voastra si sa stati linistiti ca daca totul merge cum trebuie o sa revina in aproximativ 2 saptamani, ca e darz. dar nici nu vrea sa forteze ca ati vazut ce a patit grant hill :<

SilverZeus
21st January 2005, 00:07
TD are 7'0.

PS. Daca nu ziceai de messenger nici acuma nu-mi dadeam seama cine e "raducu91".

pe nba.com scria 6-11.....deci stii acum cine ti-a urat LA MULTI ANI !!!....ca nu ai mai intrebat

Raptor
21st January 2005, 00:15
WTFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF?

L-au schimbat astia deodata la 6'11 sa dea mai bine la public sau a intrat el la apa?

SilverZeus
21st January 2005, 00:44
....si eu stiam ca e mare.... :D ...da ai vazut ca asa scrie, nu ?
...nu mai e asa de mare...a imbatranit si s-a ramolit

MadSkillz
21st January 2005, 07:28
E si TD complet dar nu sta la fel de bine la assisturi, la interceptii ...Most Versatile tot pe Garnett il vad :)

Kobe24
21st January 2005, 12:32
NR15...concursul ala de kre zici tu a fost in 2000

Raptor
21st January 2005, 12:58
Si de la libere cu doua maini de pe 1 (picior)... bine... "it wasn't exactly free throw line" cum a zis chiar el cand i-au luat interviul. De fapt, vreo 1 m dupa linie e mai corect spus.

nr15
21st January 2005, 14:12
da asa e ...eu am scris din amintiri ..
oricum spune-mi acel slam..care nu v-a placut :P

mishu
21st January 2005, 14:38
guard... 6´6... from north carolina...

acum imi place garnett... am mai zis-o undeva aici pe forum... mi se pare ca fade away-ul lui seamana incredibil cu cel al lui jordan... numa inaltimea difera...

si imi mai place tim duncan... nu neaparat pentru stilul lui de joc... cat pentru psihicul si gandirea lui...

Raptor
21st January 2005, 14:43
Jucatorul meu favorit e LeBron. Cel putin DPV statistic, ca meciuri (intregi) cu el nu am vazut. In schimb am "The Life - LeBron James" + vreo 30 de minute cu rezumate cu el din liceu, concursu de slamuri cu el, si unele faze din NBA.

Practic are tot : are 2.03, 110 KG (foarte important), e masiv, e rapid, e exploziv, excelent pasator, unselfish, bun driblor (chit ca cineva zicea ca nu), arunca din ce in ce mai bine, chiar si de la trei puncte, bun recuperator, in topul NBA la interceptii, are rezistenta (multe minute jucate per game).

La masivitatea lui, mai tarziu, cand o sa-si piarda "his athleticism", o sa poata sa se mute pe PF, cred ca ar face treaba si acolo cu un mic "adjustment". De asemenea unul din cei mai versatili jucatori la ora actuala in lume (poate sa joace PG, SG, SF, PF... C?... la noi poate sa joace C :D).

mishu
21st January 2005, 15:01
hai ca te mai ajut si eu cu un argument daca ai nevoie... a devenit cel mai tanar jucator din istoria nba care a reusit un triple-double... 27p, 11 reb, 10 ast... precedentul record era a lui lamar odom... in 99 care avea tot 20 de ani... e diferenta de luni...

Raptor
21st January 2005, 15:11
Nu e nevoie sa ma ajuti. Eu am scris articolul ;)

mishu
21st January 2005, 15:17
ala din prosport?

Raptor
21st January 2005, 15:24
Nu. Onlinesport...

mishu
21st January 2005, 22:53
aha... io am citit in prosport...

Miller
22nd January 2005, 00:39
Jucatorul meu este evident(sau nu) Reggie Miller sau Miller the Killer cum a fost denumit din nu stiu ce considerente:)).Mi se pare ca dupa niste confruntari cu Jordan. Anyway a fost un jucator care nu arunca in prostie cum au facut-o altii ca sa dea 30 de puncte, stia sa scoata ,,,fortzare'', provoca oamenii sa-l faulteze, dar asta e, cine nu l-a prins acum cativa ani buni n-are cum sa-si dea seama de ce jucator a fost. A team leader si un om bun.Sper sa-mi aduca aminte de jucatorul de demult in seara asta, sperantza moare ultima. Go Pacers.

Kobe24
22nd January 2005, 01:22
Jucatorul meu preferat este Kobe Bryant....este cel mai complet Guard din NBA....are stop sut forta de patrundere aruncare de 3....face si spectacol...iar stilul lui este cel mai apropoat de al lui jordan.....dar mai are putin de lucrat la caracter...arunca prea mult vrea sa faca totul de unu singur...ca dovada are procentaj de 40% si e primul la turnovers.Dar are timp sa devina sa devina liderul unei campioane are doar 26 de ani!

danrogojan
22nd January 2005, 15:36
21 dominique
40 kemp
15 sprewell

ADRIAN sustine:"

Mai e cazul sa spun?
Bine, spun Jermaaaaaaaaine O'Neal.
Jucator cu tehnica foarte buna, excelent caracter ( are o multime de actiuni caritabile, si nu pot sa uit cum a iesit de pe teren la 55 de puncte, pentru a-i lasa recordul lui Reggie Miller), putin spectaculos, poate (nu se sparge in figuri cu dunkuri si smecherii) dar excelent jucator de echipa, perfect adaptat la baschetul modern. "


daca dai de sus sau bati mingea foarte bine inseamna ca te spargi in figuri?

explica-mi putin acest concept de neinteles pt mine (si probabil si pentru restul po****tiei de sub 65 de ani)

nr15
22nd January 2005, 18:36
pt dan :
o fi vrut sa se refere la acei jucatori care sunt atat de plini de ei incat uita sa mai si pasese atunci cand nu le intra :P si se incapataneaza sa-si arate calitatile desi nu e ziua lor buna

zic asta pt ca , daca un om se sparge in figuri cu ce schema vreiti voi ...dar ii si intra mingea in cos ..nu cred ca ii va reprosa cineva ceva :)

Gabriel
22nd January 2005, 18:51
Pentru ca intotdeauna mi-au placut albii...si pentru ca Andrei Kirilenko este accidentat....jucatorul meu preferat (din noua generatzie) este Kirk Hinrich de la Chicago Bulls...

Cu sigurantza il vom vedea la all-star in sophomore team.

wallace
22nd January 2005, 19:38
Manu Ginobli!!!pentru daruirea cu care joaca in fiecare meci!!!

MadSkillz
22nd January 2005, 20:02
KG si Mihai Sandulache :)

danrogojan
22nd January 2005, 21:13
Intre KG si Sandulache este o singura diferenta: Garnett nu-mi cere pasi niciodata.

Vadim
22nd January 2005, 21:21
Cred ca nici Kobe nu se supara... :D

thekobe
22nd January 2005, 22:53
1 kobe
2 fred jones
3 van exel cand era la lakers
4 jason williams cand era la queens
5 pierce
si altii

Baccardi
23rd January 2005, 04:46
thekobe tu eshti un fel de streeballer mah ce cauti pe forum de BASCHET. Cel mai bun jucator la momentu de fatza este clar Tim Duncan orice-ar fi.

in alta ordine de idei jucatorul meu preferat e de departe Peja Stojakovic ( desi a inceput sa se cam fasaie) poate si pentru ca am primit a free ride de la Enterprise deoarece am fost confundat cu el :) :drak: :D :yeah: :drak: /hello

Am not kidding!!!!

nr15
23rd January 2005, 13:06
nice :)))
norocosule ..:P

thekobe
23rd January 2005, 13:10
thekobe tu eshti un fel de streeballer mah ce cauti pe forum de BASCHET. Cel mai bun jucator la momentu de fatza este clar Tim Duncan orice-ar fi.

ai citit gresit titlul topicului sau esti prea subtil pt mine ?

SilverZeus
23rd January 2005, 15:16
...la TD se apara doar 3 "sori"....sugestiva imagine....insa, sorry guys: la sfarsitul meciului a fost "a total solar eclipse"

rasheedkpenny
24th January 2005, 14:31
Intre KG si Sandulache este o singura diferenta: Garnett nu-mi cere pasi niciodata.

Nu ca te-ar deranja sa-ti ceara KG la un moment dat pasi, tu fiind in US... nu? :D

Am jucat si eu anul trecut de cateva ori cu MadSkills, in Tei... probabil am jucat si cu tine... :P

danrogojan
24th January 2005, 14:58
1. daca mi-ar cere KG pasi ash proceda ca anthony "pig" miller.
2. probabil

SilverZeus
24th January 2005, 16:58
....pai continua...cum procedeaza anthony "the pig" miller ?

nr15
24th January 2005, 17:33
ce chestie funny :P ...toata lumea a jucat in tei ..si cu toatea astea ...multi dintre noi nu stim cu cine vorbim ...:P
sunt convins ca cel putin pe cativa dintre cei care mi-au raspuns aici ...ii stiu si pe viu

rasheedkpenny
24th January 2005, 17:37
Pe mine nu cred ca ma stii, am jucat doar de cateva ori anul trecut... si a fost pt. prima data cand am jucat in Tei, asa ca...

Raptor
24th January 2005, 17:47
In rest, Rasheed isi face veacul prin NBA...

Seriously tough, Rasheed joaca prin Brasov pe la el si prin POLI, 23 (mai rar). Cel putin acolo am jucat cu el. A, si in sala la POLI odata la Electronica... si cu cocosan...

Mihai
24th January 2005, 18:13
ce chestie funny :P ...toata lumea a jucat in tei ..si cu toatea astea ...multi dintre noi nu stim cu cine vorbim ...:P
sunt convins ca cel putin pe cativa dintre cei care mi-au raspuns aici ...ii stiu si pe viu

Eu nu am jucat decat de 2 ori in tei pana acum! Si asta acum vreo 2-3 ani! Deci poti sa fi sigur ca pe mine nu ma stii!

nr15
24th January 2005, 18:56
aha ..deci din tei ..nu ...
dar ...am jucat destul de des si in poli ...
si ff mult in liceul grigore moisil acum vreo 3 ,4 ani ..se juca destul de frumos acolo

Nightfly
24th January 2005, 19:30
Lol io sunt din Grigore Moisil si joc zilnic in pauze si "unele" ore:D

Mihai
24th January 2005, 19:51
Vai vai, propun un avertisment pentru nightfly pentru chiul!
La urmatoarea abatere propun trecerea unei "absente nemotivate" in catalog!:P

nr15
24th January 2005, 19:56
pt night fly:


omule ..pe mine ma adunau profesori din curte sau din sala de sport ..sa ma asculte ..asa ca stiu cum e ..sau cum era ..ca au trecut ceva ani buni de atunci ..
in orice caz ..acum vreo 3 ani ..se juca f bine vara acolo (5la 5 pe tot terenul cu jucatori buni ..si vreo 3,4 echipe mereu )

Kobe24
24th January 2005, 23:27
pe mine mah "ridica" directoru din sala de sport acuma:))

Raptor
24th January 2005, 23:57
Pacat ca majoritatea dintre noi isi doresc sa joace la un club si nu au unde... mai greu in Romania...

MadSkillz
25th January 2005, 09:21
Nu e chiar asa greu, e o echipa in B care nu are nici sala pt antrenamente, si fiecare da in jur de 200.000 pe saptamana din buzunar...sunt cam slabi dar ideea e ca joaca si se simt bine :) Si ma gandesc sa ma duc la ei din sez viitor.

danrogojan
25th January 2005, 09:38
....pai continua...cum procedeaza anthony "the pig" miller ?

"Anthony Peeler, the Kings' top perimeter reserve, won't play after being suspended for two games for throwing elbows at Kevin Garnett in Game 6."

rasheedkpenny
25th January 2005, 10:49
Lol io sunt din Grigore Moisil si joc zilnic in pauze si "unele" ore:D

G. Moisil e liceul de pe Bd. Timisoara... nu? Ei bine, daca vb. de liceul asta, eu l-am descoperit d-abia la turul I de alegeri, desi eram aproape de 1 an in Bucuresti si terenul in cauza e la 3 minute de mers pe jos de la blocul meu... :D

Nightfly
25th January 2005, 11:58
Inseamna ca ai vazut ca anumiti "bine-voitori" au rupt jumatate din unu dintre panouri.

nr15
25th January 2005, 13:13
moisil : doua inele fata in fata cu panouri relativ mari de lemn dintre care unul de vreo jumatet de an e rupt pe jumatate
terenul este situata lanaga statia dr.taberei 34 in spatele unei policlinici
si fata de mine este la 10 min de mers pe jos

Vikingu
25th January 2005, 13:27
Ce coincidenta!!! Si liceul moisil din timisoara (fostul meu liceu) are un teren asemanator, adica...cu panouri rupte. Sa fie oare un blestem asupra liceelor de informatica ? (banuiesc ca moisilul din bucuresti are profil de info)...Eu cand eram acolo am avut ghinion. Desi aveam echipa buna, exista un profesor beat, un teren prost, nici o sala de sport......

nr15
25th January 2005, 13:40
cat am fost eu in liceu ..terenul a fost bun ..sala e f buna ..
si echipa in primele 3 din bucuresti deci destul de buna
acum nu mai stiu cum este situatia acolo ..
sa ne spuna cine stie :P

rasheedkpenny
25th January 2005, 14:00
Hai sa mentinem discutia on-topic... cine e jucatorul preferat in momentul de fata...

Eu zic Steve Francis si Grant Hill.... doar sunt Magicieni! :P

Vikingu
25th January 2005, 14:01
Eu vorbeam de liceul grigore moisil din orasul timisoara .....nu bulevardul :) Scuze ca nu m-am exprimat bine ....

nr15
25th January 2005, 14:34
eu momentan ma omor dupa ziani kadour ..chiar daca nu e jucator propriu-zis de basket din nba ..ci doar membru al echipelor slam nation .si dunkalicios ..
oricum e genialin aer...aproape inuman

danrogojan
25th January 2005, 16:42
http://www.slamonline.com/magazine/inyourface/Herrmann83/

MadSkillz
26th January 2005, 19:56
Da, imi place Hermann.M-a sunat cineva in timpul unui meci de la Olimpiada sa-mi spuna ca e unu care "aduce" cu mine in varianta "old school".Si m-am apucat sa citesc despre el pe net.

nr15
27th January 2005, 09:49
am citit si eu despre el ...dar din pacate nu am vazut un meci sau mai multe cu el ..atunci as putea sa-mi fac cu adevarat o parere

Raptor
27th January 2005, 14:15
Eu am vazut la Olimpiada si mi-a placut cum joaca. De fapt, mi-a placut cel mai mult din echipa lui, si acuma mi-am adus aminte de el. Ce nu intelegeam, in schimb, e de ce era "bagat" in teren atat de putin, a jucat cateva (vreo maxim 10) minute in fiecare meci.

nr15
27th January 2005, 15:31
ai meciul pe calc ?

danrogojan
27th January 2005, 15:42
Da, imi place Hermann.M-a sunat cineva in timpul unui meci de la Olimpiada sa-mi spuna ca e unu care "aduce" cu mine in varianta "old school".Si m-am apucat sa citesc despre el pe net.

eu am fost sunat de unu in 2000,in timpul olimpiadei, cand a jucat sua cu franta, sa-mi zica ca peste Weiss a dat slam unu de la americani care seamana leit cu mine. mai ales la stilul de joc.

nr15
27th January 2005, 15:44
la stilul de joc poate ... in rest ..ma indoiesc ca erai asa "negru: de suparare :P

danrogojan
27th January 2005, 17:51
sunt convins ca pielea mea este mai asemnanatoare cu cea a lui vince decat stilurile noastre de joc.

PS: eu sunt mult mai agresiv

Mihai
27th January 2005, 18:00
Baaa da ce va asemanati voi cu jucatori din NBA! Bravo!!!

Raptor
27th January 2005, 19:47
Fane seamana cu Vince. Mai ales ca e chiar nascut de ziua lui (26 ianuarie). Sa-i zicem "La multi ani!"... cu intarziere.

Mihai
27th January 2005, 20:00
Hai k ati inceput off topic RAU! Sau Raptor vrei sa ne spui ca Fane e jucatorul tau preferat... Vezi ca sta pe langa mine vrei sa pun o vorba buna? Vrei un tricou cu el? UN autograf.... O poza? Ceva ceva...:evil:

nr15
28th January 2005, 09:32
da corect ..sa ne intoarcem la subiect ..
am mai facut rost de un film de vreo 700 de mgb cu ziani kadour
e incredibil ce inceraca omuletul asta ...
iar colegii lui de echipa nu se lasa mai prejos ..
auziti slamurile pe care vor sa le incerce ..


360 de la libere
720
rider peste mai multe pers


and so on

3stripes
29th January 2005, 00:02
Tracy McGrady (aka T-MAC) klar... nu numai ca a fost coducatorul la pcte marcate in ultimele 2 sez dar mi se pare si un jucator f spectaculos si caruia nu ii lipseste nimik (exceptan o echipa mai buna... poate Rockets dar preferam un "duet" cu KG sau Duncan)

Raptor
29th January 2005, 00:05
E clar ca Tracy sau LeBron combinati cu un ... Shaq ... ar fi criminali. Dar in nici un caz Tracy McCrazy nu iese MVP. Asta e garantat. Poate asa, daca deodata incepe sa dea 50 PPG si echipa lui iese pe primu loc.

3stripes
29th January 2005, 00:09
Dap nu cred ca o sa iasa MPV si nici nu cred ca o sa ajunga prea sus cu Houston :((( dar cu 50 ppg nu se stie niciodata... sez trecut avea o medie de 29 :) mai are un pic.... a si intr-un meci a inscris 60 si ceva plasandu-se pe locul 3 intr-un top al celor mai multe pct intr-un meci....

3stripes
29th January 2005, 00:09
Lol io sunt din Grigore Moisil...


Ce clasa esti?

Nightfly
29th January 2005, 17:54
a 10 a A pacat ca ninge si nu mai pot sa joc afara :(

Mihai
29th January 2005, 17:58
Pai si tu jucai pe vremea asta, la cat era de frig? Lasa ca eu stiu pe unii care jucau pe zapada cu manusi si caciuli in cap!

Nightfly
29th January 2005, 18:29
Da normal ca jucam pai joc pe orice vreme singura conditie e sa nu fie zapada pe jos sau balti mari.Chiar ieri am jucat la -5 grade inainte sa ninga.

Mihai
29th January 2005, 18:33
Poate nu ai inteles bine, la mine in liceu se juca cu stratul de zapada de 5 cm! Oamenii pregatiti cu manusi, caciului si bocanci:D
Sincer am jucat si eu odata pe o ploaie d-aia torentiala de vara si mi-a placut super mult! Mai nasol cand aruncai la cos, ca trebuia sa arunci tare de tot:D

nr15
29th January 2005, 22:20
dar pe o vreme de asta... nu e mai bine in sala ?

si nu uitati ..sa mai aruncati si cate o fraza de jucatori preferati din momentul de fata ...
si nu cred ca ar deranja pe nimeni ..daca cineva vrea sa pomeneasca vreun jucator care a fost bun si despre care nu se mai vb ..
zic asta gandindu-ma la drexler ..care nu a fost asa mediatizat ca ceilalti jucatori mari din perioada lui ..desi juca super bine si era fff spectaculos ..

MadSkillz
29th January 2005, 22:37
Ghinionul lui ca a fost "contemporan" cu MJ

Raptor
30th January 2005, 00:05
Odata a dat un slam de la libere... (ma rog foarte aproape de libere (sau departe de cos :D))... in meci :D. Si oricum, le dadea si de la trei si juca bine in general.

blacksun
30th January 2005, 02:23
pentru mine cel mai bun jucator este kobe si r. miller si j. oneil

Raptor
30th January 2005, 03:23
Toti la un loc ? :D

nr15
30th January 2005, 11:41
am un filmulet acsa ..in care da drexler un cos de pe un picior .in momentul in care sare strange picioarele sub el ..si (cel putin asa se vede in clip ) putea sa sara lejer pe deasupra aparatorlui de langa el
e criminal slam-ul

Raptor
30th January 2005, 16:44
Il stiu. E chiar ala care sare de pe la libere de p-acolo.

nr15
30th January 2005, 19:01
da!
am deja Vreo 4 GB DE FILME CU BASKET si mai am de luat o gramada

Raptor
30th January 2005, 19:05
Eu am vreo 20 si ceva

nr15
30th January 2005, 19:07
hahahha
dar eu m-am apucat sa strang acum vreo 4 zile ...
si ideea de baza e cam am de unde sa iau ...dar nu am timp destul sa copiez si sa pun pe dvd-uri

Florian GG
1st February 2005, 00:12
T-Mac of course si Stevie Franchise!! 2 juc de explozie si de spectacol! 2 juc completi intr-un singur cuvant :ok: :yeah: :cool:

MethoD MaN
1st February 2005, 01:11
Shaquille O'Neal -> cel mai tare deokmdata... parerea mea!

tavi
1st February 2005, 02:55
Dwyane Wade de la Miami Heat este un jucator care mie imi place , spectaculos, foarte bun marcator de la semidistanta , contraatac si slam, un bun pasator de asemenea
eu cred ca o sa il vedem mai mult sezonul asta, Miami are sanse mari sa mearga departe , cu Shaq, Wade si Eddie Jones in prim plan
LeBron James de la Cavaliers de asemenea este spectaculos , o placere sa vezi slam-uri cu el
ca o mentiune, sunt placut surprins de argentinianul Emanuel Ginobili de la Spurs
sunt multi altii insa foarte foarte buni si ei :) ...

Raptor
1st February 2005, 14:09
Ginobili e extraordinar, intr-adevar. Adica, are unele faze d-ale lu Jordan "on the inside". Si chiar ieri m-am uitat la NBA Daily... si are o faza de zice comentatoru cica "He's looking Dr. Jay-ish right there" (sau asa ceva).

SilverZeus
1st February 2005, 20:02
Ginobili?....pai mai baietzi cum sa fie altfel decat extraordinar ?...pai doar e campion mondial si olimpic ....si el a cam dus in spate nationala Argentinei pana acolo! .... dar asta se cam stie de vreo 4 ani...doar ca acum e mai mediatizat ... atata tot !

nr15
1st February 2005, 20:25
exact ! asta se intampla ..cu foarte multi jucatori .!daca nu sunt mediatizati nu aude nimeni de e i

nr15
9th February 2005, 21:05
oameni buni ...wade asta incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult ..
ma incanta de fiecare data cand vad un meci cu el ..
si imi place stilul lui de joc ..pt ca , ca si stil ...de la el am cel mai mult de invatat

thekobe
9th February 2005, 21:31
mie imi plac astia mai mici (6'2" - 6'4") care sar mult si dau facial

Raptor
9th February 2005, 21:36
Cum o sa fie Nate Robinson... :D (5'8... 42 inch standing vert :D)

nr15
10th February 2005, 14:32
unde joaca Nate ?

Raptor
10th February 2005, 14:39
http://www.nbadraft.net/profiles/naterobinson.asp

nr15
14th February 2005, 11:12
Revine In Forta Jucatorul Meu Preferat ...

S-ar Putea Sa Auzim Mai Multe V Carter In Curand

Raptor
14th February 2005, 14:30
Corect. Chiar zicea el mai demult "I'm gonna make them eat their words, when the time is right". Sper sa reuseasca.

nr15
14th February 2005, 15:32
eu am mai spus asta ...sunt inebunit dupa stilul lui de joc ..si mai ales dupa felul in care sare
la fel de mult (la capitolul saritura) imi place si richardson ...dar nu inteleg de ce el nu se evidentiaza deloc in meciuri

ba chiar eu nici nu stiu la ce echipa joaca ..sa gasesc vreun meci ..sa vad ce face acolo

Vikingu
14th February 2005, 17:15
Daca e vorba de Richardson de care cred eu...Golden State Warriors

nr15
14th February 2005, 17:21
cel care a castigat sconcursul de slam ..2003 care trebuia sa-l castige si pe cel din 2004 in mod normal ..si care a mai castigat cateva inainte :D

Vikingu
14th February 2005, 17:27
Da! Ala e! Jason Richardson! Poate mai castiga si in viitor ceva :D

nr15
14th February 2005, 17:31
atunci cu siguranta trebuie sa caut niste meciuri cu golden state warriors ...sunt tare curios sa vad cum joaca el 5 la 5 ..nu l-am vazut nicodata

Vikingu
14th February 2005, 17:34
Eu l-am numai o data la un meci la tv. Nu a fost deloc spectaculos.
La un moment dat a vrut sa dea slam..a sarit..a "zburat" un pic...si a aterizat fara sa dea slam...
In schimb ce slamuri a dat la concursuri....no coment

Raptor
14th February 2005, 18:15
Eu l-am vazut la Rookie Game 2003... ;)

Craziest
14th February 2005, 18:19
are 20 de ani si este deja Leaderul celor /hello de la Cavaliers Cleveland "Ladies and Gents....please wellcome.......LeeeeeeeeeeeeeeeeeBron JAMES /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

thekobe
14th February 2005, 19:26
lasa-ma sa ghicesc. ai auzit prima oara de el acum ... 1 an ?

SilverZeus
14th February 2005, 19:53
...mai stii ?!

...se pare ca unii au auzit de el prima oara, vineri .... la tv :D

...sambata viitoare poate il vor descoperi si pe...Gasol

thekobe
14th February 2005, 20:31
pai asa am vrut sa zic prima oara, da am zis sa mai las de la mine :D

Vikingu
14th February 2005, 23:12
Am citit azi un articol despre Ghita Muresan pe nba.com. Si mi-am dat seama ca nu am vazut niciodata o faza facuta de el pe cand juca la Bullets (avea 14 PPG si aproape 10 RPG). Nu are nimeni un filmuletz ceva sau un meci cu el? Sau nu stiti unde pot gasi pe net ceva cu el?

thekobe
14th February 2005, 23:29
http://www.geocities.com/Colosseum/Track/9444/

nr15
15th February 2005, 11:43
ce era in linkul ala kobe ..ca nu reusesc sa-l deschid

SilverZeus
15th February 2005, 11:47
...mai multe linkuri despre Ghitza Muresan

nr15
15th February 2005, 11:55
gata acum am reusit si eu ...dar tot nu poti lua vreun filmulet ...
sau nu am reusit eu ???

SilverZeus
15th February 2005, 12:04
...eu nu am incercat inca

nr15
15th February 2005, 12:06
din cate am vazut eu nu sunt ...
doar cele cu plata

thekobe
15th February 2005, 12:09
nici eu n-am incercat, da ti l-am dat sa te uiti pe-acolo. cauta si tu pe google

nr15
15th February 2005, 12:14
am gasit ceva acasa ...cu "e-mule" dar se ia ffff greu ..si va mai dura mult timp

nr15
17th February 2005, 10:59
ce super jucator a fost KEMP!!!!!!!!
TOCMAI AM VAZUT ACUM UN MIX PE CARE L-A POSTAT RAPTOR ..
e incredibil ce putea sa faca

MadSkillz
18th February 2005, 06:53
ce super jucator a fost KEMP!!!!!!!!
TOCMAI AM VAZUT ACUM UN MIX PE CARE L-A POSTAT RAPTOR ..
e incredibil ce putea sa faca

Ete de ce sunt atatea dispute .. care e cel mai bun jucator? care e cel mai bun PG? Care e cel mai bun comentator?
nr15 a vazut un mix si a descoperit un super jucator .. unii nu au nevoie sa se aboneze la 3 reviste de baschet si sa vada 10 meciuri pe saptamana :)

nr15
18th February 2005, 12:18
pt madskillz:

omule ...stiam de mult timp de kemp si eram convins ca a fost un jucator bun DAR
dupa ce am vazut acest mix care are doar cateva minute ...(in aceste cateva minute sunt concentrate zeci de faze super spectaculoase ale acestui jucator) mi-am dat seama ca nu stiam prea multe despre el si ca il subapreciam in evaluarile mele
tu cum te mai tii la curent cu basketul ? jucand ...sau din "abonament la 3 reviste si vizionarea a 10 meciuri pe sapt "?:P:)

Raptor
18th February 2005, 13:25
Ba cine e MadSkillz asta ma de-l stiti toti :D? O fi vreun superstar fara marketing si adidasi cu numele lui... :mda:

Hah anyway Kemp era super tare la slamuri si la alley-oop-uri. Chiar Kevin Garnett zicea "The best alley-oop tandem was... drum roll please... Gary Payton ... and ... Shawn Kemp". (Din "NBA Street - Dunks! (adica un super documentar cu slamuri :D)).

nr15
18th February 2005, 13:44
Nu Cumva ..ne Dai Si Noua Documentarul Ala ?

Raptor
18th February 2005, 14:02
Ba da... :D E cel mai marfa din tot ce se poate:

E cu Kobe, Vince, Jordan, Dominique, Spud, Darell Dawkins, aia mai vechi, Steve, McGrady etc.

Un DVD = 300.000 Un Cd = 50.000 ;)

MadSkillz
18th February 2005, 21:31
nr15 eu chiar nu ma consider la curent cu baschetul.Eu doar joc , pentru ca imi place mult mai mult sa joc decat sa vorbesc despre el , sa citesc despre el , etc.Tot ce aflu , aflu de aici si de pe site-ul "manelist" www.nba.com :)
Cat despre cunoscut , ma stiu doar cei care joaca cu mine , pentru ca nu apar la TV sau in ziare si nici n-am spectatori la meciuri :)

nr15
19th February 2005, 18:33
:))) lol interesant ...
ti-am mai zis eu tie ..
vara trecuta am jucat mult in tei ..
asa ca s-ar putea sa ne stim

nr15
21st February 2005, 03:46
abia astept sa vad ce face "fan"-ul meu :P:D:) ...vince carter :D

Raptor
21st February 2005, 03:53
Si eu... :D

Nu pot decat sa sper ca o sa joace toti bine...

nr15
21st February 2005, 03:54
toti bine ...si carter mvp ..si sunt multumit :D

MadSkillz
21st February 2005, 03:56
Wait, just wait and see.

MadSkillz
21st February 2005, 04:00
Hehe , va place nebunilor?

nr15
21st February 2005, 04:25
nu a facut mare lucru pana acum ...sper sa-si revina

MadSkillz
21st February 2005, 04:51
Eu vorbeam de prima faza a meciului, dar daca s-a stins ...:(

nr15
21st February 2005, 04:57
so ? ...cea mai tare faza de pana acum ...si poate a meciului ....vinceee carterrr

MadSkillz
21st February 2005, 05:01
Sper sa te inseli , altfel o sa regret ca nu m-am culcat :)

nr15
21st February 2005, 05:02
pser sa nu fie a meciului ...dar pana ..acum a fost cea mai spectaculoasa ...mai avea un pic ..si musca din inel



later edit:
si uite cum si-a petrecut a doua jumatate pe banca...
anyway ...ramane jucatorul meu vaforit

MadSkillz
21st February 2005, 07:34
Are lavoare incontestabila chiar daca nu a jucat mult

nr15
21st February 2005, 09:33
tot ce vreau sa aflu ar fi : ...a fost accidentat a doua jumatate ...sau nu l-a mai bagat antrenorul ..daca nu l-am bagat pt ca nu a vrut el ..consider ca a facut o mare greseala tinandul pe lebron in teren ... james ..chiar nefacand mare lucru ..mai ales tinand cont de timpul jucat

Nightfly
21st February 2005, 11:02
Da da si LeBron era bolnav insa tot Vince a fost mai tare.

nr15
21st February 2005, 11:22
sa nu ma inteleaga cineva gresit ..
chiar imi place lebron ..la cavs ..l-am vazut in cateva meciuri ..si a fost senzational .!!!!
DAR ...daca in all stars ..nu i-a mers ..trebuia schimbat ...
altii abia asteptau sa arate ce stiu ..si cu toatae astea a stat el tot meciul in teren

Nightfly
21st February 2005, 11:40
Parerea mea e ca mai bine nu venea de loc daca era bolnav lasa ca Okafor locu altora eventual Smooth:D

nr15
21st February 2005, 12:05
corect !!!! good point ..si in felul asta ...lumea ar fi zis ...:
wow!!! iti dai seama daca venea si lebron ce spectacolo iesiea!!!!!
asa a venit ---- bolnav-- sa admitem ..si dupa parerea mea (m-am repetat aici ) a dezamagit!

Raptor
21st February 2005, 16:55
LeBron a jucat 31 de minute, iar Vince 18... :mda:

zme_u
21st February 2005, 20:59
Pana la urma ce a patit vince?s-a accidentat?pun pariu ca e mana lui bowen:))

Raptor
21st February 2005, 22:18
E s-a accidentat... nu l-a bagat Van Gundy :no:

nr15
22nd February 2005, 10:05
de KKT antrenorul ala atunci ...s-a vazut clar ca , cel putin in acea zi ...vince era mai in mana decat lebron

Kobe24
22nd February 2005, 11:51
da poate a vrut vince sa se menajeze.....dak nu e asa...atunci van gundy kiar k e de kkt.c era cu bandaju ala la piciorul lui?

nr15
22nd February 2005, 11:54
daca vince vroia sa se manajeze statea linistit de la inceput ..nu incerca astfel de slamuri

zme_u
22nd February 2005, 12:00
cine stie daca era bandaj...poate era un ciorap din ala mare,nu te poti lua niciodata dupa comentatorii nostri.Nu stiu ce sa zic dar vince a fost mai in forma si ca jermaine si ca toti ceilalti folositi pe post de pivot.Zic asta pt ca era o varza.Nici nu stiai care era pivotu care era centru...

nr15
22nd February 2005, 12:07
ma bucur ca toti suntem de acord ..ca a fost super in forma ...de la prima aruncare de 3 care a intrat ..si pana la acel slam ..
si dupa aia nu am mai fost bagat in teren ...
this sucks :)))

Vikingu
22nd February 2005, 12:29
Nici nu stiai care era pivotu care era centru...

pivot si centru nu e acelasi lucru? :D

cand era shaq pe teren (25 min a fost), atunci stiai sigur care era pivotul :P :D

nr15
22nd February 2005, 12:40
pt vikingu: presupun ca replica ta ..era valabila si pt yao nu( daca nu ca valoare macar ca si inaltime ):P

Vikingu
22nd February 2005, 13:02
bineinteles. macar yao e unul dintre jucatorii care ii pot face fata lui shaq. Dar si ce l-a facut shaq la faza aia cu dunk-ul cand s-a intors si a bagat-o!!! :)

nr15
22nd February 2005, 13:37
asta vroiam sa zic si eu ...
in afara de all star ...i-am mai vazut intr-un meci in confruntare directa ..si tot shaq a primat ..
yao e bun pe postul lui ..dar daca joaca impotriva lui shaq ..nu face fata

zme_u
22nd February 2005, 13:50
hmm in mintea mea am impresia ca power forward e pivotul si centru' e centru:) se pare ca ma insel:D

Raptor
22nd February 2005, 14:31
PF = C = Pivot in limba romana/regulamentul din Romania.

nr15
22nd February 2005, 14:34
eram sigur ca raptor ..o sa-l lamureasca pe "nelamurit "

MadSkillz
22nd February 2005, 17:55
l-o fi lamurit pe nelamurit dar l-a cam nelamurit pe lamurit, adica pe mine...

Raptor
22nd February 2005, 18:55
Sunt nelamurit de ce l-am cam nelamurit pe lamurit, din moment ce l-am lamurit pe nelamurit si eu sunt destul de lamurit ca am reusit sa-l lamuresc pe nelamurit ca e lamurit ca te-am nelamurit pe tine... asta lamuritu.

caseta
22nd February 2005, 19:32
legat de carter si de ce a stat pe banca. eu tin minte ca am vazut la un mom dat cum a facut semn ca s-a lovit la mina. asa ca .... cred ca de asta a stat pe bara.

nr15
22nd February 2005, 20:41
asta .s-a vazut si imediat dupa ce a dat acel slam ...s-a tinut cateva zeci de secunde de degete sau de mana ...asa ca e posibil sa se fi accidentat
raptore : cat ai stat sa concepi replica aia ?:?D:P

mi-a placut faza lui mad ...cu adunatul replicilor ..:))

daca asta era important ma apucam sa dau cate un raspuns la fiecare thread de pe acest site ..de la toate subiectele existente ..si asa intr-o zi( cam in 30 min ) faceam 500 de replici ..nu ? cred ca tocmai am dat o idee anumitor persoane :):P:D

thekobe
22nd February 2005, 20:48
pai si nu faci asta ? :)

nr15
22nd February 2005, 20:55
nu ..pt ca in afara de basket nu sunt multe subiecte de discutie aici (onlinesport)care ma intereseaza
de pe la 14 ani ...cand m-am lasat de fotbal ...( am facut si eu vreo 6 ani fotbal legitimat la club) am inceput sa intrerup contactul cu acest sport ..iar acum campionatul intern imi provoaca repulsie prin calitatea jocului ...iar la un meci ..dintr-o liga ce merita vazuta ..ma uit din 3 in 3 luni ..
poti verifica ..thkobe :P ...daca dai replic... urmele raman :):D

caseta
23rd February 2005, 02:36
campionatul intern imi provoaca repulsie
true, true
singurul fotbal la care ma mai uit e champions league. nici macar la nationala nu ma mai uit ..... ma consum degeaba.
si uite asa iar imi aduc aminte de imbecilii aia de la protv care la sport (si in rest daca se poate) nu stiu altceva decit jiji becali si mutu. super stirea zilei, mutu s-a trezit de dimineata si a tras o basina. urmata de analiza basinei, niste reluari cu efectul pe care l-a dat mutu basinei, ce parere are jiji despre basina lu mutu si cum basina lu mutu a fost identica cu basina pe care a dat-o maradona dupa o doza de coca. si asa in continuare pina se termina stirile sportive.

asta in loc sa bage 2 min de nba. sau de fotbal american (si ala e super misto daca stii cit de cit regulile) sau de orice altceva decit sa ma "informeze" ce timpenii zice mutu zi de zi.

ii dau o cola lu ala care imi arata stiri sportive la protv (la ora 7) care sa nu zica nimic de mutu sau jiji.

sorry .... iar a trebuit sa ma descarc

MadSkillz
23rd February 2005, 04:15
true, true

ii dau o cola lu ala care imi arata stiri sportive la protv (la ora 7) care sa nu zica nimic de mutu sau jiji.



prefer o coca.

MadSkillz
23rd February 2005, 04:17
Sunt nelamurit de ce l-am cam nelamurit pe lamurit....




PF = C = Pivot in limba romana/regulamentul din Romania.

Asta e partea care n-am inteles-o.

Seahawk
23rd February 2005, 04:22
jucatoru meu preferat ..in mom de fatza.. este Ray Allen.. - Sonics :D sunt obiectiv.. :P ..si ce daca? lol
si subiectiv: Flash :D si cu Amare

Vikingu
23rd February 2005, 13:38
f*ck! shaq s-a accidentat in meciul miami-chicago (101-105) in OT. chicago astia chiar joaca si majoritatea is tinerii. Ma intreb cand se vor "dezumfla" sau daca se vor dezumfla. :)
acum fara shaq o sa vedeti ce o piarda miami. ca wade de unul singur...fara shaq...o sa ii fie greu! :(

nr15
23rd February 2005, 14:26
naspaaaaaaaaaaaaaaaa
e clar daca shaq s-a accidenatat ,...miami o sa fie varza ...doar venirea lui a facut echipa asa de "invincibila"

Vikingu
23rd February 2005, 14:39
"O'Neal strained his left knee in the opening minutes after he went up for an alley-oop pass from Dwyane Wade and fell on Chicago's Othella Harrington. O'Neal stayed on the floor for several minutes holding his knee before being helped off the floor. X-rays were negative and he will be re-evaluated before the Heat's game Wednesday night in Indiana."

miami a jucat bine fara shaq, au ajuns la overtime, dar gordon de la chicago a fost the best! sper sa nu fie ceva grav cu shaquille :) si sa revina cat mai repede. :P

mishu
23rd February 2005, 14:44
incerc si eu sa lamuresc nelamurirea...

nu stiu daca se mai poarta si acum... odata cu infuzia asta de jucatori straini in div A... dar in Romania majoritatea antrenorilor... jucau cu doi pivoti... doua extreme si un conducator de joc... asta am invatat si la juniori... asta se juca si in divizia A...

in nba... sunt guards... 2 la numar... forwards... doi la numar si centru... 1...
si ma rog de aici au disecat tacticienii problema... si au zis ca unu e point guard... unu e shooting guard... unu e shooting forward altu e power forward si centru e centru orice s-ar intampla... ba mai mult... am auzit chiar aici pe forum de combo guard... de baiatul asta nu stiam mai nimic...
si ma rog de aici discutii o gramada... de ex. amare stoudamire... el prin natura lui e PF... dar joaca center... dirk e SF dar joaca si PF joaca si C... etc.

MadSkillz
23rd February 2005, 14:52
Asa stiam si eu.De shooting forward stiam ca e de fapt small forward.Si da, in Romania asa se joaca si acum , cel putin in B.Dar eu n-am inteles cum "PF=C=pivot".Adica inteleg doar ultima egalitate.Poate sunt prea obosit .. (n-am dormit decat 3 ore din ultimele 72)

Vikingu
23rd February 2005, 14:54
in nba... sunt guards... 2 la numar... forwards... doi la numar si centru... 1...
si ma rog de aici au disecat tacticienii problema... si au zis ca unu e point guard... unu e shooting guard... unu e shooting forward altu e power forward si centru e centru orice s-ar intampla...

eu stiam ca SF (tu ai zis shooting forward) e de fapt small forward....asa mi s-a intiparit in cap :)
in schimb...nu am auzit niciodata de chestia cu 2 pivoti in div.A (poate a fost cu mult timp in urma). mi se pare ciudat...2 pivoti...is curios cum se intelegeau intre ei...


dirk e SF dar joaca si PF joaca si C... etc.

dirk e SF-u mai ales cand da uneori airball-uri de la 3 sau semidistanta :D :D

MadSkillz
23rd February 2005, 14:58
In Romania , (cel putin in div B, cum am mai zis), se joaca frecvent cu 2 pivoti.Sunt scheme pt "amandoi jos" , fiecare pe partea lui.Sau unul "caciula" si unul "jos".
Blocaje intre ei ... toti pleaca si ramane PG cu un pivot ... sau fac blocaj extremelor sa primeasca si sa arunce .. o gramada de variante.Se pot intelege de minune deci :)

nr15
23rd February 2005, 15:00
2 pivoti se pot intelege f bine ...ba chiar sa se ajute indiferent daca joaca amandoi jos ...de o parte si de alta a panoului ...( putand sa-si faca blocaje unul altuia si astfel unul dintre ei ramane liber sub panou ...sau sa joace unul jos ..si altul sus in dreptul liniei de fault ...(varianta mai des intalnita ) ..si la fel si aici exista o gramada de scheme de joc .. in care poate fi implicat acel jucator de la linia de fault ..
e greu sa le explic in scris ..mai ales ca sunt la serviciu :D
cine vrea sa le stie ..sa ma intrebe la sala ..si i le arat practic

nr15
23rd February 2005, 15:04
mad!!!!!!!!!!!!! se vede cine a jucat nu ...am scris amandoi in acelasi timp acelasi lucru :)))))
pe bune ...!!!:):D:P
iti dai seama ca nu te-am copiat ..am scris ...si apoi am vazut ca si tu scrisesei in acelasi timp cam acelsi lucru

MadSkillz
23rd February 2005, 15:15
Good job :)

mishu
23rd February 2005, 16:05
io chiar voiam sa il intreb pe 15 daca copiaza posturile de la altii ca sa-si faca media de posturi pe zi:):):)... da oricum amandoi aveti dreptate... in acelasi timp (si sper ca nu s-a suparat nimeni ca am pus niste puncte... de suspensie...:):)

nr15
23rd February 2005, 16:14
tks mishule ...dupa cum bine ai vazut ..si eu m-am mirat de cat de asemanatoare sunt post-urile noastre ..
in orice caz daca se poate vedea ora exacta la care au fost postate ..cred ca e vb de secunde intre ele ..deci nici macar nu aveam timp sa copiez ...daca asa ar fi stat lucrurile :P
asemanarea ..nu dovedeste decat ca am jucat ..sub aceleasi conceptii amandoi ....si ca in basketul romanesc ..nu exista 500 de scheme de joc ca in alte parti ..ci doar vreo 10 15 ..pe care le folosesc toti sub alta denumire bineinteles ...


ps: daca vreun moderator ..sau chiar oricine altcineva e deranjat de vreun post de-al meu ..il rog sa-mi spuna ..si imi voi cere scuze ...evident daca e cazul ..:D:P:DP:)

mishu
23rd February 2005, 16:30
glumeam oricum... nici nu m-am uitat la ora...

nu stiu ce a fost sezonul asta... poate sarbii au mai adus ceva sisteme noi... dar in rest asa e... sunt niste scheme care au zeci de ani... dar daca ai jucatorii potriviti poa sa functioneze...

nr15
23rd February 2005, 16:40
e putin spus pot functiona ...!!!!!
cele mai banale scheme ..doar pt doi oameni ...1:"da si du-te " ( nu du-te si da-i ...cea de-a doua varianta mai noncomformista :):D:P) ...(malone si stockton) fff bun exemplu ..facut de oameni de nba ..si fcat 90% din incercari
2: blocaj-iesire din blocaj ----scheme super banale pe care le stiu toti ...si cei ce ataca si cei ce se apara ..si cu toate asta daca sunt bine executate merg de fiecare data ..
si nu mai e nevoie de scheme complicate ..cu blocaje multiple ..care sa includa toata echipa :P

Kobe24
23rd February 2005, 17:15
pai km astea sunt skemele folosite la juniori....de TOATE ekipele...si din toate skemele astea merg cel mai bine...kiar dak toata lumea shtie de ele...cum se fac cum ar trebui sa le anihilezi(teoretic).in afara de astea mai sunt relatiile de 1 la 1 care merg atunci cand ai un jucator f bun(in raport cu adversaru) care sa faca diferentza.nush km se joaca in Div. A...dar la juniori si in B...2 pivoti 2 extreme un conducator de joc.

Seahawk
23rd February 2005, 20:43
jucatorul meu preferat : Ray Allen.. intr'adevar..suteaza mult ca nebunu.. insa :) are si procentaj bunicel :D

nr15
23rd February 2005, 21:04
mie de ray allen ..mi-a placut in film ..:):P dar pe teren ..in afara de anumite faze spectaculoae ...nu mi se pare un jucator de top

Vikingu
23rd February 2005, 21:27
2 pivoti se pot intelege f bine ...ba chiar sa se ajute indiferent daca joaca amandoi jos ...de o parte si de alta a panoului ...

Sunt scheme pt "amandoi jos" , fiecare pe partea lui.Sau unul "caciula" si unul "jos".
Blocaje intre ei ... toti pleaca si ramane PG cu un pivot ... sau fac blocaj extremelor sa primeasca si sa arunce .. o gramada de variante.Se pot intelege de minune deci :)

chestia asta cu 2 pivoti e ceva de genu` Duncan-Robinson ("turnurile gemene" din San Antonio cu ceva timp in urma). Duncan era PF si Robinson C?
Au si iesit campioni in 99 parca...

nr15
23rd February 2005, 21:32
TIM DUNCAN joaca mult mai sus ca si C decat joaca pivotii in romania ..
el are juper cos de la semidistanta
din acele locuri ale lui ..
din cate am vazut eu ..la noi pivotii ..oamenii super inalti joaca mult sub panou ...fara parunderi sau aruncari de la distanta ...
asta daca vor sa le intre ..
iar la acest capitol ...shaq imi place... sub panou it's his way or the highway ...i-a dovedit-o luiyao in all star ..
si daca i-a dovedit-o lui yao ...cam cine ar mai fi ...sa-i faca fatza????
apropo de oameni mari ..imi place mult cum joaca dampier ..dar l-am vazut prea putin

Corrado*
23rd February 2005, 21:37
alan iverson :D

thekobe
23rd February 2005, 22:20
asa sa-i ramana numele

nr15
23rd February 2005, 22:26
de ce mai ? ce ai cu el ...ce daca tu il preferi pe kobi braient inseamna ca altii nu au voie sa aibe preferintele lor ?:D:P

K.O.B.E
28th February 2005, 16:53
Kobe este in momentul de fata jucatorul meu preferat...nu neaparat ca ar juca la Lakers (care este echipa mea favorita) dar pt ca am vazut multe filmulete cu el si m`a impresionat...

si desigur...tot respectul pt A.I

caseta
28th February 2005, 17:17
shaq [...] i-a dovedit-o luiyao in all star ..
si daca i-a dovedit-o lui yao ...cam cine ar mai fi ...sa-i faca fatza????
apropo de oameni mari ..imi place mult cum joaca dampier ..dar l-am vazut prea putin
big ben wallace. anu trecut a fost o faza de care americanii au zis "wallace rejected shaq's lame attempt for a layup". cred ca wallace e unul dintre cei mai capabili aparatori la shaq. si, pe vremea cind juca la bulls, desi mult mai mic ca statura, rodman reusea sa se apere binisor.

dampier a jucat bine anu trecut ca ii expira contractul, acum ..... are contract asa ca si-a "revenit"

nr15
28th February 2005, 17:38
si eu sunt de acord ca dampier joaca bine ..dar totusi l-am vazut prea putin ..ca sa-mi pot da seama si cat e de constatnt in jocul lui de la o partida la alta

nr15
2nd March 2005, 11:56
ce parere avetide bosh ..de la toronto???
am inceput sa-l urmaresc mai atent dupa all star ...si chiar cred ca are sanse sa faca ceva spectacol in liga in cele ce urmeaza

Manimal
13th March 2005, 22:15
jucatorul preferat e dwayne wade jr. sau cum se scrie... are tupeu desi e mai mic de statura

bebe76
14th March 2005, 02:41
T-Mac, pentru ca le are cam pe toate: slam, pase si 3 puncte . Scrie si pe el ca e nr. 1 . Ramane sa confirme . Cat despre Ray Allen m-a impresionat si pe mine in film , dar in Nba nu prea a stiut sa isi aleaga bine echipa , cu care sa castige un titlu . Si nici nu pare sa fie pe drumul cel bun . Oricum de la 3 puncte e chirurg , eu nu l-am vazut sa ii tremure mana .
Si totusi , niciunul din noua generatie nu l-a "provocat" pe Michael J. Iar ultimul care stiu eu ca a facut-o , este Grant Hill ( spunea ca isi doreste ca lumea ,atunci cand o sa se retraga, sa spuna ca s-a retras cel mai bun jucator de pana atunci . Si s-a fript rau de tot, cu toate ca la un moment dat il depasise pe Jordan la nr. de voturi pentru all-star.
In rest le e cam frica sa declare asa ceva . T-Mac mi se pare ca nu stie ce vrea , dar nici nu ii place sa stea in umbra marilor jucatori .
Talent are, tupeu are . Ramane de vazut !

Seahawk
14th March 2005, 07:09
mie de ray allen ..mi-a placut in film ..:):P dar pe teren ..in afara de anumite faze spectaculoae ...nu mi se pare un jucator de top

1. nu era vorba de jucator de top... ci de jucatorul meu preferat
si
2. daca Ray Allen nu e jucator de top.. atunci cine e? :mda:

nr15
14th March 2005, 13:53
ti-=ar fi placut mai mult daca ma exprimam altfel ...?
ca de ex : ray..nu e un jucator constant ...are prestatii excelente ..dar are si momente de "anonimat"

Seahawk
14th March 2005, 16:27
hellloooo
thread'u se numeshte care este jucatorul meu preferat..

asa ca nu trebuie tu sa'mi zici mie daca el e bun sau nu.. puteam sa zic ca jucatorul meu favorit este Jiri Welsch ok? ce importanta are.. daca Ray e bun sau nu (pentru tine).. e jucatorul meu preferat.. asha ca keep the comments for urself..


btw, urmareshte NBA mai des... sa vezi ca perioadele de "anonimat" de anul trecut s'au dus..
anyways, nu'mi zici tu mie.. ce cred eu despre un jucator.. tu iti spui doar parerea ta.. insa o faci offtopic.. pentru ca topicul nu se numeste "obiectati la adresa jucatorilor preferati al altor useri" ci "jucatorul tau preferat"

caseta
14th March 2005, 21:14
moaaaaama da rau e bibby asta. ia nu va mai bagati peste el.
nu de alta da ma bag eu ca sa zic ca ray allen joaca asa bine anu asta pt ca ..... tam-tam ... joaca pt contract. ii expira contractu si vrea altu nou si mare.

si din pacate unii GMs in nba au memorie scurta (tine cam un sezon) si de aia dau bani multi jucatorilor care au un sezon bun o data la 6-7 ani (d'alde dampier, care 7 ani nu a facut nimic in nba, nici nu s-a auzit de el)

nr15
14th March 2005, 21:48
[QUOTE=MikeBibby]hellloooo
asha ca keep the comments for urself..


la faza asta ai dat-o in bara rau de tot ...
toata ideea acestui forum la modul general (nu vb de thread-uri in particular) se leaga de comentariile pe care le fac anumiti oameni la afirmatiile celorlalti ...
dar daca te simti tu mai bine ..sa stii ca la posturile tale de acum nu mai comentez :D
sunt destui utilizatori care decat sa raspunda"brutal" ar fi incercat sa isi sustina cumva parerea ...nu sa imi dea replici de genul "tine-ti gura ":))

caseta
15th March 2005, 00:39
lasa mah omu .... daca el intra pe forum sa vorbeasca singur .....
in plus scrie la semnatura la el ca e flawless asshole sau ceva de genu asta.
nu prea inteleg eu, ca e in engleza sau germana ceva ..... nu sunt sigur
:D :D :D

Seahawk
15th March 2005, 03:58
well... era vorba de jucatorul meu preferat
nu prea vad ce ai tu de comentat nr15 la asta..
in fine...


iar caseta.. stai linistit ca nu ma atac.. poti sa zici ce vrei tu.. sa stii doar ca nu imi pasa.. atata timp cat incerci tot felu' de non'sensuri

Manimal
15th March 2005, 12:45
mike bibby (jucatorul) este varza.... ce iti place tie la el ? in afara de faptul ca e alb

caseta
15th March 2005, 17:07
manimal, nu te supara, dar iar tre sa te contrazic. bibby nu e varza. era unul dintre jucatorii cei mai buni intr-o echipa de top. acum cu brad miller accidentat, e un jucator bun intr-o echipa proasta. in topul PG din nba, bibby e in primi 10, nu e un super star, dar nici cizma.

bibby: nu prea stiu cum vine asta cu "atata timp cat incerci tot felu' de non'sensuri", ca expresia asta nu prea are nici un sens in limba romana. daca suferi de sindromul raducioiu si deja ai uitat limba romana, nu-i o problema, putem cere un translator, ca ai vazut ca noi astia de pe forum nu stim engleza :P

thekobe
15th March 2005, 17:11
mike bibby (jucatorul) este varza.... ce iti place tie la el ? in afara de faptul ca e alb
defineste "varza"

ady_rar
15th March 2005, 18:03
chiar nu inteleg cum ai ajuns la concluzia ca mike bibby este varza,adu-ti aminte de playofful anului 2001-2002.si ca sa te dezamagesc putin mike bibby nu este alb este mulatru.

bebe76
15th March 2005, 18:06
nu e varza , daca asta inseamna ca nu stie sa joace .
Dar nici nu a reusit sa umple golul lasat de Jason Willims , care desi mi se pare mai egoist era mult mai spectaculos , sau cel putin mai rapid in executii .

SilverZeus
15th March 2005, 18:44
...ce aveti mah cu bibby al nostru de pe forum....a vb de Ray Allen si gata....indiferent daca joaca prost sau pentru un viitor contract, lui ii place de Allen....respectati-i "jucatorul preferat".....hai ca nu merita sa apara si din chestia asta alt scandal si shicanari si ironii ieftine....

caseta
15th March 2005, 18:47
"white chocolate" facea show, dar kings aveau nevoie de o "steady hand" pt meciuri din playoff si pt o sansa la titlu. sansa pe care au avut-o si pe care au irosit-o LAMENTABIL, la fel cum facusera si portland cu (daca nu ma insel) doar un an inainte.

si eu m-am mirat cind l-au dat, dar se pare ca bibby e "less flash, more substance".

silver, nu avem noi mai nimic cu el, doar ca nu e al nostru :P si e a 2-a oara cind sare la beregata cuiva care isi exprima o opinie in legatura cu vreunul din posturile lui de pe forum. ori asta nu e frumos. daca vrei sa "vorbesti" singur, ori vorbesti in punga, ori scrii intr-un notepad si dupa aia il inchizi fara sa salvezi. daca nu esti de acord cu ce se spune poti sa contrazici (cu argumente), poti sa il ignori pe cel care comenteaza, dar sa raspunzi cu "shut the fuck up" nu cred ca e in spiritul unui forum.
parerea mea.

Manimal
15th March 2005, 19:45
chiar nu inteleg cum ai ajuns la concluzia ca mike bibby este varza,adu-ti aminte de playofful anului 2001-2002.si ca sa te dezamagesc putin mike bibby nu este alb este mulatru.


unde ai citit tu ca mike bibby e mulatru ??? mie mi se pare 100 % caucazian

varza inseamna ca nu prea face spectacol... e pur si simplu si el pe teren acolo

caseta
15th March 2005, 20:19
Traded to the Sacramento Kings before the 2001-02 season, and was one of the main factors the Kings made it to the brink of the NBA Finals when it lost to the eventual champs Los Angeles Lakers in overtime of Game 7 of the Western Conference Finals. He hit big shot after big shot in that series and now considered one of the premier point guards in the league.

din nou, fara suparare, dar la aproape 20ppg, 6.5ast, 1.5stl nu prea poti sa zici ca "e pur si simplu si el pe teren acolo", decit daca nu prea stii despre ce vorbesti.

ady_rar
15th March 2005, 23:20
mike bibby este fiul lui henry bibby fost jucator la knicks si sixers antrenor la university of southern california trojans.acelasi caz ca si jason kidd,multi cred ca este caucazian.dar nu prea cred ca are imortanta rasa,mike bibby este un jucator nu foarte dar foarte eficient si asta a demonstrat.

caseta
15th March 2005, 23:34
de kidd intotdeauna am fost convins ca are ceva singe de negru in el. pt "flavor". de bibby nu stiam. ta-su, henry bibby (http://usctrojans.collegesports.com/sports/m-baskbl/mtt/bibby_henry00.html), pare destul de alb :P
dar oricum in state nu prea mai sunt multi 100% albi cum nu prea mai sunt nici 100% negri. daca faci comparatie intre un negru made in US si unu made in Angola ...... big difference. probabil singurii albi curati sunt aia rasisti rau de tot. dar si acolo .... nu de mult am citit ca un senator republican care era un mare rasist a avut un copil cu o negresa cu care a avut o relatie ..... asa ca .....

thekobe
15th March 2005, 23:36
unde ai citit tu ca mike bibby e mulatru ??? mie mi se pare 100 % caucazian
ti se pare

Raptor
15th March 2005, 23:36
Vince Carter nu e negru negru, de exemplu.

MadSkillz
16th March 2005, 00:50
Henry Bibby nu imi pare nici mai alb nici mai negru decat Mike.Poate bunicul lui Henry era negru, cine stie? :)

SilverZeus
16th March 2005, 01:07
...am auzit ca are un unchi care e pe jumate nord-corean...e adevarat ????

......de ce se insista atat de mult pe culoarea acestui baiat?....mai bine dati niste statistici despre el...sa-l "cunoastem" mai bine....

Seahawk
17th March 2005, 02:39
ayo people! mike bibby e cum zic americanii "mixed".. colegu meu de clasa.. Garrison Carr (tineti minte numele.. ca s'ar putea in cativa ani sa`l vedem in NBA) mi'a spus ca bunica sau bunicul lui mike e black..
pare alb..insa are si gene de black in el..
si eu zic ca este un jucator bun.. chiar foarte bun in anumite meciuri.. cei care zic ca el este varza .. mmm e parerea lor.. insa are viteza.. are sut are assist% bunicel...
imi pare rau ca s'a stricat echipa acum totusi..
si pt cel care a zis ca nu face spectacol.. bat la pariu ca nu prea ai vazut meciuri cu el.. ex: meciurile din playoffs de anul trecut.. cand dadea 3pointere unu dupa altu in al patrulea qtr..
nu este un superstar.. insa este un jucator de top .. pe postul lui.. care isi face treaba..

ady_rar
18th March 2005, 21:28
topul de astazi de la nba action este dedicat celui care a spus ca mike bibby este varza

Mihai
18th March 2005, 21:43
Pai si daca a reusit si eu un cos de la 3 il face un mare jucator??? (adica CEL mai mare)

Raptor
18th March 2005, 23:23
Nu cred ca a zis cineva ca e cel mai mare, a zis doar ca e jucatorul lui preferat, asa cum zice numele topicului.

Seahawk
19th March 2005, 01:20
eh unii se baga asa in seama.. doar ca sa se afle in treaba.. pentru posturi..
on-topic: jucatorul meu preferat este Ray Allen...

caseta
19th March 2005, 02:36
topul de astazi de la nba action este dedicat celui care a spus ca mike bibby este varza
mdeah. dar ca sa fim cinstiti, desi e pe locul 1, aruncarea lui bibby NU a fost cea mai tare faza. slamu lu wade peste garnett mi s-a parut mai misto. si faza lui baron davis a fost mai tare. buzzer beater-ul ala a fost cu multa multa bafta .....

Seahawk
19th March 2005, 04:26
mi'a placut dunk'ul lui Flash.. peste KG insa faza lui Baron a fost mai tare.. eh si aruncarea lui Mike a fost mishto.. insa mie mia placut cel mai mult dunk`ul

nr15
19th March 2005, 09:23
nu stiu cine sau ce in suparase pe wade dar ...pser sa-l mai supere si in alte meciuri ca merita :D

thekobe
19th March 2005, 11:20
arbitrul il suparase

Raptor
19th March 2005, 14:11
Da, pentru ca fluierase pasi la o faza anterioara :D

nr15
19th March 2005, 17:28
Sa-l Mai Fluere Nu ??????