PDA

View Full Version : ce parere aveti despre slamball( pt cei care nu stiu ce e ala sa intrebe ) :))



nr15
20th January 2005, 15:35
am vazut cateva clipuri ..cateva zeci de poze ..si pare interesant
evident alte reguli ...alte conditii dar tot....... DETENTA ...si confruntare in aer:P

Mihai
20th January 2005, 17:55
Super JOC! Uitasem de el. Eu am vazut un reportaj acum vreo 2 ani pe Antena 1 despre el si am ramas total impresionat! Stiu ca cei care il practicau erau fosti jucatori de baschet sau atleti... Acum poate s-a mai extins fenomenul!
Mai zi-mi si mie de unde sa iau si eu clipuri sau poze sau orice despre el!
Mersi...

PS: Credeam ca nimeni nu isi mai aduce aminte de asa ceva dar vad ca m-am inselat:D

nr15
21st January 2005, 13:48
cine vrea sa vada despre ce e vb sa intre pe www.slamball.net
dupa ce cititi si vedeti pozele si clipul de acolo veti intelege despre ce e vb ..sau in cazul unorra ..isi vor reamintii :P

Raptor
21st January 2005, 14:51
Man podeaua e d-aia care te impinge in sus? Sau sunt doar doua trambuline?

Oricum ar fi super sa avem si noi asa ceva prin Romania, mai ales daca ar fi podeaua... reactiva... :D

EDIT : Am gasit singur raspunsu. E podeaua reactiva :D

nr15
21st January 2005, 16:11
ma bucr ca ai gasit raspunsul ..:P
din cate stiu eu ..sunt numai anumite zone special create de unde poti sarii in atac cat si in aparare
oricum e beton ce se intampla acolo:P

rasheedkpenny
24th January 2005, 14:36
Depinde cu cine joci... daca omul a facut ceva karate, te poate face KO in aer! ma intreb in ce moment se poate cere fault acolo... hmm...
Raptore, ce-o sa te faci tu la slamball, iar o sa te plangi ca n-ai aderenta la ghete? :p

nr15
24th January 2005, 17:03
hihihihi ..intra pe site ca scrie acolo ceva de reguli ..
oricum nu e totul clar ..
am facut rost ieri de un film intreg cu slam ball..vreo 800 de mgb ..dupa ce il vad voi intelege mai multe

rasheedkpenny
24th January 2005, 17:42
Raptore, nu te aud.... cum e cu aderenta aia la ghete in meciurile de slamball? Huh? :drak:

Raptor
24th January 2005, 17:49
Baaaaaaaa lol... am fost in IDM si prin "Orhideea" sa ma uit de adidasi. Am dat de unii de la 1.400.000 la 3.600.000 (aia Nike). Oricum, eu nu prea sunt obisnuit cu altceva decat "adidasi" de 300.000... deci nu prea sunt obisnuit cu feelingu "ghetelor" (sau cizmelor :D) de baschet. Anyway, am gasit niste Shox care mi-au placut... la 3.600.000...

In orice caz, aderenta sa fie ca in rest... :D :P

nr15
24th January 2005, 18:49
eu unul daca nu joc in ghete de basket ..au putine sanse sa termin un meci fara entorsa :( asta e marele meu dezavantaj..m-am accidentat de prea multe ori la glezne si acum nu mai rezista la socuri :(

nr15
1st March 2005, 16:40
am mai facut cineva rost de vreun film cu slamball ?

Big Sexy
9th September 2008, 14:34
Incepand cu 12 septembrie pe sport.ro o sa intre sezonul 2007 de slamball, e o competitie complet electrizanta si va recomand sa urmariti nebunia asta!!! Face off-urile sunt cele mai tari chestii de la painea feliata incoace, o sa vedeti despre ce vorbesc ;)