PDA

View Full Version : Propuneri pt sezonul 2009-2010



ice_girl
21st December 2010, 19:36
Pt ca anul 2010 se apropie de sfarsit m-am gandit sa deschid si eu un thread unde sa va puteti exprima optiunile cu privire la sezonul care s-a incheiat, pe diferite categorii ( dupa modelul de pe forum "Propuneri pt sportivul anului" doar ca se refera doar la patinaj) si dupa ce se aduna destule destule nominalizari se poate deschide si un poll:
Categoriile prupuse pt sezonul 2009-2010 sunt:
1.Cel mai bun patinator:
2.Cea mai buna patinatoare
3.Cea mai buna pereche:
4.Cea mai promitatoare tanara speranta:
5.Cel mai bun cuplu de dansatori:
6.Cel mai bun SP:
7.Cel mai bun FP/respectiv FD
8.Cel mai frumos program de gala:
9.Cea mai inspirata muzica aleasa ca tema a programului:
10.Revenirea sezonului:
11.Dezamagirea sezonului:
12.Patinatori de care va pare rau ca s-au retras:
13. Cel mai frumos moment al sezonului:

ice_girl
21st December 2010, 19:50
Sorry pt numerotarea gresita, am vrut sa editez dar din pacate mi-am dat seama prea tarziu si a expirat timpul ( poate un moderator are timp sa corecteze greseala), oricum sunt 13 propuneri in loc de 11 si daca mai aveti de adaugat propuneri, pareri, etc sunt liberi sa o faceti

Miruna1990
21st December 2010, 20:49
Ce idee buna!

1.Cel mai bun patinator: Daisuke Takahashi
2.Cea mai buna patinatoare: Yu na Kim
3.Cea mai buna pereche: Xue Shen/Hongbo Zhao
4.Cea mai promitatoare tanara speranta: Mirai Nagasu
5.Cel mai bun cuplu de dansatori: Tessa Virtue/Scott Moir
6.Cel mai bun SP: Daisuke Takahashi, programul scurt de la mondiale 2010
7.Cel mai bun FP/respectiv FD: FP: Mao Asada, mondiale 2010; FD: Tessa Virtue/Scott Moir 2010 Vancouver
8.Cel mai frumos program de gala: Mao Asada, Caprice
8.Cea mai inspirata muzica aleasa ca tema a programului: Daisuke Takahashi, La strada
10.Revenirea sezonului: Mao Asada :D:D:D
11.Dezamagirea sezonului: Tomas Verner
12.Patinatori de care va pare rau ca s-au retras: Oksana Domnina/Maxim Shabalin
13: Cel mai frumos moment al sezonului: victoria lui Mao de la mondiale. Dupa atatea dezamagiri a fost de departe cea mai frumoasa surpriza pentru mine

Tracoromana
21st December 2010, 22:01
1.Cel mai bun patinator: Daisuke Takahashi
2.Cea mai buna patinatoare: Yu na Kim
3.Cea mai buna pereche: Xue Shen/Hongbo Zhao
4.Cea mai promitatoare tanara speranta: Kanako Murakami
5.Cel mai bun cuplu de dansatori: Tessa Virtue/Scott Moir
6.Cel mai bun SP/OD: Daisuke Takahashi 2010 Vancouver; Johnny Weir NHK 2009/2010; Tessa Virtue/Scott Moir Flamenco, 2010 Vancouver;
7.Cel mai bun FP/respectiv FD: Daisuke Takahashi 2010 Vancouver, Tessa Virtue/Scott Moir 2010 Vancouver
8.Cel mai frumos program de gala: Johnny Weir "Poker Face"
8.Cea mai inspirata muzica aleasa ca tema a programului: Daisuke Takahashi, "La strada", Stephan Lambiel "La Traviatta"
10.Revenirea sezonului: Stephan Lambiel, Evgeny Plushenko
11.Dezamagirea sezonului: Tomas Verner
12.Patinatori de care va pare rau ca s-au retras: perechea Mukhortova/Trankov.
13: Cel mai frumos moment al sezonului: victoria lui Tessa/Scott la Vancouver; victoria lui Daisuke de la mondiale.

whisper
21st December 2010, 22:37
1.Cel mai bun patinator: Daisuke Takahashi
2.Cea mai buna patinatoare: Yu-Na Kim
3.Cea mai buna pereche: Pang/Tong
4.Cea mai promitatoare tanara speranta: Kanako Murakami
5.Cel mai bun cuplu de dansatori: (desi nu imi plac, trebuie sa recunosc)Tessa/Scott
6.Cel mai bun SP: Daisuke Takahashi "Eye"
7.Cel mai bun FP/respectiv FD : Daisuke Takahashi "La strada"
8.Cel mai frumos program de gala: "Luv letter" Daisuke Takahashi
9.Cea mai inspirata muzica aleasa ca tema a programului: "La strada" - Daisuke Takahashi
10.Revenirea sezonului: Stephane Lambiel
11.Dezamagirea sezonului: Tomas Verner
12.Patinatori de care va pare rau ca s-au retras: Domnina/Shabalin(cica nu-s retrasi de tot:P)...cred ca Stephane dar nu stiu nici despre el daca e sigur retras:P
13.Cel mai frumos moment al sezonului: CM

Tracoromana
21st December 2010, 22:40
Eu as mai pune la " cel mai bun antrenor/coregraf al asezonului" pe Marina Zueva/Igor Spielband , care au campionini si vicecampioni olimpici, campioni si vicecampioni mondiali si campioni si vicecampioni la GPF.(ma refer la Tessa/Scott si Meryl/Charlie, plus pe fratii Shibutani care au avut ceva rezultate la Jr.).
Programele pe care le-am mentionat mai sus sunt cele la care eu ma uit des, cand vreau sa ma destind.

whisper
21st December 2010, 22:47
Coregraf: Camerlengo
Antrenor: hmm...Utako Nagamitsu

:D

andreeas
22nd December 2010, 01:12
1. Cel mai bun patinator: Evan Lysacek
2. Cea mai buna patinatoare: Yu-Na Kim
3. Cea mai buna pereche: Shen Xue/Zhao Hongbo
4.Cea mai promitatoare tanara speranta: Mirai Nagasu
5.Cel mai bun cuplu de dansatori: Tessa Virtue/Scott Moir, Oksana Domnina/Maxim Shabalin
6.Cel mai bun SP: Yu-Na Kim SP, Stephane Lambiel SP
7.Cel mai bun FP/respectiv FD: Yu Na Kim FP, Evan Lysacek FP, Joannie Rochette FP, Mao Asada FP, Daisuke Takahashi FP, Tessa Virtue/Scott Moir FD
8.Cel mai frumos program de gala: Daisuke Takahashi, Yu-Na Kim Méditation from Thaïs
9.Cea mai inspirata muzica aleasa ca tema a programului: Tessa Virtue/Scott Moir FD, Yu-Na Kim FP
10.Revenirea sezonului: Stephane Lambiel
11.Dezamagirea sezonului: Tomas Verner
12.Patinatori de care va pare rau ca s-au retras: Joannie Rochette, Oksana Domnina/Maxim Shabalin, Maria Mukhortova/Maxim Trankov
13. Cel mai frumos moment al sezonului: Olimpiada

IleK
22nd December 2010, 12:58
Cel mai bun patinator: Daisuke!!!
Cea mai buna patinatoare: Yuna
Cea mai buna pereche: Shen/Zao, Pang/Tong
Cea mai promitatoare tanara speranta: Mirai Nagasu, Florent Amodio, Javier Fernandez, Michal Brezina, Denis Ten
Cel mai bun cuplu de dansatori: Tessa/ Scott (mie mi-au placut chiar f mult, ceea nu mi se intampla prea des la dans)
Cel mai bun SP: aici e greu, Dai si Stephane la egalitate :-) si Yuna Kim
Cel mai bun FP: din nou Dai si Stephane, Pang/Tong, Javier Fernandez, Yuna Kim si FD: Tessa/Scott
Cel mai frumos program de gala: Daisuke Takahashi, Mao Aasada
Cea mai inspirata muzica: Yuna Kim SP, Daisuke SP + LP, Stephane SP
Revenirea sezonului: Stephane!!! ... de ce n-o fi stat mai mult:-(((
Dezamagirea sezonului: Tomas Verner, Carolina Kostner, Kiira Korpi
Patinatori de care imi pare rau ca s-au retras: Stephane Lambiel, Johnny Weir
Cel mai frumos moment al sezonului: in ordine cronologica, argintul lui Stephane de la Europene, victoria Yunei de la Olimpiada, bronzul lui Dai de la Olimpiada si aurul de la Mondiale

Miruna1990
22nd December 2010, 15:22
Cel mai bun coregraf: Camerlengo
Cel mai bun antrenor: Igor Spielband si Maria Zueva

rectific la revenirea sezonului(eu intelesesem altceva din "revenire":D): PLUSHENKO!!!

ice_girl
22nd December 2010, 19:46
1.Cel mai bun patinator: Daisuke Takahashi
2.Cea mai buna patinatoare:Yu-Na Kim
3.Cea buna pereche: Xue Shen/Hongbo Zhao
4.Cel bun cuplu de dansatori: Tessa si Scott
5. Cea mai promitatoare tanara speranta: Florent Amodio ,Mirai Nagasu si Michael Brezina
6.Cel bun SP: poate nu cel mai bun dar cu siguranta frumos prin revenirea spectaculoasa si prin energia si bucuria degajata, deci Brian la CM:yeah:, deasemenea Yuna la JO, Mao la CM, Plushy la CE si binenteles Steph la JO:ok:
7.Cel mai bun FP/FD: Daisuke la CM respectiv Tessa si Scott la JO
8.Cel mai frumos program de gala: Plushy la JO, Steph ( binenteles aici intra si programele lor de la KOI de la Bucuresti),Mao la CM
9.Cea mai inspirata muzica aleasa ca tema a programului: Daisuke-La Stradda, Brian-Rise si Steph-La Traviatta
10.Revenirea sezonului: Steph si Plushy
11: Dezamagirea sezonului: Brian, Tomas si Carolina la JO, faptul ca Lysacek a castigat aurul la Olys si Chan argintul la CM
12.Patinatori de care va pare rau ca s-au retras: Stephane si Johnny:(:huhu: ( eu ii astept pe amandoi sa revina:great:), Maria si Maxim :sad::huhu:( de ei imi pare cel mai rau pt ca nu exista posibilitatea sa revina), Oksana si Maxim:(, Jana si Serghei, si tb sa recunosc ca si de Plushy chiar si asa fortat imi pare rau ca s-a retras:D
13. Cel mai frumos moment al sezonului: medaliile castigate de Brian si Mao la CM, medaliile de bronz ale Alionei/Robin ( data viitoare va fi aur) respectiv ale Oksanei si al lui Maxim la JO, programele f bune reusite de Laura Lepisto la JO si CM si chiar daca nu intra la competitii oficiale pt mine cel mai frumos moment al sezonului a fost cu siguranta show-ul KOI de la Bucuresti:no1

ice_girl
22nd December 2010, 20:00
Sorry de post consecutiv dar am uitat sa-i multumesc lui Whis pt ca a rezolvat pb cu numerotarea categoriilor.
Whis:kiss::floricica:

mikeyy
22nd December 2010, 20:18
1.Cel mai bun patinator: Daisuke Takahashi
2.Cea mai buna patinatoare: Yu-na Kim
3.Cea mai buna pereche: Xue Shen & Hongbo Zhao
4.Cea mai promitatoare tanara speranta: Kanako Murakami
5.Cel mai bun cuplu de dansatori: Tessa Virtue & Scott Moir
6.Cel mai bun SP: Yu-na Kim (Vancouver), Shen/Zhao (Vancouver)
7.Cel mai bun FP/respectiv FD: Tessa Virtue/Scott Moir (Vancouver)
8.Cel mai frumos program de gala: Yuko Kawaguti/Alexander Smirnov
9.Cea mai inspirata muzica aleasa ca tema a programului: Stephane Lambiel - Traviata
10.Revenirea sezonului: Evgheni Plushenko
11.Dezamagirea sezonului: Brian Joubert
12.Patinatori de care va pare rau ca s-au retras: Xue Shen/Hongbo Zhao :(
13. Cel mai frumos moment al sezonului: Olimpiada de la Vancouver si victoria celor 4: Yu-na, Evan, Xue/Hongbo, Tessa/Scott
14. Cel mai bun antrenor/coregraf: Zueva & Shpilband

whisper
22nd December 2010, 23:59
Cu placere, Oana! :kiss:

IleK
23rd December 2010, 12:47
Vin si eu cu 2 completari: la cea mai inspirata muzica Stephane SP + LP ( cred ca sunt cele mai inspirate programe muzicale, coregrafice ale lui, a venit ne-a dat cu ele pe la nas si a disparut :-(((() si la cel mai frumos program de gala, Kiira Korpi "If I were a boy" (cel de anul asta nu imi place)