PDA

View Full Version : Campionatul Mondial de Volei Masculin (Japonia 2006)



Gabriel
16th November 2006, 13:14
Maine, 17.11.2006, debuteaza Campionatul Mondial de Volei Masculin.
24 de echipe la start.
O competitie ce se anunta foarte spectaculoasa.

Maine pe Telesport LIVE :
Cuba - Brazilia
Rusia - Serbia
Italia - Bulgaria

Gabriel
17th November 2006, 10:46
Pacat ca nu urmariti mondialul :(
Am vazut de dimineata Cuba - Brazilia 1-3. Fantastic. Ce a ajuns voleiul in ziua de azi. Obisnuit cu voleiul de la fete...am ramas uimit de cum joaca baietii. Fortza, tehnica, spectacol total.
Brazilia au o echipa foarte tare. Sunt campionii mondiali en-titre...cucerind acum 4 ani titlul in Argentina.

GruppoApparte
19th November 2006, 05:17
Campionatul Mondial, masculin,
grupa A:
Argentina-Polonia 0-3;
Egipt-Puerto Rico 3-2;
Japonia-China 2-3;
grupa B:
Brazilia-Grecia 3-0;
Australia-Franţa 1-3;
Germania-Cuba 3-0;
grupa C:
Iran -Venezuela 1-3;
Cehia-Italia 0-3;
Bulgaria-SUA 3-0;
grupa D:
Rusia-Tunisia 3-0;
Serbia-Kazahstan 3-1;
Koreea-Canada 1-3.

georg40
19th November 2006, 10:58
Pacat ca nu urmariti mondialul :(


Eroare, il urmaresc si inca cu interes, meciurile fiiind transmise pe Arena in zorii zilei... De cateva minute s-a terminat partida Germania - Grecia 3-0, un meci realtiv simplul pentru echipa antrenata de Moculescu.

Urmarind mondialele nu pot sa ma abtin sa nu pun pe hartie (vorba vine, sa scriu aici in internet! ) ca printre participante se afla echipe ca Bulgaria, Cehia, Germania, Serbia, Cuba ,Grecia etc.etc.Si ce este cu treaba asta ? Foarte simplu, sunt exacht echipele cu care se intrecea de la egal la egal echipa Romaniei acum 20 de ani. Si unde este acum echipa noastra ?

grande
28th November 2006, 10:34
Meci de cardiaci intre Polonia si Rusia ,dupa ce rusii au condus cu 2-0 la seturi a urmat recitalul polonez care le-a adus victoria finala cu un 3-2 meritat !

rob_din
28th November 2006, 17:14
Bulgaria a ajuns sa joace semifinala de CM de volei.
Am ajuns cea mai slaba tara din Estul Europei la sporturi de echipa (poate antepenultima ca norocul nostru e ca mai sunt si Moldova sau Albania)

starsteel
29th November 2006, 11:57
Din pacate numaram pe degetele unei maini sporturile pe echipe la care tinem fruntea sus. Dezinteresul isi spune cuvantul.