PDA

View Full Version : Pes 2011



Cristy RVD
18th December 2010, 11:11
Sa nu imi spuneti ca nu joaca nimeni de aici PES 2011 :D

De curand a aparut si RPES 2011 v1 ceea ce-l face mult mai misto.Cine joaca si ce parere aveti despre el ?

Sir. Eko
18th December 2010, 11:12
Nu joc...tot am zis ca il scot sa incerc..dar mie lene .

El Pistolero
18th December 2010, 11:14
Nu joc...tot am zis ca il scot sa incerc..dar mie lene .

asa si eu:D

El Pistolero
18th December 2010, 18:39
L-am luat.E incredibil.:D

Cristy RVD
18th December 2010, 18:44
Vezi, noroc cu mine :D

Eu joc cu Rapidul, incep sa ma descurc la Profesional:D

Radu
18th December 2010, 18:45
Tot mai bun football manager 11. Cand mai am timp mai bag si cate o Fifa 11 :D

Datenshi
18th December 2010, 19:03
Sa nu imi spuneti ca nu joaca nimeni de aici PES 2011 :D

De curand a aparut si RPES 2011 v1 ceea ce-l face mult mai misto.Cine joaca si ce parere aveti despre el ?

http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=561150

Datenshi
18th December 2010, 19:18
Sa le uneasca cineva. Si ca sa raspund la Fifa > PES, cred ca e o gluma sau ceva. Am incercat si Fifa.
- Daca gameplay pentru voi inseamna sa apesi pasa si sa dea ala super pasa, sa apesi pe sut si sa traga ala super bine, spre poarta, atunci Fifa e peste PES. E excelent pentru copii de gradinita. :D
- Nu cred ca a jucat vreunul PES multiplayer ca sa poata face comparatie cu PES. Din cand in cand, mai fac inca cate o seara de PES + bere cu prietenii. Am inceput cu PES 4, acum ceva ani. Am incercat si FIFA, dar pur si simplu nu se compara.
- Grafica mi se pare mai slaba, iar cinematica jucatorilor e incomparabil mai reala la PES.
- Singurele lucruri mai bune pe care le are Fifa sunt licentele (dar astea se rezolva si la pes cu un patch) si, la ultimele variante (11/2011), schimbatul jucatorului. La PES din motive nebanuite nu-l poti selecta intotdeauna pe faza de aparare pe cel mai apropiat de adversarul cu mingea.

In concluzie, daca vrei un joc simplut la care sa te distrezi, recomand FIFA. Pentru cei care chiar vor sa joace fotbal pe calculator/consola, PES e fara dubii solutia.

El Pistolero
18th December 2010, 19:23
De acord.:ok:

TeBat
18th December 2010, 19:38
Sa le uneasca cineva. Si ca sa raspund la Fifa > PES, cred ca e o gluma sau ceva. Am incercat si Fifa.
- Daca gameplay pentru voi inseamna sa apesi pasa si sa dea ala super pasa, sa apesi pe sut si sa traga ala super bine, spre poarta, atunci Fifa e peste PES. E excelent pentru copii de gradinita. :D
- Nu cred ca a jucat vreunul PES multiplayer ca sa poata face comparatie cu PES. Din cand in cand, mai fac inca cate o seara de PES + bere cu prietenii. Am inceput cu PES 4, acum ceva ani. Am incercat si FIFA, dar pur si simplu nu se compara.
- Grafica mi se pare mai slaba, iar cinematica jucatorilor e incomparabil mai reala la PES.
- Singurele lucruri mai bune pe care le are Fifa sunt licentele (dar astea se rezolva si la pes cu un patch) si, la ultimele variante (11/2011), schimbatul jucatorului. La PES din motive nebanuite nu-l poti selecta intotdeauna pe faza de aparare pe cel mai apropiat de adversarul cu mingea.

In concluzie, daca vrei un joc simplut la care sa te distrezi, recomand FIFA. Pentru cei care chiar vor sa joace fotbal pe calculator/consola, PES e fara dubii solutia.

Intamplator am jucat si PES. Pur simplu nu inteleg ce vrei sa zici cu apasatul pasei=super pasa sau cu sutul. Din contra, imi cam intrau suturile de la distanta la PES. La Fifa nu iti intra decat in anumite conditii, destul de greu de indeplinit. Referitor la schimbatul jucatorului...sa stii ca nici la Fifa nu-ti schimba automat pe jucatorul in pozitie de tackling; de foarte multe ori mi s-a intamplat sa-mi schimbe pe cu totul alt individ. Si asta pentru ca in faza de aparare e ideal sa-ti organizezi jucatorii inca de cand adversarul nu a ajuns in pozitie de finalizare.La partea de grafica/dinamica chiar nu stau sa ma contrazic; aici sunt de parere ca nici nu se apropie PES-ul.

E excelent pentru copii de gradinita.

Oare cum de il joaca atat de multi insi peste 30 de ani?

In concluzie, poate ca sunt subiectiv, insa nu ai dreptate decat partial.

PS: Acum nu am timp sa scriu pentru ca trebuie sa plec. Daca vrei, mai detaliez maine pas cu pas.

Datenshi
18th December 2010, 19:55
Intamplator am jucat si PES. Pur simplu nu inteleg ce vrei sa zici cu apasatul pasei=super pasa sau cu sutul. Din contra, imi cam intrau suturile de la distanta la PES.

Incearca te rog 2011 si discutam.


La Fifa nu iti intra decat in anumite conditii, destul de greu de indeplinit.

Chiar nu vreau sa comentez.



Referitor la schimbatul jucatorului...sa stii ca nici la Fifa nu-ti schimba automat pe jucatorul in pozitie de tackling; de foarte multe ori mi s-a intamplat sa-mi schimbe pe cu totul alt individ.

Eu de chestia asta am fost multumit la FIFA, la PES pur si simplu e exasperant cateodata, e nevoie sa schimbi chiar si de 3-4 ori jucatorul ca sa ajungi la ala care trebuie.


grafica/dinamica chiar nu stau sa ma contrazic; aici sunt de parere ca nici nu se apropie PES-ul.

E excelent pentru copii de gradinita.

Oare cum de il joaca atat de multi insi peste 30 de ani?

In concluzie, poate ca sunt subiectiv, insa nu ai dreptate decat partial.


Chiar cred ca esti subiectiv. Fifa is a game. PES IS FOOTBALL SIMULATOR!!!

El Pistolero
18th December 2010, 22:16
Cristy ai patch-ul ala cu liga 1?Cum e?
Am auzit ca e plin de bug-uri.

Cristy RVD
18th December 2010, 23:13
Abia a aparut prima varianta, e normal sa fie buguri.
Mie imi place patch-ul.

SwedishMafia
18th December 2010, 23:31
Sa nu imi spuneti ca nu joaca nimeni de aici PES 2011 :D

De curand a aparut si RPES 2011 v1 ceea ce-l face mult mai misto.Cine joaca si ce parere aveti despre el ?

Un link,ceva?:D

Cristy RVD
19th December 2010, 10:31
http://www.pesromania.ro/rpes-liga-1-pentru-pes/rpes-2011/387-rpes-2011-vers1-lansat-oficial-descarca-l-acum

Roddicted
19th December 2010, 14:21
pesul este mult mai usor de jucat decat fifa.
Dintre chestia aia si fifa, aleg cu ochii inchisi fifa :ok:

Roddicted
19th December 2010, 14:26
sa zicem ca pesul castiga la grafica, dar la gameplay are muuulte lacune.Voi ce preferati:grafica sau gameplayul?

SwedishMafia
25th December 2010, 15:20
Am vazut c-au aparut 2 patch-uri ptr campionatul romanesc.Comentariile sunt impartite.Unii afirma ca le da tot felul de erori,altii zic ca-i perfect.Am sa instalez patch-ul doar daca primesc aprobarea unu prieten care joaca PES de peste 10 ani.:D
PES rullez!

El Pistolero
25th December 2010, 16:59
Eu inca nu l-am instalat.
Jocul e foarte greu.Trebuie sa fii foarte precis cand dai o pasa sau un sut.Parca deposedarile se fac cam usor si nu imi place.La fel nici sprintul nu imi place.Parca se misca in reluare cand tin pe sprint.
In schimb imi plac loviturile libere.:ok: