PDA

View Full Version : Sefu'



Ozzy
18th January 2005, 09:50
Esti cel mai iubit fiu al forumului, cel mai drept si cel mai luminat. Da' de ce, preastimate, mi-ai sters postarile de pe valea plangerii? De ce nu scrii clar in regulament ca serifu' are dreptul sa stearga orice post atunci cand vrea mushkiuletzu' lui? Eu zic sa nu mai dai nimenui dreptul sa posteze, nicaieri. Cei care au totusi ceva de spus trebuie sa trimita textul prin PM unei echipe alese de mata care sa hotarasca daca e bun de tipar sau nu

iulian
18th January 2005, 09:59
Ozzy in regulament scrie ca are dreptul sa stearga orice fara explicatii...ia mai citeste odata :ok:

Ozzy
18th January 2005, 10:18
In regulament am gasit asta:
"Administratorii si moderatorii pot modifica oricand si oriunde mesajele, fara explicatii prealabile"
modificat nu e totuna cu sters

plus ca mai scrie si ca:
"Mesajele scrise ramin pe forum si nu vor fi sterse, daca nu incalca regulamentul"
deci nu prea m-ai convins...
oricum, mersi de raspuns

bog_tom
18th January 2005, 18:54
forumul Poli Timisoara (http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=35) tre' redenumit in F.C.U. POLITEHNICA TIMISOARA.

vezi anuntul : http://www.poliaektimisoara.ro/

Sergio
18th January 2005, 20:28
Lasa-l asa pana in vara cand se recupereaza palmaresul si poate ramane doar Poli Timisoara. :)

CoolRain
31st January 2005, 14:34
...sa trimita textul prin PM unei echipe alese de mata care sa...
Man, prima data crezui ca e rost de scandal :D Bine ca nu folosisi cratima... Sau uitasi :evil: ?

Vadim
31st January 2005, 19:26
forumul Poli Timisoara (http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=35) tre' redenumit in F.C.U. POLITEHNICA TIMISOARA.

vezi anuntul : http://www.poliaektimisoara.ro/
Din vara e schimbarea, pina atunci e tot Poli AEK. :)

bog_tom
31st January 2005, 20:07
s-a facut .. Sefu' :D

Vadim
31st January 2005, 20:10
Sefu', daca tu crezi ca e mai bine sa schimbam acum, schimbam.

bog_tom
31st January 2005, 20:14
nu stiu Sefu' ... eu am propus !

decizia e a ta, Sefu' :D

Sergio
1st February 2005, 00:15
Din vara e schimbarea, pina atunci e tot Poli AEK. :)
Imi permit sa te corectez. Denmirea e FCU Poli, s-a inregistrat de curand, iar din vara va ramane doar Poli. Asa ca AEK-ul nu mai are ce cauta nici in ziare, niciunde. De altfel, am vazut ca in Prosport apare demult doar Poli, pe cand in gazeta...Se vede mana lui Luci Lipovan. Polist adevarat... :D

bog_tom
1st February 2005, 00:25
asadar Sefu' ... tre sa treci la actiune :D

Gonzo
7th April 2005, 18:12
de ce se baneaza lumea fara explicatie si fara sa se posteze mesaj pe lista neagra? :mda:

Hoffa
7th April 2005, 22:20
pentru ca Nemuritor este suporter al Universitatii Craiova iar daca locuieste in Canada deja devine o crima impardonabila.
imi amintesc o discutie in care cineva era banat pentru ca avea in semnatura "sintem cei mai buni dintre romani,sintem olteni /si intotdeauna vom striga :hai Craiova" asa ca nu este o surpriza.Priveste lista suporterilor Craiovei banati si ai sa vezi ca la nimeni nu apare motivul.
Si cei de la onlinesport sint oameni, cei care modereaza si fac gesturi dun astea mai mici decat oamenii obisnuiti dar ce vrei, omuleti si ei.

Hoffa
7th April 2005, 23:24
Vreau sa-i raspund eu administratorului tudose , o fac aici pentru ca n-am avut acces acolo, mi-a foist interzis accesul, nu sint clare motivele:
tudose a spus , citez:

Penibil, nesimtit, las sau mincinos, sunt administrator aici pe forum si am studiat cu atentie inainte de a lua decizia si am avut atat argumente tehnice, de stil de scris cat si de alta natura in a ajunge la aceasta concluzie. Le-am prezentat in amanunt celorlalti moderatori.
Pentru mine cazul este inchis.

Eu ii cunosc pe cei doi si pot certifica ca nu sint aceeiasi persoana.
Mai pot certifica faptul ca intre tine si Pacala, care se pare este tinta ta, nu poate exista comparatie. Te rog sa ma ierit dar dai imprsia unei fiinte submediocre la absolut toate capitolele. Ve a facut Pacala de a fost banat si ce ti-a facut Nemuritor?
Sint curios ce explicatii tehnice ai in sprijinul afirmatiei tale ca cei dou sint clone.
Cand ai pomenit de stil, am ras minute bune, tocmai ma gandeam citindu-ti mesajul ca semneni ca stil stupid cu un anume timisorean, prima data te-am si confundat cu el.
Am spus aceste lucruri nu pentru ca am ceva special cu tudose, am spus-o ca toata lumea sa stie adevarul

inter
8th April 2005, 00:18
Hoffa , Discuti Degeaba ... E Labareala Ce Se Intampla Aici ... S-au "trezit" Cavalerii Dreptatii!

Hoffa
8th April 2005, 00:26
sa stii ca este foarte grav, intamplator chiar ii stiu pe cei doi si pot depune marturie.
Interesant mi se pare si cum a fost banat Pacala care este un baiat deosebit.
Pacala e banat de catre cine? de catre tudose :)
iar Nemuritor nu stie ce i se intampla , dar stie tudose mai bine are si dovezi tehnice si stilistice, care or fi alea. Imi pun foarte serios intrebarea care este directia, am vazut tot aici, banari ale tuturor ip-rilor dintr-o tara sau altii banati pentru un vers din imnul echipei faorite. Deja s-a ajuns la niste lucruri care zic eu, sint grave, ilegale as spune, pasibile de procese.
Care sint acele persoane cu "ego" dubios?
unul dintre ei , declarat , este tudose. Bun, am inteles, tudose este unul dintre ei. Care sint ceilalti?

tudor
8th April 2005, 00:34
Bye bye :degete:

inter
8th April 2005, 00:49
tudore tu dute si pupai mana lu dobos , ca sa scrii pe site-ul lui ... sluga ai fost , sluga vei ramane!
tu nu esti Timisorean!

tudor
8th April 2005, 00:54
Bye bye :degete:

Hoffa
8th April 2005, 00:55
nu e chiar asa tudore care nu meriti explicatia.
dar ma asteptam la replica asta din partea ta, tot il confundasem initial pe tudose cu tine, va potriviti
vei ajunge admninistrator de forum :evil:
nu inseamna nimic dar pe unii ii inczlzeste faptul ca se pot da importanti
cand ei...ma opresc aici, nu merita efortul sa explic cum n-a meritat efortul nici sa-ti explic tie ca esti deplasat atacand Universitatea Craiova.
Tot veni vorba de semnaturi, este un suporter al Craiovei, care a fost banat pentru o semnatura complet inofensiva , nu ca a ta.

tudor
8th April 2005, 00:58
Bye bye :degete:

inter
8th April 2005, 01:01
vei ajunge admninistrator de forum :evil:
.

mai are putin si ajunge ... deja i-a inlaturat pe niste baieti care au facut enorm pt. Timisoara ... ! :rosu:

Hoffa
8th April 2005, 01:07
tudore, ce cauti tu in aceste discutii , despre Universitatea Craiova sau despre incompetenta unui administrator? Eu pe tine nu te inteleg, mai ales ca esti suporter al lui Poli.

Mihai
8th April 2005, 01:08
Da de trolli nu ai auzit??? :D

tudor
8th April 2005, 01:09
Bye bye :degete:

Hoffa
8th April 2005, 01:11
mai are putin si ajunge ... deja i-a inlaturat pe niste baieti care au facut enorm pt. Timisoara ... ! :rosu:
n-am stiut , atunci se explica, nu sint la curent cu miscarile subterane , nu intru foarte des , deci toate au o explicatie ,tudose, tudor :rosu:
desi chiar e scandalos si nedemn ce se intampla. N-as putea niciodata sa fac ca ei sau sa-i inteleg. Mai sint si oameni asa, asta-i viata.
Sa speram ca poate invinge Universitatea la iasi si poate le mai inchide gura.
in perioada ast grea am aflat cati dusmani are acest club, pe forumul asta nu conteaza, dar ma refer aici in presa, la liga, a propos de suspendarea stranie a lui Bordeanu doua etape pentru doua galbene care este premiera mondiala
aceste declaratii inconstiente ale iesenilor, multe.

cyber_goool
8th April 2005, 01:37
Dupa mesajele lui Tudose reiese ceva de genul pt. ca "aici eu sunt sefu aici" si "asa vrea muschiul meu". Si pe undeva are dreptate, si totusi...
E un spectacol interesant forumul asta: imi place ca e plin de viata insa mai e si un adevarat camp de razboi. Sunt tot felul de lupte surde si aprige. Nu e vorba de Arena unde acolo sunt mai degraba lupte-spectacol, ci aici pe forum (si in spatele lui). Singura lupta din Arena pe care am citit-o (in intregime) a fost Pacala vs Brimi200nustiucat si m-am prapadit de ras. Restul n-am avut rabdare.
Deci ce-nteleg eu e ca Pacala e glumet, poate chiar prea glumet, si din pacate (pt. unii) mai e si istet. Si ce e mai distractiv sa razi un pic de "sefi"? Si poate de aici iese un pic de destabilizare (iar doar pt. unii). Si deci motivul e mai mult... sa zic, sa nu zic...mai bine nu zic.
Totusi e chiar periculos Pacala asta, daca e banat tot ce pare a fi el sau o clona de-a lui :drak:

P.S. La avertismente, banari e zona speciala? ca nici eu n-am putut sa scriu (desi nu sunt suporter al Craiovei :evil: )

inter
8th April 2005, 01:46
fii ironic ...(ca Pacala:D) si ajungi sigur sa scrii acolo :ok:

cyber_goool
8th April 2005, 01:54
k, de fapt la valea plangerii ma refeream dar nu conteaza; hai ca ma duc sa ma culc sa n-apara Tudose cumva :D

desdemona
8th April 2005, 01:57
E un spectacol interesant forumul asta: imi place ca e plin de viata insa mai e si un adevarat camp de razboi. Sunt tot felul de lupte surde si aprige. Nu e vorba de Arena unde acolo sunt mai degraba lupte-spectacol, ci aici pe forum (si in spatele lui). Singura lupta din Arena pe care am citit-o (in intregime) a fost Pacala vs Brimi200nustiucat si m-am prapadit de ras. Restul n-am avut rabdare.
:D Pacala vs. Brimi2004 e si printre preferatele mele :yeah: :yeah:

inter
8th April 2005, 01:59
Brimi 2004? nu mai posteaza de mult ... pacat :rolleyes:

desdemona
8th April 2005, 02:05
Se delecteaza cu alte culori :cool:

Vadim
8th April 2005, 02:07
Deci ce-nteleg eu e ca Pacala e glumet, poate chiar prea glumet, si din pacate (pt. unii) mai e si istet. Si ce e mai distractiv sa razi un pic de "sefi"? Si poate de aici iese un pic de destabilizare (iar doar pt. unii). Si deci motivul e mai mult... sa zic, sa nu zic...mai bine nu zic.

Stai linistit ca nu pentru glume a fost banat Pacala, ci pentru jigniri pe forum, injuraturi pe PM si clonele pe care si le-a facut. Initial a fost suspendat o saptamina, dar perioada s-a extins la permanent din cauza celor spuse mai sus. Tudose nu este incorect, este total impartial. Nu m-am mai bagat in lucrurile astea, dar faptul ca Tudose a ajuns in timp la aceeasi concluzie ma indeamna sa cred ca poate am avut si eu dreptate. Daca Pacala s-ar fi purtat mereu asa cum se poarta in zilele cu soare din Canada si daca nu ar suferi de unele afectiuni pe care le creeaza un mediu strain si ostil, atunci cu siguranta nu ar fi avut probleme. Tudose poate cofirma, nu m-am bagatt cu nimic in aceste banari, ca dovada ca am fost nedumerit de un PM primit de la Nemuritor (moderatorii stiu de el), dupa care am inteles despre ce e vorba cind a explicat Tudose. Am incredere ca Tudose a studiat IP-urile, are acces la querriuri in baza de date, are Master in asa ceva. Sint multi useri din Canada pe forum, 4-5-6 sint cu aceleasi ip-uri. Nu om fi noi olimpici la matematica, am mai inchis un ochi din simpatie si am fost luati de prosti, dar nici sa fim injositi de un om care se scoala cu fata la perna.

inter
8th April 2005, 02:08
:D:D ... am recitit si eu acum "fight-ul" din arena .... mde ... ciudata atitudinea lui Tudose ... unii ban "forever" pt. ca sunt "suspecti de clona" ... iar altii .."forever young" ...:P

Hoffa
8th April 2005, 02:26
Vadim, este o mica problema aici. Nemuritor nu este clona lui Pacala, asta
ti-o spun sigur , tudose te-a mintit din orgoliu, dintr-o obsesie , nu conteaza, dar te-a mintit ,asta ti-o spun eu.
In privinta lui Pacala, daca l-ai pus moderator inseamna ca ai avut o parere buna despre el, daca este olimpic la matematica poate o avea ceva in cap.Eu il stiu, dar presupunem ca nu l-as sti, doar citind mesajele lui de aici de pe forum si iti dai seama ca e un tip istet, cult si cu un stil placut de a scrie. Citind si mesajele altora tot pe acest forum, ma iau cu mainele de par si ma intreb de unde ies asemenea specimene. Pacala este banat pentru ca este incomod si prea mult pentru cativa de aici.
Dar Nemuritor nu a deranjat pe nimeni pe acest forum, este suficient ca unul care nu stie care-i e dreapta si care-i e stanga sa-l confunde cu altul, si este banat.
Eu te intreb totusi, dintre toti cei care au scris pe aici, au vorbit urat sau facut tot felul de tampenii, cei doi sint cei mai rai ca sa fie banati definitiv?
De ce numai suporterii Universitatii Craiova sint banati defintiv?
Ma refer aici si la Ady_azzuro, Whiteblue4ever si care mai sint banati defintiv. Nu vorbesc de cei care nu mai intra aici din proprie intiativa , vorbesc de cei care au fost banati defintiv pentru motive puerile.
Toate astea in timp ce pe forum, troneaza adevarate "capodopere" se stiu care sint foarte bine, inclusiv intre moderatori.

Gonzo
8th April 2005, 04:37
nu v-am citit aberatiile... v-am intrebat ceva si nu mi s-a raspuns... :rosu:

de ce se baneaza oameni fara explicatie si fara mesaj pe lista neagra? si eu am fost banat pt o saptamana si am fost tinut 3 luni pt acelasi motiv... pt ca am fost impotriva conducerii.... la primul protest impotriva conducerii am fost banat permanent :mda:

Tudose nu te cunosc... probleme frate? spune... :jerk:

Vadim
8th April 2005, 11:36
ti-o spun sigur , tudose te-a mintit din orgoliu, dintr-o obsesie , nu conteaza, dar te-a mintit ,asta ti-o spun eu.
Lasa-ma sa il cred pe Tudose. Gargara asta am mai auzit-o de zeci de ori de la voi, scrisa sub diverse nume. Ma lasa rece. Pacala sa isi puna clonele pe hartie, alea mari, si mai discutam. Asta e motivul principal pentru care e banat.

Darkslowstar
8th April 2005, 11:36
Ma refer aici si la Ady_azzuro, Whiteblue4ever si care mai sint banati defintiv.

Ady a mai postat pe aici zilele astea si nu mai apare ca fiind banat (custom title: sport legend).

Picasso.
8th April 2005, 15:12
lista clonelor ne-a spus ca a dat-o lui El Greco
arunci toata vina in spatele lui tudose sa para ala vinovat desi ala n-are discernamant

Hoffa
8th April 2005, 16:18
Lasa-ma sa il cred pe Tudose. Gargara asta am mai auzit-o de zeci de ori de la voi, scrisa sub diverse nume. .
la ce te referi?
eu nu te mint in privinta lui Pacala si Nemuritor
tudose, insa te minte ca pe un copil

domq_
9th April 2005, 04:03
El Greco, Picasso .... am putea face aici un forum in care multe nickuri sa fie nume de pictori .............sa fie ca o galerie de arta......... :D

degeaba ii faci aluzie lui vadim ca el e primul care inclaca regula clonelor ca nu se prinde..... :D
sint eu, Picasso? :D

domq_
9th April 2005, 04:23
VADIM, PROPUN CA PE FORUM, CLONELE CU NUME DE PICTORI SA NU SE PUNA , CLONE :D esti de acord? :D sa dam cateva idei de clone:
Abbey
Bellini
Boticelli
Cabanel
Caravaggio
Carpaccio
Cezanne
Chagal
Degas
Delacroix
Donatello
Durer
El Greco
Gaugain
Giotto
Goya
Ingres
Klimt
Lautrec
Leonaro Da vinci
Manet
Michelangelo
Monet
Picaso
Poussin
Rafael
Rembrandt
Renoir
Rubens
Dali
Sisley
Titian
Van Dick
Van Eyck
Velasquez
Weyden
ar fi numai cateva idei orientative asa :D ..........forumul pictorilor
si Nicolae Grigorescu domne :D era unu odata pictor pe aici

fia
9th April 2005, 04:24
Da mah Pacala dar e naspa ca tre sa inventezi si adrese de mail pt fiecare...

De unde ai copait lista ?(si stiu ca ai copiat pentru ca sunt in ordine alfabetica)

domq_
9th April 2005, 04:26
ei na si tu :D

fia
9th April 2005, 04:28
Sa nu mai zic ca daca pui si parole diferite, tre sa ai carnetzel, doar nu o sa ti minte atate parole :D

Auzi ca tot esti aici, si pana dimineatza poti sa postezi, rezolva si tu problema aia de pe ghicitori de la Diverse, ca tot de dai tare destept...

domq_
9th April 2005, 05:41
fia , stii care este diferenta intre noi?
tu pui tot timpul problema gresit,inchisa in niste tipare prestabilite,idei preconcepute bla bla bla

lista aia de pictori nu este chiar in ordine alfabetica si daca ar fi fost?
normal ca am copiat lista si am adaugat 2 nume, doar nu era sa fac efort inutil sic sic asta nu inseamna ca nu stiu pe de rost un nr triplu de autori :rolleyes: cred ca stii si tu ca esti baiat destept si finut , nu?

nu ma dau tare destept, ai tu impresia asta, poate n-am fost noi totdeauna de acord si mi-am pierdut rabdarea explicand

presupui ca doar pana maine scriu? :D vaaaaai,ce rusine .........

ghicitoarea ai tradus-o gresit sau ai ales o varinata eronata, circula cateva sute , ideea era ca erau doua sau trei perechi de numere ,una dintre perechi era formata din doua numere egale, din raspunsul celuilalt, ala isi da seama doar ca sint doua numere diferite deci stie raspunsul ,este varianta in care cele doua numere sint diferite
iar ai pus problema gresit si ai sorocit saracii oameni sa-si sparga capul degeaba.....trebuia sa pleci tocmai de la dialog care trebuia sa-ti dea un fir impreuna cu datele din ipoteza,ori in ipoteza pe care o dai tu, spui ca numerele trebuie sa fie diferite......... ;)

pui problema gresit si in prvinta adreselor si parolelor.......
tot timpul pui problema gresit .......
macar ai voce, stii sa canti sau macar sa fluieri artistic? :D

ca veni vorba de artistic, arta .....sa revenim la pictori.............
ii propun lui Vadim ca nickurile cu nume de pictori sa nu se puna clone :D
sa judecam cu aceeasi oca , Vadim !
Ole, El greco , ole! :happy