PDA

View Full Version : CM 2010/2011 - Harrachov 11/12-12-2010



whisper
8th December 2010, 22:09
Weekendul viitor cupa mondiala se va muta in Cehia la Harrachov.
Sper ca Schlieri sa ocupe un loc mai bun! :)

clau21
8th December 2010, 22:31
eu sper din tot sufletul sa bata norvegienii:D

whisper
9th December 2010, 21:34
bineinteles fiecare cu preferatii sai..eu in general tin cu Austria, dar nu m-as supara sa castige vreun saritor din Norvegia, Finlanda, Germania sau Japonia :P

clau21
10th December 2010, 10:07
sunt curios sa vad azi cum se prezinta lumea in calificari...o sa fie interesant sa urmarim evolutiile unor sportivi de top in calificari:Loitzl,Schlierenzauer.
stie cineva daca sara Ahonen azi?:D

clau21
10th December 2010, 10:10
stie cineva de ce pe lista de start a calificarilor de azi nu apare Gregor?oare nu va sari?:)

Xplosion
10th December 2010, 16:14
stie cineva de ce pe lista de start a calificarilor de azi nu apare Gregor?oare nu va sari?:)

O fi chiar asa surprinzator?Oricum nu prea a sarit sezonul asta... ar fi bine pt el sa ia o pauza cred...sa nu o apuce pe urmele lui peterka, schmitt si altii.

ichigo
11th December 2010, 13:25
schlieri nu va sari in acest weekend. el a ramas acasa pentru antrenamente suplimentare. si cred ca va reveni la engelberg. calificarile de azi au fost castigate de anders jacobsen care a sarit 143 metri. iar etapa de azi ar trebui sa se desfasoare de la ora 17.00, in cazul in care vremea va permite.

clau21
11th December 2010, 17:38
conditii foarte proaste la Harrachov eu cred ca nu se va tine etapa de azi:(

bervi
12th December 2010, 09:12
salut , cat ma bucur sa va revad !!!

m-am uitat la toate etapele pana acum din cupa mondiala , pacat ca cea de la Harrachov nu s-a putut disputa ieri

Redboy
12th December 2010, 15:09
macar azi o sa vedem oare ceva ? :|

era programata competitia la 15, acum vad ca este la 15:45. nu miroase a bine...

ichigo
12th December 2010, 16:50
la harrachov nu se va mai disputa nicio etapa. se pare ca cehii au mari ghinioane in a organiza aceste competitii. anul trecut nu s-a putut disputa din cauza lipsei zapezii, iar anul acesta din cauza vantului puternic. etapele urmatoare se vor desfasura in weekendul viitor la engelberg, elvetia. fiind ultimele competitii inaintea turnelui celor patru trambuline.

Xplosion
12th December 2010, 19:08
e de acuzat dupa parerea mea incompetenta acelora care conduc acest sport... pentru ca daca ne uitam cate etape s-au disputat la harrachov din 2006... vedem ca avut loc o singura mansa chiar prin 2006 in rest numai etape anulate...deja tind sa cred ca sunt cam *******i,desigur in apararea lor vor sari cei care dau vina pe conditiile meteo mereu imprevizibile, dar cel putin s`ar fi putut incerca mutarea etapei undeva pe la sfarsitul sezonului de exemplu, unde probabilitatea de a avea loc o intrecere ar fi fost mai mare...e doar o idee sunt convins ca ar putea sa apara si altele...

theodor
12th December 2010, 20:15
Sunt curios daca spectatorii au primit macar banii inapoi. :rosu:

Tazz
12th December 2010, 23:26
Si tocmai cand castigase Jacobsen calificarile. Cat ghinion :D

Xplosion
13th December 2010, 02:16
cred ca cel mai castigat din aceasta situatie a iesit schlierenzauer:) ma refer la faptul ca nu a mai facut deplasarea:D

clau21
13th December 2010, 20:46
@xplosion:
la faza cu castigul lui Schlierenzauer ai dreptate.
abea astept etapa de la Engelberg care incheie drumul spre 4HT.
abea astept:D