PDA

View Full Version : Thread on-topic cu putin off-topic



Pages : [1] 2 3

White Shadow
15th November 2006, 14:21
Aici se va posta on-topic despre filme dar aveti voie si cu putin off-topic tot despre filme , daca vreti sa discutati despre muzica atunci mergeti la vecinu de vizavi...Diablo.

Sasuke Uchiha
15th November 2006, 19:06
am o propunere, o pun aici
ce parere aveti sa facem un joc despre filme, este deja unu dar este destul de greu, acesta se poate numi " ghiceste filmu " , cateva reguli :
- incepe un user care pune indicii despre un film
- cine ghiceste trebuie sa puna indicii despre alt film
- daca dupa 24 de ore nu ghiceste nimeni se pune alt indiciu dar sa fie acceptabil sa nu opreasca jocul
- useri trebuie sa se limite in a raspunde fara a pune intrebari celui care pune indiciul
- daca cineva a ghicit filmul si in 24 de ore nu pune alt indiciu moderatorul tre sa puna o pista usoara gen " un vas se scufunda si moare di caprio " si primu care ghiceste continua jocul
- chiar daca esti sigur ca ai nimerit filmul trebuie ca cel care pune indiciul sa confirme
-----------------------------------------
ce ziceti , e bun jocul ?¿

White Shadow
16th November 2006, 03:03
Eu deschid un thread daca vor fi de acord minim 5 persoane cu aceasta propunere a ta Vali....daca posteaza 5 persoane pe acest thread "da , sunt de acord cu aceasta propunere"...atunci eu deschid threadul.

Sasuke Uchiha
16th November 2006, 12:16
ok !
o sa-i fac publicidate :D

resita
16th November 2006, 15:40
o idee super

DA

Hard
16th November 2006, 15:45
:ok:

Kainsashiki
16th November 2006, 17:03
:ok: merge bine afacerea mai bine nu se putea

whisper
16th November 2006, 19:32
Sunt de acord!:ok:

pinki
17th November 2006, 00:23
da, merge :ok:

White Shadow
3rd December 2006, 00:29
De cand esti pe acest forum ai gresit o singura data , dupa ce ai avut o zi proasta ai intrat pe forum si ai injurat o persoana care facea misto din tine si te lua peste picior toti au sarit pe tine pt ca ai facut acest lucru , sunteti penibili toti cei care ati judecat o persoana dupa o singura greseala , a gresit , si-a cerut scuze dar voi tot ati continuat sa-l criticati.

Diablo , sa vorbit doar despre acea greseala pt ca majoritatea nu stiu ce ai facut tu cu sectiunea "pariuri"......mai nou te-ai bagat si pe "muzica"....sunt pe "pariuri" de un an si ceva si niciodata nu a mers asa de bine sectiunea si acuma te retragi ?....au disparut certurile de pe pariuri , tin minte ca erau foarte multe certuri care se incheiau cu ban , tin minte ca erau zile cand pe sectiunea "bilete" postau doar 2 sau 3 persoane , tin minte cand pe "cafeneaua pariorilor" nu posta nimeni timp de cateva zile chiar daca era un thread cu off-topic , era o ura foarte mare intre cei care postau pe "pariuri" , tu ti-ai dat interesul , ai incercat si eu zic ca ai reusit sa ridici aceasta sectiune la un nivel foarte ridicat , ideia cu bet-fight a fost excelenta , acuma trebuia sa urmeze acest concurs , ce faci omule ? renunti la toate ?....ne lasi balta pe pariuri din cauza unui mistocar ?......ai vorbit cu userii pt ca fiecare sa se ocupe de un thread , fiecare sa se ocupe de un campionat , alta ideie excelenta si acuma renunti ?...ai reusit sa aduci pe "pariuri sportive" respectul intre useri si de respect intre useri e nevoie pe ols.

Tu daca in acest moment renunti sa mai postezi pe ols atunci renunt si eu pt ca nu mai are nici un rost , cand faci lucruri bune toata lumea te lauda si te sustine dar daca faci o singura greseala atunci toti se intorc impotriva ta si uita toate lucrurile bune pe care le-ai facut.

Revin asupra deciziei pe care am luat-o......dar voi posta doar pe "filme" pt ca am fost numit moderator acum 2 saptamani si nu pot sa renunt.
Din respect pt cei care m-au sustinut si au avut incredere in mine trebuie sa continui ce am inceput pe aceasta sectiune.

Mersi Vali pt sprijin...si stai linistit ca nici o echipa nu se compara cu Chelsea , cat timp Mourinho va fi antrenor la Chelsea viitorul echipei e asigurat :ok:

Pink , ce se intampla cu tine draga mea ?....ai plecat la munte sau in Suedia ?......unde sunt posturile tale ?....alea foarte multe care le aveai intr-o singura zi ? :D

Offf Diablo ce imi faci tu mie , am renuntat si la concursul din NFL chiar daca m-am apropiat la cateva puncte de primul loc , ai vazut si tu ce strategie am avut , nu aveam cum sa nu mai nimeresc un scor exact de 24-10 pana la finalul sezonului.
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=938186&postcount=33

In legatura cu sectiunea "pariuri" dupa ce a plecat Diablo am postat ceva legat de respect.
...au disparut certurile de pe pariuri , tin minte ca erau foarte multe certuri care se incheiau cu ban
era o ura foarte mare intre cei care postau pe "pariuri"
ai reusit sa aduci pe "pariuri sportive" respectul intre useri si de respect intre useri e nevoie pe ols

Doar dupa cateva zile de cand a plecat Diablo au inceput sa apara din nou certurile pe "pariuri" , nu era nici o problema daca era doar o cearta simpla dar cat timp se ajunge la cuvinte jignitoare atunci e grav....... sper ca a fost doar un simplu foc de paie si respectul intre pariori sa ramana chiar daca a plecat Diablo.

Sergentule , ce faci ma omule , calmeaza-te, respira adanc pt ca pe 1 ianuarie trebuie sa ai mintea limpede :D

Pe "pariuri" voi mai posta intr-un singur loc , doar pe threadul meu cu bilete , anul trecut in decembrie 2005 cand am inceput cu noua metoda tin minte ca a mers foarte bine si trebuie sa continui sa postez biletele pt ca nu sunt un expert si orice sfat legat de ce pariez e binevenit.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=24909&page=32


Am invatat multe pe acest forum despre pariuri , multe lucruri pe care nu le stiam , dupa o luna de zile de pauza incep din nou in decembrie sa pariez :D
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=24909&page=93

In rest nu mai ma intereseaza de nici un thread ( no ofence pinguini ) nici o sectiune , totul depinde de Diablo , daca Diablo revine pe acest forum atunci voi mai posta si eu pe alte sectiuni.

Din pacate am observat un lucru , altii cand ajung moderatori se schimba complet si uita de ce au fost pusi moderatori si inca ceva , nu exista respect intre moderatori , sa ajuns la jigniri intre moderatori pe Arena din simplu fapt ca un moderator sa crezut mai superior fata de alt moderator , chiar si eu am fost jignit de persoana aia , nici macar numele lui nu pot sa-l mai pronunt , am fost jignit din simplu motiv ca am fost propus de Diablo pt a modera pe filme.....si cum persoana aia il urmarea pe Diablo pe tot forumul a fost un lucru perfect normal sa se lege si de mine chiar daca eu nu l-am jignit cu nimik...dupa acel scandal sa ajuns si la amenintari ( "asa macar acum cat mai ai acces" ) penibil...in fine , nu mai are rost sa dezgrop "mortii" , a fost si a trecut....oare am folosit expresia potrivita la aceasta fraza ?...aia cu mortii ?...sper ca da......eu inca nu am discutat pe mess cu Diablo despre revenirea lui pe ols , vorbesc eu cu el despre acest subiect inainte de sarbatori...am eu strategia mea :D

Cu respect , Shadow :ok:

TaciAcolo
3rd December 2006, 00:41
Welcome back !!! SHADOW chiar daca doar aici si pe theardul tau de bilete care cred ca e cel mai mare :) bafta :ok:

ps: un theard pt subtitrari ar merge facut ..am acum un film American.Pie.The.Naked.Mile.2006 si nu agsesc deloc subtitle poate are cinva idee:)

YoYoyOi
3rd December 2006, 00:47
Mai cu respect imi zicea mincinosul de Hard (nu pot sa-i zic Pinochio ce e luata denumirea:P) ca mi-ai raspuns. Dar cind citesc:o: nimic.
Ok, o sa-mi raspunzi acum:D Ca daca nu merge Mahomed la munte merge muntele la Mahomed. Si sa stii ca venim toti pinguinii aici:D Sa-ti creasca traficul.
Uite eu am o propunere ca sa fiu on-topic:P da-i ban lui tchibos pt trolling. Uite ce zice ca el a vazut "htlagi10days". Pai se poate asa ceva? Sa stau eu sa-mi muncesc neuronii saracii ca nush ce vrea sa zica? :lol:
Lenesul, nu s-a obosit sa scrie tot numele:lol:

White Shadow
3rd December 2006, 00:48
Welcome back !!! SHADOW chiar daca doar aici si pe theardul tau de bilete care cred ca e cel mai mare :) bafta :ok:

ps: un theard pt subtitrari ar merge facut ..am acum un film American.Pie.The.Naked.Mile.2006 si nu agsesc deloc subtitle poate are cinva idee:)

Roby si eu am filmul dar inca nu a aparut subtitrarea , de obicei subtitrarea apare mai tarziu , dupa cateva zile.

Nu deschid nici un thread pt subtitrari , fi serios.....vorbim pe mess sau prin PM in caz ca te intereseaza ceva , vrei sa ma inchida astia ? :happy

TaciAcolo
3rd December 2006, 00:52
doar pt niste subtitrari sa te inchida nu cred ....poate sa faci un theard si pt torrente :ras-plans:

White Shadow
3rd December 2006, 00:54
Mai cu respect imi zicea mincinosul de Hard (nu pot sa-i zic Pinochio ce e luata denumirea:P) ca mi-ai raspuns. Dar cind citesc:o: nimic.
Ok, o sa-mi raspunzi acum:D Ca daca nu merge Mahomed la munte merge muntele la Mahomed. Si sa stii ca venim toti pinguinii aici:D Sa-ti creasca traficul.
Uite eu am o propunere ca sa fiu on-topic:P da-i ban lui tchibos pt trolling. Uite ce zice ca el a vazut "htlagi10days". Pai se poate asa ceva? Sa stau eu sa-mi muncesc neuronii saracii ca nush ce vrea sa zica? :lol:
Lenesul, nu s-a obosit sa scrie tot numele:lol:

Multumesc Yo pt ca imi porti de grija , sa creasca traficul :happy

Pfoai , pai îi foarte grav , induce lumea in eroare Tchibos cu filmele lui :happy ....dar cred ca sa referit la filmul "cum sa scapi de un tip in 10 zile"....noroc cu 10 days sau nu-i asta ?......de data asta il iert dar sper sa nu mai vina si data viitoare cu filme codate.

YoYoyOi
3rd December 2006, 01:02
Pai m-au lamurit pina la urma despre ce era vorba :( Las' ca-l urechez eu:D
Pina la urma pe acest ontopic cu offtopic ce tre sa discutam? Ca sa nu-mi iau ban tocmai de la tine:drak:

TaciAcolo
3rd December 2006, 01:06
se vb si putin despre filme nu? eu zic sa posteze torrente cu filme noi :)

White Shadow
3rd December 2006, 01:07
Daca vrei sa ma intrebi ceva atunci trebuie sa intri aici , eu nu am voie sa parasesc aceasta sectiune , ai voie sa postezi off-topic dar exista o limita de posturi off-topic pe zi , pe acest thread totul este calculat.....ai 2 posturi off-topic , mai ai dreptul pana duminica la ora 00.00 la inca 8 posturi off-topic.

White Shadow
3rd December 2006, 01:08
se vb si putin despre filme nu? eu zic sa posteze torrente cu filme noi :)

Taci mey Roby :happy ....nici macar nu ai voie sa glumesti cu asa ceva :D...poate vede unu de la FBI acuma ce ai postat.

YoYoyOi
3rd December 2006, 01:09
:lol: dar tot nu mi-ai zis despre ce se discuta aici ca sa stiu sa ma limitez:P sa nu ma dai afara:P
Si postul asta tot off-topic e?:thinkso:

Hard
3rd December 2006, 01:12
Ce mincinos mai?Ai grija ca din greseala si eu sunt moderator aici:happy(cica).

YoYoyOi
3rd December 2006, 01:14
Ramine de vazut pina cind Hard :lol: Esti mincinos ca ai zis ca mi-a raspuns, dar nu mi-a raspuns, n-avea treaba cu mine ci cu altii:cry:

Hard
3rd December 2006, 01:16
Pai a zis umbra ca nu va mai posta pe pinguini(cu parere de rau),iar tu il intrebasei ce mai face chiar acolo,pe pinguini:D,si de aia ti-am zis ca ti-a raspuns:happy,ai inteles ce am zis?:D

White Shadow
3rd December 2006, 01:18
:lol: dar tot nu mi-ai zis despre ce se discuta aici ca sa stiu sa ma limitez:P sa nu ma dai afara:P
Si postul asta tot off-topic e?:thinkso:

Yo , mai ai dreptul la inca 7 posturi off-topic , normal ca a fost off-topic pt ca nu ai folosit cuvantul "film".....in fiecare post de pe acest thread cand scrii ceva trebuie sa introduci si cuvantul "film" in propozitie , daca nu faci acest lucru atunci va fi considerat post off-topic.

PS Mai 6 posturi......am vazut ca ai mai bagat inca un post off-topic


Ce mincinos mai?Ai grija ca din greseala si eu sunt moderator aici:happy(cica).

Hard , nu stii ca eu sunt umbra lui Pinochio :happy ?

Hard , tu ai dreptul sa postezi cate posturi off-topic vrei pe acest thread pt ca esti moderator pe aceasta sectiune /hello

YoYoyOi
3rd December 2006, 01:18
:thinkso: ma tu ma provoci la off-topic si zice umbra ca nu-i voie, chiar daca-i fac trafic, al naibii si el, ca nu ma lasa sa-l ajut:lol:

am inteles ultima propozitie din ce ai zis, asta:ai inteles ce am zis?:ras-plans:

film

Hard
3rd December 2006, 01:20
Multumesc film Shadow.Chiar daca film sunt moderator,o sa incerc film sa evit off-topicul aici pt ca si film asa sunt multe threaduri de offtopic.film:D

White Shadow
3rd December 2006, 01:20
Ramine de vazut pina cind Hard :lol: Esti mincinos ca ai zis ca mi-a raspuns, dar nu mi-a raspuns, n-avea treaba cu mine ci cu altii:cry:

Am uitat de tine Yo.

Ce mai zici ?

TaciAcolo
3rd December 2006, 01:22
Shadow e deja decembrie pe ce pariezi? :) ce strategie:D

Hard
3rd December 2006, 01:24
offtopic, robi ai grija!Next time ---> avertisment

:happy
film

YoYoyOi
3rd December 2006, 01:25
Am uitat de tine Yo.

Ce mai zici ?

pai ce sa zic?:cry:
Ca m-a suparat filmul asta cu Diablo. Si ca mi-e dor sa fim ca in filmul de acum citeva zile.

Tu ma provoci la un film off topic acum :mda: Si apoi imi zici ca filmul meu pe acest thread s-a taiat.
Si cum adic ai uitat de mine, ca si io eram in film, mai Pinochio:lol:


asa e bine? Sau tot off-topic? Filmul?

White Shadow
3rd December 2006, 01:25
:thinkso: ma tu ma provoci la off-topic si zice umbra ca nu-i voie, chiar daca-i fac trafic, al naibii si el, ca nu ma lasa sa-l ajut:lol:

am inteles ultima propozitie din ce ai zis, asta:ai inteles ce am zis?:ras-plans:

film

Fain Yo :happy ...bravo , imi place ca asculti de mine . trebuie sa introduci cuvanul "film" in propozitia pe care o postezi , am vazut ieri un film superb , intra alt user , ce film ai vazut ?.....filmul ala de la HBO......care film ma ?...acuma ai inteles care-i smecheria.

Dar nici sa exagerezi ca si Hard :happy

delaparis
3rd December 2006, 01:26
Ce mincinos mai?Ai grija ca din greseala si eu sunt moderator aici:happy(cica).

:o:
Cum adica ?
:D


Ramine de vazut pina cind Hard :lol: Esti mincinos ca ai zis ca mi-a raspuns, dar nu mi-a raspuns, n-avea treaba cu mine ci cu altii:cry:
Asta am zis si eu ...:D

:happy

Hard
3rd December 2006, 01:26
Ce filme ai vazut Shadow?
Pe delaparis cine l-a adus aici?:happy

White Shadow
3rd December 2006, 01:30
pai ce sa zic?:cry:
Ca m-a suparat filmul asta cu Diablo. Si ca mi-e dor sa fim ca in filmul de acum citeva zile.

Tu ma provoci la un film off topic acum :mda: Si apoi imi zici ca filmul meu pe acest thread s-a taiat.
Si cum adic ai uitat de mine, ca si io eram in film, mai Pinochio:lol:

asa e bine? Sau tot off-topic? Filmul?

Asa e perfect , ma bucur ca ai inteles filmul pe care ti l-am explicat.


Shadow e deja decembrie pe ce pariezi? :) ce strategie:D

Roby , nu ai folosit cuvantul "film" , trebuia sa procedezi in felul urmator.

"Nu reusesc sa gasesc subtitrarea de la film ma Shadow , vezi daca o gasesti trimite-mi un PM.

PS e deja decembrie pe ce pariezi? ce strategie"

White Shadow
3rd December 2006, 01:33
Ce filme ai vazut Shadow?
Pe delaparis cine l-a adus aici?:happy

Am foarte multe filme luate de pe net ( citeste repede postul asta pt ca dupa aia îi sterg , sa nu vada cineva ca sunt luate de pe net ) dar inca nu m-am uitat la ele.

Delaparis , mai ai dreptul la 9 posturi off-topic pe acest thread pana duminica la ora 00.00 , iti explica Yo care-i regulamentul threadului.

delaparis
3rd December 2006, 01:33
Pe delaparis cine l-a adus aici?:happy

Vadim ... :happy

PS. inca 8 ...:o:

YoYoyOi
3rd December 2006, 01:33
Uite un post on-topic clar ca lumina zilei, chiar daca acum e noapte:lol: film

Ce film imi recomandati acum sa vad?
Lady in the water
A better way to die
Imaginary heroes


aahh si mai am unul in calc de vreo 5 luni: Lock stock si bla bla bla.


La care sa ma uit azi :confused:

Hard
3rd December 2006, 01:35
Lady in the water e adult?

YoYoyOi
3rd December 2006, 01:35
iti explica Yo care-i regulamentul threadului.

:confused: pai care-i?
E regula ca tre sa fie scris film in mesaj...altceva?:lol:

luma
3rd December 2006, 01:43
Filmul asta e cam greu la ora asta...cand eu mooor de somn!!! Cine intelege ce am zis...sa-mi spuna si mie! :D

White Shadow
3rd December 2006, 01:43
Uite un post on-topic clar ca lumina zilei, chiar daca acum e noapte:lol: film

Ce film imi recomandati acum sa vad?
Lady in the water
A better way to die
Imaginary heroes

Nu stiu Luma ce sa iti recomand , of , scuze , nu stiu Pink ce sa zic pt ca nu am vazut nici unul , offf , ce drak am , scuza-ma Yo dar tot va incurc , semanati mult intre voi.



:confused: pai care-i?
E regula ca tre sa fie scris film in mesaj...altceva?:lol:

Exista o limita de 10 posturi off-topic pe acest thread intr-un anumit interval de timp , daca folosesti cuvantul "film" in mesaj atunci nu-i nici o problema.

YoYoyOi
3rd December 2006, 01:50
Bine umbra filmului. Pina la urma am avut si eu un mesaj on-topic in filmul asta si nu mi-ai zis ce film sa vad. Nu-i bai, las ca le iau la rind:lol:

God night:sleep: film:lol:

White Shadow
3rd December 2006, 01:56
Yo , pai te uiti la toate si dupa aia vii si postezi pe aici despre cele 3 filme....sa creasca traficul.

Noapte buna Yo.

luma
3rd December 2006, 02:05
Yoyo, te uiti la toate filmele in noaptea asta!!! Shadow, culoarea albastra e a mea...:)

White Shadow
3rd December 2006, 02:08
Îi ora 02.08 :happy eu nu cred ca se uita la toate filmele

luma
3rd December 2006, 02:09
Pe la 9.00 termina cu toate filmele. :D

White Shadow
3rd December 2006, 02:12
Iti dai seama Luma ce o sa intelega Yo din ultimul film :happy

YoYoyOi
3rd December 2006, 02:15
Ssshhttt mai ca inca nu m-am uitat la nici un film. Si nici nu-i sigur ca o sa vad vreun film azi. Ca m-au enervat jurnalistii astia mincinosi. Auzi la ei Steaua ajutata de arbitri cu Poli. Dupa ce ca a tocat marunt pe Steaua, cica a ajutat-o. Mincinosii.:mad: Cred ca s-au uitat la alt film:mda:

White Shadow
3rd December 2006, 02:24
Yo , legat de Steaua , filmele de la noi din tara nu sunt faine , intotdeauna sunt multe comentarii pe seama lor , filmele din Europa sunt destul de bune si alea chiar merita vizionate , daca ma intelegi ce vreau sa zic.

luma
3rd December 2006, 02:28
Va dati seama ca despre filmul asta nu pot sa spun nimic, ca nu l-am vazut...:)

White Shadow
3rd December 2006, 04:40
Welcome back !!! SHADOW chiar daca doar aici si pe theardul tau de bilete care cred ca e cel mai mare :) bafta :ok:

ps: un theard pt subtitrari ar merge facut ..am acum un film American.Pie.The.Naked.Mile.2006 si nu agsesc deloc subtitle poate are cinva idee:)

Roby , am facut rost de subtitrare , vorbim pe mess.

TaciAcolo
3rd December 2006, 11:22
o ai romana omule sub la film? ...intra pe mes:):great:

pinki
3rd December 2006, 15:20
alt offtopic? aici care e filmul? :D

luma
3rd December 2006, 15:21
Filmul este...sa vorbesti despre filme...:D

White Shadow
3rd December 2006, 15:37
alt offtopic? aici care e filmul? :D

Pink , ai venit sa te uiti la un film ?

Sau sa ne uitam la un film horror impreuna ? :evil:

pinki
3rd December 2006, 15:39
umbra, bine ca n=ai rupt filmul :D

;)

White Shadow
3rd December 2006, 15:43
Trebuia ca filmul sa continue din respect pt cei care au fost alaturi de mine si m-au sustinut.

pinki
3rd December 2006, 15:52
pai atunci sa-mi schimb semnatura :D

film! :happy

White Shadow
3rd December 2006, 15:57
Eu inca nu sunt "come back" pe toate threadurile , nu am voie sa parasesc aceasta sectiune......doar aici pe "filme" am voie sa postez.

pinki
3rd December 2006, 16:02
ai voie? da' cine iti da voie sau nu? :D

eu am facut o mica greva... dar am oprit-o :D din film :)

White Shadow
3rd December 2006, 16:06
Nu am voie , trebuie sa intre Diablo pe forum si sa posteze "Umbra , treci ma si posteaza si pe alte threaduri , nu esti normal la cap ?"....si atunci voi posta si pe alte threaduri...........

PS Roby , dupa ce ai vazut filmul American Pie .The Naked Mile sa postezi pe thread sa ne povestesti cum a fost.

pinki
3rd December 2006, 16:37
aha, :D lasa, ca il mai bat si eu la cap :D

ps: ce film sa mai vad si eu? :D

White Shadow
3rd December 2006, 16:50
Mama Pink ce avatar meserias ai , chiar foarte interesant.

PS Filmul Borat :happy.....sa te uiti la el , eu nu ma risc.

pinki
3rd December 2006, 16:52
:cool: in spiritul sarbatorilor :)

nu ma uit la borat, no way, nu e genul meu de film!

ps: mi-au aprins beculete la geam, yeey, vine Craciunul! :D

luma
3rd December 2006, 17:24
Sa le vezi pe alea din centru!!!! Suuuper! /hello film
Neee! M-am incurcat! :D

pinki
3rd December 2006, 17:28
le-am vazut ieri, m=au orbit de tot, prea mult albastru, inca ma mai dor ochii :D si ochii tot albastri, of, doamne, ols tot albastru, prea mult albastru!!!!

maine vad si eu happy feet, filmul :D

luma
3rd December 2006, 17:44
Mie imi place albastru, este culoarea mea preferata. Inca nu am filmul...:D

pinki
4th December 2006, 20:05
am vazut happy feet, so sweet!!! merita vazut :ok:

film :D

edd
4th December 2006, 21:01
hai mah k ii fain si borat!:happy
ati vazut ali g 2?? dak vo placut ala o sa va placa si borat

White Shadow
4th December 2006, 21:02
Ce poate sa fie asa de fain draga mea Pink , tot filmul îi doar cu pinguini :happy

YoYoyOi
4th December 2006, 21:04
Ah si io n-am vazut inca Happy Feet:cry: Sper sa-l vad azi:D

luma
4th December 2006, 21:17
am vazut happy feet, so sweet!!! merita vazut :ok:

film :D

In seara asta-l vad. Le spun pinguinilor "noapte buna" mai devreme si vad filmul...:cheer: :cheer:

White Shadow
4th December 2006, 21:27
Imi place ca respectati regulamentul threadului , vorbiti despre filme , bravo.

YoYoyOi
4th December 2006, 21:29
Uite si eu am vorbit despre film mai sus si n-am folosit cuvintul film :D
Asa-i ca-s cuminte? :D

White Shadow
4th December 2006, 21:33
Foarte cuminte , bravo Yo , bravo.......nu stiu ce tot am , tot imi vine sa scriu cuvantul "bravo".

YoYoyOi
4th December 2006, 21:38
esti aplaudaci azi :lol: aplauzi pe oricine scrie film

pinki
4th December 2006, 21:44
cate semnaturi cu diablo :D

se face mai vedeta ca mine, ia sa renunt si eu la forum :ras-plans:

tocmai de-aia umbra, tot filmul e cu pinguini dulci :D

White Shadow
4th December 2006, 21:53
Pink , pinguini mai rai sunt prin film care sa-i supere pe aia mai micuti ?

Nu se poate asa ceva , am ajuns sa vorbesc despre pinguini si pe aceasta sectiune , imposibil.....peste tot doar pinguini.

pinki
4th December 2006, 21:55
da, sunt si pinguini rai, ca=n orice film :D

:drak: pinguinii te urmaresc :evil:

YoYoyOi
4th December 2006, 21:56
Asa si ce? Nu-ti plac pinguinii? :mda: Nici macar aia din film? :sneaky:

r0bby
4th December 2006, 22:02
Am inceput o campanie pentru Intoarcerea lui DiabLo pe forum
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=57100&page=2
Intrati si va semnati!La final voi strange si numara semnaturile!:ok:

irinaidu
4th December 2006, 22:33
ma trezesc si eu sa pun intrebari idioate, dar care e faza , ca eu nu inteleg? de ce pleca micutul?????

pinki
4th December 2006, 22:35
a plecat deja... poveste mai veche, uita-te in arena si o sa intelegi o parte :D

film!

irinaidu
4th December 2006, 23:45
aoleu pink, m-am uitat, si nu mi-a venit sa cred. oamenii aia sunt seriosi??? nu-i nevoie sa raspunzi ca deja fac eu destul off topic( dar zice threadul ca se poate,hi,hi!!!)!

pinki
4th December 2006, 23:51
ca sa nu fii offtopic tre' sa zici film :D

si a mai avut si alt motiv... :D oricum... :(

White Shadow
5th December 2006, 00:01
Pink , ai voie sa postezi 10 posturi off-topic pe zi fara sa spui film.

pinki
5th December 2006, 00:02
pai am zis film in toate :D

ps: cum ramane cu placinta, luNa si chestiile? :evil:

White Shadow
5th December 2006, 00:10
Pe fiecare thread ma intrebi de luna , placinta si chestii ? :happy ...

pinki
5th December 2006, 00:19
:evil: esti offtopic :D

film!

White Shadow
5th December 2006, 00:25
Offff am uitat , nu stiu ce tot am , in ultimile 3 ore am postat tot aiurea.

Zici ca a fost fain filmul ala cu pinguini , sa ma uit si eu la el ?.....am 2 filme la dispozitie 1.Borat si 2.Filmul cu pinguini........la care sa ma uit oare.........

luma
5th December 2006, 00:27
Filmul cu pinguinii. Eu nu am subtitrarea la el...ma descurc si asa! :) Cred ca-l vad maine ca sunt prea obosita acum.

pinki
5th December 2006, 00:27
pinguini :D filmul cu ei :D

YoYoyOi
5th December 2006, 00:41
Nici eu n-am subtitrarea :( si tre sa-l pun pe un cd pt o vecina si nu pot fara sub.

Hard
5th December 2006, 01:55
O fi si Borat un pui de pinguin

relansat
5th December 2006, 15:34
Imi recomanda si mie cineva un film din 2006 care merita vazut, ca eu am cam ramas in urma la capitolul asta. Multumesc frumos.

White Shadow
5th December 2006, 15:43
Casino Royale

The Descent ( asta nu mai stiu din ce an îi )

TaciAcolo
5th December 2006, 19:56
cine a vazut filmut borat?:)..e cu romani?
ps: ce mai zici shadow ar rezolvat cu Mb si betfair?

White Shadow
5th December 2006, 20:21
Eu nu am vazut filmul dar nici nu ma uit la el.

PS Inca nu am rezolvat pt ca am alimentat cardul la BCR pe la ora 16.00 si mai trebuie sa treaca ceva timp pana sa intre cei 500 de roni pe card , asa ca maine rezolv tot si incep.

relansat
6th December 2006, 22:47
Cand am auzit ca nu se mai filmeaza Prison Break pana dupe Jingle Bells, am inceput sa ma uit la Heroes. Azi am vazut 3 episoade, mi se pare foarte interesant.

White Shadow
6th December 2006, 22:51
Daca mai il lauzi mult cred ca incep sa ma uit si eu la el........

Hard
7th December 2006, 00:27
Cui ii place Walk to remember ?

relansat
7th December 2006, 01:32
Am inceput sa ma uit la seriale de la un timp, cauza principala fiind calitatea indoielnica a filmelor care s`au facut in acest an.
De Supernatural stiti ceva? Am auzit numai lucruri bune despre el.

r0bby
7th December 2006, 09:33
Care are filmul cu Borat?S-au la vazut?

dragos_popa17
7th December 2006, 10:12
Am inceput sa ma uit la seriale de la un timp, cauza principala fiind calitatea indoielnica a filmelor care s`au facut in acest an.
eu m-am dat de mult pe seriale. m-am saturat de filme proaste filmate in sala.
recomandari:
-Lost(drama, sf, actiune, e in sezonul 3)
-Prison Break(drama, actiune, sezonul 2)
-Desperate Housewives(comedie, drama, sezonul 3)
-Battlestar Gallactica(sf, sezonul 3)
-24(actiune, tre sa inceapa sezonul 6 la anul)
-4400 (sf, tre sa inceapa sezonul 4)
-Supernatural (horror, sezonul 2)
-Amazing race(reality, sezonul 10)
-Survivor(reality, sezonul 13)

Aparute anul asta, nu stiu cat vor continua, ca se practica anularea serialelor dupa un sezon:
-Jericho(drama, sf, actiune)
-Friday Night Lights (sport, drama)
-The Class(comedie gen Friends)
-Studio 60 on Sunset Strip(comedie, drama in still West Wing)
-Heroes (sf)


De Supernatural stiti ceva? Am auzit numai lucruri bune despre el.
E un serial bunicel. Fiecare episod e ca un film de groaza. E un serial relaxant, chiar daca e horror :D

relansat
7th December 2006, 16:46
Din cate ai enumerat acolo mi`o sarit in ochi Jericho? Pe o scara de la 1 la 10 cat i`ai da?

dragos_popa17
7th December 2006, 23:21
Pentru Jericho 7, maxim 8. Personal prefer Supernatural.
Din lista aceea recomand 24, daca poti sa-ti faci rost. Toata actiunea se petrece pe parcursul a 24 de ore. Are 24 de episoade si fiecare episod contine o ora. E un serial super. Te tine captivat.

Celso
10th December 2006, 14:56
are vreo unu subtitrarea de la The Santa Clause 3 The Escape?:D ..sau vreun site ceva!!!:D

dragos_popa17
11th December 2006, 10:57
cauta pe subtitrari.softpedia.com. Daca nu gasesti aici slabe sanse sa gasesti altundeva.

White Shadow
22nd December 2006, 20:55
http://www.imdb.com/title/tt0469062/

9.1 , wau ce nota a primit pe imdb , cine a vazut acest film ?

Kainsashiki
22nd December 2006, 21:04
mai intai de toate vreau sa va zic ca film.


sa revenim...sha, are doar 52 de voturi, de asta are asa mare nota..cred ca au votat actorii :happy

YoYoyOi
25th December 2006, 23:25
Shadooooooooooooooooowwwwwww treci la serviciu:mda: unde umbli?:mad:

am o mare problema......si tre' sa rezolvi ecuatia.
Am vazut de cativa ani un film interesant, cu Robin Williams (nu sunt sigura ca era el). Stiam ca-i zice Butterfly effect, dar am descoperit acum ca nu e ala. Ce mai tin minte din film e ca el ajunge undeva intr-o alta realitate, intr-un fel de tablou, ceva peisaj (tabloul era preferatul sotiei lui, daca nu ma insel), si in acel peisaj parca toate culorile erau pictate. Apareau ciudat culorile, iarba, cerul, copacii.
Parca nevasta-sa era moarta, sau ceva de genul, si el incerca sa ajunga la ea.
Acum ori incurc doua filme, ori le-am amestecat :D Am aici o discutie cu mai multi nepriceputi si am zis sa intreb specialistul (un prieten), ca publicul m-a dezamagit.:rasc:

phyxius
25th December 2006, 23:41
what dreams may come. robin williams in rolul principal. personajul lui moare si ajunge in rai dupa ce sotia sa si-a luat viata pt ca suferea din cauza celor doi fii morti ai lor. in rai il intalneste pe cuba gooding jr. care joaca rolul unui fost prieten si coleg de-al sau. descopera ca raiul e diferit pt fiecare om care ajunge acolo si il poate modela dupa cum vrea el (si pt ca sotia lui era pictorita in mod ciudat el kiar il modeleaza folosind uleiuri pt pictat). afla ca sotia sa nu este in rai ci in iad pt ca se sinucisese si cu ajutor lui albert (cuba gooding jr.) pleaca dupa ea. e unul dintre filmele chiar serioase si f bune ale lui robin williams. o poveste foarte interesanta cu multe intorsaturi de situatie.

daca vrei mai multe informatii poti gasi aici: http://www.imdb.com/title/tt0120889/

YoYoyOi
25th December 2006, 23:45
Wow phyxsius multumesc:kiss:

Era si Cuba pe acolo?:o: Doamne ce minte scurta am...dupa ce drac ma mai uit la filme, nu inteleg...eu am retinut din tot filmul faza cu peisajul ala pictat:D

noroc cu amicii mei ca mi-au mai zis si de nevasta si de alte amanunte....

gata enigma rezolvata.:rasc:
deci nu era butterfly effect ...si ce sigura eram ca am vazut filmul:lol:

White Shadow
25th December 2006, 23:49
Offff , nu am primit eu pupicu ala..........ce serviciu Yo , am fost prin vecini sa beau vin , ce sa fac altceva , îi plictiseala mare.

YoYoyOi
25th December 2006, 23:52
Te dau afara Shadow:mad: Bei in timpul serviciului si nici nu esti la post:mda:
Tot asteptam sa intri sa pot sa ma lamuresc si pana la urma am pus mesajul ca speram sa primesc raspuns anul asta. Si uite ca m-a ajutat phyxsius.:D

Si ce pupic vrei? Nimic....mai ales ca bei fara mine :rolleyes:

Kainsashiki
25th December 2006, 23:56
shasha, cu topul ala ce se mai aude? am intrat pe imdb si m-am ingrozit...borat e in top la ei acolo :mda:

White Shadow
26th December 2006, 00:07
Yo , asa putin , ce sa fac daca nu ma lasa prietenii , eu sunt baiat cumine dar prietenii astia tot au chef de discutii.....hai odata cu pupicu ala , nu pot sa ma culc daca nu il primesc.

Diablo , in 2007 , ianuarie , deschid threadul , mai sunt cateva lucruri care trebuiesc puse la punct.

YoYoyOi
26th December 2006, 00:10
Am gasit si poze din film:D
http://www.shadowcaster.com/pg02.jpg
http://www.shadowcaster.com/sl06.jpg
http://www.vfxhq.com/1998/stills/dreams/PG02.scan_0300.2k.JPG
http://www.vfxhq.com/1998/stills/dreams/PG02.0521.JPG

nu degeaba a luat Oscarul pt cele mai bune efecte vizuale.


Hai mai Shadow sa nu zici ca sunt rea :kiss:

White Shadow
26th December 2006, 00:16
Multumesc , multumesc.

Poze mai mari nu ai gasit ca astea sunt prea micute ? :happy

Kainsashiki
1st January 2007, 22:49
Cer permisiunea de la Domnul Umbra sa-mi deschid un thread "DiabLo's Movies" in care sa scriu detalii despre filmele pe care le-am vazut\le vad, sa le dau note si etc.

Domnule Umbra, astept raspunsul tau in dublu exemplar.

White Shadow
3rd January 2007, 17:33
Ok Diablo , poti sa deschizi threadul :ok:

TaciAcolo
3rd January 2007, 17:39
era deschis de mult :ras-plans:
edit:film

White Shadow
3rd January 2007, 17:42
M-am gandit mai bine Diablo si am ajuns la concluzia ca e bine sa deschizi threadul ala.

PS : a doua confirmare.

Kainsashiki
3rd January 2007, 18:31
iti multumesc din suflet pentru sustinerea ta. film.

ps: mai ai voie la 8 mesaje off topic. film.

relansat
12th January 2007, 10:25
Am citit toate postarile tale pe threadu` facut, dai note cam mari :D. E o parere personala si tine mult te gust, respect asta. :ok:

Interesanta idee, cred c`am sa`mi deschid si eu unu` ... eventual se poate face un subforum ... ar fi o idee :)

pinki
12th January 2007, 16:23
da, e util :happy

film, evident

relansat
12th January 2007, 19:28
Cine`mi da si mie 2 filme interesante, foarte interesante?

Am treaba asta seara`n NBA si vreau sa am ocupatie. Vreau ceva de calitate superioara :)

Kainsashiki
12th January 2007, 19:39
Cellular ai vazut?

dan
12th January 2007, 19:46
Deja vu, we are marshall, The departed, frequency
ceva de dragoste- Lake house

relansat
12th January 2007, 19:46
Mda.

Aleg deja vu, dan .... altu`?

White Shadow
12th January 2007, 20:54
Cry Wolf ( 2005 )...îi foarte interesant.

Deja Vu l-am vazut , majoritatea spun ca îi ok filmu , eu inca nu stiu ce sa zic , nu am ramas dupa acest film cu nici o parere , nici buna , nici proasta , e doar un film.

Ai vazut Step Up ?

relansat
12th January 2007, 21:02
Cry Wolf - vazut, film bun

Step up, nu ... e bun?

White Shadow
12th January 2007, 21:15
Superb , chiar daca nu sunt pasionat de acest gen de filme sa sti ca acest film a fost destul de bun .

http://209.85.135.104/search?q=cache:gbMHc-fSCbYJ:moviehouse.phg.ro/filme/step_up-f3628.html+step+up&hl=ro&gl=ro&ct=clnk&cd=2&lr=lang_ro&client=firefox-a

phyxius
12th January 2007, 21:43
Unknown/The Illusionist/Batman Begins etc.

Kainsashiki
17th January 2007, 00:13
shadow ... ce se mai aude cu threadul ala cu cel mai bun film al lui 2006 ?

White Shadow
17th January 2007, 00:25
Astazi la ora 21.30 il deschid , m-am tampit de cap cu incalzirea asta globala , nu am mai avut timp sa ma ocup de aceasta sectiune , am vrut sa intru in direct la emisiuni televizate dar gata , am revenit la normal.

pinki
17th January 2007, 14:35
shadow, revino-ti! film :D

Elphax
17th January 2007, 14:47
kick ass!

Parazitu'1919
19th January 2007, 22:19
stie cineva unde gasesc filmul "Inapoi in Cartier" a fost filmat in cj :D

relansat
24th January 2007, 11:04
Care imi da si mie un torrent de pe care sa trag: Diarios de Motocicleta pe PM?. Sa nu fie nevoie de ratie sau mai stiu eu ce. Ms mult

phyxius
24th January 2007, 13:38
cauta "motorcycle diaries" pe www.torrentz.com. se gaseste

relansat
24th January 2007, 14:06
Toate's "moarte" ... le mai las vreo doua zile sa vedem ce se intampla :)

relansat
15th February 2007, 13:27
Nu`s un priceput al torentelor, deoarece imi iau aproape totu` de pe reteaua locala, de aceea va rog sa imi dati si mie un torrent cu Visitor (serial 1997). Mersi fain :ok:

TaciAcolo
15th February 2007, 13:55
e ilegal ce doresti:lol:

relansat
15th February 2007, 13:58
Stiu, stiu ... prin pm si sterg imediat orice urma :D

Hai pls, eu am gasit insa toate`s moarte :(

TaciAcolo
15th February 2007, 14:02
http://torrentscan.com/ cauta si aici :D sunt mai multe trackere le bifezi pe fiecare si cauti

White Shadow
15th February 2007, 16:45
Semafor rozaliu , vrei sa intru in puscarie ?

pinki
16th February 2007, 00:01
rozaliu? :hmm:

film.

White Shadow
16th February 2007, 01:17
Pink

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1093422&postcount=23

TenisFan
16th February 2007, 15:29
Mai voi ati vazut Notes on a scandal pe undeva?Vreodata?E ca si cum filmul asta n-ar fi existat... :shocked: Nu e pe nicaieri... :|

White Shadow
26th February 2007, 15:12
Phyxsius , vrei sa fi moderator pe "filme"...........?

phyxius
26th February 2007, 16:22
cine sunt eu sa te refuz? :D

White Shadow
26th February 2007, 16:26
Ok........imediat se rezolva , wait a minut.........

phyxius
26th February 2007, 18:51
ce se mai aude cu postul ala de moderator? :P

White Shadow
26th February 2007, 19:11
wait a minut

Alexz
26th February 2007, 19:48
Mama ce nervi am avut cand ii vedeam pe aia cum dadeau din cap ...cand zicea Al Gore(dupa ce a primit oscarul pentru cel mai bun documentar,film) ca ar trebui sa rezolvam pb. cu incalzirea globala...dau din cap,dar de facut fac ceva ... nu ,isi cumpara cate 2-3 humere si polueaza in continuare :mda:

White Shadow
26th February 2007, 19:56
Da , fac ceva.........intra pe threadul deschis de mine pe diverse sa vezi ca se vor lua masuri legate de aceasta incalzire globala..........

Alexz
26th February 2007, 19:59
ce sa faca shadow ?? ..nu vezi ca corporatiile astea mari ,nu inceteaza sa polueze cu fabricile lor ,ar trebui sa se faca un film sau ceva de genu' sa socheze odata lumea sa ia masuri,si nu unul din ala soft cum a fost the day after tomorrow

White Shadow
26th February 2007, 20:08
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=72939&page=23

Incet , incet lucrurile incep sa se miste............

Vezi Serjent ce scrie la articolul "tu controlezi schimbarile climatice".........

White Shadow
4th March 2007, 16:46
Stai Phyxsius ca asa greu se misca astia mari care decid aceste lucruri zici ca sunt melci..........

Alexz
6th March 2007, 18:27
Vreau si eu niste titluri de filme animate gen open season,ice age 2 etc . pt. varamea sa ii fac niste cd-uri ,pls :)

TaciAcolo
6th March 2007, 18:34
recunoaste ca-s pt tine filmele

phyxius
6th March 2007, 18:40
Barnyard, Happy Feet, Hoodwinked, Madagascar, Valiant, Shark Tale, Chicken Little, The Wild, Over the Hedge

Alexz
6th March 2007, 18:41
Barnyard, Happy Feet, Hoodwinked, Madagascar, Valiant, Shark Tale, Chicken Little, The Wild, Over the Hedge

mersi :ok:

Alexz
6th March 2007, 18:42
recunoaste ca-s pt tine filmele

daah,normal ca o sa ma uit si eu la ele,doar nu stau atata sa le iau de pe net si sa nu ma uit la ele :groggy:

Sandilius
27th March 2007, 12:12
Am obs multa rautate la unele persoane si comentarii malitioase pasate dintr-o parte in alta. Mai nou, cam toti ar vrea sa-si faca arhiva personala, sa acorde note; altii incep sa o faca pe regizorii si insereaza dialoguri ce s-ar potrivi ca o manusa Prison Break-ului. Colac peste pupaza, Cneazul vrea sa-si faca si el arhiva. Foarte bine ... intreb si eu: Ce vei juriza, noutatile de pe Jetix?
p.s: daca tot se poarta, puteti face, eventual, un subforum special ptr. "arhive". Pacat ca multe dintre filmele din threadurile amintite mai sus le gasim si peFilme pe care le-am vazut in ultima vreme, Filme care v-au placut, etc ... "

Sergiu
27th March 2007, 12:48
Vreau si eu sa stiu ce ai vrea sa discutam despre Prison Break?

Sandilius
27th March 2007, 12:58
Eu stiu una si buna: daca nu ai ce spune, mai bine taci si vezi-ti de alte lucruri. Nu o lua in nume de rau, insa asemenea "infestari" venite din partea unor persoane a carui intelect este mult peste cel al regizorilor Prison Break-ului nu-si au rostul pe un thread ce se doreste a fi un fel de fan club al serialului, sau ceva de genu. In fine, asta ramane sa clarifice Cneazul :)

Sergiu
27th March 2007, 13:03
Exista atatea fan cluburi ale serialelor. Eu sunt fan Buffy the Vampire Slayer si crede-ma pe forumurile speciale se discuta tot felul de scenarii, supozitii, spoilere, se voteaza caractere, replici, se fac filmulete. Asa ca nu vad care e problema.

Hard
16th April 2007, 02:08
nu am mai vazut un film de 2 saptamani :)
e bine/rau ...astept opinii :D

Balaci
16th April 2007, 02:24
Eu zic ca e bine,poate mai pui mana si mai citesti si vreo carte:D

iuli
18th April 2007, 01:17
Nu stiam unde sa postez...am tras niste filme de pe net, vreo 10, si merg cateva, doar 4 cred, si celelalte 6 nu au sunet, desi boxele sunt aprinse; stie cineva cauza? a mai patit cineva ceva asemanator

A.k.a
18th April 2007, 13:20
O fi de la codec

iuli
20th April 2007, 22:01
am avut ceva treaba zilele astea....ce codec? unele filme merg si altele nu...futu-ti sunetul

White Shadow
20th April 2007, 22:15
http://www.hit.ro/downloads/files/VideoInspector-1.10.1.108.html

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-CD-Rippers-Encoders/AC3-Filter-a-RC.shtml

iuli
20th April 2007, 22:17
si ce sa fac cu astea umbro? dak unele merg si altele nu imi trebuie codec?

phyxius
20th April 2007, 22:19
da

White Shadow
20th April 2007, 22:23
Iuli , da jos de pe net AC3 Filter sa vezi dupa aia daca au sunet.......

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-CD-Rippers-Encoders/AC3-Filter-a-RC.shtml

Daca nu atunci incearca sa pornesti filmul cu VideoInspector , este un utilitar care furnizeaza informatii detaliate despre fisierele video (codecurile folosite, bitrate, fps etc.). De asemenea, ofera posibilitatea descarcarii de pe Internet a codec-urilor care lipsesc din sistem. Suporta formatele AVI, Matroska, MPEG I, MPEG II si QuickTime.

http://www.hit.ro/downloads/files/VideoInspector-1.10.1.108.html

iuli
20th April 2007, 22:32
excelent...merge...merci umbro ;)

White Shadow
20th April 2007, 23:30
Cu placere Iuli :ok:

Si bafta la pariuri..........in caz ca mai pariezi..........

Sandilius
24th April 2007, 15:01
Cine ma ajuta si pe mine?

Am uitat numele unui film pe care l-am vazut mai demult timp: era cu un martian care a venit pe Pamant si pentru a-si schimba infatisarea mesteca guma.

Multumesc frumos.

phyxius
24th April 2007, 15:09
My Favorite Martian ;)

http://www.imdb.com/title/tt0120764/

Sandilius
14th May 2007, 12:55
Pixule da`mi si mie torrent bre` pentru un film despre care tu, sigur, nu ai o parere prea buna :P - Juwanna Man; il tot caut de cateva zile si nu`l gasesc :(

Sandilius
14th May 2007, 14:00
Mdeah ... mersi oricum. Nu ma risc sa pierd cateva zile pentru a downloda un film de pe un site cu numele rapid ... :D :drak: :P

Sandilius
15th May 2007, 15:38
Need help: am tras un film de pe torrent pe nume Dan Leben der Anderen la recomandarile unui preten si nu`l pot deschide ca`mi cere parola. Ma poate ajuta cineva in aceasta privinta?

TaciAcolo
15th May 2007, 15:53
nu prea ai ce face:D..la film

White Shadow
15th May 2007, 16:11
Need help: am tras un film de pe torrent pe nume Dan Leben der Anderen la recomandarile unui preten si nu`l pot deschide ca`mi cere parola. Ma poate ajuta cineva in aceasta privinta?

E foarte simplu , trebuie sa scri parola.....

bafta.

phyxius
15th May 2007, 16:13
daca ai tras filmul de 1,4 GB incearca sa folosesti parola: "www.torrent-galaxy.to" (nu intra pe site, foloseste link-ul ca parola direct)

Sandilius
15th May 2007, 19:23
Pixule mersi frumos. A mers. Iti raman dator, chiar vreau sa vad filmu` :ok:

Sandilius
15th May 2007, 23:13
O subtitrare n`ai ptr mine, macar in engleza?

phyxius
15th May 2007, 23:23
sunt vreo 2 subtitrari pt. versiuni de 2 cd-uri pe www.subs.ro
cauta "the lives of others" si o sa le gasesti

Kainsashiki
15th May 2007, 23:25
Lui fixsius tre sa-i ridicam statuie neaparat. Nici wikipedia+google la un loc nu fac cat un fixsius.

Cneazul
21st May 2007, 20:08
phyxsius chiar as vrea sa enumeri tu 5 filme care te-au multumit ! in toate posturile ai criticat filme ! prison break nu ti-a placut, fat pizza nu ti-a placut etc. etc. spune-ne 5 filme care iti place ! astept raspunsul tau:D

phyxius
21st May 2007, 20:24
s-a facut, smechere!
si uite, pt. diversitate, iti zic unul din fiecare categorie:

drama - Good Will Hunting
comedie - Stranger Than Fiction (will ferrell arata ca e mult mai mult decat un simplu actor de comedie)
sf - Star Wars
horror - Halloween 1
actiune - Batman Begins/Sin City (ma rog, sunt prea intunecate pt a fi doar de actiune, dar sunt printre favoritele mele)
si hai inca unul, istoric - Braveheart, ca film artistic si Band of Brothers - miniserie, dar a fost realizata incredibil.

si asa, ca sa stii si tu, motivul pt. care critic multe filme e pt. ca am vazut destul de multe (mai ales in ultimii 3-4 ani), discut frecvent cu oameni inteligenti despre ele si odata ce ai vazut o anumita cantitate, prin comparatie incepi sa vezi defectele unora dintre ele.

Sandilius
21st May 2007, 20:27
phyxsius chiar as vrea sa enumeri tu 5 filme care te-au multumit ! in toate posturile ai criticat filme ! prison break nu ti-a placut, fat pizza nu ti-a placut etc. etc. spune-ne 5 filme care iti place ! astept raspunsul tau:D

Cneazule nu fi ciufut ... pixu` e mare cunoscator si detaliaza subliniind ce i`o placut si, mai ales, ce nu i`o placut ... prisonu` e normal sa nu`ti placa, din moment ce sezonu` doi a fo` un fiasco total ... te uiti de dragu` primului sezon si nimic mai mult ... nu mai fi ashe ciufut, mare admirator de nadal ... capu` jos si indura :D (ne auzim la rolland garros :D)

TenisFan
21st May 2007, 20:50
Ok eu am obiceiul sa raspund neintrebat pentru ca sunt mai nesimtit din fire si pentru ca asta este un forum... :( In concluzie iata rezultatele:
drama - Schindler's list,12 angry men,Seven samurai,Cidade de Deus,The treasure of the Sierra Madre,Aguirre-The wrath of God,Wild Strawberries,Amadeus,The bridge on the river Kwai,
comedie - The Graduate,The Party
alt tip de comedie - Little Miss Sunshine,Grosse Pointe Blank,Snatch
filme intunecate cum o zis phyxsius - Fight Club,Seven,(presimt ca Zodiac)
western - (tatal lor) The good,the bad and the ugly
actiune - The Bourne Identity,The Bourne Supremacy,Casino Royale,Black book,North by northwest
sci-fi: 2001-A space odyssey,Frequency,12 monkeys(Brad Pittu` absolut fantastic)
filme d-ale mele: The legend of Bagger Vance,The legend of 1900,The Shawshank redemption,probabil ca mai sunt dar nu-mi vin acum in cap :(

irinaidu
21st May 2007, 23:18
ca sa ma bag si eu tot neintrebata.
mie cidade de deus mi-a placut mult la inceput dar pana la sfarsitul filmului sicer nu mai imi pasa cine murea si de ce. eu inteleg ca probabil ca realitatea bate filmul dar daca mor un numar atat de mare de oameni fara motiv la un moment ai impresia ca te uiti la " scream 1/2/3....". cumva violenta la scara atat de mare la un moment dat imi produce o desensibilizare.
acum, off course ca o sa-mi zici ca nu am inteles filmul :) dar sunt curioasa sa-mi zici tie de ce ti-a placut.

a, si in alta ordine de idei nu credeam ca a mai vz cineva the legend of begger vence!!!!!! :)

TenisFan
21st May 2007, 23:56
a, si in alta ordine de idei nu credeam ca a mai vz cineva the legend of begger vence!!!!!! :)Ce sa-i faci...As fi tatal lor daca phyxsius si Tyler Durden n-ar crede altceva... :( Apropos e Bagger Vance... ;) Mi-a placut filmul...Mega simplu mega direct...Un Will smith mega c00l si trendy...Charlize Theron incantatoare daca ar fi plasata in perioada aia de timp...Peisaje frumoase...Un film despre golfsi nu numai... :shocked: Mi-a placut regia lui Redford care a reusit un film placut... ;)
Filme care nu mi-au trecut prin cap ceva mai devreme: The sting,Waking life,Garden State,Beautiful girls(astea 2 cu Natalie Portman si da pot fi considerat pedofil ca mi-a placut Natalie la 13 ani sau cati avea in Beautiful Girls dar si Timothy Hutton e mai bolnav ca mine ;) ),nu pot sa cred ca n-am trecut The usual suspects,Hero(imagini misto),Dazed and confused(interesant)...

phyxius
22nd May 2007, 00:05
Ce sa-i faci...As fi tatal lor daca phyxsius si Tyler Durden n-ar crede altceva... :(

si ce cred eu, mai exact, taticule?


astea 2 cu Natalie Portman si da pot fi considerat pedofil ca mi-a placut Natalie la 13 ani sau cati avea in Beautiful Girls

15

TenisFan
22nd May 2007, 00:22
si ce cred eu, mai exact, taticule?Nu stiu fiule...Altceva? :(
Ba avea cam 16 dar arata de 13...Asta-i ca-n bancul ala cu pedofilii pe care nu mi-l mai amintesc... :(
V-am zis ca mie-mi plac si filmele cu muzica?Buena Vista Social Club = excelent ;) Ce "eclectic" sunt eu... :groggy: :sleep:

phyxius
22nd May 2007, 00:37
Ba avea cam 16 dar arata de 13...

nascuta in '81, filmul e din '96...............................sigur?

The Legend of Bagger Vance mi-a placut, a fost un film ok, dar smith si damon au facut filme mai bune decat asta. damon mi-a placut la nebunie in Rounders (in care mai e si ed norton - unul din actorii mei favoriti), the talented mr. ripley si desigur Good Will Hunting (+williams+skaasgard :ok:). ar mai fi si seria bourne (asta nu prea l-as fi pus ca nu e un film f serios, mai mult un blockbuster care doar pt. bani a fost facut, dar e incredibil in rolul lui bourne). smith mi-a placut in Ali si in The Pursuit of Happyness (si-a jucat perfect rolul) si in rest mai joaca doar in filme in care salveaza lumea. I Am Legend (tot cu smith) o sa iasa prin decembrie. sunt curios daca o sa fie la fel ca restul filmelor in care el e eroul sau o sa aiba o abordare diferita, una mult mai intunecata, avand in vedere imprejurarile in care e facut filmul. (pt cei care nu stiti, check it out pe imdb)

TenisFan
22nd May 2007, 01:06
Am gresit calculul... :ras-plans: Am scazut din 26 de ani doar 10... :-j
Seria cu Bourne e foarte buna...Sunt unele din cele mai bune filme de actiune pe care le-am vazut...Partea a doua este superba pentru ca o executa scurt pe Franka Potente...E un film care te tine in priza mai tot timpul si e foarte dur nu ne ia cu dulcegarii si alte porcarii astfel incat toti sa fie teferi la final...In primul urmarirea cu masini e mega faina prin Paris...Abia astept sa apara si The Bourne ultimatum... ;) Eu n-am gasit pe torrenti Zodiac... :shocked: Desi a aparut la americani de vreo 2 luni si ceva el tot nu apare pe torrenti...A gasit careva asa ceva? :|

phyxius
22nd May 2007, 01:14
zodiac a aparut in ultima vreme doar in varianta spaniola se pare :confused:. nu inteleg de ce doar in spaniola, dar in fine.

o varianta in engleza ar fi asta:
http://torrentspy.com/torrent/1097663/Zodiac_CAM_PROPER_VCD_PreVail

dar, dupa cum spune si numele, din pacate e luat din cinema, deci calitatea vizuala e proasta (si are si 1,5 Gb). desi, avand in vedere ca nu e film destinat efectelor speciale, e suportabila o varianta din cinema. niste screenshots:
http://www.vcdquality.com/index.php?page=sample&id=67232

Cneazul
22nd May 2007, 16:23
pentru phyxsius : good will hunting e destul de bun, iar braveheart e fenomenal ma bucur ca iti plac astea doua.
P.S. plec pe subforumul tenis pentru a le zice ce face pavel andrei pavel. ma uit pe livescores:P
sandilius, ne vedem la RG, bine ai zis:D

White Shadow
28th May 2007, 19:22
Hard sau Phyxsius.....dupa ce deschid threadul cu filmele care vor aparea in luna iunie sa-l faceti unsticky pe ala din luna martie........

relansat
29th May 2007, 10:15
Cine ma poate ajuta cu ceva subtitrari la John Doe?

phyxius
29th May 2007, 10:42
in afara de subtitrarea pt. primul episod de pe titrari.ro nu prea mai e altceva.

relansat
29th May 2007, 11:08
aheam, am obs si io :(

relansat
29th May 2007, 16:34
pixule verifica`ti sursele poate`mi gasesti un sub la big bad wolf. ms

phyxius
29th May 2007, 20:22
n-am gasit nimic. mai tre' sa astepti putin.

White Shadow
29th May 2007, 21:44
Phyxsius , fa sticky threadul asta te rog frumos :

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1329087#post1329087

si threadul cu filmele din luna martie unsticky

phyxius
29th May 2007, 21:46
gata :ok:

irinaidu
30th May 2007, 02:33
stie cineva un torent, ceva , de unde as putea lua si eu filmul " dogfight " cu river phoenix??????? sau " a little romance " cu diane lane???

Cneazul
31st May 2007, 19:13
relansate?? o subtitrare la john doe?? hai sa facem front comun:D

Sandilius
17th June 2007, 18:16
Bre`s in extaz nu alta, apare Titanic 2 :D :drak: :lol:
Initial am urat ideea, insa acu` am vazut traileru` si abia astept sa vad continuarea povestii de dragoste (care, de fapt, n`o sa mai fie) :D
Mai sunt dementi p`aici? :cry:

pinki
17th June 2007, 20:17
da, zi-i lu' ala.... of, cum il cheama.... ala care si-a schimbat acu' numele, de curand... si face multe threaduri.... of, ce lapsus....

Cneazul
17th June 2007, 20:36
sandilius, iar esti absolut impresionat???
P.S. daca trecuta mi-ai zis ca ai vrut sa scrii altceva numa ca se ....... si iti sterge postarea ! aici nu ti-o sterge nime`:P
ceva trailler la titanic 2?

Sandilius
17th June 2007, 21:14
Este bre` trailer, este. Cata`l si il vei vedea. Pink, cre` ca vb de Andreiy :D

Hai cu Titanicu` :D :drak: :lol:

phyxius
18th June 2007, 11:45
sunt sanse mai mari sa ia Deuce Bigalow - European Gigolo Oscar pt. cel mai bun film decat sa apara Titanic 2

Cneazul
18th June 2007, 13:44
sunt sanse mai mari sa ia Deuce Bigalow - European Gigolo Oscar pt. cel mai bun film decat sa apara Titanic 2

asa ma gandeam si eu! ce titanic 2??:happy

Sandilius
18th June 2007, 13:46
PIxule, inseamna ca mi`am luat tzeapa? :cry:
Ieri vazui trailer cum il gaseste pe Leo pe fundu` oceanului intr`un cub de gheata :D ...il readuce la viata, s.a.m.d

phyxius
18th June 2007, 16:06
daca te referi la asta (http://youtube.com/watch?v=7iOuYkbrx4w) atunci da, e mare tzeapa.

sunt o groaza de clipuri taiate din alte filme (Titanic, Hulk, In the Mouth of Madness, Con Air, The Shawshank Redemption, Romeo + Juliet, The Basketball Diaries, Catch Me If You Can si inca vreo cateva) lipite astfel incat sa aiba sens si partile in care il scot pe leo din apa inghetat si in care arata afisul cu "Jack Dawson Wanted" sunt facute pe calculator (destul de talentat omul care l-a facut). e fan-made. ideea in sine e destul de aiurea (il scot pe jack de pe fundul oceanului, il dezgheata si dupa aia il inchid in inchisoare? :confused:)

exista un "Titanic II", dar e un film de scurt metraj de comedie facut in 2002.

Sandilius
18th June 2007, 19:24
mersi frumos ... si mie mi se parea mai mult decat aiurea, insa vroiam sa`l vad ptr ca`s un fan al primei parti :)

Cneazul
18th June 2007, 20:13
sper ca nu ai plans la prima parte:happy

Sandilius
18th June 2007, 22:02
Am plans si`n reluare mah, da` ce nu era de plans? :D

iuli
16th July 2007, 00:57
As dori si eu o subtitrare pentru filmul Thin, este din 2006. L-am luat din greseala :D

White Shadow
16th July 2007, 01:37
poate o gasesti pe aici

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=995528&postcount=13

iuli
16th July 2007, 14:24
Nu e...o cautasem

iuli
18th July 2007, 23:03
so nothing? :(

iuli
25th November 2007, 18:28
Nu stiam unde sa postez...asa ca o sa scriu aici.
Am vazut la ProTV un clip cu filmul Next, da, ala de anul asta, cu Cage si Jessica Biel...Nu stiu ce sa zic, a mai dat in ultimii ani, 5-6, vreun post de televiziune din Romania vreun film aparut in acelasi an? Toata consideratia pentru protv, desi am vazut filmul, dar e ceva nou pentru Romania.

Prome
25th November 2007, 18:31
cand se intampla asa ceva inseamna ca acel film a fost slab de tot :D

Zabriskie
25th November 2007, 18:32
au dat destule, majoritatea de mana a doua ce-i drept.
din cate stiu eu parca matrix reloaded l-au dat destul de repede, oricum nu prea ma uit la filme de de pe posturi romanesti, poate doar pe tvr 1 din joi in paste.

phyxius
25th November 2007, 19:27
de obicei ceva de genul asta se intampla cand filmul respectiv nu a incasat destui $ in SUA si studioul care l-a produs nu a scos un raport bun de incasari/cheltuieli. 3 actori recunoscuti pe plan mondial (cage, moore, biel) + efecte speciale serioase = cheltuieli destul de mari. daca nu au putut acoperi toate cheltuielile si n-au scos nici un profit acceptabil din vanzarile in cinema atunci se bazeaza pe vanzarile de dvd-uri si vinderea drepturilor de transmitere la tv altor tari (exemplu: pro tv).

au mai fost si alte filme transmise pe pro tv la o perioada destul de scurta de la aparitia lor in state (lucky number slevin, 16 blocks), dar nu chiar asa de repede cat Next.

irinaidu
25th November 2007, 21:10
nu stiu ce ar putea face pro tvul ca sa consider ca merita consideratie. poate ar putea sa nu mai strice idei bune avute de altii inainte asa cum au facut cu dansez si ma milogesc.:mda:

iuli
25th November 2007, 23:58
au mai fost si alte filme transmise pe pro tv la o perioada destul de scurta de la aparitia lor in state (lucky number slevin, 16 blocks), dar nu chiar asa de repede cat Next.

Au fost astea deja la noi? :) Amandoua au fost filme ok, lucky number slevin chiar a fost super.

Prome, nu e un film rau, desigur, nu este la nivelul altor filme din acest an, dar totusi...

Prome
26th November 2007, 00:21
singurul lucru bun din tot filmul asta este Jessica Biel :)

White Shadow
26th November 2007, 00:48
Jessica Biel e doar de decor....

Un film bun...mie unu mi-a placut.....ceva in genul Deja Vu....:ok:

Nu am mai vazut un film pe PRO TV de.....nu mai stiu de cand :ras-plans:

Prome
26th November 2007, 18:25
Jessica Biel e doar de decor....



ce as vrea sa am si eu decoru asta pe acasa :D

Pentru cei ce sunteti fani pacino si aveti cont undeva ce incepe cu i si se termina cu play vedeti ca au urcat o groaza de filme vechi , Serpico, Dog Day Afternoon etc :D

relansat
30th November 2007, 10:28
vreau si io toata colectia benny hill, stie cineva unde as putea sa o gasesc?

am gasit un torrent, de 11 GB, insa era tradus in RUSA :o:

multumesc :ok:

Prome
5th December 2007, 16:07
vad ca duminica seara pro tv au mai dat un film lansat de curand The Good Shepherd ... iar acest film nu e chiar rau oricum ora aleasa pentru a-l difuza a fost total gresit aleasa

irinaidu
5th December 2007, 19:03
eu mi-am dat seama prea tarziu ce film e si deja incepuse de ceva vreme. pacat, as fi vrut sa-l vad.

Prome
8th December 2007, 00:21
ma ce-i cu astia de la pro tv apocalypto in seara asta numa filme noi:shocked:

praf_de_stele
20th January 2008, 00:09
nu stiu daca asta e topicul potrivit...dar am si eu o intrebare: are cineva subtitrarea in limba romana d la "the man in the moon"("omul din luna"), anul 1991? ca am cautat'o p net si nu am gasit'o :( asta e linkul IMDb al filmului :
http://www.imdb.com/title/tt0102388/

va rog...daca are cineva...

moty
20th January 2008, 00:15
am cautat pe toate hub-urile pe care le stiu eu. nimic, ade. imi pare rau

praf_de_stele
20th January 2008, 00:48
nu'i nimic...stiu ca p net nu gasesti, ca am cautat si eu destul...mersi pt ca ai cautat...poate o are cineva in calc :)

eventHorizon
20th January 2008, 22:53
Eu am subtitrarea in limba engleza la "The man in the moon" :D Daca stii engleza cat de cat te descurci si asa, ca nu sunt cine-stie-ce dialoguri complicate :P

praf_de_stele
20th January 2008, 23:01
:P in engleza o am si eu :D am gasit'o p un forum, de'abia de'abia...:D am urmarit putin dialogurile si am observat ca nu's complicate...adica inteleg...dar tot mai sper c'o are cineva, desi nu mai stiu cat timp a trecut d cand o caut :cry:
mersi :) o sa'l urmaresc in engleza ca ma descurc...daca e ceva, consult dictionarul :P e singura solutie :P

irinaidu
19th February 2008, 00:17
nu stiam unde sa le pun si asta a parut un thread bun.

cu dedicatie pt tiza mea:dance::floricica::shock:

YoYoyOi
19th February 2008, 00:19
vai ce-ti fac :ciocan: :table:


vaaaaiii ce-ti fac, vai ce-ti fac :D

irinaidu
19th February 2008, 00:24
ce-mi faci??? :P
hai ca ma opresc, dar eu tocmai incepeam sa ma simt ca in the candystore!!!!