PDA

View Full Version : Best movie soundtrack.



White Shadow
15th November 2006, 13:48
Care sunt filmele cu cele mai smechere sountrack-uri ?
O coloana sonora trebuie sa se potriveasca la perfectie cu actiunea si mesajul filmului.

Lord of the Rings (toata trilogia) ...eu am fost mai mult impresionat de muzica si de peisaje decat de film.
Fast and Furious........muzica se potriveste la perfectie cu genul filmului.
Dar cel mai mult mi-a placut muzica din Gladiatorul......pur si simplu superba.

Fetele din nou cred ca vor posta pe acest thread Dirty Dancing...am o vecina care mi-a cerut special sa-i dau jos de pe net ceva melodie
din Dirty Dancing , melodia aia in care aia doi danseaza la final......?

Doctor_Satan
15th November 2006, 16:17
La mine favoritele sunt din filmele The Crow, Fight Club si Ultimul Mohican!

TheIceMan
15th November 2006, 16:32
1. Forrest Gump, best soundtrack ever!

2. Moulin Rouge - www.imdb.com/title/tt0203009/

irinaidu
15th November 2006, 16:45
great expectations varianta din '98 cu ethan hawke

Sasuke Uchiha
15th November 2006, 18:49
Fight Club , Ultimul Mohican , Stapanul Inelelor si The Rock

TenisFan
15th November 2006, 21:47
The Graduate...Se pliaza perfect pe film...The good,the bad and the ugly... ;)

whisper
15th November 2006, 22:37
Nu stiu cat de bine merge melodia cu filmul (mai ales ca mie filmul nu prea mi-o placut:P ) dar aleg My Heart Will Go On-Titanic.

pinki
17th November 2006, 01:27
shadow tu ai o problema cu dirty dancing. eu nici n-am vazut filmul ala :ras-plans:

matrix, fight club, snatch, closer, eternal.... super bine alese melodiile :)

White Shadow
17th November 2006, 01:35
shadow tu ai o problema cu dirty dancing.eu nici n-am vazut filmul ala :ras-plans:


Si marmota invelea ciocolata in staniol....Pink sunt sigur ca te-ai uitat la filmul ala.....sunt sigur ca Luma te-a convins sa te uiti la film chiar daca tu nu ai vrut sa te uiti la film.

Discutie pe mess

Luma : Nu pot sa mai ma satur de acest film , pur si simplu îi superb
Pink_me : Ce film draga mea ?
Luma : Dirty Dancing
Pink_me : Eu nu l-am vazut , acuma ma uit la "Lacrimi de iubire" , vorbesc cu tine pe mess si crosetez caciulite....sunt foarte ocupata.
Luma : Cum ? nu ai vazut Dirty Dancing ? Daca nu te uiti la acest film nici nu mai vorbesc cu tine.
Pink_me : Ok Luma ...lasa ca ma uit , oricum cred ca il are vecinu de la etaju 2 si ma duc la el sa ma uit pe dvd.

Toate fetele au vazut Dirty Dancing......nu ma pacaliti voi pe mine.

irinaidu
17th November 2006, 01:53
mai eu inclin sa cred ca toata lumea, fata sau baiat, care are varsta mea sau mai mult a vazut dirty dancing. pt ca circula pe vremea aia pe video si stim cu toti ca nu prea aveam la ce sa ne uitam la altceva. eu imi aduc si acum aminte ca l-am vazut prima data la predeal la cioplea, unde dadeau filme pe video si le transmiteau in camere. ohoho, ce mult timp a trecut de atunci.
si ca sa nu fiu total off topic, are intr-adevar si un soundtrack frumos.
oricum imi plac mai mult soundtrackurile in care nu se evidentiaza o melodie anume, dar pur si simplu sunt una cu actiunea filmului.

Sasuke Uchiha
17th November 2006, 03:10
star wars :yeah:

pinki
17th November 2006, 10:02
Si marmota invelea ciocolata in staniol....Pink sunt sigur ca te-ai uitat la filmul ala.....sunt sigur ca Luma te-a convins sa te uiti la film chiar daca tu nu ai vrut sa te uiti la film.

Discutie pe mess

Luma : Nu pot sa mai ma satur de acest film , pur si simplu îi superb
Pink_me : Ce film draga mea ?
Luma : Dirty Dancing
Pink_me : Eu nu l-am vazut , acuma ma uit la "Lacrimi de iubire" , vorbesc cu tine pe mess si crosetez caciulite....sunt foarte ocupata.
Luma : Cum ? nu ai vazut Dirty Dancing ? Daca nu te uiti la acest film nici nu mai vorbesc cu tine.
Pink_me : Ok Luma ...lasa ca ma uit , oricum cred ca il are vecinu de la etaju 2 si ma duc la el sa ma uit pe dvd.

Toate fetele au vazut Dirty Dancing......nu ma pacaliti voi pe mine.

:happy :happy :happy :happy serios, chiar n-am vazut filmul, nici nu stiu cine joaca in el :D nu e genul meu, mie imi plac filmele mai profunde si mai ciudate.

apropo, am uitat sa pun trainspotting la filme super tari. aa, aici oare pe ce thread sunt? :happy

Jerry20cm
17th November 2006, 10:08
titanic a avut cea mai tare coloana sonora;)

pinki
17th November 2006, 10:12
:ras-plans:

tu vorbesti serios? sa nu-mi zici ca ala e si filmul tau preferat :happy :happy

Jerry20cm
17th November 2006, 10:13
nu e filmul meu preferat, dar coloana sonora e pe departe cea mai tare;)
filmul preferat e Sleepers ;)

r0bby
17th November 2006, 10:18
A night at Roxbury(supertare coloana sonora)....Titanic....Fast and Fourious 3:Tokio Drifts..si mai sunt si altele!

Lavinia
20th November 2006, 23:31
closer si mie mi'a plaqt si coloana muzicala d la riders(steal)...una din mel fiind varianta originala a mel daydreamin' a lui lupe fiasco

bennito
17th December 2006, 18:58
Filmul Dangerous Minds cu melodia lu' Coolio-Gangsta's Paradise cred k e cea mai tare.

Moshu
18th December 2006, 01:29
Cruel Intentions :ok: cel mai tare soundtrack ever

Kainsashiki
18th December 2006, 07:19
Love actually :P

dragos_popa17
18th December 2006, 10:23
Love actually :P Excelenta coloana sonora :ok:

Gontel
18th December 2006, 16:47
Filmul Dangerous Minds cu melodia lu' Coolio-Gangsta's Paradise cred k e cea mai tare.

:ok: superfilm si supermelodie. /hello

Mie mi-a placut extrem de mult si coloana sonora de la "Boyz N Da Hood", rap de rap: Ice Cube - How to Survive in South Central L.A.

relansat
18th December 2006, 17:47
Celine Dion - My heart will go on - mi`o placut si filmul si coloana sonora, absolut tot :D

Lavinia
18th December 2006, 20:37
the punisher...in frunte q broken interpretata de sheeter si amy lee

dan
18th December 2006, 22:46
celine dion- my heart will go on
Damien Rice - The Blowers Daughter...din filmul closer...mi-a placut mult cand am auzit-o in incheierea filmului

Lavinia
18th December 2006, 22:48
varianta lui damien e cea mai frumoasa varianta a acestei superbe melodii

Parazitu'1919
18th December 2006, 22:50
Nasul :)

YoYoyOi
18th December 2006, 22:53
South Central LA:lol:

Moshu
18th December 2006, 22:57
mai adaug A lot like love si A walk to remember :D

Ess
19th December 2006, 21:50
TheDoors al lui Oliver Stone.
Muzica se incadreaza perfect in "peisaj".
Muzica + imaginea din secventa din desert cand gasesc ei ,,palatul cunoasterii" e rarisima.
In LOTR e coloana superba. Cea mai tare e cand ii canta Pedigrin Took regentului, in timp ce Faramir e ranit la Osgilliath. Pt asta nu tre' numai facultate.
Si veti rade: coloana sonora din predator 1 e extraordinara. Faza cand Billy il asteapta pe aceea punte cu maceta in mana e de fapt punctul culminant in film (muzical vorbind) :D

dan
19th December 2006, 21:57
din LOTR Howard Shore-Into The West

Ess
19th December 2006, 22:02
@dan> aia nu-i Annie Lenox?

dan
19th December 2006, 22:05
chiar nu stiu...eu asa am in winamp..autorul si numele piesei sunt astea care le-am scris in postul dinainte

clawd
21st December 2006, 16:27
Well... nobody mentioned "Pirates of the Caribbean"...
A... da... si "Black Hawk down"... si "The Rock"

A.k.a
11th February 2007, 21:19
Scarface, imi plac toate melodiile dar mai ales cele a lui Giorgio Moroder, si din Snatch mi-au placut majoritatea

dan
11th February 2007, 21:57
Mandy Moore - only hope
Mandy Moore - Cry
si cateva secunde din ''Toploader - Dancing in the moonlight''
din A walk to remember
poate ca meodiile nu sunt super reusite, dar in film se potrivesc perfect:ok:

Sasuke Uchiha
11th February 2007, 23:11
Scarface, imi plac toate melodiile dar mai ales cele a lui Giorgio Moroder, si din Snatch mi-au placut majoritatea

din snatch majoritatea au fost de formatia kasabian

georgebz
11th February 2007, 23:28
Kill Bill