PDA

View Full Version : Filme de care nu va mai saturati



White Shadow
15th November 2006, 13:35
Fiecare dintre voi are un film ( sau mai multe ) pe care cred ca l-a vazut de foarte multe ori si tot va mai face placere sa-l vizionati chiar daca stiti toate fazele....care film detine recordul de vizionari ?

La mine cu siguranta Gladiatorul detine recordul.......sunt foarte curios ce vor posta fetele pe acest thread...sa fie oare Dirty Dancing ?

Hard
15th November 2006, 13:48
Titanic,Troy...
Am cunoscut cateva fete carora le-au placut Walk to remember si l-au vazut de cel putin 4 ori

Doctor_Satan
15th November 2006, 16:12
La mine pe primele locuri la vizionari se afla The Crow si Fight Club! Am pierdut numarul vizionarilor, dar sunt sigur peste 30 la fiecare!

irinaidu
15th November 2006, 16:42
intr-adevar nu stiu cum se face ca sunt unele filme la care chiar daca stii toate replicile parca tot nu te plictisesti.
eu am vazut de un nr pe care nu il mai retin de ori urmatoarele:
" philadelphia story"
" a cat on a hot tin roof".
de cate ori le dau astia pe tcm , nu ma pot abtine sa nu mai uit.
tot de f multe ori, dar nu chiar asa de multe ca primele am vazut si revazut:
10 things i hate about you
before sunrise si before sunset
playing by heart
dirty dancing si 1 si 2, dar evident mai des 1
gone with the wind
good will hunting

si recunosc ca sunt filme de fete. dar presupun ca e normal sa-mi placa filme de fete, nu? hi,hi!!!
nu pot sa ma uit de mai multe ori la fime triste. dar cele care ma binedispun cu siguranta vor beneficia de mai multe vizionari.

dan
15th November 2006, 18:27
imi place 'naufragiatul' cu tom hanks,ma uit la film de fiecare data cand e dat la tv.Imi place mai ales prima parte din film,pana cand revine acasa.

whisper
15th November 2006, 22:45
Cred ca ai o problema cu Dirty Dancing :P
Gone With The Wind Cred ca l-am vazut de vreo 5 ori si daca l-ar da si acum as vrea sa il mai vad:D
10 Things I Hate About You
Sound Of Music

Ady
15th November 2006, 22:53
Closer si Anything else ... le-am vazut de peste 15 ori pe fiecare ...

luma
15th November 2006, 23:33
"Gone With The Wind" nu mai stiu de cate ori l-am vazut...

White Shadow
16th November 2006, 00:43
imi place 'naufragiatul' cu tom hanks,ma uit la film de fiecare data cand e dat la tv.Imi place mai ales prima parte din film,pana cand revine acasa.

Si eu l-am vazut de foarte multe ori.....te-ai intrebat Dane cum te-ai fi descurcat tu daca ai ajunge pe o insula.....ce tare a fost faza aia cu nuca de cocos :happy .......imi plac filmele astea cu subiecate mai deosebite.

Inca un film pe care l-am vazut de multe ori.....Phone Booth , un film foarte simplu , tot filmul îi cu o cabina telefonica , un actor intr-o cabina telefonica si un lunetist.......chiar nu inteleg de ce tot imi vine sa ma uit la el......

irinaidu
16th November 2006, 00:49
misto phone booth. eu l-am vazut doar de 2 ori, dar cred ca daca o sa am ocazia o sa-l mai vad. chiar tare filmul!!

White Shadow
16th November 2006, 03:13
De la inceputul filmului deja intrii in subiect si parca esti obligat sa ramai pana la final sa vezi ce se intampla cu persoana din cabina telefonica , eu tot le recomandam la prietenii mei acest film si cand ma intrebau cu ce-i filmul le spuneam ca-i cu unu intr-o cabina telefonica si cu un lunetist....sa vezi ce radeau de mine cand le spuneam ca tot filmul vezi doar o cabina telefonica :happy.......le-am explicat ca trebuie sa mai vada si altceva , subiecte mai interesante , nu doar filme de actiune , gloante in cap si alte tampenii.

TaciAcolo
16th November 2006, 17:36
singur acasa 1 si 2 :ras-plans: :happy

Parazitu'1919
16th November 2006, 21:58
GLADIATORUL super:kiss:

pinki
17th November 2006, 01:19
gone with the wind detine recordul, cred ca l-am vazut de 7 ori si nu ma plictisesc niciodata :D

de asemenea, eternal sunshine... closer, big fish, fight club, corpse bride, sleepy hollow, piratii (ma rog, ce sa mai, cam orice film in care joaca johhny, e genial omul ) usual suspects... aaa, cred ca e cam lunga lista mea :D

pinki
17th November 2006, 10:17
si, desigur, nu stiu cum de=am putut sa uit aseara, trainspotting :D

ps: sunt misto filmele astea cu drogati, da' nu alea serioase, gen requiem for a dream :)

Jerry20cm
17th November 2006, 10:19
eu cred ca am vazut kickboxer de peste 30 de ori:D
asa am mai multe filme pe care le-as urmari de cate ori as putea. sa enumar cateva:D:
Un socru de cosmar(1 si 2)
Sleepers
American Pie(1,2 si 3)
etc. ca sunt prea multe:D

YoYoyOi
17th November 2006, 10:34
Top Gun

L-am vazut de zeci de ori, dar parca l-as mai vede inca de atitea ori. nu am reusit sa retin toate replicile:D

pinki
17th November 2006, 13:15
nici pe-asta nu l-am vazut... :hmm:

cred ca ar fi cazul sa ma mai uit si eu la filme de-astea de fete :D

TenisFan
17th November 2006, 17:42
The Shawshank redemption...The legend of 1900...The legend of Bagger Vance...Astea sunt doar cateva... ;)

phyxius
17th November 2006, 17:46
bune...

cred ca unul din filmele noi favorite e batman begins. trebuia oscar pt scenariu.

Gontel
17th November 2006, 17:57
Seria "Friday" cu Ice Cube, "Boyz n da Hood" (acelasi actor).

Cneazul
11th March 2007, 16:30
am vazut de vreo 20 de ori filmul american ninja!

Sasuke Uchiha
13th March 2007, 00:49
the mummy , trainspotting si Snatch de minim 10 ori pe fiecare

TenisFan
13th March 2007, 01:36
Seven,Fight Club... ;)

irinaidu
13th March 2007, 02:57
suspect dar fara sa-mi dau seama un film m-a luat prin surpindere. nu ma asteptam sa ma uit in repetir la transamerica. dar am facut-o si imi place filmul asta de fiecare data.
din pacate sunt unele filme la care as vrea sa ma mai uit dar nu le gasesc nicaieri. m-as uita la nesfarsit la litlle romance, dar l-am vazut doar de 3 ori, cand a fost la tv. :(

pinki
13th March 2007, 09:30
ia sa ma mai uit si eu inca o data la trainspotting, n-ar fi decat a 6a oara :D

irinaidu
13th March 2007, 12:27
si mie mi-a placut trainspoting si am monologul de la inceput si sfarsit in calculator, dar nu as putea sa ma mai uit o data la el. dar vizionare placuta pink!!!

GruppoApparte
18th March 2007, 19:04
A Walk to Remember si The Notebook

de fiecare data ma fac sa plang ... cred ca le'am vazut de vreo 5 ori fiecare

pinki
19th March 2007, 11:41
mai liviu, ce sensibil esti :ras-plans:

TaciAcolo
19th March 2007, 11:57
Singur acasa le-am vazut acum pe Protv again ...cad l-am vazut prima data la 6 ani lesinasam de ras :ras-plans:

Ess
19th March 2007, 17:12
7 mirese pt 7 frati, dancing in the rain, star wars - alea vechi, lotr, Seria BD cu toma caragiu, back to the future, etc...sunt prea multe.

adriana18p
20th March 2007, 22:11
nu ma satur niciodata sa ma uit la the crow .. brandon lee e genial... interviu cu un vampir, legenda calaretului fara cap... fight club..

Bumbescu
20th March 2007, 22:30
7 mirese pt 7 frati, dancing in the rain, star wars - alea vechi, lotr, Seria BD cu toma caragiu, back to the future, etc...sunt prea multe.

L-ai uitat pe Margelatu:D

Ess
23rd March 2007, 00:40
bine ma ciocoflendere :happy
ma cam dispera "saga-ua" ceea :D

sa fiu ontoppic: the bad, the good and the ugly

Prome
23rd March 2007, 13:32
scent of a woman si devil's advocate. greu ma satur de aceste 2 filme

stefy_deva
23rd March 2007, 13:48
eu ma despart greu de filmele cu jim carrey cum ar fi: Liar Liar(cel mai tare), Me, myself and Irene, Bruce Almgthy, Ace Ventura.......etc

e tare Jim in toate filmele

Datenshi
23rd March 2007, 13:56
La mine sunt multe. Daca ar fi sa enumar cateva: American Beauty, In numele trandafirului, Morometii, Asta seara dansam in familie, Usual suspects etc.

Bumbescu
23rd March 2007, 14:06
bine ma ciocoflendere :happy
ma cam dispera "saga-ua" ceea :D

sa fiu ontoppic: the bad, the good and the ugly

Dar recunoaste ca te excitai cand o vedeai pe Marga Barbu:happy

bmm
24th March 2007, 22:11
de vreo 15 ori am vazut "casablanca"; apoi vesnicul "pe aripile vantului" (nu de alta dar il dau astia pe tcm intr-o frenezie); si bineinteles tot ce da pro-tv-ul in reluare pana la saturatie (gen singur acasa si doamna doubtfire);
raman fana a filmelor clasice (am vazut de vreo trei ori si "rebel fara cauza" si "cineva acolo sus ma iubeste"); si multe altele, nu-mi amintesc acum

irinaidu
25th March 2007, 02:13
oooo, cum am putut sa uit de " cineva acolo sus ma iubeste " e asa de frumos filmul asta!!!! si eu l-am vz de multe ori. si e adevarat pe unele le dau astia la tcm la greu!!!

dardar_3
26th March 2007, 12:21
Apropo de numele threadului....

In primul an de facultate... proaspat ajuns in bucuresti nu prea aveam taine cu retele de net, etc....:D...

TeVeu nu aveam ...:D... (Daca murea nea Nelu' eram printre ultimii care aflam...)

in schimb aveam un calculator performant P4 la 2.8 Ghz... Hardisk de 80GB...(era mare atunci...:drak:)..... Si in acel hardisk vreo 30 de filme printre care enumar:
Van Wilder 1, Old School, Meet Joe Black, Lord of the Ring(I, II, III), Troia, American Pie 3, Patimile lui Iisus, Final Destination 1 si 2, Tacerea mieilor, Eurotrip, The ring, 50 First Dates, The Devil's Advocate, The Day After Tomorrow, Resident Evil: Apocalypse, Daredevil, Suspecti de serviciu, How High si mai sunt cateva...:D

Plictisindu-ma foarte des la cursuri si seminari(auzi tu.. sa faci matematica de la 8dimineata la 16 dupa amiaza...:groggy: ....... Tampeai nu alta) preferam sa ajung un pic mai rar pe la facultate(in momentul acela nu lucram... eram free...), poate uneori la o cafea prin centru sau la un biliard...Asta in cazul in care reuseam sa ma trezesc devreme...

De cate ori venea cate un prieten pe la noi(nr. am stat cu un tip super de treaba din Horezu...) mai puneam si cate un film daca ramanea peste noapte la noi... Un film pe care automat noi il vazusem deja...:D...

Lord of the ring am vazut in continuu 1, 2, 3 (binenteles cu o pauza mica de masa...)... Eram teleghidat dupa aia...

Un alt film care l-am vazut de 3 ori la rand intr-o noapte(nu pentru ca ma uitam ca bolovanu si nu intelegeam nimik) pentru ca mi-a placut mult de Jennifer Garner:kiss:... A avut un final trist...:(...

How High l-am vazut intr-o noapte si ramasesem fara tigari:headbang: ... Am mers apoi sa caut o benzinarie care accepta plata cu cardu pentru ca nu mai rezistam....


Cred ca aproape fiecare film l-am vazut de cel putin 10 ori si ajungesesem sa invat si replicile....

De cate ori faceam rost de 2,3 filme mai noi cu ajutorul unor prieteni din Regie eram cei mai fericiti... Binenteles ca le urmaream pe toate in seara respectiva....

PS: Dragi elevi, daca cititi aceste randuri, duceti-va la facultate si nu pierdeti timpul aiurea...:drak:

Kooler
26th March 2007, 13:06
Spaceballs...(parodia dupa Star wars). Si acum mai stiu replicile. Dar m-am cam saturat...

YoYoyOi
26th March 2007, 13:09
inseamna ca ai gresit threadul :D

SurvivorSoso
26th March 2007, 13:36
SCARFACE
The Godfather 1,2 (Al Pacino is the best!!!)
Memento
Back To The Future Trilogy
The Usual Suspects
The Shawshank Redemption
Raging Bull
Taxi Driver
The Quick And The Dead
BLOOD DIAMOND
The Aviator
The Departed (I saw "Mou gaan dou" too)
Donnie Brasco
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
A Beautiful Mind
Crash
REQUIEM FOR A DREAM
Donnie DARKO

costeaa
26th March 2007, 17:12
a walk to remebear:D

Kooler
26th March 2007, 19:35
inseamna ca ai gresit threadul :D

eeeee, inseamna...

E imposibil sa nu ma satur de un film.

TheIceMan
26th March 2007, 19:43
star wars.

007 series.

clawd
27th March 2007, 14:43
Are dreptate kooler...
Tin minte cand a aparut Matrix...
aveam un amarat de Pentium Pro la 200MHz, cu 64MB EdoRAM... si singurul film care mergea era asta... ca era un mpeg jegos...
L-am vazut de 36 de ori...
Acuma m-as uita din nou la el... dar nah...
In principiu... singurul film pe care l-am vazut de MAI multe ori... este TRILOGIA Star Wars (adica alea batrane...)

Grinco
27th March 2007, 14:51
Seria Godfather si Top Secret :D

bmm
27th March 2007, 21:48
am uitat de un film tare care l-am vazut de vreo 5 ori: "unora le place jazzul"; super comedie; marylin a fost delicioasa in filmul asta

Cneazul
4th April 2007, 10:34
"delicioasa":happy

bmm
4th April 2007, 16:43
"delicioasa":happy

era o parere personala in primul rand si in al doilea rand nu avem cum sa ne potrivim la gusturi atata timp cat am dublul varstei tale;
" de gustibus et de colores non discutandum"

Cneazul
6th April 2007, 16:58
am zis eu ceva rau de tine? sau de ce ai scris tu? chiar nu iti inteleg iesirea nervoasa.

little_earl
28th April 2007, 10:57
am vazut ieri Con Air pentru a 'nspea oara ... stiu ca nu e un film stralucit, plotul este imposibil, jocul actorilor lasa de dorit (in special nicholas cage) insa este exact ce vreau eu de la un film de actiune, si o sa-l vad de cate ori am ocazia :P

Tyler Durden
4th May 2007, 20:16
The Seven Seal.

Balaci
4th May 2007, 20:21
E fain The Seven Seal:) Mie personal cel mai bun al lui Bergman mi se pare Cries and Whispers,imaginile sunt superbe cel putin...
Filme de care nu ma satur ar fi multe:Andryi Rubliov,La vita e bella,Amelie,American Beauty, acestea intotdeauna mi-a placut sa le revad

Tyler Durden
4th May 2007, 20:29
mie imi place mai mult The seven seal poate si din cauza temei filmului care ma obsedeaza de multa vreme...

flor
4th May 2007, 20:29
monica sau fara rasuflare cu richard gere-mai vechi;si..nord si sud..

phyxius
4th May 2007, 20:30
The Seventh Seal

Balaci
4th May 2007, 20:30
mie imi place mai mult The seven seal poate si din cauza temei filmului care ma obsedeaza de multa vreme...

Sa inteleg ca ti-e frica de moarte:D
@phyxsius: Det sjunde inglet:P

Tyler Durden
4th May 2007, 20:33
The Seventh Seal

ai perfecta dreptate. imi fac mea culpa.
Balaci,nu e vorba neaparat de frica...dar nu as intra in amanunte d'astea pe un forum de sport.:D

phyxius
4th May 2007, 20:34
@phyxsius: Det sjunde inglet:P

Det sjunde inseglet ;)

Tyler Durden
4th May 2007, 20:36
ce neindurator sunteti domnule Pruteanu! :happy

Benny
8th May 2007, 16:55
....sunt foarte curios ce vor posta fetele pe acest thread...sa fie oare Dirty Dancing ?
Nu. De obicei sunt filme cu arbitrul ala. Cum ii spune ...? Brad Pitt.

Delia
30th May 2007, 13:12
The party, cu Peter Sellers
How to steal a million, cu Audrey Hepburn și Peter O'Toole
La dolce vita
The Godfather I
Cuibul de viespi
...și ar mai fi vreo câteva

Benny
30th May 2007, 14:35
Cool, the party a fost alaltaieri pe MGM.

Sasuke Uchiha
31st May 2007, 02:41
pulp fiction
:shock:

irinaidu
31st May 2007, 14:28
eu tocmai am revazut a nu stiu cata oara before sunrise si before sunset!!!! cred ca pot sa ma uit macar o data pe an la filmele astea. si daca trece suficient timp mi-e dor de ele!!!

Cneazul
31st May 2007, 16:27
eu am vazut de 4 ori lucky number slevin si click, filme care nu s-au lansat de foarte mult timp:D

phyxius
31st May 2007, 19:18
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Batman Begins

Bogdy LFC
31st May 2007, 20:06
Special Forces


http://www.imdb.com/gallery/ss/0324038/Ss/0324038/specialforcesL.jpg?path=gallery&path_key=0324038

baubau
5th June 2007, 16:23
Hm.. Al 5-le element sincer nu stiu de cate ori l-am vazut, culorile sunt extraordinare regia la fel iar distributia no comment! (cifra reala a vizonarii:cred ca de vreo 14 ori:D)

Donnie Brasco absolut toate reluarile de pe HBO:rolleyes: ,Dvd-ul de acasa inmultit cu 10000(cred?) pur si simplu nu ma satur de filmul asta, Al pacino in rolul mafiotului ratat e superb,iar Jhonnie Deep arata ca si baietii frumosi:lol: , stiu sa joace excelent (aproximativ 20 de ori!:D)

Pulp Fiction -demenetial ,replicile care le descoperi din nou dupa fiecare vizionare..si sunt singurul caruia i se face pofta de un burger cand Samuel L Jackson mananca unul?:D (habar n-am dar oricand m-as uita din nou)

Cidade de Deus cred ca de vreo 5-6 ori extraordinara cinematografia braziliana

Universal
6th June 2007, 15:35
Piratii din Caraibe 2

Andreiy
6th June 2007, 23:48
De Departe Titanic:(

Alkaid
8th June 2007, 15:16
Seria BD, Operatiunea Monstrul, Asta seara dansam in familie, Cuibul de viespi, Senatorul melcilor, Pisica alba pisica neagra.

gigiciuperca
17th June 2007, 18:24
Nasul, in special primele doua partie. Filmul asta este superb.

Si ar mai fi cateva: Gladiatorul, Stapanul Inelelor, Aviatorul

Matu
26th June 2007, 13:22
Pulp Fiction
American History X
Gladiator
Braveheart
Closer
Sin City
The Notebook
Die Hard

Le-am vazut de multe ori...foarte multe ori...shi daca nu ash fi in sesiune si nu ar fi vreme de plaja si si si si daca daca nu as avea ce face m-as uita din nou cu placere la oricare din ele.

Delia
27th June 2007, 12:19
Seria BD, Operatiunea Monstrul, Asta seara dansam in familie, Cuibul de viespi, Senatorul melcilor, Pisica alba pisica neagra.


In sfarsit cineva care mai e fan "Cuibul de viespi"! Imi vine sa mor de ras de fiecare data la partea in care Dinica si Moraru citesc scrisoarea lui Mircea catre Vanda!!! :lol:

"Conul Jorj munceste!" :happy

relansat
27th June 2007, 12:44
Multzam oameni. Chiar cautam un film romanesc bun, deci o sa aleg Cuibu` de viespi ;)

Cneazul
27th June 2007, 12:58
care te *renega:P

Platanu
2nd July 2007, 22:14
Unul din filmele mele preferate este "Falling down",cu Michael Douglas.Iata cateva fragmente din acest film:

http://www.youtube.com/watch?v=-eREiQhBDIk
http://www.youtube.com/watch?v=T9ckjELRL6Y&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=3TKrMbM0K6E&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=E73RM9gS7bU&mode=related&search=

angel_with_tail
3rd July 2007, 20:33
Sex and the city:D

si

Friends:D