PDA

View Full Version : pt iubitorii de basket



nr15
17th January 2005, 12:01
daca este cineva interesat de postere cu ORICE JUCATOR DE BASKET sau ORICE IMAGINE DIN BASKET la ORICE DIMENSIUNI ( de la dimensiuni normala de afis ..pana la dimensiuni de 3x2 m ...cat un perete intreg ) sa-mi scrie pe mail la adresa
nr15@home.ro

MadSkillz
17th January 2005, 12:24
Doamne ce afaceristi sunt astia ai lui Carter :)

Mihai
17th January 2005, 12:45
As dori sa achizitionez un poster de 24 m patrati (ca nu am stiut sa scriu 2 sus) Poti sa ma ajuti, a si posterul as vrea sa fie facut din matase fina (nu de la turci) facuta cu ajutorul unor viermi de vita nobila!

SE POATE???

danrogojan
18th January 2005, 15:13
ash dori un poster cu pistol pete pe un nou look pass.
de asemenea o imagine cu moneda pe care o ia chamberlain de pe panou.
a. sa nu uit. vreau neaparat red auerbach in delir dupa al 18 lea titlu.
si in incheiere, daca se poate, fata lui kemp dupa lister blister.

Raptor
18th January 2005, 15:37
Cu Earl "The Goat" Manigault n-ai ?

mishu
18th January 2005, 17:54
am si eu doo intrebari... daca tot e la caterinca
1. Cum adica 3x2 m... cat un perete intreg... da unde stai tu mama de ai asa pereti... la confort sporit...???
2. Poti sa-mi faci rost de un poster... cat un perete intreg... cu Anton Netolitchi cand a castigat primul titlu de campion cu Steaua? Da vreau calitate... sa nu vii cu poze decupate din Sportul... si marite...
3. Daca tot te-ai bagat pe forumul asta de ce nu mai zici si tu ceva aici la comun... ca d-aia e forum...??

danrogojan
19th January 2005, 13:54
poster cu mad skillz ai? varianta oldchool, cu plete?

nr15
19th January 2005, 14:07
mesaj pt toti :
am o gramada de poze si postere cu basket ..nu cu alte sporturi
pt cei care sunt cu adevarat interesati ...da aceste postere ies la calitate f buna si la orice dimensiune .
in plus daca cineva are o poza care ii place nu are decat sa mi-o trimita mie ..la o rezolutie respectabila( 300 dpi si dimensiunea pozei minim20-30 cent latime ,lungime)
si masina pe care o am eu o poate transforma intr-un poster de cativa metri in fct de dimensiunea dorita
ps: matasea fina din viermii aceia nobili tocmai am terminat-o ...dar promit sa achizitionez din nou :P

nr15
19th January 2005, 14:09
pt raptor:
postere cu earl nu am :( si mie imi pare rau
doar un film care mi-a placut mult ..dar pe care presupun ca l-ai vazut si tu

nr15
19th January 2005, 14:16
pt mishu:
nu am facut misto
chiar mi-am pus intr-o camera trei postere mari cu care am ocupat 3 pereti , 3 laturi alea camerei
si ca dimensiuni ele sunt 3 m lungime pe 1,80 inaltime cel mare ..si inca 2 ..de aprox 2mpe 1 m

nr15
19th January 2005, 14:19
iar apropo de "afacere"
inainte sa am posibilitatea asta pe care o am acum ...ma chinuiam sa gasesc un poster de 80 de cent prin revistele de basket si nu prea gaseam ceva care sa ma intereseze cu adevarat
acum ...orice poza pe care o am sau o aveti ..se poate tranforma in poster
si eu mi-am facut si cateva in care sunt prins eu intr-o faza dinamica (dand slam de ex)

Raptor
19th January 2005, 14:36
Cum adica "doar un film"? Te referi la "The Rebound"? Daca il ai sa ma anunti!

nr15
19th January 2005, 14:37
nu ...filmul parca se numete "the goat"

MadSkillz
19th January 2005, 14:39
poster cu mad skillz ai? varianta oldchool, cu plete?

Hahahhahahahhaaha, shhhhhhhh, taci ma!

Raptor
19th January 2005, 14:41
Mdea... oricum ar fi vreau sa fac rost de el!

nr15
19th January 2005, 14:53
o sa incerc sa iau de unde le am ..ca e pe caseta video de aia veche ..si sunt acasa la parintii mei casetele video ..iti dau un rasp manie poim daca l-am luat ..si daca da ...ti-l dau eu cumva

Raptor
19th January 2005, 14:54
Mdea. Ba tu joci in POLI sau pe undeva?

thekobe
19th January 2005, 18:16
raptor ala e filmul

Rebound: The Legend of Earl 'The Goat' Manigault (1996)
http://ia.imdb.com/media/imdb/01/I/90/53/80m.jpg

Raptor
19th January 2005, 18:26
Atunci cu atat mai bine :D

thekobe
19th January 2005, 21:28
15 niste preturi ceva ?

eddy_jozsa
19th January 2005, 22:26
Nu vreau sa stric afacerea domnului #15, dar de banii ceruti de el pe un amarat de poster, eu imi cumpar o fabrica de hartie si primesc imprimanta industriala pe gratis, ca bonus.

Oricum, nu cred ca iasa prea bine posterele alea, imprimanta tot imprimanta ramane. Anyway pt. asta trebe si poze de rezolutie f mare.

Numa pt. comparatie, la noi in Sibiu pt. imprimari in calitate foto (pe hartie) se plateste 15.000 pentru A4 si 25.000 pentru A3.

Mihai
19th January 2005, 22:30
Dar poate lucreaza la o imprimerie... Cat despre rezolutia foarte mare... Tu crezi ca pe afisele din oras sunt poza care au rezolutii MARI de tot?

Raptor
19th January 2005, 23:17
De la distanta mare se vede bine. Dar in cazul posterelor, nu cred ca vrei sa te uiti de la distanta mare la ele ... asta daca e asa cum spuneti voi.

thekobe
19th January 2005, 23:27
din cate stiu eu e o masinarie speciala pt d-astea, ceva cu p...
in fine sa ne lamureasca 15 ce si cum si niste $$ ca poate are noroc

nr15
21st January 2005, 14:05
k hai sa va lamuresc:
masina de care zice kobe ..se numeste plotter ..si asta poate fi in multe variante ..
cel pe care il am eu ...
are vreo 8 m lungime 3 latime si 2 inaltime ( nu-l am acasa evident:PP))
in alta ordine de idee ...nu e deloc avantajos nici pt mine nici pt voi daca vreti un poster mic (prin mic inteleg orice e mai mic de 1 m patrat)
masina asta e avantajoasa doar pt cei care vor postere sau afise mari .. de mai multi metri patrati ( si acum va intreb: daca cineva vrea unde isi poate face un poster de 6 metri pe 3 metri -prin absurd sa zicem ca ai nevoie de asa ceva pt o sala de basket- stiti voi unde sa faceti ? eu va dau raspunsul ..sunt 3 ,4 firme in cap[itala care fac asa ceva ..si la preturi destul de mari ...; la mine fiin vorba de o afacere "la negru " fara chitante taxe ..bla la bla ..pretul ar fi la jumatate fata de orice e in comert ...)
oricum un lucru e clar ..
genul asta de afacere nu prea ai cum sa-l faci cu pers fizice ( fff slabe sansele) ...doar cu pers juridice
in ce priveste cum sa vede ..
eu zic ca se vad bine ..altfel nu imi puneam eu la mine in camera ...nu-s nebun ..sa-mi uratesc spatiul in care stau
in ce priveste rezolutia pozei ...
cu cat e mai mare aceasta rezolutie ..cu atat posterele ulterioare ies mai mari ..
e greu de explicat pt cei ce nu stiu catusi de putin despre aceasta tehnologie ...ceea ce fac eu nu este un resample( adica marirea fotografiei artificial din photoshop ...cum fac mai toti cei care nu lucreaza profesional) ci iau poza asa cum e ea ..la rezolutia care este .. sa zicem 30 /20 cent la 150 dpi( asta o o poza nu mare nu mica ...comuna...si masina stie sa faca in asa fel incat din asta sa iasa un poster de 3/2m fara sa strice rezolutia
-ca sa intelegeti mai bine ...asa se fac toate afisele pe care le vedeti voi prin oras pe blocuri ..si cu asta ma ocup eu :P

in final pt edy: spune-mi si mie la ce pret poti tu obtine un poster 2/3m daca ar fi sa vrei asa ceva ..si iti voi dovedii ca pretul meu este la mai bine de jumatate

Mihai
21st January 2005, 14:53
Unde lucrezi tu??? poate ne stim! Cunosc pe cativa baieti care lucreaza la o firma d-asta de facut bannere! Ca sa nu facem reclama la firma da si mie un Pirvate Message!!!

nr15
21st January 2005, 16:02
am jucat si in poli si in studentesc si tineretului ..si in moisil ., caragiale, . si inca in vreo alte 10 locuri

Roz aka m!tz@
21st January 2005, 16:03
as dori si eu un poster cu iverson in orice ipostaza(de preferintza in timpul unui meci). vreau sa fie de 1 metru patrat. dar spune-mi cat costa si cum il pot lua si plati pt ca eu stau in targu-jiu. prin posta cred ca se poate rezolva nu? :D

nr15
21st January 2005, 16:08
da de putut se poate ...e cam naspa ca se mai adauga si pretul de transport
pe un poster de 1/1 ...eu nu as cere mult ..
dar incearca sa combini comanda ta cu a altcuiva sau ia tu mai multe ..iti zic de ce ..
o sa-ti convina si tie si mie ..
daca fac 1 singur ..eu oricum pierd mult material ..pt ca il bag in inprimanta ..
si trebuie sa iti cer cel putin 400 de mii ..
daca iei mai multe (peste7,8 buc) iti cer 150 de mii pe 1
acum vezi si tu cum iti convine
ps: faze cu iverson am la greu deci nu e o problema

Roz aka m!tz@
21st January 2005, 16:12
bine hai ca ma interesez si mai vorbim. da spune-mi cu tot cu taxele de curier cat o sa coste? mai mult de 200 mii?

nr15
21st January 2005, 16:14
habar nu am cat sunt taxele de curier ...
nu mi-am facut o afacere din asta ..
acum mi-a venit ideea dupa ce mi-am facut eu pt mine