PDA

View Full Version : Etapa 18: FC Vaslui - Rapid 1-1



Denis
28th November 2010, 14:49
Duminica, 5 Decembrie
Ora: 20:30
Digi Sport
Discutii inainte si dupa meci, aici.

delaoltenia
28th November 2010, 20:19
1 solist

Shinnok
28th November 2010, 23:50
1.

relansat
29th November 2010, 10:38
din nou spectacol garantat. 3 sau 4 la zero. daca joaca si mili cel putin juma de ora, sperante mari sa vedem un show de neuitat!

Stefan_Cel_Mare
29th November 2010, 20:46
meci greu , extraordinar de greu , mai ales dupa ce rapidul a luat-o la brasov , i-a bagat mumudica in sedinta ...1-0 sec !

SwedishMafia
29th November 2010, 20:48
ljubinkovic mai e la fc vaslui?castiga gazdele.adailton se ocupa de caz.:D sunt curios daca sumudica o sa-l schimbe pe coman.:)

Cristy RVD
29th November 2010, 20:53
final cu handicap 1, pontul weekend-ului.

relansat
30th November 2010, 14:22
e prin serbia marko din cate stiu eu

St3phano
30th November 2010, 16:44
1 solist lejer.
thumdica nu il poate surprinde pe tatae hizo.

nu prea am inteles de ce atatea reprosuri catre coman????

Farmecul Vietii
30th November 2010, 17:52
ljubinkovic mai e la fc vaslui?castiga gazdele.adailton se ocupa de caz.:D sunt curios daca sumudica o sa-l schimbe pe coman.:)

Ljubinkovic joaca la Sevojno,prima liga in Serbia din vara inca,iar din ce stiu eu Adailton se poate ocupa de alte cazuri,atata timp cat s-a "rupt" la meciul din Regie.
Pare solistul etapei atata timp cat Rapid e o corabie in deriva,iar capitanul un om fara de experienta in a redresa un titanic in cadere.Spada e acasa cu probleme familiale,Lazar si Cassio suspendati.Vaslui nu m-a impresionat,castiga prin valoare individuala,iar cand le oferi spatii cum a facut Pandurii iti cam semnezi singur sentinta.Sumi a dat lovitura anul trecut cu Bistrita la Vaslui dupa o performanta defensiva solida,iar Vasluiul poate fi anihilat usor,Astra a facut-o lejer,de ce n-ar face-o si Rapidul?nu trebuie sa castigam acest meci,un egal ne ajuta,n-ar trebui sa lasam spatii sau sa ne aruncam pueril in atac,oricum oameni de baza in ofensiva ne lipsesc.Cu putin noroc se poate scoate un 1-1,daca nu mai dormim in ghete la faze fixe.Astia ne-au ars si anul trecut dupa un gol din faza fixa,e timpul sa invatam din greseli!

relansat
30th November 2010, 23:06
nu stiti sa va aparati

Trim0b
30th November 2010, 23:20
cel mai greu meci din retur

sper sa castigam:D

Farmecul Vietii
1st December 2010, 10:16
nu stiti sa va aparati

nu zic ca nu e ceva adevar in vorbele tale insa poate ai dori sa verifici pe clasament sa vezi ca cifrele zic ca am avea cea mai buna defensiva.

Leo
1st December 2010, 10:34
X
1-1

relansat
1st December 2010, 10:58
m-am referit la faptul ca nu e stilul vostru. iar noi cand jucam cu echipe care se deschid in aparare, punctam

Farmecul Vietii
1st December 2010, 17:34
m-am referit la faptul ca nu e stilul vostru. iar noi cand jucam cu echipe care se deschid in aparare, punctam

mda,aici ai dreptate.

Cristy RVD
1st December 2010, 20:47
dupa ce ca suntem asa um suntem ne mai fac si astia.

http://rapidisti.gsp.ro/stiri/20375/cassio-si-lazar-doua-etape-de-suspendare-si-amenda-de-2-000-de-lei-fiecare.htm - asta dupa ce au fost eliminati gratuit.

samar
1st December 2010, 21:38
Mda....traiasca puscariasul de la LPF,sefii si subordonatii lui:rosu:

App. Nica ala nu e acelasi nenorocit care a fost pe margine si la furtul din ghencea de acu cativa ani impotriva CFR-ului??!!!:mda:

Trim0b
1st December 2010, 22:55
dupa ce ca suntem asa um suntem ne mai fac si astia.

http://rapidisti.gsp.ro/stiri/20375/cassio-si-lazar-doua-etape-de-suspendare-si-amenda-de-2-000-de-lei-fiecare.htm - asta dupa ce au fost eliminati gratuit.

lazar putea sa ia 15 ca nu ma suparam...

razwan_vs
1st December 2010, 23:46
meci greu ...s-ar putea sa se joace pe zapada :(

Donadone
2nd December 2010, 08:00
Cred ca e momentul ca ,copos sa fluture niste bani pe la nasul rapidistilor de aceea prevad un 1-2

dble13
2nd December 2010, 13:39
Egal 2-2

Datenshi
3rd December 2010, 08:45
E frig rau. Mercenarii nostri au un instinct de conservare extrem de dezvoltat, posibil ca din cauza vremii nefavorabile sa alerge si ei si sa scoata cel putin un punct.

Denis
5th December 2010, 01:15
Frumos ar fi sa se termine = /hello

TaciAcolo
5th December 2010, 19:41
cum e vremea?:D la vaslui...

florin_vs
5th December 2010, 19:48
senin dar foarte frig ! sa speram ca aici in Moldova inca o data raul, ramul, vantul, zapada, gerul ne vor fi prieteni numai noua :ok: din pacate nu cred ca vor fi multi vasluieni pe stadion dar asta e ... ne'am obisnuit

SexyBoy
5th December 2010, 20:32
Link,va rog?.
Multumesc.

Trim0b
5th December 2010, 20:35
http://tvonline.link-tv.ro/home/36-tvonline/178-Digi%20Sport

Vandam
5th December 2010, 20:46
Ce culoare are echipamentul rapidistilor ? :D

delaparis
5th December 2010, 21:18
Ce gol !!!

Lordul
5th December 2010, 21:25
ce executie ! incredibil....

numai goluri frumoase acum iarna....

D.Stoica

R.Costin

Seydou Keita

El Pistolero
5th December 2010, 22:27
1-1
cineva vorbeam de macel pe aici...

Datenshi
5th December 2010, 22:35
Ce mentalitatate de *****, sa bubuie ca soarecii toate mingile ca sa scape de ele.

Farmecul Vietii
5th December 2010, 22:37
Sumi a dat lovitura anul trecut cu Bistrita la Vaslui dupa o performanta defensiva solida,iar Vasluiul poate fi anihilat usor,Astra a facut-o lejer,de ce n-ar face-o si Rapidul?nu trebuie sa castigam acest meci,un egal ne ajuta,n-ar trebui sa lasam spatii sau sa ne aruncam pueril in atac,oricum oameni de baza in ofensiva ne lipsesc.Cu putin noroc se poate scoate un 1-1,daca nu mai dormim in ghete la faze fixe.Astia ne-au ars si anul trecut dupa un gol din faza fixa,e timpul sa invatam din greseli!

stie ma asta,da-l in plm
ne-am dus la ciupeala si am reusit.Bun joc defensiv pe un teren greu.punct muncit

relansat
5th December 2010, 22:49
am si eu cateva lucruri de spus, daca imi permiteti: hizo, mosule, cat timp mai tii vedeta in teren ca m-am saturat de aerele lui? da, despre wesley vorbesc, acest ***** ambulant cu basini pe el. acelasi om care prefera sa-si bage pl in faza si sa ceara fault in loc sa continue, sa traga de el. prefer de un milion de ori mai mult un gheorghiu muncitor decat un pianist ca wesley! hizo, de milisavljevic ce plm se mai aude, mai prinde vreun minut in tricoul rvasluiului sau deja i-ati pregatit un transfer?
si-acum felicitarile de rigoare ... rapidule, daca erai baiat destept puteai pleca cu toate cele trei puncte asta seara. asta seara noi am fost mercenarii, in niciun caz voi. ahhh, si ptr sburlea: du-te la baschet fratica! acolo se dicteaza fault mai usor. arbitraj de nota 10+. s-au lasat multe "avantaje", iar fazele au curs cum trebuie, desi se putea si mai bine.
in incheiere multa m#ie celor care au scandat impotriva lui frunza sau macar au indraznit sa ii spuna un du-te mai incolo. ati uitat prea repede ....

relansat
5th December 2010, 23:09
acum am vazut si declaratiile unui penibil, care cic-ar fi antrenorul rapidului. sumudica i se spune. dap, ala care se gandeste daca-si da demisia sau nu. a fost peste vaslui asta seara :happy (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/am-fost-peste-vaslui-meritam-mai-mult-as-prefera-sa-se-joace-ultima-etapa-nu-putem-sti-ce-va-fi-la-anul-7782629). cand bornescu trage de timp de prin minutul 1, iar alti colegi de-ai sai se tavalesc in chinuri la cea mai mica piedica, clar ati fost peste vaslui. daca as fi patronul rapidului, maine l-as da afara! :) in fine, oricum nu mai rezista mult, asta e clar.

Stefan_Cel_Mare
6th December 2010, 00:07
imi aduc aminte de lacatus care spunea ceva ce genu : punct cu punct se ... . om vedea ce :D
tot repeta comentatorul ala :- 10 grade :O

Denis
6th December 2010, 02:20
Frumos ar fi sa se termine = /hello

Yessss! :D