PDA

View Full Version : Etapa 18: Oțelul Galați - Sportul Studențesc 1-0



Denis
28th November 2010, 14:48
Duminica, 5 Decembrie
Ora: 13:00
GSP TV
Discutii inainte si dupa meci, aici.

Denis
28th November 2010, 17:21
Mare atentie la Varga si Balan. Trebuie sa avem 2 fundasi laterali in forma de zile mari. Statura nu va conta atat de mult precum viteza, asadar Costin si Sarghi (sau Perendija) trebuie sa joace ceva mai retras decat de obicei pentru a nu lasa spatii libere in spatele apararii pentru mult mai rapizii Varga si Balan. Curelea trage bine cand prinde un culoar de sut, asadar va trebui tatonat la fiecare ocazie. Cu Viglianti absent as prefera sa vad pe Paraschiv in atac si Iorga in spatele sau. Cred ca s-ar simti mai bine acolo decat pe flancuri. Oricum, Pena pare sa fi capatat incredere imediat dupa ce a inscris golul victoriei de ieri si a aratat ca mai dorea sa mai inscrie odata.

Va fi un meci lafel de important ca si cele de pana acum. Sa incepem returul cum am inceput si turul, cu o victorie in fata Sportului.

delaoltenia
28th November 2010, 20:17
1 solist

Dregan
29th November 2010, 11:01
Otelul acasa 7 victorii 2 egaluri 0 infrangeri
Sportul deplasare 0 victorii 0 egaluri 9 infrangeri

Sper sa nu facem vreun "otelism".

Otelism = obisnuinta formatiei Otelul Galati de a pierde cu o echipa care se afla pe ultimul loc si are infrangeri pe linie.

Elphax
29th November 2010, 11:08
ce bun ar fi un egal in meciul asta :)

Vandam
29th November 2010, 11:15
Otelul acasa 7 victorii 2 egaluri 0 infrangeri
Sportul deplasare 0 victorii 0 egaluri 9 infrangeri

Sper sa nu facem vreun "otelism".

Otelism = obisnuinta formatiei Otelul Galati de a pierde cu o echipa care se afla pe ultimul loc si are infrangeri pe linie.

Da exact asta sper si eu... De ambulanta nino-nino Otelul m-am plictisit in campionatele trecute.
Un soi de ambulanta campionatului am fost de altfel si cu Victoria Branesti.

fl0o
29th November 2010, 13:57
Nu pierdem nici in meciul asta. Dar va fi greu, avem multi suspendati.

St3phano
29th November 2010, 14:01
Otelul acasa 7 victorii 2 egaluri 0 infrangeri
Sportul deplasare 0 victorii 0 egaluri 9 infrangeri

Sper sa nu facem vreun "otelism".

Otelism = obisnuinta formatiei Otelul Galati de a pierde cu o echipa care se afla pe ultimul loc si are infrangeri pe linie.

aici intra si obisnuita ceea (ce e drept acum apusa) de a da meciuri fara discriminare in retur pt bugetul de anul urmator?
:D

Denis
29th November 2010, 15:04
Cred ca banii obtinuti pentru un amarat de blat is cu 5000% mai putini decat o calificare in cupele europene.

St3phano
29th November 2010, 16:51
corect, dar in trecut (lucru notoriu) nu exista buget pt mentinerea in cupe europene, astfel ca in retur se practica sportul mentionat mai sus.

asta evident, nu are legatura cu ce este acum la club. felicitari de toamna.
:ok:

Dregan
29th November 2010, 18:27
aici intra si obisnuita ceea (ce e drept acum apusa) de a da meciuri fara discriminare in retur pt bugetul de anul urmator?
:D

Visati in continuare:lol:

St3phano
29th November 2010, 18:32
pai ce sa visez ca asta a fost deja :)

Dregan
30th November 2010, 09:43
Otelul e una din cele mai curate echipe din Liga I si asa a fost mereu, dar unora le place sa manance o gramada de... bors.

Hard
30th November 2010, 09:53
Nenea Siman, trezeste-te si scoate banu` acum cand ai ocazia :D .

Denis
30th November 2010, 16:04
Daca nea Siman scoate banu la noi, ii luam si banii sii si batem. Ar avea mai mult succes la arbitri. :ok:

St3phano
30th November 2010, 16:26
Otelul e una din cele mai curate echipe din Liga I si asa a fost mereu, dar unora le place sa manance o gramada de... bors.

glumeato.
mai citeste ceva istorie acum vreo 10 ani si apoi mai vedem.

Hard
30th November 2010, 17:12
Daca nea Siman scoate banu la noi, ii luam si banii sii si batem. Ar avea mai mult succes la arbitri. :ok:

Pai nu m-am referit ca scoate banul la voi, ca doar voi trageti la titlu :)
:happy

*Coco*
30th November 2010, 17:22
Otelul acasa 7 victorii 2 egaluri 0 infrangeri
Sportul deplasare 0 victorii 0 egaluri 9 infrangeri

Sper sa nu facem vreun "otelism".

Otelism = obisnuinta formatiei Otelul Galati de a pierde cu o echipa care se afla pe ultimul loc si are infrangeri pe linie.

De obicei cand se intalnesc asemenea echipe, gazdele nici o infrangere si oaspetii nici o victorie, echipa oaspete reuseste sa se impuna.:mda:

Dregan
30th November 2010, 19:28
glumeato.
mai citeste ceva istorie acum vreo 10 ani si apoi mai vedem.

:*:*^:^*:^::&)::#%:#%:#::

Vandam
30th November 2010, 20:33
glumeato.
mai citeste ceva istorie acum vreo 10 ani si apoi mai vedem.

Tu fiind sustinatorul carei echipe ? Cumva steaua ??? :happy Daca e asa cum banuiesc vezi-ti de "valiza" ta si lasa-ne pe noi.

Leo
30th November 2010, 20:42
1 solist.

Denis
30th November 2010, 22:01
Pai nu m-am referit ca scoate banul la voi, ca doar voi trageti la titlu :)
:happy

Ne batem pentru un loc mai inalt decat locul pentru care va bateti voi. :evil:

Ontopic, batem cu 2-1. Paraschiv si Antal, respectiv Varga.

La Multi Ani Steel! :bere:

Casuba
30th November 2010, 22:08
ce bun ar fi un egal in meciul asta :)

Frate, du-te si te plimba cu cercul pana la meciul de la Bistrita ca ai sa vezi acolo un X ...ca tot va place asa mult

Denis
5th December 2010, 01:27
Echipe probabile:

OȚELUL: Grahovac - Râpă, Perendija, Costin, Sălăgeanu - Neagu, Filip - Antal, Paraschiv, Ilie - Pena
SPORTUL: Viciu - Farmache, Patriche, Rațiu, Cazan - Varga, Bălan, Cruceru, Ferfelea, Maxim - Dobre

Omul cheie al Otelului: Paraschiv
Omul cheie al Sportului: Varga

Declarații înainte de meci:

Florin Tene: "Ne așteaptă un meci dificil cu cea mai constantă echipă a campionatului, o echipă foarte bine organizată. Mergem să luăm cel puțin un punct. Nu este o misiune imposibilă, pentru că nu jucăm împotriva Barcelonei sau a Realului. Oțelul are cel mai bun grup din prima ligă și își merită locul în clasament. Dacă vor avea liniște până la final vor putea produce o mare surpriză."

Dorinel Munteanu: "Sunt convins că returul va fi mai greu decît turul, din toate punctele de vedere! Duminică vom avea un joc extrem de greu cu Sportul, o echipă imprevizibilă, o echipă cu jucători valoroși, care poate oricând să producă o surpriză. Vreau să fim concentrați, să avem o atitudine foarte bună. Vacanța începe abia după cele două jocuri din retur programate în acest an și sunt convins că băieții noștri vor înțelege acest lucru și vor da maximum pentru aceste jocuri importante și grele. Sportul este mai periculoasă decât Brăneștiul fiindcă ocupă ultima poziție deși are un lot valoros. Nu suntem favoriți la acest meci și trebuie să dăm totul pentru a obține victoria după cele 90 de minute. De ce este cel mai greu meci? Pentru că joacă prima cu ultima clasata, de aceea voi mai avea discuții cu băieții ca să-i conștientizez. Sportul vine practic să-și joace una dintre ultimele șanse."

SwedishMafia
5th December 2010, 10:03
A nins sau ninge la galati?se joaca meciul?sa stiu daca il iau la pariuri:D
red:ok:

Redboy
5th December 2010, 10:10
Sigur se joaca... E cam ger aici la Galati, dar de nins, n-a nins decat pe 1 decembrie. Ieri a plouat...

Si conform site-ului oficial, terenul va fi ok (http://otelul-galati.ro/stiri.php?id=2910&page=1) . :D

Denis
5th December 2010, 10:19
Iar ne arbitreaza cap de lemn? :no:

Teren cu suprafata rapida, care va favoriza stilul de joc al lui Balan, Varga, si Ferfelea de la Sportul respectiv Antal de la Otelul.

Denis
5th December 2010, 12:56
Otelul incepe cu: Grahovac - Rîpă, Sg. Costin, Perendjia, Sălăgeanu - I. Neagu, I. Filip - Antal, G. Paraschiv, S. Ilie - Pena

Sportul incepe cu: Viciu - Farmache, Patriche, Lung, Maxim - Cruceru, Pătrașcu - Ferfelea, T. Bălan, Varga - Curelea

Denis
5th December 2010, 13:49
Grahovac, ingerul nostru pazitor! Tine-o tot asa Graho! :yeah:

relansat
5th December 2010, 13:52
0-0 la pauza. hai cu golul otelul!

Denis
5th December 2010, 14:33
Haaaaaaaaaaidetzi ba cu golul!!!!

Hey, hey Otelul! :D

cryrad1975
5th December 2010, 14:39
goool pena!

relansat
5th December 2010, 14:41
esteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!

Lordul
5th December 2010, 14:48
mult mai greu cu Sportul decat cu alte echipe

Lordul
5th December 2010, 14:55
Salgeanu cat pe aici de 2-0

victorie OTELUL !

Denis
5th December 2010, 15:04
Haaaaaaaaaaidetzi ba cu golul!!!!

Hey, hey Otelul! :D


goool pena!


Trebuia sa strig eu. :P

Bine ma, cum era melodia aia? "Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc, OTELUL eeeeeeeee, OTELUL eeeeeeee!" :yeah:

Trim0b
5th December 2010, 15:07
Trebuia sa strig eu. :P

Bine ma, cum era melodia aia? "Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc, OTELUL eeeeeeeee, OTELUL eeeeeeee!" :yeah:

succes in grupele CL:ok:

fl0o
5th December 2010, 15:11
Sportul nu-si merita pozitia.
Otelul a jucat bine, a castigat... bravo noua !
Forta Otelul !

jonsnow
5th December 2010, 15:35
campeones /hello/hello/hello

:ok:

Bumbescu
5th December 2010, 15:42
In mod normal nu-i mai poate opri nimeni, in afara de, eventual, ticalosia conducatorilor care vor sa-l vanda pe Rapa.....cum plm sa vinzi un jucator bun si tanar pe cateva sute de mii de euro, cand ai sansa sa castigi 12 milioane daca iei titlul.

fl0o
5th December 2010, 15:45
In mod normal nu-i mai poate opri nimeni, in afara de, eventual, ticalosia conducatorilor care vor sa-l vanda pe Rapa.....cum plm sa vinzi un jucator bun si tanar pe cateva sute de mii de euro, cand ai sansa sa castigi 12 milioane daca iei titlul.Da' care e problema ta ma ?
Si cu Ripa si fara el Otelul tot aceleasi sanse le are in campionat.

Jardel
5th December 2010, 16:03
Felicitari Otelul! Sper din toata inima sa luati campionatul!

bada_otelul
5th December 2010, 16:05
In mod normal nu-i mai poate opri nimeni, in afara de, eventual, ticalosia conducatorilor care vor sa-l vanda pe Rapa.....cum plm sa vinzi un jucator bun si tanar pe cateva sute de mii de euro, cand ai sansa sa castigi 12 milioane daca iei titlul.

Rapa a facut 3 meciuri proaste si 0 bune de cand a debutat la nationala, asa ca nu vad cine ar putea da banii ceruti pe el, in momentul de fata. Cred ca cel mai bun transfer in iarna ar fi un sponsor, care sa aduca ceva bani seriosi la echipa.
Oricum azi am jucat prost. Dar si alte dati am pierdut puncte prosteste. Pana la urma avem punctele pe care le meritam.
P.s. meseriasa executia lui Pena.

Bumbescu
5th December 2010, 16:07
Da' care e problema ta ma ?
Si cu Ripa si fara el Otelul tot aceleasi sanse le are in campionat.

N-am ma nicio problema, comentam doar...
Eu zic sa vindeti toti jucatorii, ca tot atatea sanse o sa aveti....

relansat
5th December 2010, 16:10
ripa=jucator bun? voi va bateti pla de mine? :cry:
bumbescule, sa fim serioi ...

Echo
5th December 2010, 16:16
Uite-așa ne prinde și anul nou pe locul 1… Bravo băieți! De pe acum ne-ați făcut Sărbătorile fericite. Să ne reîntâlnim sănătoși pe "Oțelul" la primăvară la lumina reflectoarelor.
Impresia mea este că echipele mai slab cotate au jucat împotriva noastră cu mai multă determinare decât o făceau de obicei, dar până la urmă de aici s-a făcut diferența între noi și ceilalți în turul ăsta de campionat. Determinarea noastră a fost peste cea a adversarilor, direcți sau indirecți. Noi ne-am văzut de treaba noastră și am cărat mingea spre poartă, iar alții, în lipsa rezultatelor au făcut și încă fac spectacole ieftine pe la TV.
Succes pe mai departe Sportului... este o echipă care a arătat prin jocul de azi că își merită locul în prima ligă.

Patriots
5th December 2010, 16:22
succes in grupele CL:ok:

Mai e mult pana acolo. Trebuie ca baietii sa ramana umili si sa continue ceea ce au inceput. Desi la inceput nu eram un mare fan al lui Dorinel , pot spune ca a schimbat intr-un mod incredibil aceasta echipa :ok:

Vandam
5th December 2010, 16:29
campeones /hello/hello/hello

:ok:

Mai e mult prea mult de jucat ca sa ne vedem campioni.

Razvan T.
5th December 2010, 16:36
Otelul ierneaza pe primul loc :yeah:

Elgorriaga
5th December 2010, 18:19
Cum bine zicea marele poet Dante Alibecu ... pardon, Alighieri ... în nemuritoarele sale versuri:

"De la Roma pîn-la Lazio
Nu-i echipă ca Galațiu'!
Și din Bombay pînă-n Malta
Ca Oțelul nu e alta."

Bine, Dante ținea cu Fiorentina, dar omul a știut să recunoască valoarea :D

atdi
5th December 2010, 22:35
Felicitari galatenilor pentru parcursul din acest tur de campionat! Sper sa isi pastreze forma aratata pana acum si in retur.

cryrad1975
6th December 2010, 00:41
Felicitari Otelul! Sper din toata inima sa luati campionatul!

frumos spus din partea suporterilor civilizati ai altor echipe. mai e foarte mult de munca pana la sfarsit, chiar daca e sa plece Rapa cred ca sunt solutii in locul lui, in primul rand Samuel Cojoc. important e sa nu ne pierdem mijlocul cred eu, Neagu, Giurgiu, Iorga, Antal, chiar sai Ilie, Paraschiv, Viglianti sunt cei care au dus greul acestui tur in forta. sa nu uitam ca mai avem in lot un Avram, Garleanu, Cucu, foarte promitatori. Una peste alta au fost si meciuri proaste dar nu putem uita victoriile mari cu Steaua,Dinamo,Craiova, etc
suntem mandri de voi!

delaparis
6th December 2010, 00:52
Galati ia campionatul daca nu greseste lamentabil. Nu vad in mod normal cine va contesta. Timisoara nu mai are antrenor, Vaslui bate pasul pe loc, iar singurele echipe "serioase", adica Dinamo si Rapid, sunt la .... puncte distanta. :D

aLLiin
6th December 2010, 01:00
Dinamo echipa serioasa? Eh! Ps felicitari dorinele...

Vandam
6th December 2010, 01:02
Galati ia campionatul daca nu greseste lamentabil. Nu vad in mod normal cine va contesta. Timisoara nu mai are antrenor, Vaslui bate pasul pe loc, iar singurele echipe "serioase", adica Dinamo si Rapid, sunt la .... puncte distanta. :D

Si tu ai fost serios pana la un punct unde ai dat cu bata-n balta si-ai esuat lamentabil. Dinamo echipa serioasa ? :happy:happy:happy

delaparis
6th December 2010, 01:04
stati mahhh ... ati vazut ghilimele acolo? ... alea "" :)
Singura echipa serioasa este CFR dar si asta e la "sute" de puncte. Deci ....

cryrad1975
6th December 2010, 01:14
stati mahhh ... ati vazut ghilimele acolo? ... alea "" :)
Singura echipa serioasa este CFR dar si asta e la "sute" de puncte. Deci ....

CFR e echipa serioasa dar n-au antrenor, si daca se confirma cu Sabau la ei....o sa devina o gluma CFR-ul, mai sus de locul 6-7 nu termina.
Steaua si Vaslui cred ca vor fi cei mai puternici adversari in retur

atdi
6th December 2010, 02:30
frumos spus din partea suporterilor civilizati ai altor echipe. mai e foarte mult de munca pana la sfarsit, chiar daca e sa plece Rapa cred ca sunt solutii in locul lui, in primul rand Samuel Cojoc. important e sa nu ne pierdem mijlocul cred eu, Neagu, Giurgiu, Iorga, Antal, chiar sai Ilie, Paraschiv, Viglianti sunt cei care au dus greul acestui tur in forta. sa nu uitam ca mai avem in lot un Avram, Garleanu, Cucu, foarte promitatori. Una peste alta au fost si meciuri proaste dar nu putem uita victoriile mari cu Steaua,Dinamo,Craiova, etc
suntem mandri de voi!

Avram e un jucator talentat, dar ar trebui sa-i bage cineva mintile in cap, ca deja are 20 de ani impliniti si timpul zboara.

Denis
6th December 2010, 07:11
Otelul ierneaza pe primul loc :yeah:

Intr-adevar, un scaun foarte confortabil. Sper sa nu ni-l fure nimeni nici in primavara.

ichigo
6th December 2010, 18:26
denis, felicitari pentru locul I ocupat la finalul acestui an. si m-as bucura ca voi sa luati titlul. :yeah: