PDA

View Full Version : Meci amical: Romania - Moldova



iulian
14th January 2005, 01:35
Romania va juca un meci amical cu Moldova pe 20 Aprilie. Jumate din incasarile de pe bilete vor fi donate pentru a ajuta victimele in urma cutremului din sud-estul Asiei

adi_cta
14th January 2005, 01:54
Si cu cealalta ce o sa faca?

giovanni BV
15th January 2005, 20:04
Frumos gest din partea ambelor Federatii , acest joc va fi primul test pentru echipa condusa de Piturca , si vom vedea si noi la ce nivel de pregatire sintem inainte de "tsunami"-ul care vine in curind pentru Nationala Romaniei in preliminariile pentru Germania 2006 !!!

Rechinul Ucigas
15th January 2005, 22:15
bate Romania cu 3-0 !

Mihai
15th January 2005, 22:22
Bate lejer Romania! Da sper sa dea si amaratii aia un gol ca deehhh tot romani sunt si ei :evil:

Catalanul
15th January 2005, 22:42
acest joc va fi primul test pentru echipa condusa de Piturca...:confused: daca meciul asta va fi un test cel din martie ce va fi? examen de capacitate... BAC :D eu cred ca ai uitat de meciul cu Olanda, care se va disputa inaintea acestui amical :)... si ca dau si eu un pronostic, bate Romania cu 3-1 :cool:

realmadrid.com
16th January 2005, 13:02
Un 4-1 cred ca va reusi Romania :D, in cel mai bun caz, daca nu si un 2-0 ar fii bun:D

Mariusmadmax
16th January 2005, 15:12
Puternic adversar !
Bey ce pierdere de vreme !!!
Cred ca scorul s-au evolutia , n-au nici o relevanta in perspectiva intalnirii cu Olanda !!!!!

alejandro
18th January 2005, 12:16
Care amarati va batem cu un...1:1 de va sar ochii:D
unde se va juca?Daca jucam la Tiraspol mai veniti? :drak:
P.S.:fie-va mila nu ne dati mai mult de 5 :P

Zebrone
18th January 2005, 16:04
vorbim de aceeasi moldova care a facut egal cu italia :o:
poate bat verisorii ca o sa rad 3 zile :D

Mihai
18th January 2005, 16:07
S-a dus era cashketei! Deci sper sa nu mai avem parte de surprize d-astea:D Nu mai cobi si tu mai...

Zebrone
18th January 2005, 16:09
nu cobesc,ghicesc :D

Mihai
18th January 2005, 16:13
Da ce maaa, te-ai dus la mama omida sa-ti spuna viitorul???
Oricum daca luam bataie ne facem de rusine mai mult decat imi imaginam vreodata!

Zebrone
18th January 2005, 16:15
pai putem sa ne facem de rusine mai mult decat ne-am facut deja?

Mihai
18th January 2005, 16:17
Corect si pentru asta avem de multumit "celor 3 magi de la rasarit": Mitica, Nasu si Tata Puiu!

Zebrone
18th January 2005, 16:20
si pe nea jean si restul hoardei unde-i lasi?

Mihai
18th January 2005, 16:25
Aia sunt un fel de guvern al esecului! Eu am vorbit de presedinte si presedintele de la senat si deputati:D

Zebrone
18th January 2005, 16:28
Unde se joaca meciul dincolo sau dincoace de prut? Sau e pe teren neutru, in Transnistria? :D

alejandro
18th January 2005, 16:55
Daca vreti sa jucati moldova pe un teren excelent dar cu arma la tampla - vom juca la tiraspol,iar daca vreti sa jucati fara tancuri in jurul vostru dar pe un noroi fara margini - veniti la chisinau :D
@alpi - cand a facut moldova egal cu italia? :thinkso: asta nu-mi amintesc stiu ca cu scotia am facut egal,dar cu italia am pierdut prin golul lui Alex...sau tu vorbesti de vreun meci de mai inainte?Nu-mi amintesc.... :confused:

Zebrone
19th January 2005, 09:51
Ai dreptate am dat-o eu in bara :headbang:
Am fost derutat, nu cumva golul Italiei a venit foarte tarziu in joc?

muthantu
19th January 2005, 12:21
Italia a inscris in ultimul minut daca imi amintesc eu bine.

Sasuke Uchiha
19th January 2005, 14:45
sa dau un pronostic,bate romania 4-1 :drak:

alejandro
20th January 2005, 16:12
Am fost derutat, nu cumva golul Italiei a venit foarte tarziu in joc?
Golul Italiei n-a venit deloc tarziu,a inscris alex in min 32 :headbang: <oricum ma bucur ca a facut-o el si nu altul:D>,dar nu mi-a placut deloc cum au jucat italienii - nu intelegeai care-s moldoveni si care-s italieni:Ddaca calicii astia ai nostri nu ar fi ratat in fazele cand au fost 1 la 1 cu Buffon..... :evil: da' las' ca vor nimeri poarta lu' Popa sau... cine va fi?Lobont isi revine pana atunci? :)

Mariusmadmax
22nd January 2005, 19:17
Care amarati va batem cu un...1:1 de va sar ochii:D
unde se va juca?Daca jucam la Tiraspol mai veniti? :drak:
P.S.:fie-va mila nu ne dati mai mult de 5 :P
scuze , n-am vrut sa fiu rau ...
Insa gandesc din perspectiva meciului cu Olanda !!!
Ma bucur si de vizita lui Basescu acolo , precum si de acest amical cu "ai nostrii" ... insa - repet - in perspectiva meciului cu PORTOCALA ...

alejandro
1st March 2005, 16:24
Romania va juca un meci amical cu Moldova pe 20 Aprilie. Jumate din incasarile de pe bilete vor fi donate pentru a ajuta victimele in urma cutremului din sud-estul Asiei
Cred ca pana atunci aia isi vor reface singuri casele:D

CoolRain
8th March 2005, 13:05
Eu spun ca nu-i batem nici pe moldoveni! Mai ridica cineva mana?

deko
12th May 2005, 21:38
meciul se va juca la Bacau pe 24 mai la ora 20.
iar tineretul la piatra neamt. castigam oricum.

GoPens
13th May 2005, 21:26
ce nu se joaca pe teren neutru? la Cetatea Alba, de exemplu :drak:

cyber_goool
13th May 2005, 23:36
Pai normal ca o sa castigam, daca e sa fie ceva mai da arbitrul 1,2 moldoveni afara si tot cam atatea penaltyuri. Meciurile cu moldovenii au fost pt. ale mai ridica moralul la ai nostrii ca prea o luau de la toti :drak:

alejandro
14th May 2005, 15:18
aveti grija de moral in continuare :drak: o sa fiti la pamant dupa meci (si la propriu :D )succes,sper sa treceti mijlocul terenului :P

deko
19th May 2005, 14:13
hai Romania
Hai Bacaul!

Deluxe
20th May 2005, 02:19
I´ve seen the U21 team (echipa de tineret) for this game and Pulhac, the Dinamo player, is not there. If I´m not wrong he´s still young enough to play with them. There are other players out, like both Cristea or Prepelita, but I think it was a good game to give Pulhac a chance, don´t you think?

vitalie_killer
23rd May 2005, 19:01
Romania este favorita si cred ca va castiga(cu vreo 2:0 sau 3:1), dar cred ca va avea unele probleme. Principalul este jocul din Olanda, unde trebuie de invins cu orice pret pentru a mai avea sanse REALE la calificare, dar va fi foarte greu, aproape imposibil. Oricum meciul cu Moldova este unicul in care nu tin cu Romania.

SORENSEN
24th May 2005, 01:19
Mi-a placu gluma de la un post TV care l-a intrebat pe Lobont dc a auzit cum ca jucatorii moldoveni vor sa-i de gol din "palitura de osanda" :D
In rest sper ca va fi un meci bun facut de "obositi" astia , parca vin la munca silnica nu la un meci al NATIONALEI :headbang:

Am@DEUS
24th May 2005, 06:19
Eu zica o sa fie un egal 1-1 , egalam in minutu` 90 gol Lobont din penalty.
La infrangere se va spune ca a fost doar un amical si ca nu conteaza.

Sa il vedem pe niculescu daca va trage un sut spre poarta cand fundasii moldoveni nu se vor mai da la o parte si cand portaru nu va mai dansa hip hop cu mainile in aer inainte sa suteze "clau-gol" la poarta.

Mare pacat ca nu joaca mutu , aveam si noi sansa unica sa castigam cu Moldova !!

Bine ca apuca si Lobont sa mai apare si el intr-un meci , fie si el amical , ca prea a aparat numai la antrenamente.

BigBenWallace
24th May 2005, 07:42
Anyone has a linlk to a live stream for this game? Tvr1 online nu difuzeaza gameul because of copyrights.

esku
24th May 2005, 12:08
daca nici pe Moldova nu o mai batem atunci am ajuns rau de tot........:rosu:

RstInPc
24th May 2005, 12:22
Eu nu inteleg o chestie. De ce naiba jucam marti ? :o: Exista o motivatie plauzibila ?

DaRk_Star
24th May 2005, 14:51
Eu nu inteleg o chestie. De ce naiba jucam marti ? :o: Exista o motivatie plauzibila ?

ar fi doua motive:
1.miercuri este finala champions league (go liverpool! :D )si probabil nu s-a vrut o profanare a acestei zile de sarbatoare cu un meci intre selectionatele divizionare ale romaniei si moldovei,doua state ex-comuniste...
2.jucatorii castiga o zi de odihna pentru meciurile din penultima etapa...de ce sa mai stea si miercuri cu stresul meciului?

clar,da?:)

oricum,suna-l pe piti...el stie sigur..:D

Mihai
24th May 2005, 16:42
1-1 in minutul 38 la tineret...
O greseala mare a lui Moti! Cum dracu poti sa bagi pe unu de la ultima calsata :headbang: Noroc ca-i doar amical!
Daca il vad si pe Plesan ma omor :ciocan:

alsign
24th May 2005, 20:28
România



Antrenor Victor Piturcă

Lobont - Contra, Ghionea, Tamas, G.Coman - Fl. Dumitru, Ov.Petre, Plesan, D. Munteanu - Grigorie - Cl. Niculescu

Rezerve: D. Coman, Maftei, Dică, D. Niculae, Mazilu, Pascovici, Cocis

Deci Plesan joaca !!!!!!

Deluxe
24th May 2005, 21:15
Of course Plesan plays, why not? He´s one of the best players in Divizia A.

1-0 la pauza. Niculescu a marcat. (In Romanian :) )

Pancujunior
24th May 2005, 21:45
Hai ca ii batem pe fratziori..2-0 pana acum

Thanya
24th May 2005, 21:49
Uff..ce ne-am face noi fara dinamovishti? :D :P

Pancujunior
24th May 2005, 21:51
de ce tanya..pana acum au dat gol un dinamovist si un stelist..urmeaza un Rapidist :D

Thanya
24th May 2005, 21:55
Mda....de stelist nu jtiam,acum am aflat :D.Repidishtii nu au simtul portii,mai vreau un gol de la Niculescu :D

ADelPiero
24th May 2005, 22:37
felicitari Romania pentru victorie ... sa speram ca tot 2-o pentru Romania se va termina si urmatorul meci ;)

irriducibile_01
24th May 2005, 22:37
eu stau shi ma intreb care-a fost rostul meciului asta ???

andreiush
24th May 2005, 22:44
Eu m-am uitat 30 de minute si am plecat de la tv. Pur si simplu n-am avut ce vedea in acea jumatate de ora. Si rar mi se intampla sa nu ma uit la un meci al nationalei... de fapt.. poate de aceea nu m-am uitat pana la sfarsit... fiindca n-a fost nationala...

baden
24th May 2005, 23:34
N-a fost meciul nationalei ci a unei selectionate divizionare ... si daca ai fi incercat sa alergi dupa o minge pe un teren pe care cu doua ore inainte s-au scurs aproape 15 litri de apa pe metru patrat ... in juma' de ora ... ai sti ca proba e adevarata. Terenul ... a fost pana la urma practicabil ...

Concluzii ...
Cocis - are loc de titular in nationala (stie sa accelereze jocul in fazele depoarta, strange, face presing) ... si cred ca e jucator util intr-o formula cu 2 atacanti si 2 mijlocasi centrali ofensivi.
Florentin Petre e o solutie viabila pentru centrarile excelente pe care le executa ... dar intr-un meci cu olanda n-ai multe oportunitati de centrare si e prea fragil intr-o lupta corp la corp.
Foarte interesanta e capacitatea fundasilor prezentati de Piturca in acest meci de a urca si de a crea superioritati, culoare si a ameninta poarta - toti fundasii prezentati de Pitzi stiu sa suteze (ar pune probleme mijlocului olandez obisnuit sa blocheze culoarele de pase la mijlocul terenului ...i-ar obliga sa vina sa atace omul)
In conditiile acestea creste rolul fundasilor laterali care trebuie sa acopere bine terenul si sa aiba ambitie si capacitate de efort mare.
Coman e bun

Eu cred ca daca Pitzi si-a propus sa testeze iar meciul cu moldova a fost o ocazie buna. Scorul, adversarul efortul jucatorilor si realizarile tehnice cred ca au contat mai putin. Si daca nu va lua decat un jucator in lotul cu Olanda ... jocul a fost un castig si pentru el si pentru jucatori (Plesan, Dica, Pascovici si ceilalti au dovedit ca au valoare suficienta) - Problema e la Pitzi ....

irriducibile_01
24th May 2005, 23:41
bla-bla-bla

ronaldinho
25th May 2005, 00:06
baden as mai adauga la ce ai spus tu......posesia, faptul ca moldovenii nu au avut o ocazie clara.....una peste alt si eu zic ca a fost un meci util, in care cred ca scpul principal a fost de a testa jucatori precum coman, grigorie sau cocis, care pot aparea oricand in primul 11 intr-un meci oficial.

RstInPc
25th May 2005, 07:25
1-1 in minutul 38 la tineret...
O greseala mare a lui Moti! Cum dracu poti sa bagi pe unu de la ultima calsata :headbang: Noroc ca-i doar amical!
Daca il vad si pe Plesan ma omor :ciocan:
Mai traiesti ??? :P
Si cica pe Moti l-a acontat Dinamo :o:

Despre meci. Un joc de uzura care n-a multumit d.p.d.v. tehnic dar prin care s-au castigat niste posibile solutii pentru viitoarele meciuri oficiale.

PS: Pentru cei care fac prima pagina la Onlinesport. Mai tata, cum pana mea a marcat Danciulescu ? A dat gol din China ? Ce sut puternic trebuie sa aiba !

mortu
25th May 2005, 07:27
un meci neinteresant

pashpa
25th May 2005, 07:50
Dar cum sa fie acest meci interesant??? CHiar asa am ajuns sa luptam cu Moldova pt nijte GOLURI??????

mortu
25th May 2005, 07:54
drumul spre holland trece pe la bacau un kkt nici o treaba
putea sa joace cu o divizionara b

pashpa
25th May 2005, 07:59
Mah da pana la Holland mai este de mancat kkt.Nu avem noi fata de aia.Am jucat cu Moldova ce naiba!!!!!!!!!!!!!!

mortu
25th May 2005, 08:01
da moldova doar e din CCCCCCCCCCCCCCc

pashpa
25th May 2005, 08:05
Da Moldova e doar un test obosit,adik nu am avut adversar si am batut doar cu .........................................

mortu
25th May 2005, 08:09
am pariat ca se marcheaza mai mult de 4 goluri dar nu am stiut ca o sa fie terenul greu si romani nu i-si pot face jocul

pashpa
25th May 2005, 08:11
Mah da trebuia sa te astepti la un meci nasol!!!!!!Totusi suntem cam spre zero ce naiba!

Bancaru
25th May 2005, 10:32
Ce mai antrenor si Piturca... Inca o data se dovedeste ca echipa nationala, lotul, se alcatuieste pe alte criterii decat cele sportive. Lobont - ii intindem o mana lui Lobont cand avem cel putin 2 portari in divizia A care apara de 3 ori mai bine la ora asta: Cristi Munteanu si Danut Coman. Nu conteaza, Piturca s-a impacat cu Ion Becali (ce zi istorica!!!). Tamas - sa-l puna pe el fundas ca doar a frecat bancile pe la Galata si la Moscova. De ce sa ii bage pe Flavius Moldovan sau pe Ionut Rada care in aceste momente dau un randament pe aceste posturi de invidiat. Florentin Dumitru, febletea, sau, tinand cont de inamltime, febletica lui Piturca a intrat pe teren. Nu are importanta ca la Steaua a prins "from time to time" echipa. Ovidiu Petre abia intors de prin spitale din Bologna a primit si el o mana de ajutor de la selectioner. Remarcati cate maini are Piturca. Nu conteaza ca are 3 meciuri (poate nici pe alea) in picioare. Cand juca bine nu-l baga nimeni. Acum este fost/ viitor "stranier". Niculescu, un golgeter fabricat precum si servantul lui, Grogorie, aruncati si ei in teren din primul minut. Sa nu se supere Nea Ando. Si nici Victor Becali, ca si Niculescu merita sa plece. La cati fundasi a pacalit el... Sau asa crede el, saracul.
Sper sa-l vad pe Gigel Coman si in meciurile oficiale. Sa ii intinda o mana si lui Caramarin. Si lui Olah. Si ei merita. Oare Farul nu are jucatori care pot veni la lot? Si care sa poata juca cu Moldova. De la Rapid nu putea sa-l ajute si pe Vasilache? Nu lupta cinstit si Burdujan pentru un loc cat mai sus in ierarhia golgeterilor. Poate si Bucur. In fine... Sa fie la ei.
O sa faca si Piturca rahatul praf dupa care o sa se refugieze iar la Gigi Becali in curte. Sau tarc.

pashpa
25th May 2005, 10:48
Cam mult scrii Bancare!Un meci modest oricum!!!!!!!!!!!

cafea
25th May 2005, 10:55
Acest meci a fost un meci extraordinar comparativ cu Romania-Armenia!!!!!De ce nu au fost adusi acesti jucatori si atunci?Cred ca peste un an daca Romania continua sa joace in halul acesta nici Moldova dar nici echpa de bucatari din Cipru nu o sa mai vra sa joace cu noi!!!!!!!

Bancaru
25th May 2005, 11:35
pashpa, poate esti tu obisnuit sa citesti putin. Eu am facut cateva remarci. Daca vedeam mai mult de 20 minute din meci cred ca puteam sa spun mai multe. Dar ce ma bag eu...

deko
25th May 2005, 13:53
e tare faza aia cu golul din partea lui danciulescu
pacat ca a plouat torential la Bacau,pt ca ma fi vazut si noi alt fel de spectacol.

sa-i batem noi si pe holandezi cu 2-0 si sa nu se mai oftice nimeni!

andreiush
25th May 2005, 14:10
Da ce crezi ma ca Olanda e Moldova? Buna gluma:lol:

pashpa
25th May 2005, 14:34
Unde e echipa nationala a Romaniei de alta data?????????Suntem putin distrusi domnilor!Chiar cu Moldova am ajuns sa jucam??????Oare ce ne fac olandezii??????????????

Bancaru
25th May 2005, 14:58
e tare faza aia cu golul din partea lui danciulescu
pacat ca a plouat torential la Bacau,pt ca ma fi vazut si noi alt fel de spectacol.

sa-i batem noi si pe holandezi cu 2-0 si sa nu se mai oftice nimeni!
Macar de ar fi singura. Dar sunt la greseli...
Cica Piturca este multumit .

andreiush
25th May 2005, 15:49
Asta cu multumirea e greseala lui Piturca, nu a OLS-ului;)
Oare cum poti fi multumit dupa un astfel de meci si cu astfel de jucatori? Ciudat...

sun
25th May 2005, 16:18
ce va fi de c***t mare de tot ( si din ala gros si imputit ) ? meciul cu Olanda va fi . Dar mai presus de orice declaratiile de genul " mergem sa castigam , sa luam 3 puncte "( ce glume bune ) . Put de la o posta toti ( primul care a dat tonul la declaratii este MUTU) care a spus ca " asa cum ei ne-au batut aici , asa ii putem bate si noi acolo" :rosu:

Sa i-o spuna lu MUTU asta , pe cine pacaleste ? ADEVARUL E CA : "asa cum ei ne-au dat 2-0 aici , cu gol in secunda 40 , asa ne vor bate acolo cu 4-0 "
A sosit vremea sa tacem si sa jucam . Bine , rau dar sa jucam fotbal.

ps. FRANTA-UNGARIA este amicalul care ii va prilejui revenirea lui Djibril Cisse :ok:

Bancaru
25th May 2005, 17:56
Mie imi place cum il cheama pe ala: Catinsus. Si ca treaba sa fie completa exact cand se faceau glumite pe seama numelui sau, Catinsus a fost surprins de cameramani cand se cata in jos, la cocosel...

fia
25th May 2005, 18:00
Asera trebuia sa iesim pe strazi sa sarbatorim! A batut Romania ... Unde sunt suporterii de alta data?

Neamtu
25th May 2005, 20:11
Nu vi se pare ca sunteti cam pesimisti? In primul rand, Piturca a vrut sa testeze niste jucatori care nu au mai jucat in ultimul timp la nationala si voia sa-si dea seama de forma lor. Jucatori precum Ogararu, Petre Marin, Flavius Moldovan erau cunoscuti de catre Piturca. In schimb, jucatori ca Niculescu, Grigorie, Tamas nu au mai fost de mult timp la nationala, iar selectionerul nu putea sa-si dea seama de capacitatile lor din meciurile lui dinamo din campionat. Se stie bine de ce.
Pana la urma io zic ca a fost un test util, in care Niculescu a demonstrat ca este un bun atacant, Dorinel poate face fata la 37 de ani programului miercuri-sambata cu brio, iar daca terenul era practicabil poate vedeam si faze mai spectaculoase.

baden
25th May 2005, 22:53
Eu raman la parerea ca oricat de prost ar parea ca a jucat nationala si oricat de slaba pare moldova ... meciul a fost util pentru pitzurca si chiar si pentru cativa jucatori. Eu cred ca o parte din jucatori aveau nevoie de aceasta reuniune (chiar daca numai dpdv psihic ... ex. Lobont si Plesan).

be@
26th May 2005, 11:34
Nu vi se pare ca sunteti cam pesimisti? In primul rand, Piturca a vrut sa testeze niste jucatori care nu au mai jucat in ultimul timp la nationala si voia sa-si dea seama de forma lor. Jucatori precum Ogararu, Petre Marin, Flavius Moldovan erau cunoscuti de catre Piturca. In schimb, jucatori ca Niculescu, Grigorie, Tamas nu au mai fost de mult timp la nationala, iar selectionerul nu putea sa-si dea seama de capacitatile lor din meciurile lui dinamo din campionat. Se stie bine de ce.
Pana la urma io zic ca a fost un test util, in care Niculescu a demonstrat ca este un bun atacant, Dorinel poate face fata la 37 de ani programului miercuri-sambata cu brio, iar daca terenul era practicabil poate vedeam si faze mai spectaculoase.

BUN!!!!!!
SI PE OLAH,CEI DOI MUNTEANU DE LA NATIONAL SAU PE RADA DE CE NU I-A TESTAT ?
PITZI,PITZI,LASA-NEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!

Neamtu
26th May 2005, 13:18
BUN!!!!!!
SI PE OLAH,CEI DOI MUNTEANU DE LA NATIONAL SAU PE RADA DE CE NU I-A TESTAT ?
PITZI,PITZI,LASA-NEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!
Eu nu-l simpatizez pe Piturca, dar in acest caz exagerezi. Sunt multi jucatori promitatori, dar niciodata nu poti sa-i multumesti pe toti. Mie-mi plac de exemplu Nicolita, Cristocea, Olah, Cristi Munteanu etc. Eu zic ca ar trebui sa-i acordam credit lui Pitzi deocamdata.

Marius DG
26th May 2005, 14:07
Ce mai antrenor si Piturca... Inca o data se dovedeste ca echipa nationala, lotul, se alcatuieste pe alte criterii decat cele sportive. Lobont - ii intindem o mana lui Lobont cand avem cel putin 2 portari in divizia A care apara de 3 ori mai bine la ora asta: Cristi Munteanu si Danut Coman. Nu conteaza, Piturca s-a impacat cu Ion Becali (ce zi istorica!!!). Tamas - sa-l puna pe el fundas ca doar a frecat bancile pe la Galata si la Moscova. De ce sa ii bage pe Flavius Moldovan sau pe Ionut Rada care in aceste momente dau un randament pe aceste posturi de invidiat. Florentin Dumitru, febletea, sau, tinand cont de inamltime, febletica lui Piturca a intrat pe teren. Nu are importanta ca la Steaua a prins "from time to time" echipa. Ovidiu Petre abia intors de prin spitale din Bologna a primit si el o mana de ajutor de la selectioner. Remarcati cate maini are Piturca. Nu conteaza ca are 3 meciuri (poate nici pe alea) in picioare. Cand juca bine nu-l baga nimeni. Acum este fost/ viitor "stranier". Niculescu, un golgeter fabricat precum si servantul lui, Grogorie, aruncati si ei in teren din primul minut. Sa nu se supere Nea Ando. Si nici Victor Becali, ca si Niculescu merita sa plece. La cati fundasi a pacalit el... Sau asa crede el, saracul.
Sper sa-l vad pe Gigel Coman si in meciurile oficiale. Sa ii intinda o mana si lui Caramarin. Si lui Olah. Si ei merita. Oare Farul nu are jucatori care pot veni la lot? Si care sa poata juca cu Moldova. De la Rapid nu putea sa-l ajute si pe Vasilache? Nu lupta cinstit si Burdujan pentru un loc cat mai sus in ierarhia golgeterilor. Poate si Bucur. In fine... Sa fie la ei.
O sa faca si Piturca rahatul praf dupa care o sa se refugieze iar la Gigi Becali in curte. Sau tarc.

Mor cind trebuie sa iti dau dreptate :ok: dar aici ai perfecta dreptate ..la meciul cu Moldova ar fi trebuit sa puna jucatori cu potential si nic decum pe cei care vrea el sa le de-a o mina de ajutor.. Ov.Petre desi joaca la Poli nu stiu daca are stofa de nicvel international ( parca e prea lent un pic !) iar Tamas la fel inca poate si mai slab .Olah trebuia sa fie in teren ,Caramarin ..nu zic munteanu e un om deosebit si probabil ca din punctul de vedere moral merita sa fie capitan ...dar daca asta a fost un meci AMICAL cu scopul de avea ceva jucatori noi ..pai atunci asa trebuia facut ...eu cred ca actualmente cel mai bun portar este C Munteanu deci Lobont trebuia sa ia loc pe banca si sa ia lecti ...in fine noi sintem numai fani iar Piturca antrenorul ...mai mult ca sigur ca este inca o campanie ratata ..

khaos1ft
26th May 2005, 16:05
Vad ca asa cum Puiu avea un fix cu Soava :no: , Piti il iubeste mult pe Pompilica S. Sau mi se pare mie? Ca il lauda cam peste tot si il vede ca fiind solutia mult cautata ptr postul de fundas stanga (in lipsa lui Rat). sper sa aiba dreptate!

andreiush
26th May 2005, 19:23
Intr-adevar... cu pompilica pe stanga si fl dumitru pe dreapta ii batem pe olandezi...:headbang::headbang::headbang: