PDA

View Full Version : Iubeste Echipa Locala-nu Pe Cele Din Capitala!



STEELMAN
14th November 2006, 13:09
traim intr'o tara in care idealurile au cam disparut si patriotismul local de asemenea e pe cale de disparitie.dar uite ca mai sunt baieti care sunt hotarati sa faca ceva in cazul nostru pt echipa care ne face sa mai traim.de aceea nu acceptam travestiti si oameni care nu sunt devotati si pentru care falsele valori au devenit obiceiuri constante.suntem nebuni, dar nebuni dupa OTELUL GALATI .da vrem o sectiune OTELUL .una intradevar devotat ,o sectiune pura idealista lipsita de falsele valori.
este momentul sa ne alegem un moderator.eu STEELMAN nu concep ca avem un moderator care nu inetelege si nu va intelege nici odata ca bigamia e pedepsita prin LEGE!de accea votez "jos sclavagismul din romania"

SORINULTRA
14th November 2006, 13:20
respectati va valorile si credinta , niciodata un stelist nu poate sa ma modereze pe mine , trebuie sa intelegem ca vremurile se schimba si intradevar nu mai acceptam pseudosuporteri care posteaza la suporter otelul poze cu el de pe ghencea . stelistilor intelegeti odata ca se strange latul in curand nu v om mai avea sclavi in GALATI , traim si respiram doar pentru otelul galati . jos sclavagismul, jos bigamia

starsteel
14th November 2006, 13:25
Ati schimbat tactica? Se pare ca prin absenta nu ati reusit sa va atingeti obiectivul....incercati sa fiti incisivi? Totul depinde de mine, eu la santajul vostru nu cedez doar am explicat, punem un moderator ce va modera cu mine dupa care ma retrag si incerc inca un moderator galaten in locul meu. Singura conditie e sa nu ma iritati si va veti atinge scopul insa numai cu acordul meu deci eu va recomand rabdare.

STEELMAN
14th November 2006, 13:25
starsteel.ca om jos palaria.caracter deosebit.ca suporter -e o trompeta nu va intelege nici odata.daca are un pic de constiinta in el(si are!) probabil se va lasa la mana lui.sa vedem am vazut multe la viata mea.TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!

starsteel
14th November 2006, 13:30
Ce rezultat la poll?!.....:happy

SORINULTRA
14th November 2006, 13:32
nu fii paranoic , nu avem nimik cu tine doar ca esti suporterul unei echipe care peste maxim 2 ani nu v a mai avea nici un sclavosuporter in orasul nostru

starsteel
14th November 2006, 13:34
Stiti foarte bine ca e imposibil oricat de tare va doriti asta.

King of Hell
14th November 2006, 13:36
Starsteel, scoate de la echipe favorite steaua, scoate porcaria aia de semnatura...si nu mai zice nime nika :D iti pui baietii in cap degeaba. daca esti stelist, tine-o ptr tine.

SORINULTRA
14th November 2006, 13:38
te ai dat pe fata , esti doar un trisor , macar o data in viata ta de stelist recunoaste ca ai trisat , specific lui mm si jjii

King of Hell
14th November 2006, 13:42
PS....dc is 99 voturi la DA? ca n-o votat nime!

Vadim
14th November 2006, 13:46
1. Nu inteleg remarca legata de 'sclavagims'.

2. Nu inteleg ce cauta aici King of Hell, care e din Cluj.

3. Nu inteleg de ce sunt 99 de voturi din 'burta'.

King of Hell
14th November 2006, 13:46
Imi sustin fratii patrioti locali in lupta lor importiva bigamiei :D ce-i asa greu de inteles?

SORINULTRA
14th November 2006, 13:46
pt ca e un trisor , exact cum ma asteptam

Leutzz-Korn
14th November 2006, 13:48
Prietena, scoala, munca...toate acestea pentru un om de rand sunt aspecte primordiale in viata sa...pentru noi insa ele au intrat intr-un con de umbra...totul, pentru ca in viata noastra am cunoscut un sentiment inegalabil...dragostea pentru Otelul Galati...traim pentru echipa asta...ne bucuram pentru ea, plangem...desi ne este greu, incercam ca tot ce apartine de aceste culori sa fie cat mai pur, cat mai inteligibil, de aceea unul din aspectele pe care noi le consideram importante este fiecare segment ce compune acest intreg(Otelul) sa fie de cea mai buna calitate...
Nu putem concepe sa fim condusi de o persoana a carei inimi nu bate doar pentru aceste culori...este inadmisibil...Otelul e un mod de viata si nu putem permite ca cineva sa-si bata joc de viata noastra!
Vrem moderator care sa traiasca la fel ca si noi DOAR pentru Otelul...alta alternativa nu exista!

Sergiu
14th November 2006, 13:48
Sa intelegem ca starsteel e bigam?

STEELMAN
14th November 2006, 13:50
popica parca trbuia sa ajungi la anlize la spital.chiar mai e nevoie sa postezi(postam) pe un forum lipsit de adevarate valori?nu vezi e CLAR!!!!!!NU AVEM NIC O SANSA CITEZ PE ss "Stiti foarte bine ca e imposibil oricat de tare va doriti asta.
"

starsteel
14th November 2006, 13:50
Starsteel, scoate de la echipe favorite steaua, scoate porcaria aia de semnatura...si nu mai zice nime nika :D iti pui baietii in cap degeaba. daca esti stelist, tine-o ptr tine.

Nu sunt ipocrit deci ce simt aia spun cu voce tare iar "porcaria de semnatura" e cartea de aur a fotbalului romanesc chiar nu mi-am putut inchipui ca poate deranja pe cineva sa zicem impartial....baietii ii pun in cap ca doar i-am carat in spate asa ca nu e nicio problema.

starsteel
14th November 2006, 13:53
PS....dc is 99 voturi la DA? ca n-o votat nime!
E o frauda extrem de greu de depistat .....:P

malexoid
14th November 2006, 13:57
Ce rezultat la poll?!.....:happy

interesant de stiut cine sunt cei 99 care au votat pro?
de ce nu se poate vedea asta???

SORINULTRA
14th November 2006, 13:59
un infractor ramane un un infractor indiferent de metodele prin care fura..... hotul tot hot ramane , ce i mi pare rau e ca un stelist are dreptul sa baneze fanii otelului , desi moral mai bine ai baga capul in pamant ca strutul , VOI N E FACETI ORAUL DE RAS

STEELMAN
14th November 2006, 14:00
puteam sa pariez ca diablo va vota pro ss

SORINULTRA
14th November 2006, 14:02
ai un vot si ala al tau

starsteel
14th November 2006, 14:02
Nu va fi singurul o va face si viitorul moderator de pe Suporter Otelul?

Kainsashiki
14th November 2006, 14:02
normal ca pariez pro starsteel.

chiar si voi ati recunoscut ca a facut mult bine pt aceasta sectiune!

Leutzz-Korn
14th November 2006, 14:09
normal ca pariez pro starsteel.

chiar si voi ati recunoscut ca a facut mult bine pt aceasta sectiune!
Vorbesti serios?cum adica normal ca ai votat pt ss?tu vezi ce scrii?

Kainsashiki
14th November 2006, 14:18
tu te intelegi ?!

Leutzz-Korn
14th November 2006, 14:21
Cum sa fie normal, ca pe forumul Otelului sa fie moderator un stelist?e ridicol...de ce nu se pun moderatori craioveni la sectiunea petrolului?aradeni la sectiunea poli timisoata si tot asa?asa ti se pare normal?

Kainsashiki
14th November 2006, 14:22
altcineva mai bun nu exista in momentul asta!

starsteel
14th November 2006, 14:24
Exista cineva potrivit pt. Suporter Otelul va invit sa-l votati pe RA, chiar va rog........garantez pt. el.

STEELMAN
14th November 2006, 14:24
buuuuun!!!!!!
sa spunem ca au fost alte perioade in care nu era miscarea asta pe sectiunea otelul
dar daca ai putina demnitate si ceva constiinta ai fi de acord sa facem alegeri anticipate .evident vor vota doar otelarii.sau esti ceausescu?

starsteel
14th November 2006, 14:27
Propunerea imi apartine e un drept pe care il am ca moderator, cand tu vei avea acest drept poti sa faci la fel.

STEELMAN
14th November 2006, 14:32
si ceausescu tot presedinte a fost.si doar daca vroia el putea fi numit altcineva la conducere.evident nu ar fi vruut niciodata....sa fii sanatos 1000 de ani!!!!!!!!!!!!!

Vadim
14th November 2006, 14:50
Steelman, moderatorul al doilea pe Otelul va fi pus, alaturi de Starsteel pentru o vreme. Apoi mai vedem. Iti convine, nu iti convine asta e situatia. Daca mai faceti scandal aici, o sa inchid threadul.

Vadim
14th November 2006, 14:51
Inca un lucru: ai modificat intrebarea din poll, care intial era alta. Cred ca votul nu mai are nici o valoare.

STEELMAN
14th November 2006, 14:55
daca consideri ca e scandal ai toata puterea sa il inchizi.faci cum(ce) crezi.e forumul tau.eu zic ca e cea mai transparenta si eleganta metoda sa scapam de juma' de otelari.sunt vinovat ca iubesc prea mult echipa .

Andutzu
14th November 2006, 15:08
bai omule' cedeaza si tu cuiva postul de moderator doar vezi ca nu esti acceptat...
trebuie un otelar adevarat nu o corcitura...

starsteel
14th November 2006, 17:01
Atentie la cuvintele folosite gen corcitura suna cam peiorativ....s-a terminat cu dadaceala, de-acum functie de postare te lipesti de-o penalizare. Rimeaza, nu! :D

starsteel
14th November 2006, 17:06
Inca un lucru: ai modificat intrebarea din poll, care intial era alta. Cred ca votul nu mai are nici o valoare.
Eu am modificat intrebarea deoarece de fapt asta era scopul poll-ului chiar daca intrebarea era ocolitoare.

SORINULTRA
14th November 2006, 17:16
ca om esti ok dar intelege ca esti doar un stelist si nimic mai mult. nu te da otelar ca nu iesti , e ca si cum un italian ar tine si cu juve si cu milan, un spaniol si cu real si cu depor. etc, etc, nu prea se leaga nu?

Dregan
14th November 2006, 18:12
Steelman, moderatorul al doilea pe Otelul va fi pus, alaturi de Starsteel pentru o vreme. Apoi mai vedem. Iti convine, nu iti convine asta e situatia. Daca mai faceti scandal aici, o sa inchid threadul.

Nu facem scandal. Vrem ca pe SUPORTER OTELUL sa avem un moderator 100% otelar si nimic mai mult.

SORINULTRA
14th November 2006, 19:10
:ok:

Vadim
14th November 2006, 20:30
Nu scrie nicaieri ca trebuie sa fie moderator pe Suporter un fan ultras get-beget. Nu e un criteriu. Daca unii se pun pe pozitii de forta, treaba lor. Procedeaza gresit, pentru ca Starsteel a spus ca va pune si un moderator care sa fie 100% ultras de interval.

starsteel
14th November 2006, 21:22
Am spus ca va veni un moderator 100% otelar care va fi agreat de mine dupa care voi propune inca unul si apoi ma voi da deoparte. Sunt parolist deci asa va fi.....singura conditie e sa nu ma irite prea tare unii useri si atunci poate voi considera ca e cazul sa raman alaturi de Dr. Satan un timp mai indelungat.

t.b.
14th November 2006, 21:31
Starsteel Lapusneanu :D

starsteel
14th November 2006, 21:54
Jos palaria pt. Lapusneanu exista cultura generala asta e clar, sper ca totusi nu contrele trecute au dus la remarca asta. Eu sunt convins ca nu. :ok:

delaparis
14th November 2006, 21:55
Am impresia ca unii confunda moderatorii cu sefi de galerie !

Cred sincer ca e o initiativa gresita pentru imaginea suporterilor otelari nemaivorbind de lipsa de respect pentru cineva care a investit timp si energie pe sectiunea asta in scopul de a o scoate la lumina si implicit sa profite suportilor din Galati.

Vorbind de "trisarie" remarc un lucru important care probabil ca nu e pe placul tuturor:
starsteel are curajul de a afisa opinia si sutinerea sincera a unor echipe care ii sunt in inima si pentru care vibreaza meci de meci.
De unde intoleranta asta la voi ?
Unde e incompatibilitatea intre cele doua echipe ?
De ce se confunda sustinerea unei echipe cu ura fata de alta ?

La un moment dat eram gata sa scriu mare si tare peste tot pe ols ca otelarii sunt supoteri adevarati ... unii dintre voi stiu asta am si discutat pe privat. Azi sunt cu totul dezamagit de dimensiunea pe care a luat-o obsesia anti-stelista :no:

Atat am de zis iar poll'ul nici macar nu ma intereseaza :cool:

Asta o spune cineva care nu sustine Steaua puteti sa ma credeti !!!

tchibos
14th November 2006, 22:11
nu stiu daca trebuia sa ma bag sau nu dar am trei lucruri pe care vreau sa le spun:

1. Va inteleg perfect in ceea ce priveste mania anti Steaua si ca nu puteti sa acceptati un moderator jumatate alb jumatate negru. Am fost in situatia voastra cand o constanteanca era supermoderator si desi facea treaba buna pe Farul (discuta civilizat, pertinent, on topic si era foarte apreciata pe forum pentru calitatea sa umana) intotdeauna avea doar o bila neagra de la mine pentru ca era stelista declarata. Acum nu as vrea nici in ruptul capului sa fie moderator la Farul cineva care tine sa zic chiar si intr-un procent foarte mic cu Steaua (pana in 10 %).

2. Starsteel e om serios si de cuvant si daca v-a promis ca va mai modera o perioada pe Otelul alaturi de un alt moderator, dupa care va mai gasi un galatean caruia sa ii cedeze locul la moderare astfel incat sa fie doi moderatori 100% otelari inseamna ca asa va fi. Aveti insa putina rabdare.

3. Nici nu stiti cate bobarnace a luat Starsteel de la ceilalti moderatori cand va lua apararea de multe ori chiar nejustificat. Meritati sa fiti pedepsiti iar el va lua partea. Multi dintre acestia se afla printre votantii care il contesta. Macar pentru asta si dati-i omului o sansa. Chiar merita :ok:

Vadim
14th November 2006, 22:28
Nu facem scandal. Vrem ca pe SUPORTER OTELUL sa avem un moderator 100% otelar si nimic mai mult.
Daca nu era Starsteel nu ajungeai tu sa scrii tu mesajul asta, iti garantez. Nu e nimic rau sa tii cu 2 echipe. Apoi moderatorii nu se pun neaparat pe Suporter Y daca tin cu echipa Y, pot tine cu echipa X. Ca idee, eu am moderat la Craiova cu mare succes. :D

Starsteel a luat apararea multora si multi de aici sunt pentru ca el a militat pentru asta. Si tocmai ei sau prieteni ai lor dau in el. Nu mi se pare o atitudine corecta.

Bumbescu
14th November 2006, 22:31
Il vrem pe Starsteel moderator numai la Steaua!
Hai ca asta-i culmea, se supara galatenii, sa mori de ras si alta nu.
Adica acceptam noi(eu mai greu pana acum, recunosc) moderator un suporter galatean si ei fac figuri...

starsteel
14th November 2006, 22:42
Bumbescule merci pt. sustinere dar sincer eu ma simt vinovat in ceea ce priveste Steaua am neglijat-o in dauna Otelului dar am considerat ca o echipa atat de mare, CEA MAI MARE, se bucura de aportul a numerosi suporteri care chiar nu trebuie neaparat moderati.

Bumbescu
14th November 2006, 22:47
Tocmai numerosii astia suporteri mai trebuie moderati din cand in cand...si mai bine de tine decat de altii..stim noi despre cine-i vorba.

starsteel
14th November 2006, 22:50
Oricum de jumatate de luna am solicitat-o pe YoyoyOi partenera de moderare pe Suporter Steaua scorul este covarsitor pentru, asa ca asteptam numirea. Intre timp la fel ca la ea, intr-o singura zi balanta e inclinata decisiv pt. Dr. Satan.

Dregan
14th November 2006, 22:52
Daca nu era Starsteel nu ajungeai tu sa scrii tu mesajul asta, iti garantez.

Nu inteleg ce vrei sa spui prin asta...

Hard
14th November 2006, 23:11
iti spun eu...limbajul folosit de tine pe acest forum nu a fost tocmai cel adecvat.
si cum bine spunea cineva mai sus,confundati stadionul cu forumul.

Bumbescu
14th November 2006, 23:24
[QUOTE=Hardliner;906334]iti spun eu...limbajul folosit de tine pe acest forum nu a fost tocmai cel adecvat.
si cum bine spunea cineva mai sus,confundati stadionul cu forumul.[/QUO

I-ai zis-o!
Auzi, mi se pare mie sau ai vorbit serios acum? Ai patit ceva, ai baut prea mult?:happy

Hard
14th November 2006, 23:25
sunt racit:D

Dregan
14th November 2006, 23:28
iti spun eu...limbajul folosit de tine pe acest forum nu a fost tocmai cel adecvat.
si cum bine spunea cineva mai sus,confundati stadionul cu forumul.

Asa, si ??:rosu:

starsteel
14th November 2006, 23:34
Hard nu vrea dar odata tot devine el moderator, evident nu la Suporter Otelul.

Bumbescu
14th November 2006, 23:37
sunt racit:D

Eram siigur ca ceva nu e-n regula. Ia o tuica fiarta.:D

Vadim
14th November 2006, 23:43
Nu inteleg ce vrei sa spui prin asta...
Vreau sa spun ca Starsteel a fost si este motorul care a pus aici in miscare multe lucuri si datorita caruia, chiar daca nu ti-ai dat seama, ai scris aici unele mesaje in bune conditii, pe un forum activ cu fani ai Otelului din galerie si nu numai. E valabil ceea ce spune si Hardliner.

Hard
14th November 2006, 23:58
uite ca la replica asta nu m-am gandit:headbang: dar cata dreptate ai... inainte de epoca:D Starsteel sub-forumul Otelul era bantuit de fantome

pinki
15th November 2006, 00:26
ce-aveti cu starsteel? :thinkso: e suficient de obiectiv, ce daca tine omul cu 2 echipe din acelasi campionat? se mai intampla :D eu il inteleg ;)

serios acum, chiar face treaba buna si colo si colo, si daca noi stelistii nu avem nimic impotriva lui, voi de ce aveti? :hmm: ca are grija de voi :)

Hard
15th November 2006, 00:28
asa se intampla cand cresti mare...

Dregan
15th November 2006, 01:16
Au aparut stelistii si au inceput sa ne tina noua morala...:headbang:

Vadim
15th November 2006, 01:23
Dregan, scrie tu macar un sfert din cat a scris Starsteel pe forumul asta si mai vorbim... Toti dau din gura, dar cand e sa faca treaba... putini raman.

Dregan
15th November 2006, 02:01
Dregan, scrie tu macar un sfert din cat a scris Starsteel pe forumul asta si mai vorbim... Toti dau din gura, dar cand e sa faca treaba... putini raman.

De cand sunt postarile un argument valid ??? Adica cine scrie mai mult e mai destept sau cum ???:rosu: Pai sunt unii (nu e cazul lui starSTEEL) care au mii de postari pe OLS in care nu au scris nimic concret...

Vadim
15th November 2006, 02:29
Dregan, vehimea pe un forum e un lucru important. Vechimea se vede si prin numarul de mesaje. E ca vinul. Normal ca e important ca Starsteel a scris cat tine adunat cu inca 10 care il contestati. Aici se vede cat suflet a pus in forum. Ca sa intelegi de ce are printre altele o pozitie solida. Nu imi da rosu ca stiu ce spun.

Dregan
15th November 2006, 02:48
Dregan, vehimea pe un forum e un lucru important. Vechimea se vede si prin numarul de mesaje. E ca vinul. Normal ca e important ca Starsteel a scris cat tine adunat cu inca 10 care il contestati. Aici se vede cat suflet a pus in forum. Ca sa intelegi de ce are printre altele o pozitie solida. Nu imi da rosu ca stiu ce spun.


Pai trebuia sa spui din prima la ce te referi. Nu-i contest vechimea. La fel nu contest faptul ca a pus suflet si ca se pricepe. Dar noi... VREM MODERATORI OTELARI 100%... Cred ca asa ar fi corect:ok:

MariusTR
15th November 2006, 07:16
Eu ma lepad de sustinerea oricarei echipe din Capitala si ma alatur otelarilor.
Asa o determinare, asa un suflu sanatos si proaspat nu am mai vazut de cand sunt eu. Imi plac otelarii si le urez bafta in tot ce-si doresc.

In plus au si echipa faina.

Numai bine.

lolo_grupa_c
15th November 2006, 10:01
....citesc aceste postari si chiar nu ii inteleg pe unii...oare este chiar asa de greu sa sustii echipa locala??...tot respectul pentru acei suporteri,forumisti,care au in sange asa ceva si indiferent de consecinte isi sustin ideea pana la capat....VREM UN MODERATOR 100% OTELAR...

STEELMAN
15th November 2006, 10:24
Ady_Einstein, DiabLo, Hardliner, Jerry20cm, luma, pink_me, tchibos, Vadim 8 36.36%
Nu
4za_Lazio, Andutzu, Dregan, King of Hell, Leutzz-Korn, lolo_grupa_c, malexoid, Marius.B, MariusTR, mblue, naka, Parazitu'1919, SORINULTRA, STEELMAN 14 63

din 8 voturi pro ss nici un otelar... din cele 14 voturi impotriva 8 sunt
otelari deci concret steaua-otelul 0-8

Hard
15th November 2006, 12:09
...adica lipsa de obiectivitate

Dregan
15th November 2006, 12:49
...adica lipsa de obiectivitate

Cred ca e dreptul nostru sa fim subiectivi pe sectiunea Suporter Otelul...

Hard
15th November 2006, 12:52
Se va rezolva si aceasta problema.Ce este de retinut,oricare va fi noul moderator 100 % Otelul va avea mult de invatat de la Starsteel.

Aurel.D
15th November 2006, 14:16
Nu il judecati prea aspru pe Starsteel. Nu il simpatizez prea tare, insa vreau sa va spun ca de multe ori si-a pus obrazul pt. unii fani ai Otelului care nu meritau si unii moderatori l-au acuzat pt. asta!
Chiar si eu i-am atras atentia amical in acest sens.
Va inteleg si pe voi, dar probabil ca in curand, Starsteel se va tine de cuvant si va gasi un suporter galatean sa ii preia sarcinile aici si atunci veti fi fericiti!

bada_otelul
15th November 2006, 14:23
eu o sa fiu fericit cand nu o sa mai existe niciun maybach in romania :D

Aurel.D
15th November 2006, 14:26
Cu tot cu posesor?:D

bada_otelul
15th November 2006, 14:43
te rog pt ultima data pune poza aia care ai tot promis-o,daca nu ma apuc sa plang...=))

Aurel.D
15th November 2006, 14:57
daca iti spun....dar sa nu faci atac de cord:D Pt ca nu mi-a placut cum a iesit am sters-o impreuna cu alte poze...
Cand mi-ai cerut-o a doua oara, am cautat-o in calculator dar o stersesem si de acolo....
Dar crede-ma pe cuvant ca nu se intelegea nimic din ea, cu atat mai putin galeria. Daca era o poza cat de cat buna, o pastram....

Scuze de off topic...:D

Leutzz-Korn
15th November 2006, 17:10
Am impresia ca unii confunda moderatorii cu sefi de galerie !

Cred sincer ca e o initiativa gresita pentru imaginea suporterilor otelari nemaivorbind de lipsa de respect pentru cineva care a investit timp si energie pe sectiunea asta in scopul de a o scoate la lumina si implicit sa profite suportilor din Galati.

Vorbind de "trisarie" remarc un lucru important care probabil ca nu e pe placul tuturor:
starsteel are curajul de a afisa opinia si sutinerea sincera a unor echipe care ii sunt in inima si pentru care vibreaza meci de meci.
De unde intoleranta asta la voi ?
Unde e incompatibilitatea intre cele doua echipe ?
De ce se confunda sustinerea unei echipe cu ura fata de alta ?

La un moment dat eram gata sa scriu mare si tare peste tot pe ols ca otelarii sunt supoteri adevarati ... unii dintre voi stiu asta am si discutat pe privat. Azi sunt cu totul dezamagit de dimensiunea pe care a luat-o obsesia anti-stelista :no:

Atat am de zis iar poll'ul nici macar nu ma intereseaza :cool:

Asta o spune cineva care nu sustine Steaua puteti sa ma credeti !!!

Forumul si postarea nu au poate nici 5% legatura cu ultraseria..parerea mea este ca nu poti spune depsre otelari, stelisti, craioveni etc ca sunt suportri adevarat sau nu, doar citind niste postari!
Nu cred ca e lipsa de respect pt starsteel, e mult mai simplu...vrem moderator care sa tina doar cu echipa ce noi o iubim si doar cu ea...atat!
Obsesia anti-stelista?eu zic ca avem destule fundamente...dar crede-ma, nu e obsesie...personal vorbind, e doar dispret...daca ai sta in Galati poate ca ai intelege!

starsteel
15th November 2006, 17:56
Pt. cei care nu cunosc cu adevarat Galatiul le transmit eu ca orasul nu a fost antistelist, nu este antistelist si probabil nu va fi antistelist.....nici galeria nu a fost antistelista, la victoria obtinuta in Ghencea cu 3-1 in 1997 scandarile SIDEXPLOZIEI au fost la finalul meciului, "Succes la Paris!", asta ca sa stie si actualii pusti teribilisti ai acestei galerii. Performantele sunt rasplatite mereu cu dragoste tocmai deaceea un oras care are performante poate contesta pe buna drepatate simpatia localnicilor fata de Steaua sau Dinamo. Putine sunt orasele care pot face acest lucru eu as spune ca in special unul singur adica Craiova langa care s-ar putea alinia Arad, Ploiesti, Pitesti si cam atat...s-ar putea alinia dar in mod sigur nu este asa.
"Iubeste echipa locala nu pe cea din capitala" suna frumos, patriotard chiar insa Steaua nu e "echipa din capitala" ea este "echipa nationala". Prestigiul o poate duce la o frumoasa si reala titulatura adica, STEAUA de ROMANIA! Locul acestei postari nu era aici insa mai contrabalanseaza atacurile lipsite de fair-play ale catorva galateni exaltati. Si eu vreau sa fiu un galatean exaltat dar asta se va intampla doar dupa cucerirea unui titlu pana atunci raman un bigam asta am invatat in copilarie chiar nu puteam fi otelar intr-un moment in care Otelul nu reprezenta nimic in Galati.......si ca mine sunt atat de multi.

Dregan
15th November 2006, 18:02
Si uite asa ai dat-o in bara... Acum poate intelege toata lumea de ce nu vrem decat moderator otelar... NU VREM SA MAI VEDEM NUMELE SPURKAT PE SECTIUNEA NOASTRA !!! Sustine echipa locala nu pe cele din capitala...

Aurel.D
15th November 2006, 18:05
Starsteel,
in prima parte a mesajului confirmi ceea ce tot acuzam noi de ceva vreme si voi nu recunoasteti in ruptul capului! Misto.
Coroborat cu imaginea sefului galeriei Farului imbracat din cap pana in picioare in rosu-albastru la Real Madrid-Steaua, vanzand si bilete la suprapret pe deasupra, avem imaginea completa a celor din Constanta si Galati care nu au decat o singura denumire.....ghici?:)

Andutzu
15th November 2006, 18:05
Pt. cei care nu cunosc cu adevarat Galatiul le transmit eu ca orasul nu a fost antistelist, nu este antistelist si probabil nu va fi antistelist.....nici galeria nu a fost antistelista, la victoria obtinuta in Ghencea cu 3-1 in 1997 scandarile SIDEXPLOZIEI au fost la finalul meciului, "Succes la Paris!", asta ca sa stie si actualii pusti teribilisti ai acestei galerii. Performantele sunt rasplatite mereu cu dragoste tocmai deaceea un oras care are performante poate contesta pe buna drepatate simpatia localnicilor fata de Steaua sau Dinamo. Putine sunt orasele care pot face acest lucru eu as spune ca in special unul singur adica Craiova langa care s-ar putea alinia Arad, Ploiesti, Pitesti si cam atat...s-ar putea alinia dar in mod sigur nu este asa.
"Iubeste echipa locala nu pe cea din capitala" suna frumos, patriotard chiar insa Steaua nu e "echipa din capitala" ea este "echipa nationala". Prestigiul o poate duce la o frumoasa si reala titulatura adica, STEAUA de ROMANIA! Locul acestei postari nu era aici insa mai contrabalanseaza atacurile lipsite de fair-play ale catorva galateni exaltati. Si eu vreau sa fiu un galatean exaltat dar asta se va intampla doar dupa cucerirea unui titlu pana atunci raman un bigam asta am invatat in copilarie chiar nu puteam fi otelar intr-un moment in care Otelul nu reprezenta nimic in Galati si ca mine sunt atat de multi.

acesti "pusti teribilisti"(lolo,steelman etc.)sunt in sidexplozia din 1996 cand s-a "infiintat" galeria ; poate au cantat dar vremurile se mai schimba ca si mentalitatea omului' ...
prin ce ai scris tu mai sus ai dat dovada ca esti stelist:rosu:
" Otelul nu reprezenta nimic in Galati " pentru tine nu reprezinta ca esti stelist si asta dovedeste cat de mult tii tu la echipa asta :jerk:

starsteel
15th November 2006, 18:08
Era vreun dubiu ca sunt stelist.....nick-nameul, echipe favorite exemplele sunt la indemana oricui. Otelul nu reprezenta nimic pt. ca existau alte 3 echipe FCM, CSU si Ancora. Acum exista Otelul, Dunarea, Politehnica....a patra echipa cum se numeste?

Bumbescu
15th November 2006, 18:11
Mama, iar ati inceput!
Bai Starsteel de ce-ti bati capul cu ei?
Vino la Campioana nostra.
Si apropo de Otelul, nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar pe la inceputul anilor 80 nici nu se auzise de ei, Dunarea CSU era echipa Galatiului.

starsteel
15th November 2006, 18:14
Starsteel,
in prima parte a mesajului confirmi ceea ce tot acuzam noi de ceva vreme si voi nu recunoasteti in ruptul capului! Misto.
Coroborat cu imaginea sefului galeriei Farului imbracat din cap pana in picioare in rosu-albastru la Real Madrid-Steaua, vanzand si bilete la suprapret pe deasupra, avem imaginea completa a celor din Constanta si Galati care nu au decat o singura denumire.....ghici?:)

Palmaresul dinamovist e de caruta fata de cel stelist evident ca toate orasele tarii sunt daca nu in primul rand in cel mai rau caz in al 2-lea rand simpatizante steliste voi realizati ca nu sunteti cei mai tari IN NICI UN ORAS DIN ROMANIA! Otelul e majoritara in Galati voi NICAIERI! :happy
P.S. Iti place asta Bumbescule? :yeah:

starsteel
15th November 2006, 18:21
Si uite asa ai dat-o in bara... Acum poate intelege toata lumea de ce nu vrem decat moderator otelar... NU VREM SA MAI VEDEM NUMELE SPURKAT PE SECTIUNEA NOASTRA !!! Sustine echipa locala nu pe cele din capitala...
Daca "numele spurkat" e referire la Steaua si nu la numele meu atunci am gresit e jignire la adresa unei echipe nu la adresa unui moderator. Imi cer scuze...sanctiunea ramane numai ca e alta.

Andutzu
15th November 2006, 18:30
Era vreun dubiu ca sunt stelist.....nick-nameul, echipe favorite exemplele sunt la indemana oricui. Otelul un reprezenta nimic pt. ca existau alte 3 echipe FCM, CSU si Ancora. Acum exista Otelul, Dunarea, Politehnica....a patra echipa cum se numeste?

ai dovedit ca esti stelist convins si simplu simpatizant al otelului...
otelul reprezinta orasul in Liga 1 , bine sau rau ii acceptam asa cum sunt :ok:

starsteel
15th November 2006, 18:35
Am dovedit ceea ce sunt, suporter al echipelor Steaua si Otelul....sclav, bigam, mormon, orice vreti intotdeauna langa STEAUA & OTELUL.

tchibos
15th November 2006, 18:49
Starsteel,
in prima parte a mesajului confirmi ceea ce tot acuzam noi de ceva vreme si voi nu recunoasteti in ruptul capului! Misto.
Coroborat cu imaginea sefului galeriei Farului imbracat din cap pana in picioare in rosu-albastru la Real Madrid-Steaua, vanzand si bilete la suprapret pe deasupra, avem imaginea completa a celor din Constanta si Galati care nu au decat o singura denumire.....ghici?:)

alo sefu' .. vrei sa vezi iar valuri de 2 metri la malul marii?... tu nu intelegi ca la Farul incet incet nu va mai fi aceeasi atmosfera pro Steaua in scurt timp. Si asta pentru ca sunt multi anti Steaua. Totusi anti Dinamo vor ramane cei mai multi.


Pt. cei care nu cunosc cu adevarat Galatiul le transmit eu ca orasul nu a fost antistelist, nu este antistelist si probabil nu va fi antistelist.....nici galeria nu a fost antistelista, la victoria obtinuta in Ghencea cu 3-1 in 1997 scandarile SIDEXPLOZIEI au fost la finalul meciului, "Succes la Paris!", asta ca sa stie si actualii pusti teribilisti ai acestei galerii. Performantele sunt rasplatite mereu cu dragoste tocmai deaceea un oras care are performante poate contesta pe buna drepatate simpatia localnicilor fata de Steaua sau Dinamo. Putine sunt orasele care pot face acest lucru eu as spune ca in special unul singur adica Craiova langa care s-ar putea alinia Arad, Ploiesti, Pitesti si cam atat...s-ar putea alinia dar in mod sigur nu este asa.
"Iubeste echipa locala nu pe cea din capitala" suna frumos, patriotard chiar insa Steaua nu e "echipa din capitala" ea este "echipa nationala". Prestigiul o poate duce la o frumoasa si reala titulatura adica, STEAUA de ROMANIA! Locul acestei postari nu era aici insa mai contrabalanseaza atacurile lipsite de fair-play ale catorva galateni exaltati. Si eu vreau sa fiu un galatean exaltat dar asta se va intampla doar dupa cucerirea unui titlu pana atunci raman un bigam asta am invatat in copilarie chiar nu puteam fi otelar intr-un moment in care Otelul nu reprezenta nimic in Galati.......si ca mine sunt atat de multi.

cu postarea asta ai dat cu batul in balta... daca as putea mi-as schimba votul.. tu nu esti stelist si otelar juma'-juma'. Tu esti 80 % Stelist si restul...
nici nu vreau sa incep sa ma apuc sa comentez ce ai scris tu in mesajul de mai sus.. am ingrosat cateva chestii pe care ar trebui sa le regandesti inainte sa te apuci sa le afisezi pe forum

starsteel
15th November 2006, 19:24
ti-am indeplinit dorinta....

bada_otelul
15th November 2006, 20:51
Mama, iar ati inceput!
Bai Starsteel de ce-ti bati capul cu ei?
Vino la Campioana nostra.
Si apropo de Otelul, nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar pe la inceputul anilor 80 nici nu se auzise de ei, Dunarea CSU era echipa Galatiului.

tot bigam ramane,daca nu auzise de otelul trebuia sa sustina dunarea,atunci ca si acum ar fi trebuit aplicata regula sfanta a patriotismului(local in cazul asta) SUSTINE ECHIPA LOCALA,bumbacescule,ai vrut sa-l ajuti dar mai mult l-ai bagat in rahat,daca stiai si tu de dunarea inseamna ca e un foarte mare bigam,sa ai echipa in oras si sa sustii alta e o mare rusine:rosu:
cat despre ce a zis nenea starsteel despre "pustii teribilisti" din sidexplozia,oricare dintre asa zisii pusti luat individual,a facut mai multe pt otelul decat toti asa zisii stelisti din galati la un loc(pt steaua),nu le ajungeti nici la degetul mic,mai ales celor cu state vechi in galerie,nu dau nume,nu fac reclama,ii stiti si voi

Leutzz-Korn
15th November 2006, 21:37
Starsteel, deci daca Otelul castiga mai multe campionate decat steaua...tii mai mult cu Otelul ...deci tu tii cu cine castiga...interesanta gandire...crede-ma starsteel, sunt cativa "draci teribilisti" in galerie care pun foarte mult suflet asa ca mai bine te-ai abtine de la astfel de comentarii...

Marius.B
15th November 2006, 23:59
D-le Starsteel de ce nu va prezentati d-voastra demisia de onoare?Stiti foarte bine cam ce parerea au forumistii galateni despre d-voastra.De ce continuati sa va agatati de acest "scaun",sunt sigur ca la varsta d-voastra aveti lucruri mult mai importante de facut decat sa moderati pe acest forum.Cred ca va este familiara acea zicala care spune "cand 2 persoane iti spun ca esti beat te duci la culcare",la fel si aici, stiti bine ca nu sunteti dorit de ce nu vreti sa renuntati?

Hard
16th November 2006, 01:39
revolta totala aici...nu ma bag:D.mai curios e ca unii galateni nu posteaza pe threadul dedicat urmatorului meci,dar posteaza la scandal.

STEELMAN
16th November 2006, 03:35
inca odata sa dovedit faptul ca esti un speculant care alerga dupa echipe cu performante.asa cum intai ai iubit doar steaua apoi si otelul la fel de posibil e ca peste cativa ani sa mai rasara o echipa ce va avea performante si la fel de usor te poti debarasa de cele pe care le sustii acum pt a te indentifica cu respectiva echipa.nu ai sa intelegi nici odata ce inseamna pt acei "pusti fara principii" adevarata iubire pt culori indiferent de performante,loc in clasament sau de ce nu liga in care evolueaza

SORINULTRA
16th November 2006, 06:16
am anticipat ca nu iesti decat un stelist , si poate simpatizezi otelul , ss cand vine dimineata toate stelele dispar :no:

Aurel.D
16th November 2006, 11:58
Palmaresul dinamovist e de caruta fata de cel stelist evident ca toate orasele tarii sunt daca nu in primul rand in cel mai rau caz in al 2-lea rand simpatizante steliste voi realizati ca nu sunteti cei mai tari IN NICI UN ORAS DIN ROMANIA! Otelul e majoritara in Galati voi NICAIERI! :happy
P.S. Iti place asta Bumbescule? :yeah:

Mama, ce mi-ai zis-o!:ras-plans:


alo sefu' .. vrei sa vezi iar valuri de 2 metri la malul marii?... tu nu intelegi ca la Farul incet incet nu va mai fi aceeasi atmosfera pro Steaua in scurt timp. Si asta pentru ca sunt multi anti Steaua. Totusi anti Dinamo vor ramane cei mai multi.



cu postarea asta ai dat cu batul in balta... daca as putea mi-as schimba votul.. tu nu esti stelist si otelar juma'-juma'. Tu esti 80 % Stelist si restul...
nici nu vreau sa incep sa ma apuc sa comentez ce ai scris tu in mesajul de mai sus.. am ingrosat cateva chestii pe care ar trebui sa le regandesti inainte sa te apuci sa le afisezi pe forum

1. Am inteles, dar nu m-am referit la toti constantenii ci la cei pe care nu ii inghititi nici voi, suporterii exclusiv ai Farului!:ok:
Stii tu....:)

2. Subscriu la observatia legata de postarea lui Starsteel. Am vrut sa o fac si eu ieri, dar am zis sa nu mai pun paie pe foc.:)

Hard
16th November 2006, 12:01
galatenii vs starsteel,cainii vs rechinii :happy,ce-mi place:D

OVIDIU 62
16th November 2006, 12:21
Da cred ca este bun Starsteel si merita sa-i acordam in continuare toata increderea.

Aurel.D
16th November 2006, 13:56
galatenii vs starsteel,cainii vs rechinii :happy,ce-mi place:D

Nu exista nici un conflict caini vs rechini, cel putin nu intre mine si Tchibos pe care am avut placerea sa il cunosc:ok:
Poate galateni vs. Starsteel si Hardliner vs toata lumea :happy

(sper sa nu te superi:))

Hard
16th November 2006, 14:00
pai stiu ca va cunoasteti...
te inseli,pe mine toata lumea ma iubeste:D inclusiv Starsteel;) :ras-plans:

OVIDIU 62
16th November 2006, 17:04
Nu am suportat nici o clipa echipele din Bucuresti de aceea am o aversiune pt ele.Forza Otelul.

STEELMAN
16th November 2006, 18:06
Nu am suportat nici o clipa echipele din Bucuresti de aceea am o aversiune pt ele.Forza Otelul.

Se pare ca teoria ta este total eronata atata timp cat sustii fenomenul "sclavex" din romania.nu suporti echipele din bucuresti implicit nu ar trebui sa suporti nici suporterii acelor echipe ba mai mult cei din provincie.la multi ani.

WOLF_ULTRAS
17th November 2006, 00:12
SS un [edit] care roade batu....nam mai intrat o perioada pe forum ca mi se facuse greata de atatia sclavi .....acum am revenit si il vad pe ss postand iar numai tampenii si imi este iar greata....panarama de om din ce in ce mai rau e pe forumul asta

SORINULTRA
17th November 2006, 09:58
dupa cum vezi cred ca ar trebui sa te simti putin ss , hai curaj ureaza ne succes si la revedere

Cristian
17th November 2006, 10:12
Eu unul nu am nimic cu starsteel. Da este enervant cu steaua lui. Omule in Galati nu exista suporteri stelisti adevarati, asa cum e Sidexplozia la noi.
Sa-ti spun o chestie, cunosc o fata care in trecut era cu dinamo, daca ii ziceai ceva urat despre dinamo se supara pe tine si nu mai vorbea vreo 2 zile, acum mai nou e cu steaua, daca ii spui ceva de dinamo te completeaza ea. Ca sa aflu ca simpatizeaza si pe rapid ca-i place ei de Maldarasanu. Si ca ea sunt mai multi prin oras, ei astia nu se pot numi suporteri.

Aurel.D
17th November 2006, 10:35
Am si eu o intrebare, daca nu va suparati..:)
Ce aveti voi cu optiunile oamenilor? Puteti sa obligati pe cineva sa ii placa un anumit lucru, sa iubeasca ceva anume daca nu simte asta? Poti sa obligi un om dintr-un anume oras sa tina cu echipa din orasul lui?
Dar de romanii care tin cu Milan, Inter, Liverpool, etc, ce ziceti?

Eu am inteles ce reclamati voi dar pe de alta parte nu puteti sa ii fortati pe toti galatenii sa tina cu vreo echipa din localitate.

bada_otelul
17th November 2006, 10:52
nici eu nu am nimic cu starSTEEL atunci cand nu vb de steaua,apropo,noi nu am zis ca ar trebui saracul om spanzurat sau impuscat,ci doar ne dorim ca moderator pe suporter otelul un otelar/otelist adevarat,si sa recunoastem starsteel nu indeplineste conditia din moment ce tine si cu steaua.in rest numai pace si sanatate,peste 2 ore la meci :D

Hard
17th November 2006, 12:09
Eu unul nu am nimic cu starsteel. Da este enervant cu steaua lui. Omule in Galati nu exista suporteri stelisti adevarati, asa cum e Sidexplozia la noi.
Sa-ti spun o chestie, cunosc o fata care in trecut era cu dinamo, daca ii ziceai ceva urat despre dinamo se supara pe tine si nu mai vorbea vreo 2 zile, acum mai nou e cu steaua, daca ii spui ceva de dinamo te completeaza ea. Ca sa aflu ca simpatizeaza si pe rapid ca-i place ei de Maldarasanu. Si ca ea sunt mai multi prin oras, ei astia nu se pot numi suporteri.

eu zic sa nu mai aberezi atata:ras-plans:

Aurel.D
17th November 2006, 12:25
Nu era vorba de Starsteel, ci de galatenii care tin cu alte echipe decat cea/cele din oras....doar asta e titlul threadului, nu?

Cristian
17th November 2006, 16:54
eu zic sa nu mai aberezi atata:ras-plans:


Nu e aberatie, respectiva e vecina de cartier cu mine si la aceeasi facultate cu mine. Raman masca cateodata la cate spune.

@Quittaro asa e nu era vorba despre starsteel.

Marius.B
17th November 2006, 18:12
Am si eu o intrebare, daca nu va suparati..:)
Ce aveti voi cu optiunile oamenilor? Puteti sa obligati pe cineva sa ii placa un anumit lucru, sa iubeasca ceva anume daca nu simte asta? Poti sa obligi un om dintr-un anume oras sa tina cu echipa din orasul lui?
Dar de romanii care tin cu Milan, Inter, Liverpool, etc, ce ziceti?

Eu am inteles ce reclamati voi dar pe de alta parte nu puteti sa ii fortati pe toti galatenii sa tina cu vreo echipa din localitate.


Tie ti-ar conveni ca pe Suporter Dinamo sa va modereze un stelisto-dinamovist?

Hard
17th November 2006, 18:16
Tie ti-ar conveni ca pe Suporter Dinamo sa va modereze un stelisto-dinamovist?

:ras-plans: :headbang:
opriti-ma din ras va rog

Hard
17th November 2006, 18:17
Or fi ma da putini tare. Majoritatea is dupa rezultate.

mai zic o data:SUPORTERI nu simpatizanti.
apropo ai fost la meci azi?:D

Aurel.D
20th November 2006, 10:49
Tie ti-ar conveni ca pe Suporter Dinamo sa va modereze un stelisto-dinamovist?

Nu, evident!:D Dar intrebarea mea nu se referea la Starsteel ci in general.....dar in sfarsit, era doar o curiozitate.

SORINULTRA
20th November 2006, 13:39
ial ma ss sa te modereze ai vrea?

STEELMAN
20th November 2006, 19:31
Am si eu o intrebare, daca nu va suparati..:)
Ce aveti voi cu optiunile oamenilor? Puteti sa obligati pe cineva sa ii placa un anumit lucru, sa iubeasca ceva anume daca nu simte asta? Poti sa obligi un om dintr-un anume oras sa tina cu echipa din orasul lui?
Dar de romanii care tin cu Milan, Inter, Liverpool, etc, ce ziceti?

Eu am inteles ce reclamati voi dar pe de alta parte nu puteti sa ii fortati pe toti galatenii sa tina cu vreo echipa din localitate.

imi pare rau ca nu sunt prea lucid ca ti-as fi dat o explicatie adevarata."hai noroc!"

Doctor_Satan
21st November 2006, 08:24
Am si eu o intrebare, daca nu va suparati..:)
Ce aveti voi cu optiunile oamenilor? Puteti sa obligati pe cineva sa ii placa un anumit lucru, sa iubeasca ceva anume daca nu simte asta? Poti sa obligi un om dintr-un anume oras sa tina cu echipa din orasul lui?
Dar de romanii care tin cu Milan, Inter, Liverpool, etc, ce ziceti?

Eu am inteles ce reclamati voi dar pe de alta parte nu puteti sa ii fortati pe toti galatenii sa tina cu vreo echipa din localitate.

De obligat nici nu poate fi vorba! Constiinta si sufletul lor ar trebui sa le dicteze sa tina cu echipa din orasul lor!

oresore
22nd November 2006, 04:24
hard aici se vb despre echipa local nu cea din capitala deci .. nu mai posta ca .. nu esti in masura pt ca esti stelist si stai in gl .. NU TE SUPORT!!!

Hard
22nd November 2006, 10:30
scuze sefu`...
:happy

oresore
22nd November 2006, 16:40
mmmdaa... acum vezi cu papuselele cum te joci sa nu le strici

SORINULTRA
22nd November 2006, 19:42
ignora l , nu are rost

oresore
23rd November 2006, 05:48
asa am sa fac

phantom1964
7th December 2006, 00:48
Mentalitatea romanului prost: tine mereu cu cel care castiga sau are o istorie comunista va intreb stelistilor de cand suntem "democrati" in afara de cateva campionate castigate prin infractiuni sau alte manevre ce ati mai trecut in palmares?? eu unu cred ca nimik deci voi sunteti cu un palmares comunist la fel ca toate din bucuresti si inca ceva ptr toti S.D.R. stiti de ce tineti voi cu echipele din capitala pt ca ele apar de fiecare data la tv si se vb despre ele atat de mult!! sunt curios oare cat platesc patronii treaba asta..pt noi niciodata nu ati fost campioni curati am sa tin intotdeauna cu otelul ptr ca inima mie rosu-alb-albastru si nu ma poate prosti gigi sau borcea sau copos sa tin cu echipa lor ptr ca nu imi tradez religia cateva msg ANTI SCLAVAGISM!!! JOS CENZURA!!! LPF+FRF= PCR!!! SUSTINETI MEREU ECHIPA LOCALA!!! de fapt traim in romania si asta ne okupa tot timpul va intreb de ce tineti cu steaua dinamo si rapid?? si de ce nu tineti cu otelul sau cu alta echipa?? sa imi raspunda unu din cei enumerati s.d.r.

phantom1964
7th December 2006, 00:51
veniti la meci decat sa platiti cablu o luna sa vedeti un circ ca steaua sau dinamo mai bine luati-va abonament sau renuntati la 7 pakete de tigari si va puteti lua abonament nu suneti galateni decat in buletin cine e cu mine??si sa imi zica cineva daca am dreptate sau nu!!!

oresore
7th December 2006, 01:00
Ai Dreptate !!!! Bv

phantom1964
7th December 2006, 01:02
multumesc!!!cineva care e deacord cu mine banuiesc ca esti de-al nostru:D

oresore
7th December 2006, 01:17
da tu deacui esti ?:)))

Hard
7th December 2006, 01:17
Eu sunt de acord cu tine dar te sfatuiesc sa te odihnesti cateva ore.:ok:

oresore
7th December 2006, 01:21
ce subtil .. pff bai hard .. mai lasane ma .. te rog eu ..

phantom1964
7th December 2006, 01:36
vezi ca scrie acolo...de a cui sunt si hard liner lasa-ne stelistule ca ne-ai plict mai bine dute pe suporter steoaia serios nu am nik cu tine dar... se intoarce roata

phantom1964
7th December 2006, 01:41
altceva mai stii sa faci?? am tastat gresit mai scuze vroiam sa zic sTEAUA ce am vrut sa iti my zic stii ca este o vb urmaritima pana ramaneti fara benzina (la familia) asa ca da-mi puncte de alea pana ramai fara net:))

oresore
7th December 2006, 16:11
nu scrie ma nicaieri

SORINULTRA
8th December 2006, 11:18
:ok:

Hard
8th December 2006, 23:26
chiar :happy

phantom1964
9th December 2006, 01:15
si tu ba linie grea...

Hard
9th December 2006, 01:20
eu ce?
(linie grea :happy)

Cristian
9th December 2006, 09:50
:ras-plans: cale ferata grea

starsteel
9th December 2006, 18:09
starsteel.daca ne respecti scoate de la echipele tale favorite ........
macar sa nu vada altii ce fel de galatean esti.fa asta te rog.stii bine ca una cu alta nu se inghit.

Imi pare rau ca nu pot raspunde afirmativ la acest "te rog" am explicat de nenumarate ori ca nu pot face asta, singurul lucru posibil e sa apar aici pe Suporter Otelul extrem de rar.
Iar ca sa-ti demonstrez ca pt. mine e o pierdere insemnata sa stii ca in momentul cand Suporter Otelul avea 5000 de postari iar eu tot cam atat, peste 1000 de postari erau de pe sectiunea Suporter Otelul...subiectul Otelul e prezent si pe Intern acolo chiar nu le-am numarat.
P.S. Atentie ca Suporter Otelul ajunge astazi la borna 6000 postari......in iulie erau 700.
Mutat pe "Liber la off-topic" discutia Maurului cu Hardul....continuati acolo.

STEELMAN
9th December 2006, 19:19
probabil ca daca nu erai aici aveam cu siguranta cel putin 8000.multi baieti sunt scarbiti si nu posteaza pe sectiunea asta din simplu fapt ca suntem moderati de un stelist

phantom1964
9th December 2006, 23:11
ai dreptate...!!!

starsteel
10th December 2006, 12:12
Daca sunteti scarbiti totusi de ce asa putini pe forumul siteului oficial? Eu am aparut pe OLS in ianuarie iar moderarea am inceput sa o fac din iulie.....voi unde erati? OLS in ianuarie era forumul nr. 1 de sport din Romania, acum e pe 3 din cauza traficului artificial de pe gsp. Apelurile de a veni pe forumul OLS postate in Viata libera si Monitorul imi apartin....am facut ceva pt. forumul asta.....studiaza si ce am postat, lucruri esentiale pt. istoria unui club cum ar fi rezultate all-time, acelasi lucru l-am facut si pe siteurile oficiale ale celor 2 echipe a caror suporter sunt si voi ramane pt. totdeauna.
P.S. Obiectivul initial de a intra pe pagina principala si a avea un nr. mare de postari a fost atins, singurul lucru care mai ramane de atins e ridicarea calitatii postarilor, sunt mult prea multe postari la off-topic subiectul principal e OTELUL GALATI. Ar mai fi un obiectiv la 10.000 de postari putem crea sub-forumuri in care se pot realiza arhive pe sezoane poate e mult pt. noi dar cine stie, singurele care indeplinesc aceasta conditie pana acum sunt Steaua, Craiova si National iar de folosit aceasta oportunitate e folosita numai de echipa campioana.

STEELMAN
10th December 2006, 12:51
pt ca are sclavi ca tine;)
(pe sectiunea steaua, buletin de bucuresti au doar3 din 20)

SORINULTRA
11th December 2006, 08:48
in timp ce noi suntem 99% galateni , cati sunt pe suporter steaua cu steaua si alta echipa ???

Hard
11th December 2006, 09:32
restul

Lup_Galben
11th December 2006, 23:19
......si zici k Petrolul si suporterii Petrolului nu merita sa fie in prima liga.....aha maur85
.....cred k nici n-ai stat pe ganduri......eeee,normal , nu toti gandesc cu capul, nu toti sunt realistii, mai tre sa fie si "epave" printre "noi"....

Cristian
11th December 2006, 23:53
Lup_Galben asta e trebuie sa mai existe si opinii diferite de ale majoritatii, ca altfel nu se poate ;) Nu te alarma asa ca a zis el asta, e parerea lui si doar atat, da thread-ul asta se refera la altceva...

Leutzz-Korn
12th December 2006, 10:43
Nu cred ca exista dubiu...petrolistii merita sa fie prima liga...cel putin din punct de veder al suporterilor!
Cu totii suntem satui de echipe precum gloria, urziceni, pandurii...vreim in prima liga echipe cu peluze puternice!

bada_otelul
12th December 2006, 11:01
propun cu ocazia asta si o rocada in cluj :D

STEELMAN
14th December 2006, 11:47
________________parere_____________________
Andrei (Andy) Oltul Slatina
SUSTINETI-VA ECHIPA LOCALA DE FOTBAL!
Aceasta este in mod clar,una dintre problemele de fond ale fenomenuluk ultra' din tara noastra.o sintagma care musca adanc din orgoliul nostru de provinciali,care ne devoreaza uneori ratiunea si ne intuneca gandirea.bineinteles exista locuri unde echipa locala se bucura de un aport f bun al publicului ,nu are sens sa reamintesc aceste exemple de pasiune ,cunoscute de toti.acest articol nu se va referi doar la aceste locuri ,ci la Sibiu,Oradea,Iasi ... in care vezi grupulete de suporteri razlete si raspandite pe tot stadionul.
Daca as fi un simplu carcotas,vina pentru acest punct tragic al fenomenului as imparti`o mediei care promoveaza exagerat euro-fantasticii,televiziunei care ne ahtiaza cu zeci de meciuri pe saptamana,balcanismului de care dam dovada de atatea ori ca natie, slabei constiinte nationale,patriotismului local prost inteles si prost aplicat,indiferentei cu care privim apartenenta la o anumita regiune.Cu toate ca problema sta si aici, la nivelul socialului,consider ca ea are un substrat perceput poate de multi,dar ignorat cu desavarsire.Este mai usor sa acuzi decat sa judeci lucid.
In primul rand, pentru situatia creata,o avem noi(cei din grupuri) sustinatorii acestor echipe mici.In momentul,in care, la ora actuala,nu reusim sa oferim o buna sustinere a echipei,este foarte greu sa atragi lumea.Ne place sa ne ascundem in spatele unui steag ,sa traim in lumea noastra idealistica,sa`i ignoram pe ceilalti.Aceasta este un lucru pe care il consientizati cu totii,dar pe care nu`l acceptati ca adevar.Nu oferim nimic concret,dar vrem peluza plina, vrem mentalitate,cand,de multe ori,noi,exponentii fenomenului ,suntem deficitari la aceste capitole.Ori actiunea ar trebui sa fie elementul care sa ne defineasca cel mai bine,din pacate de cele mai multe ori preferam pasivitatea.
O alta problema pe care ,cateodata,nu o pot pricepe este "unitatea". Sunt foarte multe stadioane din Romania care gazduiesc doua grupuri de suporteri.In conceptia mea , acest lucru este iar un impediment,pentru ca nici unul nu ofera sustinere deosebita,existand chiar o secatuire a energiilor intre cele 2 tabere,totul in detrimentul ideii fundamentale a acesteu culturi: clubul.
Suntr sigur ca multi o fac doar de dragul modei,sa se delimiteze de acei "tarani" care le impiedica dezvoltarea. Cate odata nu fuga este remediul problemei.Printr`o strategie,nu foarte grea, ii poti educa pe cei din jur,o fituica distribuita la fiecare meci acasa, conduita de care dai dovada si, cel mai important, discutia si intelegerea.Ne lipsesc exemplele, acei lideri care sa fie admirari, ascultati si imitati intr`o oarecaremasura pe cei din jur. Prin munca poti sa reprezinti si altceva decat acea galerie.Nu i`am atacat deloc pe cei care prefera sa sutina alte echipe decat cea locala,nu sunt ei vinovati ,cu toate ca dau dovada de lasitate.
De ce sa iti sustii echipa locala? Pentru ca iti da un sentiment deosebit cu apatenta si la o valoare pe care o impartasesc foarte putini.Pentru ca,indiferent de ccea ce se va intampla,vei spune intodeauna <aceasta>! Pentru mine voi toti <cei> sunteti niste eroi !
Sunt putin trist, iar , in sufletul meu voi sti intodeauna ca totul de afla in mainile noastre!

SORINULTRA
14th December 2006, 12:43
:ok:

sabu
14th December 2006, 13:27
nu stiu daca trebuia sa ma bag sau nu dar am trei lucruri pe care vreau sa le spun:


2. Starsteel e om serios si de cuvant si daca v-a promis ca va mai modera o perioada pe Otelul alaturi de un alt moderator, dupa care va mai gasi un galatean caruia sa ii cedeze locul la moderare astfel incat sa fie doi moderatori 100% otelari inseamna ca asa va fi. Aveti insa putina rabdare.

3. Nici nu stiti cate bobarnace a luat Starsteel de la ceilalti moderatori cand va lua apararea de multe ori chiar nejustificat. Meritati sa fiti pedepsiti iar el va lua partea. Multi dintre acestia se afla printre votantii care il contesta. Macar pentru asta si dati-i omului o sansa. Chiar merita :ok:

da ma dupa spusele tale abea acum mi-am dat seama ca noi il avem pe MESIA forumurilor el este Iisus dupa tine:happy
o sa scriu un scenariu de film si osa fac un fil "PATIMILE LUI STARSTEEL":evil:
dar dupa asta trebuie sa faca sacrificul etern pt noi . sa se duca la o superintrunire a tuturor stelistilor cu o bomba si sa dea cu ciocanul in ea

SORINULTRA
22nd December 2006, 10:32
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Cristian
22nd December 2006, 11:35
Anti - steaua :no:

naka
22nd December 2006, 20:09
as ucide un stelist si as avea orgasm

Hard
23rd December 2006, 00:39
macar asa...

SORINULTRA
23rd December 2006, 19:36
masochistule care esti.......

SORINULTRA
24th December 2006, 09:43
hai noroc :bere:

Hard
24th December 2006, 21:33
sa va iubiti echipa locala !
ba dar tare...pana nu mai puteti.

WOLF_ULTRAS
25th December 2006, 12:34
sa va iubiti echipa locala !
ba dar tare...pana nu mai puteti.

Nu se pune la indoiala/hello

SORINULTRA
28th December 2006, 11:11
si sa stii ca e o mandrie sa ti iubesti echipa locala

Hard
28th December 2006, 13:46
probabil

SORINULTRA
28th December 2006, 14:23
deci si tu macar " probabil" i ti iubesti echipa locala

Hard
28th December 2006, 14:29
de unde?:happy
as putea spune ca o urasc:D,dar sunt diplomat si spun ca sunt indiferent
incetati sa numiti sclavi pe cei care sustin alte echipe decat a voastra si voi spune ca o simpatizez :D
:ras-plans:

J-man
28th December 2006, 15:51
panarama de om mai esti
noi fata de tine vedem de la panorama tu cu mentalitatea ta vezi doar smoala
bai chiar si maicata aia draguta ca o maimuta tine cu Otelul.........i-am cumparat eu chilotei cu gaurele pe care are actipild cu stema Otelul

Dregan
28th December 2006, 16:02
de unde?:happy
as putea spune ca o urasc:D,dar sunt diplomat si spun ca sunt indiferent
incetati sa numiti sclavi pe cei care sustin alte echipe decat a voastra si voi spune ca o simpatizez :D
:ras-plans:



SCLAVULE:jerk:...sau poate preferi: ROBULE:jerk:

Hard
28th December 2006, 16:04
hai sa lasam semintele si sa ne sustinem echipa

SORINULTRA
28th December 2006, 16:10
pai lasa semintele

Hard
28th December 2006, 17:02
le-am lasat:) dar altii nu

WOLF_ULTRAS
28th December 2006, 18:01
le-am lasat:) dar altii nu

CE POZA AI :happy ..TU LA TOTI LE FACI BARBA...CAREI FAZA CU BARBA SI MUSTATILE

Hard
28th December 2006, 18:12
incerc sa ii fac mai maturi decat sunt.
lu` asta i-am facut rost si de o cravata noua.

bada_otelul
28th December 2006, 21:41
CE POZA AI :happy ..TU LA TOTI LE FACI BARBA...CAREI FAZA CU BARBA SI MUSTATILE

e invidios,asteapta sa ii creasca si lui,grav seby daca pana la 24 de ani nu ti-au crescut mustati nici nu-ti mai cresc,suferi de vreo boala,cum ar fi schizofrenia:evil:

Hard
28th December 2006, 21:46
tu stii mai bine

SORINULTRA
30th December 2006, 11:30
incearca sa scrii si tu ceva

lolo_grupa_c
1st January 2007, 22:10
hai sa lasam semintele si sa ne sustinem echipa

hai sa lasam semintele....ce e asta??........
....._____________..........

STEELMAN
2nd January 2007, 00:01
O Ramura A Agriculturii(insamantarea)

oresore
19th October 2007, 03:03
le-am lasat:) dar altii nu

te*ai dat pe floricele?:-?

ReD_Devil
19th October 2007, 08:50
am votat din greseala DA...daca poate cineva sa modifice...il rog sa purceada :D

Cristian
19th October 2007, 08:58
Degeaba Red Devil ca starsteel nu mai e moderator de multa vreme.

Hard
19th October 2007, 11:49
Ai votat bine,din pacate degeaba :no:

Cristian
19th October 2007, 12:48
Un fleac l-am ciuruit :happy

starsteel
19th October 2007, 18:18
Ciuruit?! :cry: Ce penibilitate! am facut doar ce mi-a dictat constiinta fara absolut nicio constrangere, intrebarea din poll imi apartine iar retragerea din "inalta" functie de moderator (Suporter Steaua, Suporter Otelul, Intern, Volei) a fost optiunea mea 100% ....ce zici daca imi ofer serviciile de moderare pt. Suporter Otelul astazi, maine oare as putea fi moderator? :happy
Evident nu e cazul! :cya:

Brian
19th October 2007, 18:41
Titlul threadului este "Iubeste Echipa Locala-nu Pe Cea Din Capitala!"
Ceausescu a murit si voi chiar incercati sa mentineti comunismul viu?
Nu poti sa tii cu doua echipe deodata?Care este problema? Poti sa iti iubesti doar unul dintre parinti?Sau doar unul dintre fratzi? Dak poti sa iti iubesti ambii parinti si toti fratzii inseamna k poti sa "iubesti" si 2 echipe deodata.
De unde aveti ideile astea comuniste chiar nu stiu. Imi cer scuze k m-am bagat aiurea in seama dar nu imi plac indemnurile astea.

oresore
19th October 2007, 19:19
si acum zine ca faci parte sin dintr*o brigada :| si ca tii si tu cu 2 echipe

bada_otelul
19th October 2007, 20:33
Titlul threadului este "Iubeste Echipa Locala-nu Pe Cea Din Capitala!"
Ceausescu a murit si voi chiar incercati sa mentineti comunismul viu?
Nu poti sa tii cu doua echipe deodata?Care este problema? Poti sa iti iubesti doar unul dintre parinti?Sau doar unul dintre fratzi? Dak poti sa iti iubesti ambii parinti si toti fratzii inseamna k poti sa "iubesti" si 2 echipe deodata.
De unde aveti ideile astea comuniste chiar nu stiu. Imi cer scuze k m-am bagat aiurea in seama dar nu imi plac indemnurile astea.

poti fi insurat cu doua odata?la catei si oi poate...la noi in niciun caz!:yeah:

Hard
19th October 2007, 23:02
ati ajuns sa comparati o echpa de fotbal cu nevasta :cry:...dureros...

megastar
20th October 2007, 08:18
Degeaba te faci ca nu intelegi.Iubirea poate fi comparata.Are aceeasi intensitate.Nu e de aceeasi natura, insa are aceeasi putere.
La faza cu frati si cu parintii.... ei sunt familia, sunt un tot.Deci nu iubesti ceva separat.Daca s-ar ajunge la certuri, si chiar mai departe te asigur ca vei alege.Asta e omul, nu poate avea aceeasi afectivitate pentru doua lucruri diferite.

Marius.B
20th October 2007, 08:24
Nu mai bagati in seama tot felul de persoane neinsemnate, eu zic sa ne bucuram in acest moment pentru Lucian Bute, a muncit foarte mult pentru a ajunge unde este acum, sper sa se mentina aici o lunga perioada de timp.

Cristian
20th October 2007, 08:41
Ciuruit?! :cry: Ce penibilitate! am facut doar ce mi-a dictat constiinta fara absolut nicio constrangere, intrebarea din poll imi apartine iar retragerea din "inalta" functie de moderator (Suporter Steaua, Suporter Otelul, Intern, Volei) a fost optiunea mea 100% ....ce zici daca imi ofer serviciile de moderare pt. Suporter Otelul astazi, maine oare as putea fi moderator? :happy
Evident nu e cazul! :cya:


Era in spirit de gluma, cu inspiratie dintr-un film vechi regizat de Sergiu Nicolaescu, da un incuiat ca tine ce sa inteleaga ???
Nea Florine (Sallam) lasa-ne cu iubirea de frati... nu are legatura iubirea culorilor si a echipei locale cu iubirea fata de parinti.:yeah: Sclavi sunteti, sclavi muriti.

Balaci
20th October 2007, 09:25
Ciuruit?! :cry: Ce penibilitate! am facut doar ce mi-a dictat constiinta fara absolut nicio constrangere, intrebarea din poll imi apartine iar retragerea din "inalta" functie de moderator (Suporter Steaua, Suporter Otelul, Intern, Volei) a fost optiunea mea 100% ....ce zici daca imi ofer serviciile de moderare pt. Suporter Otelul astazi, maine oare as putea fi moderator? :happy
Evident nu e cazul! :cya:

Starsteel, tu ai fost inlocuit, nu ai renuntat de buna voie, e o diferenta!

SORINULTRA
20th October 2007, 10:04
foarte bine ...

starsteel
20th October 2007, 16:34
Starsteel, tu ai fost inlocuit, nu ai renuntat de buna voie, e o diferenta!

Inlocuit?! :P Unde, cand, cu cine? Poate cu tine...:happy
Nu am renuntat de buna voie? Intreaba pe cine e in masura sa-ti raspunda....tot el iti poate spune si cine era cel care ii categorisea pe scumpii tai olteni, analfabeti s.a.m.d. ....stiu ca te-ar fi interesat sa afli prietenul ce caracteriza echipa olteana in acest mod.

Asta scriam pe 4 feb. 2007 mai mult chiar nu are rost sa dezvolt un subiect atat de neinsemnat...


Iata ca precum scriam in demisia de ieri de pe Suporter Steaua si Suporter Otelul moderarea mea pe Intern si Volei va mai dura o zi, o saptmana, o luna, un an mentionand ca nu stiu exact. Astazi ....

Aici punem punct, mai precis aici pun punct. :cya:

P.S. Vrei sa-ti stric putin bucuria castigarii astazi a titlului mondial de catre LUCIAN BUTE ? .....campionul mondial e galatean sau mai precis moldovean! :yeah: Nu e oltean...nici el! :drak::evil:

Hard
21st October 2007, 11:59
Starsteel, tu ai fost inlocuit, nu ai renuntat de buna voie, e o diferenta!

Stai jos ca nu stii nimic :P
STARSTEEL inapoi moderator :yeah: ca sa resusciteze acest sub forum :no:

Cristian
21st October 2007, 12:02
Ieri sau anu trecut ? :happy

Vadim
21st October 2007, 12:45
ce zici daca imi ofer serviciile de moderare pt. Suporter Otelul astazi, maine oare as putea fi moderator?
Nici azi si nici maine nu se pune problema dupa modul in care ai plecat, despre care nu are sens sa mai discutam.

STEEL
21st October 2007, 13:12
Vadime, ai "boala" mare pe starsteel, si atunci si acum se observa foarte clar ca orgoliul tau este excesiv.A fost "decapitat" in special pt. simplu motiv ca statea in coasta unor asa zisi oameni strategici de pe OLS,ii cunoastem toti, n-are sens sa-i enumar pe fiecare in parte.Si cum "multimea" hotareste, ce-ai zis, hai sa-l sacrific.Ca, lucrurile au degenerat dupa aia, asta-i alta poveste.Parerea mea esta ca de cele mai multe ori nu a facut altceva decat sa raspunda provocarilor, poate a si gresit dar in comparatie cu altii care si in momentul de fata isi fac de cap pe OLS, cu siguranta e mic copil.Sincer, as fi reactionat la fel.In ciuda faptului ca "iubeste" doua echipe simultan l-am simpatizat mereu si va avea parte de tot respectul meu in continuare.

Cristian
21st October 2007, 14:11
Parerea mea e ca tu Steel iei un forum mult prea in serios si-l confunzi cu viata reala.

Vadim
21st October 2007, 14:46
Nu are sens sa redeschidem discutia. S-a decapitat singur prin scandalul de pe Arena. Cert e ca nu este cum spune el. Nu va mai reveni la nici o moderare, atata tot, in rest el poate sa fie un om de aur.

STEEL
21st October 2007, 14:48
Cred ca multi nu au inteles sensul postarii tale pt. ca nu are logica.E un forum intradevar, dar nicidecum nu se inspira din benzile desenate.Tot ce se intampla in el are la baza "viata reala" adica realitatea.In general se discuta, se da cu parerea, se fac intepaturi, se aproba, se dezaproba...etc.Imi pare rau ca fost tratat asa, nu cred ca merita, s-a exagerat totusi, parerea mea.Solutia ar fi fost o cale amiabila.
Stai linistit, cu certitudine nu iau forumul asta in serios mai mult decat tine, nu te voi depasi la capitolul asta.

STEEL
21st October 2007, 14:53
Nu are sens sa redeschidem discutia. S-a decapitat singur prin scandalul de pe Arena. Cert e ca nu este cum spune el. Nu va mai reveni la nici o moderare, atata tot, in rest el poate sa fie un om de aur.

N-am cerut nicio clipa revenirea lui la moderare, am spus doar ca a fost lucrat la nivel de "conducatori" pe OLS.Daca erai corect cu adevarat, odata cu decizia de-al indeparta de la moderare ai fi facut la fel si cu alti cel putin 2-3 moderatori care de departe o meritau.

Vadim
21st October 2007, 15:12
Cred ca multi nu au inteles sensul postarii tale pt. ca nu are logica.E un forum intradevar, dar nicidecum nu se inspira din benzile desenate.Tot ce se intampla in el are la baza "viata reala" adica realitatea.In general se discuta, se da cu parerea, se fac intepaturi, se aproba, se dezaproba...etc.Imi pare rau ca fost tratat asa, nu cred ca merita, s-a exagerat totusi, parerea mea.Solutia ar fi fost o cale amiabila.
Stai linistit, cu certitudine nu iau forumul asta in serios mai mult decat tine, nu te voi depasi la capitolul asta.

Nu a fost tratat si lucrat in nici un fel. Eu l-am sustinut cand voi ii cereati sa plece de pe Otelul. A fost apoi acea cearta pe Arena care l-a facut sa plece si sa lase un gust amar tuturor... Atata tot. Nu stiu sa fi fost moderatori care sa fi vrut ca el sa nu fie moderator. Chiar si dupa acea cearta multi, inclusiv eu, i-am spus sa stea linitit o saptamana si apoi sa revina la sentimente mai bune. Daca nu, mai bine sa renunte la moderare. El a ales sa renunte la moderare, asta a fost tot. Nu iti mai inchipui diverse ca nu are sens, nu e locul aici de asa ceva.

STEEL
21st October 2007, 15:21
Postarea mea de mai sus era adresata lui Cristi Galati dar intr-o oarecare masura te priveste si pe tine.Aici pun punct final discutiei, mi-am exprimat parerea la ceea ce s-a intamplat in trecut si mi-o voi mentine.Intre voi doi au fost cu siguranta mesaje pe privat, dealtfel hotaratoare in a lua decizia finala.In rest sanatate la toata lumea.

Cristian
21st October 2007, 16:08
Eu i-am zis lu Vadim sa nu cumva sa-l mai numeasca vreodata moderator pe starsteel... atat.. ai ceva impotriva ??? Cat despre forum raman la parerea mea, tu iei acest forum si lumea virtuala mult prea in serios.
Intreaba-l pe Vadim sa vezi daca nu asa i-am zis. Acum il regreti pe starsteel ???

Brian
21st October 2007, 17:27
Era in spirit de gluma, cu inspiratie dintr-un film vechi regizat de Sergiu Nicolaescu, da un incuiat ca tine ce sa inteleaga ???
Nea Florine (Sallam) lasa-ne cu iubirea de frati... nu are legatura iubirea culorilor si a echipei locale cu iubirea fata de parinti.:yeah: Sclavi sunteti, sclavi muriti.

E uimitor ca gandul te duce doar la manelisti cand auzi/vezi cuvantul "Sallam".... pune "s" in loc de "S", taie un "l" si baga-l in gura....ai sa descoperi k ai mancat toata viatza.
Imi spui k nu are legatura iubirea echipei locale cu iubirea fatza de parinti? Pai am spus eu ca are?Eu am facut o COMPARATIE(probabil este un cuvant nou pt tine). A fost un exemplu....nu ma astept sa ma intelegi.

P.S.: Cauta cuvantul "sclav" in dictionar si vezi ce inteles are. Nu mai folosi cuvinte pe care nu le intelegi.
Din partea mea poti sa tii cu ce echipa vrei tu. Nu incercam sa va conving sa tineti cu altcineva. M-a deranjat doar indemnul comunist din titlul threadului.

starsteel
21st October 2007, 18:01
Vadime, ai "boala" mare pe starsteel, si atunci si acum se observa foarte clar ca orgoliul tau este excesiv.A fost "decapitat" in special pt. simplu motiv ca statea in coasta unor asa zisi oameni strategici de pe OLS....

Nu el are boala, unul singur e cu mare boala cel caruia i-am propus o disputa cinstita in "arena" insa a ales sa lupte doar din spatele "adversarului", cu toate armele...numele lui pt. mine ramane "mitropolitul". Orgoliul excesiv e doar din partea olteanului doar sunt recunoscuti pt. asta. In cazul lui Vadim e doar pajul care ii asigura deplina protectie.


.... Cert e ca nu este cum spune el. Nu va mai reveni la nici o moderare....

Chiar nu e cum spun eu? "Cert"? Citeste mai jos sa vezi cum ai recunoscut dupa cateva ore ca renuntarea la moderare imi apartine. Era logic sa realizezi ca nu voi reveni la moderare, atunci cand ai lasat usa deschisa eu am inchis-o pe dinafara si am mentionat extrem de clar ca nu voi mai reveni niciodata! Si cum mi-am onorat mereu toate promisiunile nu vad de ce as m-as pata pt. un lucru atat de neinsemnat.


..... Chiar si dupa acea cearta multi, inclusiv eu, i-am spus sa stea linitit o saptamana si apoi sa revina la sentimente mai bune. Daca nu, mai bine sa renunte la moderare. El a ales sa renunte la moderare, asta a fost tot.....

Tu acum aici nu faci altceva decat sa-ti arati din nou atasamentul fata de mizeria morala care pe forumul OLS poarta numele de Inter, "mitropolitul" pt. care ti-ai baga in foc ambele maini....interesul ramane in primul rand de ordin financiar.
Si cu asta am pus definitiv punct acestei discutii plecate de la un neadevar care s-ar fi spus ca e o gluma....atunci cand sunt mentionate lucruri neadevarate despre mine devin extrem de capos si chiar nu pot fara macar o replica desi stiu ca majoritatea chiar nu merita raspuns.

Cristian
21st October 2007, 18:37
E uimitor ca gandul te duce doar la manelisti cand auzi/vezi cuvantul "Sallam".... pune "s" in loc de "S", taie un "l" si baga-l in gura....ai sa descoperi k ai mancat toata viatza.
Imi spui k nu are legatura iubirea echipei locale cu iubirea fatza de parinti? Pai am spus eu ca are?Eu am facut o COMPARATIE(probabil este un cuvant nou pt tine). A fost un exemplu....nu ma astept sa ma intelegi.

P.S.: Cauta cuvantul "sclav" in dictionar si vezi ce inteles are. Nu mai folosi cuvinte pe care nu le intelegi.
Din partea mea poti sa tii cu ce echipa vrei tu. Nu incercam sa va conving sa tineti cu altcineva. M-a deranjat doar indemnul comunist din titlul threadului.


Sincer behaitul e de neinteles.
Cat despre indemnul respectiv ramane valabil, de aia sunt asa de multi suporteri de conjunctura, ca exista unii ca tine, ca starsteel si ca altii care habar nu au ce e aia onoare si mandria de a tine cu echipa din orasul in care locuiesc, echipa buna sau rea cum e ea, e echipa din oras si tin cu ea. :angry:
Cat despre numele tau da suna a manelist pentru ca in randurile stelistilor exista multi care asculta acest gen de zgomot, atentie zgomot nu muzica.

Brian
21st October 2007, 19:33
Sincer behaitul e de neinteles.
Cat despre indemnul respectiv ramane valabil, de aia sunt asa de multi suporteri de conjunctura, ca exista unii ca tine, ca starsteel si ca altii care habar nu au ce e aia onoare si mandria de a tine cu echipa din orasul in care locuiesc, echipa buna sau rea cum e ea, e echipa din oras si tin cu ea. :angry:
Cat despre numele tau da suna a manelist pentru ca in randurile stelistilor exista multi care asculta acest gen de zgomot, atentie zgomot nu muzica.

Vad k nu vrei sa intelegi si te incapatzanezi sa imi dai replica in singurul fel in care poti-generalizand.
Nu am nimic impotriva orasului Galati. Echipa de fotbal Otelul Galati mi se pare cea mai spectaculoasa echipa a campionatului(daca avea si portar era in primele 7 echipe a campionatului).
Nu este normal sa te iei de oameni pt k tin cu 2 echipe in acelasi timp. Zici k esti femeie: "Ori cu aia, ori cu mine!". Chiar te innebuneste invidia(sau ce ai tu in cap)? Tu zici ceva de genul: "Ori tii doar cu Otelul, ori nu mai tii!"(ganduri de copil ce ai si tu).

Eu suporter de conjunctura?Nici nu stii ce inseamna. Tu esti un suporter de conjunctura.Singur te-ai declarat. Tu spui clar ca tii cu Otelul, doar pt k esti din Galati. Adik dak erai din Bacau tineai cu FCM Bacau, dak erai din Iasi tineai cu Poli Iasi, s.a.m.d. Asta inseamna suporter de conjunctura. Starsteel si cei k el dau dovada k sunt suporteri adevarati. Nu pt k tin cu Steaua. Sunt multi din alte orase care tin cu Dinamo sau Rapid. Tin cu echipa care le-a intrat la inima.

Tu imi spui de onoare? Esti lipsit de onoare cand le ceri altora sa se lepede de una dintre echipele favorite.

Tu imi spui de mandrie?Dak erai mandru ca tii cu Otelul, nu te mai interesa cati suporteri are echipa ta sau dak sunt suporteri adevarati.
Eu sunt mandru k tin cu Steaua pt performantele pe care le-a avut echipa.
Nu ma duc la alt suporter al Stelei sa il intreb dak mai tine cu alta echipa sau dak s-a spalat pe dinti azi....

P.S.: Respect Starsteel!:ok:

Hard
21st October 2007, 19:55
Sallam,imi dai si mie un autograf ca mi-a placut tare postul tau :D

Brian
21st October 2007, 20:12
Sallam,imi dai si mie un autograf ca mi-a placut tare postul tau :D

Multumesc!Multumesc!:D
Daca vrei, facem schimb de autografe:ok:

Marius.B
21st October 2007, 23:00
Eu sunt mandru k tin cu Steaua pt performantele pe care le-a avut echipa.

Sa intelegem ca daca in locul stelei ar fi fost alta echipa ,care sa aiba rezultatele ei ,ai fi sustinut acea echipa?

PS Cred ca s-a cam deviat de la subiectul topicului.

delaparis
21st October 2007, 23:27
@starsteel:
Fara sa par "discipol" :D vreau sa intervin un pic daca se poate inca discuta decent si senin ...

Am vorbit mult , ne-am contrazis de multe ori si ne-am inteles de alte multe ori etc ....
Dar aici eu imi spun parerea despre atitudinea ta care , desi o inteleg, este un pic ambigua ....
A fost un moment blestemat , acela din ArenA in care ai intervenit ca jucator si arbitru iar situatia a degenerat in defavoarea ta ... ok... Care ar fi fost problema ? Nu puteam sa discutam linistiti si sa rezolvam o neintelegere ?
Scuze pentru termeni dar ai incercat sa joci cartea ingamfarii si sa pui in joc demisia ta , la fel ca altii care au plecat deja si pe care i-ai combatut ... de asta nu prea inteleg in fond ce vrei sa aperi de fapt ... de asta zic ca atitudinea este ambigua :cool:

Dregan
22nd October 2007, 07:36
Bai astia... SUSTINETI ECHIPA LOCALA nu offtopicul...

SORINULTRA
22nd October 2007, 08:27
aloooooo eu sustin otelul nu starsteel sam mai stiu eu cine , si ca fapt divers nici nu m a intereseaza

Cristian
22nd October 2007, 09:23
Vad k nu vrei sa intelegi si te incapatzanezi sa imi dai replica in singurul fel in care poti-generalizand.
Nu am nimic impotriva orasului Galati. Echipa de fotbal Otelul Galati mi se pare cea mai spectaculoasa echipa a campionatului(daca avea si portar era in primele 7 echipe a campionatului).
Nu este normal sa te iei de oameni pt k tin cu 2 echipe in acelasi timp. Zici k esti femeie: "Ori cu aia, ori cu mine!". Chiar te innebuneste invidia(sau ce ai tu in cap)? Tu zici ceva de genul: "Ori tii doar cu Otelul, ori nu mai tii!"(ganduri de copil ce ai si tu).

Eu suporter de conjunctura?Nici nu stii ce inseamna. Tu esti un suporter de conjunctura.Singur te-ai declarat. Tu spui clar ca tii cu Otelul, doar pt k esti din Galati. Adik dak erai din Bacau tineai cu FCM Bacau, dak erai din Iasi tineai cu Poli Iasi, s.a.m.d. Asta inseamna suporter de conjunctura. Starsteel si cei k el dau dovada k sunt suporteri adevarati. Nu pt k tin cu Steaua. Sunt multi din alte orase care tin cu Dinamo sau Rapid. Tin cu echipa care le-a intrat la inima.

Tu imi spui de onoare? Esti lipsit de onoare cand le ceri altora sa se lepede de una dintre echipele favorite.

Tu imi spui de mandrie?Dak erai mandru ca tii cu Otelul, nu te mai interesa cati suporteri are echipa ta sau dak sunt suporteri adevarati.
Eu sunt mandru k tin cu Steaua pt performantele pe care le-a avut echipa.
Nu ma duc la alt suporter al Stelei sa il intreb dak mai tine cu alta echipa sau dak s-a spalat pe dinti azi....
P.S.: Respect Starsteel!:ok:


La faza ori cu aia ori cu aia vezi ca esti si tu un incuiat ?? Ori cu Otelul, ori cu steaua... pur si simplu eu unul nu concep ca inca o data sub-forumul Otelul sa fie condus de starsteel. Suporter de conjunctura inseamna asta: are steaua nu stiu ce rezultate gata sa tin cu steaua pe langa echipa locala pe care doar o simpatizez, nu ma mandresc cu ea, asta inseamna in opinia mea suporter de conjunctura.
La faza cu onoarea nu cred ca esti in masura nici tu si nici starsteel sa vorbiti despre asa ceva, eu nu-i cer nimic lui starsteel sa stea la oile lui, in rest prezenta sau absenta lui de pe acest forum nu prezinta interes pentru mine.
Tu esti mandru ca tii cu steaua pentru rezultate, iata ce inseamna suporter de conjunctura, ti-ai dat singur raspunsul.

Brian
22nd October 2007, 10:32
La faza ori cu aia ori cu aia vezi ca esti si tu un incuiat ?? Ori cu Otelul, ori cu steaua...
Explica-mi tu...k eu nu vad nimic... nu iese nimic din faza asta.

Tu esti mandru ca tii cu steaua pentru rezultate, iata ce inseamna suporter de conjunctura, ti-ai dat singur raspunsul.

Am spus k sunt mandru k tin cu Steaua pt performantele care le-a avut, nu am spus k tin cu Steaua pt preformantele care le-a avut. Este o diferentza maaaaare.

Eu sper sa fii fair-play si sa recunosti k ai gresit la faza asta si nu mai comentez nimic aici.

Este adevarat k m-am bagat aici k musca in lapte, dar tot ce sper este sa nu mai facetzi chestii d-astea (imi pare rau sa o spun)comuniste.

Va urez succes in campionat, echipa valoroasa avetzi(fara nici o urma de ironie), si sa stii k nu am nimic personal cu tine:ok:

Cristian
22nd October 2007, 15:29
Explica-mi tu...k eu nu vad nimic... nu iese nimic din faza asta.


Am spus k sunt mandru k tin cu Steaua pt performantele care le-a avut, nu am spus k tin cu Steaua pt preformantele care le-a avut. Este o diferentza maaaaare.

Eu sper sa fii fair-play si sa recunosti k ai gresit la faza asta si nu mai comentez nimic aici.

Este adevarat k m-am bagat aici k musca in lapte, dar tot ce sper este sa nu mai facetzi chestii d-astea (imi pare rau sa o spun)comuniste.

Va urez succes in campionat, echipa valoroasa avetzi(fara nici o urma de ironie), si sa stii k nu am nimic personal cu tine:ok:

E cam acelasi lucru da altfel exprimat, nici eu nu am nimic cu tine si nici atat cu starsteel, doar ca nu-l mai dorim ca moderator pe sectiunea asta si cu asta basta. De altfel de aici a pornit totul. Numai bine si suuces si tie.

Hard
22nd October 2007, 15:31
Sallam,nu te mai chinui degeaba cu explicatiile ca nu merita ;)
Succes Otelului in meciul cu oltenii !! Sper sa ii vad in liga 2 :D

ombladon-gl
22nd October 2007, 17:29
vreei sa ii vezi in liga a 2-a de aproape ?:D

Cristian
22nd October 2007, 21:32
E cam acelasi lucru da altfel exprimat, nici eu nu am nimic cu tine si nici atat cu starsteel, doar ca nu-l mai dorim ca moderator pe sectiunea asta si cu asta basta. De altfel de aici a pornit totul. Numai bine si suuces si tie.

Succes :D Trebuia scris :P

Hard
22nd October 2007, 21:35
Simpatizati echipa locala :ok:
Iubiti-va sotia,copii,parintii :ok:

Dregan
22nd October 2007, 21:46
Du-te si da lectii prin alte parti