PDA

View Full Version : Manchester United



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

White Shadow
2nd January 2007, 19:36
Ratangii de ratangii astia de la Man UTD , asa multe ocazii de poarta , ce ocazii ?.......sut 10 metrii peste poarta , aia se numeste ocazie ?....sau ratare singur cu poarta goala ?.........doar Rooney ala îi in stare de asa ceva , cel mai mare ratangiu din Anglia.

Kainsashiki
2nd January 2007, 20:22
SHA, te rog frumos sa nu-l mai jignesti pe Rooney, e un jucator important pt Man UTD.

---

Saha s-a accidentat si lipseste 2 saptamani..iar cu ocazia asta va aparea in joc si Larrson, proaspat imprumutat de la Helsingborg pt 3 luni.

Bogdy LFC
2nd January 2007, 20:31
Dirty Scum a reusit doar un egal la ''Cotofene''.Acum din nou Chelsea e favorita la castigarea titlului.Mai sunt doar 4 puncte distanta:happy

Kainsashiki
2nd January 2007, 20:34
ia vezi cum vbesti..!

Bogdy LFC
2nd January 2007, 20:34
ia vezi cum vbesti..!

Cum vorbesc???:o:

White Shadow
2nd January 2007, 20:47
Diablo , aveti si voi un avans de cateva puncte amarate si deja incepeti sa visati la titlu , mai e mult pana acolo , continuati sa visati.

Bogdy LFC
2nd January 2007, 20:53
Diablo plz zi ce am spus de te-a nemultumit?:o:

Andreiy
13th January 2007, 16:54
Manchester cred ca va castiga titlul in acest sezon. Chiar merita.

Balaci
21st January 2007, 12:35
Azi,dupa victoria cu Arsenal,se duce Man U la 9 puncte in fata.Gata cu Chelsea,s-a dezumflat ca un balon.:D

Sasuke Uchiha
21st January 2007, 19:57
se pare ca nu :D

Bogdy LFC
21st January 2007, 20:32
Mu ori sunt prosti,ori sunt prosti.
Sa conduci tu cu 1-0 din startul reprizei a 2-a pe terenul unei echipe care 100% NU e acomodata complet cu noua arena si sa pierzi in ultimile 10 minute.....

NU mai zic nimic.DOAR UN EGAL voiam de la partida asta.

P.S.Barem MU n-a fost condusa pe tabela k LIVERPOOL sa zici k intr-adevar merita sa piarda:headbang:

RajaF
21st January 2007, 20:42
:happy :happy :happy :happy

Doar atat am de zis :P

Catalanul
22nd January 2007, 00:18
nu-i nimic ;) tot MU o sa castige campionatu' :)

Kainsashiki
28th January 2007, 15:01
David Gill a spus azi ca Ronaldo nu e de vanzare si ca va ramane la Man UTD :D Sa speram ... :)

Bogdy LFC
28th January 2007, 18:57
David Gill a spus azi ca Ronaldo nu e de vanzare si ca va ramane la Man UTD :D Sa speram ... :)

Din partea mea sa paraseasca Dirty Scum si sa plece la Real dak vrea sa-si incheie cariera de tanar:yeah: :ok:

Kainsashiki
28th January 2007, 19:06
las-o mai moale cu dirty scum, nu le mai zice asa!

Dennis
28th January 2007, 22:38
Mu ori sunt prosti,ori sunt prosti.
Sa conduci tu cu 1-0 din startul reprizei a 2-a pe terenul unei echipe care 100% NU e acomodata complet cu noua arena si sa pierzi in ultimile 10 minute.....

NU mai zic nimic.DOAR UN EGAL voiam de la partida asta.

P.S.Barem MU n-a fost condusa pe tabela k LIVERPOOL sa zici k intr-adevar merita sa piarda:headbang:


Eu nu stiu ce vorbesti aiurea. Nu au fost in stare nu au fost in stare, decat sa piarda ca voi 6-3. Poti sa stai in banca ta ca v-ati luat-o la kk de la Arsenal :D

Celso
14th February 2007, 09:46
Ronaldo ramâne pe “Old Trafford”
ANGLIA Publicatia britanica The Mirror a scris ca portughezul Cristiano Ronaldo (foto) le-a marturisit prietenilor sai apropiati ca nu va pleca de la Manchester United, în ciuda dorintei celor de la Real Madrid si FC Barcelona de a-l înregimenta din vara. Mai mult, camerunezul Eric Djemba-Djemba, fostul coechipier al lusitanului de pe “Old Trafford”, a declarat ca s-a numarat printre cei care l-au convins pe Cristiano Ronaldo sa ramâna la echipa lui Alex Ferguson.

Celso
17th February 2007, 13:18
Avancronica Manchester - Reading

Cristiano Ronaldo va reveni in primul 11 dupa ce in partida de saptamana trecuta impotriva celor de la Charlton a lipsit din cauza unei gripe.

*pt mai multe informatii despre meci: http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/14443/avancronica-manchester--reading.htm

Laur_Farul
18th February 2007, 18:42
Bineinteles :ok: !

Celso
21st February 2007, 11:59
United castiga cu cantec la Lille

*Lille a avut un gol anulat usor si probabil incorect in partida jucata in Franta, marti seara, contra lui Manchester United, in prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor. Pentru ca scandalul sa fie complet, United a inscris dintr-o lovitura libera, inainte ca arbitrul sa dea verde executiei si sa fluiere faza. Francezii au fost la un pas sa paraseasca terenul.

*Manchester United s-a impus cu scorul de 1-0 in fata francezilor de la Lille. Meciul a fost unul dur, cu multe intreruperi, francezii intentionand sa iasa de pe teren dupa ce Giggs a inscris singurul gol al partidei fara ca arbitrul sa fluiere executarea loviturii libere.

*Pentru aceasta partida Sir Alex Ferguson a reusit sa-i recupereze pe Neville, Giggs, Ferdinand, Larsson si Van der Sar, pe care i-a si introdus in primul 11, dar l-a lasat pe banca de rezerve pe Luis Saha, jucatorul care a marcat 4 goluri in acest sezon de Champions League

*Antrenorul francezilor, Claude Puel, a inceput partida folosind un sistem 4-4-2, care de multe ori s-a transformat intr-un 4-2-3-1. Urmatorii jucatori au facut parte din "primul 11": Sylva - Chalme, Plestan, Tavlaridis, Tafforeaus - Bodmer, Makoun - Debuchy, Obraniak - Fauvergue, Odemwingie.

Manchester United a jucat un 4-4-2, folosind urmatorul "11": Van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidic, Evra - Ronaldo, Carrick, Scholes, Giggs - Rooney, Larsson.

Lille a inceput mai bine meciul, iar sutul lui Bodmer din minutul 9 a trecut pe langa poarta. Chalme arunca o minge in careul diavolilor in minutul 13, dar Rio Ferdinand este la locul potrivit si respinge. In minutul 17, Manchester United se hotaraste sa urce in atac, dar Cristiano Ronaldo este deposedat de Chalme, dupa un un-doi frumos cu Larsson.

In minutul 20, Larsson, Giggs si Scholes fac o combinatie frumoasa in 3, Giggs suteaza dar este blocat, mingea ajunge la Scholes, care suteaza si el, dar mingea trece peste poarta. In minutul 27, Cristiano Ronaldo trimite o minge in adancime catre Evra, dar acesta este faultat de Debuchy, care primeste si un cartonas galben.

In minutul 37, United au un corner care aduce pericol la poarta lui Sylva. Minutul 39 aduce o lovitura libera periculoasa pentru Manchester, mingea este respinsa doar pana la Scholes, care il intrebuinteaza serios pe Sylva.

In ultimul minut al primei reprize, dupa o neintelegere intre Cristiano Ronaldo si Neville, mingea ajunge la Bodmer, care suteaza putin pe langa poarta lui Van der Sar. Acesta era invins.

In minutul 50, Obraniak centreaza in careu, iar francezii cer penalty pentru un presupus hent a lui Ferdinand. Trei minute mai tarziu, Wayne Rooney ia o actiune pe cont propriu, ii dribleaza pe Makoun, Plestan si Tavlaridis, ii paseaza lui Giggs, care rateaza.

Peste un minut, acelasi Rooney ii paseaza lui Ronaldo, dar Sylva salveaza din nou. Meciul are un ritm alert, iar Bodmer il intinde serios pe Van der Sar, care respinge sutul acestuia.

In minutul 63 Lille marcheaza dar golul este anulat. Odemwingie marcheaza dar golul este anulat pentru un presupus fault la Vidic. Decizie eronata a brigazii de arbitraj din Olanda. In minutul 68, Odemwingie scapa singur cu Van der Sar, dar suteaza pe langa poarta. In minutul 74, Rooney dribleaza pe toata lumea, mingea ajunge la Larsson, dar acesta rateaza din nou, sutand pe langa poarta.

In minutul 84, Ryan Giggs executa o lovitura libera, fara ca arbitrul sa fluiere, iar mingea intra in poarta. Cei de la Lille isi aranjau zidul in momentul in care Giggs a executat lovitura. 1 la 0 pentru Manchester.

Francezii protesteaza si intentioneaza sa paraseasca terenul. Din tribune se arunca cu tot felul de obiecte. Claude Puel le face un semn jucatorilor sai sa iasa de pe teren. Dupa cateva minute de proteste se reia meciul, dar din tribune inca se arunca cu tot felul de obiecte.

Meciul s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru Manchester, englezii luand o optiune serioasa pentru calificare in sferturi. A fost un meci cu grave erori de arbitraj, brigada din Olanda condusa de Eric Braamhaar avand mari probleme.

Statistici:

Suturi la poarta: 11-13
Suturi pe poarta: 3-4
Faulturi: 17-18
Offsideuri: 0-2
Cornere: 5-4

Ferguson vrea masuri de la UEFA

Managerul lui Manchester United, Sir Alex Ferguson, vrea ca oficialii UEFA sa ia masuri pentru sanctionarea clubului Lille dupa incidentele petrecute la partida disputata marti seara.

Ryan Giggs a executat o lovitura libera fara ca sa mai astepte fluierul arbitrului, in timp ce portarul francezilor, Sylva, isi aranja zidul. Mingea a intrat in poarta iar totul a degenerat. Dupa ce Giggs a marcat singurul gol al partidei, cei de pe banca de rezerve a lui Lille au facut semne catre jucatori pentru ca acestia sa paraseasca terenul.

Sir Alex Fergurson a fost total nemultumit de atitudinea jucatorilor si a stafului tehnic de la Lille si a declarat pentru ITV: "Nu am vazut niciodata asa ceva. Au incercat sa intimideze arbitrii. UEFA trebuie sa faca ceva. Staful tehnic a lui Lille a incercat doar sa faca o atmosfera ostila."

Ferguson a fost nemultumit si de reactia tribunelor. "Am fost ingrijorat pentru Ryan Giggs. Au fost aruncate tot felul de lucruri in el, si a fost lovit." a declarat managerul englez pentru postul de televiziune.

Nici fanii englezi nu s-au bucurat de un tratament mai bun. O parte din ei au fost introdusi in stadion la 15 minute dupa inceperea meciului, iar in stadion, politia franceza a tras focuri de arma. Clubul francez a organizat cum nu se poate mai prost acest meci. Suporterii englezi care aveau bilete in galeria gazdelor, au fost mutati la gramada in sectorul ce apartinea englezilor, desi locurile erau ocupate deja.

Parerea mea este ca trebuia anulat golul lui Giggs! cei de la Lille abia isi faceau zidul! arbitrul nici nu a fluierat dar a validat golul! cum dreaqu vine asta!:confused: :rolleyes:

Celso
22nd February 2007, 18:42
Cristiano Ronaldo s-a accidentat sutind intr-un bax cu sticle

Furios ca a fost inlocuit in minutul 67 al partidei de la Lens, din "optimile" Ligii Campionilor (Lille - Manchester 0-1), Cristiano Ronaldo si-a varsat nervii pe un bax cu sticle de apa, aflat la marginea terenului. Numai ca sticlele au fost prea tari pentru piciorul portughezului de la Man. United. Accidentat stupid, Ronaldo ar putea rata meciul lui Manchester cu Fulham, programat sambata in campionat.

:ras-plans: :( :D

Cappone
26th February 2007, 02:39
manchester s-a distantat la 9 puncte de chelsea care are insa un meci mai putin disputat; dupa victoria cu 2-1 din deplasare de la fulham

Celso
6th March 2007, 10:21
Rooney, incert pentru meciul cu Lille

Atacantul echipei engleze de fotbal Manchester United Wayne Rooney este incert pentru meciul din 8-imile de finala ale Ligii Campionilor cu formatia franceza Lille, programat miercuri, din cauza unei accidentari la un genunchi, a anuntat duminica managerul clubului Alex Ferguson.

Rooney va fi supus unui examen medical amanuntit dupa ce a fost faultat de fundasul echipei Liverpool Jamie Carrager.

'Wayne a fost lovit foarte dur. Carragher l-a lovit din plin. Vom vedea cum se simte'', a spus Ferguson pe site-ul internet al clubului.

CrisS
6th March 2007, 12:34
Asta si intr-un picior si joaca :lol: la cum il stim noi pw Rooney..:ras-plans:, acest copil teribil al fotbalului engllez..

Celso
14th March 2007, 10:35
Spectacol pe Old Trafford

Sapte goluri s-au inscris marti seara in meciul disputat cu ocazia implinirii a 50 de ani de la primul meci al echipei gazda, Manchester United, in cupele europene. Nume mari ale fotbalului mondial au fost prezente pe teren si au oferit un spectacol deplin.

Au evoluat:

Manchester United: Kuszcak (Heaton 46’) - G. Neville (O’Shea 46’), W. Brown, Heinze, Richardson - Cr. Ronaldo (Eagles 46’), Scholes, Giggs (Carrick 46’), Park Ji Sung - A. Smith (Dong 72’), Rooney (A. Cole 46’).
Antrenor: Sir Alex Ferguson.

Europa XI: Canizares (Coupet 46’) – Zambrotta (Ivan Campo 64’), Ayala (D. Stefanovic 46’), Materazzi (Christanval 46’), Abidal (Carragher 46’) – Mancini (Kallstrom 46’), Pirlo (Gerrard 46’), Gattuso (Giannakopoulos 46’), Malouda (Zenden 46’) – Ibrahimovici (Diouf 46’), H. Larsson (Fowler 64’).
Antrenor: Marcello Lippi.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/15542/spectacol-pe-old-trafford.htm

CrisS
14th March 2007, 10:43
Scorul a fost 4-3 pentru gazde, Wayne Rooney reusind o dubla. La pauza scorul a fost 4-1 pentru englezi. Cristiano Ronaldo a reusit un gol magnific din lovitura libera.

kain
14th March 2007, 14:53
Nu-mi vine sa cred ce gol a dat Cristiano Ronaldo :D E zeul tuturor ala :D

kain
19th March 2007, 12:43
Berbatov, dorit de Manchester United

Internationalul bulgar Dimitar Berbatov, atacantul echipei de fotbal Tottenham Hotspur, este dorit de actuala lidera din Premier League, Manchester United, informeaza presa britanica.

Potrivit cotidianului 'News of the Word', 'diavolii rosii' se afla în cautarea unui nou jucator dupa plecarea golgheterului suedez Henrik Larsson, iar antrenorul Alex Ferguson crede ca Berbatov ar fi cea mai buna solutie pentru atacul lui Manchester United.

În vârsta de 26 de ani, Dimitar Berbatov a disputat 25 de meciuri pentru Tottenham în actuala editie a campionatului Angliei, reusind sa marcheze opt goluri. Publicatia britanica sustine ca gruparea de pe Old Trafford ar fi dispusa sa achite aproximativ 35 de milioane de euro pentru a-si asigura serviciile fotbalistului bulgar, achizitionat de Tottenham de la formatia germana Bayer Leverkusen. :ok:

Celso
11th April 2007, 09:51
MANCHESTER IN SEMIFINALELE UCL!

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42785000/jpg/_42785561_carricktwo416.jpg

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42785000/jpg/_42785473_car416.jpg

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42785000/jpg/_42785469_rooneygoal416.jpg

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42785000/jpg/_42785705_ronaldo300.jpg

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42785000/jpg/_42785697_fergie416.jpg

Illidan
11th April 2007, 17:07
poate sa-mi spuna si mie cineva un magazin unde pot sa iau un triocu original cu manchester united.....m-ar interesa in mod special cu Ronaldo........am tot cautat prin bucuresti dar nu am gasit........

10x alot....

Glory Glory Man United!!!!

Kainsashiki
11th April 2007, 17:18
cu numele jucatorilor inscriptionat nu o sa gasesti in bucuresti. eu am vazut ieri la outletul nike de la intrarea in otopeni (sos bucuresti-ploiesti, dn1) tricou cu manchester, dar aveau doar echipamentul negru.

vezi ca poti vbesti cu cei de la magazin sa-ti imprime numarul si numele jucatorului pe tricou.

Illidan
11th April 2007, 17:33
pe mine ma intereseaza echipamentul rosu.......oricum ms

Iaco
14th April 2007, 09:56
Ronaldo a semnat in sfarsit prelngirea contractului cu Mancheaster pana in 2012 avand un salriu de 8 milioane de euro pe sezon...o veste buna tinand cont de importanta acestui jucator pentru Man UTD...oricum daca il aduc si pe quaresma pe partea cealalta ca inlocuitor pentru giggs in viitoarul apropiat o sa avem o super echipa...si un hargreaves cu smith pe drumul cel bun...va incepe in anglia dominatia mANUTD ca acum 10 ani....

skateboard
14th April 2007, 13:07
asa si asa...eu prefer sa fie cati mai multi jucatori englezi sau anglosaxoni sau din colonii, sa zic asa, la Man Utd, decat jucatori latini

singrul jucator latin care imi da senzatia ca este in spiritul fotbaluli britanic este Heinze.

C Ronaldo, daca nu se da pe breazda sa adopte stilul de joc corect-sportiv - fair play a lu Man Utd...nu prea are ce cauta acolo.

kain
15th April 2007, 14:01
Watford 1 - 4 Manchester United

Toate golurile din acest meci AICI (http://www.rojadirecta.com/foros/viewtopic.php?t=16795) /OLE/

Iaco
16th April 2007, 07:55
asa si asa...eu prefer sa fie cati mai multi jucatori englezi sau anglosaxoni sau din colonii, sa zic asa, la Man Utd, decat jucatori latini

singrul jucator latin care imi da senzatia ca este in spiritul fotbaluli britanic este Heinze.

C Ronaldo, daca nu se da pe breazda sa adopte stilul de joc corect-sportiv - fair play a lu Man Utd...nu prea are ce cauta acolo.

Mai nici mie nu-mi plac mig-urile...dar ce sa-i faci...asta ne-a salvat in cupa cu middlesborough...oricum...trebuie sa recunosti ca e bun...oricum imi pare bine de revenirea lui smith la valoarea dinainte de oribila accidentare e un superjucator....problema pe acest final de sezon nu este atacul ci apararea...s-a accidentat si rio...sper sa nu fie serios si sa revina cat mai curand neville si o'shea ca vidic(revelatia sezonului) si silvestre sunt rau de tot...

skateboard
16th April 2007, 09:58
crezi ca in 2 sapt. pana la meciul cu Milan au sanse sa revina ?
nu stiu cat de grava este accidentarea lor

Iaco
16th April 2007, 12:03
Rio are o chesite minora nu va juca cu sheffield united marti, iar neville si o'shea cred ca vor reveni cu middlesborough da nu se stie...oricum vidic are fractura de clavicula...deci sezonul e over pentru el, iar silvestre are umarul dislocat sau ceva in genul asta....oricum ai privi situatia e critica cel...mai simplu ar fi sa stea tot timpul in atac si sa nu-i lase pe aia la poarta...iar cu mijlocul strong cu scholes si carrick la recuperare toate sansele:D:D:D:D

Absint
16th April 2007, 13:38
crezi ca in 2 sapt. pana la meciul cu Milan au sanse sa revina ?
nu stiu cat de grava este accidentarea lor


Sper ca la ora meciului cu Milan, Ferguson va avea la dispoziti 11-le standard adik Van der Saar, G. Neville, R. Ferdinand, Vidici, Evra, C Ronaldo, Carrik, Scholes, Giggs, Rooney, Saha..daca nu am incredere in scotian si in capacitatea sa de a-si acoperi posturile. Ma bucur pentru revenirea lui A. Smith

Iaco
16th April 2007, 16:31
Vidic nici o sansa...are fractura la clavicula ...sezonul e gata pentru el...iar neville se spune ca ar reveni in campionat cu middlesborough week-endul viitor dar nu e nimic sigur, ferdinand nu e grav ar trebui sa fie la meciul cu middles...cam atat...

Absint
16th April 2007, 18:47
http://www.youtube.com/watch?v=rNqD0MZqDew

mariomax
16th April 2007, 19:26
naspa, pai de'ar canta toti la fel, iti dai seama...

kain
17th April 2007, 22:06
Manchester 1 - 0 Sheffield , min 4 , Carrick -live-

skateboard
17th April 2007, 22:09
live unde ?

pe net unde a sputea sa vad meciul ?

kain
17th April 2007, 22:13
live unde ?

pe net unde a sputea sa vad meciul ?

Telesport ;)

Iaco
17th April 2007, 23:59
sau myp2p.eu daca nu ai telesport
de acolo te inveti tu..

Iaco
17th April 2007, 23:59
2-0 la final...au jucat vreo 5 6 minute aparatorii miuta...si aia de la sheffield stateau si se uitatu:D:D:DLOL

Iaco
19th April 2007, 13:32
http://sports.groups.yahoo.com/group/manutd_romania/

iuli
19th April 2007, 14:18
Sper ca Man Utd. sa castige toate 3 competitiile in acest an. Sper sa ii bata in finala UCL chiar pe nesuferitii de la celski

celso, dak poti schimba pollul. Cate trofee castiga Manchester anul acesta? 0, 1, 2 sau 3? :P

Iaco
19th April 2007, 14:34
0, 1 , 2, 3 :d:d

Celso
19th April 2007, 15:02
e inchis poll-ul, nu se mai poate! exprimati`va parerea aici

incep eu: unul (campionatul):D

Sasuke Uchiha
19th April 2007, 15:12
nici unul :ok: le castiga chelsea pe toate 3

Iaco
19th April 2007, 16:38
Poate sezonul viitor

Iaco
20th April 2007, 09:02
oricum stii si tu ce importantas are campionatul pentru englezi, dupa cupa angliei fiind cel ma important trofeu...champions league pe 3 si cupa ligii e cea mai neimportanta:P:P

Sasuke Uchiha
20th April 2007, 11:14
la chelsea CL e pe primul loc, asta pt ca au castigat campionatul 2 ani la rand si oricum toate trofeele sunt importante

Iaco
20th April 2007, 11:18
Pai de e pe primul loc ca chelsea este o echipa de duzina care nu are nici o treaba cu fotbalul englez doar banii fiind importanti, intreaba adevaratele echipe ale fotbalului englez: vezi manutd liverpool sau chiar nottingham forrest(mai multe trofee decat chelsea in 20 de ani de acum in colo) sa vezi ce o sa-ti spuna...Cupa Angliei, Campionatul, CL....este vorba de traditie...

Sasuke Uchiha
20th April 2007, 11:58
tu pe ce lume traiesti, bani sunt pe primul loc la toate echipele , imi place comparatia cu nottingham forrest :happy

Iaco
20th April 2007, 13:16
Pai da uitete la palmaresul lui nottingham forrest si ai sa vezi ce palmaes are, si dupa aia uitete la palmaresul lui chelsea...

maldini
20th April 2007, 13:59
Pai da uitete la palmaresul lui nottingham forrest si ai sa vezi ce palmaes are, si dupa aia uitete la palmaresul lui chelsea...


Care palmares ? Nici in 100 de ani nu va avea chelsea 2 Cupe ale Campionilor Europeni/Champions Legue (luate consecutiv):evil:

Sasuke Uchiha
20th April 2007, 16:44
wow... mare palmares si unde e echipa aia acum ?¿

Iaco
20th April 2007, 19:16
Pai aia iti ziceam ...o echipa de liga a treia e mult mai titrata si cu istorie mai gloriaoasa decat banca de la chelski...oricum puteam sa-ti dau exemplu pe aston villa(cupa a campionilor, si mai multe campionate decat chelsea) ca astia sunt in premier ;league...

Universal
20th April 2007, 19:30
A nu uita un lucru: Echipa de acum conteazä.Ce conteazä este acum , nu ce a fost. Nimeni nu te intreabä la locul de muncä ce ai fost, ci CE ESTI

Don't forget this Geetlemen

Sasuke Uchiha
20th April 2007, 22:52
exact universal :ok:

Iaco
21st April 2007, 11:03
normal pentru ca istoria si trecutul nu poti sa ti-le cumperi...:P:P

Sasuke Uchiha
21st April 2007, 11:25
:happy
chelsea nu a cumparat nimic a castigat pt ca este cea mai buna ;)
si nu vorbi de bani ca si manchester si liverpool au destui bani si mare lucru nu au facut

Iaco
21st April 2007, 13:22
a castigat in ultimii doi ani, dar anul asta o sa ii se infunde, iar acum liverpool o sa fie mai stabila financiar, iar chelsea o sa dea de greu, o sa vezi...iar chelsea inafara de 2 campionate...in ultimii doi ani nu a castigat nimic notabil...cupa angliei nici nu stiu daca a luat-o ca cupa ligii e fix pix...asha investitiile facute in ultimii 3 4 ani nu reflecta performantele...pe cand manchester si liverpool cu putini bani au facut performanta...sa mai ia vreo 2 campionate in viitorul apropiat un CL sau o cupa a angliei, si dupa aia putem vb de chelsea...pana atunci mai are de invatat, dar ti-am spus va fi greu, deja anu asta a cam scjiopatat, iar la anul liverpool va pune probleme serioase tutuor echipelor ai sa vezi...deabia astept sezonul viitor...atunci sa vezi bataie in campionat...

Celso
21st April 2007, 13:40
prietene unde ti se pare tie ca schioapta Chelsea? intai informeaza-te si apoi vbeste ; nu a pierdut din ianuarie nici un meci, a castigat deja o cupa si este in lupta pt toate celelalte trofee: UCL , Campionat si Cupa FA! :confused: ...are 9 meciuri castigate consecutiv in campionat acum, are doar 3 infrangeri, de vreme ce MU are 4 in acest campionat! tragem linie la final, pana atunci doar prezentul conteaza!

Iaco
21st April 2007, 14:03
da mai aveti cu arsenal sau de ala ati uitat pe emirates...o sa aveti si voi 4 si mai aveti si la newcastle acasa care stii bine ca nu e usor, in cupa angliei ati cam jucat cu echipe de ligi inferioare, manchester fiind singura care a jucat doar cu echie din premier....dar oricum ne vedem la final...

Iaco
21st April 2007, 14:04
oricum pentru fanii manchester tztztz

http://www.youtube.com/watch?v=nplemK3Y4ns

http://www.youtube.com/watch?v=IwRxrHdi0Ss&mode=related&search=

Sasuke Uchiha
21st April 2007, 14:17
...pe cand manchester si liverpool cu putini bani au facut performanta...

doame sfinte :shocked: :shocked: nu stiu cum poti sa zici asa ceva !!!!? la bani nu mai zic nimic toate trei sunt bogate dar tu vezi altceva iar ca performanta doar liverpool a facut ceva (CL) ca manchester seceta

Celso
21st April 2007, 14:22
Manchester daca nu ma insel ii cea mai bogata din lume:D !

Bogdy LFC
21st April 2007, 19:57
Manchester daca nu ma insel ii cea mai bogata din lume:D !

Pai da dar chestia e k Abramovic NU-si estimeaza propria avere k buget al clubului:P k asa poate Celski era cel mai bogat club din lume :)

Iaco
22nd April 2007, 17:29
3 puncte diferenta...am scapat ca prin urechile acului...HIHi

Bogdy LFC
22nd April 2007, 22:23
3 puncte diferenta...am scapat ca prin urechile acului...HIHi

Scum se mai poate iuncurca cu Everton,k sa NU mai mentionez k va fi spulberata pe Stamford in meciul direct.Si chiar si cu West Ham in ultima etapa,de ce nu?

Voi puteti spune ce vreti dar asta e viziunea mea:ok:

Iaco
23rd April 2007, 07:20
dada cu west ham si la ei acasa am avut meciul in mana ...au avut si aia o ocazie un gol...iar cu everton nici o sansa....everton in ultimii 15 ani nu prea a pus probleme cu manchester

Absint
24th April 2007, 08:35
Voi puteti spune ce vreti dar asta e viziunea mea:ok:


Viziunea ta e Liverpool si spune-ti parerea despre echipa ta. Lasa la o parte alte pareri, care oricum sunt neconcludente. Aveti grija de locul trei sa nu vi-l fure Arsenal,care apropo, daca bate Chelsea, a incheiat campionatul :cool: !!!

Iaco
24th April 2007, 09:00
aiaia...si e pe emirates meciul...si un egal e bun...manchester nu cred ca pierde celalate meciuri, iar chelsea poate sa ne si bata ca la golaveraj suntem net superiori

Iaco
24th April 2007, 10:44
http://sports.groups.yahoo.com/group/manutd_romania/

Grup fani man utd...daca nu v-am mai spus

Absint
24th April 2007, 10:49
Imi doresc sa treaca Manchester de astia de la Milan apoi sa se concentreza pe campionat. Cred ca au timp sa mai joace o semifinala sau o finala de CL in viitorul apropiat cu echipa pe care o are formata acum.

Campionatul e prioritar si nu trebuie sa-si piarda avansul de trei puncte pe care il are in momentul de fata.

Celso
24th April 2007, 10:52
United are 7 jucători accidentați, dintre care 4 apărători. "O criză de proporții", a caracterizat situația managerul Ferguson. Aceasta poate fi șansa lui Milan. Manchester e decimată de accidentări. "Trebuie să peticim echipa", a declarat Alex Ferguson. Șapte "diavoli" sînt la pămînt: patru fundași, Ferdinand, Neville, Vidici și Silvestre, doi mijlocași, Richardson și Park, plus atacantul Saha. "Sîntem în mijlocul unei crize de proporții", afirmă Sir Alex, obligat să folosească astăzi a doua linie de apărare. "Avem doar 12 jucători disponibili. Am ajuns la limita maximă ce poate fi suportată". Tot managerul lui United a tras alarma: "Nu e momentul să ne plîngem de milă. Să arătăm din ce material sîntem construiți". Antrenorul italienilor vrea să profite de dificultățile adversarilor. "Accidentările lor ne creează o situație favorabilă", a spus Carlo Ancelotti, care plănuiește cum să blocheze jocul insularilor: "Vom ține mingea la noi. Fără balon, nici Rooney, nici Cristiano Ronaldo nu vor putea face mare lucru"

pf*ck..:confused: ...tot bate MU...doar trebuie sa ne intalnim in finala:D

Iaco
24th April 2007, 11:23
stim :(

Absint
25th April 2007, 08:59
Bine ca am batut pe Milan...saptamana viitoare poate revine macar Neville, oricum, pana atunci, mai este meciul din deplasare cu Everton...


Publicul a fost sezational aseara si prin prisma faptului ca nu isi vor mai vedea echipa decat la jumatatea lui mai in ultima etapa cu WestHam United

Urmeaza o perioada de cumpana al acestui sezon pentru Man Utd - 4 meciuri in deplasare cu Everton, City, Chelsea in campionat, plus deplasarea de la Milano...greu foarte greu dar sper ca totul sa se termine cu bine

Iaco
25th April 2007, 12:05
Si eu...eu sper sa revina ferdinand cu vidic(s-a antrenat separat saptamana asta) poate il vdem pe san siro....ne-am rezolva "micile" probleme din aparare:D:D

Absint
25th April 2007, 16:10
hai ca sa stie tot fanul Man UTD putina istorie...

http://www.stretfordend.co.uk

Celso
27th April 2007, 16:32
Ferdinand, Vidic si Saha apti 100% pt Milano!:P

Iaco
27th April 2007, 22:05
nu stiu daca 100% dar oricum daca ar fii ar fii super:D:D

skateboard
28th April 2007, 10:12
dar Saha cred ca si daca ar fi apt pe milano, ar fi cam varza la meci, avand in vedere ca nu a mai avut jocuri in picioare de atata timp

Iaco
28th April 2007, 11:47
Oricum pentru fanii manchester

http://sports.groups.yahoo.com/group/manutd_romania/

primul pas spre primul fan club
manchester united din romania

RedSky at night
28th April 2007, 11:56
Ferdinand, Vidic si Saha apti 100% pt Milano!:P

Vida nu joaca pe San Siro . Sunt sanse foarte mici :(

Iaco
28th April 2007, 13:32
Nu mai cobi mai...lasa poate poate...:D:D ca le-o trag la italieni daca joaca vida si ferdinand(si fara el) dar cu vida

Celso
28th April 2007, 13:43
Vida nu joaca pe San Siro . Sunt sanse foarte mici :(

daca io am auzit ca asa a zis Ferguson in conferinta de presa ce sa zic! am zis ce a zis el!;) oricum Ferdinand e excelent ca va juca!

Absint
29th April 2007, 11:49
nici nu mai conteaza cu cine jucam...toti care au intrat in teren au dovedit ca au valaore. Victoria e ce mai importanta

RedSky at night
29th April 2007, 14:00
nici nu mai conteaza cu cine jucam...toti care au intrat in teren au dovedit ca au valaore. Victoria e ce mai importanta

True . O adevarata campioana ,are si rezerve pe masura. :yeah:

Absint
2nd May 2007, 09:33
pe finalul acesta de sezon se pare ca-si vor reveni accidentatii...

Sa ne pregatim de un final de apoteotic.

Premiership, FACup si Uefa Champions League

Absint
3rd May 2007, 09:00
Se pare ca au ramas doar titlul si eventual FA CUP. "Pustii" lui Man United trebuie sa invete din semifinala cu Milan...astfel de meciuri te calesc si-ti cristalizeaza valoarea de fotbalist.

Au tot viitorul in fata si nu trebuie sa fie descumpaniti dupa eliminare, trebuie sa se ambitioneze mai mult pentru a lua titlul si sa dea dovada pe Wembley ca sunt o echipa sudata si sa invinga Chelsea

Celso
3rd May 2007, 10:01
incredibil! iar au jucat fricos in deplasare:headbang: ...cand o spuneam sambata

se luau de mine toti "cunoscatorii", ca MAN joaca slabutz in deplasare si prin

Premier are multe emotii in deplasare dar in UCL:headbang: ! Pacat:confused:

Au o echipa tanara, au tot viitorul in fata!:)

Absint
3rd May 2007, 10:44
stiam asta celso, ca nu joaca bine in deplasare, mai ales in CL unde nu poti sa intorci la fel de usor un rezultat de 2-0 in defavoarea ta, dar speram, si daca, obtineau un loc in finala tebuiau sa depaseasca complexul asta.. a fost ca un test

Oricum nu-i bai ramane victoria superba din tur ...
http://picsrv.manutd.com/?fif=/manu/img_10_19345.jpg&obj=iip,1.0&wid=1280&hei=960&rgn=0,0,0,0&cvt=jpeg

maldini
3rd May 2007, 10:59
stiam asta celso, ca nu joaca bine in deplasare, mai ales in CL unde nu poti sa intorci la fel de usor un rezultat de 2-0 in defavoarea ta, dar speram, si daca, obtineau un loc in finala tebuiau sa depaseasca complexul asta.. a fost ca un test

Oricum nu-i bai ramane victoria superba din tur ...
http://picsrv.manutd.com/?fif=/manu/img_10_19345.jpg&obj=iip,1.0&wid=1280&hei=960&rgn=0,0,0,0&cvt=jpeg

3-2 victorie superba???:happy V-am condus cu 2-1 la pauza si ati castigat DOAR CU 3-2 ...ADICA LA LIMITA SE SPUNE IN FOTBAL :rosu:
VICTORIE SUPERBA ESTE 3-0 FARA DREPT DE APEL :ok:

dardar_3
3rd May 2007, 11:05
Nu mai fi rau maldini....

Oricum, succes in Premiership cu chelski...:ok:

Absint
3rd May 2007, 11:24
3-2 victorie superba???:happy V-am condus cu 2-1 la pauza si ati castigat DOAR CU 3-2 ...ADICA LA LIMITA SE SPUNE IN FOTBAL :rosu:
VICTORIE SUPERBA ESTE 3-0 FARA DREPT DE APEL :ok:

Maldini radiezi tu dar vezi ca nici un meci nu seamana cu altul...asta sper ca o stii...cat despre victorie ramane acolo si e un inceput...acel rezultat arata ca statistica poate fi combatuta...hai te las sa te bucuri...stiu ca viata e scurta

effect
3rd May 2007, 21:19
Red Devil Till I Die :ok: :drak:

Sorin Blaj
5th May 2007, 16:27
Manchester conduce pe City cu 1-0, gol Ronaldo, din penalty. Mai sunt 5 minute din joc.

Inca un pas spre titlu.

Absint
6th May 2007, 19:17
OLE OLA SALUTATI CAMPIOANA...United UNited Man United!!!:)

mariomax
6th May 2007, 19:56
MAN UTD campioana. :yeah:

Sorin Blaj
6th May 2007, 19:57
MANCHESTER UNITED CAMPIOANA!!!!!!!!!!!!!!

Lordul
6th May 2007, 20:01
Manchester United Campioana Oleeeeeeeee Oleeeeeeeeeeeeeeeee Forzzzzzzzzza Diavoliiiiiiiiiii Manchester Campioana Aleeeeeeeeeee Aleeeeeeeeeee

Bogdy LFC
6th May 2007, 20:47
Spumele Murdare'' au avut in acest mai mult noroc decat in cel trecut.NU pot sa-i felicit pt k ii urasc mai mult decat pe ''Satana'' adevarata:( :rosu: :headbang:

kain
6th May 2007, 21:35
Felicitari Manchester United ! ! ! :drak:

effect
6th May 2007, 23:45
Bravo Manchester :)
Castigam si Cupa Angliei :yeah:

Lordul
7th May 2007, 22:11
Ryan Giggs la al 9-lea titlu , record absolut .O adevarata legenda .

Iaco
8th May 2007, 15:17
Spumele Murdare'' au avut in acest mai mult noroc decat in cel trecut.NU pot sa-i felicit pt k ii urasc mai mult decat pe ''Satana'' adevarata:( :rosu: :headbang:

Ne apropiem in 5 ani va intrecem la numarul de competitii interne castigate...oricum in cupa angliei v-am luat de mult:D:D

Lordul
8th May 2007, 19:48
Morph suntem la numai 2 titluri de Liverpool

Iaco
9th May 2007, 10:56
stiu ma...:D...dar nu te astepta ca in urmatorii ani sa castigam doar noi campionatul, daca o sa il luam si la anu e bine...dar va fii greu, mai ales ca acum liverpool isi va intari echipa la vara...la anul va fii un campionat mai disputat ca oricand...:D:D

Celso
9th May 2007, 11:07
desi m-ar bucura sa ia Liverpool io nu cred...nu cu Benitez(antrenor foarte bun de altfel) , dar antrenor de cupe :|!!!...parerea mea...sa vedem daca ma contrazice!

Iaco
10th May 2007, 09:44
nush din partea mea sa ia cupa ligii...si sa ne lase noua cupa angliei si campionatul si totul e ok:D:D

Sorin Blaj
10th May 2007, 12:29
Manchester a reusit un egal pe terenul lui Chelsea, amandoua echipele jucand cu rezervele:

Chelsea: Cudicini, Diarra, Ferreira, Terry, Bridge, Makelele, Wright-Phillips, Essien, Mikel, Kalou, Sinclair.
Antrenor: Jose Mourinho

Manchester United: Kuszczak, Lee, Brown, O'Shea, Heinze, Eagles, Smith, Fletcher, Richardson, Solskjaer, Dong.
Antrenor: Sir Alex Ferguson

Absint
22nd May 2007, 14:45
Un sezon dulce-amarui incheiat de Manchester cu castigarea celui mai important trofeu trasat ca obiectiv in toamna lui 2006 : trofeul PremierLeague

Nu pot sa remarc ca am fost in postura de a savura castigarea triplei istorice, dar echipa a tratat prea usor doua meciuri in care putea sa-si exploateze statutul de favorita: semifinala UCL cu Milan si finala FACup cu Chelsea.

E multumitor asa, sper la mai mult sezonul viitor, cel putin la pastrarea titlului si la participarea in finala Ligii campionilor. Mai sunt cupa ligii si cupa angliei, dar acestea au mai putin impact pe plan european asa ca personal nu m-ar multumi doar castigarea unuia sau a ambelor trofee.

Vreau mai multa decizie si precizie in actiunile jucatorilor, care au ajuns la o varsta optima performantei, nu mai pot fi numiti pusti. Vor veni altii din spate, ma incred in talentul de manager al lui Ferguson care cu siguranta va mai transfera cativa jucatori de valoare in aceasta pauza, astfel ca echipa va fi una mai puternica decat a fost in acest sezon.

Le urez succes pentru aceasta vara Diavolilor in turneul Asiatic, sa se intoarca plini de banii galbenilor pe care sa-i investeasca intr-o campanie glorioasa in sezonul 2007-2008!!!!!!

ReD_Devil
31st May 2007, 11:18
Nani si Anderson la Manchester United !!! :drak: :drak: :drak:

Celso
14th June 2007, 12:24
http://img505.imageshack.us/img505/2216/muul0.jpg (http://imageshack.us)

cam putine amicale stabilite pana acum:o:

Andreiy
14th June 2007, 12:29
Ce amical...dak e pe bune....Inter - Manchester...wow

Celso
14th June 2007, 12:32
adica ce? io mint aici:cool: :D

Andreiy
14th June 2007, 12:34
am spus ca-i un amical tare. de unde ai dedus ca as fi spus ca tu minti sau ce zici tu acolo ? :)

Luis Garcia10
14th June 2007, 12:35
Ce amical...dak e pe bune....Inter - Manchester...wow

Uite-te cu atentie :rolleyes:

Andreiy
14th June 2007, 12:36
adik dak chiar se va juca...voiam sa spun :)

Bogdy LFC
14th June 2007, 13:18
Eu zic k MU NU-si va pastra titlul de campioana.......pt k......................................''E greu sa ajungi acolo sus,dar este si mai greu sa te menti acolo:rolleyes:

ReD_Devil
14th June 2007, 15:10
Eu zic k Scum NU-si va pastra titlul de campioana.......pt k......................................''E greu sa ajungi acolo sus,dar este si mai greu sa te menti acolo:rolleyes:

cum le zici tu mai bogdanele :cry: esti caraghios :lmao

Andreiy
14th June 2007, 15:22
e mult prea devreme de zis...

Bogdy LFC
14th June 2007, 16:12
cum le zici tu mai bogdanele :cry: esti caraghios :lmao

Da!

Dar totusi e f bine k mu se mandresc si ei cu un trofeu major castigat mai MEREU in ultimul minut.

Cat despre patrunderea echipei in semi-finalele UEFA CL - este cea mai buna performanta europeana dupa 99 incoace.:ok:

resita
11th July 2007, 11:47
CAUTAND CEVA PE NET AM DAT PESTE ACEST ARTICOL SI AM RAMAS IMPRESIANAT. daca considerati ca nu isi are locul aici rog un moderator sa-l stearga
Manchester United-tragedia de pe 6 februarie 1958
de Mioara Popa

6 februarie 1958. Zborul BE 609, un Brithish European Airways clasa 9, Elisabethan Airsped Ambasador, avion charter G-Alzu, Lord Burghley, aducând jucătorii și staff-ul Manchester United FC, plus un număr mare de jurnaliști și suporteri, s-a prabușit într-un crivăț, în a treia sa încercare de a decola de pe aeroportul Munich-Reim.urmarile Manchester United, un club care se confundă cu istoria fotbalului englez. Fondat în 1878 ca Newton Heath (L&YR) F.C. ca echipă a muncitorilor căilor ferate Lancashire și Yorkshire. După ce aproape a dat faliment în 1902, clubul a fost preluat de către J.H. Davies, care a schimbat numele după cel de-al doilea război mondial, Sir Matt Butsby a fost numit manager și noua sa politică de producere a majorității fotbaliștilor în pepiniera proprie a clubului, a adus un mare succes, clubul caștigând campionatul Angliei în 1956 și 1957. Acest succes a fost curmat de dezastrul aerian de la Munchen din 1958. Prima sa mare performanță europeană a venit zece ani mai târziu, în 1968, atunci când a învins în finala Cupei Campionilor Europeni pe Bemfica Lisabona cu 4-1, antrenor fiind același Matt Butsby, unul dintre supraviețuitorii dezastrului. Principalul jucător a fost atunci regretatul George Best, balonul de aur al Europei, care din păcate a iubit mai mult alcoolul și drogurile decât fotbalul. Următoarele decenii au însemnat pentru Manchester United succese pe plan intern, nevalorificate în Europa. În aceste vremuri echipa de pe Old Trafford s-a aflat în umbra rivalei sale din Liverpool. Cormoranii au caștigat Cupa Campionilor Europeni în 1977 (3-1 cu Borrussia Monchengladbach), 1978 (1-0 cu F.C. Brugges), 1981 (1-0 cu Real Madrid) și 1984 (5-4 la penaltyuri cu AS Roma). Norocul diavolilor a fost Alex Ferguson. Scoțian de origine, a apărut pentru prima dată în Europa în finala Cupei Cupelor din 1983. Îmbrăcat cu un sacou roș-albastru, culorile clubului Aberdein, a avut curajul să înfrunte una din cele mai în formă echipe ale Europei la acea vreme, Real Madrid, antrenată de marele Alfredo di Stefano, fost caștigător al Cupei Campionilor Europeni în anii 1956, 1957, 1958, 1959 și 1960 cu echipa madrilena. A fost în final 1-0, iar după trei ani Alex Ferguson devenea antrenorul lui Manchester United. În acea perioadă echipa engleză nu avea să joace în Europa. Dezastrul de pe Heysel din 1985, care a provocat moartea a 39 de persoane ce asistau la finala Cupei Campionilor Europeni (Juventus 1-0 Liverpool) a făcut ca echipele englezești să nu aibă voie să participe in Cupele europene timp de cinci ani. Interdicția a expirat în sezonul 1990-1991. În acel an, Manchester United, cu Alex Ferguson la timonă, a câștigat cel de-al doilea trofeu din palmares. A fost 1-0 pentru englezi în finala Cupei Cupelor disputată împotriva formației spaniole FC Barcelona, echipa care avea să caștige anul următor Cupa Campionilor Europeni, chiar în templul fotbalului, pe Wembley. A urmat o perioadă fructuasă pentru United în Anglia, echipa caștigând opt titluri de campioana în 11 ani, la început sub comanda lui Eric Cantona, iar apoi sub aceea lui David Beckham. Însă, un nou succes european avea sa vină abia în 1999. După cea a eliminat pe Inter Milano în sferturile de finală și pe Juventus Torino în semifinale, Manchester juca finala Ligii Campionilor împotriva lui Bayern Munchel. A fost o filă de infact. În minutul 90 germanii conduceau cu 1-0, dar, în prelungiri englezii au marcat de doua ori, asigurându-și trofeul. Ultima mare performanță a lui Manchester United a fost câștigarea Campionatului Angliei în sezonul 2002-2003. Această echipă cu un palmares de invidiat, a fost însă la un pas de a nu mai exista.
În anul 1949 AC Torino, de patru ori consecutiv campioana Italiei a suferit un dezastru asemănător. Aproape întreaga echipă a murit într-un accident de avion în Iatalia, atunci când vizibilitatea redusă a făcut ca pilotul să nu observe turla unei biserici. Celebrul Mazolla, care nu a făcut deplasarea cu echipa, a fost singurul supraviețuitor. În acel an , titlul de campioană a Italiei a fost acordat anticipat de către
Federcalcio echipei torineze. Taurul fuseseră răpus și nu avea să se mai ridice niciodata, lăsând locul fruntaș în fotbalul italian concitadinei Juventus. Daca nu ar fi avut acest tragic accident, poate AC Torino ar fi fost astăzi una din echipele de top ale Europei. Nouă ani mai târziu, la Munchen, tragedia avea să se repete. De data aceasta, o alta formație in vogă la acea vreme. Însă, Manchester United a găsit calea spre performanță, iar peste zece ani avea chiar să devină cea mai bună echipă a bătrânului continent. Povestea lor este una dramatică. Dezastrul aerian a avut loc la 6 februarie 1958. Atunci, 23 din 43 de pasageri au murit în accident. Citat din Sport Poster Warlhouse:
A fost un an care a început cu așteptări ridicate și speranțe mari, dar marșul spre o nouă dinastie a fost oprit abrupt în februarie 1958. Atunci când avionul echipei s-a prăbușit în Munchen, tragedia a lovit, opt membri cheie a echipei fiind uciși: Roger Byrne, Geoff Bent, Eddie Colman, Mark Jons, David Pegg, Tommy Taylor si Liam Whelan. Unul dintre jucătorii de vârf ai lui United, Duncan Edwards, a murit două săptămâni mai târziu, din acuza rănilor suferite. foto2
Extraordinar este faptul că în acel an Manchester United a ajuns în finala cupei Angliei, dar următoarele câteva sezoane au fost petrecute reconstruind inima clubului. Acest articol este un tribut pentru acea echipă. Avionul Brithish European Airways (BEA) a luat foc la scurt timp după decolare, in după-amiaza zilei de 6 februarie 1958. Lumea fotbalului deplânge pierderea unora dintre cei mai talentați tineri jucători, cunoscuți sub numele de Busby Babes . Vârsta lor medie era de 24 de ani și includeau pe Roger Byrne capitan- Mark Jones, Eddie Colman, Tommy Taylor, Liam Whelan, David Pegg si Geoff Bent . Alți opt jurnaliști de sport englezi și câțiva membrii oficiali ai clubului au murit în acest accident. Și regina Angliei a fost profund socată la aflarea acestei vești. Ea a trimis un mesaj de condoleanțe Lordului Mayor of Manchester , Ministerul Transportului și Aviației Civile . Avionul aducea echipa de fotbal Manchester United înapoi de la un meci din Cupa Europeană , meci jucat cu Red Star Belgrade din Iugoslavia, avionul oprindu-se pe aeroportul din Munchen pentru combustibil. La cea de a treia încercare de decolare, avionul a ieșit de pe pistă, s-a izbit cu aripa într-o casă, a virat spre dreapta, a lovit o altă clădire și apoi a izbucnit în flăcări. Fuselajul nu a luat foc și câțiva membri ai echipajului și pasageri au încercat să salveze răniții. Managerul echipei, Matt Busby a fost cel mai grav rănit, primind transfuzii cu sânge în spital. După seful executiv BEA, A.H. Milward , la Munchen a avut loc o puternică furtună de zăpadă, iar pilotul avionului a întârziat plecarea fiind nemulțumit de unul dintre motoarele avionului. Acesta a fost primul accident fatal de acest gen al aeronavelor BEA, care au transportat peste 2.340.000 de pasageri, în 86.000 de zboruri, din 1952 de când și-a început serviciul.
La 7 martie 1999, DennisViollet, unul dintre supravițuitorii prabușirii avionului de la Munchel a murit la vârsta de 65 de ani. Dennis a locuit în Florida pe când suferea de o tumoare pe creier; familia i-a fost alături până la capăt. Mereu favoritul fanilor, el încă deține recordul pentru cele mai multe goluri într-un sezon: 32 de goluri în 36 de meciuri, în sezonul 1959-1960. După accidentul aerian în care a suferit grave leziuni cerebrele, a continuat să joace pentru United dar apoi s-a transferat la Stoke în 1962, urmat de un transfer în SUA. El și soția sa Hellen s-au mutat în Florida unde și-a deschis o școală de fotbal. El a încercat să facă o reuniune a tuturor supraviețuitorilor accidentului de la Munchel în anul 1997, dar s-a înbolnavit la scurt timp după acesta. El a încercat operații, chimioterapie, radioterapii, înainte de a se întoarce în Jacksmilville. Ca semn de respect, jucătorii de la United și Chelsei au purtat banderole negre în timpul unui sfert de finală din Cupa Angliei. foto3 Există un monument în satul Kinchtrudering (unde a avut loc tragedia). Acest monument se află la intersecția dintre Karotschstrase și Emplstrase. Monumentul este decorat cu flori și are următoarea inscripție: În memoria victimelor dezastrului aerian din 6.02.1958, incluzând membri ai echipei de fotbal Manchester United și locuitori ai orașului Trudering. Vechiul aeroport Reim nu mai există. În locul său se află acum Munich Trade Fair Centre, numit Messe Munichen, dar vechiul turn de control este încă acolo. În septembrie 2004, un nou monument a fost dezvelit pe aeroportul din Munchen. Articolul de mai jos a fost luat dintr-o relatare mass-media din august 2004. Jucătorii și oficialii Manchester United vor dezveli o placă memorială la Trudering, în memoria victimelor accidentului aviatic din 1958. Membrul social democrat al parlamentului Hermann Memmel a făcut campanie pentru ca la locul accidentului să fie realizat un monument care să reziste peste ani :Un monument pentru victimele accidentului aerian de la Munchen din 6 februarie 1958 ar arăta o urmă de umanitate și reprezintă o contribuție la înțelegerea internațională dintre Anglia și Germania ce nu trebuie subestimată, a spus Memmel.
În iarna lui 1958, 23 din cei 44 de oameni aflați la bord au murit la Kinchtrudering în ceea ce a fost unul din cele mai mari dezastre ale aviației civile la acea vreme. Printre victime s-au numărat și opt membri ai echpei de fotbal Manchester United. Accidentul a rămas întipărit în memoria colectivă a britanicilor, a explicat social democratul, care, precum mulți alți locuitori din Todering zărește în mod repetat fani ai lui Manchester United în cartierul său. Aceștia puneau flori în preajma locului accidentului, fulare, steaguri și scrisori cu mesajul Nu vă vom uita niciodată.
Manchester United juca în Munchen, Kinchtrudering devine ca un loc de pelerinaj pentru englezi, spune un Memmel contemplativ. Astăzi, o coroană de flori inoxervabilă cu o mică inscripție memorială decorează locul dintre Emplstrase și Rappenweg. Lui Memmel iar plăcea să dea proporții locației, iar inițiativa să primească suport în Anglia. Rodgers
Oamenii care și-au pierdut viața în accidentul din Trudering erau oficiali a lui Manchester United, jurnaliști și oaspeți selecți. Opt din cei mai promițători fotbaliști din Anglia precum și din staff-ul tehnic Tom Curry și Bert Whalley au pierit de asemenea. În Anglia, ei sunt încă respectați la aproape jumătate de secol de la accident. În ligile de juniori din Londra cu greu vei găsi un copil care nu a auzit de aceste nume: Roger Byrne, Mark Jones, Eddie Colman, Tommy Taylor, Liam Whelan, David Pegg și Geoff Bent. În vârstă de 21 de ani la acea vreme, Duncan Edwards era cel mai tânăr internațional englez. Mijlocașul ofensiv Tommy Taylor a fost considerat cel mai bun jucător de atac al timpului sau făcând transferul pe Old Trafford de la Barnsley la mijlocul anilor 50 pentru suma de transfer record de 29,99 lire sterline. Astăzi, legendarii Busby Babes se bucură de un nivel de po****ritate similar eroilor de la Berna din 1954 în Germania, fiind văzuți ca întruchipând vremurile bune de altă dată. La vremea aceea, în Anglia, jucătorii câștigau cam între 17 și 20 de lire sterline pe săptămână în timpul sezonului, iar prima de victorie era de 4 lire sterline. Dacă jucătorii actuali a lui Manchester United se vor gândi la acest lucru când vor veni la Trudering să dezvelească monumentul la 22 septembrie, acesta este un lucru pe care Hermann Memmel nu vrea să-l judece. Social democratul de 65 de ani care i s-a alăturat fostului caștigător al Cupei Mondiale Bobby Charlton și sefului de la Bayern, Rummenigge în depunerea unei coroane de flori la locul accidentului în noiembrie 2001, se așteaptă la prezența unei delegații numeroase de la Manchester la ceremonia de dezvelire a plăcii memoriale. Bobby Charlton sigur va lua parte; el a fost în avionul care s-a prăbușit în 1958, dar a supraviețuit miraculos. Placa memorială din Kinchtrudering este finanțată de clubul Manchester. O placă în engleza și germană va fi fixată în granit bleumarin cu margini de nisip. Prin acesta, tradiționalul englez plătește tribut compasiune și simpatie, disputele de oameni ale Munichului. Se aduc multe mulțumiri lui Bayer Munchel pentru prietenia sa, lui Festring Frudering și asociației care a menținut locul memorial actual împreună cu un număr de vecini. Placa va include și blazoanele Munchelului și Manchesterului, și numele victimelor. Poți să apreciezi simbolismul memorialului doar dacă înțelegi intensitatea sentimentului pe care dezastrul din 1958 încă il evocă în Anglia. Britanicii vor fi foarte recunoscători pentru acestă placă memorială, afirma Memmel.
BBC comentează din nou despre dezastru din februarie 1058. Un nou film despre catastrofa aeriană a reconstituit dramatic accidentul, impactul și repercursiunile.
Producția BBC1 este cea mai cunoscută. Accidentul aerian de la Munchel este prima dramă ecranizată care arată ce s-a întâmplat în tragedia de pe 6 februarie 1958. Un total de 23 de morți, incluzând 8 jucători de-ai clubului Manchester United. Filmată în Lituania, drama arată povestea ultimei calătorii a echipei, incluzând scenele de tristețe de la locul accidentului și de la spitalul Rechts der Isar din Munchen. MEN a dat acces exclusiv dramei de o ora. Drama îi are ca actori pe Maurice Roeves în rolul lui sir Matt, Branwell Donaghey în locul cronicarului sportiv, Harry Gregg și Jhon McArdle în locul jurnalistului Frank Taylor, singurul jurnalist care a supraviețuit accidentului. Acest film se bazează pe declarațiile martorilor și pe interviurile cu unii jucători care au supraviețuit, incluzându-i pe Gregg, Albert Scanlon, Kenny Morgan și Bill Foulkes. Atât clubul, cât și supraviețuitorul Bobby Charlton au decis să nu se implice în acest film. Echipa se întorcea de la Manchester de la o cupa Europeană. Echipa a venit victorioasă prin egalul din Belgrad cand avionul a poposit la Munchel pentru a se realimenta cu combustibil în timpul unui teribil viscol. Drama recrează primele două încercări de decolare de pe aeroportul german, abandonată de pilot, iar cea de-a treia încercare blestemată a fost fatală. În film se arată scenele din interiorul aeronavei BEA Elisabethan cum se descompunea, surprinzând țipetele pasagerilor și eforturile inutile de a se salva dintre morți și răniți. Matt Basbey poate fi văzut serios rănit pe locul său spre ambulanță și apoi într-un spital cu tubul de oxigen. În final el s-a refăcut complet.
Internaționalul englez de 21 de ani Duncan Edwards, văzut ca cel mai mare fotbalist al generației sale, este interpretat de Matt Kennard. Filmul îl arată primind ultimele îngrijiri în spital unde și-a pierdut viața 15 zile mai târziu. Căpitanul avionului James Thain, care a supraviețuit prăbușirii, a fost învinovățit că a greștit comenzile, măturând aripile avionului de gheață. Ulterior, testele oficiale au dezvăluit cauza, și anume că pista, fiind acoperită cu lapoviță, a făcut să încetinească avionul, și astfel s-a făcut imposibilă decolarea.
Producatorul seriei Greg Lanning a spus că echipa de televiziune a avut mare grijă de abordarea a ceea ce se știa a fi un subiect delicat. El a susținut că scopul dramei documentar, a fost de a explica lecțiile învătate din accident și de a spune tragedia poveștii celor de la Basby Bebes, pe care mulți dintre telespectatorii mai tineri nu o știau. El a afirmat: « Am încercat să-i contactam pe toți cei în viață. Poate că este de înțeles de ce Bobby Chalton nu vrea să vorbească despre el sau sa se amintească de el, dar au fost și alți jucători cu care am vorbit, acum sunt pe cale să contactez și rudele jucătorilor pentru a le aminti că filmul e pe cale să apară. Reconstrucția accidentului s-a făcut pe un aeroport lituanian cu interiorul unui avion construit pe platou. S-a folosit o combinație între un model și o imagine computerizată plus carliga unui avion adecvat dintr-un muzeu.

Din 2001, fanii s-au adunat la placa memorială Munchel de pe Old Trefford înainte de meciul de acasă, cel mai apropiat de data aniversară pentru a cânta Florile din Manchester:

Florile de Manchester
Într-o zi friguroasă de joi, în Munchel, Germania,
Opt mari fotbaliști au obținut victoria
Opt oameni care nu vor mai juca niciodată și-au găsit sfârșitul acolo;
Florile fotbalului englez, florile din Manchester,
Băieții lui Matt Butsby zburau, întorcându-se din Belgrad
Aceasta mare familie Unită, toți maeștri ai jocului ;
Pilotul avionului, căpitanul Thain
De trei ori a încercat să decoleze , de doua ori s-au întors.
A treia oară dezastrul a lovit pe pistă.
A urmat o izbitură și avionul nu s-a mai ridicat
S-a înfundat în pământul mocirlos, s-a rupt, s-a răsturnat
Și opt din echipa au fost uciși în timp ce epava ardea...

Iaco
17th July 2007, 06:14
richardson a plecat la echipa lui roy keane ...sunderland...pentru 8 milioane de euro...era un jucaotr bun si rau....dar nu prea mai avea loc la man utd...

Celso
23rd July 2007, 18:04
Shenzhen Kingway - Manchester Utd 0:6
Giggs
Rooney
Nani
Oshea
Ronaldo
Eagles

Iaco
24th July 2007, 08:09
frumoase toate golurile...in special rooney si eagles...arata promitator eagles...

Golurile aici:

http://www.youtube.com/watch?v=Zda-_-qe1w8

Iaco
26th July 2007, 08:36
http://www.youtube.com/watch?v=trEQWObPSSI

Review sezonul 2006 - 2007.

Iaco
26th July 2007, 14:07
A mai fost data stirea asta da e foarte tare...

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=50340
http://youtube.com/watch?v=hG47FDenyXw

ASta e viitorul!!:D:D..in vreo 10 ani o sa fie vedeta la manchester

ReD_Devil
26th July 2007, 15:06
A mai fost data stirea asta da e foarte tare...

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=50340
http://youtube.com/watch?v=hG47FDenyXw

ASta e viitorul!!:D:D..in vreo 10 ani o sa fie vedeta la manchester

dar am intels ca nu dp youtube l-a remarcat mufc...eu stiam ca parca a trimis bunicul lui sau nush cine un dvd cu evolutiile lui unui scouter de la manchester :Dsi nu peste 10 ani,ci peste vreo 6 ani va fi in prima echipa...la ce vad ca stie pustiul asta :shocked: va fi un juc mare :drak:

Iaco
26th July 2007, 16:32
http://home.skysports.com/list.aspx?hlid=473076&lid=1490&clid=&channel=&title=PFA+Team+of+the+Century

Interesant cati jcuatori sunt de la manchester united...tot mijlocul si portarul:D:D

ReD_Devil
26th July 2007, 19:37
http://home.skysports.com/list.aspx?hlid=473076&lid=1490&clid=&channel=&title=PFA+Team+of+the+Century

Interesant cati jcuatori sunt de la manchester united...tot mijlocul si portarul:D:D

5(Manchester :drak:),2(Arsenal),1(Notthingam),1(Newcastle),1(We st Ham)....aaa si 1(liverpool):D

Iaco
28th July 2007, 08:33
http://youtube.com/watch?v=Zr6KixJ-wl8
http://youtube.com/watch?v=KeVyjXNm9do
http://youtube.com/watch?v=TttNhD1Q9XA

Celso
4th August 2007, 12:16
Manchester United transfers

Players In


Owen Hargreaves - Bayern Munich - £17,000,000

Anderson - FC Porto - undisclosed

Nani - Sporting Lisbon - undisclosed

Danny Simpson - Sunderland AFC - end of loan

Jonny Evans - Sunderland AFC - end of loan



Players Out



Kieran Richardson - Sunderland AFC - undisclosed

Guiseppe Rossi - Villarreal - undisclosed

Alan Smith - Newcastle United - £6,000,000



Team Lineup

1 Van der Sar
2 Neville
3 Evra
4 Heinze
5 Ferdinand
6 Brown
7 Ronaldo
9 Saha
10 Rooney
11 Giggs
13 Park
15 Vidic
16 Carrick
17 Nani
18 Scholes
19 Foster
20 Solskjaer
21 Dong
22 O'Shea
24 Fletcher
26 Bardsley
27 Silvestre
29 Kuszczak
32 Cathcart
32 Simpson
33 Eagles
34 Shawcross
35 Lee
36 Gray
38 Heaton
42 Barnes
46 Martin
47 Evans
Anderson
Hargreaves

Iaco
7th August 2007, 15:17
Poti sal bagi si pe tevez ca s-a transferatHAHAHA

reddevilpit
18th August 2007, 15:00
diavoli sunt nou paici si tin sa va anunt k puteti intra pe grupul yahoo manutd_romania ne trebuie 100 d diavoli inreg p manutd.com pt a infiinta un fan club oficial in romania

Iaco
19th August 2007, 17:16
Deci imi bag ceva...cum se castiga meciul nejucand nimic 90 de minute si cu 2 suturi si trei actiuni...nu ma mai joc...

Bogdy LFC
19th August 2007, 17:27
Deci imi bag ceva...cum se castiga meciul nejucand nimic 90 de minute si cu 2 suturi si trei actiuni...nu ma mai joc...

Hahahaaheaaaaaaaaaaa.......va oglindesc perfect pe voi din sezonul trecut cu noi pe ANFIELD:D Diavolilor,s-a cam dus suprematia.Ati furat titlul sezonul trecut si v-ati facut sperante ''de sarpe'' cum k sunteti cel putin la fel de puternici k Chelsea si k o sa va bateti cu ei la titlu sezon de sezon insa eu eram singurul care stia k NU e asa.''So long fellas'':rosu:

YoNuTzz
19th August 2007, 17:52
cine se astepta la asha ceva...man utd, campioana, are 2 puncte din 9...
dupa 2 egaluri, in loc sa vina victoria, vine infrangerea...
Dezastru...

SweetMan
19th August 2007, 17:55
Eu sunt foarte fericit.
Fortza Chelsea ;)

milanezu
19th August 2007, 17:59
cine se astepta la asha ceva...man utd, campioana, are 2 puncte din 9...
dupa 2 egaluri, in loc sa vina victoria, vine infrangerea...
Dezastru...

si rivalii de moarte man. city sunt pe primul loc cu maxim de puncte.
oare de cand asteapta suporterii lui city acest lucru.
marele man utd nu mai sperie pe nimeni.:lol::lol:

resita
19th August 2007, 18:02
mama voastra de desculti :rosu::rosu::rosu::rosu:

am pierdut un bilet la pariu din cauza voastra :headbang::headbang::headbang:

SweetMan
19th August 2007, 18:05
United o sa retrogradeze :evil:

Bogdy LFC
19th August 2007, 18:28
United o sa retrogradeze :evil:

Cum ba sa retrogradeze campioana ''en-titre''? :happy:happy:happy

SweetMan
19th August 2007, 18:31
Jucand cum a jucat pana acuma ;)

Bogdy LFC
19th August 2007, 19:00
Jucand cum a jucat pana acuma ;)

Nici nu sti cat m-as bucura :D

Iaco
20th August 2007, 07:52
Mi-a placut ce a facut chelsea pe anfield...eu zic sa te duci la liverpool pe thread sa comentezi ce s+a intamplat acolo, si nu mai purta tu de grija lui manchester united...oricum ti-am mai spus de mai multe ori ca nu ai nici o treaba cu fotbalul..in loc sa te bucuri de spectacol, doar ataci si injuri echipa adversa...


Revenind la meci...city nu a jucat nimic tot meciu...golul a fost frumos la unul din cele doua suturi pe spatiul portii a lui city...dar asta e fotbalul mergem mai departe...united a jucat bine si-a creat ocazii dar neinspiratia in fata portii ne-a costat...campionatul e lung si obositor...sa speram ca aceasta serie de rezultate nefavorabile se va sfarsii acum...mai bine mai devreme decat mai tarziu

Bogdy LFC
20th August 2007, 11:11
Mi-a placut ce a facut chelsea pe anfield...eu zic sa te duci la liverpool pe thread sa comentezi ce s+a intamplat acolo

Revenind la meci...city nu a jucat nimic tot meciu...golul a fost frumos la unul din cele doua suturi pe spatiul portii a lui city...dar asta e fotbalul mergem mai departe.....sa speram ca aceasta serie de rezultate nefavorabile se va sfarsii acum...mai bine mai devreme decat mai tarziu

1.LFC a jucat mai bine cu Chelsea si NU a luat gol pe incapabilitatea ei cum au facut Scum.....o greseala de arbitraj a fost suficienta si am mai spus-o in celelalte threaduri.

2.Revin la ce-am mai spus acum ceva vreme....cum au jucat primele 3 echipe din campionatu asta impotriva voastra - va oglindesc perfect pe voi din sezonul trecut.

3.ITI FACI SPERANTE ABSOLUT DESARTE DAK SUSTII IN CONTINUARE K TOT scum va castiga campionatu:rosu:

Bogdy LFC
20th August 2007, 20:12
Mesajul lui Ben Laden pt ''McRooney'': ''De ce-i sustii pe cei care fac rau?''

Si a avut dreptate.Rau face k nu le arunca in aer tot clubul :(

glumeam doar:D

Iaco
21st August 2007, 17:01
1.LFC a jucat mai bine cu Chelsea si NU a luat gol pe incapabilitatea ei cum au facut Scum.....o greseala de arbitraj a fost suficienta si am mai spus-o in celelalte threaduri.

2.Revin la ce-am mai spus acum ceva vreme....cum au jucat primele 3 echipe din campionatu asta impotriva voastra - va oglindesc perfect pe voi din sezonul trecut.

3.ITI FACI SPERANTE ABSOLUT DESARTE DAK SUSTII IN CONTINUARE K TOT scum va castiga campionatu:rosu:

Si united a jucat mai bine decat city...portarul lui city si nesansa a facut ca scorul sa fie cel de la finalul partidei...

Match Stats
Man City Man Utd
Shots (on Goal) 8(3) 15(6)
Fouls 8 12
Corner Kicks 0 11
Offsides 2 5
Time of Possession 47% 53%
Yellow Cards 2 2
Red Cards 0 0
Saves 6 2

Bogdy LFC
21st August 2007, 17:23
Si united a jucat mai bine decat city...portarul lui city si nesansa a facut ca scorul sa fie cel de la finalul partidei...


NU am spus k utd n-a jucat mai bine k City dar la noi chestia a fost o greseala si NUMAI una k s-o salveze pe Chelsea:headbang:
din partea arbitrului fireste care a vrut cu orice pret sa iasa in evidenta

Iaco
21st August 2007, 18:26
Pai tu nu te+ai obsinuit cu norocu porcesc a u chelsea...fanii lu chelsea sa ma scuze...da au cam castigat meciuri in ultimu minut...si asha mai departe...da no asta e fotbalu...

Bogdy LFC
21st August 2007, 18:50
Pai tu nu te+ai obsinuit cu norocu porcesc a u chelsea...fanii lu chelsea sa ma scuze...da au cam castigat meciuri in ultimu minut...si asha mai departe...da no asta e fotbalu...

Eu sunt obisnuit cu norocul lui Chelsea si NU e deloc porcesc pt k dupa ACM,Chelsea e a 2-a echipa k valoare din lume.:ok: Legat de meciuri castigate in ultimul minut,si utd a castigat o gramada...dar e o echipa departe de Chelsea

ReD_Devil
21st August 2007, 19:14
Chelsea e a 2-a echipa k valoare din lume.:ok:

:nah:united,barca,real,juventus,milan,lyon,inter,l iverpool....si dc nu ...sevilla ...cred ca in momentu' asta is peste chelsea...sau nush daca neaparat peste ...in mod evident..dar cam toate-s p-acolo...fara sa iasa in evidenta acum vreuna din ele:ok:

Bogdy LFC
21st August 2007, 19:46
:nah:united,barca,real,juventus,milan,lyon,inter,l iverpool....si dc nu ...sevilla ...cred ca in momentu' asta is peste chelsea...sau nush daca neaparat peste ...in mod evident..dar cam toate-s p-acolo...fara sa iasa in evidenta acum vreuna din ele:ok:

Knd se intalneste cu ele in competitii eliminatorii si le invata football - asta e partea a 2-a..

Doar ACM dupa cum am mai spus este peste Chelsea de-acolo si poate un pic si LFC dar Manu nu prea cred intrucat a obtinut doar 2 victorii in 3 ani in fata londonezilor:D

Celso
21st August 2007, 20:21
Pai tu nu te+ai obsinuit cu norocu porcesc a u chelsea...fanii lu chelsea sa ma scuze...da au cam castigat meciuri in ultimu minut...si asha mai departe...da no asta e fotbalu...

hai sa nu uitam de meciul castigat de voi anul trecut din ultimile etape la Liverpool , in ultimul minut...puncte care poate ar fi adus lui Chelsea titlul.....nu mai conteaza acum....de aia au facut astia 90 de minute..plus prelungiri:)

Iaco
22nd August 2007, 11:48
corect...da era liverpool pe anfield...nu watford...:P:P...stii bine celso despre ce vorbesc...vedeam meciu si ma rugam hai fluiera, hai fluiera si au dat gol in ultima secunda...e normal sa dai goluri in prelungiri...:)...dar am zis ca voi abuzati de ele...oricum imi place spiritul de lupta la chelsea...chestia asta fiind specifica echipelor britanice...

Bogdy LFC
22nd August 2007, 12:07
corect...da era liverpool pe anfield...nu watford...:P:P...stii bine celso despre ce vorbesc...vedeam meciu si ma rugam hai fluiera, hai fluiera si au dat gol in ultima secunda...e normal sa dai goluri in prelungiri...:)...dar am zis ca voi abuzati de ele...oricum imi place spiritul de lupta la chelsea...chestia asta fiind specifica echipelor britanice...

Nasol pt voi k utd nu va mai avea parte de acelasi noroc si pe 15 Dec :drak::evil:

Iaco
22nd August 2007, 17:07
vom trai si vom mai vedea...n+are rost sa vb dinainte...eu asha cred...uiti ca pe marele anfield v+au cam umilit arsenal anu trecut...cat a fost scoru ca nu mai tin minte:P:P:P

Bogdy LFC
22nd August 2007, 18:18
vom trai si vom mai vedea...n+are rost sa vb dinainte...eu asha cred...uiti ca pe marele anfield v+au cam umilit arsenal anu trecut...cat a fost scoru ca nu mai tin minte:P:P:P

NU aveti voi nici cea mai mica treaba cu Arsenal:evil:

Iaco
22nd August 2007, 23:30
ofofof...ba da la tine de unde ura asta asha mare pentru manchester united...ca io nu urasc pe arsenal liverpool sau chelsea...tu de la liverpool ai invatat doar ce insemana rivalitatea manchester + Liverpool...vad ca de everton nu zici nimic...

Bogdy LFC
23rd August 2007, 11:52
ofofof...ba da la tine de unde ura asta asha mare pentru manchester united...ca io nu urasc pe arsenal liverpool sau chelsea...tu de la liverpool ai invatat doar ce insemana rivalitatea manchester + Liverpool...vad ca de everton nu zici nimic...

:happy:happy:happyDeci dak tu chiar vrei sa stii ''de ce'' toate astea - iti dau raspunsurile mai jos:


1.K tu nu urasti pe mine,e strict problema ta.

2.Legat de ce-am invatat eu de la LIVERPOOL - eu urasc manutd doar pt ronaldo in primu si in primu rand,pt Ferguson ( NU le suport mutra si fitele din cap niciunuia dintre ei :headbang::angry:) si nu in ultimul rand pt fanii ei increzuti mai ales dupa tripla din 99 si de atunci va mai suportati ba ai naibii oameni ! :angry:

3.Aici NU este niciun thread al lui Everton :happy si nici macar vreun fan al ''caramelelor'' k ziceam eu ceva dupa care mancam ambele tabere:happy:lol:

ReD_Devil
23rd August 2007, 13:58
:happy:happy:happyDeci dak tu chiar vrei sa stii ''de ce'' toate astea - iti dau raspunsurile mai jos:


1.K tu nu urasti pe mine,e strict problema ta.

2.Legat de ce-am invatat eu de la LIVERPOOL - eu urasc manutd doar pt ronaldo in primu si in primu rand,pt Ferguson ( NU le suport mutra si fitele din cap niciunuia dintre ei :headbang::angry:) si nu in ultimul rand pt fanii ei increzuti mai ales dupa tripla din 99 si de atunci va mai suportati ba ai naibii oameni ! :angry:

3.Aici NU este niciun thread al lui Everton :happy si nici macar vreun fan al ''caramelelor'' k ziceam eu ceva dupa care mancam ambele tabere:happy:lol:
:sleep:

Iaco
23rd August 2007, 22:28
:happy:happy:happyDeci dak tu chiar vrei sa stii ''de ce'' toate astea - iti dau raspunsurile mai jos:


1.K tu nu urasti pe mine,e strict problema ta.

2.Legat de ce-am invatat eu de la LIVERPOOL - eu urasc manutd doar pt ronaldo in primu si in primu rand,pt Ferguson ( NU le suport mutra si fitele din cap niciunuia dintre ei :headbang::angry:) si nu in ultimul rand pt fanii ei increzuti mai ales dupa tripla din 99 si de atunci va mai suportati ba ai naibii oameni ! :angry:

3.Aici NU este niciun thread al lui Everton :happy si nici macar vreun fan al ''caramelelor'' k ziceam eu ceva dupa care mancam ambele tabere:happy:lol:


LOL...unde dai si unde capra...nu am zis nicaieri ca te urasc pe tine...ci vorbeam de ura fata de echipa cu care tii tu...nu te urasc chiar din potriva mi se pare ca esti amuzant cu discutiile tale offtopic si total deplasate

in al doilea rand...liverpool are mai multe trofee decat manchester united nu neg asta...dar nu stiu cate triple are in istorie...campionat, cupa angliei(antentie nu cupa ligii) si CL(atentie nu Cupa campionilor europeni - stim si noi cum se castiga acea cupa in trecut in urma cator meciuri s.a.m.d)...dar no asta e

In al treilea rand de ce n-ai nimik cu cantona...sa vezi ala ce increzut era...si ala din punct de vedere al afectiunii fata de echipa era cu adevarat un diavol rosu...sau tu nu ai luat contact cu perioada aia de istorie a lui manchester united

Ferguson...mai citeste ce interviuri da si dupa aia vb. ca este increzut si pe aici si pe dincolo...bine ca il apreciezi pe mourinho(antrenor de altfel foarte bun) care la capitolul bun simt si caracter este un exemplu de urmat:D

In rest toate cele bune

Bogdy LFC
23rd August 2007, 22:45
LOL...unde dai si unde capra...nu am zis nicaieri ca

In al treilea rand de ce n-ai nimik cu cantona...sa vezi ala ce increzut era...si ala din punct de vedere al afectiunii fata de echipa era cu adevarat un diavol rosu...sau tu nu ai luat contact cu perioada aia de istorie a lui manchester united

Ferguson...mai citeste ce interviuri da si dupa aia vb. ca este increzut si pe aici si pe dincolo...bine ca il apreciezi pe mourinho(antrenor de altfel foarte bun) care la capitolul bun simt si caracter este un exemplu de urmat:D

In rest toate cele bune

:happyBa baiatule ba....pai ronaldo inca 20 de ani dak mai sta la voi si NU o sa fie mai valoros,experimentat si mai apreciat decat Cantona...ronaldo e un rahat cu ochi fara maturitate:lol:

Mourinho NU se lauda cu ce-ar putea face cu echipa sa cum face ferguson...el doar inteapa echipele rivale

Iaco
24th August 2007, 12:09
:happyBa baiatule ba....pai ronaldo inca 20 de ani dak mai sta la voi si NU o sa fie mai valoros,experimentat si mai apreciat decat Cantona...ronaldo e un rahat cu ochi fara maturitate:lol:

Mourinho NU se lauda cu ce-ar putea face cu echipa sa cum face ferguson...el doar inteapa echipele rivale

subliniaza unde am facut comparatie intre c ronaldo si cantona din punct de vedere fotbalistic, al abilitatilor lor de fotbalisti eu vorbeam de o parte a personalitatii lor...am doua intrebari la care vreau sa-mi raspunzi sincer daca nu te superi...

1.Cati ani ai?
2.De cati ani te uiti la fotbalul din Anglia...sau macar ii urmaresti evolutia?

Astept raspunsuri scurte si la obiect fara multa gargara pe langa...daca se poate...

NORGEMAN
28th August 2007, 12:06
Se retrage Solskjaer:huhu::plans: o sa-mi fie dor de stilul sau de joc, iar fara el Manchester United nu mai are farmecul de alta data:sad:

Bogdy LFC
28th August 2007, 12:08
Se retrage Solskjaer:huhu::plans: o sa-mi fie dor de stilul sau de joc, iar fara el Manchester United nu mai are farmecul de alta data:sad:

Care farmec? Ala dinainte de 99? :happy

NORGEMAN
28th August 2007, 12:14
mars ma si nu vorbi urat acuma ca sunt in stare sa te blestem pe fata! macar ziua asta incearca sa-ti tii glumele de doi bani pentru tine si mars pe sectiunea Liverpool!

effect
28th August 2007, 13:55
Se retrage Solskjaer:huhu::plans: o sa-mi fie dor de stilul sau de joc, iar fara el Manchester United nu mai are farmecul de alta data:sad:

Si eu am ramas :shocked: cand am citit :( . O sa-mi fie dor de OLE ! :(

http://img175.imageshack.us/img175/421/oleoleolees9.jpg

You are my Solskjaer,
My Ole Solskjaer,
You make me happy,
When skies are grey,
Alan Shearer,
Was f*cking dearer,
Please don't take,
My Solskjaer,
Away.....

ALWAYS :drak:

NORGEMAN
28th August 2007, 20:35
Ole Gunnar Solskjaer: In His Own Words

“I was a late developer and, at the age of 15, I thought of quitting football."

"I will remember the two seasons I had out injured very well, but not fondly. However, that is something that happens to everyone. I have been lucky so far, and that was just my turn."

“When Teddy scored, I thought, yes! I'm going to play 40 minutes of a Champions League Final. That's going to be unbelievable."






Ole Gunnar Solskjaer: In The Words Of Others

"I don't know anybody who makes up his mind quicker than him. I'm not just talking about strikers in the modern game - I have never seen anyone like him in the modern era. He's amazing."
– Sir Bobby Charlton






Acest jucator parerea mea este unul pe care toti copiii care vor sa se apuce de fotbalul profesionist trebuie sa-l studieze!
Viata lui sportiva cat si extrasportiva sunt de invidiat! nu s-a dat niciodata mare vedete doar pentru ca a jucat la Manchester United, mereu a stiut sa ramana mai modest! Pentru asta l-am admirat mereu si pot spune ca mi-a fost un idol!

Asa ca asta care mi-ai dat avertisment degeaba poti sa te impusti!

HardmaN
30th August 2007, 23:49
mai bn k se retrage si asa nu avea loc in primul 11 la Manchester!

Bogdy LFC
31st August 2007, 00:54
mai bn k se retrage si asa nu avea loc in primul 11 la Manchester!

Uite un om care se pricepe cu adevarat la fotbal! :ok:

Universal
1st September 2007, 20:49
GOOOOOOLLL Man U :yeah:

YoNuTzz
1st September 2007, 21:16
al 2-lea 1-0 consecutiv ptr. man utd, de data asta a marcat louis saha :ok:

effect
1st September 2007, 21:39
Am obtinut o victorie foarte importanta , fara aportul mai multor jucatori importanti : Rooney,Ronaldo si Giggs ;)
S-au miscat bine baietii in special Nani si Hargreaves :ok:

ReD_Devil
2nd September 2007, 11:08
Am obtinut o victorie foarte importanta , fara aportul mai multor jucatori importanti : Rooney,Ronaldo si Giggs ;)
S-au miscat bine baietii in special Nani si Hargreaves :ok:

mie mi-a placut mult si tevez :D

effect
2nd September 2007, 15:36
mie mi-a placut mult si tevez :D

Abia dupa intrarea lui Saha a jucat pe postul lui . Ca varf impins , nu-i sta bine ;)

HardmaN
3rd September 2007, 23:56
http://rojadirecta.com/foros/viewtopic.php?t=21055 Cristiano Ronaldo !!

Lordul
4th September 2007, 11:04
asadar killerul cu fata de copil se retrage , a marcat golul victoriei in finala LC din 99 si a dat gol si nationalei Romaniei

Ramas bun -Ole Gunnar Stolskjear

YoNuTzz
23rd September 2007, 13:21
astazi man utd - chelsea :D

Iaco
23rd September 2007, 18:54
1-0 gooooooooooooolllllllllllllllllllll tevez.....

Bogdy LFC
23rd September 2007, 19:04
1-0 gooooooooooooolllllllllllllllllllll tevez.....

Bucurie exceptionala cand te gandesti k e a 3-a voastra victorie in fata lui Chelsea in ultimii 3 ani:rosu:

Sir. Eko
23rd September 2007, 19:54
2-0 dar nu a fost penalty ,cel putin mie asa mi s-a parut

Sasuke Uchiha
23rd September 2007, 19:55
pacat !!!

singurul vinovat abramovich !!!!!!!!!!

Iaco
23rd September 2007, 19:56
a fost juma de penalty...oricum am avut unu neacordat in prima parte...iar eliminarea perfect meritata...oricum chelsea a avut un singur sut pe poarta tot meciu...deci eu cred ca victoria a fost meritata

Sasuke Uchiha
23rd September 2007, 19:58
numai la meci se gandeau jucatorii lui chelsea :rolleyes:

YoNuTzz
23rd September 2007, 19:58
rezultat final: man utd - chelsea 2-0
un rezultat foarte bun ptr. manchester, care va conta :ok:
per total, victorie meritata :D

ReD_Devil
24th September 2007, 14:34
2-0...BUN :drak::D chelsea n-a miscat nimic ...o fi fost de vina plecarea lui mourinho sau nu....nu stiu dar daca va continua asa n-o vad bine :)

Bogdy LFC
24th September 2007, 14:55
o fi fost de vina plecarea lui mourinho

Sigur chestia asta a fost de vina :ok:

1newuser
24th September 2007, 15:11
Pentru fanii Manchester care au ca pasiune si poker-ul online:

Manchester Utd. Poker

Catalanul
27th September 2007, 01:03
League Cup

Manchester U. 0 - 2 Coventry C. :o: :shocked: nu-mi vine sa cred... se joaca tur retur ?

Sasuke Uchiha
27th September 2007, 01:04
nu
sunt eliminati
:happy chiar la ei acasa :happy

Catalanul
27th September 2007, 01:05
asta da surpriza...

Iaco
27th September 2007, 08:11
Ce balalai...ferguson in cupa ligii nu s-a invatat din sezonul trecut cand a jucat tot cu tinerii si si-a luat-o in freza...insa cred ca era totusi turu patru....oricum trist:(:(

razwan_vs
27th September 2007, 08:32
o jucat cu rezervele ?...oricum ii rusinos :(

lenny9
27th September 2007, 12:43
League Cup

Manchester U. 0 - 2 Coventry C. :o: :shocked: nu-mi vine sa cred... se joaca tur retur ?

da....dar la anu'......:yeah:

YoNuTzz
29th September 2007, 21:13
Birmingham C. 0 - 1 Man Utd

a 5-a victorie consecutiva ptr. Man Utd, fara gol primit :D

Lordul
29th September 2007, 21:14
Manchester Rulzz

Iaco
29th September 2007, 21:17
Sa vad daca mai am ban...pe acest thread....victorie grea...ferguson trebuie sa faca ceva in legatura cu echipa...birmingham echipa bataioasa care joaca un fotbal placut...oricum victorie e victorie, mai ales cand e in deplasare...sper sa batem si acasa sa nu pierdem sau sa facem EGAL!

Iaco
29th September 2007, 21:17
Se pare ca nu mai am ban :):):):)

lenny9
30th September 2007, 16:53
Birmingham C. 0 - 1 Man Utd

a 5-a victorie consecutiva ptr. Man Utd, fara gol primit :D

Sat 15 Sep
Everton 0-1 Manchester United
Wed 19 Sep
Champs. Lge. Sporting CP 0-1 Manchester United
Sun 23 Sep
Manchester United 2-0 Chelsea
Wed 26 Sep
Manchester United 0-2 Coventry City
Sat 29 Sep

Birmingham City 0-1 Manchester United
....deci?????

Bogdy LFC
30th September 2007, 18:08
Sat 15 Sep
Everton 0-1 Manchester United
Wed 19 Sep
Champs. Lge. Sporting CP 0-1 Manchester United
Sun 23 Sep
Manchester United 2-0 Chelsea
Wed 26 Sep
Manchester United 0-2 Coventry City
Sat 29 Sep

Birmingham City 0-1 Manchester United
....deci?????

Tipul s-a referit in campionat.Oricum NU e stilul lor sa castige cu 1-0:rosu:

lenny9
30th September 2007, 22:40
stiam....dar nu s-a referit.......am fost rautacios.....:D

Iaco
4th October 2007, 09:19
De fapt eu eram rautacios...vb de meciul din retur cu birmingham de acasa...ma rugam sa nu facem egal acasa...cum au facut altii...dar aluzia a fost prea fina:P

ReD_Devil
4th October 2007, 10:57
De fapt eu eram rautacios...vb de meciul din retur cu birmingham de acasa...ma rugam sa nu facem egal acasa...cum au facut altii...dar aluzia a fost prea fina:P

e mai greu...le trebe' pedale :happy:drak:

PS: bravo Marseille !!!

lenny9
4th October 2007, 15:51
De fapt eu eram rautacios...vb de meciul din retur cu birmingham de acasa...ma rugam sa nu facem egal acasa...cum au facut altii...dar aluzia a fost prea fina:P

nicidecum....vorbeai de ultimele 5 meciuri ale voastre.....nu o mai intoarce

ReD_Devil
4th October 2007, 16:30
nicidecum....vorbeai de ultimele 5 meciuri ale voastre.....nu o mai intoarce

de cele 5 meciuri vorbea ionutzz ...el a facut o intepatura legata de meciul vostru cu birmingham:D(morph) ....citeste posturile mai sus...confunzi ;)

Iaco
4th October 2007, 21:36
Lasa ma ca stie mai bine ca mine ce am vrut sa spun...asta e...daca zice el asha e...

lenny9
4th October 2007, 22:54
Lasa ma ca stie mai bine ca mine ce am vrut sa spun...asta e...daca zice el asha e...

sunt la voi "acasa"...deci trebuie sa ma conformez.....:D

Iaco
5th October 2007, 11:41
nu trebuie sa te conformezi...asa ai crezut...asta e...eu nu cred in restrictionarea membrilor pe forumuri doar ca au alte opinii...ti-ai exprimat parerea...ti-am spus ce am vrut eu sa spun...si oricum nu am ce sa fac...altii au puterea pe aici...:):):drak:

lenny9
5th October 2007, 20:38
nu trebuie sa te conformezi...asa ai crezut...asta e...eu nu cred in restrictionarea membrilor pe forumuri doar ca au alte opinii...ti-ai exprimat parerea...ti-am spus ce am vrut eu sa spun...si oricum nu am ce sa fac...altii au puterea pe aici...:):):drak:

:yeah::yeah::yeah::yeah:.....

ReD_Devil
7th October 2007, 12:33
ce bine e pe primul loc :drak::rolleyes:

Andrei_23
7th October 2007, 14:08
oricum nici acum nu-mi vine sa cred ca i-au eliminat coventry , ce echipa a bagat ferguson in teren ?...

Sir. Eko
9th October 2007, 16:32
ce bine e pe primul loc :drak::rolleyes:

da e f bine ;)

ReD_Devil
9th October 2007, 19:38
da e f bine ;)

rabdare...:drak:

Lordul
9th October 2007, 19:40
arsenal e prima dar vin diavolii rosii tare din spate ,Go Red Devils!

Sir. Eko
10th October 2007, 17:39
unde vin ma ca au un meci mai mult ca noi?:))

ReD_Devil
10th October 2007, 20:39
unde vin ma ca au un meci mai mult ca noi?:))

se referea probabil ca din etapa a 3 avem numai victorii,fara gol luat :drak:

Bogdy LFC
10th October 2007, 20:47
se referea probabil ca din etapa a 3 avem numai victorii,fara gol luat :drak:

Recunoaste omule.V-ati chinuit k naiba cu Spurs,NU mai vb cu Sunderland si normal NUMAI cu NOROC CHIOR ati batut numai cu 1-0.Recunoaste - NU e stilul vostru sa stati la cutie un meci intreg si sa dati lovitura k AC Milan or Chelsea care se pricep sau se pricepeau de minunje la asa ceva :rosu::ok:

Andrei_23
10th October 2007, 21:49
da bogdy , dar la fel a facut si dinamo anu' trecut in multe meciuri : gol pe sfarsit de meci la primul sut pe poarta , sl la final cine a luat titlu ?

Iaco
11th October 2007, 08:36
Singura diferenta este ca noi dominam tot meciul, doar neinspiratia in fata portii facea ca scorul sa fie 1-0, dintre toate meciurile cel mai greu a fost cel cu birmigham in care echipa adversa chiar a pus probleme de multe ori chiar dominand mijlocul terenului...dar sper ca meciul cu wigan sa fie inceputul unui sir de meciuri care sa se termine cuy mai mult de 1-0 :):):)

Sir. Eko
11th October 2007, 19:48
se referea probabil ca din etapa a 3 avem numai victorii,fara gol luat :drak:

si noi avem numai o remiza sezonu asta :X:X si aia din cauza lui Lheman X(..

Iaco
17th October 2007, 08:01
Ati auzit noua bomba...goian la manchester HAHAHAHA...este un fundas bun la nivelul Ligii I da nu are fata de campinatul angliei...ce sa mai vb de manchester united...si oricum la cat de avar de jiji...la steaua o sa ma moara ca radoi/dica si altii...auzi...Goian la Manchester :)):)):))

ReD_Devil
17th October 2007, 10:04
:happy hai sa fim seriosi ...manchester intinereste lotul...achizitii doar cu juc U21 cum poate sa ajunga goian :confused: prostii :sleep: stiri a la libertatea :ok:

Iulian Lazialu
17th October 2007, 10:28
Fanii laziali spera sa ii sa le dati iarasi la cei de la as roma sa guste o gura de 7up:D

Bogdy LFC
17th October 2007, 17:34
Fanii laziali spera sa ii sa le dati iarasi la cei de la as roma sa guste o gura de 7up:D

''Vise spulberate in mii de rate'' :rosu::happy

Iaco
19th October 2007, 11:42
Meci greu sambata cu Aston villa...sa nu uitam ca au batut pe chelsea acasa cu 2-0...oricum sa vedem ce o sa faca arsenal(acum fara van persie - stiu ca nu e frumos:P:P) poate ne apropiem la 2 puncte etapa asta:D:D

Bogdy LFC
19th October 2007, 14:15
Meci greu sambata cu Aston villa...sa nu uitam ca au batut pe chelsea acasa cu 2-0...oricum sa vedem ce o sa faca arsenal(acum fara van persie - stiu ca nu e frumos:P:P) poate ne apropiem la 2 puncte etapa asta:D:D

Ce sigur esti k o sa castigati la Birmingham :D

Iaco
20th October 2007, 00:05
Sper ca ai zis-o ironic...ca daca nu e grav:P:P

Bogdy LFC
20th October 2007, 10:09
Sper ca ai zis-o ironic...ca daca nu e grav:P:P

Lasand la o parte ''presupusa'' gluma....-se pleaca greu de acolo cu toate punctele.Dak faceti egal sau pierdeti - N-ar fi mare surpriza :D

ReD_Devil
20th October 2007, 12:01
Lasand la o parte ''presupusa'' gluma....-se pleaca greu de acolo cu toate punctele.Dak faceti egal sau pierdeti - N-ar fi mare surpriza :D

avand in vedere ca suntem in refenire de forma ...ar fi o surpriza :ok:

Iaco
20th October 2007, 21:10
1-4.......hihi...back on the track...daca era rooney mai atent sau tevez...era vreo 8-1...da merge si asha....arsenal venim!!!!!!!!!!!!!

ReD_Devil
20th October 2007, 21:24
pai daca era sa intre tot, rooney avea cel putin 4 goluri :D asta e ...bun si 4-1 :drak: vor gresi pustii lui wenger pe parcurs :ok:

Sir. Eko
20th October 2007, 22:05
la inceput aveti de luptat cu baietii aia din orasul vostru ;) mai repede gresiti voi :>

Bogdy LFC
20th October 2007, 23:11
3 November - Arsenal - Manchester :drak::evil::drak:

Iaco
20th October 2007, 23:28
atunci e atunci...daca batem ne apropiem la doar doo puncte...bininteles in ideea ca vom merge din victori in victorie alaturi de arsenal pana atunci...oricum arsenal mai are de jucat cu chelsea/liverpool ...noi am scapat de chelsea...aaa si sa nu uit de manchester city...

Oricum ma bucur ca dupa meciul asta nu au aparut comentarii de genu ca nu erau meritate cartoanasele rosii si asa mai departe

3-10 suturi pe spatiul portii!!! Sic! pentru manchester spune totu...si nu am, jucat cu echipa mare...adica carrick - heargraves - ronaldo - altu era scoru cu artia in teren...oricum tevez per sa ajunga de tot la manchester ca isi merita banii cu varf si indesat...anderson sper sa isi mai dea drumu...pustiu stie dar cred ca e cam timorat....in rest nani a inceput sa dea randament si asta e bine...


No...cam atat despre etapa asta...marti meci la kiev sper sa bage si acolo 4 5 goluri si sunt fericit...da no daca streaua a dat 4 acolo nu ai am putea sa dam 6
:D:D

Bogdy LFC
21st October 2007, 11:03
oricum arsenal mai are de jucat cu chelsea

Cu chelsea NU.Doar la LIVERPOOL :D

Sir. Eko
21st October 2007, 13:52
inca nam jucat cu chelsea :)

Bogdy LFC
21st October 2007, 16:32
vor gresi pustii lui wenger pe parcurs :ok:

Pai da...sa stii k voi veti castiga absolut toate meciurile pana la finele campionatului.Eu NU inteleg de ce F.A nu va declara campioni inca de pe acum :groggy::rosu::rosu::rosu:

***Ati furat si voi un titlu cu ajutorul arbitrilor si al norocului porcesc sezonul trecut si acum va credeti mari popandai :rosu:

:ok:

Iaco
21st October 2007, 17:02
ba asta cu norocul porcesc e cam deplasata cand batem de fiecare data la 3 4 goluri...inteleg cu ajutorul arbitrilor cand dam gol in ultimu minut din penalty care e daor jumatate si asha mai departe...oricum sezonu trecut doar chelsea s-a luptat la titlu...voi(adica liverpool) ati fost la cate puncte de noi...20!!!!!...oricum suporterii lui chelsea nu au urlat ca am castigat titlul cu arbitrii si te trezesti tu....

Bogdy LFC
21st October 2007, 17:39
oricum suporterii lui chelsea nu au urlat ca am castigat titlul cu arbitrii

Nu fanii - MOURINHO SI CONDUCEREA TEHNICA A LONDONEZILOR :rosu::rosu::happy:happy:happy

Iaco
21st October 2007, 17:55
Il stii si noi pe mourinho cum era...deci ce spune el nu prea conteaza prin simplu fapt ca toti ceilalti erau prosti, erau ajutati de arbitrii...pana la urma nimeni nu comentat decat mourinho, conducerea londonezilor si tu bineinteles:P:P

Tony_Viola
24th October 2007, 23:16
Chelsea e :cya:
fara "the special one" veti redeveni o echipa de pluton:yeah: