PDA

View Full Version : Etapa 17: Otelul-Astra 2-1



Cristina
21st November 2010, 20:35
sambata,27 noiembrie 2010
ora:14.00;GSP TV
discutii inainte si dupa meci

delaoltenia
21st November 2010, 20:36
1 solist

Lordul
21st November 2010, 21:10
1 solist 2-0 pentru galateni

fl0o
21st November 2010, 22:24
Pe asta il castigam, tre' sa marcheze si Grahovac gol :D

Steel Jar
21st November 2010, 23:35
10-0 :d

stiintacv
22nd November 2010, 16:39
meci egal.

malexoid
22nd November 2010, 17:18
Otelul ne-a demonstrat chiar aseara ca e o echipa redutabila...dar aceiasi otelari ne-au aratat cu o saptamana inainte ca pot fi pusi in incurcatura pe teren propriu de ... te miri cine :)
ploiestenii joaca bine in deplasare, dovada linia lor de clasament:8 1-5-2 6:9 8p
X - pronosticul meu

bada_otelul
22nd November 2010, 20:39
Radem, glumim dar avem 3 titulari importanti absenti: Ilie, Costin si Neagu. Daca vom reusi sa castigam ar fi cel putin la fel de valoroasa victoria ca si cele cu Dinamo si Steaua. Va fi insa foarte greu. Astra va veni sa scoata un punct, daca va prinde ceva pe contre va fi si mai bine pt ei, insa la egal vor veni. Iar cum noi nici fara absenti nu ne-am descurcat satisfacator in fata unor asemenea echipe(vezi Branesti, Tg. Mures, Brasov)...Trebuie sa ne mobilizam exemplar, asta e clar!

Denis
22nd November 2010, 20:51
Meci mult mai greu decat cel cu Timisoara.

Steel Jar
23rd November 2010, 08:12
Este o presiune a rezultatului, dar nu vad cum sa ne incurcam de Astra in meciul asta, foarte important pentru noi.
II luam pe sus, de nu o sa stie ce se intampla cu ei. Batem la 2 goluri diferenta. Ghinionul din meciul cu Branesti si de la Timisoara trebuie sa dispara.

Leo
23rd November 2010, 15:22
Egal.

Denis
23rd November 2010, 15:29
Meci greu, dar totusi nu m-as multumi cu un rezultat de egalitate. Sa ne revina norocul din primele 14 etape. :D

Casuba
23rd November 2010, 21:11
Otelul ne-a demonstrat chiar aseara ca e o echipa redutabila...dar aceiasi otelari ne-au aratat cu o saptamana inainte ca pot fi pusi in incurcatura pe teren propriu de ... te miri cine :)
ploiestenii joaca bine in deplasare, dovada linia lor de clasament:8 1-5-2 6:9 8p
X - pronosticul meu

....ai vrea sau ti-ai dori ? :D lasa ca o puneti voi cu dinamo de un X ...la noi un 3-0 pentru Otelul sa moara mahalogioaca aia de jabba de ciuda.

six
23rd November 2010, 21:15
merg pe mana astralilor :D

Denis
24th November 2010, 07:28
A: Colțescu Sebastian (Craiova - Dolj)
A1: Oniță Aurel (Constanța - Constanța)
A2: Urzică Vladimir (Piatra Neamț - Neamț)
R: Hanceariuc Bogdan (Iași - Iași)
Obs: Dorobantu Marian (Buzău - Buzău)
Obs: Dobrescu Nicolae (București - București)

A mai arbitrat odata in sezonul asta pe cele doua echipe in acel Astra-Otelul 2-1 din Cupa. Sper ca de data asta sa fie cu noroc pentru noi.

!!!FORZA OTELUL!!!

MMihnea
24th November 2010, 08:34
bet on steel :D

asta nu e meci de facut praf de arbitrii.... ar fi prea ciudat

Denis
24th November 2010, 11:12
Coltescu deocamdata e cel care mi s-a parut cel mai corect dintre toti arbirii din Liga I in acest sezon.

Jucam fara 3 titulari incontestabili iar asta se va simti mult in jocul nostru. Nu neaparat ca ne lipsesc 3 jucatori talentati, ci va strica intr-o anumita masura si omogenitatea lotului.

1) Costin -- Sarghi probabil va reveni in primul 11, si in ciuda faptului ca Perendija fost principalul vinovat la cele 2 goluri primite cu Timisoara din etapa precedenta, probabil ca va mai beneficia de inca o sansa. Cred ca tanarul Florin Stoica (19 ani) de la Otelul II va fi promovat, si va fi rezerva pe postul de fundas central.

2) Ionut Neagu -- cel mai probabil Ioan Filip va mai puncta inca o prezenta in primul 11 al Otelului, si va juca alaturi de Giurgiu.

3) Silviu Ilie -- Ochirosii va reveni in primul 11. Ibeh probabil va fi rezerva lui Ochirosii.

Deci avem locurile acoperite, insa vom scadea clar in experienta.

Echipa probabila pentru meciul cu Astra: Grahovac -- Salageanu, Perendija, Sarghi, Rapa -- Filip, Giurgiu -- Ochirosii, Viglianti, Antal -- Paraschiv

Sa ne fereasca Dumnezeu de accidentari si cred ca vom supravietui aceasta etapa.

Dregan
25th November 2010, 12:59
Dupa accidentarea lui Viglianti se cam schimba echipa. Din ce a zis Dorinel la conferinta de presa, echipa va arata cam asa: Grahovac - Rapa, Perendija, Sarghi, Salageanu - Filip, Giurgiu - Antal, Paraschiv, Ochirosii - Pena.

Denis
25th November 2010, 13:40
Sa ne fereasca Dumnezeu de accidentari si cred ca vom supravietui aceasta etapa.

Mda, Viglianti are ruptura musculara. :headbang: Paraschiv va juca mai retras iar Pena sau Borbely va incepe ca varf.

Asadar ne vor lipsi 4 titulari incontestabili. Ar fi o minune daca am reusi sa batem.

!!!FORZA OTELUL!!!



Omul cheie al Otelului - Paraschiv
Omul cheie al Astrei - Seto Takayuki

Razvan T.
25th November 2010, 14:50
1. ;)

Redboy
27th November 2010, 09:32
Vreau neaparat sa vin fericit acasa... mi-au ajuns ultimele 2 egaluri...

Denis
27th November 2010, 10:46
Un egal ar insemna esec. Cu inca un egal am scoate doar 3 puncte din meciurile cu Timisoara, Branesti, si Astra. Cel putin 4 puncte ar trebui aici. E aproape imposibil sa castigam dar vom spera din minutul 1 pana in minutul 90+

!!!FORZA OTELUL!!!

relansat
27th November 2010, 11:26
"aproape imposibil sa castigam" :cry: :cry:
tu te auzi ce spui? :happy jucati cu astra, echipa a doua a ploiestiului, nu cu real madrid :cry:

Denis
27th November 2010, 11:30
Asa am jucat si cu Buzaul anul trecut (1-2), sau cu nou promovatele Branesti (1-1) si U Cluj (1-2). Nu ne descurcam prea bine cand suntem favoriti. Iar asta pe langa faptul ca vor lipsi Ilie, Costin, Neagu, si Viglianti.

aLLiin
27th November 2010, 11:50
Cred ca otelul se va impune...ppronostic 1

*Coco*
27th November 2010, 12:09
Bate Astra.
Otelul e cam gata , i-a ajuns.

Denis
27th November 2010, 12:53
Ai vrea tu. :D

*Coco*
27th November 2010, 13:23
Nu neaparat...
Dar o sa aveti meci greu cu Astra:D
Si in ultimele 2 partide nu prea ati mai aratat nimic

relansat
27th November 2010, 14:05
1-0 deja :cry:

*Coco*
27th November 2010, 14:05
Repede s-a mai deschis scorul :D
Un lucru bun, Astra trebuie sa iese la joc acuma :D

Gabri3l
27th November 2010, 14:53
arbitrul ala e gazdar, se vede de la o posta.... asa cum a acordat penalty pt Otelul, asa trebuia sa dea un penalty si pentru astrali in prima repriza.

relansat
27th November 2010, 15:16
mda :happy
2-0. sa vina titlul in moldavia country :-"

purpleheart
27th November 2010, 15:55
FELICITARI pentru tot parcursul din tur !:ok:

urite "urarile" de final :no: - noi o sa va aplaudam si la anu' daca jucati fotbal !

Denis
27th November 2010, 15:56
Ce onoare! Bravo OTELUL, campioana de toamna! La cat mai multe victorii si deacum in colo!

FORZA OTELUL!!!

Leo
27th November 2010, 15:59
Felcitari bre, Campionilor!

Denis
27th November 2010, 16:00
Multumim! Sper sa putem fi numiti Campioni si la finalul etapei 34.

YoNuTzz
27th November 2010, 16:28
otelul campioana de toamna...cine ar fi crezut la inceputul campionatului...

bada_otelul
27th November 2010, 16:31
FELICITARI pentru tot parcursul din tur !:ok:

urite "urarile" de final :no: - noi o sa va aplaudam si la anu' daca jucati fotbal !

Multumiti-i lui jabba din Banat :ok:
Desi nu am fost, nu sunt si nici nu voi fi de acord cu ce s-a strigat, CEVA trebuia strigat. Numai ca nu stia nimeni cum il cheama in realitate pe jaba the puscarias...
Una peste alta un meci bunicel facut de Otelul pana la golul Astrei, chiar bun daca tinem cont ce absente am avut. Ca de obicei ne-am facut singuri meciul greu, din pacate.
Urmeaza meciul cu Sportul, echipa care a pierdut cam peste tot pe unde a fost. Sper sa nu fim tocmai noi cei care sa le facem o bucurie, insa va fi oricum meci greu.

Vandam
27th November 2010, 16:35
Felcitari bre, Campionilor!

S-a terminat campionatul deja ??? La naiba trebuia sa strig campionii campionii...:D
Mai e de jucat. Urmeaza doua meciuri cu 2 echipe aflate in suferinta: Sportul si Pandurii. De obicei cu astfel de echipe e cel mai greu.

Denis
27th November 2010, 16:39
Foarte mare suspansul din ultimele 10 minute. Oricum, victorie meritata. Frumoasa si atmosfera dupa ultimul fluier, mai putin scandarile contra Timisoarei.

Leo
27th November 2010, 16:48
S-a terminat campionatul deja ??? La naiba trebuia sa strig campionii campionii...:D
Mai e de jucat. Urmeaza doua meciuri cu 2 echipe aflate in suferinta: Sportul si Pandurii. De obicei cu astfel de echipe e cel mai greu.

S-a terminat turul, galatene. Nu te-a informat nimeni?
Sunteti campioni de toamna, fie ca-ti convine, fie nu.
Deci felicitari!


Urmeaza returul. Vom vedea daca primiti felicitari si dupa retur.

Duba
27th November 2010, 16:48
otelul campioana de toamna...cine ar fi crezut la inceputul campionatului...

In niciun caz cretinii care-l injurau pe Dorinel (principalul artizan al acestui succes) de mama focului (se stiu ei care) si care nu-l scoteau din dolarel, sclav etc.
Dorinel si echipa lui merita, fara doar si poate, actuala pozitia din clasament. Daca vor fi lasati in pace, este posibil sa asistam la sfarsitul campionatului la, poate, cea mai mare surpriza din istoria campionatului romanesc.

Razvan T.
27th November 2010, 16:53
Dubiță iarăși ai evadat de la Socola? :D

Felicitări Oțelul! :yeah: ... sper să ierneze pe primul loc :P

Denis
27th November 2010, 16:54
otelul campioana de toamna...cine ar fi crezut la inceputul campionatului...

Eu.

FORZA OTELUL! :yeah:

==============

Razvan e comic. :happy Chiar e. :D

Vandam
27th November 2010, 16:54
S-a terminat turul, galatene. Nu te-a informat nimeni?
Sunteti campioni de toamna, fie ca-ti convine, fie nu.
Deci felicitari!


Urmeaza returul. Vom vedea daca primiti felicitari si dupa retur.

Da, insa e un titlu neoficial. Nu ma incalzeste cu nimic acest "titlu", sau mai bine zis titulatura.

YoNuTzz
27th November 2010, 16:55
acum nu stiu care ar fi surpriza mai mare, urziceni sau otelul in caz ca ar castiga campionatul...
totusi otelul este echipa de traditie in fotbalul romanesc...

Razvan T.
27th November 2010, 17:00
Da, insa e un titlu neoficial. Nu ma incalzeste cu nimic acest "titlu", sau mai bine zis titulatura.

pe mine ma incalzeste http://thisbarsucks.com/wp-content/uploads/2009/06/jameson.gif :limba:

Leo
27th November 2010, 17:07
Da, insa e un titlu neoficial. Nu ma incalzeste cu nimic acest "titlu", sau mai bine zis titulatura.

Neoficial, dar important.

Denis
27th November 2010, 17:16
Repet, Campioana de toamna este mai mult o onoare, decat un lucru important. Ca sa vezi cat de important este, vezi urmatorul meci, cel cu Sportul. Un meci mult mai important decat titlul de Campioana de toamna. Nu ne sta gandul la etapa precedenta, nici la titlul de toamna, nici la victoria contra Stelei, nici la statistica noastra de acasa, ci doar la cum ne prezentam in etapa urmatoare. Momentan asta-i cel mai important.

malexoid
27th November 2010, 17:27
FELICITARI pentru tot parcursul din tur !:ok:

urite "urarile" de final :no: - noi o sa va aplaudam si la anu' daca jucati fotbal !

chiar ma intrebam cand reusesc odata sa-si dea arama...

Vandam
27th November 2010, 17:34
chiar ma intrebam cand reusesc odata sa-si dea arama...

Pana sa-si dea Jabba in petec, nu va injura absolut nimeni la Galati, ba din contra. Si cum a explicat si colegul meu de stadion mai sus, pe cine sa injure lumea ?? Lasa ca nu se schimba polii magnetici ca ati luat cateva mici injuraturi.

cip
27th November 2010, 17:41
Multumiti-i lui jabba din Banat :ok:
Desi nu am fost, nu sunt si nici nu voi fi de acord cu ce s-a strigat, CEVA trebuia strigat. Numai ca nu stia nimeni cum il cheama in realitate pe jaba the puscarias...



Pana sa-si dea Jabba in petec, nu va injura absolut nimeni la Galati, ba din contra. Si cum a explicat si colegul meu de stadion mai sus, pe cine sa injure lumea ?? Lasa ca nu se schimba polii magnetici ca ati luat cateva mici injuraturi.
deci daca mie nu-mi place,sa zicem Marius Stan,e ok sa injur tot Galatiul...
voi va auziti ce spuneti?

Vandam
27th November 2010, 17:45
deci daca mie nu-mi place,sa zicem Marius Stan,e ok sa injur tot Galatiul...
voi va auziti ce spuneti?

Daca e sa atace (ceea ce nu se va intampla vreodata) Stan echipa Poli Timisoara si sa terfeleasca munca echipei asa cum o face cu o deosebita splendoare Jabba, vrei sa zici ca nu vom auzi din tribunele stadionului Dan Paltinisanu "galateni **** galateni sau moldoveni **** moldoveni" ??:happy Permite-mi sa ma indoiesc. Lumea e foarte schimbatoare.

aLLiin
27th November 2010, 17:50
Felicitari lu dorinel...lui i se datoreaza cam tot...

Razvan T.
27th November 2010, 17:51
Felicitari lu dorinel...lui i se datoreaza cam tot...

Meritul este in primul rand al jucatorilor. :cool:

Gabri3l
27th November 2010, 17:52
felicitari Otelul!...

El Pistolero
27th November 2010, 17:54
Felicitari Otelul!:ok:

aLLiin
27th November 2010, 17:54
Razvane,stii bine ca nu ati fi ocupat loc fara dorinel...

Razvan T.
27th November 2010, 18:05
Razvane,stii bine ca nu ati fi ocupat loc fara dorinel...

Ii vorba de ultimul loc neretrogradabil din liga 2 ? :happy

malexoid
27th November 2010, 18:07
Daca e sa atace (ceea ce nu se va intampla vreodata) Stan echipa Poli Timisoara si sa terfeleasca munca echipei asa cum o face cu o deosebita splendoare Jabba, vrei sa zici ca nu vom auzi din tribunele stadionului Dan Paltinisanu "galateni **** galateni sau moldoveni **** moldoveni" ??:happy Permite-mi sa ma indoiesc. Lumea e foarte schimbatoare.



mai greu ai sa auzi asta la Timisoara, cu foarte mici exceptii (s-d-muta) nu se injura aici !
in ce priveste partea cu 'lumea e schimbatoare', chiar nu ma indoiesc ca e asa pe la voi...pentru o tzuica voi va m*iti si mamele pe stadion. oltenii la fel...

bada_otelul
27th November 2010, 18:09
deci daca mie nu-mi place,sa zicem Marius Stan,e ok sa injur tot Galatiul...
voi va auziti ce spuneti?

Daca M.Stan va da fara motiv in Timisoara, nu in jabba, o sa procedezi dupa cum crezi. Pana una alta eu unul, cat de scarba mi-e de porcul ala gras, n-am injurat Timisoara si la fel multi de langa mine.:ok:
In mod ciudat, n-am auzit pana acum injuraturi adresate altor orase, cum ar fi Cluj sau Iasi sa zicem.:ok:

Razvan T.
27th November 2010, 18:15
In mod ciudat, n-am auzit pana acum injuraturi adresate altor orase, cum ar fi Cluj sau Iasi sa zicem.:ok:

Dar ce aveti voi cu "U" Cluj ? :shocked:

Vandam
27th November 2010, 18:16
mai greu ai sa auzi asta la Timisoara, cu foarte mici exceptii (s-d-muta) nu se injura aici !
in ce priveste partea cu 'lumea e schimbatoare', chiar nu ma indoiesc ca e asa pe la voi...pentru o tzuica voi va m*iti si mamele pe stadion. oltenii la fel...

Deja intreci masura. Nu s-a legat nimeni de mamele voastre. Si nu o mai faceti pe Sfanta Fecioara, ca nu tine.

bada_otelul
27th November 2010, 18:22
Dar ce aveti voi cu "U" Cluj ? :shocked:

Pai asta si era ideea, ca daca nu manca rahat un anumit munte de rahat nu se enerva nimeni in halul asta. Si sa nu uitam ce probleme am avut cu circarii de la Poli Iasi in 2008. Totusi, n-a strigat nimeni "**** Iasiul".

bada_otelul
27th November 2010, 18:24
Deja intreci masura. Nu s-a legat nimeni de mamele voastre. Si nu o mai faceti pe Sfanta Fecioara, ca nu tine.

Eh, memoria, bat-o vina! In 2006, microbuzul in care se aflau fetele din peluza nord se intorcea fara un geam de la Timisoara. Probabil se gandeau respectivii ca e cald si au nevoie de putin AC.:rosu:

Casuba
27th November 2010, 18:27
FELICITARI pentru tot parcursul din tur !:ok:

urite "urarile" de final :no: - noi o sa va aplaudam si la anu' daca jucati fotbal !

Sunt sigur ca a fost vorba doar de o greseala de exprimare...de fapt publicul il avea in vedere pe infractorul deghizat in patron de club care pe deasupra e si lupul moralist al societatii in care traim.
P.S. : Sper ca la meciul retur cu Timisoara sa fiu prezent la tribuna I...o sa pregatesc ceva special pentru noul ''favorit'' al galatenilor...daca o sa mai fie in libertate la vremea respectiva.

malexoid
27th November 2010, 18:35
Eh, memoria, bat-o vina! In 2006, microbuzul in care se aflau fetele din peluza nord se intorcea fara un geam de la Timisoara. Probabil se gandeau respectivii ca e cald si au nevoie de putin AC.:rosu:

probabil ca sti si faptul ca a fost raspuns pentru pietrele aruncate la Galati dupa cei 7 drojdieri care au facut deplasarea la acea partida...nici macar nu era un microbuz plecat de la Timisoara, era unul care facea cursa regulata Bucuresti-Galati-Bucuresti...

memorie selectiva? :)

Poli Timisoara
27th November 2010, 18:36
mai bine reveniti ON...cu cat vom fi injurati pe mai multe stadioane...cu atat vom deveni mai puternici !!!

Felicitari momentan pentru titlul "campioana de toamna" si atat.

Bravo !!!

Ciprica
27th November 2010, 19:47
mai bine reveniti ON...cu cat vom fi injurati pe mai multe stadioane...cu atat vom deveni mai puternici !!!

Felicitari momentan pentru titlul "campioana de toamna" si atat.

Bravo !!!

Cum anume? Tu chiar crezi cu vrajeala aia "cu cat mai urati, cu atat mai indarjiti"?
Cat despre Timisoara, un oras frumos, am vreo doi prieteni pe acolo. Trebuie sa intelegeti ca astazi injuraturile nu se refereau la oras ci MAXIM la echipa, m&^a era pentru umflatul ala gras cu mersul cracanat (deh...puscaria...)

malexoid
27th November 2010, 20:05
Cum anume? Tu chiar crezi cu vrajeala aia "cu cat mai urati, cu atat mai indarjiti"?
Cat despre Timisoara, un oras frumos, am vreo doi prieteni pe acolo. Trebuie sa intelegeti ca astazi injuraturile nu se refereauasa orasul in pace la oras ci MAXIM la echipa, m&^a era pentru umflatul ala gras cu mersul cracanat (deh...puscaria...)

atunci injura frate tziganii, grasii, parnaiasii, cucureshtenii...ori altceva caracteristic aluia.
Timisoara nu v-a facut niciodata nimic, ba mai mult suporta, hraneste si ofera joburi la minim 50-60000 de-ai vostri, aciuati pe-aici...nu ne plac dar nici nu-i injuram.

Ciprica
27th November 2010, 20:08
atunci injura frate tziganii, grasii, parnaiasii, cucureshtenii...ori altceva caracteristic aluia.
Timisoara nu v-a facut niciodata nimic, ba mai mult suporta, hraneste si ofera joburi la minim 50-60000 de-ai vostri, aciuati pe-aici...nu ne plac dar nici nu-i injuram.

Da, 300000000 sunt... sa nu exageram. Again, un oras frumos, o echipa frumoasa, cu traditie, controlata de casalotu` ala esuat.

TeBat
27th November 2010, 20:11
este posibil sa asistam la sfarsitul campionatului la, poate, cea mai mare surpriza din istoria campionatului romanesc.

Neh, aia a fost Urziceni.

MMihnea
27th November 2010, 21:49
mai greu ai sa auzi asta la Timisoara, cu foarte mici exceptii (s-d-muta) nu se injura aici !
in ce priveste partea cu 'lumea e schimbatoare', chiar nu ma indoiesc ca e asa pe la voi...pentru o tzuica voi va m*iti si mamele pe stadion. oltenii la fel...

la facut autoreclama sunteti campioni... mama mama ce buni sunteti voi si ce rai sunt ceilalti.
realitatea, bat-o vina e altfel....

relansat
27th November 2010, 21:58
mai da'va'n plm de banateni, cu pretentii de buletin ptr a intrat in timisoara. sunteti o pl speciali, parca sezonul trecut ati intrat ca animalele pe stadion si ati facut un tambalau de zile mari. sunteti o pl speciali, sunteti romani inainte de toate, adica aceeasi natie de *****. si, nu uitati, voi sustineti un avorton, nicidecum poli timisoara!

bada_otelul
28th November 2010, 11:25
Problema e alta: cum de nu a aparut inca jabba din Banat sa urle ca a fost blat, ca Otelul trebuia sa aiba 3 eliminari, ca a primit penalty gratis, ca Astra n-a primit 3 penaltyuri si ca eliminarea a fost eronata?

Vandam
28th November 2010, 11:34
Inca n-a aparut inca. :D

Vandam
28th November 2010, 12:02
**** fara ultimul inca :D

Razvan T.
28th November 2010, 12:20
Inca n-a aparut inca. :D


**** fara ultimul inca :D

Esti beat bre ? :evil:

Duba
28th November 2010, 12:25
Neh, aia a fost Urziceni.

Nicidecum! Urziceniul a terminat campionatul anterior celui in care a castigat laurii pe 4, la egalitate cu echipa de pe 3, dupa o evolutie buna. Mai mult, echipa din Baragan avea un lot, din punctul meu de vedere, dar nu numai, peste cel de acum al Otelului.
Antrenorul Dan Petrescu isi dorea marea performanta, exact la fel cum isi doreste Dorinel in acest an. Numai ca, repet, Petrescu avea la dispozitie jucatori mai valorosi. Brandan evoluase in Spania. Ricardo Gomes, chiar daca nu jucase de un an, evoluase si el in Elvetia. Bilasco, Bordeianu, Apostol erau jucatori cu experienta, cu multi ani in 'A'. Arlauskis, un portar tanar si fara experienta, dar care a ajuns sa fie declarat cel mai bun portar din divizie, ca urmare a fost transferat pe bani bun in Rusia.
Nu spun ca Otelul n-are cativa jucatori valorosi. Facand insa o comparatie, cred ca Unirea era peste din acest punct de vedere.
Daca atunci, 75% din performanta obtinuta i s-a datorat lui Dan Petrescu, acum, daca Otelul se va incununa campioana, Dorinel va avea o contributie, din punctul meu de vedere, si mai mare.

six
28th November 2010, 12:51
mai da'va'n plm de banateni, cu pretentii de buletin ptr a intrat in timisoara. sunteti o pl speciali, parca sezonul trecut ati intrat ca animalele pe stadion si ati facut un tambalau de zile mari. sunteti o pl speciali, sunteti romani inainte de toate, adica aceeasi natie de *****. si, nu uitati, voi sustineti un avorton, nicidecum poli timisoara! e clar....shtevia de pe canale este pe terminate ;)

Echo
28th November 2010, 12:56
FELICITARI pentru tot parcursul din tur !:ok:

urite "urarile" de final :no: - noi o sa va aplaudam si la anu' daca jucati fotbal !

Timișoara nu ar fi meritat cu siguranță asemenea urări. Însă, pentru "urări de bine" la adresa lu' Iancu-babanu', mi-aș învăța până și proprii copii să-njure ca la ușa cortului. Treziți-vă, oameni buni... ar fi culmea ca suporterii a două echipe frumoase ale campionatului să se răfuiască din cauza aberațiilor unui munte de [...]. :no:

Trecând și la lucruri mai importante, mulțumim lui Dorinel și băieților pentru profesionalismul și dăruirea arătate în turul de campionat. Indiferent dacă o fi să-i vedem sau nu campioni la sfârșitul sezonului, este suficient să ne păstrăm exprimarea în teren și lotul pe care-l avem acum... victoria va veni de la sine.
Mulțumiri și celor cere se pricep la fotbal și care ne-au felicitat la modul sincer echipa și jocul.

mateiasi
28th November 2010, 14:42
Am platit cam scump victoria asta: la meciul urmator va absenta coloana vertebrala a echipei (Giurgiu, Paraschiv, Viglianti). Nici nu-mi imaginez cine ar putea juca la constructie.:(

Denis
28th November 2010, 14:57
Intradevar, ne va fi foarte greu fara cei 3 jucatori de constructie dar avem si alternative, ca de obicei. :D

Probabil ca vom juca astfel: Grahovac - Salageanu, Costin, Sarghi, Rapa - Neagu, Filip - Ochirosii, Iorga, Antal - Pena

In spatele varfului mai pot juca Ibeh si Avram de la echipa a II-a.

Sincer, cred ca ne-a fost mai greu fara Costin, Neagu, Ilie, si Viglianti.

mateiasi
28th November 2010, 15:14
Din cate stiu eu, si Sarghi e suspendat. Mie imi place Perendija, nu pierde nici un duel aerian (l-a anihilat pe Traore, lucru mare!), si e in crestere de forma, in ciuda gafei de la Timisoara. Nu apararea e problema, ci atacul: trebuie sa marcam cel putin 2 goluri, iar fara constructie e cam greu...

bada_otelul
28th November 2010, 15:32
Cu Astra dintre cei 14 jucatori doar 5 aveau peste 25 de ani, in conditiile in are veteranul Borbely a jucat numai cateva minute. Cu sportul se anunta o echipa chiar mai tanara. Cred ca singurul care ar putea juca in spatele varfului ar fi Iorga, dar nu stiu cat ar da randament acolo. O sa fie greu, chiar mai greu decat cu Astra...
P.s. Sarghi 100% e suspendat, la fel Giurgiu.

mateiasi
28th November 2010, 15:38
N-am vazut bine cine a luat ultimul cartonas galben (in prelungiri): Paraschiv sau Salageanu? Daca a fost Para, va lipsi si el.

bada_otelul
28th November 2010, 15:46
N-am vazut bine cine a luat ultimul cartonas galben (in prelungiri): Paraschiv sau Salageanu? Daca a fost Para, va lipsi si el.

Sala din cate am vazut in presa, deci Para n-ar lipsi. Acum sa vedem daca intr-adevar asa a fost...Oricum mai e o saptamana pana la meci, mai pot aparea absente, dar daca ar lipsi numai Giurgiu, Sarghi si Viglianti tot am avea solutii. Pena a evoluat suprinzator de bine cu Astra, ca angajament, la finalizare nu poti avea mari pretentii atat timp cat primeste si putine pase decisive si mai e si limitat tehnic.

Denis
28th November 2010, 17:14
Si Filip pare sa capete incredere de la meci la meci. Cred ca este un urmas apropiat al lui Neagu. La stil de joc pare sa semene cu Paraschiv si ma intreb daca nu ar da un randament mai bun pe postul de mijlocas ofensiv.

Dregan
28th November 2010, 19:09
Paraschiv nu e suspendat. Vor lipsi Sarghi, Giurgiu si Viglianti. E bine totusi ca suspendarile sunt efectuate in meciurile astea teoretic mai usoare.

Hard
29th November 2010, 14:22
Bai, am fost (din greseala ) la meciul asta, sa vad si eu campioana de toamna cum se mica. Se misca bine, dar publicul a fost de toata jena. Cum ma sa strigi mumu timisoara pe parcursul meciului de 2-3 ori si la sfarsit o data, impreuna cu Paraschiv ? In loc sa strigi forza Otelul, incepi sa injuri un intreg oras pentru ce declara un tigan ? Rusinica ... S-a nascut o noua rivalitate, Otelul vs Timisoara, frate ... :))
Sincer, echipa asta, Otelul, la cum joaca in momentul de fata, nu merita sa aiba acasa un astfel de public, necivilizat.

Vandam
29th November 2010, 15:39
Bai, am fost (din greseala ) la meciul asta, sa vad si eu campioana de toamna cum se mica. Se misca bine, dar publicul a fost de toata jena. Cum ma sa strigi mumu timisoara pe parcursul meciului de 2-3 ori si la sfarsit o data, impreuna cu Paraschiv ? In loc sa strigi forza Otelul, incepi sa injuri un intreg oras pentru ce declara un tigan ? Rusinica ... S-a nascut o noua rivalitate, Otelul vs Timisoara, frate ... :))
Sincer, echipa asta, Otelul, la cum joaca in momentul de fata, nu merita sa aiba acasa un astfel de public, necivilizat.

De "civilizatul" public din ghencea, ce ne zici ? :happy:happy Ai sa zici ca-s offtopic, stiu :cry: