PDA

View Full Version : Etapa 17: Dinamo-FC Timisoara 0-0



Pages : [1] 2 3

Cristina
21st November 2010, 20:11
sambata,27 noiembrie 2010
ora:21.45,Antena 1
discutii inainte si dupa meci

delaoltenia
21st November 2010, 20:15
2...doua goluri date de Zicu.

Lordul
21st November 2010, 21:13
1 solist...4-2 pentru caini

six
21st November 2010, 22:58
hoooo....de cand asteptam acest meci ;) atentie la jugulare...:D ;)

Grinco
21st November 2010, 23:42
1-6, 4 goluri Zicu

Elgorriaga
22nd November 2010, 00:49
Și uite așa vom avea noi cinstea să punem primii talpa pe gîtul lui F.C. Timișoara. Tocaami cînd visau și ei mai frumos ...

TheIceMan
22nd November 2010, 02:10
Meci tare. Sa vedem cat de entuziasti vor fi cainii dupa derbiul de maine din suburbiile Capitalei. Sper sa vina cu moralul "bun" si aici sa castige Timisoara.
Realistic, daca nu primeste Dinamo 2-3 11m, pe bune sau inventate, nu scot niciun egal.

J.Bond
22nd November 2010, 02:35
Meci egal. Specialitatea timisorenilor.:D

cip
22nd November 2010, 07:31
cainii vor face imprudenta sa dea gol primii,evident dintr-un penalty inventat care-o sa-l faca sa roseasca de rusine chiar si pe Prulea...
Guritza se va dezechipa nervos si va mitralia din toate pozitiile,aratand mijlociul la fiecare gol inscris;la finalul meciului va scanda obscen impreuna cu galeria CVUCS...
Falcosul va uita sa faca schimbari,fiind ocupat tot meciul sa scrie in caiet iar in final va da vina pentru esec pe N'Doye ;in tot acest timp,Sapaliga isi freaca palmele si face joc de glezna spre disperarea lui Flocea...
AEEEEE....AOOOO !!!
/OLE/:no1

Tim
22nd November 2010, 10:26
dinamo este clar dezavantajata;au o zi mai putin ca sa se pregateasca :D sa primeasca vizita invincibililor.:D

Uncle Ben
22nd November 2010, 10:38
Dinamovistii se vor intoarce cu sanatatea subreda dupa ce vor da cu ochii de stadionul ros-albastru din Buzau!
Cel putin cu dureri de dinti, sigur! Cip stie... :D

laurdog
22nd November 2010, 10:42
Joaca contra?

Tim
22nd November 2010, 10:46
Ne promiteti ca sambata il aveti tot pe Ando pe banca?
Va rog io,concentrati-va azi.:drak:

Uncle Ben
22nd November 2010, 10:52
Ne promiteti ca sambata il aveti tot pe Ando pe banca?
Va rog io,concentrati-va azi.:drak:
Nea Undo are motel la Cinciș!
Cinci'ș'ia Cimisoara... :D

Tim
22nd November 2010, 11:11
De ce esti negru cu echipa oaspete?

Acest thread va avea succesuri.

2stupiddogs
22nd November 2010, 11:27
Hello!
Ce-i nou? :drak:

Uncle Ben
22nd November 2010, 11:28
De ce esti negru cu echipa oaspete?

Acest thread va avea succesuri.
La origini nu eram negru, dar pentru ca modelul meu in viata este Marian Iancu am facut tot ce mi-a stat in puteri ca sa-i seman cat de cat...
Si eu am afaceri cu gauri, dar nu scot petrol din ele! Sunt "peste" (alta asemanare, ca si balena traieste in balta, nu?), ma pregatesc sa cumpar o echipa de pe langa Bucuresti dupa care caut pe la FRF sa vad ce palmaresuri ar fi apropriabile, ca fara traditie parca n-are farmec o echipa! :D

Succesuri, da, ceea ce le dorim si celor doua competitoare!
Ce zici: ia Violeta initiativa sau lasa Ciocanul sa faca toata treaba in timp ce ea sta asa, vraiste?

cimitiru' ghencea
22nd November 2010, 11:47
daca-ar fi sa se joace pe teren,victorie fara dubii pentru dinamo...
cum balena ucigasa si gepetto ionescu vor umbla iarasi la arsenalul lui pinocchio,s-ar putea sa impresioneze din nou vreun arbitru binevoitor cu galben-negrii lui fc timisoara...

Uncle Ben
22nd November 2010, 11:54
daca-ar fi sa se joace pe teren,victorie fara dubii pentru dinamo...
cum balena ucigasa si gepetto ionescu vor umbla iarasi la arsenalul lui pinocchio,s-ar putea sa impresioneze din nou vreun arbitru binevoitor cu galben-negrii lui fc timisoara...
Jackie & Jabba (aka "Jake si grasanul") ruleaza cu un nou episod: Cum ne-am dat seama ca si machidonii sunt parte din Imperiu!

Grinco
22nd November 2010, 12:00
daca-ar fi sa se joace pe teren,victorie fara dubii pentru dinamo...
cum balena ucigasa si gepetto ionescu vor umbla iarasi la arsenalul lui pinocchio,s-ar putea sa impresioneze din nou vreun arbitru binevoitor cu galben-negrii lui fc timisoara...

Mi-au dat lacrimile cand mi-am amintit de vicisitudinile indurate de bietii dinamovisti si de umilintele provocate de greieri in meciurile cu noi:D

2stupiddogs
22nd November 2010, 12:00
ps...
ati observat ce influenta am? :rock:

laurdog
22nd November 2010, 12:34
Ce cauta suporterii CFR-ului din Timisoara p'acilea?:evil:

eSteven
22nd November 2010, 12:43
1 Solist. Rupeti-le gurita!

cip
22nd November 2010, 12:46
Ce zici: ia Violeta initiativa sau lasa Ciocanul sa faca toata treaba in timp ce ea sta asa, vraiste?

ce se-ntampla,parca nu mai e nici Ciocanul chiar asa fasnet cum a fost odata...mi-e sa nu cantati dupa meci "suntem caini,suntem caini,si-am ramas cu el in maini...":lol:

laurdog
22nd November 2010, 12:47
Revin: joaca contra?:o:

Uncle Ben
22nd November 2010, 12:50
Ce cauta suporterii CFR-ului din Timisoara p'acilea?:evil:
Or fi venit sa schimbe macazul, bre, ca cica au umplut violetii trenurile cu destinatia Bucuresti inca de pe acum! Cica nu fac fata aia de la Vagonul Arad cu comenzile la cate garnituri de tren ar vrea sa trimita sa ne cucereasca!
Iti dai seama ca, weekendul asta, raman oltenii singuri in Timisoara? Cred ca arboreaza steagul Baniei pe Catedrala! :D

cip
22nd November 2010, 12:54
Revin: joaca contra?:o:
doar daca joaca cosmin...
cosmin moti :cool:
nu de alta,da-i o pita buna de halit pe zona lui :D

Fedayn
22nd November 2010, 12:54
Revin: joaca contra?:o:

raspunsul este: DA!!! nu se stie daca joaca cosmin :groggy:

2stupiddogs
22nd November 2010, 12:55
Ce cauta suporterii CFR-ului din Timisoara p'acilea?:evil:
Ne uneste o dragoste comuna pt (posibil viitoarele) echipe ale circumscriptiilor financiare unde ne platim taxele si impozitele....
App...aici e un "conflict de interese", sovieticii nu plateau taxe si/sau impozite....:kiss:

Leo
22nd November 2010, 12:55
Pana la meciul asta, mai avem unul de jucat. Ce va grabiti asa?

cip
22nd November 2010, 12:57
Pana la meciul asta, mai avem unul de jucat. Ce va grabiti asa?
se pare ca a devenit mai important decat ati vrea sa recunoasteti ;):D

Tim
22nd November 2010, 12:57
Revin: joaca contra?:o:Intra decat:D sa execute cele 2 penaltiuri pe care le primim total gratuit ca sa corectam media .:D

Fedayn
22nd November 2010, 12:57
doar daca joaca cosmin...
cosmin moti :cool:
nu de alta,da-i o pita buna de halit pe zona lui :D

pita manca numa' ranjitu'...moti serveste fumegante :drak:

Tim
22nd November 2010, 12:58
Salutari speciale lui 2SD.

Uncle Ben
22nd November 2010, 12:58
ce se-ntampla,parca nu mai e nici Ciocanul chiar asa fasnet cum a fost odata...mi-e sa nu cantati dupa meci "suntem caini,suntem caini,si-am ramas cu el in maini...":lol:
Ete, sanchi! Cica Ando s-a recalificat din vopsitor in tamplar si are de gand sa faca din viola violina, cetera sau zongora, depinde ce i-o iesi la rindea!
Ii mai trebuie solist vocal pentru ceterasi, da' se pare ca a ochit deja pe unu cu guritza mare...

Tim
22nd November 2010, 13:00
Numerosii suporteri alb-violeti din capitala au acces in sectorul rezervat oaspetilor?:D

laurdog
22nd November 2010, 13:00
Or fi venit sa schimbe macazul, bre, ca cica au umplut violetii trenurile cu destinatia Bucuresti inca de pe acum! Cica nu fac fata aia de la Vagonul Arad cu comenzile la cate garnituri de tren ar vrea sa trimita sa ne cucereasca!
Iti dai seama ca, weekendul asta, raman oltenii singuri in Timisoara? Cred ca arboreaza steagul Baniei pe Catedrala! :D
Am auzit ca e mobilizare generala, de la A la Z!!!:shocked:
Ne invadeaza, vin toti..................16.

Ne uneste o dragoste comuna pt (posibil viitoarele) echipe ale circumscriptiilor financiare unde ne platim taxele si impozitele....
App...aici e un "conflict de interese", sovieticii nu plateau taxe si/sau impozite....:kiss:

Nu e niciun conflict, sovieticii beneficiaza de taxe asa ca facem apel sa nu intarziati. Daca faceti dovada platii, cei care veniti la meci veti primi bonus la bilet si o pizza. Stim ca aveti o slabiciune la produsele italienesti.:evil:

Uncle Ben
22nd November 2010, 13:06
Daca faceti dovada platii, cei care veniti la meci veti primi bonus la bilet si o pizza. Stim ca aveti o slabiciune la produsele italienesti.:evil:
Si cate un wurst + snaps, de la stranepotul fostului Imparat al AU!

Fedayn
22nd November 2010, 13:07
Am auzit ca e mobilizare generala, de la A la Z!!!:shocked:
Ne invadeaza, vin toti..................16.

daca primesc intariri din comunele limitrofe Capitalei s'ar putea sa fie mai multi...as miza pe 17 :D

Fedayn
22nd November 2010, 13:09
Si cate un wurst + snaps, de la stranepotul fostului Imparat al AU!

laurica...jean pavel era imparat? :thinkso:

2stupiddogs
22nd November 2010, 13:10
Nu e niciun conflict, sovieticii beneficiaza de taxe asa ca facem apel sa nu intarziati. Daca faceti dovada platii, cei care veniti la meci veti primi bonus la bilet si o pizza. Stim ca aveti o slabiciune la produsele italienesti.:evil:
Am impresia ca aici confuzesti, italienii gatesc si pisici, pana si tu tre' sa recunosti ca pisicile nu-s domeniul nostru! :cool:
Ca tot ai pomenit de produse, eu prefer bucataria asiatica...;)


Salutari speciale lui 2SD.

...doar nu era sa las precenii rosii sa se plictiseasca in saptamana dinaintea executiei! Oricine are dreptul la o "ultima dorinta"....

Fedayn
22nd November 2010, 13:14
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/dragomir-e-ferm-cine-mai-jigneste-o-s-o-beleasca-7738105

propun aplicarea acestui regulament....si pe forum :D

laurdog
22nd November 2010, 13:16
daca primesc intariri din comunele limitrofe Capitalei s'ar putea sa fie mai multi...as miza pe 17 :D

Nop, bonbardierii si huliganii sare doar in afara stadionului. Nu au buletin de Timisoara, de fapt..................marea majoritate nu au buletin deloc.:evil:

Auzi, cica pisicile nu sunt domeniul lor. Pai stie toata lumea ca sunt condusi de pisicile alb-albastre.:happy:happy

Uncle Ben
22nd November 2010, 13:16
laurica...jean pavel era imparat? :thinkso:
Aia se inchina la rege, bre! Cioaba si alti faraoni de prin Faurei!

laurdog
22nd November 2010, 13:17
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/dragomir-e-ferm-cine-mai-jigneste-o-s-o-beleasca-7738105

propun aplicarea acestui regulament....si pe forum :D

:happy:happy:happy
Acu' sa te tii jigniri.
:happy:happy:happy

Fedayn
22nd November 2010, 13:19
Nop, bonbardierii si huliganii sare doar in afara stadionului. Nu au buletin de Timisoara, de fapt..................marea majoritate nu au buletin deloc.:evil:

te referi la aia care striga :giulesteni/lupta giulesteni? :shocked:

cip
22nd November 2010, 13:26
Ete, sanchi! Cica Ando s-a recalificat din vopsitor in tamplar si are de gand sa faca din viola violina, cetera sau zongora, depinde ce i-o iesi la rindea!
Ii mai trebuie solist vocal pentru ceterasi, da' se pare ca a ochit deja pe unu cu guritza mare...

sa nu-i iasa ceatarna,bre...si sa mai si cante la ea dupa meci,a paguba!:D

Fedayn
22nd November 2010, 13:30
cipilica....ai grija ca se aplica regulamentu' lu' mitica dragomir :lol:

Grinco
22nd November 2010, 15:00
Ideea lu' Dragomir poate fi o solutie pentru cei cu fimoza:D

Elgorriaga
22nd November 2010, 15:55
Nu e niciun conflict, sovieticii beneficiaza de taxe asa ca facem apel sa nu intarziati. Daca faceti dovada platii, cei care veniti la meci veti primi bonus la bilet si o pizza. Stim ca aveti o slabiciune la produsele italienesti.:evil:

O fi pizza cu zambon ... îîî ... pardon ... cu jambon ...

six
22nd November 2010, 18:52
fara emotii :drak:

St3phano
22nd November 2010, 18:55
asta cu fara emotii e cu dublu sens ? :drak:

krokobaursolzos
22nd November 2010, 20:41
Am asa o presimtire ca ala care n-a fost vanat/pescuit anul asta de japonezi :rolleyes: o sa achite restantele la jucatori ... deci de aia am vota in poll asa cum am votat ;)

Rossi
22nd November 2010, 23:10
Sa batem clona !!! :yeah:

Poli Timisoara
23rd November 2010, 00:17
Sa batem clona !!! :yeah:

care clona? clona COMUNISTA?:evil:

ON: 2goluri ZICU ...min90 si min93

PS:pacat ca nu joaca Chiacu...ca o baga si el in "ate" !

Grinco
23rd November 2010, 01:18
Presimt ca toate neamurile lui Zicu, vii sau moarte, vor sughita zile intregi dupa meciul asta la cate sudalme o sa-si ia asta acolo:D

cip
23rd November 2010, 07:35
Sa batem clona !!! :yeah:
bravo !!! :yeah:
si eu care credeam ca tii cu Dinamo....:happy

siky
23rd November 2010, 07:53
astia rautaciosi zic ca Fu-Ra-Fotbalul a programat militienii sa fie campioni anu asta ,asa ca sa ne asteptam la o executie in direct,11 m,eliminari ceva,steaua si dinamo ,bat mai bine cand joaca 14 CONTRA 8,9,asa cica le merge tica-japca !!Dar v-a venii returul la timisoara,unde sper sa vina mai mult de 3 suporteri cat au fost ultima data (interesant ca si aia si-au luat haine de mascati pe ei dupa meci)HAI POLI,mai un hop si termini un tur FARA INFRANGERE !!!

laurdog
23rd November 2010, 08:17
Spielberg a murit, traiasca Spielberg!!!:happy:happy

Fedayn
23rd November 2010, 09:50
astia rautaciosi zic ca Fu-Ra-Fotbalul a programat militienii sa fie campioni anu asta ,asa ca sa ne asteptam la o executie in direct,11 m,eliminari ceva,steaua si dinamo ,bat mai bine cand joaca 14 CONTRA 8,9,asa cica le merge tica-japca !!Dar v-a venii returul la timisoara,unde sper sa vina mai mult de 3 suporteri cat au fost ultima data (interesant ca si aia si-au luat haine de mascati pe ei dupa meci)HAI POLI,mai un hop si termini un tur FARA INFRANGERE !!!

ce facusi neica, uitasi sa iei doza zilnica? :o:

breh vreau o victorie sambata seara....o victorie in minutul 90...daca se poate dintr'un penalty inventat...:drak:....vreau sa'l vad pe umflatu' cum face turu' televiziunilor urland ca se retrage din campionat :evil:

Leo
23rd November 2010, 09:53
care clona? clona COMUNISTA?:evil:

ON: 2goluri ZICU ...min90 si min93

PS:pacat ca nu joaca Chiacu...ca o baga si el in "ate" !



Serios? :mda:

Elgorriaga
23rd November 2010, 09:58
Ăsta e tristul adevăr ... fără foștii dinamoviști din echipă (Contra, Zicu, Alexa, Chiacu) ați fi cam pe minus. Bucurați-vă cît mai puteți ... :yeah:

Datenshi
23rd November 2010, 10:11
Greu meci, nici nu stiu cu cine sa tin.

MMihnea
23rd November 2010, 10:43
ce facusi neica, uitasi sa iei doza zilnica? :o:

breh vreau o victorie sambata seara....o victorie in minutul 90...daca se poate dintr'un penalty inventat...:drak:....vreau sa'l vad pe umflatu' cum face turu' televiziunilor urland ca se retrage din campionat :evil:

si daca il vezi pe Borcea rosu urland 'masacru....masacru in direct' iti place?

MMihnea
23rd November 2010, 10:45
Ăsta e tristul adevăr ... fără foștii dinamoviști din echipă (Contra, Zicu, Alexa, Chiacu) ați fi cam pe minus. Bucurați-vă cît mai puteți ... :yeah:

dinamovisti? esti sigur?
cum a plectat Alexa de la voi... in perioada aia erati sa il linsati....
Zicu, Chiacu .... injurati , pusi la zid .... cum pot sa joace la timisoara si pe la echipele pe unde au fost imprumutati si la voi nu?

cum joaca bine , cum sunt dinamovisti...

l.e. sorry pt double posting , acum am vazut

delaoltenia
23rd November 2010, 10:50
Circul a inceput...masacru...masacru. :D

Cave_Canem
23rd November 2010, 11:05
si daca il vezi pe Borcea rosu urland 'masacru....masacru in direct' iti place?

N-are cum, ca-i la Miami si e scump telefonu pe prafu asta...eventual intra pe 'mess'. :)

MMihnea
23rd November 2010, 11:10
N-are cum, ca-i la Miami si e scump telefonu pe prafu asta...eventual intra pe 'mess' :)

...hmmm .... adica e posibil sa jucati pe bune ( doar cu jucatorii ) ?!?
interesant
de vazut

on:
sper sa nu se mai umfle timisorenii inainte de meci si sa se dezumfle dupa 3-0
cum am mai vazut....

Trim0b
23rd November 2010, 11:48
X.
1-1

jonsnow
23rd November 2010, 11:53
bai timisorenilor anii trec voi tot aek....ce dracu faceti ??
Acum dupa prima victorie din istorie pe Dinamo nu cred ca aveti pretentia sa mai bateti odata nu ?

St3phano
23rd November 2010, 11:57
si daca ar castiga tim, ar fi vreo mare surpriza?

jonsnow
23rd November 2010, 11:59
pai au castigat anul trecut eu zic sa mai astepte vreo 20 de ani si sa vina apoi cu pretentii...oricum timisoreanul e cam emo asa din fire, daca le bagam 1 repede castigam sigur :D

laurdog
23rd November 2010, 12:00
dinamovisti? esti sigur?
cum a plectat Alexa de la voi... in perioada aia erati sa il linsati....
Zicu, Chiacu .... injurati , pusi la zid .... cum pot sa joace la timisoara si pe la echipele pe unde au fost imprumutati si la voi nu?

cum joaca bine , cum sunt dinamovisti...

l.e. sorry pt double posting , acum am vazut

Din pacate..................iti dau dreptate.:(
Ar fi multe de spus pe aceasta tema insa nu prea vreau sa intru in amanunte.

St3phano
23rd November 2010, 12:10
pai au castigat anul trecut eu zic sa mai astepte vreo 20 de ani si sa vina apoi cu pretentii...oricum timisoreanul e cam emo asa din fire, daca le bagam 1 repede castigam sigur :D

nu prea aveti cu cine...in afara de danciu, cam subtire acolo in fata.
cat despre aparare...well se stie ca se va primi cel putin 1 gol. :D

delaoltenia
23rd November 2010, 12:14
shhttt...functionarii m.i. sunt in sedinta.:D

St3phano
23rd November 2010, 12:20
dada, se antreneaza :D

Elgorriaga
23rd November 2010, 13:02
dinamovisti? esti sigur?
cum a plectat Alexa de la voi... in perioada aia erati sa il linsati....
Zicu, Chiacu .... injurati , pusi la zid .... cum pot sa joace la timisoara si pe la echipele pe unde au fost imprumutati si la voi nu?

cum joaca bine , cum sunt dinamovisti...

l.e. sorry pt double posting , acum am vazut

:D Era să o zic pe aia cu "cum de jucau ăia la Urziceni și cînd au ajuns la voi s-au prostit de tot?!?" :D

Tot la F.C. Timișoara e și Tameș, parcă, nu? Pe ăsta îl sărisem din enumerare ...

laurdog
23rd November 2010, 13:54
El macar aduce niste argumente, alti se fac de kkt bagandu-se in seama ca supozitoarele si pe urma se victimizeaza.

samar
23rd November 2010, 14:17
Greu meci, nici nu stiu cu cine sa tin.

:cry::cry::cry:

Eu o sa tin cu Dinamo! Vorba lui Jabba: frate,frate dar branza-i pe bani nenicule :D

Fedayn
23rd November 2010, 14:25
...hmmm .... adica e posibil sa jucati pe bune ( doar cu jucatorii ) ?!?
interesant
de vazut

:cry: :cry: :cry:
cu chefereu ...tot tudor arbitreaza?
ca altfel....nu puteti :rolleyes:

2stupiddogs
23rd November 2010, 14:30
pai au castigat anul trecut eu zic sa mai astepte vreo 20 de ani si sa vina apoi cu pretentii...oricum timisoreanul e cam emo asa din fire, daca le bagam 1 repede castigam sigur :D

D-le Laurdog, colegul d-voastra da dovada de lipsuri in dresaj, va rog sa le remediati! Totodata spuneti-i si de cate ori v-am invins in sezonul trecut....
Multumesc anticipat! :floricica:

Elgorriaga
23rd November 2010, 15:00
El macar aduce niste argumente, alti se fac de kkt bagandu-se in seama ca supozitoarele si pe urma se victimizeaza.

Adevărul e că Alexa a venit de la Craiova, Contra era timișorean la origine, Tameș de la Argeș parcă, Zicu și Chiacu cred că de la Constanța ... ata ete, toți dinamoviști pursînge :D

Sîntem o echipă multinațională :ok:

laurdog
23rd November 2010, 15:03
D-le Laurdog, colegul d-voastra da dovada de lipsuri in dresaj, va rog sa le remediati! Totodata spuneti-i si de cate ori v-am invins in sezonul trecut....
Multumesc anticipat! :floricica:

Il voi ruga sa-si schimbe atitudinea vis a vis de viitorii socios ai lui Dinamo. In sedinta organizatiei de baza voi propune mustrarea sa.:lmao
Pe de alta parte, e cazul sa nu mai privim catre trecut.:evil:

MMihnea
23rd November 2010, 15:32
:D Era să o zic pe aia cu "cum de jucau ăia la Urziceni și cînd au ajuns la voi s-au prostit de tot?!?" :D

Tot la F.C. Timișoara e și Tameș, parcă, nu? Pe ăsta îl sărisem din enumerare ...

referitor la grupul Urziceni... eu zic ca acomodarea trebuie sa se realizeze in timp .... eu zic cam un an...
pacat de Apostol

Primi 3 erau ceva mai 'dinamovisti' ca Tames

laurdog : daca te refereai la mine ,multumesc

fedayn : prefer Balaj, Domane fereste de 'fraieri' veniti cu 'tema'

Grinco
23rd November 2010, 15:37
Ăsta e tristul adevăr ... fără foștii dinamoviști din echipă (Contra, Zicu, Alexa, Chiacu) ați fi cam pe minus. Bucurați-vă cît mai puteți ... :yeah:

Da' voi fara Torje cum sunteti?:D

laurdog
23rd November 2010, 15:37
MMihnea,la tine ma refeream.

OnixTM
23rd November 2010, 15:47
D-le Laurdog, colegul d-voastra da dovada de lipsuri in dresaj, va rog sa le remediati! Totodata spuneti-i si de cate ori v-am invins in sezonul trecut....
Multumesc anticipat! :floricica:

miss u :kiss:

cip
23rd November 2010, 16:10
breh vreau o victorie sambata seara....o victorie in minutul 90...daca se poate dintr'un penalty inventat...
pfffoai,ce original...:happy

laurdog
23rd November 2010, 16:10
miss u :kiss:

Aprob.................pozitiv.:ok:
Mie si mai mult da' sa nu-i spui.:evil:

JoeDirt
23rd November 2010, 16:14
1-6, 4 goluri Zicu

Si Zana Maseluta ce vrei sa-ti aduca? :D

Ferdininho
23rd November 2010, 19:47
Ăsta e tristul adevăr ... fără foștii dinamoviști din echipă (Contra, Zicu, Alexa, Chiacu) ați fi cam pe minus. Bucurați-vă cît mai puteți ... :yeah:

Tu te auzi ce spui ? Care fosti dinamovisti?
Contra ii timisorean, Zicu din Constanta, Alexa ii banatean......nici unul nu a fost format de Dinamo, defapt am uitat ca voi tot timpul ati luat jucatori cu arcanul...ioc talente si pepiniera.

Daca deschid cainii scorul va fi macel.......1-3, daca marcam primii au sanse sa scoata un egal.

six
23rd November 2010, 19:52
Mariane :) prin toate mijloacele.....;) merci anticipat :happy

newcool
23rd November 2010, 19:58
D-le Laurdog, colegul d-voastra da dovada de lipsuri in dresaj, va rog sa le remediati! Totodata spuneti-i si de cate ori v-am invins in sezonul trecut....
Multumesc anticipat! :floricica:
Buna ziua
Bine ati revenit p-aicelea, ca sa zic asa.:D
ontopic:
De cate ori a batut Timisoara pe Dinamo in ultimul deceniu?:rolleyes:
Asa ca statistica, nu de alta...;)

samar
23rd November 2010, 19:59
Mariane :) prin toate mijloacele.....;) merci anticipat :happy

Lol:happy specialitatea casei:D

Elgorriaga
23rd November 2010, 20:40
Da' voi fara Torje cum sunteti?:D

:D Cam așa-i ...

Elgorriaga
23rd November 2010, 20:46
Tu te auzi ce spui ? Care fosti dinamovisti?
Contra ii timisorean, Zicu din Constanta, Alexa ii banatean......nici unul nu a fost format de Dinamo, defapt am uitat ca voi tot timpul ati luat jucatori cu arcanul...ioc talente si pepiniera.



Păi cred că asta am scris și eu, cu vreo șase-șapte post-uri înaintea ta.

Oricum, salutăm pepiniera Timișoarei, care în ultima vreme a ouat mari talente cum ar fi Mansour, Cisovsky, Magera, Osei, Taborda, Helder, Nikolici ... :happy

Ferdininho
23rd November 2010, 21:00
Păi cred că asta am scris și eu, cu vreo șase-șapte post-uri înaintea ta.

Oricum, salutăm pepiniera Timișoarei, care în ultima vreme a ouat mari talente cum ar fi Mansour, Cisovsky, Magera, Osei, Taborda, Helder, Nikolici ... :happy

Usurel inspira-expira, inspira expira....pana una alta Torje un produs al Timisoarei va tine in spate toata echipa aia de cluberi, afemeiati si alcoolisti...cred ca aici esti in asentimentul meu...asta daca nu s-au facut intre timp baieti cuminti.

six
23rd November 2010, 21:09
La split sau impartit banii......:D 2 solist ;)

newcool
23rd November 2010, 21:10
La split sau impartit banii......:D 2 solist ;)
:happy:happy:happy

delaoltenia
23rd November 2010, 21:10
Cam cati au fost? :D

Elgorriaga
23rd November 2010, 21:12
Eh, o să trăiască Dinamo și fără Torje ... asta este ... vorba lu' nea Poleon ... îl știi ... împăratul franțujilor: "Sînt pline cimitirele de oameni de neînlocuit."

Problema este, voi fără balena petrolieră oare veți mai rezista?

six
23rd November 2010, 21:13
Cam cati au fost? :D 2 luni la"maiami" :P full option ;)

2stupiddogs
23rd November 2010, 21:17
Eh, o să trăiască Dinamo și fără Torje ... asta este ... vorba lu' nea Poleon ... îl știi ... împăratul franțujilor: "Sînt pline cimitirele de oameni de neînlocuit."

Problema este, voi fără balena petrolieră oare veți mai rezista?

Sansele noastre de a rezista, indiferent de liga/nivel, sunt infinit mai mari decat sansele voastre de a aparea fara regimul sovietic in spatele vostru...;)
cu dedicatie pt precenii tanchisti...


Buna ziua
Bine ati revenit p-aicelea, ca sa zic asa.:D
:ok:


De cate ori a batut Timisoara pe Dinamo in ultimul deceniu?:rolleyes:
Asa ca statistica, nu de alta...;)

De cate ori am vrut cu adevarat si de cate ori ne-au lasat arbitrii. :cool:


miss u :kiss:

http://img820.imageshack.us/img820/5805/emoticonvioleta.gif
"Cand ne strangem laolalta..." :D

six
23rd November 2010, 21:40
http://www.youtube.com/watch?v=ztXa2ipuTvE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=M1Yb69PSnxE&feature=related

Elvis Presley
23rd November 2010, 21:41
Interesant meci, se termina X.

DD-Viola
24th November 2010, 01:49
Nu cred sa existe vre-un polist sa nu vrea ca poli sa castige si mai ales impotriva lui dinamo , dar din pacate jocurile sant facute in afara stadionului , asa ca latratoarele miticiste vor lua 3 puncte , ... pun pariu .

siky
24th November 2010, 07:39
bai timisorenilor anii trec voi tot aek....ce dracu faceti ??
Acum dupa prima victorie din istorie pe Dinamo nu cred ca aveti pretentia sa mai bateti odata nu ?

nu prea stii istorie,v-am dat si 6 in groapa,mai studiaza statisticile !!:)

siky
24th November 2010, 07:43
Șapte bucurii pe terenul lui Dinamo

Sâmbătă, în "Ștefan cel Mare", Poli va încheia turul de campionat tocmai în fața eternei rivale, Dinamo. Un meci cu încărcătură istorică, din care va încerca să iasă victorioasă, la fel ca în primăvară. Ar fi cel de-al 8-lea succes al formației alb-violete în fieful alb-roșiilor. Să rememorăm, așadar, celelalte șapte...

24 octombrie 1950, Dinamo - Știința 2-3 (1-3)

Prima victorie pe terenul echipei Ministerului de Interne a fost obținută la doi ani de la debutul formației studențești în eșlonul de elită. A fost 3-2 pentru timișoreni (3-1 la pauză), la 24 octombrie '50, grație reușitelor lui Morja, Dee și Boroș.

24 octombrie 1954, Dinamo - Știința 1-3

După exact patru ani, a urmat și cel de-al doilea succes al "studenților" pe terenul lui Dinamo. Pe defunctul stadion al Republicii, în fața a 30.000 de spectatori, Știința s-a impus fără drept de apel, scor 3-1. Golurile bănățenilor au fost reușite de Cojereanu (penalty), Ciosescu și Dinulescu.

23 martie 1958, Dinamo - Știința 2-6 (!)

Ziua de 23 martie 1958 a adus, fără doar și poate, cea mai frumoasă victorie externă din istoria clubului. Știința a învins Dinamo la București cu un neverosimil 6-2. Eroul partidei a fost, de departe, Ion Ciosescu, autor a cinci (!) goluri în poarta alb-roșiilor, în minutele 3, 41, 47, 55 și 68. Cel de-al șaselea gol al bănățenilor a fost izbutit de Cădariu. Iată însă și componența celor două echipe în acest meci de neuitat: Dinamo: Uțu, Al. Vasile, Motroc, Szocke, Călinoiu, Nelu Nunweiller, Koszegi, R. Lazăr, Ene I, Babone, Suru. Știința: Curcan - Sbîrcea, Brînzei, Florescu, Cojereanu, Tănase, Gîrleanu, Cădariu, Ciosescu, Filip, Boroș. De notat că în garnitura dinamovistă au evoluat doi foști fotbaliști ai Științei, portarul Uțu și mijlocașul Remus Lazăr.

26 noiembrie 1961, Dinamo - Știința 0-1

Toamna anului 1961 a adus cea de-a patra victorie a formației timișorene pe terenul lui Dinamo. În ultima etapă a turului, timișorenii s-au impus la București în fața "câinilor" cu 1-0, grație reușitei lui Cicerone Manolache, care l-a învins pe Datcu printr-un șut de la 25 de metri.

7 iulie 1963, Dinamo - Știința 0-1

Tot 1-0 în favoarea bănățenilor a fost și la 7 iulie 1963, într-un meci disputat în nocturnă pe stadionul Republicii. Partida a fost dominată da capo al fine de către "studenți", care și-au intensificat presiunea la poarta dinamovistă pe final. În minutul 80, Manolache a șutat puternic, Datcu a respins în față, iar Lereter, pe fază, a împins balonul în poartă.
22 august 1965, Dinamo - Știința 2-3

Aceasta a fost ultima victorie pe terenul lui Dinamo în secolul XX. Pe stadionul "23 August", bănățenii s-au impus cu 3-2 în fața dinamoviștilor pregătiți de Angelo Niculescu. Cotormani a reușit să puncteze în două rânduri, iar Mițaru a izbutit golul decisiv pentru timișoreni. Iată și echipa Științei din acel meci: Sziclay - Surdan, Petrovici, Răcelescu, Speriosu, Grîzea (Regep), Mihăilă, Cotormani, M. Popa, Lereter, Mițaru.

6 mai 2010, Dinamo - Poli 1-2

Au trebuit să treacă aproape 45 de ani pentru ca formația alb-violetă să guste un nou succes pe terenul lui Dinamo. Au reușit-o elevii lui Neluțu Sabău, în primăvara acestui an. La 6 mai, Poli s-a impus în fața alb-roșilor cu 2-1, grație reușitelor lui Goga și Cociș. Pentru bucureșteni a punctat M. Niculae, în minutul 63.

MMihnea
24th November 2010, 08:32
@siky
din '65 pana in 2010 seceta... sa speram ca nu mai asteptati atat pana la urmatoarea victorie

laurdog
24th November 2010, 08:38
Tu te auzi ce spui ? Care fosti dinamovisti?
Contra ii timisorean, Zicu din Constanta, Alexa ii banatean......nici unul nu a fost format de Dinamo, defapt am uitat ca voi tot timpul ati luat jucatori cu arcanul...ioc talente si pepiniera.

Daca deschid cainii scorul va fi macel.......1-3, daca marcam primii au sanse sa scoata un egal.

Ferdi, orice comparatie privind jucatorii crescuti in propria pepiniera si care evolueaza la prima echipa va este total defavorabila. De fapt este defavorabila oricarei echipe cu exceptia Craiovei.

chinna tm
24th November 2010, 09:10
Sa batem clona !!! :yeah:


:happy.....
esti constient de ce ai zis, nu?:D


ON: BAT CAINII!!!!! :D.....

2stupiddogs
24th November 2010, 09:18
Ferdi, orice comparatie privind jucatorii crescuti in propria pepiniera si care evolueaza la prima echipa va este total defavorabila. De fapt este defavorabila oricarei echipe cu exceptia Craiovei.

da?!
pai hai sa-i enumeram pe cei care joaca la noi si sunt crescuti de pe la 16-17-18 ani pentru noi; cei care au stagii vechi pe la echipa a doua si apoi enumerati si voi pe cei care au acelasi "statut"! chiar vrei sa facem o comparatie? :cool:
sincer, cred ca si cu craiova ne putem compara si nu iesim foarte dezavantajati...

laurdog
24th November 2010, 09:30
Hai sa vedem. Cine sunt aia crescuti de voi?
Si nu crescuti de la 18 ani ca asta inseamna sa-l punem pe Torje la noi.;)
Crescuti de mici, gen Marius Niculae, Liviu Ganea, Marius Alexe, Rafa Stanescu si nu numai. Ca daca luam in calcul ce ai zis tu il mai putem adauga si pe Djadja Kone venit la noi la 16 ani de exemplu.

2stupiddogs
24th November 2010, 09:31
Tu ai aruncat "provocarea", deci te invit sa incepi tu prin a argumenta afirmatia...

laurdog
24th November 2010, 09:35
Mai e si Paun. Nu ii pun pe cei imprumutati sau vanduti la alte echipe ca ar fi si mai mare discrepanta. Cu bune si cu rele, Dinamo are un atuu important, are o pepiniera puternica si a produs foarte multi jucatori de'a lungul anilor.

2stupiddogs
24th November 2010, 09:43
La noi, joaca titulari:
Pantilimon; Luchin; Scutaru; Axente. Mai sunt introdusi pe parcursul jocului: Popovici; Poparadu, Patras sau Mera si sa nu uitam de antrenorul/jucator! Anul trecut juca si Chitu care acum este accidentat. Deci, 5+4+1+1! Cam o echipa!
La capitolul vanzari....ii punem? :thinkso:

PS....tu l-ai socotit si pe Stanescu (,) care a DEBUTAT in ultima etapa, tocmai la Branesti/Buzau?!

laurdog
24th November 2010, 09:46
Ti-am zis ca nu punem ce e vandut sau imprumutat, eu nu am zis nimic de Musat, Matache, Pulhac, Mihalcea, etc. Iar despre cei care apar sporadic pe la echipa avem de exemplu un Marmaneanu care joaca la Dinamo 2 dar se antreneaza mai mult cu echipa mare.

2stupiddogs
24th November 2010, 09:49
Ooooo...pai atunci pot sa vorbesc si eu despre alte generatii, gen Codrea, Dancia si altii care au jucat sau joaca peste hotare si in nationala!
LE
Nu uita de celebrul meci in care am aliniat echipa under 21 (exceptandu-l pe Alexa) si a iesit 1-1...:)
LE2
Matache a venit la voi cand avea 22 de ani....:fluierat:

Elgorriaga
24th November 2010, 10:11
Sansele noastre de a rezista, indiferent de liga/nivel, sunt infinit mai mari decat sansele voastre de a aparea fara regimul sovietic in spatele vostru...;)

Da, dar măcar istoria lui Dinamo, bună, rea, urîtă, frumoasă, cum o fi fost, începe la 1948. Noi nu vrem să luăm cu japca palmaresul precursorilor Unirea Tricolor. (A existat o tentativă de neam prost, prin ianuarie sau februarie 1990, dar din fericire nu s-a materializat).

Așa că ... Dinamo este Dinamo, cu bune și cu rele. Ne asumăm acest lucru.


Dar F.C. Timișoara cine este?!? :(


Asta e întrebarea care vă macină pe voi. Pînă nu vă răspundeți cinstit la ea, veți avea mereu complexul de inferioritate al copiilor nelegitimi. Dixit!

laurdog
24th November 2010, 10:17
Ooooo...pai atunci pot sa vorbesc si eu despre alte generatii, gen Codrea, Dancia si altii care au jucat sau joaca peste hotare si in nationala!
LE
Nu uita de celebrul meci in care am aliniat echipa under 21 (exceptandu-l pe Alexa) si a iesit 1-1...:)
LE2
Matache a venit la voi cand avea 22 de ani....:fluierat:

Sigur ca nu putem discuta de alte generatii pentru ca as aminti echipa nationala de tineret din 98!!!!!;)
Si ar mai fi un Raducioiu, Lupescu, Prunea, Stelea, Tene dar ne ducem prea departe.

chinna tm
24th November 2010, 10:22
Da, dar măcar istoria lui Dinamo, bună, rea, urîtă, frumoasă, cum o fi fost, începe la 1948. Noi nu vrem să luăm cu japca palmaresul precursorilor Unirea Tricolor. (A existat o tentativă de neam prost, prin ianuarie sau februarie 1990, dar din fericire nu s-a materializat).

Așa că ... Dinamo este Dinamo, cu bune și cu rele. Ne asumăm acest lucru.


Dar F.C. Timișoara cine este?!? :(


Asta e întrebarea care vă macină pe voi. Pînă nu vă răspundeți cinstit la ea, veți avea mereu complexul de inferioritate al copiilor nelegitimi. Dixit!

1948?.....misto.:D...felicitari.am auzit ca la meciul de promovare au fost cam 300 de oameni si ca l-ati jucat in deplasare.scor de neprezentare, 3-0.nu mai stiu cine a marcat pt voi atunci.imi spui?:D

sa luati cu japca....ce?.....VOI ATI DESFIINTAT ECHIPA PRIN DIRECTIVA!!!!!
noi ne judecam degeaba prin tribunale cu acte si alte cele?DA, Poli nu a promovat, a cumparat locul.Da, inca nu suntem POLITEHNICA TIMISOARA.INCA.dar sustinem echipa asta.pentru este POLI.si nu plangem dupa suporteri si nu facem fluturasi sa adunam oamenii pe stadion.nu a ajuns niciun simbol dela noi sa vrea sa cheme suporterii lui UTA pe stadion pt ca noi lipsim de la apel.

si...va asumati tot felul de trofee si campionate luate prin anumite mijloace?
ce naiba, voi chiar nu va intrebati de ce prin tara lumea injura echipa asta?toti sunt prosti si voi destepti?????nu iese fum fara foc.si aici focul e mare.

2stupiddogs
24th November 2010, 10:40
Da, dar măcar istoria lui Dinamo, bună, rea, urîtă, frumoasă, cum o fi fost, începe la 1948. Noi nu vrem să luăm cu japca palmaresul precursorilor Unirea Tricolor. (A existat o tentativă de neam prost, prin ianuarie sau februarie 1990, dar din fericire nu s-a materializat).

Așa că ... Dinamo este Dinamo, cu bune și cu rele. Ne asumăm acest lucru.


Dar F.C. Timișoara cine este?!? :(


Asta e întrebarea care vă macină pe voi. Pînă nu vă răspundeți cinstit la ea, veți avea mereu complexul de inferioritate al copiilor nelegitimi. Dixit!

1) Ma tot feresc sa port dialoguri cu cei care dau dovada ca sunt inferiori ca....hai sa-i zic doar "comportament" si sa nu zic ceea ce gandesc! Deci...esti LIBER!
2) "Suntem noi cei care ne ***** pe voi!!" (aici ma refer doar la 'telectuali...:cool:)

laurdog
24th November 2010, 10:46
Cred ca nu ati citit atent ce a scris omul acolo si va repeziti sa jigniti.:(

Elgorriaga
24th November 2010, 10:49
1) Ma tot feresc sa port dialoguri cu cei care dau dovada ca sunt inferiori ca....hai sa-i zic doar "comportament" si sa nu zic ceea ce gandesc! Deci...esti LIBER!
2) "Suntem noi cei care ne ***** pe voi!!" (aici ma refer doar la 'telectuali...:cool:)

Iată mai sus "complexul de inferioritate al copiilor nelegitimi" în plin fuleu. Dă-i înainte, ești pe calea cea bună.

2stupiddogs
24th November 2010, 10:53
Cred ca nu ati citit atent ce a scris omul acolo si va repeziti sa jigniti.:(

n-am cum sa reactionez altfel in fata IGNORANTILOR care se cred si "provocatori" ( nu d.p.d.v. sexual! :D )! Mai ales cand de cateva zile se tot vb despre esecul italialianului si sper sa se porneasca procesele penale si impotriva celor care au inlesnit falsul respectiv...dar din lipsa de "dume" unele personaje o dau inainte cu ecolaliile traditionale! Asta nu-i comportamentul cuiva cu care poti purta un dialog civilizat.

Denis
24th November 2010, 10:59
2-2 si toata lumea e happy, iar nemultumitului sa i se ia darul. :D

Elgorriaga
24th November 2010, 11:08
sa luati cu japca....ce?.....VOI ATI DESFIINTAT ECHIPA PRIN DIRECTIVA!!!!!
noi ne judecam degeaba prin tribunale cu acte si alte cele?DA, Poli nu a promovat, a cumparat locul.Da, inca nu suntem POLITEHNICA TIMISOARA.INCA.dar sustinem echipa asta.pentru este POLI


Aha, bun, e un pas înainte. Deci rămîne stabilit că nu F.C. Timișoara a bătut Celtic și Porto, și nu F.C. Timișoara a eliminat pe Atletico. E OK. Perdelele de fum nu fac niciodată bine.

Pe de altă parte, dacă U.M. Timișoara ar fi fuzionat cu Poli în anul în care a promovat, atunci ați fi avut mai multă dreptate să ziceți "sustinem echipa asta.pentru că este POLI". Dar așa ... Cu ce sînteți mai buni decît o franciză din fotbalul american, care se plimbă din oraș în oraș după cum dictează interesele economice?

Cave_Canem
24th November 2010, 11:22
La noi, joaca titulari:
Pantilimon; Luchin; Scutaru; Axente. Mai sunt introdusi pe parcursul jocului: Popovici; Poparadu, Patras sau Mera si sa nu uitam de antrenorul/jucator! Anul trecut juca si Chitu care acum este accidentat. Deci, 5+4+1+1! Cam o echipa!
La capitolul vanzari....ii punem? :thinkso:

PS....tu l-ai socotit si pe Stanescu (,) care a DEBUTAT in ultima etapa, tocmai la Branesti/Buzau?!

Stanescu a DEBUTAT in ultima etapa a campionatului trecut, la Vaslui...nu te mai uita in gura 'comentatorilor' de la TV.

chinna tm
24th November 2010, 12:16
Aha, bun, e un pas înainte. Deci rămîne stabilit că nu F.C. Timișoara a bătut Celtic și Porto, și nu F.C. Timișoara a eliminat pe Atletico. E OK. Perdelele de fum nu fac niciodată bine.

Pe de altă parte, dacă U.M. Timișoara ar fi fuzionat cu Poli în anul în care a promovat, atunci ați fi avut mai multă dreptate să ziceți "sustinem echipa asta.pentru că este POLI". Dar așa ... Cu ce sînteți mai buni decît o franciză din fotbalul american, care se plimbă din oraș în oraș după cum dictează interesele economice?

da.Fc Timisoara este cea care a eliminat detinatoarea cupei UEFA, si pe astia de la MyPA:D.....
mai avem putin pana ni se va face dreptate in cazul palmaresului si dupa POLITEHNICA TIMISOARA va trece in locul lui FC Timisoara.simplu.
dar, este echipa orasului si pt noi este POLI, atat timp cat cei care o detin pe adevarata POLITEHNICA au fostd e acord ca sa cedeze numele, emblema si palmaresul actualei echipe din LIGA I.

si...ai uitat niste chestii sa abordezi din postarea mea.asta ca idee generala doar.

Cave_Canem
24th November 2010, 12:32
dar, este echipa orasului si pt noi este POLI, atat timp cat cei care o detin pe adevarata POLITEHNICA au fostd e acord ca sa cedeze numele, emblema si palmaresul actualei echipe din LIGA I.
.


Asta merge mana in mana cu ceea ce sustin ceilalti polisti de pe aici?, sau...

Doar intreb, nu fac nici o aluzie.

newcool
24th November 2010, 12:54
Deci joaca Dinamo cu Dinamo 2.
pronostic 1:D

krokobaursolzos
24th November 2010, 13:21
Iată mai sus "complexul de inferioritate al copiilor nelegitimi" în plin fuleu. Dă-i înainte, ești pe calea cea bună.


Aha, bun, e un pas înainte. Deci rămîne stabilit că nu F.C. Timișoara a bătut Celtic și Porto, și nu F.C. Timișoara a eliminat pe Atletico. E OK. Perdelele de fum nu fac niciodată bine.

Pe de altă parte, dacă U.M. Timișoara ar fi fuzionat cu Poli în anul în care a promovat, atunci ați fi avut mai multă dreptate să ziceți "sustinem echipa asta.pentru că este POLI". Dar așa ... Cu ce sînteți mai buni decît o franciză din fotbalul american, care se plimbă din oraș în oraș după cum dictează interesele economice?


da.Fc Timisoara este cea care a eliminat detinatoarea cupei UEFA, si pe astia de la MyPA:D.....
mai avem putin pana ni se va face dreptate in cazul palmaresului si dupa POLITEHNICA TIMISOARA va trece in locul lui FC Timisoara.simplu.
dar, este echipa orasului si pt noi este POLI, atat timp cat cei care o detin pe adevarata POLITEHNICA au fostd e acord ca sa cedeze numele, emblema si palmaresul actualei echipe din LIGA I.

si...ai uitat niste chestii sa abordezi din postarea mea.asta ca idee generala doar.

Am impresia ca, din elan si avant revolutionar :D .... ati gresit threadul :happy

Threadul despre istoria (complicata :sleep: ) a fotbalului banatean e pe strada vecina :cool:

chinna tm
24th November 2010, 14:11
Asta merge mana in mana cu ceea ce sustin ceilalti polisti de pe aici?, sau...

Doar intreb, nu fac nici o aluzie.

nu stiu ce sustin ceilalti.stiu care-i parerea mea.atat.



Deci joaca Dinamo cu Dinamo 2.
pronostic 1:D

de la 11 dimineatza.:D....


Am impresia ca, din elan si avant revolutionar :D .... ati gresit threadul :happy

Threadul despre istoria (complicata :sleep: ) a fotbalului banatean e pe strada vecina :cool:

scriu ce vreau unde vreau pt ca asa vreau.clar?
:happy

cip
24th November 2010, 14:58
Deci joaca Dinamo cu Dinamo 2.
pronostic 1:D
derby-ul Salonta1-Salonta2 cand are loc? :shocked:
pe Hateganu l-ati linsat? :happy

deep purple
24th November 2010, 17:19
Da, dar măcar istoria lui Dinamo, bună, rea, urîtă, frumoasă, cum o fi fost, începe la 1948. Noi nu vrem să luăm cu japca palmaresul precursorilor Unirea Tricolor. (A existat o tentativă de neam prost, prin ianuarie sau februarie 1990, dar din fericire nu s-a materializat).

Așa că ... Dinamo este Dinamo, cu bune și cu rele. Ne asumăm acest lucru.


Dar F.C. Timișoara cine este?!? :(


Asta e întrebarea care vă macină pe voi. Pînă nu vă răspundeți cinstit la ea, veți avea mereu complexul de inferioritate al copiilor nelegitimi. Dixit!


In traducere tu incerci sa spui ceva de genul:
Da, am desfiintat echipe legal infiintzate in perioada interbelica cu ajutorul tancurilor rusesti. Am luat fortzat jucatori, antrenori si alte specialisti in ai fenomenului la echipa fie c-au vrut sau nu, am amenintzat jucatorii adversarelor ca daca nu se dau la o parte o sa faca bataturi la canal iar arbitrii ar putea ajunge la Gherla daca nu fluiera cum ne place noua. Am inventat cooperativa din motive de propaganda comunista si-am desfiintzat gheata de aur (infiintzata de "porcii" aia capitalisti). Am infiintzat multe echipe satelit IN ACEIASHI DIVIZIE CU NOI... sa mai bag?

Dar rusinea cea mare pt tine e sa sustii o echipa care A CUMPARAT loc in prima divizie si se afla in disputa legala cu un mucos de italian . Probabil daca bagam si noi ceva tancuri si luam abuziv locul cuiva eram mai drepti si mai demni. :no:

On topic.
Torje tocmai a spus la nu stiu ce liceu a fost azi ca Poli "nu au reușit niciodată să ne bată și sperăm ca în acest meci să nu reușească nici măcar rezultat de egalitate, pentru că doar victoria ne meține în lupta pentru titlu. " :lol:
Daca la varsta lui nu-si ia pastilele ce va face pe la 80 de ani?

cosmincosmin
24th November 2010, 17:25
Joaca blatistii si o sa ia bataie, doar daca nu vor mai avea parte de inca cine stie cate penalty-uri

TheIceMan
24th November 2010, 17:26
Noi nu vrem să luăm cu japca palmaresul precursorilor Unirea Tricolor. (A existat o tentativă de neam prost, prin ianuarie sau februarie 1990, dar din fericire nu s-a materializat).

Se spune ca nu s-a materializat pentru ca UEFA nu ar fi acceptat in Cupa Cupelor alt nume de echipa decat cea inscrisa oficial la inceputul competitiei, altfel, numele Dinamo era demult uitat. Sau memorat doar de fani asa cum craiovenii vorbesc despre "Stiinta".

cip
24th November 2010, 17:38
Falcosul zice ca ne bate sambata si Alexa ia rosu...:shocked:
cred ca stie cate ceva de la Porcica si l-a luat gura pe dinainte...asta le-o fi strategia :cool:

six
24th November 2010, 18:04
Prin padurea cu alune......:D:happy

Tim
24th November 2010, 18:05
.....aveau casa doi pitici....

malexoid
24th November 2010, 18:10
Prin padurea cu alune......:D:happy

e valabila si pentru astia? :( ca nu prea rimeaza...
na las' ca nu-i bai, si-o potrivesc ei cu mana :happy

Grinco
24th November 2010, 18:27
.....aveau casa doi pitici....

Un pitic, ca ala mai vechi e la Branesti acum:D

cip
24th November 2010, 18:32
ala-i un pitic blatist,nu se pune :D

malexoid
24th November 2010, 18:37
„De Robert Dumitru știu că, puncte, puncte. E clară situația. Nu știu cât e de grav, vom vedea. Îmi spuneau colaboratorii mei încă de azi-dimineață ceva de Robert Dumitru și uite că așa a fost. Dacă nu pui un arbitru FIFA la un astfel de meci, atunci e o problemă! Pe mine nu mă păcălește nimeni“, a spus Pițurcă, dând de înțeles că arbitrul brașovean va fi miercuri pro Dinamo, „pentru că Dinamo e un club mare și își dorește un trofeu“.
...era un semnal de alarma tras de Piturca inaintea partidei de cupa romaniei.

http://www.adevarul.ro/locale/craiova/Craiova-_Piturca_il_avertizeaza_pe_Robert_Dumitru-_-Pe_mine_nu_ma_pacaleste_nimeni-_Sa_aiba_mare_grija_0_368963102.html

newcool
24th November 2010, 19:14
derby-ul Salonta1-Salonta2 cand are loc? :shocked:
pe Hateganu l-ati linsat? :happy
Lui Hateganu ar trebui sa va cereti scuze direct si personal, ca numa' comploturi ati visat.De altfel sunteti bolnavi de scenarita :groggy:, si acum se intampla acelasi fenomen privind arbitru.:(
Scenariul e numa-n capul unora , n-aveti de ce va plange de arbitraje in turul asta.
In rest sacu' cu osanza e bine merci?:rolleyes: N-o crapat inca de la atatea placinte halite si hamburgeri ingurgitati?:shocked:

six
24th November 2010, 19:58
fara emotii :drak:

Elgorriaga
24th November 2010, 20:06
Se spune ca nu s-a materializat pentru ca UEFA nu ar fi acceptat in Cupa Cupelor alt nume de echipa decat cea inscrisa oficial la inceputul competitiei, altfel, numele Dinamo era demult uitat. Sau memorat doar de fani asa cum craiovenii vorbesc despre "Stiinta".

Da, așa știam și eu. Oricum, dacă oficialii voiau cu tot dinadinsul, schimbau numele prin mai 1990, cînd Dinamo nu mai juca în cupele europene.

Pe de altă parte, presiunea suporterilor este uneori suficient de mare ca să schimbe titulatura, vezi cazul Dinamo Zagreb, fost Croatia Zagreb, fost Dinamo Zagreb :D

cip
24th November 2010, 20:21
Da, așa știam și eu. Oricum, dacă oficialii voiau cu tot dinadinsul, schimbau numele prin mai 1990, cînd Dinamo nu mai juca în cupele europene.

Pe de altă parte, presiunea suporterilor este uneori suficient de mare ca să schimbe titulatura, vezi cazul Dinamo Zagreb, fost Croatia Zagreb, fost Dinamo Zagreb :D
un nume foarte frumos,am auzit ca vine din greaca veche si semnifica "dinamic","in miscare"...etc...
:happy

Leo
24th November 2010, 20:56
Castigam :D

Ferdininho
24th November 2010, 21:16
Ferdi, orice comparatie privind jucatorii crescuti in propria pepiniera si care evolueaza la prima echipa va este total defavorabila. De fapt este defavorabila oricarei echipe cu exceptia Craiovei.

Salut Laur, nu-i vorba de asta discutia a pornit de la faptul ca respectivul a scris un topic in care sustinea ca fostii dinamovisti duc greul de acum la Poli, cea ce nu-i adevarat. Au fost foarte multi jucatori din pepiniera propie lansati de Poli, cum spunea si 2SD mai sus chiar am reusit un egal cu "manjii" in fata voastra.


Castigam :D

Daca va fi asa ai mai jos si cauza..........nicidecum valoarea voastra.
http://violamania.gsp.ro/stiri/12451/la-capatul-rabdarii.htm

Sherlock
24th November 2010, 22:32
Castigam :D

Esti militian din Timisoara? :)

Elgorriaga
25th November 2010, 00:14
Salut Laur, nu-i vorba de asta discutia a pornit de la faptul ca respectivul a scris un topic in care sustinea ca fostii dinamovisti duc greul de acum la Poli, cea ce nu-i adevarat. Au fost foarte multi jucatori din pepiniera propie lansati de Poli, cum spunea si 2SD mai sus chiar am reusit un egal cu "manjii" in fata voastra.



Daca va fi asa ai mai jos si cauza..........nicidecum valoarea voastra.
http://violamania.gsp.ro/stiri/12451/la-capatul-rabdarii.htm

E perfect adevărat ce zici, doar că:
- n-am scris un topic, ci un post (topic este "Etapa 17: Dinamo-FC Timisoara", de pildă);
- oamenii ăia nu duc greul la Poli, ci la F.C. Timișoara;
- pînă la urmă, cine trage echipa voastră după el? nu Zicu? sau poate că tipul este highly overrated, s-au mai văzut cazuri;
- pînă la urmă, din linkul respectiv rezultă că ihtiozaurul-șef are probleme cu banii, sau e doar o scuză ieftină în caz că se întîmplă vreun pocinog contra lui Dinamo? (Între noi fie vorba, de la violamaniaci mă așteptam la o fază cu vînzări/cumpărări de arbitri, mînjiri de jucători etc.)
-într-adevăr, sînt o grămadă de mînji timișoreni get-beget în echipa actuală a lui F.C. Timișoara, veneticii nici n-au loc de ei, ce să zic ...
- egalul "cu mînjii" ... foarte frumos ... doar că în momentul ăla Dinamo era campioană de facto de etape bune, mult s-au agitat ei pe teren, ce să-ți spun ... numai Lobonț făcea spume pe teren, mai ales la faza golului ... pfff ...

Elgorriaga
25th November 2010, 00:16
un nume foarte frumos,am auzit ca vine din greaca veche si semnifica "dinamic","in miscare"...etc...
:happy

Daaaa, promotorul denumirii a fost un comisar al poporului extrem de cult ... dacă atît învățase el în fabrica aia din Moscova, eu ce să-i fac? :cool:

Rossi
25th November 2010, 07:04
Timisorenii o "cauta" cu Dinamo ca sa-si faca si ei un nume ... se cred rivali ... dusmanii, amenintari ... kkturi ...
Nu realizeaza cat sunt de penibili ... E ca si cum noi dinamovistii ne-am da rivali cu cei de la Manchester ...

Cine plm e FC Timisoara ?! ... Indiferent ca o sa castigam sau o sa pierdem, Fc Timisoara tot o echipa anonima o sa ramana ... si acum si peste 100 de ani ...

Rossi
25th November 2010, 07:17
„De Robert Dumitru știu că, puncte, puncte. E clară situația. Nu știu cât e de grav, vom vedea. Îmi spuneau colaboratorii mei încă de azi-dimineață ceva de Robert Dumitru și uite că așa a fost. Dacă nu pui un arbitru FIFA la un astfel de meci, atunci e o problemă! Pe mine nu mă păcălește nimeni“, a spus Pițurcă, dând de înțeles că arbitrul brașovean va fi miercuri pro Dinamo, „pentru că Dinamo e un club mare și își dorește un trofeu“.
...era un semnal de alarma tras de Piturca inaintea partidei de cupa romaniei.


Asa si ? Daca zicea Piturca, ce ? ... S-a dovedit ca a mancat kkt ...

Ai uitat ca oltenii ne-au egalat din offside ? Ai uitat ca Andrei Cristea s-a ales cu pometele fracturat si nu s-a dictat nici o eliminare si nici un penalty ? Ai uitat ca un oltean a oprit mingea cu mana pe linia portii ?! ... Oltenii au fost scutiti de cel putin doua eliminari, au fost scutiti de un penalty si au egalat din offside ...

Si tu aduci in discutie prestatia arbitrului la meciul din Cupa ... esti penal ...

Ferdininho
25th November 2010, 08:18
E perfect adevărat ce zici, doar că:
- n-am scris un topic, ci un post (topic este "Etapa 17: Dinamo-FC Timisoara", de pildă);
- oamenii ăia nu duc greul la Poli, ci la F.C. Timișoara;
- pînă la urmă, cine trage echipa voastră după el? nu Zicu? sau poate că tipul este highly overrated, s-au mai văzut cazuri;
- pînă la urmă, din linkul respectiv rezultă că ihtiozaurul-șef are probleme cu banii, sau e doar o scuză ieftină în caz că se întîmplă vreun pocinog contra lui Dinamo? (Între noi fie vorba, de la violamaniaci mă așteptam la o fază cu vînzări/cumpărări de arbitri, mînjiri de jucători etc.)
-într-adevăr, sînt o grămadă de mînji timișoreni get-beget în echipa actuală a lui F.C. Timișoara, veneticii nici n-au loc de ei, ce să zic ...
- egalul "cu mînjii" ... foarte frumos ... doar că în momentul ăla Dinamo era campioană de facto de etape bune, mult s-au agitat ei pe teren, ce să-ți spun ... numai Lobonț făcea spume pe teren, mai ales la faza golului ... pfff ...
Nu-ti mai raspund ca nu are rost o tii pe a ta..batman batman.
Si marmota invelea ciocolata in staniol sau bate saua sa priceapa........cainele.

P.S Zicu nu duce nici un greu, face cea ce trebuie sa faca un atacant sa dea goluri.

laurdog
25th November 2010, 08:19
Si pentru ca Robert Dumitru avea nu stiu ce relatii cu Dinamo, jabba si l-a dorit in mod expres la meciul sambata!!!!!!!:shocked::shocked:

MMihnea
25th November 2010, 08:25
Si pentru ca Robert Dumitru avea nu stiu ce relatii cu Dinamo, jabba si l-a dorit in mod expres la meciul sambata!!!!!!!:shocked::shocked:

hmmm... deci jabba e si masochist , nu numai sadic !

Elgorriaga
25th November 2010, 09:18
Nu-ti mai raspund ca nu are rost o tii pe a ta..batman batman.
Si marmota invelea ciocolata in staniol sau bate saua sa priceapa........cainele.

P.S Zicu nu duce nici un greu, face cea ce trebuie sa faca un atacant sa dea goluri.

Yeee ... victorie prin abandonul adversarului ... :D

Mai făceam și noi o discuție p-acia, o dezbatere, o aroganță ... creștea numărul de pagini ... da' tu nu și nu, on-topic Batman, on-topic Batman. :happy

cip
25th November 2010, 09:39
Si pentru ca Robert Dumitru avea nu stiu ce relatii cu Dinamo, jabba si l-a dorit in mod expres la meciul sambata!!!!!!!:shocked::shocked:
e un vechi truc banatan asta...era singurul arbitru pe care Porcica nu l-a contactat,intrucat se gandea ca nu-l accepta Iancu...:lol:

chinna tm
25th November 2010, 09:54
e valabila si pentru astia? :( ca nu prea rimeaza...
na las' ca nu-i bai, si-o potrivesc ei cu mana :happy

:happy....concluzie: rimeaza?:D....



Timisorenii o "cauta" cu Dinamo ca sa-si faca si ei un nume ... se cred rivali ... dusmanii, amenintari ... kkturi ...
Nu realizeaza cat sunt de penibili ... E ca si cum noi dinamovistii ne-am da rivali cu cei de la Manchester ...

Cine plm e FC Timisoara ?! ... Indiferent ca o sa castigam sau o sa pierdem, Fc Timisoara tot o echipa anonima o sa ramana ... si acum si peste 100 de ani ...

:happy....ai uitat sa injuri clona:happy....

Aurel.D
25th November 2010, 09:59
Jigodiile astea din presa precum si niste vesnic retarzi ca borcea, vor sa ne induca ideea ca meciul asta este un razboi..:rosu:
Nu este nici un razboi, este un meci important pentru ambele echipe in contextul clasamentului actual si atat! Totul este ca noi fanii sa nu marsam la prostiile astea...sa aratam ca avem capul pe umeri..:)

Pt. Dinamo va fi foarte greu dar sunt in stare sa pariez ca nu va pierde meciul asta.

MMihnea
25th November 2010, 10:13
Jigodiile astea din presa precum si niste vesnic retarzi ca borcea, vor sa ne induca ideea ca meciul asta este un razboi..:rosu:
Nu este nici un razboi, este un meci important pentru ambele echipe in contextul clasamentului actual si atat! Totul este ca noi fanii sa nu marsam la prostiile astea...sa aratam ca avem capul pe umeri..:)

Pt. Dinamo va fi foarte greu dar sunt in stare sa pariez ca nu va pierde meciul asta.

atata timp cat crezi ca ai 'dusmani' e mai greu sa vezi ce fac ei la club....
plus ca se pot erija in 'protectori' si 'baieti buni'

iar generatia de juralisti can-can nu stie sa faca altceva

Leo
25th November 2010, 10:49
Daca va fi asa ai mai jos si cauza..........nicidecum valoarea voastra.
http://violamania.gsp.ro/stiri/12451/la-capatul-rabdarii.htm

Alt motiv mai plauzibil nu ai gasit? Despre valoarea lui Poli ar fi multe de spus.
Chiar crezi ca Dinamo a ajuns atat de jos, incat nu este in stare sa o invinga pe Poli?

Aurel.D
25th November 2010, 10:59
...sau Poli atat de sus incat sa nu o bata Dinamo? :D

chinna tm
25th November 2010, 10:59
Alt motiv mai plauzibil nu ai gasit? Despre valoarea lui Poli ar fi multe de spus.
Chiar crezi ca Dinamo a ajuns atat de jos, incat nu este in stare sa o invinga pe Poli?

daca se joaca corect si fara greseli de arbitraj.....:evil:.....

(e o gluma!!!!!:D)

Leo
25th November 2010, 11:08
Greselile de arbitraj va propulseaza spre primul loc!
(nu e o gluma :D)

laurdog
25th November 2010, 11:11
Bai frate da' stiu ca au succes astia cu spalatul creierelor. Sa moara ma-sa, glumim o data, de doua, de noua, da' unii chiar o iau in serios desi realitatea-cruda pentru ei-ii contrazice!
Cum plm sa spui ca e senin si cald cand afara e viscol?

cip
25th November 2010, 11:17
Jigodiile astea din presa precum si niste vesnic retarzi ca borcea, vor sa ne induca ideea ca meciul asta este un razboi..:rosu:
Nu este nici un razboi, este un meci important pentru ambele echipe in contextul clasamentului actual si atat! Totul este ca noi fanii sa nu marsam la prostiile astea...sa aratam ca avem capul pe umeri..:)

Pt. Dinamo va fi foarte greu dar sunt in stare sa pariez ca nu va pierde meciul asta.
eu nu l-am auzit pe don Cristobal de Miami...tocmai asta ma ingrijoreaza :cool:
va fi greu si pt polisti daca li se inoculeaza ideea cum ca asta-i meciul vietii lor si se pune presiune exagerata sa nu piarda...nu si-ar mai face jocul obisnuit si asta n-ar fi tocmai bine ;)

me
25th November 2010, 11:19
Timisorenii o "cauta" cu Dinamo ca sa-si faca si ei un nume ... se cred rivali ... dusmanii, amenintari ... kkturi ...
Nu realizeaza cat sunt de penibili ... E ca si cum noi dinamovistii ne-am da rivali cu cei de la Manchester ...

Cine plm e FC Timisoara ?! ... Indiferent ca o sa castigam sau o sa pierdem, Fc Timisoara tot o echipa anonima o sa ramana ... si acum si peste 100 de ani ...


nu stiu cine nu realizeaza penibilul :headbang:
ca la meciul cu Branesti scanda "galeria" ta/voastra "Dinamo bate pe Poli"..pai pareti foarte interesati de unii care "pentru noi nu exista" din moment ce la alte meciuri aveti treaba cu noi totusi

PS: si in plus, se pare ca tot POLI ne considerati..cel putin despre asta cantati :evil:

cip
25th November 2010, 11:24
nu stiu cine nu realizeaza penibilul :headbang:
ca la meciul cu Branesti scanda "galeria" ta/voastra "Dinamo bate pe Poli"..pai pareti foarte interesati de unii care "pentru noi nu exista" din moment ce la alte meciuri aveti treaba cu noi totusi

PS: si in plus, se pare ca tot POLI ne considerati..cel putin despre asta cantati :evil:
facem pariu ca vor fi tribunele pline? ;)
bine,nu ca asta ar fi ceva anormal pentru ei...:happy

Leo
25th November 2010, 11:29
facem pariu ca vor fi tribunele pline? ;)
bine,nu ca asta ar fi ceva anormal pentru ei...:happy

In afara de aia 300? :evil:

cip
25th November 2010, 11:31
In afara de aia 300? :evil:
zici de aia o suta cu cate 2 busturi de carton in maini? :happy

Leo
25th November 2010, 11:38
Cipone, visine face minuni. Cateva picaturi si esti ca nou.

St3phano
25th November 2010, 11:40
In afara de aia 300? :evil:

150 cu 150 ? :evil:

chinna tm
25th November 2010, 11:50
Greselile de arbitraj va propulseaza spre primul loc!
(nu e o gluma :D)

daca nu se ridica offside aiurea la Urziceni.....eram pe primul loc.
sau daca primeam vreo 10 de 11 m.....
sau...sau.....etc....
dat naibii arbitrajul asta, stiu.burloiu si savaniu si lajos stiu si ei:D....si lista continua.e al naibii de mare.din '48 incoace.


facem pariu ca vor fi tribunele pline? ;)
bine,nu ca asta ar fi ceva anormal pentru ei...:happy

e unicul derby( :thinkso: )sau revelionul?:happy

Leo
25th November 2010, 11:56
E un meci normal, fara eticheta de derby.
Unicul derby e cel cu steaua.

cip
25th November 2010, 11:58
e unicul derby( :thinkso: )sau revelionul?:happy
taierea Motiului...:ok:

chinna tm
25th November 2010, 12:00
taierea Motiului...:ok:

:yeah:.....e chef?????
canta Torje?:D......

Leo
25th November 2010, 12:04
Cavalerii teutoni se vor transforma in sclavii spartanilor. :D

Sherlock
25th November 2010, 12:12
Cavalerii teutoni se vor transforma in sclavii spartanilor. :D
Sau: câinii latră, caravana trece :D

Leo
25th November 2010, 12:20
Behaitoarele sunt invitate un pic mai la vale. :D

chinna tm
25th November 2010, 12:21
@ Sherlock:
de fapt e...Torje canta, caravana e fermecata :D....

Leo
25th November 2010, 12:27
De fapt e spartanii canta, Zicu e la pamant :D

chinna tm
25th November 2010, 12:30
Zicu nu are obiceiyul sa se tavaleasca dupa ce da gol.de obicei vine la suporteri:D.....

Leo
25th November 2010, 12:31
Nu ne spune tu despre obiceiurile lui Zicu. Iti divulg un secret: are grija galeria de Zicu. :D

OnixTM
25th November 2010, 12:35
Nu ne spune tu despre obiceiurile lui Zicu. Iti divulg un secret: are grija galeria de Zicu. :D

ce am bolduit la tine nu e relevant, Zicu are obiceiuri noi
fiecare cu bordeiul lui :D

ON va rupem fashu la doar un gol diferentza, inscris de zicu, din foarfeca, in min 94, cu doua secunde inainte de fluierul de final :D

chinna tm
25th November 2010, 12:38
Nu ne spune tu despre obiceiurile lui Zicu. Iti divulg un secret: are grija galeria de Zicu. :D

galeria noastra?????normal ca are.ne place sa ne bucuram impreuna cu el:D....



ce am bolduit la tine nu e relevant, Zicu are obiceiuri noi
fiecare cu bordeiul lui :D

ON va rupem fashu la doar un gol diferentza, inscris de zicu, din foarfeca, in min 94, cu doua secunde inainte de fluierul de final :D

in min. 98.:D.....

Leo
25th November 2010, 12:42
Onix, lasa vrajeala cu fasu. Pronosticurile tale in ultimul timp lasa de dorit.


"FC Dinamo Bucuresti s-a adresat astazi Comisiei de Disciplina din cadrul LPF dupa declaratiile jignitoare si calomnioase ale domnului Marian Iancu la adresa clubului din Soseaua Stefan cel Mare
In replica, Marian Iancu s-a aparat spunand ca declaratiile sale au fost interpretate si ca nu a insinuat niciun moment ca Dinamo a facut blat cu Victoria Branesti.
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/69802/dinamo-l-a-reclamat-pe-iancu.htm

Leo
25th November 2010, 12:44
Gasca violeta, nu e nevoie de prelungiri. Va rezolvam cu mult inainte de fluierul final. Si o sa se mai duca un mit, inscriem primii si castigam.

cip
25th November 2010, 12:45
"FC Dinamo Bucuresti s-a adresat astazi Comisiei de Disciplina din cadrul LPF dupa declaratiile jignitoare si calomnioase ale domnului Marian Iancu la adresa clubului din Soseaua Stefan cel Mare

ce sifonari :D...au(gh) mama,ne-a facut nea Marian buba...:happy

St3phano
25th November 2010, 12:49
pai jabba a zis in direct ca el vorbea (chipurile) ca au fost meciuri ciudate si atat.
a intrat pe telefon si porcea de la miami scotand telefonul din tanga probabil si zicand ca alexa pune presiune pe arbitrii si ii injura inca de la vestiare si de aia arbitrii nu il elimina - motiv pt care s-a chinuit de 3 ani sa il aduca la dinamo. :happy

pe scurt - va fi circ si jale mare dupa.

chinna tm
25th November 2010, 12:50
"Plângerea are în vedere că domnul Iancu Marian a avut un comportament jignitor, calomnios și care afectează imaginea fotbalului în general și a SC Dinamo 1948 SA în special, drept pentru care va rugăm să analizați prezența și să dispuneți în consecință", se arată în plângerea transmisă de clubul din Șoseaua Ștefan cel Mare.


no...,,shit:happy......

St3phano
25th November 2010, 12:53
pai ce calomnie nene ca el a zis de branesti?? astia is prosti?

chinna tm
25th November 2010, 13:00
a afectat imaginea bre......iti dai seama?scade pretul pt publiciitate, nu mai vine lumea la stadion....din astea.e grele.Iancu e bulangiu.

Elgorriaga
25th November 2010, 13:08
Gasca violeta, nu e nevoie de prelungiri. Va rezolvam cu mult inainte de fluierul final. Si o sa se mai duca un mit, inscriem primii si castigam.

Ba nu, ba nu, lasă-i să pățească precum Rapidul, să conducă cu 2-0 la pauză, să fie convinși că ne au în mînă, și să ia 3 goluri în 10 minute - de preferat între minutele 77 și 87, ca să doară mai tare. :D

OnixTM
25th November 2010, 13:09
Onix, lasa vrajeala cu fasu. Pronosticurile tale in ultimul timp lasa de dorit.

(...)
niciodata nu am fost buna la pronosticat, doar imaginatia bolnava a unora a facut sa mi se duca....vorba :)


Gasca violeta, nu e nevoie de prelungiri. Va rezolvam cu mult inainte de fluierul final. Si o sa se mai duca un mit, inscriem primii si castigam.

nici mai mult, nici mai putin
asta e si singurul lucru pe care-l vrem de la voi:sa deschideti scorul :D

Sherlock
25th November 2010, 13:11
Și când te gândești că primele 6 pagini chiar au fost la nivel de derby :D Acum deja s-a început cu porcăiala, unii deja se pregătesc să-i dea lu' Zicu perversa din fundu' gropii, în timp ce Borcea declară cu aplomb: "deci eu vreau să vă zic că la imaginea clubului, deci eu am muncit la ea, si apoi vine o balena din asta, cum ii zice - Iancu - si mi-o juleste, pai nea Mitică, tu stii cât am muncit eu să fac imaginea asta?" :D


Gasca violeta, nu e nevoie de prelungiri. Va rezolvam cu mult inainte de fluierul final. Si o sa se mai duca un mit, inscriem primii si castigam.
Se poate și să înscrieți doar voi și să pierdeți. Variante sunt destule, loc de pariuri e, care-i broblema?

siky
25th November 2010, 13:48
Daaaaaaa,imagine ce sa zic !!!!Cum i-a fraierit de atatia ani pe super fanii dinamovistii,cu luminita de la capatul tunelului(UCL)numai ca tunelul,al drac,nu se mai gata si anii trec,trec,trec,banii s-au cam luat incet ,incet,borceste si cateii din tribuna mai latra DOAR,........a jale.

Sherlock
25th November 2010, 13:57
Mă, tu n-ai înțeles nimic. Ia și citește de la început :D

purpleheart
25th November 2010, 14:01
intaritati-l , poate va ia si sunetul , nu numai "imaginea" ! :evil:

Sherlock
25th November 2010, 14:05
intaritati-l , poate va ia si sunetul , nu numai "imaginea" ! :evil:

I-o dă lu' Jambonel la schimb pe ceva? :evil:

Grinco
25th November 2010, 15:12
ON va rupem fashu la doar un gol diferentza, inscris de zicu, din foarfeca, in min 94, cu doua secunde inainte de fluierul de final :D

Eu as prefera sa castigam in felul urmator. Sa fie 0-0 in min 90 si sa se arate 4 minute de prelungiri. Apoi, prin metoda Urs Meyer, sa se ajunga prin minutul 99 cand Helder trimite o pasa in adancime catre Zicu, care se afla la vreo 3 metri in off-side. Acesta preia cu ambele maini, jocul este lasat sa continue iar Zicu ajunge in careu si se arunca cu 5 metri inainte de contactul cu portarul. Eliminare si penalty. In poarta intra Torje iar Zicu il executa cu o scarita, care ii reuseste in ciuda faptului ca ala mic ramane pe mijlocul portii si sare cu mainile-n sus:D

St3phano
25th November 2010, 15:17
pai da, ca daca zicu tragea la poarta - rata :D

cip
25th November 2010, 15:33
cred ca ar trebui masurate si verificate portile inainte,ca nu cumva sa fie telescopice :shocked:

Leo
25th November 2010, 15:37
Mingea nu? Nici fluierul arbitrului?

Tim
25th November 2010, 17:40
Retineti si memorati:

dupa multi ani,anul asta focul e la voi.:D

Leo
25th November 2010, 17:54
Nu vrei sa intelegi, treaba ta. Iti spun pt ultima oara, pt mine e un meci normal................pe care il vom castiga.

Uncle Ben
25th November 2010, 18:00
dupa multi ani,anul asta focul e la voi.:D
Daca am incinge si gratarul cred ca l-ar interesa si pe Iancu; l-ar da dracului de meci! :happy

cip
25th November 2010, 18:59
Daca am incinge si gratarul
daca n-o ia repede focul,traditional,nu mai suflam ca fraierii-n foc...turnam niste gaz de la Crimbo....
i-auzi una i-auzi doua,cica se contreaza Marian cu Cristian pe Digi...cica pan' la urma nu-i rupeti picioarele lui Zicu si parca v-ati multumi si cu un galben la Alexa...cred ca Ando era un pic exaltat :D

Rossi
25th November 2010, 19:00
Andone: "Meciul cu Timișoara nu e un derby! E un meci ca la Brănești!"

Logic ... Nu e nici o diferenta intre Branesti si Bragadiru ...

Rossi
25th November 2010, 19:05
Aloooo Timisoara !!! S-a umflat tarata in voi ? Ati uitat cum ati promovat in Liga 1 ?
Ati uitat ca zeci de ani ati fost bataia de joc a echipelor din capitala ?! ...

Uncle Ben
25th November 2010, 19:17
daca n-o ia repede focul,traditional,nu mai suflam ca fraierii-n foc...turnam niste gaz de la Crimbo....
i-auzi una i-auzi doua,cica se contreaza Marian cu Cristian pe Digi...cica pan' la urma nu-i rupeti picioarele lui Zicu si parca v-ati multumi si cu un galben la Alexa...cred ca Ando era un pic exaltat :D
Hmmm... Bre, voi chiar ati luat-o in serios, bag de seama, si chiar va prezentati la meci! :D
Sa nu ziceti ca nu v-am spus ca veniti degeaba: trei puncte ne trebuiesc noua... Restul, or sa va revina voua! :happy

cip
25th November 2010, 19:20
Aloooo Timisoara !!! S-a umflat tarata in voi ? Ati uitat cum ati promovat in Liga 1 ?
Ati uitat ca zeci de ani ati fost bataia de joc a echipelor din capitala ?! ...
tocmai,ca n-am uitat....a fost greu intre anii '48-'89 pt voi?

cip
25th November 2010, 19:25
Sa nu ziceti ca nu v-am spus ca veniti degeaba: trei puncte ne trebuiesc noua...
e posibil...chiar am niste temeri in sensul asta...:cool:

Poli Timisoara
25th November 2010, 19:36
Aloooo Timisoara !!! S-a umflat tarata in voi ? Ati uitat cum ati promovat in Liga 1 ?
Ati uitat ca zeci de ani ati fost bataia de joc a echipelor din capitala ?! ...

aloooo buCUResti !!! Bataia de joc a echipelor din "capitala" a fost intreaga tara...si asta prin furturile de jucatori si rezultate ! Ati uitat cum ati fost "inventati" ?

ON: presimt ca iancu si borcea au pus-o de un blat...prea mult se balacaresc pe la tv pentru a ne distrage atentia in alta parte...acum vedem cine are de castigat !

Uncle Ben
25th November 2010, 19:51
e posibil...chiar am niste temeri in sensul asta...:cool:
Auzi, bre, ce zic belicosii astia de cercetatori englezi: "...cainii sunt mai inteligenti decat pisicile pentru ca sunt mai prietenosi!"
Daca vrei sa pui la avatar alt animalut, am auzit ca balenele sunt al dracului de inteligente! Nu stiu daca si alea negre (n-as prea crede), dar naspa e ca ar trebui sa micsorezi atat de mult poza incat n-o sa incapa mai nimic din animal!
Ia, fa o simulare cu o poza de-a lui Iancu, daca nu ma crezi! :D

cip
25th November 2010, 20:06
Auzi, bre, ce zic belicosii astia de cercetatori englezi: "...cainii sunt mai inteligenti decat pisicile pentru ca sunt mai prietenosi!"

englezii-s perfizi prin definitie,nu ma iau dupa ei...manipuleaza astia,ceva de groaza...as putea sa-ti dau niste detalii,dar nu vreau sa fiu off-topic :D

Uncle Ben
25th November 2010, 20:18
englezii-s perfizi prin definitie,nu ma iau dupa ei...manipuleaza astia,ceva de groaza...as putea sa-ti dau niste detalii,dar nu vreau sa fiu off-topic :D
Stai, bre, c-au zis si ei, n-au dat cu boata! Zici c-au sapat Canalul Manecii numai cu banateni, asa boala ai cand auzi de ei si de parerile lor pertinente... :D
Si zici ca joaca brazilianul ala nasos si gravid, al vostru, Zico? Sau acuza greturi si varsaturi de la sarcina avansata iar doctorul i-a prescris odihna ca sa nu faca varice?

Grinco
25th November 2010, 20:24
Cado pentru Rossi. Tutti naturale:D

http://www.videoklinika.hu/attachment/0009/8010_rudotel_tabletta.jpg

Aurel.D
25th November 2010, 21:15
Nu provocati...va rog frumos!

Grinco
25th November 2010, 21:18
Pai educa-l si pe ala, ca deja exagereaza

six
25th November 2010, 21:19
aloooo buCUResti !!! Bataia de joc a echipelor din "capitala" a fost intreaga tara...si asta prin furturile de jucatori si rezultate ! Ati uitat cum ati fost "inventati" ?

colega,nu merita :) ala ii considerat imbecil chiar de dinamovisti lui ;)

Uncle Ben
25th November 2010, 21:20
Da' voi, cimisorenilor, nu va luati dupa voi si un bax cu apa de ...guritza? :D

http://img80.imageshack.us/img80/3497/apadegura.jpg

Leo
25th November 2010, 21:33
colega,nu merita :) ala ii considerat imbecil chiar de dinamovisti lui ;)

Serios? Cine te-a informat?

Grinco
25th November 2010, 21:45
Radem, glumim...dar hai, mai bine, sa facem din acest thread un loc armonios :floricica:

:D
s9AF-iirL3Q

Uncle Ben
25th November 2010, 21:52
Cica vine Violeta de la Timisoara in Sos.Stefan cel Mare! :shocked:

http://www.youtube.com/watch?v=yZ-FhghxdD0&playnext=1&list=PLC8522BC2D57B1797&index=68

Si va mai mirati ca nu se duce lumea s-o vada... :happy

Poli Timisoara
25th November 2010, 22:09
ZEROSASE, Grinco, cip tm...de la ora 21:30 nocturna e aprinsa pe DP,e clar,baietii se pregatesc intens pentru sambata...vor sa se obisnuiasca cu fusul orar din muncipiul' lu' ceausescu...ca deh,cica de la "ei" au furat londonezii BigBen-ul ,asa ca m-am razgandit,ii spulberam in groapa !

Grinco
25th November 2010, 22:23
Cica vine Violeta de la Timisoara in Sos.Stefan cel Mare! :shocked:

http://www.youtube.com/watch?v=yZ-FhghxdD0&playnext=1&list=PLC8522BC2D57B1797&index=68

Si va mai mirati ca nu se duce lumea s-o vada... :happy

Mi-ai amintit de niste versuri de la Sarmalele Reci: "Violeeeta duce galeata la gunoi..." care s-ar potrivi si aici :D

cOxiGEiIya0

Lordul
25th November 2010, 22:40
le rupem fasul ...sa terminam cu singura echipa neinvinsa

cip
25th November 2010, 22:59
le rupem fasul ...sa terminam cu singura echipa neinvinsa
gata,m-am linistit! :lol:

OnixTM
25th November 2010, 22:59
Eu as prefera sa castigam in felul urmator. Sa fie 0-0 in min 90 si sa se arate 4 minute de prelungiri. Apoi, prin metoda Urs Meyer, sa se ajunga prin minutul 99 cand Helder trimite o pasa in adancime catre Zicu, care se afla la vreo 3 metri in off-side. Acesta preia cu ambele maini, jocul este lasat sa continue iar Zicu ajunge in careu si se arunca cu 5 metri inainte de contactul cu portarul. Eliminare si penalty. In poarta intra Torje iar Zicu il executa cu o scarita, care ii reuseste in ciuda faptului ca ala mic ramane pe mijlocul portii si sare cu mainile-n sus:D



in sfarsit un om realist si cu picioarele bine infipte in ... groapa :cry:

PS iti imaginezi ce haos o sa fie daca, prin absurd, castigam in stilu' deja consacrat??? :cheer::cheer:

Lordul
25th November 2010, 23:01
Aloooo Timisoara !!! S-a umflat tarata in voi ? Ati uitat cum ati promovat in Liga 1 ?
Ati uitat ca zeci de ani ati fost bataia de joc a echipelor din capitala ?! ...

lasa nu conteaza A.E.K Bragadiru...mi-a placut ca la primu meci in ghencea i-au batut pe spurcati

OnixTM
25th November 2010, 23:09
Aloooo Timisoara !!! S-a umflat tarata in voi ? Ati uitat cum ati promovat in Liga 1 ?
Ati uitat ca zeci de ani ati fost bataia de joc a echipelor din capitala ?! ...

rossi, rossi....."emoticon care te mangaie, cu mila, simpatie si intelegere, pe chipiu"
ne revenim??

cip
25th November 2010, 23:10
[QUOTE=Uncle Ben;3300045]Cica vine Violeta de la Timisoara in Sos.Stefan cel Mare! :shocked:

sa speram ca n-o oripilati cu chestii grobe care va fac pe voi sa va contorsionati de placere...
gen kalinka
http://www.youtube.com/watch?v=09Rf2KqA7a4
:D

rhadoo
25th November 2010, 23:14
cred ca se impun dinamovistii 1

M.I.B.
25th November 2010, 23:16
Nu cred ca o sa piarda Timisoara acest meci,dar e posibbil sa se termine nedecis meciul.

Lordul
25th November 2010, 23:21
mi-ar place sa urle iar iancu ca il fura arbitrii sau sa faca timisoara contestatie asupra dreptului de joc a lui Torje

Elgorriaga
25th November 2010, 23:57
Dragi timișoreni, io zic că asta e singura voastră șansă să scăpați neciuruiți de atacul lui Dinamo, să procedați la baricadare precum strămoșii voștri: :P

SXP0Mb4j_ks

P.S. avînd în vedere tema muzicală a filmulețului, să vă luați și ceva butelii de Oxygene la voi, în București pressingul e sufocant. :D

cip
26th November 2010, 00:00
15 pagini,destul de slab...:D

Elgorriaga
26th November 2010, 00:06
Față de threadul cu Steaua - CFR, cele 15 pagini de aici îs geniale :D

Grinco
26th November 2010, 00:19
Da' acolo macar putem face de majoreta noua a alora:D

malexoid
26th November 2010, 01:03
Față de threadul cu Steaua - CFR, cele 15 pagini de aici îs geniale :D


ooo vai'sh'amar...stai si numeri paginile care se aduna? :))

"Un elefant trecea peste o punte de barne. Soricelul care statea pe urechea lui ii zice:
-Auzi ce tare tropaim noi amandoi?!"


Forza Poli!

MMihnea
26th November 2010, 08:04
Față de threadul cu Steaua - CFR, cele 15 pagini de aici îs geniale :D

vai Doamne ce destept si frumos 'îs'

interesant triunghiul Ciptm -uncle ben - grinco....

on: ia sa fac eu un pic voodoo
mizez ca pierde timisoara
am mai facut-o de 5-6 ori :D

laurdog
26th November 2010, 08:28
"Un elefant trecea peste o punte de barne. Soricelul care statea pe urechea lui ii zice:
-Auzi ce tare tropaim noi amandoi?!"



Jerry nu fii trist.:evil:

2stupiddogs
26th November 2010, 08:44
Cativa iarasi nu au inteles despre ce-i vorba! Se pare ca unii nu inteleg comenzile folosite pt dresarea cainilor...asa ca am o rugaminte pt cei care stapanesc câineasca; puteti sa le explicati (poate chiar cu ajutorulu catorva desene) colegilor din haita ca alta a fost comanda?
Spre exemplu, comanda "Sit Down!" e una iar ceea ce fac ei este cu totul altceva!
Ma voi ajuta de o imagine, poate reusesc sa ma fac inteles...:
http://img72.imageshack.us/img72/5500/stupiddongisaidsit.jpg

PS....chiar si fanul emisiunii "dansez pt tine", a ajuns sa comenteze despre fotbal....:happy

cip
26th November 2010, 09:22
on: ia sa fac eu un pic voodoo
mizez ca pierde timisoara
am mai facut-o de 5-6 ori :D
in campionatul asta? :lol:

chinna tm
26th November 2010, 09:33
Aloooo Timisoara !!! S-a umflat tarata in voi ? Ati uitat cum ati promovat in Liga 1 ?
Ati uitat ca zeci de ani ati fost bataia de joc a echipelor din capitala ?! ...

serios, ANUL PROMOVARII AL LUI DINAMO CARE ESTE????
esti la fel de penibil ca toti suporterii unei echipa bagate cu forta in prima liga fotbalistica (al carui nume este sinonim cu blatul si hotia) care arata cu degetul modul cum noi am cumparat locul in prima divizie.
cat de retardat poti sa fi sa sustii ca la Timisoara este o clona si tu sa fii sustinatorul lui Dinamo?????hai sa fim seriosi.

MMihnea
26th November 2010, 09:44
in campionatul asta? :lol:

exact... si ghici ce s-a intamplat?
:D

Tim
26th November 2010, 09:47
Observ ca toti martorii lui borcea sunt extrem de tensionati.Trepideaza de emotie.

Va spun sincer ca ii inteleg perfect.Si eu simteam ceva de genul asta pana acum ceva vreme.Acum ,de cand nu mai conteaza,nici eu nu mai simt niciun fior pentru acest meci.

Poate doar o singura curiozitate ma face sa ma uit la acest meci: vreau sa vad daca depasesc faza burloiu.vreau sa vad cat si cum or sa fure.
AM ZIS.:D