PDA

View Full Version : Vom promova? (Part II)



baubau
11th January 2005, 15:05
Avand in vedere posibilele achizitii din iarna asta (ma refer la imprumutul anumitor jucatori de la Dinamo) credeti ca se vor mari sansele de a egala la puncte F.C Vaslui cat mai repede si de a spera la o promovare in Diviza A?

Zebrone
11th January 2005, 15:23
Nu :D

sorinl
12th January 2005, 10:18
da,daca se va juca pe teren

baubau
12th January 2005, 21:50
Conform Pro Sport Mircea Rednic a semnat cu F.C.Vaslui,o fi bine pt Ceahlau,o fi rau...voi ce ziceti???

Eu sper sa faca aceasi treaba buna pe care a facut-o si la Craiova... Rednic

the lion king
19th January 2005, 14:42
moldoveni stati in B!!!!!!!!

DRAGOS
20th January 2005, 14:06
Rednic la Vaslui = promovarea Ceahlaului aproape imposibila!!!!!

Totusi trebuie sa asteptam!!! Niciodata nu se stie in fotbal!!!

cap^B-S
2nd March 2005, 20:47
mai baietii eu sunt din vaslui si desigur suporter al echipei locale F.C.Vaslui iar dupa cum vad eu nu prea cred ca o sa promovatii mai bine faceti-va echipa pentru la anul. Brigada Suprema 4EVER

sorinl
3rd March 2005, 08:05
vasluiul n-au stadion,echipa si traditie de divizia a.in afara de ambitia lui porumboiu
de a se impune si ca patron,nu vad alt motiv ca sa promovati.daca o veti face ,probabil ca o sa vindeti locul altora,n-aveti fata de a.

cap^B-S
3rd March 2005, 13:13
mai Sorinl dar ceahlaul are fata de A dupa ce criterii? ca la voi cu o singura peluza si cu suporterii care mai de care mai cu trotilu in vene? nu vedeti ca ati fost in A atita timp si la nimeni nu pare rau ca ati cazut ce dreq mai bine ramine in B. Brigada Suprema 4EVER

sorinl
3rd March 2005, 14:17
vasluienilor,unde a-ti fost in ultimii 50 de ani? ca mari fotbalisti nu prea stiu sa fi iesit de la voi,afara de cioaca...

DRAGOS
3rd March 2005, 16:11
Wa "cap SEC"!!! ce tot te iei de publicul nemtean??? zi-mi si mie cati oameni sunt in galeria voastra si va zic eu daca aveti fata de A din punctul asta de vedere!!! in rest, oricum nu aveti fata de A!! :P

cap^B-S
6th March 2005, 12:43
mai dragos la noi la vaslui iti spun asa ca sa stii de acuma incolo se vine la peluza pe putin 6-700 de suporteri la fiecare meci acasa,iar in stadion vin pe putin 7000. iar ca sa stie si sorinl de la noi au plecat multi jucatorii valorosi ca FLOREA(Shaktior) BACIU(Steaua),MANEA(FCM-Bacau)SPIRIDON(FCM-Bacau) sunt doar putini din cei care au plecat afara si joaca. de la voi afost costel ilie,botez 2 betivanii. Brigada Suprema 4EVER

sorinl
6th March 2005, 13:35
mai dragos la noi la vaslui iti spun asa ca sa stii de acuma incolo se vine la peluza pe putin 6-700 de suporteri la fiecare meci acasa,iar in stadion vin pe putin 7000. iar ca sa stie si sorinl de la noi au plecat multi jucatorii valorosi ca FLOREA(Shaktior) BACIU(Steaua),MANEA(FCM-Bacau)SPIRIDON(FCM-Bacau) sunt doar putini din cei care au plecat afara si joaca. de la voi afost costel ilie,botez 2 betivanii. Brigada Suprema 4EVER


fotbalisti valorosi,ce sa mai discutam...hai sa-ti explic eu cine a iesit de la piatra. pentru ca presupun ca vezi fotbal cel mult de 5 ani,am sa incep cu cei mai noi:
adi iencsi,titular in nationala si campion cu rapid,actualmente la spartak moscova
angelo alistar,campion cu dinamo.
costel ilie,campion cu dinamo,selectionat si la nationala acum vreo trei ani.
in trecut-nu foarte indepartat:
simion mironas,care a jucat trei finale de cupa in tricoul bistritei,castigand una.
a evoluat si la dinamo si rapid,in anii 90
cristi atomulesei campion cu dinamo in 1991.
iulius nemteanu,locul doi in clasamentul golgeterilor in 1983 cand juca la poli iasi,si campion in 1984 cu dinamo.atunci in 7 meciuri a inscris 5 goluri dupa care s-a accidentat terminand sezonul.
vasile soiman,12 sezoane titular in echipa sc bacau pe postul de extrema dreapta,selectionat si in nationala atat de valentin stanescu cat si de mircea lucescu-daca stii cine sant
leon ivanov-stalpul apararii atat la ceahlaul cat si la bacau unde a evoluat cateva sezoane bune.
costica mia-portarul care l-a inlocuit pe narcis coman in poarta lui cs targoviste in anii 80.
destul?

cap^B-S
6th March 2005, 19:20
mai sorinlpai tu imi spui toti jucatorii care au plecat din piatra neamt? lasa astia care au vreo 100 de ani,zii pe astia care sunt acuma, care joaca nu pe cei care au fost mari juctorii.ok Brigada Suprema 4EVER

sorinl
7th March 2005, 12:01
mai sorinlpai tu imi spui toti jucatorii care au plecat din piatra neamt? lasa astia care au vreo 100 de ani,zii pe astia care sunt acuma, care joaca nu pe cei care au fost mari juctorii.ok Brigada Suprema 4EVER


domle,daca astia care au jucat in anii 90 -80 sant veterani de o suta de ani,nici nu mai am curaj sa ma refer la fratii nunweiller...
de curiozitate,tu crezi ca fotbalistul cel mai bun all time e mutu?

cap^B-S
7th March 2005, 19:32
mai prietene in primul rand nici nu imi place de mutu ca are un caracter infect. asa ca sa nu mai lungim treaba se va decide cine va promova la voi acasa si gata.OK cine va castiga va intra in A,nu?desigur ca fiecare va tine cu echipa favorita dar mai bine cine e mai bun sa castige .OK Brigada Suprema 4EVER

Klauss
10th March 2005, 13:49
Bai da ce valoare au jucatorii vostri de la Vaslui? Nu la voi la stadion la meciul cu Ceahlaul se oferea la statia de amplificare un butoi cu vin celui care va da gol? Voi vorbiti de trotil in vene? TREZITI-VA

Klauss
14th March 2005, 00:04
In primul rand despre arbitrajele aranjate de cuplul Porumboiu-Craciunescu nu are rost sa mai discutam.
In al doilea rand daca noi facem Moldova de ras uita-te mai bine in jurul tau. Cineva v-a numit pe forumul acesta TARANI. Este o jignire la adresa taranilor sa fie comparati cu voi.
Apropos: cum se descurca jucatorii vostri acum dupa ce au pierdut butoiul de vin in meciul de la Midia Navodari?????????????????

DRAGOS
14th March 2005, 18:28
Mai baieţi!!! Un lucru e clar: Rednic va face o brânză la Vaslui!!! Ca să aiba şi ăştia ce mânca că de băut le dă porumboiu din damingeană!!! :)

F|aViuS
17th March 2005, 11:09
ma sorinl nu te mai chinui degeaba cu asta!!!
el ne spune de manea si spiridon... mari tare...
lasa-l in prostia lui...

DRAGOS
17th March 2005, 18:11
lasa wa flavius!!! ca Manea e bun!!! n-ai ce zice; e un jucator de perspectiva!!!

dan-dan
26th March 2005, 17:00
Ce puii mei ati facut? :o:
Ceahlaul P.N. - F.C. Vaslui 0-1 :o: :headbang:

E naspa pt echipa voastra!
Dar asta e poate la anul o sa promovati ( asta daca nu pica POLI IASI) :ok:

narcisnicu
27th March 2005, 12:41
mai baieti uite ca sa jucat si meciul cel mult asteptat si am castigat.dar asta e treaba si imi bag p**a in gura celor din piatra si la cei din iasi desigur ca inca o data am dat o lectie de galerie la cei care ne tot sugeau atata de p**a.Brigada Suprema 4EVER

DRAGOS
7th April 2005, 15:19
:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: PORUMBOIU :degete: :degete: :degete: :degete: :degete:

DRAGOS
7th April 2005, 15:20
Cand o sa incetati si nu o sa mai cumparati arbitrii?????
Din momentul acela se va vedea cine e mai bun!!!!

baubau
31st August 2005, 09:44
Cred ca a inceput noul sezon in divizia B si ar fi bine sa discutam despre asta!!!

Dupa ce am triumfat in fata uneia dintre principalele rivale la promovare ,F.C. Brasov cu 3-0 dar cu un joc neconcludent,ne-am impotmolit ca deobicei sansele la Precizia Sacele cu o remiza alba,e acelasi Ceahlau care nu stie sa castige in deplasare iar cu atitudinea asta promovare e departe.

vlad1607
31st August 2005, 15:28
trebuie batut Bostonul pardon Botosaniul neaprat in etapa ce urmeaza.

tu26dor
6th September 2005, 22:37
bai fratilor, nu mai scrie nimeni aici?
sau chiar nu mai tine nimeni cu ceahlaul?
chiar eram curios sa mai aflu ceva noutati....
pacat, avem sansa sa vb. despre echipa noastra si nu profitam

Dark Horror
6th September 2005, 23:10
Pacat ca ramanetzi cu aia 10 ani in A.Daca il schimbatzi pe Pinalti poate veti promova din nou

sorinl
7th September 2005, 13:18
care e legatura?? pinalti e primar,teoretic n-are treaba cu fotbalul...
si oricum nu el joaca pe teren.
pe de alta parte,decat sa urcam si asa aratam ca vasluiul.... mai bine nu.

seby
3rd October 2005, 16:03
hai ca se poate sezonul asta... nu vin eu la meciuri si le castiga ceahlau` ;)
Good Luck1

Darkslowstar
3rd October 2005, 19:29
Pai atunci mai hai pe la stadion :D. Anul acesta promoveaza Steagu. Randul vostru vine dupa ce promoveaza si Forex la anul :D. Multa bafta atunci :ok:

KpaC
7th October 2005, 19:48
ha ha ha .. ce gluma buna .. nu o sa promovati nici voi nici aia de la forex :o

Mario Di Lazi
13th October 2005, 14:52
Nu stiu care dintre voi o sa promoveze, dar CSM -ul sigur o sa intalneasca o echipa dintre Ceahlaul si FC Brasov la baraj, pentru ca sanse la primul loc nu avem de Craiova care a castigat seria cu 5 puncte avans. Fac pariu.

ps. La Ceahlaul mai joaca Senis Feizula? Mi-a placut mult de el cand juca in Divizia A

baubau
29th November 2005, 18:57
Turul s-a terminat Ceahlul e pe locul 1 la 10 puncte distanta...e bine e rau?

de_kid
31st January 2006, 08:54
Un mic retush ar trebui facut , la pool-ul vorstru ar trebui adaugat de langa DA , NU si Nu stiu o alta optiune de raspuns si anume : Sper sa NU...poate nu v-ati dat seama dar nimeni nu va inghite...

starsteel
11th February 2006, 15:06
Promovati dar problema cea mare este ca veti reveni tot cu magariile voastre.

KpaC
12th February 2006, 17:23
taci ma sratsteel ca nu stii ce vorbesti :) ne vedem in toamna in a ;)

flavius89
13th February 2006, 15:28
Promovati dar problema cea mare este ca veti reveni tot cu magariile voastre.

o sa revenim, fii sigur!! da` nuj daca o sa ne intalnim ca otelul dupa cum se prezinta acum, la anu` o sa fie in b!
Ceahlaul NU mai face magarii de mult timp, de cand a cazut in 'B'! si nici nu o sa mai faca, pt ca presedinte este Crainiciuc

razvaldo
18th February 2006, 13:19
ba sigur ma?dar promiteti sa nu mai faceti magarii daca veniti in A?

lucirvr
26th February 2006, 22:10
o sa revenim, fii sigur!! da` nuj daca o sa ne intalnim ca otelul dupa cum se prezinta acum, la anu` o sa fie in b!
Ceahlaul NU mai face magarii de mult timp, de cand a cazut in 'B'! si nici nu o sa mai faca, pt ca presedinte este Crainiciuc

Ba baiete tu sigur ai vre-o alta echipa cu acelasi nume (probabil Cheahaliul II) pe care o iubesti de nu vezi ce blaturi ordinare face Ceahaliul in "B". Da-o in marea ei de viata si de vrajeala ca mam vazut de ce sunteti in stare la meciuri pe bune cu precizia si forex.Las ca vine 4 martie si va trece de figuri

seby
13th June 2006, 14:00
ba uite ca a promovat ceahlau ! tare nu ?

lolo_grupa_c
26th June 2006, 15:26
degeaba...va intoarceti inapoi in b......ceam sa rad..

^matrix^
26th June 2006, 19:26
nu mai visa,sigur o....l va juca in BBBBBBBBB..... O SINGURA IUBIRE FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT/hello /hello /hello