PDA

View Full Version : Declaratii din tabara adversa inainte si dupa meciuri



tchibos
13th November 2006, 19:37
Antrenorul Politehnicii, Ionuţ Popa:

„Parcă suntem blestemaţi“

Dacă, la finele meciului de Cupă, exuberanţa domnea în tabăra ieşeană, de data aceasta, sentimentul dominant era tristeţea şi îngrijorarea în ceea ce priveşte viitorul.

„Situaţia noastră este dificilă. În ultimele cinci etape, nu am putut alinia constant şase-şapte jucători pe i-aş fi vrut în primul unsprezece. Nu avem forţă în atac, se cunoaşte lipsa lui Miclea şi Bâlbă. În ultimul moment, l-am pierdut şi pe Toma, parcă am fi blestemaţi. Lotul este restrâns numeric, nu pot lansa în fiecare meci jucători de la echipa a doua“, s-a plâns antrenorul Politehnicii, Ionuţ Popa.

„Ştefan cel Mare“ a mai declarat că ar dorit ca Poli să piardă în Cupă, dar să câştige la Constanţa. „Era bine să luăm punctele în campionat. Cupa nu mă interesează, clubul nu poate susţine financiar lupta pe două fronturi. Felicit Farul pentru această victorie, dar rezultatul mi se pare nedrept, pentru că, cel puţin în prima repriză, noi am avut o mai bună posesie şi iniţiativă“, a spus Popa, adăugând că, la faza golurilor, au greşit şi fundaşii, nu numai portarul Pleşca.

Sorin MIHALACHE

Cuget Liber

tchibos
23rd November 2006, 11:21
„Avem un ascendent moral asupra Farului“

Iuliu Mureșan, președintele lui CFR Cluj, a declarat că ardelenii vin la Constanța „numai și numai cu dorința de a câștiga“.

„Avem și un ascendent moral asupra Farului. Gazdele au și probleme, care se reflectă în locul ocupat în clasament. Nu cunosc care sunt cauzele și nici nu mă interesează. Va fi un meci de mare luptă, pentru că ei, dacă mai pierd puncte acasă, intră într-o situație delicată. Pentru noi, punctele sunt și mai importante, pentru că ne dorim să terminăm cel puțin pe locul patru sau, de ce nu, chiar pe podium“, a precizat Mureșan, pe site-ul oficial al clubului. (M.B.)

tchibos
25th November 2006, 12:34
Cristiano Bergodi a venit să bată Farul

„Am venit la Constanța să câștig, bazându-mă pe valoarea jucătorilor mei și pe jocul echipei în ansamblu“, a declarat antrenorul echipei clujene, italianul Cristiano Bergodi. Acesta crede că meciul se anunță foarte greu pentru ambele formații.

„Farul Constanța este o echipă bună, care, chiar dacă și-a schimbat antrenorul, și-a păstrat în mare lotul de jucători de anul trecut. Noi venim după o partidă bună cu Poli Iași și acum e momentul să arătăm o continuitate a rezultatelor pozitive, pentru că e obligatoriu să rămânem cât mai sus în clasament, pe locul patru sau chiar trei la finalul anului“, a mai spus Bergodi. (M.B.)

danny del corco
26th November 2006, 08:25
Mare dreptate a avut italianul!

dorryn
27th November 2006, 04:22
sa-l ia dracu de broscar.a avut noroc.au avut o ocazie si au dat 2 goluri.noi am ratat doar si ni s-a refuzat penalty si am avut gol anulat.dar anulat pe merit asta sa recunoastem.

kerosene
29th March 2007, 18:43
Dorinel: „Meciul cu Farul nu e decisiv“

Antrenorul principal al lui FC Argeș, Dorinel Munteanu, a declarat că sunt șanse mici să poată juca contra Farului. Deși medicii i-au dat OK-ul să evolueze, iar ecografia arată că fisura musculară s-a sudat, „Nemțul“ resimte încă dureri la coapsa piciorului drept. „La Constanța, ne așteaptă un meci greu. Consider că nu e o partidă decisivă, dar fiecare eșec ne diminuează șansele de salvare. Chiar dacă pierdem, nu voi demisiona. Deși jucătorii au o lipsă totală de încredere în ei, după discuțiile de la Sinaia, sper să-și fi revenit“, a prefațat Dorinel partida cu Farul.

tchibos
29th March 2007, 22:54
imi pare rau rau pentru el, imi pare bine pentru noi :)

kerosene
2nd April 2007, 09:48
Patronul Argeșului a crăpat cu pumnul o ușă de la vestiare

Victoria scăpată printre degete parcă le-a luat mințile piteștenilor. După fluierul de final, jucătorii și antrenorii au protestat și au făcut circ pe teren, la arbitri. Tensiune și la vestiare, unde patronul Cornel Penescu a dat cu pumnul într-o ușă, crăpând-o, și a forțat să intre în cabina arbitrilor, împreună cu o altă persoană din anturajul Argeșului. Și Dorinel Munteanu a contestat arbitrajul, atât la vestiare, cât și la conferința de presă. „Au stricat jocul. Probabil că aceasta este valoarea lor. Am avut gol valabil în prima repriză. Din pricina arbitrilor, s-au creat și incidentele de după meci. Să se ia măsuri cu aceste arbitraje“, a spus Dorinel.

tchibos
2nd April 2007, 10:04
sa plateasca usa, ca are de unde si sa nu mai boceasca atat ca sunt penibili

kerosene
24th September 2007, 09:40
Poenaru spune că va folosi rezervele


Antrenorul Jiului, Gheorghe Poenaru, spune că la meciul cu Farul nu se va baza pe jucătorii care alcătuiesc de obicei primul 11, ci va trimite în teren aceeași formație pe care a folosit-o și în fazele anterioare ale Cupei României. Mai exact, va merge pe mâna rezer-velor, anunță site-ul onlinesport.ro.
„Bineînțeles că dorim să ne calificăm în turul următor al competiției, dar le voi da credit acelor jucători care au adus Jiul aici. Merită cu prisosință să evolueze în acest meci și cred că o vor face foarte bine. Am încredere în ei“, a declarat Poenaru.

FatFrumos
29th September 2007, 03:40
Si ce treaba au facut baietii ca ne-au scos :evil: