PDA

View Full Version : Care este cel mai promitator tanar jucator din Divizia A?



Rio
14th July 2003, 23:15
Sunt multi jucatori talentati in Romania dar putini ajung departe[/quote]

viole(n)t
14th July 2003, 23:31
Rio man, eshti fan al fotbalului englez sau doar itzi place moaca lui Ferdinand?

Pacala
15th July 2003, 01:17
Cei mai talentati sint Rada,Plesan,I.Stancu, Stoianof,Oprea,Cl.Tudor,Murgan,N.Popescu,Banica,Mo ti mustangii lui Sorin Cartu nu lista aia a ta . Nu glumesc deloc :happy

Albastreata
15th July 2003, 02:05
PLESAN ? :happy

Blue
15th July 2003, 02:10
Plesan chiar primul dupa mine. Intradevar se profileaza o generatzie de exceptzie la Craiova, au un tupeu nebun,copiii lui Sorin.Cei care deja au debutat au facut-o fara nici un fel de complex ,practic a fost o alta echipa in retur. Iar dupa ce au aratat cu Bordeaux, Marseille si Montellier este mai mult decat multzumitor.Avem practic 11 jucatori foarte tineri si de mare ,foarte mare perspectiva,de la portar la varf de atac.

inter
15th July 2003, 08:38
sa vezi ce bani scoate Dinel pe ei :( :(

Ayrton
15th July 2003, 10:26
Oare jucatori de 24 de ani precum Bratu sau Sanmartean mai pot fi numiti jucatori tineri? Eu zic ca in categoria asta ar trebui bagati numai jucatori sub 20 de ani, mai ales ca cei doi de care zic se pare ca nu vor mai apuca startul noului campionat intern...
Si daca tot au propus oltenii nostri de pe forum niste jucatori de la ei din echipa, sa propun si eu niste dinamovisti, pe langa Tamas si Zicu: Marica, Dragomir, portarul Vlad, Ilin.

reddog
15th July 2003, 11:00
Jucatori de perspectiva sunt :Tamas,Zicu,Marica,Mitea,,craiovenii de ziceati voi adineauri,Burca,Razvan Radu(de la Gloria),Grigorie,Grigore etc.(nu-mi mai vin acum in cap) Aaaaaa,da,si Brujan...

Cristi
15th July 2003, 11:08
Plesan chiar primul dupa mine. Intradevar se profileaza o generatzie de exceptzie la Craiova, au un tupeu nebun,copiii lui Sorin.Cei care deja au debutat au facut-o fara nici un fel de complex ,practic a fost o alta echipa in retur. Iar dupa ce au aratat cu Bordeaux, Marseille si Montellier este mai mult decat multzumitor.Avem practic 11 jucatori foarte tineri si de mare ,foarte mare perspectiva,de la portar la varf de atac.

Felicitarile mele pentru tinerii Craiovei!!! Inseamna ca voi o sa aveti din nou ce sa vindeti si Steaua, Dinamo, Rapid ce sa cumpere! Poate pleaca si cativa direct afara!

Ce va face sa credeti ca militianul Staicu /fu/ e mai bun ca militianul Netoiu /fu/ ? Scenariu apocaliptic: pleaca cu toata echipa la Rapid la anu' :drak:

PS Asta nu e un atac la adresa Craiovei... cum s-ar putea crede. Dar am trecut si eu prin euforia super-echipei care a fost apoi vanduta TOATA cat ai zice peste. Asa ca nu va exaltati ca mi-e ca iar plangeti peste foarte scurt timp... Va doresc sa nu treceti din nou prin asta, dar echipa voastra parca e blestemata in ultima vreme... sau doar lasata de izbeliste.

viole(n)t
15th July 2003, 11:41
Ash vrea sa trec in revista cateva din marile sperantze ale deceniului trecut:

Lutzu (mare talent, niciodata fotbalist)
D. Sherban (nici in divizia secunda spaniola nu s-a descurcat)
Roshu (semiratat, cand se va intoarce in Romania va constata ca e timpul sa se pensioneze)
C. Munteanu (mai traieshte?)
Narcis Raducanu (la asta i se spunea viitorul Hagi :D )
etc.

Daca ne uitam la romanii realizatzi peste hotare vom vedea ca totzi au avut o evolutzie constanta spre valoare, cu creshteri de la an la an. Ma refer aici la Chivu, Pancu, Codrea, Ganea, Contra, etc. Mai mult, niciunul dintre ei nu se anuntzau din copilarie ca fiind mari valori.

Exceptzie ar fi Adi Mutu, care inca de la inceput se anuntza de exceptzie.

P.S. Dintre cei nominalizatzi, Bratu mi se pare cel mai probabil sa faca performantza. Se ridica putzin peste nivelul de "pushti mingicar" (nivel la care se situeaza Pleshan shi compania).

Vadim
15th July 2003, 14:28
Si eu am votat cu Sanmartean. Este pe cale sa semneze la Panathinaikos, cel mai important transfer pana acum, dupa cel al lui Chivu.

Sorin
15th July 2003, 18:10
Inseamna ca voi o sa aveti din nou ce sa vindeti si Steaua, Dinamo, Rapid ce sa cumpere! Poate pleaca si cativa direct afara!
Noua politica a clubului este sa batem bucurestenii ,nu sa-i intarim. Cel putin asa va fi cat va ramane Sorin Cartu la echipa, dusmanul vostru.
Dupa aia se pot vinde afara pe bani grei ,de ce sa intarim echipele bucurestene care oricum n-au nici o valoare.


Ce va face sa credeti ca militianul Staicu e mai bun ca militianul Netoiu
Staicu macar nu rupe scaune prin groapa cateilor.



Scenariu apocaliptic: pleaca cu toata echipa la Rapid la anu'
Scenariu al normalitatii: dinamo si steaua desfiintate, Rapid pe 2 sau 3 iar Universitatea Craiova campioana.Aici e patria fotbalului , bucurestenii n-au nici macar simtul miscarii,artistic,n-au talent,har,spun-i cum vrei.



Asta nu e un atac la adresa Craiovei... cum s-ar putea crede. Dar am trecut si eu prin euforia super-echipei care a fost apoi vanduta TOATA cat ai zice peste. Asa ca nu va exaltati ca mi-e ca iar plangeti peste foarte scurt timp... .
esti dinamovist si plangi dupa Ciubotariu probabil.Dupa Mutu lasa-i pe pitesteni sa planga ,la voi a jucat doar extrem de putin. Situatia din acest moment la Craiova este calm, profesionista, e relativ bine.

ss_L'p
15th July 2003, 18:27
Sanmartean este unul dintre cei mai valorosi jucatori din Divizia A.....si merita multe voturi....da nu si de la mine!eu l-as vota pe Mitea!
despre Sanmartean se discuta foarte mult de ceva timp si eu cred ca depasit statutul de tanara sperantza!
si ma intreb acu....de ce nu apare si Mitea in acest chestionar...???
pt ca e de la Dinamo???!!!??? :? :? :?

ss_L'p
15th July 2003, 18:32
aaaaaaaaaaaa....si totusi a fost trecut Nesu...care nu shtiu daca a jucat mai mult de o repriza sezonul trecut!
but...what can I say....???vine de la viitoarea campioana!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Sorin
15th July 2003, 18:45
exagerezi acum, poate autorul chestionarului n-a fost prea inspirat, poate nu trebuia sa faca chestionarul stiind ca va lasa multe talente pe afara si poate va trece acolo jucatori mai putin talentati.Dupa mine Nesu e fotbalist datorita tataului sau dar nu va ajunge fotbalist niciodata.
Dar nici Mitea n-a facut nimic, a jucat doar citeva meciuri de campionat in care echipa n-a avut rezultate,n-a inscris, are doar niste articole comandate in doua ziare si un transfer care il va strivi. Nu te ambala de transferul lui Becali, asta e meseria lui dar Mitea m-as mira sa ajunga fotbalist.

EDMOND_
15th July 2003, 20:36
Din cate stiu eu Rada are deja o oferta de 800 000 de dolari , si totusi Staicu nu s-a grabit sa vanda ... Se pare ca politica clubului s-a modificat putin , jucatorii tineri sunt scosi la turnee puternice peste hotare ,unde sunt vazuti de impresari , iar transferurile vor fi facute la sume consistente , in strainatate... si nu la prima oferta venita...

Blue
16th July 2003, 01:07
Pana una alta, vad ca desi au tot mishunat impresarii din Frantza in jurul grupului de tineri ,au fost respinsi din start si asta e bine. E in interesel tuturor, ma refer la galerie si suporteri dar la Dinel staicu sau la Sorin cartu ca la craiova sa construim o echipa puternica sa lua titlul, sa jucam noi in champions League si sa vinde din cand in cand cite un jucator si ala numai in occident pe sume mari de bani.Decat sa fie vandutzi aproape pe degeaba la echipe de trei lulele din bucale care-i vand la randul lor prin ligi inferioare ,nici un castig,pentru nimeni. EU SINT ABSOLUT CONVINS CA PRIMA ECHIPA CARE VA SPARGE BLOCADA IN CARE SE AFLA ECHIPELE DIN CAMPIONATUL NOSTRU VA FI TOT UNIVERSITATEA CRAIOVA, DATORITA
TALENTULUI NATIV AL OLTENILOR, DATORITA TUPEULUI NATIV,DATORITA IN PRIMUL RAND A PUBLICULUI EXTRAORDINAR, DATORITA CALITATZILOR EXTRAORDINARE DE ANTRENOR ALE LUI SORIN CARTU(CRED CA NIMENI IN ROMANIA NU ARE OCHIUL LUI SORIN IN A DESCOPERI TALENTE, ESTE INEGALABIL IN ROMANIA),DATORITA AMBITZIEI LUI DINEL STAICU DE A IESI IN FATZA SI DATORITA TRADITZIEI DE FOTBAL ADEVARAT DE LA CRAIOVA.SA FIE CLAR

viole(n)t
16th July 2003, 08:03
Vad ca orice subiect se transforma pana la urma in Cantarea Romaniei... pardon Cantarea Olteniei!!

Asta in timp ce la natzionala sunt doar 2 olteni (Radoi shi Ilie)!

Pacala
16th July 2003, 09:00
Chiar asa sa fie ? :D

1Radoi

2Chivu cind a venit vorba la procesul etapei si a fost numit banatean a ras si a raspuns ca e cam greu sa fie banatean din doi parinti olteni ,tatal lui a jucat la Stiinta de acolo s-a transferat la Resita cand a venit Beldeanu

3Soava

4Rat

5Ad.Ilie

6Mutu e nascut in Pitesti si a invatat acolo fotbal dar are parintii olteni dupa propriile lui declaratii pe toate posturile tv

Deci 6 din cei 11 titulari au singele fierbinte de oltean ca de aia e cantarea Olteniei.Stiu ca pe unii ii dispera asta ,dar e adevarat si n-ai ce-i face :drak:

7 Filipescu(inlocuit in ultimul moment cu Miu)

8 Plesan,

9 Cl.Raducanu

9 din 20 ,daca mai era unul aveam jumatate din nationala. De 25 de ani Oltenia tot da nationalei macar 7,8 jucatori chiar daca nu intotdeauna au jucat la Universitatea Craiova. Asta e, ce sa-i faci? :D
Doar doi ziceai? :)

viole(n)t
16th July 2003, 09:22
Eu ma refeream la primul unsprezece, nu la aparitzii meteorice in natzionala, gen Pleshan shi "bloc-notes"

Imi place modul in care i-ai oltenizat pe Chivu shi pe Mutu. Hai sa fim serioshi!!!

In rest ai dreptate, tocmai m-am documentat: Soava, Rat si Filipescu (adica ce ai pus tu in plus fatza de mine) sunt olteni. Mea culpa. :thinkso:

Deci numarul total e 5.

P.S.: Daca ash vrea neapart sa fiu rau, te-ash intreba catzi sunt craioveni dintre cei enumeratzi. Sau te-ash mai intreba la care dintre aceshti jucatori a contribuit Shtiintza. Dar nu sunt rau astazi... deshi probabil ca vetzi reactziona "in corpore" totzi.

P.S.2: Shi daca ne permitetzi sa ne laudam shi noi: Codrea, Contra - timishoreni, Chivu, D. Munteanu - reshitzeni

Pacala
16th July 2003, 09:36
nici eu nu sint craiovean :) n-a zis nimeni ca sint ai Universitatii Craiova toti desi Rat,Plesan si Ad.Ilie au jucat la juniori la Stiinta iar Chivu, Soava si Plesan la seniori
pe Radoi si Cl.Raducanu ,Sorin Cartu i-a descoperit si i-a invatat fotbal cand era la Extensiv .
Universitatea Craiova ramane echipa de suflet a oltenilor de peste tot. Nu trebuie sa verifici asta ,nici aia cu oltenii aia nu trebuia s-o verifici.Daca esti fan fotbal trebuie sa stii pe dinafara :P rusine sa-ti fie :no: :)

Vorbeam de primul 11 in ultimele doua meciuri.Inainte de asta tot cam atatia erau sa stii. Tu nu poti sa-l treci pe Chivu daca el nu recunoaste ca e banatean si zice e ca e oltean pur singe. Spune si tu, sa te nasti in Resita deci in Banat si sa nu vrei sa recunosti ca esti banatean .Vai ce rusine :D cum se poate asa ceva. :nah:
Am si eu o intrebare pentru tine,daca nu-ti e cu banat :) Tu nu i-ai auzit chiar niciodata pe Chivu si pe Mutu la tv cand au spus asta? Ca au spus de multe ori, si anul asta si mai demult.Tu nu observi ca aia seamana cu noi
nu cu voi? :D

Timisoreanul
16th July 2003, 09:39
La noi nu cred ca mai exista la ora asta asa ceva. Cind vorbesti de un talent, acesta trebuie sa confirme, dupa parerea mea un campionat intreg, chiar doua, venind de la o echipa de tineret, sau de la o echipa dintr-o liga inferioara.
Ei, la noi apare un jucator are doua, trei meciuri bune, un eurogol, deja se si vorbeste la ce echipe pleaca sau chiar daca este un nou Hagi. La ora actuala nu stiu un tinar care sa fi avut un campionat complet constant bun si nu fabulos. :(

viole(n)t
16th July 2003, 09:48
Unitatea de masura e locul nashterii, Pacala.

Deci Chivu e banatzean, cu origini olteneshti. Asha e corect! /nope/ La fel shi Mutu.

P.S.: Mai ai putzin shi ii faci shi pe Adam shi Eva olteni. Shi de-aici restul...
Sau poate eshti ateu... shi in acest caz inventezi noua specie: "homo olteanus" :thinkso:

Hai ca glumeam! Nu mai pune la inima!

Pacala
16th July 2003, 09:58
nu mi-am pierdut nici o clipa zambetul dar sa stii ca gresesti. Daca ei cred si spun ceva nu poti sa negi tu. Poti sa ma contrazici pe mine dar pe ei n-ai cum
de fapt asta are mai putina relevanta.Aici se discuta despre tinere talente iar Universitatea Craiova are cu adevarat un grup mare de tineri foarte talentati
iar Oltenia produce fotbalisti pe banda rulanta.Apar ca ciupercile dupa ploaie aici e regiunea cea mai productiva,un adevarat izvor.Ajunse pana si Totoroanta la Marseille :D

Ayrton
16th July 2003, 10:00
desi Rat si Ad.Ilie au jucat la juniori la Stiinta

:D
Esti sigur? Suta-n suta? Sau doar scrii fara sa gandesti? Ca te faci de ras dandu-te drept cunoscator si laudandu-ti echipa...

Iar pe Mitea poate nu l-a trecut pentru ca nu mai e in campionatul intern ci la Ajax decamdata... Insa nici Sanamrtean nu trebuia trecut, ca s-a dus la Panatinaikos.

Pacala
16th July 2003, 10:06
daca tot ne-ai facut tu caracterizari ,hai sa va fac si eu una,in gluma .Daca te superi nu mai vorbesc cu tine :D
Homo banatanus este un tip blond-spalacit,si tras la fata ,probabil din cauza muncii excesive :D are nasul lung din care iese ceva fumuriu :D are idei stranii cum ca ar fi fruncea si nimeni n-ar mai fi ca el. Si asa si e ,dar cine o vrea sa fie asa :D

Exista si o subspecie a lui Homo banatanus, se numeste homo brutalus-bantanus ,acesta e de doua ori mai banatanus ca ceilalti si vrea
un portus, o republicus banatus minusculus-musculus :D nu mai pot sa scriu de ras ,mai incolo :D

Pacala
16th July 2003, 10:11
Esti sigur? Suta-n suta? Da, foarte sigur.
Rat e din Piatra -Olt, a jucat la juniorii Universitatii Craiova si putin la tineret. In urma unui scandal cand a plecat N.Zamfir de la tineretul craiovei, a plecat la scoala de fotbal a lui N.Dobrin si de aici a fost furat imediat de cei din Bucuresti

Despre Ad.Ilie nici nu mai incape discutie. El a ajuns la Electro pentru ca n-a acceptat sa mai joace un an la juniori, a vrut sa sara etapele.Poate bine a facut. Dar de plecat de la Electro la Steaua sa stii ca a fost o poveste urata si controversata atunci .

riva
16th July 2003, 10:56
s-a vazut ca Luci Sanmartean e piesa grea, a demonstrat-o si la nationala, desi nu a jucat numai un meci, numai vreo 25 de minute, dar a fost piesa de piesa, si daca va juca acolo unde se va transfera, daca va fi titular o sa vedeti ce-o sa faca si la nationala! dupa cum zicea regele, sau hagi .... sinmartean e al doilea platini! sa dea Dumnezeu sa aiba dreptate!

Timisoreanul
16th July 2003, 10:57
Mai Pacalici dar tu esti obsedat de-a dreptul de Banat si de banateni? Vad ca toata lumea a lasat-o mai moale dar tu stii una si buna, nu?
Daca chiar vrei sa-ti spun unul din pritenii mei cei mai buni este olten din Drobeta. Daca vrei iti fac si eu o caracterizare a oltenilor pentru ca am facut o facultate si am si lucrat vreo doi ani impreuna. :P

Sorin
16th July 2003, 11:23
Mai cimisorene, daca ii faci tu o caracterizare lui sau oltenilor ma apuc sa fac si eu caracterizari :drak:
Ei doi glumeau ,tu intrii prea serios :P
cum e mai bine,sa ne impacam sau sa ne zgandarim :naughty:
:D :bere:

Pacala
16th July 2003, 11:53
Mai Pacalici dar tu esti obsedat de-a dreptul de Banat si de banateni? Vad ca toata lumea a lasat-o mai moale dar tu stii una si buna, nu?
Daca chiar vrei sa-ti spun unul din pritenii mei cei mai buni este olten din Drobeta. Daca vrei iti fac si eu o caracterizare a oltenilor pentru ca am facut o facultate si am si lucrat vreo doi ani impreuna. :P

A fost o gluma ,mie imi sint simpatici foc timisorenii.Dar nu iese fum fara foc
:D daca ma intelegi 8) Cum sa ne critici tu daca ai prieten bun de tot un oltean. Violentul a facut o gluma ,eu am intors-o si atat.Pace si prietenie sub vasc :D
Poate tu vrei sa te certi :P
te superi prea usor :D

inter
16th July 2003, 12:00
timisorene, disputa asta absurda a inceput de la viole(n)t, el a aruncat piatra ......... :D :D :D ...........
asa ca mai bine sa incheiem frecusurile amicale intre noi si sa ne ocupam de "prieteni" :drak: :drak: :drak:

DRAGOS
16th July 2003, 13:11
Păcat că din chestionar nu face parte Burdujan de la Ceahlăul. Are 19-20 de ani și a demonstrat deja că va fi un mare jucător. Sau măcar Brujan de apărea..... :( Pe când ia uite că apar Niculae și Cristea. Vai de capul lor!!!!! /nope/ :( Bratu și Sânmărtean deja au depășit capitolul de tinere speranțe. Eu l-aș vota pe Neșu sau pe Zicu, poate și pe Tamaș.

Timisoreanul
16th July 2003, 13:17
Mai baieti nu am chef nici de cearta si nici nu ma supar prea usor, ba chiar din contra, poti sa te uiti pe aici pe forum sa vezi ca nu am intrat pina acum in polemici cu voi si nici nu am jignit la modul la care il fac unii dintre voi. Dar daca mai continuati cu jignirile ma vad nevoit sa intru in "joc" si sincer nu-mi place.
Vio, termina si tu, sa incheiem odata si sa nu uitam ca avem un "dusman" :thinkso: comun.

deep purple
16th July 2003, 18:01
Un permanent butoi cu pulbere... :D

deep purple
16th July 2003, 18:02
Who-ha, merge edit

Sorin
16th July 2003, 18:55
:thinking: poti folosi butonul edit pt modificari :D
:P

Rio
16th July 2003, 19:11
Dragos, ai dreptate in legatura cu faptul ca nu am mai pus in chestionar si alti fotbalisti care meritau (ex:Plesan, Burdujan).E greseala mea.
Dar nu poti spune ca Sanmartean sau Bratu au confirmat. Sanmartean abia aku s-a transferat in strainatate si nu a jucat la Panathinaikos si Bratu inca nu joaca la o ekipa din afara. Un jucator care nu mai e la stadiul de speranta e acela care joaca la o ekipa din strainatate si o face bine si e constant.Exemplul cel mai elocvent fiind Chivu si poate Mutu(!atentie am zis poate).
De Niculae spui ca n-are ce cauta in chestionar dar te rog adu-ti aminte de supercupa Dinamo-Rapid si de multe meciuri jucate in campionat.
Despre Cristea pot spune ca antrenorul care l-a bagat in lotul principal al Bacaului la varsta de numai 15 ani nu cred ca e nebun.

viole(n)t
16th July 2003, 23:44
Am shtiut eu ca pot conta pe voi. Sa strigam catalogul: Pacala ... prezent, Inter - prezent, Sorin ... prezent, Blue...intarzie putzin, Gerson, Netscape shi Albastreata - absentzi nemotivatzi.

Vad ca sunt vazut in continuare ca "mar al discordiei". Putzina ratziune fratzilor!!! Ziceam shi eu doar ca atzi exagerat nitzel cu "manjii lui Cartzu". Prea i-atzi ridicat in slavi! Statzi sa confirme. Mai are Pleshan pana la Balaci...

Altceva vroiam sa va zic. Problema voastra nu e daca exista sau nu talente in Oltenia. Slava Domnului, exista! Your problem este ca in ultima vreme furnizatzi materie prima la mitici "en-gros". :( Shi mai o remarca: atzi observat ca oltenii plecatzi in strainatate "via Bucureshti" sunt nishte ratatzi pe cand cei plecatzi direct din Craiova au reushit una-alta (Chivu, Popescu, etc.). Asta ca un compliment de impacare... :thinkso:

P.S.1: Ca sa-l citez pe inter, din partea mea n-a fost decat un "frecush amical"... deshi sunt conshtient ca cu greu ma mai putetzi vedea ca pe un amic. Ma rog... shi prea multa pasiune strica uneori.

P.S.2.: Pacala, faina replica!!!! :D :D :D :D Ma gandesc chiar sa-mi schimb nick-ul in homo brutallus-banatanus, :thinkso: ; mi-e frica totushi sa nu se intzeleaga ca sunt "homo" shi sa fiu curtat pe aici :D , mai ales ca sunt, vorba ta, "de doua ori mai banatanus decat altii"

Ash da-o shi io la intors, dar nu-mi vine "replicus" la ora asta. Poate maine vin shi eu cu ceva "neanderthalian". :thinkso:

Blue
17th July 2003, 02:51
nu mai zic nimic ca-ti zisera altzii inainte daca-ti mai zic si eu.... :D :D :D

m-ai dezamagit rau de tot azi, ce fel de microbist esti tu cu atatea lacune? :D :D :D

Auzi, sa-l rogi pe Chivu sa zica si el, macar o data in viatza, ce e banatzean doar e nascut la Resitza :D :D :D.

mesajul meu despre generatzia tanara de la Craiova l-ai interpretat cu reacredintza :( da' acum intzeleg de ce "dai tu cu pietre" si pe urma te miri ca le primesti inapoi :D :D :D

viole(n)t
17th July 2003, 08:49
Am promis ca te las in pace, dar cum mi te-ai adresat, am sa-tzi raspund... shi atat.


m-ai dezamagit rau de tot azi, ce fel de microbist esti tu cu atatea lacune?

Asta e, am shi eu lacunele mele. Omul cat traieshte invatza. Nu mi-e rushine sa-mi recunosc greshelile (spre deosebire de altzii).


Auzi, sa-l rogi pe Chivu sa zica si el, macar o data in viatza, ce e banatzean doar e nascut la Resitza

Poate e o noua lacuna de-a mea, nu exclud, dar nu l-am auzit pe Chivu spunand vreodata ca el e oltean. Cu toate astea repet, unitatea de masura e locul nashterii.


mesajul meu despre generatzia tanara de la Craiova l-ai interpretat cu reacredintza

Nu ma refeream numai la mesajul tau, ci la toate. Mi s-a parut shi imi mentzin parerea ca sunt in spiritul Cantarii Romaniei. O critica nu este neaparat un atac, shi nicidecum o jignire.
Cat despre tinerii Craiovei, cred ca, cel putzin voi, ii supraevaluatzi deocamdata. Atzi vazut ieri: Nimes (div3 FRA - locul 13) - Craiova 3-2.


da' acum intzeleg de ce "dai tu cu pietre" si pe urma te miri ca le primesti inapoi

Fii mai explicit.

Gerson
17th July 2003, 09:24
Cu toate astea repet, unitatea de masura e locul nashterii.

dupa unitatea ta de masura, inseamna ca daca parintii tai plecau intr-o vizita de lucru in China si tu te nasteai acolo ,acum te consideram toti chinez :) Chinezul din Timisoara.
Tot dupa logica ta, inseamna ca evreii n-au existat pana n-a aparut statul Israel :o


Nu ma refeream numai la mesajul tau, ci la toate. Mi s-a parut shi imi mentzin parerea ca sunt in spiritul Cantarii Romaniei. O critica nu este neaparat un atac, shi nicidecum o jignire.
Cat despre tinerii Craiovei, cred ca, cel putzin voi, ii supraevaluatzi deocamdata. Atzi vazut ieri: Nimes (div3 FRA - locul 13) - Craiova 3-2.

Tocamai tu zici de cantare, tu ala care ai scos ochii la toata lumea cu paradisul vostru nemaivazut si nemaiauzit pe planeta asta.
Nu stiu de ce comentezi tocmai tu,tinand cont de antecedente. Repede sarisi cu rezultatul ala.Judeci un meci jucat cu rezervele cand toti erau bulversati de decesul lui Deselnicu dar uiti de cele trei meciuri bune anterioare cu echipe de top .Nu cred ca e drept sa judeci tu care nici nu-i stii pe jucatorii de la Craiova.Tu nu-i sti pe aia de la nationala.
Nu cred ca a judecat vreun craiovean valoarea jucatorilor vostri sau meciurile voastre amicale.Nici nu m-a interesat in ce turneu ati plecat sau ce meciuri ati jucat voi.Habar n-am pe unde ati fost si ce-ati facut.
Dar tie ti se permite ca n-avem ce-ti cere.Macar sa ne fi scutit sapatamana asta dupa necazul cu nea Petrica.
Ce rasa oi mai fi si tu nu stiu ,ca ai suflet de cuc :(

viole(n)t
17th July 2003, 09:47
dupa unitatea ta de masura, inseamna ca daca parintii tai plecau intr-o vizita de lucru in China si tu te nasteai acolo ,acum te consideram toti chinez Chinezul din Timisoara.

/nope/ Asta ar fi un caz extrem.
Dar dupa logica voastra ce-ar insemna? Ca shi stranepotzii lui Chivu tot olteni sa fie?


Tocamai tu zici de cantare, tu ala care ai scos ochii la toata lumea cu paradisul vostru nemaivazut si nemaiauzit pe planeta asta.


?????? :? :? :? :? :? De unde shi pana unde?


Nu stiu de ce comentezi tocmai tu,tinand cont de antecedente.

:? :? :?


Judeci un meci jucat cu rezervele cand toti erau bulversati de decesul lui Deselnicu dar uiti de cele trei meciuri bune anterioare cu echipe de top

Pai tocmai pentru ca rezervele alea au fost ridicate in slavi de voi!!! Dar nu ma deranjeaza! Jucatzi cu ce vretzi! Eu doar atrageam atentzia ca atzi luat-o pe ulei putzin...
Treaba cu bulversatzii iarashi e o scuza de doi lei...


Nu cred ca e drept sa judeci tu care nici nu-i stii pe jucatorii de la Craiova.Tu nu-i sti pe aia de la nationala.

Nici n-am avut pretentzia asta. Deshi pe unii dintre ei ii cunosc inainte sa fi auzit voi de ei... :yeah: . Pe Moti de exemplu.


Nu cred ca a judecat vreun craiovean valoarea jucatorilor vostri sau meciurile voastre amicale...

In schimb v-a interesat AEK-ul, de ce s-a mutat la Timishoara, s.a.m.d.
Tu vezi paiul din ochiul altuia shi nu vezi barna din okiul tau.


Dar tie ti se permite ca n-avem ce-ti cere.Macar sa ne fi scutit sapatamana asta dupa necazul cu nea Petrica.
Ce rasa oi mai fi si tu nu stiu ,ca ai suflet de cuc

Pai nu ai citit ce a scris Pacala de rasa mea? Homo brutallus-banatanus, "de 2 ori mai banatanus decat altzii".

O spun pt a mia oara: N-am nimik cu voi, dar de tacut nu tac.

Ayrton
17th July 2003, 10:09
Ba da sunteti culmea... Iar o luati pe langa subiect la greu... si apoi va plangeti ca va inchide moderatorul threadul...

Gerson
17th July 2003, 10:19
stai cuminte, daca ala spune ca nu e banatean...


?????? :? :? :? :? :? De unde shi pana unde?
:? :? :?
daca te miri inseamna ca nu esti constient de faptele tale,ai starnit prea multe discutii cu replicile tale ridicole


Pai tocmai pentru ca rezervele alea au fost ridicate in slavi de voi!!! Eu doar atrageam atentzia ca atzi luat-o pe ulei putzin... stii cumva care a fost echipa care a jucat? daca nu, numai comenta ca o precupeata


Treaba cu bulversatzii iarashi e o scuza de doi lei... replica de neom


In schimb v-a interesat AEK-ul, de ce s-a mutat la Timishoara, s.a.m.d.Tu vezi paiul din ochiul altuia shi nu vezi barna din okiul tau.
Atunci ai intrebat, ti s-a raspuns. Barna e la voi , adusa de Dobos


N-am nimik cu voi, dar de tacut nu tac
:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:
/fu/

viole(n)t
17th July 2003, 10:42
Precum spuneam, daca am ceva de zis - zic.

Reactzia voastra ma lasa rece, atata timp cat e iratzionala (ca shi in cazul tau).

viole(n)t
17th July 2003, 12:58
Albert Camus:

Don't believe your friends when they ask you to be honest with them. All they really want is to be maintained in the good opinion they have of themselves.

Albastreata
17th July 2003, 13:53
Poate e o noua lacuna de-a mea, nu exclud, dar nu l-am auzit pe Chivu spunand vreodata ca el e oltean. Cu toate astea repet, unitatea de masura e locul nashterii.


Ca sa vezi... daca la mine in acte locul nasterii e Timisoara, jud. Timis si am plecat de acolo inainte de a face un an... ce zici, sunt banatean?

viole(n)t
17th July 2003, 14:23
Bine, Albastreata, e oltean get-beget Chivu. Asta vroiai sa auzi?

Pacala
17th July 2003, 18:39
Albert Camus:
Don't believe your friends when they ask you to be honest with them. All they really want is to be maintained in the good opinion they have of themselves.

:thinking: acum fii sincer cu mine si raspunde. :D
Care crezi ca e cea mai tare galerie,noi sau voi? :D

seby
17th July 2003, 19:45
Parcă era vorba de tinere speranțe.
Cei mai promițători tineri jucători: Bratu, Rădoi și Burdujan.

Sorin
17th July 2003, 20:00
Parcă era vorba de tinere speranțe.
Cei mai promițători tineri jucători: Bratu, Rădoi și Burdujan.
niciunul din cei trei nu se incadreaza in aceasta categorie
Radoi e certitudine la fel si Bratu care are 24 ani poate juca mai bine.Cei doi au calitati multe.
Burdujan n-are legatura cu fotbalul,nu va fi fotbalist mare niciodata.

seby
17th July 2003, 20:35
Poate ai dreptate cu Rădoi și Bratu, dar cu Burdujan ce ai?
L-ai văzut jucând?

Sorin
17th July 2003, 20:40
vorbeai de Burdujan. L-am vazut in doua meciuri la tv si o data pe Central la Craiova. Nu l-am remarcat prin nimic. Care e dupa tine calitatea lui? In afara de tinerete.

viole(n)t
17th July 2003, 23:01
Pacala, e periculoasa intrebarea.

Prefer sa-tzi dau un raspuns detaliat.

Probabil ca, de-a lungul istoriei, publicul de Craiova a fost superior, ajutat shi de performantzele net superioare ale Universitatzii.

Daca e sa vorbim strict de galerii, aici lucrurile sunt mai complicate. Imi mentzin parerea ca fenomenul ultras s-a nascut la Timishoara, in perioada 94-96. Atunci C.V.U.C.S. a realizat primele coregrafii din tzara. Daca vrei dovezi uite aici: http://romanianultras.tifonet.it/photos/poli.htm
Pe primele doua randuri sunt poze din acea perioada. Cinstit vorbind, la acea data nimeni nu a realizat asha ceva.

A urmat retrogradarea in divizia B shi timp de 5 sezoane principalul merit al nostru a fost mentzinerea nucleului. Pentru perioada aia, voi atzi fost mai tari, nici nu se pune problema.

Daca judecam in ultimul sezon, aici cred sincer ca a fost anul Timishoarei. Shi n-am zis-o doar eu. Au scris majoritatea reporterilor centrali care au venit la Poli. Au declarat shi totzi jucatorii (chiar shi cei care in trecut au evoluat la Shtiintza - Buia, Silvashan...). Zece din 15 antrenori au inceput conferintza de presa cu fraze de genul "sunt impresionat de atmosfera din tribune", etc.

Este raspunsul meu sincer. Eshti liber sa te indoieshti de lucrul asta, dar e greu de stabilit unde e subiectivism, la mine sau la tine. Probabil ca un judecator neutru ar decide mai bine aici.

Sorin
18th July 2003, 00:05
Ce frumos era daca dadeai raspunsul asta la inceput in loc sa scrii de mingi de pingpong si 23 august :ciocan: de 80 de ani de invazie, sa vina apoi si deep :shit: sa spuna neadevaruri groaznice. Asa trebuia sa decurga dialogul de la inceput si sper ca in nota asta vom vorbi toti de acum inainte. Noi asa incepuseram, dand adrese cu poze de-ale noastre. Voi veneati cu poze de la voi, ce frumoase sint :ok:
Normal ca si unii si altii am fi fost si sintem subiectivi.
Comparam pozele, comentam pe seama lor, rememoram momente de gratie ale galeriilor noastre in timp .
Noi asa incepuseram discutiile,laudandu-ne pe noi, fara sa va criticam pe voi si s-au dat din partea noastra nu mai putin de 8 adrese in care sint si poze.
Ati dus discutiile pe un drum gresit dar vad ca ai inteles intr-un tarziu.
Sper ca de acum incolo in nota asta sa decurga discutiile. :happy
Asa e bine :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Albastreata
18th July 2003, 04:29
Bine, Albastreata, e oltean get-beget Chivu. Asta vroiai sa auzi?
... adica puteai fi mai precis cat la suta suntem banateni si cat la suta olteni :D (Chivu, eu, etc...)

viole(n)t
18th July 2003, 09:02
Ce frumos era daca dadeai raspunsul asta la inceput in loc sa scrii de mingi de pingpong si 23 august de 80 de ani de invazie, sa vina apoi si deep sa spuna neadevaruri groaznice.

Nu caut scuze, dar chestia cu mingile de ping pong nu era adresata galeriei craiovene. Potzi sa verifici.

Cat despre 23 august, era o metafora pentru ce se intampla in tribune inainte de revolutzie. Nu numai la Craiova, ci shi la Timishoara shi in restul tzarii. Adica vroiam sa zic adunari po****re fara o organizare minutzioasa (apropo de asta, am auzit ca acum avetzi un nucleu excelent organizat).

La chestia cu 80 de ani, mi-am cerut scuze. Pentru exprimare. Nu consider ca am spus un neadevar.

In ceea ce-l priveshte pe Deep, cu el atzi fost foarte nedreptzi. Omul asta chiar a purtat un dialog pertinent shi civilizat cu voi. Idem Timishoreanul shi Azur89.

riva
18th July 2003, 13:21
aiaiaiaiaii, asa ceva nu am vazut ... care a fost subiectul de conversatie initial, si la ce fel si ce subiecte de conversatie s-a ajuns! pacat ka administratorii nu iau masuri in acest sens

Ayrton
18th July 2003, 13:25
Exact ce am zis si eu...
Au unii niste probleme ce-i framanta permanent si nu pot sa posteze on-topic, fara sa-si mai expuna obsesiile...

Blue
19th July 2003, 03:03
ayrtonule, tocmai voiam sa zic ca ai o adevarata obsesie cu topicele astea :D :D :D nu cumva sa se spuna ceva pe langa subiect :nah:

Stai asa sa-ti spun eu ceva ce-ti place tzie mult
dinamo, desfiintzarea!!!!!!! :D :D :D

rulez
25th July 2003, 14:52
cine este A.cristescu?
oricum nu aia de acolo sunt la fel de talentati ca plesan si altii de la craiova :happy :yeah:

riva
25th July 2003, 15:06
auleu!!! a mai dat un oltean de forumul asta ....

zamolxe
29th July 2003, 21:51
Cel mai bun din campionat este Florin Bratu

07Ex
31st July 2003, 19:31
aiaiaiaiaii, asa ceva nu am vazut ... care a fost subiectul de conversatie initial, si la ce fel si ce subiecte de conversatie s-a ajuns! pacat ka administratorii nu iau masuri in acest sens

Ca bine zici riva!!!

Cat despre subiectul initial cred ca trebuia sa includeti macar un jucatori de la Sportul Studentesc. Sunt toti tineri iar cativa din ei chiar destul de talentati. Dinita a dat goluri in nestire anul trecut desi a jucat la o echipa care a retrogradat iar acum vad ca s-a transferat la Steaua. Bucur e de asemenea talentat si poate nu intr-un an sau doi dar in 5 ani sunt sigur ca va ajunge ceva de el.

Ioca10
19th February 2006, 16:13
Mihaitza Nesu mi se pare extrem de talentat si tzinand cont de faptul ca joaca la Steaua nu mai este o promisune cred ca este o certitudine;)

One-Man Show
19th February 2006, 16:19
cu poll-u ala ce ai vrut sa faci ? :o: Neshu va ajunge un mare jukator...vreau sa-i vad la treaba shi pe ceilalti jukatori tineri ai Stelei...Marius Constantin se misca bine,sunt curios sa-l vad pe Izvoreanu...cam atat de la noi...ca roamanii care joak afara...mitea mare talent da' sa-si vada de fotbal nu de bambici shi manelisti,Marica este indolent din cale afara,inca ashtept sa confirme Keseru,nush care mai e situatia aluia imprumutat de Boloni la rennes(da' poa' sa fie oricat de bun ca nu are boloni tupeu sa-l bage in situatia in care se afla aku'),Hutan ash vrea sa-l vad la o echipa de fotbal(nu la moldoveni) shi Cocis a dem la nat ca e un juk de valoare da' aceeasi problema ca la Hutan...

100%rapidist
19th February 2006, 16:20
Ala da cu stangu in dreptu !!!D.Niculae este un tanar foarte promitator si daca te uiti cate goluri o dat D.Niculae pentru Rapid nai mai zice ca Nesu e un tanar talentat!!!!

Ioca10
19th February 2006, 16:23
@ one-man show; poll-ul nu e factut de mine asa ca numa bine,eu doar am votat ;) si asta a fost parerea mea:)

Sergio
20th February 2006, 00:18
pollul e foarte vechi si probabil ca s-a ramolit de tot... :D

Sauron
20th February 2006, 10:44
Balba de la Iasi :P

Mario Di Lazi
20th February 2006, 10:52
Pulhac de la Dinamo.

stefanm14
20th February 2006, 11:08
Maaai ce poll e asta ? :D Eu votez Michael Schumacher :D

desdemona
20th February 2006, 11:22
eu votez cu "este un abuz" :D Sau sa votez "nu"? :D Ar fi de luat in calcul si "administratia centrala"... Ma mai gandesc, revin dupa o analiza completa a situatiei. :happy

stefanm14
20th February 2006, 11:24
@desdemona nu cred ca ai ales varianta corecta. Parintii sunt mey promitatori :D

desdemona
20th February 2006, 11:28
Ma gandeam si la ei, recunosc. :D Stai ca inca nu am votat, mai am vreme sa nimeresc raspunsul "corect" :D

Darkslowstar
20th February 2006, 11:31
Eu votez cu societatea, e mereu tanara :D

stefanm14
20th February 2006, 12:17
Si eu insumi e o varianta demna de luat in calcul :D

Apropo, ce sunt asa de multe da si nu ? Care esti ma balbait :D

Darkslowstar
20th February 2006, 12:22
Probabil au fost comsate mai multe threaduri, fiecare cu poll-ul lui si de aia a venit napasta :D

Cneazul
21st February 2006, 17:57
avem multi jucatori tineri de valoare . oricum , cel mai bun jucator din campionat este Buga . cel mai bun tanar jucator este vasilache