PDA

View Full Version : ETAPA 16: "U" Craiova - Gloria Bistrita 1-2



delaoltenia
14th November 2010, 22:01
Sambata,20-11-2010.
Ora 19:00,GSP TV.

Lordul
15th November 2010, 17:51
1 solist...3-1 pentru olteni...dar trebuie sa aiba grija la Coroian si la Moraes

Sezione
15th November 2010, 20:42
1 solist...3-1 pentru olteni...dar trebuie sa aiba grija la Coroian si la Moraes

Cum se face ca nu mai sintem victime sigure la orice meci mai Rossi di sub Chietrishika ??? Sa inteleg ca dupa ce am jucat cu dinamo 2 meciuri si n-am pierdut ne-a crescut cota ?? :no:

Si uite asa..inshet inshet ramine VILLARREAL singurul frustrat de serviciu :)))

Meciul e mai greu decit se asteapta multa lume...dar daca inscriem primii castigam sigur.

delaoltenia
16th November 2010, 12:12
1 solist

Ferko
16th November 2010, 13:12
Cine inscrie primul castiga. Probabil Bistrita.

dextercioby
17th November 2010, 00:08
E cazul sa mai cistigam si noi pe teren propriu. Degeaba vin baietii la stadion, daca noi tot o luam in freza.

Leo
18th November 2010, 12:44
Egal.
Deveniti experti in egaluri. :D

livache67
19th November 2010, 16:57
Egal.
Deveniti experti in egaluri. :D

Ai vrea tu! 1 SOLIST CLAR.

St3phano
19th November 2010, 17:29
daca nu castiga craiovistii, iese nasoala treaba.

whiteLion
20th November 2010, 00:52
din experienta meciurilor cu Bistrita vom avea un meci greu, cu o echipa care va practica antifotbal, ..... ne trebuie 3 puncte!

Denis
20th November 2010, 08:13
Meciul zilei, si e meci de 1x. Totusi cred ca Gloria va inregistra a 3a infrangere consecutiva, iar gluma se ingroasa pentru Gloria. Oricum Gloria nu va retrograda; dupa pauza de iarna se va ridica din nou pana pe locul 7 sau 8. Va fi o partida frumoasa cu multi jucatori talentati.

Fratii Costea vs. Fratii Moraes - :cool:

Omul cheie al Craiovei: M.Costea
Omul cheie al Bistritei: J.Moraes

Farmecul Vietii
20th November 2010, 11:22
Meciul zilei, si e meci de 1x. Totusi cred ca Gloria va inregistra a 3a infrangere consecutiva, iar gluma se ingroasa pentru Gloria. Oricum Gloria nu va retrograda; dupa pauza de iarna se va ridica din nou pana pe locul 7 sau 8. Va fi o partida frumoasa cu multi jucatori talentati.

Fratii Costea vs. Fratii Moraes - :cool:

Omul cheie al Craiovei: M.Costea
Omul cheie al Bistritei: J.Moraes

hahaha,cred ca ai incurcat M-ul de la Costea cu F-ul.M-ul n-are cum sa fie"cheie" in nici o echipa,poate in divizia B,dar e un poate foarte mare.F-ul e cu o clasa peste,chiar si dupa o pauza mare s-a vazut clasa pe dynamo,in schimb M-ul se zbate intr-o mediocritate crasa,pentru ca un joc de posesie ca al Craiovei nu i se potriveste,el fiind jucator de contre si pentru ca ,sa fim seriosi,n-are valoare.
Meci greu pentru oltenasi,fara Gargara si Prepe la mijloc e groasa,dar mai e un Ologu,mai e un Wobay,si-a revenit si Cioara,ar fi de ajuns pentru o victorie smulsa cu forcepsul...vad un 1-0,2-1 suferind,insa nici un 0-0 frustrant nu e exclus,insa mai putin probabil.

Denis
20th November 2010, 11:45
Inafara de faza golului Florin a aratat ca inca mai este ruginit. Ramane in continuare un mare talent, dar trebuie REslefuit dupa pauza luata. Am observat ca el inca mai are o retinere in a intra decisiv, si deseori ajunge al doilea la minge desi este printre cei mai rapizi fotbalisti din Liga 1. Si iti spun cu siguranta ca subestimezi talentul lui Mihai. A crescut mult in ultima vreme, joaca mult mai matur, ii ies si centrarile, stie sa recupereze acolo in zonele periculoase... Sunt sigur ca va creste intr-un fotbalist mare daca nu va deveni un increzut.

Un fotbalist cand se accidenteaza se accidenteaza defapt in 2 locuri. Accidentarea fizica (la os, tendon, etc.) iar a doua este cea psihica. Florin este refacut complet din punct de vedere fizic dar inca ii este teama sa joace la capacitate maxima pentru a nu se accidenta din nou (desi genunchiul este complet refacut). Ca sa intelegi cel mai bine trebuie sa treci prin asta.

Cand eram mic si m-am inscris la fotbal prima oara am fost portar, dupa care mi-am rupt mana stanga. Deatunci n-am mai plonjat niciodata pe partea stanga, si inca mai am probleme in a intra prin alunecare pe partea stanga sau a face o foarfeca pe aceeasi parte.

Iar ca sa inchei, 2-1 pentru Craiova, daca nu va prinde J.Moraes o zi buna sa dea un hattrick.

aLLiin
20th November 2010, 12:46
Atentie la acest meci..bistrita se va inchide ermetic in aparare...iar craiova va ataca, condusa de public...iar bistritenii pot puncta pe contratac...daca la pauza va fi 0-0 prevad un deja clasic 0-1...sper sa ma insel!

Grinco
20th November 2010, 18:29
Am pus 1 la pariuri. Hai oltenii:D

nickle 01
20th November 2010, 18:59
Bistrita simte ca se apropie incet ziua cand va juca la matineu cum se spune,deci meci greu pt. Craiova ! meci deschis oricarui rezultat!

Vandam
20th November 2010, 19:29
Am mai vazut "filmul"l asta la Craiova - Otelul. Chiar imi pare rau pentru olteni. :(

whiteLion
20th November 2010, 19:33
s-a schimbat scenariul

TaciAcolo
20th November 2010, 19:47
2-1 pt bistrita ..penala aparare pt craioveni

whiteLion
20th November 2010, 19:51
Ce meci!!!!

Vandam
20th November 2010, 19:53
s-a schimbat scenariul

S-a schimbat insa nu cu mult.

Sorin Blaj
20th November 2010, 19:53
Sper sa revenim dupa pauza.

Roddicted
20th November 2010, 19:55
iar a inceput Moraes sa dea goluri.Iar ii ridica tata Jean pretul la 2 milioane :happy

Sorin Blaj
20th November 2010, 19:55
Cel putin doua. :)

TaciAcolo
20th November 2010, 20:02
e chiar bun cand joaca singur in atacu bistritei.. 2 ocazii 2 goluri sut perfect al coltu lung..... piturca rata 10/10 de acolo

ceva imi zice ca mai da 1 la fel:D

Sorin Blaj
20th November 2010, 20:06
Esti rau. Da si Piturca un gol din 10 de acolo. :)

Lordul
20th November 2010, 20:14
2 boabe marca Junior Moraes

delaparis
20th November 2010, 20:52
nu se mai vede nimic :)

El Pistolero
20th November 2010, 20:55
3 infrangeri acasa cu Pitzi.Sunteti pe drumul cel bun.:D

Lordul
20th November 2010, 21:03
nu-i mai iese ca la barbut

atdi
20th November 2010, 21:09
dupa meciul asta sper ca Stanca sa treaca pe tusa. Golul 2 a fost al lui.

Cipri
20th November 2010, 21:11
Avem destule petarde in echipa . Trebuie sa dispara cat mai repede .

YoNuTzz
20th November 2010, 21:16
uups...iar a pierdut piti acasa...

MMihnea
20th November 2010, 21:20
dupa meciul asta sper ca Stanca sa treaca pe tusa. Golul 2 a fost al lui.

nu ... a fost a intregii aparari...
portarul e un simplu jucator, nu e inger sa te salveze

TheIceMan
20th November 2010, 21:29
Craiova asta-i campioana ratarilor :(

Hingherul
20th November 2010, 21:35
misto :D

TenisFan
20th November 2010, 21:55
Am fost la meci si de acolo, in situatiie in care se putea vedea nefiind ceata, am fost catastrofali. Ciuca n-are nicio treaba desi a dat gol. Alex si Dina joaca in plus. Costea al mic e praf la fel ca ceilalti 2 mentionati. Deci atacul 0 barat. Dilevski e petarda. Gargorov ala e super valoare pe langa asta. Bistrita a avut 2 ocazii si a dat 2 goluri printr-un jucator cu 2 clase peste tot ce era in teren. O gramada de cifre 2 in propozitia anterioara.

Cipri
20th November 2010, 22:01
Cand pierzi acasa cu o echipa care a adunat doar un punct in deplasare din 7 etape si avea la activ 4 infrangeri in ultimele 5 meciuri nu poti sa dai vina doar pe jucatori . Dupa parerea mea s-a format o imagine gresita printre suporterii Craiovei cum ca Piti e salvatorul echipei . Din ce stiu eu la Steaua in perioada 2000-2004 Piti a castigat titlul doar in primul an , chiar daca se batea la el doar cu Dinamo si Rapid . Insista cu Pompilica Stoica si Florentin Dumitru meci de meci , de parca cei 2 erau niste fotbalisti de mare valoare , dar asta l-a costat in final . La nivel de echipa de echipa nationala are performante , dar la echipe de club e altceva . E clar ca formatia noastra arata mai bine dupa venirea lui ( chiar daca avem 3 infrangeri consecutive pe teren propriu ) dar asta nu e de ajuns . Ii trebuie acel ceva cu care un antrenor foarte bun se distanteaza de unul bun , iar Piti nu il are . Nu imi fac iluzii in ceea ce-l priveste ca sa n-am deziluzii . :rolleyes:
Subliniez faptul ca aceasta parere nu mi-am format-o dupa acest meci , ci in perioada 2000-2004 cand Piturca antrena Steaua .

aLLiin
20th November 2010, 23:23
Si am zis ca luati bataie...:D

six
20th November 2010, 23:57
misto :D misto :happy

Rossi
21st November 2010, 02:32
Moraes: "Ambele goluri i le dedic lui Andrei Cristea, cel care se afla pe patul de spital"

delaoltenia
21st November 2010, 08:12
Victoria bistritenilor la Craiova poate fi considerata o mare surpriza.Piturca mai are de lucrat.

d_e_l_i_r_a
21st November 2010, 11:18
Victoria bistritenilor la Craiova poate fi considerata o mare surpriza.Piturca mai are de lucrat.

Obiectiv , pertinent si plin de miez ce ai spus tu Dario ....orice alt comentariu este de prisos

delaoltenia
21st November 2010, 19:40
Delia,tu cu cine mai imparti bucuria sau amaraciunea dupa o asemenea partida.
Sa nu-mi spui ca Belgradul este plin de olteni sau de fani ai Stiintei? ;)

d_e_l_i_r_a
21st November 2010, 22:30
Delia,tu cu cine mai imparti bucuria sau amaraciunea dupa o asemenea partida.
Sa nu-mi spui ca Belgradul este plin de olteni sau de fani ai Stiintei? ;)

pai cu varu'meu si cu propria-mi constiinta , cu cine altcineva ? :)...culmea sa stii ca am cunoscut cativa olteni prin Belgrad dar sunt dezinteresati de sport .... eh in schimb am destui cu care sa impart bucuria si tristetea atunci cand joaca Steaua ( cea sarbeasca nu cea din Ghencea )

delaoltenia
22nd November 2010, 10:31
Stefan s-a ascuns?...pe aici mi se spune ca n-a mai fost vazut de mult? ;)

St3phano
22nd November 2010, 13:51
cine? je? :P

d_e_l_i_r_a
22nd November 2010, 16:19
Stefan s-a ascuns?...pe aici mi se spune ca n-a mai fost vazut de mult? ;)

Nu de tine e vorba St3phano ... e vorba de altcineva .....Stefan e sezonier pe aici pe OLS :happy a intrat cand era Serbia la mondiale , in rest e cam dezinteresat de celelalte treburi de pe foum :)

St3phano
22nd November 2010, 16:28
ah...asta e...:happy