PDA

View Full Version : Scandalul Din Peluza La Meciul Cu Iasiul



SORIN_FARUL
13th November 2006, 13:32
Acum cind s-au convins ca nu ma mai intorc in fruntea galeriei ultrasii ( asa cred ei ) Farului din Karia ultra au inceput sa bata copii de 15 si 16 ani... In sfirsit incidente facute de asa zisii ultrasi. Daca la intoarcerea de la meciul de cupa de la Galati ( miercuri cu Iasiul) au fost batuti bine intr-un bar din Fetesti si nu au putut riposta ca nu le prea au cu scandalul decit la capitolul "primite" au zis sa dea si ei in sfirsit in cineva. Niciodata nu am fost un fan al forumurilor indiferent pe ce site erau postate, insa acum este momentul sa spunem lucrurilor pe nume. Karia ultra reprezinta o fosta idee buna de a infiinta un grup ultras, insa de aici pina la betivii care o formeaza sau ce a ramas din 2 grupari desfiintate ( blue boys si gnr 9 ) e cale lunga. Sunt mai aproape de alcoolism sau de scoala generala decit de ultra. Mesaje, incidente, coregrafii etc... Mai simplu sa bateti citiva copii ca asa aveti suprematia in peluza. Suprematia in peluza se face exact prin ceea ce va laudati atit, dar care va lipseste cu desavirsire. ATITUDINE. Luati copii la bataie, sunteti prieteni cu ratatii de la galati si pitesti ( ce prietenie este asta in termeni ultras nu inteleg...) si dupa ce beti cu cei de la Timisoara ( care cu toate ca ma urasc merita tot respectul ) si cind ramineti 14 insi cu doar 3 in fatza voastra ii luati la bataie. Din nou incidente. Sunteti super AUTENTICI si aveti MENTALITATE. Va intreb ceva: daca faceam eu ceea ce ati facut voi ce se intimpla ? Acum va asigur ca daca ati incercat sa va dati smecheri si cum stiu bine ce vai mama voastra sunteti ( la scandal ma refer acum ) veti discuta cu mine de acum incolo. Nu ma mai intorc in fruntea galeriei dar nici nu voi sta pasiv ca niste alcoolisti sa se apuce sa bata niste copii din galeria Farului si sa nu intervin. Injurati-ma cit mai puteti ca va voi raspunde exact cum vreti voi si cum ati inceput: cu pumnii. Cu unii din voi deja am inceput
"sa vorbesc". Nu caut vendeta si vreau sa imi vad de afacerile mele asa ca va sfatuiesc prieteneste lasati scandalurile si doar asa veti avea pace cu mine. Lasati copii in pace pt ca ei vin la Farul din dragoste pt echipa. Luati-va de mine. Aveti singe iesiti la scandal si veti ajunge sa nu mai calcati prin stadion. Daca imi faceti mie mesaje potrivnice va dau chiar eu banii, dar GATA terminati cu golania de 2 lei.
P.S pt alex napoletanu ex blue boys uiti cind injurati toti cei din blue boys Karia ? cind veneati si va milogeati la mine sa va dau bani de vopsea si de material ? de cite ori ati primit bani si materiale de la mine ? de cite ori ati injurat Karia fiind la un moment dat impreuna la tribuna 1-a? Cind va mai dati mari destepti ar trebui sa nu uitati caricaturile alea care se vroaiau japoneze cit si bannerul vostru au fost facute pe banii mei. Se aude ?

krtier
13th November 2006, 16:25
mah "liderule" u zici k cei din aria bat copii..... hmzzz.... din c informatii am yo... alex napoletan nare mai mult d 20 21 ani.... iar cei p kre ii numesti u copii au minim 18.... deci dk sunt asa tari in gura dc nu ii lasi u sa se descurce si iti bagi botu ala jegos unde nu iti fierbe oala ? un exemplu ...mai bn teai pregati d akm pt k peste vreo 2 sapt asa au meci "Ciobanii" la lyon..... vezi km pregatesti nijte fulare... si du`te si fa`te de ras p akolo... stie toa tzara k ejti dkt un frustrat kre si`a luato akm vreo 10 ani d la caini si akm este un mare sclav kre ii pupa in cur p de`alde mustatza.... asa k un sfat asa d la mn... kre sunt preten cu cei din aria... desi nus din cta.... vezi`ti d asa zisele tale afaceri... si dak cei ce ii numesti u galeria farului sunt asa d tari in gura...lasa`i s s descurce sg`uri.... oi fi u mare ultras... sincer nuj dc mam kinuit atat s scriu pt unu k tn... k nici nu meriti atata atentie..... p.s. kt despre preteniile d kkt cu cei din galati si pitesti... asa km le nuemsti u.... iti zic k este mult mia bn asa... vb ta pretenii... dkt slulga km ejti u pt cei d la steaua... ;) hay du`te tare.....

Napoletan
13th November 2006, 16:46
Eu am 19 ani. Ieri eu am fost unul dintre cei care nu a facut nici un pas spre cei de la Legio Sur. Nu sunt de acord cu luptele intre faristi, chiar daca avem opinii diferite. Cel mai bine ar fi ca fiecare sa isi vada de drumul lui... noi de al nostru, ei de al lor.

beberatm
13th November 2006, 16:52
salutare.sorine nu ma intereseaza ce crezi tu despre noi ca oameni sau despre Aria in general,dar iti zic un singur lucru,si nu e lauda:intreaba pe cei din tara de cine au auzit din Constanta.
si nu vreau sa te jignesc cu ceva dar arata mi unu din tara care crede de bine despre tine.
sti prea bine ca aia de aseara s niste copii care azi vin al meci maine se plmba de mina prin oras cu fata(in zi de meci).
faza cu ervin mi se pare f.logica atata timp cat au strigat aia de curca(sa nu mi zici acum ca si tu ai fi strigat sau sa mi zici ca inca mai crezi in el).
sti prea bine ce a fcut la Steaua.
despre fostii din blue boys nu stiu ce legaturi ai avut tu cu ei inainte dar macar ei la varsta lor de atunci faceau ceva nu ca copii astia care vin acum.
si sincer sa fiu nu stiu de ce te deranjeaza pe tine ca ia batut ervin pe aia atata timp cat nu mai ai treaba cu galeria organizata.
la fel de prost reactionezi si tu cum zici ca areactiomnat unu sau altu d ela noi(adica dai in aia mici,crezi ca are vro relevanta?
faza cu banii care i dadeai lu cei din blue boys-pai aia macar faceau ceva nu ac astia ai tai care au asteptat intotdeauna sa le dai bani sa mearga in deplasari sau sa si ia de mincare,biner ca aci s multe aspecte de discutat.
oricum nu rezolvi nimic cu amenintarile,ca noi daca vrem venim daca nu nu mai venim si gata.
cat despre mesaje care le facem noi,gandeste te doar ca noi punem banii si asta zice tot.
si nu mai vbi de faza de la fetesti in necunostinat de cauza,mai bine ai vbi cu cei ce au fost mai intai.
cam atat am avut de zis momentan.

tchibos
13th November 2006, 18:42
e jenant sa dai in Faristi indiferent ce au strigat despre Curca

SORIN_FARUL
13th November 2006, 21:39
Cam asa ar trebui sa sune articolul dar find doar la misto ramine stingher acolo sus.... auzi la el ervin a facut bine ca i-a batut ca au strigat de curca... ALO ? PALAZU ? SE AUDE ? Veniti fratilor si luati nebunul de aici. O sa las de la mine la acuze sau la invective cu toate ca ma face pirtzar si ar trebui sa o salut pe maicasa, dar ce vina are femeia ca nu i-a reusit avortul ? Voi lua anumite chestii legate de Karia si ii las tot pe ei sa comenteze dupa aia.
Sunteti independenti ? sustineti ca da ... Deplasarile din Bulgaria, Franta la finala cupei la meciurile cu dinamo din 2005 ( martie si august ) la Craiova in cupa etc.. Cum au fost ? Citi bani ati platit ? In cazul in care voi nu spuneti va spun eu .NU A FOST GRATUIT CI A FOST SUPER GRATUIT. ERA OFERTA !
Cind s-a imbatat Jordash in Bulgaria si nici macar nu a fost la meci de a ajuns in minutele de prelungire ce trebuia sa ii fac ?
Cind s-a imbatat ala de la voi si a vomitat in autocar si ne-a dat jos pe toti la Drajna cum a fost ? Ce trebuia sa ii fac ? Cind VOI strigati impotriva lui TIBOR la galati si noi strigam pt el trebuia sa va bat pt ca nu erati de acord cu mine ? Sunt o gramada de lucruri de spus dar si asa imi este teama ca voi exagera cu 1% din ceea ce am de zis.
Va deranja ca luam bani de la club ( asa sustineati in prostia voastra ) acum cind nu mai vin la meciuri de ce nu mergeti voi sa luati acei bani ? Daca tot dadea clubul bani pt coregrafii nu credeti ca ar fi cazul sa mergeti sa cereti ? Eu unul stiu doar atit ca niciun urs nu paraseste borcanul cu miere. Sa va dea d-zeu voua banii care i-am luat eu de la fotbal, volei sau handbal iar mie doar jumatate ( inapoi) din ceea ce am cheltuit.
Nu contest ca am avut si am defecte dar cind o sa reusiti voi sa faceti doar jumatate din ceea ce am facut eu ma voi face popa. V-a luat vreodata garda si nu m-am bagat sa va scot ( si v-am scos ) ? Ati facut o gramada de timpenii si vreau sa stiu de cite ori v-am batut ! Dupa revolutie am fost cel care a stat cel mai mult in fruntea unei galerii... 1994 - 2006 ! SEAMANA CU DATELE DE PE O CRUCE ! Dar am pus punct galeriei ! DIN DRAGOSTE DE FARUL AM REVENIT DE PREA MULTE ORI. ACUM NU MAI PROMIT NIMIC. ACUM CHIAR M-AM LASAT SI VREAU ( si sincer chiar ma rog ) SA REUSITI SI VOI SA FACETI CEEA CE AM FACUT EU. Am lasat special la urma povestea cu Steaua. Va deranjeaza ca am fost la Madrid cu Steaua ? Nu aud. NU MA INTERESEAZA DE VOI. Cind faceam fulare pt dinamo, Rapid, Steaua, Craiova, Petrolul, Astra Ploiesti, Olimpia Satu - Mare, C.S.M Resita sau F.C.M Brasov de ce nu ati facut scandal ? Am deschis cu produsele facute de mine PRIMUL magazin oficial al javrelor de la dinamo, am bagat fulare si tricouri la Rapid, am facut o gramada pt Steaua de ce nu comentati atunci ? Cu asta ma ocup si cu asta se ocupa firma mea. Din asta plateam coregrafii si traiam ! Nu este treaba nimanui ce fac in viata privata ! Am renuntat dracului la galerie cu toate ca este viata mea nu este suficient ? Vreti sa imi dictati si ce sa fac ? Da, am vindut esarfe cu Real - Steaua ( facute de mine ca vad ca asta va dernajeaza) si le tineam la git. Da, din anumite motive. Nu aveam voie sa vind acolo si daca ma prindea garda imi confisca toata marfa. Ma prins odata si mi-a luat 7 esarfe. Dar trebuia sa stau cu toata marfa scoasa ca sa imi ai tot sau sa nu vind ca sa fiti voi multumiti. Ei bine nu cer nimanui socoteala asa ca lasati-ma dracu in pace ! Cu ce drept va intereseaza pe voi viata mea ? Si ca sa aveti insomnii pina la capat vreau sa stiti ca voi merge si la Lyon. Am fost cu Steaua si la Sofia cu TSKA in 1997, am fost seful galeriei Romaniei la buda - pesta in 1998 pe 14 oct, am fost la meciul cainilor cu Benfica, am fost la Bratislava cu Slovacia la 5- 1 pt noi , am fost pe banii mei in Danemarca( cu masina mica) la handbal in liga campionilor.... Voi merge unde vrea muschiul meu si ofticati-va pt asta ! Insa nu uitati ca nimeni nu va reusi sa faca nimica cu forta atita timp cit traiesc eu. Faceti-va treaba voastra fara sa va luati de altii si nu veti avea probleme cu mine. Cind veti sari calul ( la scandal ma refer ) veti afla ca nu ati sarit calul ci ati dat de DRACU. IN PERSOANA. Pina atunci numai de bine !

ultras^
13th November 2006, 21:59
foarte interesant Sorine dar cam dezinformezi lumea ... cei pe care ii cunosc eo pe acolo ... si sunt destui..sunt cel putin de o seama cu mine .. si mai mari ...in caz ca nu ai aflat pana acum...nu am sarit la ei pt ca au stricat George Curca... ci pentru simplu fapt ca au strigat spre noi " De ***** , sunteti de ***** " ..

tchibos
13th November 2006, 22:06
asa o sa faceti voi galerie la pastele cailor.. :rolleyes:

lolo_grupa_c
13th November 2006, 22:27
..in numele meu personal,il intreb pe acest mare suporter cu esarfe sdr la gat:de unde dracq stii tu cine suntem noi ma?stii tu ce am facut pana acuma,stii tu sclavule cum gandim si ne manifestam??..asa ca ciocu mic fomistule,ca vb in necunostinta de cauza....daca respecti,vei fi respectat,dar in situatia de fata nu meriti nici macar atentie.....
...si ca o parere personala:va faceti de ras certandu_va pe forum...vedeti_va de ale voastre in curtea voastra...

tchibos
13th November 2006, 22:42
sefu' in cazul in care nu ai observat aici este curtea noastra

ULTRAS_TAVY
13th November 2006, 22:43
Bai ne facem de kkt certandune aici....plm....fiecare cu dreptatea lui...asta e..la meciul urmator nu va mai fi asha...shi nici cei din legio nu vor mai fi copii...oricum Aria pakt k ati striga scalvi lu steaua la adresa legio...insa noi trebuia sa reactionam dandui m.. lu steaua...nu atacanduva p voi...dar c a iesit a iesit...suntem in tottal 100 de insi shi facem scandal intre noi......ar fi o chestie sa ne dati shi noua o sansa sa artam ceva...nu luandune la misto tot tp...mai vb din retur...

Coma
13th November 2006, 22:46
tavi..faza cu mai vb in retur a fost o amenintare???sau promiteti k in retur o sa fugiti mult mai repede???=))

ULTRAS_TAVY
13th November 2006, 22:58
tavi..faza cu mai vb in retur a fost o amenintare???sau promiteti k in retur o sa fugiti mult mai repede???=))

Najpa gluma...in retur va avea loc reorganizarea Legio Sur...shi de fugit sti bn k ua fugit doar copii....shi vezi tocmai c ziceam eu..luat la mistouri...mai vb...nu aveti dekt sa radeti:ok: .....plm eu unul va respect ptr c ati facut in peluza...dar voi va dati asha mari....:ok:

tchibos
13th November 2006, 23:18
tavi..faza cu mai vb in retur a fost o amenintare???sau promiteti k in retur o sa fugiti mult mai repede???=))

O sa mai creasca pana atunci si jar mancati. Ia-o ca pe o gluma dar s-ar putea ca pustii astia in care ati lovit acum sa se razbune in cativa ani. Nici nu stiti cum se intoarce roata.

Acum serios: voi chiar nici dupa ce ati comis-o nu va dati seama de gravitatea (desi nu e asta cuvantul potrivit) faptelor voastre. Cuvantul de ordine pentru ce ati facut acolo e unul singur... si o sa va silabisesc ca sa fiu sigur ca il intelegeti: RU-SI-NE !!! :rosu:

Coma
13th November 2006, 23:25
Zici ca au fugit doar copii...hmmm...nici cei de la Aria care au venit la voi nu erau foarte mari...cei mai mari au stat shi s-au uitat...nu cred k de frica..dar...nu era nevoie de oameni mai mari de 18 ani..:P..shi sa jtii tavi...nu cred k amenintarile tale sperie pe cineva...

ULTRAS_TAVY
13th November 2006, 23:26
O sa mai creasca pana atunci si jar mancati. Ia-o ca pe o gluma dar s-ar putea ca pustii astia in care ati lovit acum sa se razbune in cativa ani. Nici nu stiti cum se intoarce roata.

Acum serios: voi chiar nici dupa ce ati comis-o nu va dati seama de gravitatea (desi nu e asta cuvantul potrivit) faptelor voastre. Cuvantul de ordine pentru ce ati facut acolo e unul singur... si o sa va silabisesc ca sa fiu sigur ca il intelegeti: RU-SI-NE !!! :rosu:

Park ei nu au fost nicodata pusti ca aia...vati nascut direct de 18 ani...lasai sa creasca...in loc sa ii incurajati..k vin shi canta ptr Farul....voi va luati de ei...ia sa zica baietii din Gnr de copilu ala de 14 ani care au dat in el la gara;)..akum am aflat...bv ultrasilor
:ok:

ULTRAS_TAVY
13th November 2006, 23:27
Zici ca au fugit doar copii...hmmm...nici cei de la Aria care au venit la voi nu erau foarte mari...cei mai mari au stat shi s-au uitat...nu cred k de frica..dar...nu era nevoie de oameni mai mari de 18 ani..:P..shi sa jtii tavi...nu cred k amenintarile tale sperie pe cineva...

Nu inteleg ce amenintari? Niste planuri ti se par amenintari?..:o:

tchibos
13th November 2006, 23:29
pai normal ca erau zmei aia care au lovit stiind ca aveau pe altii mai mari in spate.. dar aia mari in loc sa stea si sa se uite mai bine interveneau si ii opreau .. se presupune ca au mai multa minte aia mai mari dar..

ULTRAS-CT
13th November 2006, 23:34
Park ei nu au fost nicodata pusti ca aia...vati nascut direct de 18 ani...lasai sa creasca...in loc sa ii incurajati..k vin shi canta ptr Farul....voi va luati de ei...ia sa zica baietii din Gnr de copilu ala de 14 ani care au dat in el la gara;)..akum am aflat...bv ultrasilor
:ok:

cu toate ca am zis ca numai postez aici pe FARUL nu pot sa ma abtin .. de stii tu ba tavy in plm ca am ars noi un copil de 14 ani ?cine plm te tot dezinformeaza pe tine ? sa imi zici si mie sa va pun fatza in fatza sa vad care tot mananca ***** ca pe tine de cand te stiu tot ne vorbesti pe la spate iar cand ne intalnim nus tii cum sa ne mai pupi in fund .. nu vezi ca esti prost?? taci dreaq din gura ca daia ne certam intre noi ca sunt multi prosti ca tine care mananca mult kkt pe forum iar cand vrea omu' sa vorbeasca fatza in fatza .. se face ca nu stie nimic sau alte kestii abtzine-te in pwla mea

Coma
13th November 2006, 23:40
Zi-mi shi mie Tavi...de ce l-ati incurajat pe Curca atunci cand Aria il "injura"...il iubeati foarte tare de la meciu' cu steaua..cand stiti bn. ce a facut...sau ati vrut sa demonstrat k sunteti tari strigand:"De *****...sunteti de *****.."???

ULTRAS_TAVY
13th November 2006, 23:41
cu toate ca am zis ca numai postez aici pe FARUL nu pot sa ma abtin .. de stii tu ba tavy in plm ca am ars noi un copil de 14 ani ?cine plm te tot dezinformeaza pe tine ? sa imi zici si mie sa va pun fatza in fatza sa vad care tot mananca ***** ca pe tine de cand te stiu tot ne vorbesti pe la spate iar cand ne intalnim nus tii cum sa ne mai pupi in fund .. nu vezi ca esti prost?? taci dreaq din gura ca daia ne certam intre noi ca sunt multi prosti ca tine care mananca mult kkt pe forum iar cand vrea omu' sa vorbeasca fatza in fatza .. se face ca nu stie nimic sau alte kestii abtzine-te in pwla mea
Mia zis chiar copilu ala....shi ai grija la limbaj ok? Tu suferi rau...
:jerk: ...chiar crezi k sperii p cineva..:rosu: ....hai k p cu tn nu are rost sa vb...

ULTRAS_TAVY
13th November 2006, 23:42
Zi-mi shi mie Tavi...de ce l-ati incurajat pe Curca atunci cand Aria il "injura"...il iubeati foarte tare de la meciu' cu steaua..cand stiti bn. ce a facut...sau ati vrut sa demonstrat k sunteti tari strigand:"De *****...sunteti de *****.."???

Eu unul nu am stricat...aici chiar nu ma bag...cum nu mam bagat c dc a dat Aria in ei;)....am zis doar c a se va schimba Legio....eu unul ma pis p curca ptr ca e un scalv:no:

tchibos
13th November 2006, 23:45
ca au strigat pro Curca, aici nu sunt de acord cu ei dar de la o divergebta de opinii pana la bataie e drum lung.. asa ceva nu se face

ULTRAS-CT
13th November 2006, 23:46
tu suferi ma si mai tare nush ce sa zic ... abia astept sa il vad si eu pe ala de 14 ani sa vad cine s-a laut de el ! citesc acuma ce postezi u aici si rad de fac pe mine =)) io am fost la gara si nimeni nu s-a luat de nimeni .
minti mai mult ca presedintii romaniei din ultimii ani =)) hai k deja iti dau prea multa atentie .. pa

ULTRAS_TAVY
13th November 2006, 23:50
tu suferi ma si mai tare nush ce sa zic ... abia astept sa il vad si eu pe ala de 14 ani sa vad cine s-a laut de el ! citesc acuma ce postezi u aici si rad de fac pe mine =)) io am fost la gara si nimeni nu s-a luat de nimeni .
minti mai mult ca presedintii romaniei din ultimii ani =)) hai k deja iti dau prea multa atentie .. pa

Eu nu il stiu p ala personal....dar mia zis shi el c lati intrebat dak e din legio...shi el a zis nu...shi a zis k a stat cu ei...shi dupa iati dat un pumn shi un capac...in statie la 100...dak vrei id lui ial de la costy....vb shi intreabal...hai bft:rosu:

Coma
13th November 2006, 23:57
Tchibos...cand cineva(legio sur)striga:"de *****..sunteti de *****"...nu mai e chiar o divergenta de opinii nu..???dak nu ar fi strigat asta,..fii sigur k nimeni nu ar fi dat in ei,doar pt. k l-au incurajat pe kktu de Curca.

tchibos
14th November 2006, 00:00
aici nu stiu ce sa mai zic.. raman totusi la ideea ca sunteti toti suporteri Farul intr-o masura mai mica sau mai mare si ca nu trebuie sa se ajunga la asa ceva. Nu veti deveni (cel putin nu in urmatoarea perioada) ceea ce vreti sa fiti, anume o galerie demna d un oras precum Constanta. Ceea ce se intampla aici degradeaza imaginea clubului, a orasului dar cel mai mult a voastra

Kainsashiki
14th November 2006, 00:03
Ca o parere din exterior, nu e bine sa va certati aici pe forum, mai bine va intalniti si discutati intre voi, nu in vazul lumii.

tchibos
14th November 2006, 00:08
la peluza poate :D

ULTRAS_TAVY
14th November 2006, 00:10
Tchibos...cand cineva(legio sur)striga:"de *****..sunteti de *****"...nu mai e chiar o divergenta de opinii nu..???dak nu ar fi strigat asta,..fii sigur k nimeni nu ar fi dat in ei,doar pt. k l-au incurajat pe kktu de Curca.

Dar shi voi ku scalvii lu steaua nu trebuia...plm...am mai zis raspunsul nostru trebuia sa fie m... steaua:ok: ....dar dak uni au gndut mult ca strige c au strigat ...au luat c au meritat

Coma
14th November 2006, 00:14
Cred k au fost greseli de ambele parti...DAR...dak nu il incurajati pe Curca...nimeni nu "v-ar fi facut "sclavii lu' steaua"..sincer mie nu imi place deloc ce s-a intamplat.

tchibos
14th November 2006, 00:17
ok... deci greseli de ambele parti.. sa speram ca nu se va mai intampla si ca vom vedea mai multi suporteri la stadion

si cu asta .. basta

daca mai spuneti ceva spuneti civilizat fara certuri, jigniri sau alte astfel de manifestari altfel inchid treadul

SORIN_FARUL
14th November 2006, 00:22
Am intervenit pt ca este anormal sa bati pe cineva care nu este de acord cu tine. PUNCT. Insa sa clarificam ceva: CIND S-A STRIGAT "DE KKT SUNTETI DE KKT" A FOST O GRESEALA LA FEL DE MARE CA A CELOR CARE AU STRIGAT PRIMII" SCLAVII LUI STEAUA.." Daca incepeti sa ginditi si mai lasati smecheria si golania pt cei care chiar sunt respectati prin pumn si golanii adevarate veti intelege ca pentru voi singurul mod prin care puteti sa va evidentiati este gruparea pe care o reprezentati ar fi excelent, ar fi un inceput. Faceti ce aveti de facut, faceti acolo in gruparile voastre nu pe forum. Am postat aici tocmai ca vreau sa terminati dracu cu bilciul asta de 2 lei. Puteti sa va dati adresele de mess si sa va certati acolo linistiti. AICI ? Sincer vreau sa vad ca incercati sa formati o galerie din toate grupuletele care sunt acum. Folositi-va energia in mod constructiv. Daca aveti chef de scandal faceti asta cu adversarii. NU INTRE NOI ( de aia am intervenit ca si eu ca si voi sunt si voi muri FARIST) ! Cautati intre voi un lider. Sunt sigur ca sunt destui faristi capabili sa conduca galeria. NIMENI NU ESTE DE NEINLOCUIT. EU UNUL AM AJUNS SEF DE GALERIE DINTR-O GRESEALA. Va spun cum am ajuns sef de galerie pt a intelege ca de multe ori lucrurile le aranjeaza viata. In 1994 prin octombrie aveam magazinul pe Bratianu colt cu Theodor Burada , pe la ora 16 apare o gasca din cei care mai ramasesera in galerie, mergeau sa bea o bere la 2 BRAZI , o circiuma din apropierea magazinului meu. Ne-am vazut, ne-am salutat si din vorba in vorba am aflat ca veneau de la meci de la Portul. Mi-au propus sa fiu seful galeriei ca sunt mai vechi in galerie ( aveam doar 27 de ani ...) si ca am afacerea mea si ca nu voi fi tentat de 2 - 3 poli ( 20 mii = pol) si ca daca am facut box ma voi putea impune.... Nici nu am vrut sa aud. Au plecat. Cam dupa o ora dupa ce au terminat banii de bere au venit putin ametiti si au inceput sa strige " sorine sa traiesti seful galeriei esti" am incercat sa ii opresc.. .plm.. le-am dat de bere sa scap de ei. ti-ai gasit ? au terminat din nou banii si s-au intors si din nou cu scandari... am mai dat de o bere dar tot nu scapam de ei, asa ca am plecat cu ei in circiuma ( cei care ma stiti ca nu beau va dati seama ce placere era sa merg cu ei in circiuma ) si am inceput sa discutam pro si contra. Ce sa zic se spuneau lucruri stiute de toti: fostul sef de galerie facea cheta pt nash inca de la plecarea din Constanta si de citeva ori ne-a lasat "amanet" in tren. Dupa discutii indelungi am acceptat. Provizoriu am zis. DE CITE ORI AM VRUT SA RENUNT ? Nici eu nu mai stiu. Este clar ca dupa un an de zile imi dadeam demisia saptaminal in ideea ca venisem sa fac ceva PROVIZORIU ! Insa cind am vazut ca nu se baga nimeni am inceput cu adevarat "constructia" galeriei Farului. Unii cred ca au acum dreptul sa ii bata pe cei mai mici numai in ideea ca sunt mai vechi si posibil sa provina din cei care au recladit galeria, de la inceputuri. Asta nu reprezinta un drept, este o obligatie. Daca nu greseau si dadeau in copii aveam curaj sa spun ca va fi un nou sef de galerie pina la inceperea returului. Acum insa dupa ce a fost in peluza va fi mai greu. Dar este totusi bine ca s-a intimplat la inceput. Se pot repara multe si am credinta ca viitorul sef de galerie va fi impus de comportamentul lui. NIMENI NU ESTE DE NEINLOCUIT. O REPET ? STIU. Uitati tot ce s-a intimplat si trageti cu totii la corabia Farului. Voi fi prezent meci de meci pe stadion si voi cinta de la tribuna 2-a. Dati odata tonul din peluza sa se auda pina la noi la pensionari. PENTRU ASTA TREBUIE SA FITI UNITI. Daca veti reusi sa treceti peste animozitati le cer eu scuze la amindoua taberele pt ceea ce s-a intimplat si deveniti FARISTI INAINTE DE ORICE. NICAIERI IN LUME NU EXISTA PRIMA DATA GRUPAREA SI DUPA AIA CLUBUL. ESTE PRIMA DATA CLUBUL SI ABIA DUPA ACEEA IN JURUL LUI SE STRING OAMENI CU DIVERSE IDEI. STRINGETI-VA TOTI LAOLALTA SI INCERCATI SA UMPLETI PELUZA. SE POATE ?
P.S. Am cerut eu scuze in numele tuturor DAR sa il puna dracu pe vreunul sa mai caute scandal. Pareri divergente ? Vor fi intotdeauna. Invatati sa le gestionati in favoarea echipe noastre favorite. CU FARUL PINA LA MOARTE SI DUPA EA !

Quartz@nu
14th November 2006, 00:34
ma crucesc ce citesc aici !
gata..... farul nu mai are galerie ...este un haos total :rosu: , asta este clar .
sorine incep sa te regret , "fratele meu" ...

ps. sorine , daca te-a suparat careva de ai parasit "corabia" o sa i vezi cum apeleaza la Raluca Moianu ...pe la iarta-ma pe acolo :)

Coma
14th November 2006, 00:39
Sorine..nu ai fost atent..nu se certa nimeni aici pe forum/..sau cel putin eu nu vreau sa ma cert cu nimeni pe forumuri...doar vorbeam de ajea zisele incidente din peluza.Poate ca asta este un mic inceput in finalizarea micilor certuri din peluza INTRE GRUPARILE GALERIEI FARULUI

Coma
14th November 2006, 00:47
Sorine...exista un thread deschis de mine care se numeste "Un nou lider al galeriei Fariste"...cred k ar trebui sa iti dai shi u o parere acolo!!!

tchibos
14th November 2006, 00:50
Discutia e buna atata vreme cat nu degenereaza in scandaluri... a propos de titlul treadului. Poate doar discutand veti ajunge la un consens in realizarea unei galerii adevarate. Cand veti forma un grup adevarat care sa stie sa treaca de orice impas cum a fost asta despre care s-a vorbit atunci va asigur ca va iesi la iveala si acel lider adevarat.. singur se va filtra si fara sa il cautati il veti gasi. Nu trebuie sa il cautati de pe acum. Degeaba aveti lider daca nu sunteti un grup. Disensiunile dintre voi nu vi le poate rezolva nimeni. Astea le rezolvati doar voi intre voi dar in nici un caz cu pumnul. Asta nu va duce la nici un rezultat pozitiv ci dimpotriva. Daca veti intelege ca toti credeti in aceeasi idee, acelasi simbol, aceleasi culori, acceasi marca "care este" FARUL atunci veti putea comunica ca si membri unui grup omogen. Pana atunci.. Forza Farul !!!

Coma
14th November 2006, 00:53
Pe forumuri vad k lumea se intelege mult mai bn decat fatza in fatza..asta probabil k toti incearca sa dea dovada de o gandire matura...dak ar fi ajea shi in realitate...nu numai pe net...ar fi super bine:D

Coma
14th November 2006, 00:59
tchibos imi dai shi mie id-u' tau de mess..in prv. dak nu vrei sa il faci public...poate mai vb akolo..:P

tchibos
14th November 2006, 01:02
tchibosee .. e posibil sa il ai..

dorryn
14th November 2006, 01:03
deci aria nu a batut legio sur.o singura persoana a fost lovita de catre un membru din aria din cauza injuriilor adresate.de la un pumn la o bataie intre aria si legio sur e distanta multa.s-a facut prea mult tam-tam si nu era necesar.nu trebuie sa se mai intample asa ceva si cel mai bine ar fi s-o rezolvam intre noi vorbind ca oamenii fara ironii,reprosuri sau amenintari nu pe forum sa afle toata lumea.pacat ca ati deschis threadul asta,eu consider "conflictul" incheiat,nu pumnul este solutia.s-a exagerat mult. pe mine personal ma bucura faptul ca vin inca la meciuri in ciuda crizei de la echipa care a indepartat marea masa a spectatorilor.si eu la 15 ani mi-as fi dorit sa am un grup de prieteni cu care sa vin la stadion sa flutur un steag facut de mine,sa avem parerea noastra si un nume cu care sa ne mandrim.dar nu m-a incurajat nimeni si nici nu am avut tupeu sa ma bag in seama cu cei mai mari.cred ca aici a fost toata chestia aseara,tupeul lor,care are si parti bune dar si parti mai putin bune.dar vom rezolva altfel decat prin violenta,sunt sigur.haideti sa nu mai punem paie pe foc si sa ramana doar la stadiul de mic incident.

Coma
14th November 2006, 01:10
Dorryn are perfecta dreptate:D...aceasta criza ar trebui sa ne uneasca si sa ne ambitioneze mai tare in loc sa ne certam.

Napoletan
14th November 2006, 01:31
Asta a fost, este regretabil ceea ce s-a intamplat, a trecut. Sunt de parere ca cel mai bine ar fi ca fiecare sa isi vada de propriul drum, pe care singuri l-au ales, si sa il urmeze intocmai. Probabil aseara ati inteles de ce nu poate fi unita galeria, cel putin in momentul de fata...datorita diferentelor de mentalitate. Este normal ca fiecare sa isi exprime liber opiniile, chiar daca nu coincid cu ale celorlalti, atata timp cat nimeni nu jigneste pe nimeni.
Legat de un viitor lider al peluzei, sunt de parere ca cel mai bine ar fi fara un lider. Fiecare brigada sa fie de sine statatoare, sa se organizeze si sa se "gospodareasca" dupa cum cred de cuviinta. Eu militez pt. o peluza cu grupuri bine definite, privite ca entitati, cu o ideologie proprie. Asa tinerii pot fi atrasi mult mai usor, ei putand alege unde sa mearga, brigada care ii reprezinta cel mai mult.
Ganditi-va ca in retur la Constanta vor veni peluze puternice, care sunt cu mult peste noi. Daca noi vom fi inca la stadiul de certuri si incordari fara vreo finalizare constructiva, chiar ne va fi imposibil sa le stam in fata...
DOAR FARUL...

hamsterutz
14th November 2006, 01:34
Zi-mi shi mie Tavi...de ce l-ati incurajat pe Curca atunci cand Aria il "injura"...il iubeati foarte tare de la meciu' cu steaua..cand stiti bn. ce a facut...sau ati vrut sa demonstrat k sunteti tari strigand:"De *****...sunteti de *****.."???

ba...penibil tare =)))))....sa ajungeti sa va bateti pt ca o parte dintre voi il sustin pe curca? P E N I B I L :D!!!

Coma
14th November 2006, 01:42
Nu ai fost atent...dak citeai mai sus vedeai k nu a fost o bataie in toata regula...a fost o mica cearta...intai uita-te mai bn inainte sa vorbesti:D

Simp4ticul
14th November 2006, 02:33
ajunge in plm cu scandalul nu vedeti ca suntem penibili cu totii , rade tara de noi ... in loc sa facem ceva pentru echipa ne injuram si ne batem intre noi ... napoletan spune ca trebe sa existe brigazi si fiecare cu mentalitatea lor ... dar nu e asa ... daca ar fi fost asa nu ar mai fi existat acel incident ca pana atunci legio indiferent ce sunt ei si cum sunt ei au incurajat Farul ... si ce plm pana la urma ca au tipat de CURCA ??? cu totii i`am dat m..e cand a gafat cu totii l`am injurat cand a trebuit dar acum cat sa mai injuram ca pana la urma injuram pe farul ... cum plm sa aducem jucatorii la farul cand noi ii injuram pe ai nostri ... o fi curva s`au nu CURCA dar gata ... vreti sa scapati de el vb cu conducerea in pauza de iarna sau de vara , acum nu se poate schimba nik , a`ti vazut valoarea lui vlas si cat poate ... noi nu avem echipa , banii si ne gasim sa ne incingem intre noi cand dabea ne`am gasit un antrenor care sa vrea sa faca ceva ...

PS : l`ati injurat si pe marin ... e caine stie toata lumea dar acum va faceti un obicei sa`i injuratii pe totii ... :rosu: Incurajati echipa si lasati deoparte neintelegerile ...

ULTRAS_TAVY
14th November 2006, 10:14
Ok ....toata lumea shi dat seama k toti am gresit...sper k nu se va mai repeta..shi vb lu napoletan vin aici 4 peluze mult superioare noua...dak nu incetam cu certurile...nu avem nicio sansa sa le stam in fata...mai bn neam gnadi toti cum sa atragem lumea in peluza....Doar Farul

SORINULTRA
14th November 2006, 10:27
asa lider nu mi a fost dat sa vad nici la dacia unirea braila , care e oficial oras stelist , respect pt. faristii adevarati

U|L|T|R|A|S|
14th November 2006, 17:34
Desi nu vreau sa mai postez pe forumuri... totusi trebuie sa fac anumite precizari...
In primul rand nimeni din ex-GNR9 nu a aderat la Aria Ultra'...
Nimeni din ex-GNR9 nu a batut vreun pusti la gara.... tavy - iar aberezi pe forumuri... am vorbit personal cu acel baiat si mi-a zis ca a fost batut de un pusti cu fular cu Farul (nu avea nici un fular de brigada asa cum dezinformezi tu lumea).. poate sa iti confirme chiar el...
Vad ca de la un pumn, lumea discuta de un razoi in peluza... exagerari fara rost...
Cat despre Sorin..doar atat...in loc sa gestioneze conflictul, alearga si loveste baieti cu varste cuprinse intre 16 si 19 ani...

ULTRAS-CT
14th November 2006, 17:52
ma bucur ca si-a mai dat seama inca un om ca tavy stie doar sa manance :|
mananca in continuare ..

ultras^
14th November 2006, 18:03
nu ar fi o chesti ca acest BALCI .. ca altfel nu pot sa il numesc..sa fie inchis ?! ca deja sunt foarte multe abateri de la subiect..si..nu le vad rostul in acest mic incident...

SORIN_FARUL
14th November 2006, 18:46
Cat despre Sorin..doar atat...in loc sa gestioneze conflictul, alearga si loveste baieti cu varste cuprinse intre 16 si 19 ani...

Am fost la tribuna 2-a si am vazut ceva mai mult de un pumn. La un moment dat erati cam 15 - 20 din Karia ( adik aproape toti) peste ( hai sa nu le mai spun copii ) Legio Sur si am vazut destul cum ati gestionat voi problema. Imi pare rau ca nu am reusit sa intru atunci peste voi, pentru ca pina la urma ai dreptate am lovit cum spui tu copii intre 16 si 19 ani CARE INSA sub tutela celor mai mari din Karia au devenit si ei ultrasi peste noapte si vedeau deja incidente si se visau in Italia.... Nu credeti ca ar trebui si voi astia care va dati mari ultrasi fata de unii mai mici sa capturati IN SFIRSIT un steag ? Ale voastre au fost capturate toate pe rind. NUCLEO ( vechea grupare a KARIEI ) blue boy si gnr 9 AU FOST CAPTURATE. NUCLEO DE cainii de la tulcea ( ce rusine imensa sa ramii fara steag de la unii de care nu a auzit nimeni) blue boys este motiv de caterinca pe site la unione ( chiar daca nu ei au luat steagul....) iar de gnr 9 au ramas fara steag la niste tarani: la Vaslui.
Vreau sa inchei aici ca vad ca ei zic ca nu a fost nimic pina la urma. Au fost sa salute pe cineva din partea cealalta a peluzei si lumea a inteles gresit. Vad ca in loc sa ginditi cu totii ca SUPORTERI FARISTI voi vorbiti numai si numai de grupari. Treziti-va ! Sunteti 50 de insi toti ! Este loc si pt o 100 de brigazi a cite 20 de insi in peluza aia ! Umpleti peluza si dupa aia mai vorbim ! Pina atunci numai bine. Am user de 4 luni aici si nu postasem decit de 3 ori iar acum am postat deja a 3 oara in 2 zile.... Sper ca voi fi gasit EU vinovat de toate relele numai sa formati si voi odata si odata o galerie numeroasa cum am condus eu !

Coma
14th November 2006, 20:45
Pai sorine...nu ai zis ca te retragi???acum zici k o sa fii prezent la toate meciurile shi o sa canti cu prietenii tai de la tribuna b???...acum cand nu mai ejti u sefu' galeriei de ce trebuie sa te bagi si in "scandalu'"asta???Ar trebui sa faci ce ai zis shi sa iti vezi de drumul tau in viata shi sa lasi galeria...ajea ai zis parca...dak gresesc corecteaza-ma:D

ULTRAS_TAVY
14th November 2006, 20:47
Mam convins shi eu k ala a mintit...mie mia spus altceva...asta e...o sa vad el la meci..ptr k mam bagat in kkt ptr el...iar ptr ultras_ct...mai bn ar fi sa ma ignori shi eu sa fac la fel cu tn...ptr ca nu prezinti nici un interes...

tchibos
14th November 2006, 21:47
Bun.. deci cam atat pe treadul asta.. mai cititi odata tot ce s-a scris si invatati ce trebuie pentru a se evita astfel de manifestari si discutii viitoare. Treceti peste, uitati, iertati si.. cantati la unison pentru Farul.

Cred ca s-a spus cam tot ce se putea spune.. fiecare trage concluziile in functie de cat il duce capul. Sper sa discutati la fel de incins si pe alte subiecte de pe suporter Farul si daca nu va ajunge peluza sa stiti ca exista locuri la tribune.

Tread inchis..