PDA

View Full Version : Etapa 16: Apulum - Sportul



ADelPiero
10th January 2005, 16:24
Sambata, 5 martie 2005: Apulum - Sportul (in tur 2-1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

bill
6th February 2005, 16:43
Mai e o luna pana la meci. Mi-e si frica sa dau un pronostic acum. Astept motive pentru optimism:)

ADelPiero
14th February 2005, 00:35
mie nu mi`e frica........ 1 clar ;)

bill
18th February 2005, 19:46
Au mutat meciul vinerea in 4 martie la ora 15...tot pe Telesport.

spmihai
19th February 2005, 11:33
Sincer, mi-e frica de Sportul, daca pierdem primul meci e gata, suntem ca si retrogrdati. Daca in primele 4 etape luam 9 puncte, scapam de la retrogradare (parerea mea), dar sa nu uitam ca avem meciuri destul de grele, cu Sportul acasa, Poli Iasi in deplasare, acasa cu Steaua si la Cluj cu CFR. Va fi greu, dar nu imposibil.

HaoTic
21st February 2005, 10:33
Greu de castigat, daca ne-am chinuit prin Antalya cu echipe din lumea a treia a fotbalului. Echipa nu vad sa aiba forta de a-si schima jocul, lucru spus si de Pelici. Cam aceeasi jucatori la apusul carierei, care n-or sa joace altceva. In conditiile in care echipele din zona retrogradarii s-au intarit, eu cred ca o sa pierdem mai multe jocuri decat ele. Fiindca asa se pune problema pentru noi.

ADelPiero
22nd February 2005, 14:23
primul meci e cel mai greu ... pt toate echipele ... oricum la noi toate sunt grele :(

MaPaX
22nd February 2005, 17:01
Abia astept meciul! Il vom castiga! HAI UNIREA /hello !

spmihai
23rd February 2005, 20:38
Bine macar ca esti optimist, sincer eu nu prea sunt cu privire la sansele de a scapa de retrogradare. e greu, dar acum ne supara si mai rau apararea ca in tur, cand aveam cat-decat ceva jucatori buni, desi am avut cea mai slaba aparare. pacat de bumb, de ala mi-e ciuda. sa speram ca daca isi rezolva si giuchici, vine si miculescu, avem concurenta in atac si vom vedea mai multe goluri in portile adverse.

ADelPiero
12th March 2005, 16:06
sper ca maine, tot stadionul sa fie plin !! ;)
EU o sa fiu 100% prezent.... nici furtuna,vijelia,traznetul,tornada,cutremurul sau/si etc. nu ma pot impiedica, sa nu vad meciul :evil:

spmihai
13th March 2005, 18:07
Mama ce tare am luat-o iara. Ne-am dus pe rahat de tot acuma. Ne-o furat si Salomir ala handicapat de numa, 11 m nici in vise nu o fost, rosu la Minea nu o fost, nici nu l-o atins pe Bucur, rosu clar la Bucur pentru hent si multe altele. Puteti citi o consecinta a acestui meci pe Guestbook-ul UnireaFC (www.unireafc.as.ro).

ADelPiero
13th March 2005, 18:13
mda... la scorul acesta .... nu are rost sa dam vina pe ala sau pe alalt ... NOI suntem singurii vinovati ! :rosu:

bill
13th March 2005, 20:42
Ne-am afundat pana in gat nu stiu daca mai putem reveni in conditiile in care vin Steaua si Dinamo la noi. Asta ca sa pomenim doar echipe cu care e clar ca va fi extrem de greu sa obtinem ceva. Acum ca pleaca si Pelici chiar nu stiu cum o vom scoate la capat.

ADelPiero
14th March 2005, 02:48
parerea mea, ne bate the end`ul la usa.... nu mai avem cum sa ne salvam:(

HaoTic
14th March 2005, 09:59
Sa ne bucuram de cele cateva meciuri care au mai ramas de disputat in prima divizie. Problema este nu ca retrogradam ci ca poate ne desfintam la cum merg lucrurile la echipa.

ADelPiero
14th March 2005, 11:11
trebuie sa insotim "echipa" in deplasarile ramase ... o sa ne fie dor de "gazonul" diviziei A